Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    kuleczka_69: nie umie się zająć małym i non stop beczy.
    - oj.. moj w drugiej dobie ryczal wiekszosc dnia.. nie umial sie dossac, ja nie umialam przystawic, on ryczal z glodu, ja z bezsilnosci, ze nie umiem sie nim zajac... Nawet kolezanka z lozka po drugiej stronie mi wspolczula - jej maly na mm wiec ino jadl i spal..
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 8th 2017
     permalink
    Wcale nie wybiegam czekam na ciebie.:) Ja jeszcze z tydzień chce pochodzić w tej ciąży. 12 lutego rodzice mają 35 rocznicę ślubu i nie chce imprezki przegapić więc spokojnie i grzecznie czekam. Mam nadzieje że Frycek też grzecznie poczeka. Ludwik urodził się w naszą rocznicę ślubu może Frycek na Walentynki wyjdzie ;):bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeFeb 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Albo właśnie w rocznicę rodziców? :D

    U nas daty się lubią pokrywać z rocznicami ślubów też.
    Np. Nasz bratanek urodził się w naszą 1. rocznicę. Nasza córa urodziła się w 1. rocznice naszych przyjaciół.

    Ale dużo bardziej trzymają się dzieci w rodzinie mojego męża niedziel. Tylko jeden bratanek się wybił i jest z poniedziałku, ale niedługo po północy, więc jakby to nie był czas letni... :P
    Więc ja cicho liczę na niedzielę 12 marca. ;] Pełnia tez ma być, więc może się uda? :D

    Wczoraj była u mnie położna. Maluch jest nadal głową w dół. Szacowana waga 2400 (35tc+1), tętno i ruchy ++
    Wypełniła papiery zatwierdzające nasz dom do porodu domowego, więc byle się maluch zdecydował między 21/02 a 28/03 to może nie będę się musiała nigdzie ruszać. :D
  2.  permalink
    Madzik, to nie chodzi o mnie, tylko o babe obok. Zachowuje się tak jakby sama byla i nic nie potrafi. Za dwa dni moze nas puszczą do domku.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 8th 2017 zmieniony
     permalink
    To ja się oficjalnie ujawnię :) Czekamy na drugiego malucha. Jesteśmy już po usg genetycznym, wszystko w porządku. Na razie dzidzia wygląda bardzo na dziewczynkę choć wiadomo, wszystko się może jeszcze zmienić ;) Proszę o dopisanie na listę. Termin mamy na 13.08.

    Treść doklejona: 08.02.17 21:44
    Jeszcze dodam, ze wszystko byłoby super bo różne drobne komplikacje, które były na początku jakoś się udało zwalczyć ale od paru dni żyje sobie z diagnozą cukrzycy ciazowej. Nie jest łatwo zwłaszcza jak robi mi sie niedobrze i nie mogę w danej chwili nic zjeść bo to nie moja pora na posiłek. Ale jakoś wytrzymam. Mdłości miną, z cukrzycą sobie poradzę.
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    1. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk),
    2. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa
    3. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    4. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    5. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)


    6. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    7. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    8. ikaan - 21.04.2017
    9. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    10. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    11. Asiunia892 - 03.05.2017
    12. Lina88 - 14.05.2017
    13. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    14. Stokotka - 06.06.2017 (dziewczynka)
    15. Anixx - 02.07.2017
    16. Neverminder - 10.07.2017
    17. vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    18. Obe - 12.07.2017
    19. montever - 4.08.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    20. _Isia_ - 13.08
    21. perła2010 - 14.08.2017
    22. Haniutka - 24.08.2017
    23. kredowatablica - 05.09.2017
    24. Mysiorek80- 10.09.2017
    25. Aguśka90 - 14.09.2017

    Helva to trzymam kciuki za bezproblemowy poród domowy

    Isia gratuluję!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    Ja dzisiaj miałam wizytę. Więc tak. Wyszedł mi dodatni gbs. Dostalam skierowanie na badania morfologie, crp, d-dimery i od razu poszłam do labolatorium. Jutro z tymi wynikami mam podejść. Jak crp będzie podwyższone to dostane antybiotyk. I od razu posłucha tętna maluszka. Dzisiaj tętno trochę skakalo ale wszystko w normie. Szyjka nisko ale jeszcze jest jej koło 1 cm, ale przepuszcza już jeden palec. Według niego za dobrze wyglądam żeby rodzić. A ze trzy dni temu brzuch mi sie obniżył to stawia że koło 20 powinnam urodzić. Zobaczymy.

