Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    Gingerka bardzo współczuję :sad::sad::sad:
    Nie chodzi tylko o pieniądze, ale ze dzieci nie będą miały ojca, najstarszy pewnie nie będzie nawet pamiętał.:sad:

    U mnie też zaczęły się telefony :/ chyba też przestanę dzwonić do mam, bo w panikę wpadają :cool:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    No ja pozałatwiałam konsultacje internistyczna i neurologiczną do porodu. Według neurologa nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego. Dostałam zaświadczenie o typie przepukliny jakby trzeba było jednak cesarke robić. Ale wszystko się wyjaśni w czwartek bo mam usg i zobaczymy jak duży jest Frycek i czy raczył się obrócić jak trzeba. Dwa tygodnie i moge rodzić. Najlepiej po 12 lutym bo wtedy moi rodzice robią 35 rocznicę ślubu i chciałabym na niej być.
    -- ;;;;
  1.  permalink
    Witam sie w 40 tygodniu. Moj syn postanowi wstac po 5, jestem nietomna. Jade niedlugo zawiesc siuski do badania i krwi utoczyc :P jutro wizyta.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Ja też miałam dziś badania jechać zrobić, ale może jutro... Bo miałam taką noc, że nie mam siły na nic... Pojawiły się skurcze! Od północy do 4-tej były co 10 minut, kilka takich, że miałam gwiazdki przed oczami, po prysznicu nie przeszły, ale dobrze, że nie robiłam zamieszania, nikogo nie budziłam i nie jechałam co gorsza do szpitala, bo ucichły nagle i na tym się skończyło ;] Czułam wcześniej, że coś mnie czeka, bo mała w brzuchu wieczorem bardzo delikatnie się ruszała, a zwykle mocno brykała. I wiem przez co te skurcze... wczoraj napompowałam piłkę do ćwiczeń i trochę na niej posiedziałam popołudniu, ćwiczyłam miednicę, no i dostałam efekt.

    Niemniej wg mojej gin powinnam była niby jechać do szpitala, i co? skurcze by ucichły, mnie by zamknęli na oddziale i tyle by z tego było. Jeśli pojawią się następnym razem to będę czekać aż będą coraz mocniejsze (te były w miarę do wytrzymania, podobnej mocy, nie nasilały się) i potrwają nieco dłużej. Także expresowy poród w 2,5h raczej mnie nie czeka :P
    --
  2.  permalink
    No to ja ci wroce dzisiejsza noc. Ze starszakiem tak mialam.. jednej nocy mega skurcze a na druga noc porod ;)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Elyanna: Także expresowy poród w 2,5h raczej mnie nie czeka


    No ja bym nie była tego taka pewna. Drugi może potoczyć się ekspresowo. Ja jak Anie rodziłam to miałam znośne skurcze o 20:10 szłam na własnych nogach z oddziału na porodówkę. Pamiętam może 3 takie bolesne skurcze co mnie przybiło aż do łóżka, później wody odeszły no i od razu parte się pojawiły nad którymi nie umiałam zapanować no i po 5 minutach parcia mała o 21 była na świecie. Dobrze że na oddziale byłam bo bagatelizowałam te lajtowe skurcze i nie spodziewałam się że tak szybko urodze, bo pewnie jakby się w domu zaczęło to urodziłabym w domu albo w drodze do szpitala. Także lepiej czasami przyjechać za wcześnie niż za późno. Bo poród w domu czy w drodze to jednak wielka niewiadoma i wielki stres.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Oferta mamowo-niemowlęca w lidlu, może którejś się przyda.
    Będą te podkłady na materac, które sobie chwalę. Najstarsze mają 5 lat i poza tym że zszarzały to nadal się świetnie sprawują.
    A Krysia ich nie oszczędzała :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Także lepiej czasami przyjechać za wcześnie niż za późno.


