Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Ainaa bo leczenie niepłodności, bo zazwyczaj związane z tym poronienia, bo zabiegi (łyżeczkowanie, laparoskopia, histeroskopia) bo wspomagana lekami ciąża. I tak lekarze sami sugerują cc. I już nawet nie chodzi o transfer, tylko o to co wcześniej. Dla mnie to trochę śmieszne bo jest masa kobiet, które mają takie same lub gorsze doświadczenia na koncie, ciąże są naturalne (bo przecież zdarzają się cudowne wpadki tuż przed ivf) lub po iui, a z powodzeniem rodzą sn. Ja jestem najlepszym tego przykładem. Tym co przeszłam można by obdzielić kilka kobiet a jak się okazuje można urodzić sn.

    Imagnolia i jak sytuacja u ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    U mnie ok. Noc spokojna. Wybieram sie do laboratorium do szpitala by zrobic wyniki potrzebne dla anestezjologa

    Treść doklejona: 18.01.17 07:51
    W ogole to mi gały wyszly na wierzch, jak lekarka wypisujaca skierowanie na cesarke zapytala czy chce by mi podwiazano jajniki...
  1.  permalink
    Zygzakowa, a widzisz, u nas po prostu kupe lat niepłodności idopatycznej, zero poronien, żadnego łyżeczkowania, ingerencja była znikoma. Do tego to IVF było na cyklu naturalnym, wiec nawet stymulacji nie było :)

    Imagnolia, że co?? Straszne to, choc znam dziewczyne, która to zrobiła przy drugim porodzie i nie oceniam. Ale znam też historie kobiety, która założyła rodzinę (2 dzieci), podwiązała jajowody i... w wypadku samochodowym straciła męza i dzieci :/
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Imagnolia co? Przecież to zabronione w Polsce chyba?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Ale ja mieszkam w Hiszpanii:bigsmile: nie no ale oczywiscie podziekowalam
  2.  permalink
    Imagnolia, niezle. A podala jakis konkretny powod? Masakra.....
    Ja dzisiaj o 13 wizyte mam.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Imagnolia to ile ty masz dzieci że lekarz zaproponował Ci podwiązanie jajników!? Chyba że propozycja ma podłoże zdrowotne?
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    W wielu krajach jest to standardowa opcja. Szczególnie tych, gdzie aborcja też jest bardziej "ogólno dostpęna".
    Więc nie brałabym sobie tego do serca zbytnio. Tzn. bardziej widziała jako część systemu i papierokologii, niż tego, że akurat zapytano w tym przypadku.
    A że jest łatwiej dwa zabiegi w jednej operacji zrobić, niż potem ponownie być krojonym, to pytanie w przypadku planowanego CC ma sens.
    U mnie w papierach (w Danii) jest tylko w notatkach dodatkowych adnotacja gdzie mogę druk znaleźć, jeżeli byłabym zainteresowana tą opcją np.
    Ale też ja w drugą stronę jestem "wyjątkowym przypadkiem", planującym poród domowy, więc ostatecznie moje papiery są trochę inne. =)
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    imagnolia: Ale ja mieszkam w Hiszpanii

    aaa to wszystko jasne
    myślałam że w Polsce dostałaś taką propozycję
    helva: jestem "wyjątkowym przypadkiem", planującym poród domowy

    wow zazdroszczę
    tym masz już dziecko? rodziłaś sn? w domu?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Mysle, ze to standardowa procedura. Kobieta musiala wypelnic druki. Mam jedna corke i teraz oczekuje syna. To bedzie moja druga cesarka i mam 34 lata.
    Kuleczko to trzymam kciuki za wizytę
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Ja właśnie wróciłam z wizyty i wszystko ok poza jednym... dziecko ma znacznie powiększony pęcherz moczowy, mam za 2 dni iść na kolejne usg sprawdzić czy się nie zmniejszył. Albo dziecko po prostu nie zrobiło siusiu albo (wg gina) jest jakiś problem z cewką moczową i pęcherzem u dziecka :( wiecie coś na ten temat więcej?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Elyanna nie wiem co moze byc przyczyna. Ale moze warto isc szybciej na usg? Masz mozliwosc jeszcze dzis u kogos to sprawdzic?
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Elyanna a wcześniej na usg było widać powiększony pęcherz? Kiedy miałaś poprzednie usg? Często miałaś usg w ciąży?
    Bo aż dziwne, że dopiero teraz takie coś się ujawnia.
    Ja miałam na jednym usg podejrzenie niedrożności przełyku bo żołądek był za słabo wypełniony ale równie prawdopodobne było że dziecko spało i nie nałykało się wód. Na następnym usg żołądek był już odpowiednio wypełniony.
    Wierzę, że u ciebie też na następnym usg sprawa się pozytywnie wyjaśni.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    imagnolia: Ale moze warto isc szybciej na usg? Masz mozliwosc jeszcze dzis u kogos to sprawdzic?


