Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja w sumie do konca dalam rade sie ogolic ale ja po prostu lubie "na skina" i juz :) Porod nie mial nic do rzeczy ;)
    --
  2.  permalink
    Ja mam w planach całkowita depilacje, ale, jak mi sie skurcze zaczną... chyba dam rade co?
  3.  permalink
    Ainaa: chyba dam rade co?


    Mnie na skurczach tak zatykało, że mówić nie mogłam. Mąż za mnie odpowiadał położnej.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ainaa: chyba dam rade co?

    Jak mnie przy drugim porodzie scielo to nawet narzeczony mi wlosy suszyl bo ja naiwna myslaam ze skoro pierwszy porod trwał naście godzin to i drugi bedzie taki sam wiec poszlam pod prysznic... juz sama spod niego nie wyszłam :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    My po usg 36+1 tc Nina waży 2.850 kg . Wskaźnik wód płodowych AFI - 26 cm . ( 14.12-afi 22cm , 30.12-afi 24 cm ) . Wizyta w Medorze u gina 25.01 i jak to lekarz stwierdził bedziemy mysleć o porodzie .
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    U mnie w szpitalu nie ma mowy aby kobieta była nie ogolona, i do cesarki (obowiązkowo) i do porodu naturalnego też. Pierwsze co to sprawdzają, jak jesteś nie ogolona to pytają się czy sama dasz radę czy ktoś ma jej pomóc. Kuzynka rodziła w innym szpitalu i też obowiązkowo musiała być ogolona
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ja pisze ze szpitala. Dostalam glulometr i sprawdzamy. Dziewczyny w szoku, ze mam taki maly brzuch. Odkad jestem na diecie nie nie mam wzdec a brzuch mam malutki. Nawet polozne sie dziwia:) jedna wypisywala mi karte przyjec dla niskich wielowo ciaz i musiala wyrzucic haha:)
    Mlody ulozony miednicowo...troche mnie to zmartwilo ale chyba jeszcze ma czas? Pierwsze ktg za nami:) a na usg bylo smiesznie bo maly odbijal glowice usg glowka nie dajac sobie jej zmierzyc:)

    Wychodze w srode, wiec damy rade:) oby tylko cukier byl w miare...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Karolyn a to cukry az takie zle ze do szpitala Cie polozyli?
    Co do ułożenia to spoookojnie. Moja dopiero tydzien temu zmienila pozycje na glowkowa :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Jestem dopiero po krzywej ale u nas taka polityka niestety. Jak na razie cukry ok.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    U mnie po 3 dniach pomiarów wychodzi że cukier mi skacze po śniadaniu. Nie jest to jakaś wielka ilość bo ok 140 mam, ale zawsze. Dzisiaj ogarnęłam prawie wszystko co miałam zrobić. Ciuszki poprane i poukładane pościel przygotowana do ubrania. Torby spakowane. Teraz praktycznie zostało kupić tylko nowy laktator i fotel dla mnie do karmienia. Wchodzę teraz w faze oczekiwania na poród. Tylko mam nadzieje że nic nie złapie od dzieci bo Ania mega zakatarzona z kaszlem i gorączką. Ludwik jakoś się trzyma. A w przedszkolu tylko 1/3 dzieciaków tylko chodzi taki pogrom jest.:confused:
    -- ;;;;
  4.  permalink
    Anecia84: A w przedszkolu tylko 1/3 dzieciaków tylko chodzi taki pogrom jest.