    racja... ale przecież tak trudno to wyczuć, czy skurcze miną czy to już te... Akurat tym razem mi się udało w takim razie. Gdyby nie starsza córka to luzik, mogę posiedzieć w tym szpitalu, trudno. Czułabym się pewniej, pod monitoringiem położnych i ktg. Ale każdy mój dzień tam, to dla nas mega hardcore organizacyjny, bo rodzinę mamy daleko, a mamy przecież starszą córkę w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 31st 2017 zmieniony
     permalink
    Ely ja to pewnie pojechałabym do szpitala, podziwiam za opanowanie :bigsmile:
    faktycznie może to dziś będzie ten wielki dzień :)
    a porody zaczynają się najczęściej w nocy??
    --
  3.  permalink
    Ally1381: a porody zaczynają się najczęściej w nocy??
    - tak mowia, wiecej ciszy i spokoju i dziecka zaczyna akcje. U mnie oba okolo 23 sie zaczely.
    --
  4.  permalink
    Hemoglobina 13,8, wow :P mocz w porzadku, ketony nieobecne, glukoza tez nie, czekam na badanie osadu i tsh, bo jeszcze nie wykonane.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    wow, kuleczka, super wyniki! :) ja nie wiem czy zdążę zrobić swoje... bo znów mam skurcze od 2h, czasem co 10, a czasem co 4 min. Jak byłam pod prysznicem gorącym to nic nie bolało, ale tylko dopóki tam byłam. Zaraz chyba znów pójdę na 20 min i zobaczymy czy ucichną. Same skurcze są bardzo krótkie, więc chyba mało efektywne, może z 15-20 sekund trwa jeden, tyle, że bolą.

    Mąż mój i tak dopiero za godzinę będzie w domu + odstawienie małej komuś i dojazd do szpitala to kolejna godzina, więc nie mam wyboru :P
    --
  5.  permalink
    Ely, w szpitalu Ci zrobia. Jesli dzisiaj nie urodzisz :) mnie tez kurczy troszke, ale to sa pojedyncze dziady.

    Treść doklejona: 31.01.17 16:25
    TSH TSH 10,099 µIU/ml 0,350 4,940 H

    FT3 FT3 2,57 pg/ml 1,71 3,71 N

    FT4 FT4 1,04 ng/dl 0,70 1,48 N

    No i o co chodzi?! biore leki regularnie, a tu takie cos :/
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    kuleczko, ważne, że wolne masz w normie.
    A badałaś się bez tabletki?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    No to moze Elyanna wkrotce zwolnisz liste?:) powodzenia kobiety:)
  6.  permalink
    No bo coś na liście bezruch ostatnio.
    U nas dzis waga 3200 gramów a dzidzia ani mysli wychodzic :)
  7.  permalink
    Obe z tabletka, bo wcześnie bralam antybiotyk i zjesc musialam. Dawki mi nie zwiekszy, bo mi puls szaleje. Teraz i tak mam spora, bo 225. Już wiem, dlaczego non stop bym spala.
    --
  8.  permalink
    Dziewczyny, nie wiem, czy ktoś to juz tu dodał, ale jeśli nie to to jest apel od Gingerki :(
    "Jeżeli ktoś ma chęć pomóc Nam, w szczególności Maciusiowi, Adasiowi i Lili to wpłaty można robić przez PayU na stronie internetowej Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich z dopiskiem dla rodziny Macieja Jankowskiego.
    Link do strony: http://www.fundacjajlc.pl/
    Po lewej stronie na dole na zielono zaznaczony napis PŁACĘ TERAZ Z PayU. Konieczny jest dopisek, że dla rodziny Macieja Jankowskiego.
    Jeśli chodzi o przekazanie 1% podatku to też jest to możliwe. Należy w rocznym rozliczeniu PIT podać numer KRS 0000299720 oraz wskazać cel szczegółowy – dla rodziny Macieja Jankowskiego.
    Wszystkie szczegóły są również opisane na stronie fundacji w zakładce aktualności.
    Gdyby ktoś wolał bezpośrednio na moje konto:
    Mój numer konta:
    Regina Słucka
    33 1020 1332 0000 1202 0752 0010"
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 31st 2017 zmieniony
     permalink
    No to moze Elyanna wkrotce zwolnisz liste?:)


    Na pewno nie dzisiaj... skurcze mam stale od jakichś 5h, ale wciąż takie same, nie stają się dłuższe ani częstsze, max 20 sekundowe, do zniesienia, więc nie sądzę, żeby dawały jakieś rozwarcie. No kurczę nie wiem co robić, jechać czy nie jechać. Wszędzie piszą, że jeśli skurcze nie stają się dłuższe i silniejsze to nie są to skurcze porodowe, tylko przepowiadające, a jak nie towarzyszy im odejście wód, czopa, biegunka itp. to na pewno nie one. Tyle, że powinny mijać po jakimś czasie, a tu tyle godzin i są.