    Treść doklejona: 09.02.17 17:26
    Mam już wyniki badan. Morfologia idelana wszystko w normie. Crp 10,5 – norma do 5, d-dimery 888 – norma do 500. Martwią mnie te wysokie d-dimery. Ale w każdej ciąży przed porodem miałam je wysokie. Tylko nie wiem czemu.
    -- ;;;;
  3.  permalink
    Dziewczyny poradzicie mi, czy Wy też tak macie że was wszystko boli, tzn pod brzuchem, tak jakby w pachwinach , miednicy, aha 25 tydz ciąży heh. Mała czuję strasznie nisko tzn ruchy poniżej pępka ale aż tak że mnie tam wszystko na dole boli i rwie aż się niekiedy z bólu złożę :/:/ nie wiem czy to normalne. Nie wiem czy iść wcześniej na wizytę do lekarza (mam na 15 lutego ) czy to normalne. W pierwszej ciąży tak nie miałam , przy ruchach młodego wtedy cały brzuch mi się ruszał i były mocne ale nie bolały w ogóle nigdy
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    Mnie teraz od 2 dni boli w pachwinach, myślę że dziecko obniżyło się, ale to 40 tydz.
    Myślę,że powinnaś wcześniej się skontaktować, zawsze możesz podjechać na IP.

    Treść doklejona: 09.02.17 23:11
    Anecia ja to nie miałam nigdy badanych dimerow.
    A gbs dodatni miałam w 1. Ciąży, dostałam zabezpieczenie antybiotykami w czasie porodu. Przed się tego nie leczy. Ostatnio był post o tym na mamaginekolog.pl.
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Magdzik10 ja w młodszej ciąży, ale też czuję malucha strasznie nisko, przy samym pęcherzu siedzi i tam się rozpycha, kopie itd. Czuję to dość mocno, zupełnie inaczej niż w poprzedniej ciąży. Liczę że jeszcze pójdzie do góry.
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Magdzikk ja w obecnej ciąży miałam takie bóle, mimo że we wcześniejszych ciążach nic takiego się nie działo. Gin mnie uspokoił ze to więzadła.
    Ale jeśli mocno cię to boli to może faktycznie przejdź się do lekarza.
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, kiedy główka dziecka powinna zejśc do kanału rodnego, u nas jutro 40 tc i nic... dzidzia nadal wysoko, rozwarcie az zerowe, brzuch wysoko...
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Czasami schodzi dopiero podczas samej fazy parcia. Więc już pod koniec porodu.
    A mi sie przed chwilą ciepło zrobiło bo miałam mokro w gaciach i myślałam że wody zaczęły mi odchodzić a to tylko zwiększona ilość śluzu na szczęście.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Ainaa, mi dziecko zeszło właśnie w trakcie porodu. Nie stresuj się.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    U mnie 24 tc wszystko na dole ciągnie i boli jakbym miała zakwasy Matylda też siedzi nisko, ginka mówiła że to więzadła i mnie jeszcze boli z tyłu od kręgosłupa więc raczej to normalne ale wiesz jak cię coś bardzo niepokoi to musisz na intuicję się zdać i jak coś to jechać do lekarza :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    ja miałam brzuch wysoko nawet jak się skurcze zaczęły, w ogóle niezauważalne było obniżenie, to samo u moich znajomych, które niedawno rodziły, ja bym na wysokość brzucha nie patrzyła jako na objaw zbliżającego się porodu.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Ainaa nie ma reguły jak dziewczyny piszą.
    W ciąży z synem brzuch mi opadł jakiś tydzień przed porodem ale nie jakoś bardzo.
    Ale w ciąży z córą stało się to nagle i tak bardzo opadł, że aż to dziwnie wyglądało. I stało się jak poród się rozpoczął.
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    U mnie też córka była do samego końca wysoko. Dopiero w trakcie porodu zeszła.
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Magdzikk10: czy Wy też tak macie że was wszystko boli, tzn pod brzuchem, tak jakby w pachwinach

    Mnie całą ciążę boli coś w podbrzuszu i wszystko się okazuje ok. I czuję dziecko bardzo nisko, kopie mnie w łono :)
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    No dziś to czuje jakby mnie co chwile prądem ktoś traktował . Od paru dni też doszły bóle pleców , mąż wieczorami masuje o dopiero spokojnie mogę się przewracać na bok i spać. Na wcześniejsze wizycie mnie też bolało ale te Było wszystko dobrze. Tylko właśnie martwi mnie czemu te ruchy czuję tak nisko ciężko cholerka to opisać :/ normalnie jak by miała zaraz wyjść tak się pcha a mnie boli przy tym
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Więzadła to już długo mnie bolą. Mały chyba też wysoko bo nad pępkiem kopie. A kręgosłup nawala szczególnie w nocy że odwrócić się nie można na łóżku
    -- [*] 19.03.2016
  5.  permalink
    No to dobrze, to w takim razie czekamy :)
    Dziękuje za Wasze odpowiedzi!
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Madzik a jak jest ułożona? może nóżki ma w dole i tak Cię naparza?