    U nas to samo, w przedszkolu ospa panuje i czystki okropne.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ainaa, ja się próbowałam w domu golic między skurczami. I chyba było na laciato ;)
    Karolyn, na diecie z pewnością utrzymasz pozycję najszczuplejszej ciężarówki ;) Mało się tyje. A powiedz, ogólnie czujesz poprawę samopoczucia na diecie? Bo ja czułam.
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja po wizycie, uprosiłam gina o badanie (bo nie chciał badać, pytał po co?), wyszło, że część pochwowa skrócona, rozwarcie na 4 cm i główka wysoko.
    Każdy z rodziny i ze znajomych, by mnie kładł do szpitala, a najbardziej partner, co chwile słyszę, że powinnam w szpitalu czekać na poród, a nie na głupka będzie mnie wiózł, no ręce opadają ;/
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ja przy Ani z 3 cm rozwarciem chodziłam 3 tygodnie i trzeba było wywoływać poród. Pomógł masaż szyjki i czopek. Także samo rozwarcie to mało musi być akcja skurczowa.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ja z 4 cm chodzilam prawie 5 tyg :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    No właśnie, skurczy jako takich jeszcze nie mam, czasem z 3 sie pojawią i znikają jak wstanę, najbardziej dokuczają mi twardnienia brzucha, w nocy najbardziej.
    Koleżanka do mnie, jak usłyszała, że mam 4 cm rozwarcia, że "Kobieto Ty już rodzisz!" i zdziwiona, że nie dostałam skierowania do szpitala :)
    Ja się śmieję, że prawie połowę porodu mam za sobą :devil:
    --
  6.  permalink
    Tylkonadzis, to ja wspolczuje, moj jaki jest taki jest, ale do szpitala mnie nie wygania. Mam w domu czekac az sie wszystko zacznie. W pierwszej ciazy przyjeli mnie dzien przed porodem bo na ktg sie jakies skurcze zapisaly, a miejsc nie bylo. Przelezalam dzien, na nastepny tak mnie wybadali, ze urodzilam :P poszlam ze skierowaniem na CC, ordynator sie nie zgodzil, powiedzial, ze naturalnie. W sumie to i dobrze, bo przynajmniej nikt mi w kregolup nie ingerowal.
    Nawet lozeczka nie mamy jeszcze rozlozonego :P powiedzial, ze sam to przygtuje jak bede w szpitalu.
    --
  7.  permalink
    Obstawiam, że mój po prostu spanikowany :)
    Ja też jeszcze nie mam rozłożonego łóżeczka, ba nawet torby nie spakowałam do szpitala :devil: jakoś się zabrać za to nie mogę ;/ zawsze sobie mówię, jutro na pewno spakuję i tak kilka tyg już :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Torbe to ja juz spakowalam :P pare dni temu hihihi. Ja tak mowie o ubrankach :P leza dalej do wyprasowania :P i sie doczekac nie moga.
    --
  9.  permalink
    Hehe... to najwyżej wyjdą szlaczki ;)
    Ale to juz wiem, o c chodziło położnej, jak mówiła, ze on po rozmowie z rodzącą juz wiedzą, jak silne są skurcze ;)

    A teraz pytanko z innej beczki, do którego TC, o ile w ogole, bierzecie magnz (ten na skurcze braxtona-hicksa)?
  10.  permalink
    Ja bralam do 35 tc. Teraz sporadycznie jak mnie skurcze w lydkach wezma.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ja tej igły w kręgosłup w ogóle nie poczułam. Natomiast ulga po znieczuleniu - nieziemska. Drugi poród też tylko ze znieczuleniem. Ale ja miałam też bardzo silne własne skurcze. Aż lekarze byli zszkowani. Jeden z tych skurczu skończył się lekiem rozkurczowym bo nie chciał odpuścić a zaczęło spadać tętno dziecka. Każda z nas między sie z inną skalą bólu wiec i decyzję co do znieczulenia różne. Dla mnie zzo to coś cudownego.
  11.  permalink
    Ja mam zwyrodnienia w kregoslupie, przepuchliny (przepukliny?) miedzykregowe, dlatego nie chce, zadnych wkluc, nic. Pierwszy wytrwalam bez, drugi tez wytrzymam.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja przy 4 cm dostalam zzo :) a wy jeszcze na legalu chodzicie ? ;)
    Na mnie zzo zupełnie super podziałało, w ogóle nie ma się czego bać, tzn wkłucia.
    Teraz jak mnie zaboli brzuch to się boje czy to już... Trochę się boję sama dalej wychodzić czy wyjeżdżać. Niby już bym chciała , a z drugiej strony jeszcze nie ....
    Jeszcze pokój nie gotowy, ale to nie zależy ode mnie, i bardzo mnie to denerwuje :/

    Magnez to chyba od 34 tyg odstawiłam.
    --
  12.  permalink
    Kurczę, ja to mam zwiekszona dawkę od 33 tc ze względu na częste skurcze BH :/
  13.  permalink
    Ally1381: a wy jeszcze na legalu chodzicie ? ;)