    Właśnie też o tym pomyślałam... że jeśli to "niewysikany" pęcherz to za kilka godzin jak się sprawdzi to będzie wiadomo. Zmieniłam wizytę na dzisiaj. To będzie ponad 3h od tego ostatniego usg.

    Na poprzednich usg (ostatnie 2 tyg temu było) nie było nieprawidłowości, nic nie mówiła, ale w opisie jest tylko, że pęcherz typowo zlokalizowany, nic o wielkości.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Ja na jednym z usg miałam jak Ty Zygzakowa. Lekarz mnie przestraszył, ale w czasie tego samego badania płyn w żołądku się nazbieral uff.
    Ely pewnie jest tak jak myślisz, niewysikany.
    --
  3.  permalink
    Ja juz po wizycie. Wszystko ladnie i pieknie :P szyjka 10 mm, na usg wyszlo rozwarcie, badanie palpacyjne rozwarcia nie wykazalo...i badz tu madra :P nastepna wizyta za tydzien, 25.01. Juz mam dosyc tych wizyt, w miesiacu na same wizyty idzie ponad 500, nie liczac badan, bo za to tez gdzies dodatkowo 300 zl :/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    I ja po kontroli - gin twierdzi, że owszem, pęcherz obficie wypełniony, ale to nic niepokojącego wg niego, w przyszłym tyg. mam przyjść na kontrolę "jeśli to mnie uspokoi" - oczywiście, że tak! Wg ostatnich pomiarów dziecko tydzień młodsze. Czyli termin porodu waha się już od 27.01 - 11.02
    I na 100% to dziewczynka ;)

    kuleczka_69: Juz mam dosyc tych wizyt, w miesiacu na same wizyty idzie ponad 500, nie liczac badan, bo za to tez gdzies dodatkowo 300 zl :/


    dla mnie to kosmos tyle płacić... dobrze, że mam luxmed, ale w 1szej ciąży kombinowałam strasznie z wizytami z nfz łączonymi z prywatnymi, żeby mieć przynajmniej wszystkie badania za darmo. Okropnie to było męczące, ale dużo udało się zaoszczędzić. No i brak jednego lekarza prowadzącego.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Czyli ten pierwszy lekarz niepotrzebnie nastraszyl?
  4.  permalink
    Elyanna: Czyli termin porodu waha się już od 27.01 - 11.02


    To jednak jest prawdopodobieństwo spotkania się razem na porodówce hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    imagnolia: Czyli ten pierwszy lekarz niepotrzebnie nastraszyl?


    ten pierwszy też jakoś specjalnie nie straszył, tylko, że taki stan może mieć różne powody, uznaję, że póki co nie ma się o co martwić :)

    kuleczko, no jest taka szansa, powiedziałabym, że ponad 50%, że chociaż jeden dzień będziemy w jednym czasie, przynajmniej "na noworodkach" :)
    --
  5.  permalink
    Ely, jak cos to sie spiszemy na forum :)
    --
  6.  permalink
    Ely, ja mysle, że mała opita jest i za chwilke pecherz bedzie pusty. Z tego co wiem, to u nas na prenatalnych doktor dokładnie badał pecherz, czy nie jest... jak to mam w dokumentacji chyba napisane "ogromny", potem jak wyszło, ze jest normalnych wymiarów, juz nic o pecherzu nie mówił. Kiedys tylko usłyszałam, ze "pecherz pusty, pewnie maluszek własnie zrobił siusiu" i tyle.
    Zycze, aby wszystko było dobrze.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Ainaa: Ely, ja mysle, że mała opita jest i za chwilke pecherz bedzie pusty.


    oby ;) dziękuję, za dobre słowa :) a! i główkowo jest już całkiem, także zjechała gdzie trzeba ;)
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 19th 2017 zmieniony
     permalink
    zygzakowa: wow zazdroszczę
    tym masz już dziecko? rodziłaś sn? w domu?