    ja byłam dziś na pierwszym ktg. mam się zgłosić na oddział w czwartek! jeżeli samo się nie zacznie. wody są, na usg wychodzi waga 3300g. zapis prawidłowy, żadnego skurczu!
    powtarza się sytuacja jak z Natalką.
    moje dzieci nie słyszą, że to trzeba już się ewakuować:wink:
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Nie wiem bo ostatnio skupiliśmy się na rozchodzącej bliźnie po pierwszej cc i zapomnieliśmy zapytać o ułożenie.... no nic poczekam do wizyty :)
  6.  permalink
    Ally, a pierwszy poród miałas wywoływany, czy moze było to cc?
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    No dziewczyny jutro pełnia, która rodzi ??? Bo ja do poniedziałku zaciskam nogi. A później niech się dzieje co chce. :)
    -- ;;;;
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Dziewczyny,jestem w 10 t.c. i czuje ciagle pieczenie w brzuchu, wzielam nospe ale to pomaga na chwile.2 tygodnie temu, tez mialam bole i bylam u lekarza i wszytko ok bylo.Wizyte mam na poniedzialek ale chyba jak mi nie przejdzie to jutro pojde na pogotowie. Czy ktoras z Was tez tak miala?Po poronieniu,kazdy dyskomfort w brzuchu jest dla mnie powodem do paniki.Nie wiem jak ja przetrwam 9 miesiecy
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    Anecia ja mam jeszcze dużo czasu ;-)

    Mysiorek doskonale cię rozumiem, ciąża po poronieniach jest ciężka. Ja akurat pieczenia nie czułam, za to całą masę różnych bóli i ciągnięć. Bierzesz może magnez? Bo mnie on najbardziej pomagał.
    --
  7.  permalink
    Jesteśmy już w domku. Dziś nas wypisali.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 11th 2017
     permalink
    Ja od wczoraj nie umiem sobie poradzić z samotnością. Gdzie siąde albo sie położę to zasypiam. Też tak macie ??
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeFeb 11th 2017
     permalink
    Anecia Senność to dość standardowy objaw na początku i tak samo na końcówce.

    Mnie jeszcze końcówkowa senność nie dopadła. Tylko ta pogodowa. Jak parę dni mieliśmy szarych, burych i nisko ciśnieniowych. Dziś słońce i mocny wiatr - można żyć! :D Aż kombinuje jak rodzinę do lasu na spacer wywlec. :D
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 11th 2017
     permalink
    Ostatnio mało sypiam. Ciągle coś do zrobienia w dzień. Ania ten tydzień chira w domu siedziała. Wczoraj poszła już bo mieli bal przebierańców. Za to Ludwik wrócił z przedszkola z gorączką. Więc jak nie urok to sraczka. Mąż ostatnio więcej w pracy. Ale dzisiaj ostatni taki pracowity dla niego dzień. Wraca w nocy i do pracy dopiero we wtorek idzie więc może trochę odsapne. W dzień się słaniam ze zmęczenia a w nocy jak sie już położe to spać nie mogę. Już naprawdę jestem zmęczona tą ciążę. Jutro na szczęście na obiad do mamy idziemy więc tyle dobrze że nad garami jeszcze stać nie będę musiała. A ciężko mi się gotuje bo ręce mam już za krótkie. Brzuch mi tak wystaje że jak postawie na tylny palnik garnek to nie sięgam żeby zamieszać heh.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 11th 2017
     permalink
    Ja senna jeszcze nie jestem. Za to noce to koszmar. Niby śpię ale tak mnie wszystko boli że co to za spanie.
    No i zaczęłam puchnąć, w sumie tylko na stopach. W ciąży z synem też tak miałam. Znów z córką nogi miałam jak sarenka, nie licząc żylaków.
    Ciśnienie mam ok. W poniedziałek lub we wtorek przejdę się na badania i w środę wizyta.
    --
  8.  permalink
    Witam wszystkie przyszłe mamusie. Jestem tu nową i liczę na wasze odpowiedzi. Chciałam Was zapytać jak było u Was na samym początku ciąży. Ja M aktualnie 37 dc i robiłam test i wyszła delikatna druga kreska. Jutro ode na usg Ale nie wiem czy coś wyjdzie czy nie za wcześnie..
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Aina pierwszy poród miałam wywoływany oxytocyna , udało się urodzić naturalnie i to sprawnie poszło :) nawet nie obrazę się za taki sam scenariusz :) oxy o 8, o 10 regularne skurcze i o 13.10 urodzilam , wzięłam też znieczulenie zewnatrzoponowe.