    Cholerka, myślałam, że przy drugim porodzie będę już wiedziała o co kaman :P
    --
  9.  permalink
    Ely, ja tez myślałam, ze już wiem o co chodzi, a tu zonk. Kręgosłup mnie pobolewa.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Moje krótkie, do 30 s, skurcze doprowadziły mnie do 7 cm :bigsmile:
    ale ja je porządnie czułam, nie były lajtowe i wiedziałam, że to "to".
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    To ja od razu melduję, że termin mam na 10 lipca i na 90% będzie facet. ;)
    --
  10.  permalink
    No ja po godzinie skurczy bym jechala ha ha ale ja nie mialam przepowiadajacych w drugiej ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Co do skurczy to ja pierwszy poród miałam wywoływany więc nie wiedziałam jak to faktycznie jest...przy Gai jak szłam spać ok 22 to byłam pewna że nie urodzę za szybko...obudziłam się o 1 i na początku myślałam że to niestrawność ale jak zaczęłam liczyć to okazało się że to regularna niedtrawność :p ok 2:30 byłam w szpitalu (rodziłam w prywatnej klinice gdzie najpierw się dzwoni i dopiero jak każą przyjeżdżać to się jedzie), o 6:54 urodziłam Gajkę...ale w sumie niedługo po przyjeździe do kliniki odeszły mi wody a że miałam dodatni gbs to w sumie dobrze zrobiłam że nie czekałam za długo (chociaż zdążyłam wziąć prysznic i poczekać na przyjazd teściów do Mikołaja)
    --
  11.  permalink
    Ja w sumie w pierwszej ciazy takie mocne skurczybyki dostalam po odejsciu wod, przed mialam delikatne, od rana trzymali mnie praktycznie pod ktg. Grzebali, grzebali, az wywolali :P
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Nie potrafie sie z wami rozstac... :confused:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeFeb 1st 2017 zmieniony
     permalink
    To w ramach bezsenności odkopałam listę:


    1. Elyanna - 03.02.2017 (dziewczynka)
    2. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    3. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    4. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa
    5. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)


    6. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    7. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    8. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    9. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    10. ikaan - 21.04.2017
    11. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    12. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    13. Asiunia892 - 03.05.2017
    14. Lina88 - 14.05.2017
    15. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    16. Stokotka - 06.06.2017 (dziewczynka)
    17. Anixx - 02.07.2017
    18. Neverminder - 10.07.2017
    19. vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    20. Obe - 12.07.2017
    21. montever - 4.08.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    22. perła2010 - 14.08.2017
    23. Haniutka - 24.08.2017
    24. kredowatablica - 05.09.2017
    25. Mysiorek80- 10.09.2017
    26. Aguśka90 - 14.09.2017
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    To ja w ramach bezsenności napiszę jak było wczoraj u gina :-P
    Z dzidziem wszystko wydaje się być ok. Przezierność karkowa, kość nosowa i serducho w normie. Jutro jadę jeszcze na usg+pappa do Invicty. Płeć nieznana :-P ,,wzrost" 6,8cm :-)
    W kwestii przeciwciał dostałam skierowane do hematologia.
    Na moje plamienia po wysiłku. Czyli wyjście z domu dalej niż do piekarni pod blokiem :( jedna rada leżeć, leżeć i się oszczędzać ... ciekawe jak to zrobić heh ...
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Zwalniam listę ;) to jednak były TE skurcze. Ledwo zdążyłam, na izbie ponad 7 cm, godzinę potem bez zzo w mega bólach urodziłam ;) 3,400. 54 cm. Liście malin i wiesiolek pomogły.bez szycia poszło :)
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeFeb 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Elyanna gratulacje :-)
    A jednak skurcze skurczom nie równe :-)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Elyanna Gratulacje!!!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Elyanna gratuluje !!!! A nie mówiłam. Dobrze że zdążyłaś. Super takie szybkie porody.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    1. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    2. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    3. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa
    4. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    5. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)


    6. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    7. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    8. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    9. ikaan - 21.04.2017
    10. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    11. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    12. Asiunia892 - 03.05.2017
    13. Lina88 - 14.05.2017
    14. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    15. Stokotka - 06.06.2017 (dziewczynka)
    16. Anixx - 02.07.2017
    17. Neverminder - 10.07.2017
    18. vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    19. Obe - 12.07.2017
    20. montever - 4.08.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    21. perła2010 - 14.08.2017
    22. Haniutka - 24.08.2017
    23. kredowatablica - 05.09.2017
    24. Mysiorek80- 10.09.2017
    25. Aguśka90 - 14.09.2017