    Pierwszy raz było SN, i planowany poród w domu również, ale młoda nie chciała współpracować z biurokracją... Niestety młoda była dłuugo niezdecydowana by przyjść na ta świat, więc ostatecznie byliśmy na granicy okienka (ostatnie godziny) i postanowiliśmy pojechać do szpitala. ;]
    Całą historię możesz przeczytać na porodach: http://forum.28dni.pl/discussion/483/43/wszystko-o-porodzienasze-historie/#Item_37

    Jakby mi daty nie przesunęli bez sensu na 1 USG, to by było w domu. Więc tym razem przeliczyłam początek cyklu tak jakby miał te idealne 28dni i pilnowałam, by mi jakichś głupot znów nie wpisali. =) Więc jestem dobrej myśli...

    Choć szpital niczego sobie. Ale w domu było by przyjemniej. =)
  7.  permalink
    Zadzwonił telefon z wynikami Nifty - wynik prawidłowy płeć żeńska!!! :) Jaka ulga kamień spadł mi z serca.
    Wpadłam się pochwalić :))))))
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Cudowne wiadomości!!!! Bardzo się cieszę ! :))))
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Super że wszystko w porządku. Ja dzisiaj po wizycie. Mocz się poprawił nie ma już ketonów. Kolejna wizyta z usg 2 lutego i będziemy sprawdzać czy mały się obrócił i jaki jest duży.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeJan 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Elyanna, ja absolutnie nie chcę straszyć, ale ja bym pilnowała tego pęcherza. Lekarz sprawdził nerki i poziom wód? Masz jeszcze USG przed porodem?
    Może to rzeczywiście kwestia "wysikania", a może pojawiła się jakaś niedrożność. Twoja ciąża jest już na końcówce, szkoda by było teraz coś zaniedbać.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    anna77, masz rację, że trzeba tego pilnować. Lekarz co prawda sprawdził ilość wód i nerki dwa razy, mówił, że z nimi jest zupełnie ok. Idę na usg jeszcze za tydzień.
    Pierwszy gin mówił dokładnie to samo, że może to być jakaś niedrożność. Ponoć problemy z układem moczowym są najczęściej wykrywanymi podczas usg... mam nadzieję, że nie tym razem, ale jak do tej pory miałam dobre przeczucia co do wyników badań, tak teraz raczej są one złe. Ale martwić się na zapas nie zamierzam.
    --
  8.  permalink
    Dziewczyny :/ wyszedł mi dodatni GBS o boje sie o zdrowie dzidzi... Ma któraś doświadczenie w tym temacie? Wiem, ze dostaniemy antybiotyk, ja przed, dzidzia po porodzie, ale i tak sie stresuje :/
    Co to w ogole za swinstwo? Skad to?
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ja nie mam doświadczenia, ale myślę, że nie musisz się martwić, dostaniesz antybiotyk, do zakażeń noworodka dochodzi baaardzo rzadko, u kilku na tysiąc.
    --
  9.  permalink
    No oby Ely... oby... :/
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ainaa, ja miałam dodatniego... Najważniejsze, żeby personel był uświadomiony. Nie zamartwiać się, okazuję się że to to nie takie rzadkie zjawisko.
    --
  10.  permalink
    Montever - rozumiem, że z maluszkiem wszystko było ok?
    A czy po dodatnim wyniku brałaś jakies leki przed porodem, mój ginek zasugerował globulki dopochwowe?
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ja chcialam sie pozalic/ pochwalic... widac u mnie ciazowy brzuszek... :shocked: :shocked: :shocked: niewiem jak sie wrzuca zdjecie ale przysiegam ze mam brzuch jak przy pierwszej ciazy w 20tyg...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Spoko, w kolejnej ciąży (a trzecia to już pewnie w ogóle!) tak bywa, choć nie u każdego (patrzy: Karolyn :cool: ).
    Ja w 9 tygodniu już nie mogłam chodzić w swoich spodniach, dawały się poszerzać i zapinać już tylko sposobem "na gumkę do włosów" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ainaa ja miałam dodani GBS. Miałam takie przykazania: po odejściu wód jechać od razu do szpitala aby właśnie zacząć podawać antybiotyk a dają go zdaje się co 4 godziny. No i niestety taki przepis, że jak się nie urodzi do 12h przy dodatnim GBS to cesarka...no i właśnie mnie to spotkało. Dodatkowo ten paciorkowiec może spowodować wcześniejsze (zanim normalnie akcja porodowa się zacznie) pęknięcie pęcherza płodowego...nie ma co się martwić tylko dopilnować żeby antybiotyk podać jak najszybciej po odejściu wód:wink:
    --
  11.  permalink
    A u nas jakies wirusisko zlapalo Mateuszka. Ma zawroty głowy plus gorączkę. Zwymiotowal w aucie jak jechalismy do moich rodziców. Dalam mu ibum i juz lepiej się czuje. Z dziadkiem broi.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Katiziie też tak miałam w obecnej ciąży. Normalne, mamy już tak mięśnie porozciągane że nie ma siły żeby brzucha nie było widać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Katiziie piątka! Mam tak samo, zaczęłam 9 tyg i juz. Widać brzuch. I 2 kilo na plusie. Będę słonicą :smile:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Miałam dodatni GBS, przykaz szybkiego przyjazdy po odejściu wód oby podać antybiotyk. Tak tez zrobiłam. Rodziłam 19 godzin i nikt nic nie mówił o cesarce. Chyba co 4h dostawałam antybiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Gabcia 19 godzin od odejścia wód? Za parę dni mam ginesa zapytam jeszcze czy to wymysł mojego szpitala ale z tego co zrozumiałam to takie są procedury. Oczywiście gdyby pewnie rozwarcie było już spore to zapewne nikt cesarki by nie robił nawet gdyby to miało potrwać trochę dłużej niż 12 godzin. U mnie odeszły wody i zero akcji skurczowej, po oksy dopiero się ruszyło ale wyglądało na to, że jeszcze to sporo potrwa. Może przy braku postępu porodu w razie odejścia wód przy dodatnim GBS są takie procedury...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ufff myslalam ze tylko ja tak mam... :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ja też już wyjęłam z szafy spodnie ciążowe. Od kilku dni nie sposób się w zwykłe dopiąć a na razie schudłam dwa kilo z powodu mdłości. Brzuszek jak w 20 tc :-))):shocked:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    No niestety nie było łatwo. 17h rozwarcie na 3 (z czego większość na oxy) , w ostatnich godzinach i po podaniu znieczulania ruszyło i urodziłam naturalnie.