    Tak :) jezdze po mlodego do przedszkola, tyle, ze z obstawa tescia. W sumie to sie tocze, bo chodzeniem tego nazwac nie mozna :P

    Ally1381: Ja przy 4 cm dostalam zzo :)


    Ja po odejsciu wod mialam juz 7 cm rozwarcia, takze nawet jakbym chciala to bylo za pozno, ale nie chce zzo.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Aina a czemu Ciebie nie ma na liście? Na kiedy masz termin?
    Mi na szkole rodzenia w I ciąży mówiły, zeby odstawić od 36 tyg , a lekarka kazała brać. Nie wiem czy to miało wpływ na przenoszenie...

    Kuleczka u nas to M jezdzi do pkola, ma cierpliwość, ubierają się pół godziny w szatni.
    --
  14.  permalink
    Ally, u nas jeżdżę ja, bo mąż pozno konczy pracę i na miejscu jest jak juz zamknięte przedszkole.
    --
  15.  permalink
    A bo długo nie chciałam zapeszać, potem bo mam 3 terminy (1 wg OM, 2 wg transferu i 3 wg prenatalnych), ale generalnie jestem na 6 pozycji ;)
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Ainaa a będziesz mieć cc czy nie?

    Co do magnezu to z synem odstawiłam w 380t0d i urodziłam 39t5d. A z córką odstawiłam(razem z duphastonem) w 36t0d i urodziłam w 36t6d.
    Więc teraz nie odstawiam do min 38tc.
    --
  16.  permalink
    Karolyn: Jestem dopiero po krzywej ale u nas taka polityka niestety. Jak na razie cukry ok.
    - ja przy cukrzycy przytylam w ciazy 5 kg, dziecko 3400 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Ja też normalnie chodzę, dziecko do przedszkola wożę i przywożę autem (co prawda mam kilometr do przedszkola, ale o 8 rano zimno, a po drodze jeszcze zakupy zwykle robię). No poza tym jednym dniem, kiedy brzuch kłuł od długotrwałego siedzenia to nic się nie dzieje, żadnych bolesnych skurczy, nawet skurczy BH prawie nie mam, albo słabiutkie. A to już właściwie 39 tydzień. Coś czuję, że będzie jak przy 1szym porodzie: nic, nic, mocno po terminie, a jak już jakiś skurcz choć lekko zaboli, to już będzie TO, z rozwiązaniem 12 godzin później :P

    Jedyne nad czym się zastanawiam to w razie jakby się zaczęło normalnie, w domu, to jak długo czekać z wycieczką do szpitala (no niby wiem, regularne skurcze co kilka minut), żeby nie jechać tam zbyt wcześnie, ale też, żeby zdążyć wejść na izbę przyjęć bez wystającej główki dziecka :P W końcu to drugi poród, może pójść szybciej. Jeszcze starsze dziecko musimy po drodze odwieźć do rodziny.
    --
  17.  permalink
    Ely, moj gin kazal jechac w przypadku odejścia wód, krwawienia, skurczy co 15 minut badz mniej niż te 10 ruchów w ciagu dnia.
    Ja rez się boję, że nie zdążę i będę z dzieckiem miedzy nogami szła. Pierwszy poród szybki, teraz loteria, nie czuję się porodowo.
    --
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Zygzakowa -jakie sliczne zdjęcie Jasia!!
    Po przeczytaniu wpisów doszłam do wniosku, że wezme jednorazowa maszynke ze soba plus zdepiluje się wczesniej sama w okolicach terminu z USG, no chyba że urodzę wczesniej.
    Dziś mam wizytę i bardzo jestem ciekawa czy u mnie też już jakieś rozwarcie jest? A w piątek ostatnie USG i zobaczymy jak tam główka Małego. Na ostatnim USG wyszła 3 tygodnie do przodu względem reszty ciała, ale lekarz zastrzegł, że to prawdopodobnie efekt ułożenia. Mały jest ułożony główkowo, ale akurat był jakoś pod skosem :)
    Ja bardzo dużo jeżdżę samochodem bo akurat wykańczamy nasze nowe mieszkanie i trochę mnie to stresuje bo ponoć powinnam mieć wyłączoną poduszkę. Czy któraś z Was wyłączała???
    A co do obwodów brzucha, fakt trzeba pamiętać z czego się startowało plus u każdej z nas pewnie te kilogramy się inaczej rozkładają. Ja miałam przed ciążą chyba 72 cm i obecnie jestem 13kg na plusie, z tym że wszystko poszło w dolną część ciała... Chciałam trochę na twarzy utyć i liczyłam na duze piersi, a tu zonk :D mam wielki brzuch i kilka cm wiecej w udach...
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    ja idę z wagą identycznie jak w 1szej ciąży, w każdym tygodniu taka sama waga jak ostatnio :) start był też od tej samej
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Elyanna moj lekarz twierdzi, ze do szpitala jak skurcze regularne co mniej wiecej 7-10 minut. Z tym ze ja przy drugim porodzie mialam taki odstep miedzy moze trzema skurczami, potem od razu co 2 minuty.
    W przypadku odejscia wod to zalezy czy GBS jest dodatni czy ujemny. Przy ujemnym mozna spokojnie poczekac pare godzin jesli nie ma akcji skurczowej.
    -- [/url]
  18.  permalink
    Zygzakowa, w planach SN :)
    Dziękuje za Wasze odpowiedzi :)
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Ainaa to trzymam kciuki za sn. Mało kobiet po transferze się decyduje.
    A powiedz duża jest rozbieżność między terminami? Którym się lekarz sugeruje?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 17th 2017 zmieniony
     permalink
    1. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    2. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    3. Elyanna - 03.02.2017
    4. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    5. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)