    Dziś chyba mi kawałek czopa odpadł.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Jadziutek witaj :)
    Ale na usg to jeszcze za wcześnie, poczekaj ze 2 tygodnie.
    --
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Jadziutek ja bylam w 40dc, gdzie owulacje mialam 20 dc. Na usg i lekarz juz ciaze widzial ale jak pojdziesz za 2 tyg. To juz moze zobaczysz bicie serduszka.Zycze spokojnej ciazy
  9.  permalink
    Dziękuję za odpowiedzi:) cieszę się ze będę mogła dołączyć do grona mamusiek:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Jadziutek zapraszamy. Miejca Ci u nas dostatek:-)))
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 12th 2017
     permalink
    Właśnie wróciliśmy do domu. Dzisiaj cały dzień u moich rodziców. Brzuch dzisiaj mi się dosyć często stawiał czasami nawet boleśnie, ale bardzo nieregularnie może dlatego że dzisiaj mało polegiwalam a dużo siedziałam. Mam nadzieję że w nocy się nie zacznie bo mój mąż dzisiaj skorzystał z okazji i napil się z moim tatą. Najgorsze jest to że Ludwik chory, Ania jeszcze na antybiotykach a dzisiaj coś niewyraźna dzisiaj jest i na wieczór miała stan podgoraczkowy więc jutro oboje do lekarza idą. Ehh ostatnio ciągle coś. A miałam sobie dychnac w tym tygodniu. A wychodzi na to że z dwójką w domu będę. A we dwoje to mieszanka wybuchowa z nich jest.

    Treść doklejona: 13.02.17 06:59
    W nocy armagedonbył ale na szczęście opanowany. Ania z 40 stopniami była i z dobrą godzinę zbijalismy gorączkę. Strachu sie najadlam bo ona po tych epizodach z drgawkami jest. Od razu elektrolity włączyłam jej i jakoś przetrwalismy noc. Teraz ma 37,00 ale nie moge czekać jak gorączka podrośnie tylko co 6 godzin będę jej teraz dawać przeciwgoraczkowy. Jakieś wstrętne wirusisko. Ehh. Do lekarza z dwójką dzisiaj trzeba iść.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Anecia współczuję i zdrówka dla dzieci!

    I ja się witam po paskudnym wieczorze i nocce.
    Zazwyczaj Jasiu budzi się koło 20tej i szaleje aż pójdę spać a wczoraj cisza. Stracha mi napędził okropnego. Niby się ruszał ale tylko jak go szturchałam. Jak po 22giej dostał czkawki to się rozszalał.
    Ale i wtedy zaczęły się u mnie skurcze. Ale takie konkretne. Po raz pierwszy użyłam apki do skurczów i ta ok 23ciej wysyłała mnie już do szpitala. No ale wzięłam magnez, spazmolinę i ciepły prysznic i po jakiejś godzinie udało mi się zasnąć.
    Dziś skurcze dalej mam ale słabsze i nieregularne.
    Idę zaraz pakować torbę do szpitala na wszelki wypadek!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Ja zaciskam nogi. Musimy się wykurowac. Ale jak dzisiejszy nocny stres nie wywołał u mnie skurczy czy czegokolwiek to chyba jeszcze z conajmniej tydzień pochodzę w tej ciąży. Jak wczoraj cały dzień brzuch się napinał, tak po nocnej akcji zbijania gorączki wszystko ucichło i czuje taki luz.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Jaka apka do skurczow?
    •  
      CommentAuthordorotkl
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Cześć, witam przyszłe mamusie i dopisuję się do Waszego grona :smile:
    Zaczynam 8tc, to mój pierwszy raz jestem trochę przerażona ale i szczęśliwa :wink:
    Jadziutek ja poszłam tak wcześnie do gin i ciążę już było widać ale nie serduszko, żeby oszczędzić sobie stresu poczekaj chociaż z tydzień :) Ja jutro mam wizytę na której mam nadzieję usłyszeć serduszko - najlepszy prezent na walentynki :tongue:
    Jeszcze dodam, że mam mięśniakowatą macicę i nie wiem jaki przebieg będzie miała moja ciąża. Czy któraś z Was miała ten problem?
    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Dororkl witaj na przyszłych. Spokojnych pozostałych 32 tc:-))))
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Anixx teraz z tel linka ci nie wstawię ale nazywa się contraction timer, bezpłatna ze sklepu play.

    Dorotki witaj i trzymam kciuki za jutrzejsze usg. Daj znać koniecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 14th 2017
     permalink
    Jestem na porodowce. Trzymajcie kciuki!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 14th 2017
     permalink
    No trzymam kciuki za szybki i sprawny poród. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeFeb 14th 2017
     permalink
    zygzakowa: contraction timer
    Dzięki za podpowiedź:)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 14th 2017
     permalink
    Dziś o 5.40 urodziłam prezencik walentynkowy. 3700G, 57 cm. Udało się naturalnie, bez oxy, bez naciec, za to że znieczuleniem. Idę odsypiac :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.