    Elyanna gratulacje!
    --
  12.  permalink
    A mowilam ze zaraz urodzisz hi hi. Fajna data, wielkie gratulacje!!!
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Elyanna Gratulacje! :D
  13.  permalink
    Noo kurka, pierwsze miejsce, ja jeszcze posiedze :D
    Ely gratuluje! :)) Chociaz nie spotkamy sie chyba w szpitalu. Mam dzisiaj na 12 wizyte. Zobaczymy co tam slychac na usg.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Ely, gratulacje!
    Czyli ci jednak wykrakałam te 7 cm :devil:
    U mnie od 7 cm do finału minęło jakieś 30 min.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Kuleczko ja mam juz chyba 4 wizyte tak jak Ty hehe zbieg okolicznosci:) zobacze ile maly wazy i co z szyjka.
    Kuleczko a jak Twoj drugi synek bedzie mial na imie??

    Ely gratuluje:)!!! Cos czulam ze szybko u Ciebie pojdzie:) janjuz 10! Ale jeszcze minimum 9 tyg musimy wytrzymac.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    kuleczko, jeśli badanie z tabletką to nie nadaje się do diagnostyki. Wszystkie wyniki masz zafałszowane :( TSH a zwłaszcza wolne hormony robi się na czczo, bez tabletki.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  14.  permalink
    Karolyn: Kuleczko a jak Twoj drugi synek bedzie mial na imie??


    Bedzie Michalek :)

    Karolyn: zobacze ile maly wazy i co z szyjka.


    Moj gin obowiazkowo, wg rozporzadzenia, robic mi bedzie usg, i w koncu mnie na ktg wysle, no i moze do szpitala juz....
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Michaś bardzo ladnie:) to imie mojego brata:) gdyby nie to tez bralabym je pod uwage:) jest piekne!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Ely gratulacje:) a ja nadal na szarym końcu hehe
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  15.  permalink
    Karolyn: Michaś bardzo ladnie:


    Tak wybral Mateuszek i zostalo :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Karolyn: Kuleczko ja mam juz chyba 4 wizyte tak jak Ty hehe zbieg okolicznosci:)

    i ja tak jak wy dziś wizytuję
    Karolyn: Michaś bardzo ladnie:) to imie mojego brata:)

    znów zbieg okoliczności, też mam brata Miśka
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    karolciat: U mnie od 7 cm do finału minęło jakieś 30 min.

    U mnie 10 min :)

    Przeraża mnie to szybkie zbliżenie się do góry listy. Ostatnio z tej pozycji co jestem teraz to urodziłam. No ale wtedy było z 50 osób na liście, nie 20. Ale i tak mam stres żeby nic się przed czasem nie wydarzyło.
    --
  16.  permalink
    Pandora1: Ostatnio z tej pozycji co jestem teraz to urodziłam


    Mi tez nie bylo dane z pierwszego miejsca rodzic :P poszlo z piatego ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny własnie doszła do mnie koszula do karmienia z internetu za całe 30 zł. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! jakosc jest naprawde super.
    Polecam mam stalowa
    klik
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  17.  permalink
    Ely wielkie gratulacje 🎊.
    O matko :shocked: ja już druga na liście.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Pandora, nie żartuj? 10 min od 7 cm do urodzenia dziecka? :surprised:
    Ja wiedziałam, że bywały większe ekspresy od moich, ale przed tobą biję pokłony!
    Żałuję co prawda, że w żadnym z dwóch porodów nie sprawdziłam jak to jest z piłką, o wannie nie wspomnieć, ale z drugiej strony półgodzinny pobyt na porodówce tez ma swoje plusy :bigsmile:
    --
  18.  permalink
    Juz po wizycie. Jestem kompletnie nieporodowa :P szyjka bez rozwarcia 12 mm, glowka w kanale, dzieciaczek szacowana waga 4100 ( a tak sie cieszylam na te 3300 poprzednie) :P pojutrze mam zglosic sie do szpitala na ktg, pozniej na drugie 8.02 a do szpitala 12 lutego jesli do tej pory nie urodze.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.