    6. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa
    7. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    8. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    9. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    10. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    11. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    12. ikaan - 21.04.2017
    13. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    14. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    15. Asiunia892 - 03.05.2017
    16. Lina88 - 14.05.2017
    17. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    18. Stokotka - 06.06.2017
    19. Anixx - 02.07.2017
    20. Neverminder - 10.07.2017
    21. Obe - 12.07.2017
    22. montever - 4.08.2017
    23. perła2010 - 14.08.2017
    24. Haniutka - 24.08.2017
    25. kredowatablica - 05.09.2017

    Treść doklejona: 17.01.17 14:44
    wklejam, bo już 3 strony wstecz była lista. Ainaa wpisałam Cię na 6 pozycję :)

    Treść doklejona: 17.01.17 14:45
    będziesz miała chłopca czy dziewczynkę?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja po ktg i wizycie w szpitalu. Waga malego wyszla 3800 i moglam jednak zadecydowac czy chce rodzic poprzez cesarskie ciecie jako, ze z corka sn sie skaplikowal wybralismy cesarke i jestem umowiona na 20stycznia. Ale jak to okreslila lekarka sa predyspozycje do naturalnego porodu bo mam juz rozwarta szyjka na 2 palce...no to czekamy:) prosze o kciuki bo wkrotce zwolnie miejsce!
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    imagnolia, to trzymam mocno mocno kciuki! Jak mówią, waga dziecka mniej ważna niż obwód główki, więc może sn się udać i to expresowo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Zaczelam plamic gesty sluz wymieszany z krwia. Myslicie, ze to od badania szyjki?
  19.  permalink
    Moze byc od badania, chociaz u mnie tak wygladal czop.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Wlasciwie to jest to koloru brazowo brunatnego
  20.  permalink
    To i tak na dwoje babka wrozyla, ja mialam taki gesty czop, chociaz mozliwe, ze po badaniu Ci leci, bo szyjke naruszyli.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Ja pod koniec ciąży po badaniach też krwawiłam budziłam
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Imagnolia, ja tak miałam w drugiej ciąży. Po południu po wizycie zaczęłam plamic właśnie gęstym sluzem z krwią. Wieczorem urodziłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Imagnolia jak sytuacja?
    --
  21.  permalink
    Zygzakowa, dziękuje, a dlaczego mało po transferze decyduje sie na SN?
    Różnica u nas to tydzien, sugerujemy sie niestety terminem wg OM.
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Ally dzieki....spokojnie jest. sluz sie uspokoil. Czasem jakies skurcze sa ale mam nadzieje, ze bedzie spokojnie az do piatku:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.