    Ale tez miałam mega uspokajająca mnie położna i prysznic do dyspozycji (woda działała lepiej niz znieczulenie -pierwsze znieczulenie nie zadziałało).
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Ja też nam duży brzuch :-P 11tydzień, waga ponad kilogram na minusie a brzuch wielki ... zwłaszcza wieczorem :-)
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Ainaa: [/quote][quote=Ainaa]Montever - rozumiem, że z maluszkiem wszystko było ok?
    A czy po dodatnim wyniku brałaś jakies leki przed porodem, mój ginek zasugerował globulki dopochwowe?

    Córka caluśka i zdrowa.
    Mi wody nie odeszły. Jak się zaczęły regularne skurcze zadzwoniłam do położnej która zasugerowała przetransportować się już do szpitala... Na miejcu od progu mówiłam, że ja z gbs'em+. Wcześniej nic nie brałam. Na miejscu dostałam antybiotyk.

    I ja przybijam piątkę z wielkobrzuchatymi. "Dobrze", że cukrzyca czyha za rogiem - jest szansa że nie przytyję pięciu dych... :shocked::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Kobietki. Prosze jutro trzymac kciuki. O 8 mam sie stawic w szpitalu na cesarke. Bede miec znieczulenie miejscowe, czyli bede obudzona. Ponoc moge cos czuc, ale nie bol. Jakie znieczulenie mialyscie?troche mnie przeraza mysl ze bede swiadoma....
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    imagnolia, powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Imagnolia, przy SN też byś była świadoma ;P
    Ja miałam podpajęczynówkowe i niestety i zakładanie bolało i w trakcie też... Niestety to się zdarza, zgłaszasz wtedy anestezjologowi i dostajesz dodatkowe leki.
    Co do świadomości to się ciesz. Nie ma piękniejszego dźwięku jak pierwszy krzyk!
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.