Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 2nd 2019 zmieniony
     permalink
    Hyde to jedna z moich ciążowych przypadłości. Spróbuj na początek gaviscon i ewentualnie mleczka do picia typu ulgastran itd .
    Nie wolno jeść smazonego,pieczonego ,tłustego,gazowanego , cytrusów i kwaśnych owoców ,Warzywa głównie na parze , nic ostrego,słodyczy z tłustym kremami i czekoladą. Ogólnie trzeba uważać. 2h przed spaniem ostatni posiłek no i nie przejadac się :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Przejadanie mi sie nie grozi bo mało co mi smakuje - smażone i mięsa sa fuuuuj ale najgorzej będzie z kwaśnym bo tylko to mi podchodzi. Zastanawiam sie czy tk nie po opychaniu sie mandarynkami przez ostatnie dwa tyg tak mu sie zrobiło. Przez długi czas żadnych cytrysow nie mogłam bo alergia a w tej ciąży wszystkie uczulenia jak ręka odjął minęły wiec korzystałam.
    No i gazowane, nie wypije w stosownych ilościach wody niegazowanej, pije jedynie cisowianka gazowana (żywca czy tych z biedry czy lidla nie tknę) a np po herbacie mam objawy nasilone
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Mozliwe że od cytrusów. Kawy i herbaty też nie wolno bo to wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych. Może spróbuj wodę Naturalną niskosodową np.Kinga pienińska ona ma tylko minimalnie gazu ale jest zupełnie inna w smaku niż niegazowana. Ja przez te parę tygodni walczę z dietą i wiem jakie to trudne ale warto...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Zabko tych muszynianek Kingi czy piwnicznej nie jestem w stanie pic ze wzgl na smak wody; u mamy ktora ma wodę z innego ujęcia to i kranówką jest ok ale u mnie jest niesmaczna wiec jestem z cisowianka przytulona
    Gdyby mi to ból sprawiało to pewnie byłoby prościej zrezygnowac a tak to tylko dyskomfort jest; mam tak ograniczony jadłospis i tzeczy które mi wchodzą ze juz nie bardzo mam z czego rezygnować zwłaszcza ze hemoglobinę mam niż tylko 10,2 i jak znowu ograniczę kolejne rzeczy to juz ma samej suchej bułce będę ciągnęła
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    To spróbuj te tabletki lub mleczka :wink:
    --
  1.  permalink
    Klementyna gratuluje!!!

    Pict... Ja mam dziwne jazdy z oczami, nagle jakby wzrok. Slabnal, jade do niemiec do znajomego okulisty na sprawdzenie, ale wadd wzroku mam, okulary nosze...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Refluks wzmaga na pewno gazowane, miętowe, pomidory, cytrusy, kawa, zielona herbata, twaróg.
    A rooibos do picia?

    Treść doklejona: 02.01.19 22:53
    Spróbuj NeoBianacid.
  2.  permalink
    Nataliaa to super że znajomy sprawdzi pewnie bez kolejek. Ja idę po skierowanie i pewnie sobie w przychodni posiedzę czekając na kolej. Ja zawsze cieszyłam się dobrym wzrokiem i nigdy nic mi się w żadnej ciąży nie działo i martwi mnie ta zmia a bo jest to naprawdę denerwujące nawet książki nie mogę poczytać. Teraz jest w pile do 4 a ja od półtora godziny ie śpię bo nie zm rady i myślałam że chodzić poczytam co mi się zdąża często jak spać nie mogę a tu dupa bo jak próbuje skupić wzrok to bardziej boli i na chwilę mam jeszcze bardziej rozmazany obraz. No nic aby do rana wytrwać czekać na męża który o 9 ma być i lece
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJan 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde, a to przypadkiem nie ucisk dziecka na okolice żołądka?
    Moja córka była bardzo wysoko, i stopniowo coraz bardziej uciskała mi na żołądek. Pod koniec ciąży mogłam zjeść jednorazowo 4 łyżki rosołu, bo czułam pełnosc, ucisk...
  3.  permalink
    A dzisiaj dla odmiany wszystko mi dobrze!! No nic czekam na razie na męża
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    Wczoraj było bardzo niskie ciśnienie mi cały dzień się kręciło w głowie i ciężko było ustać na nogach bo ja z natury już niskociśnieniowiec , zaś mój mąż zazwyczaj ciśnienie w górnej granicy normy umierał z bólu głowy cały dzień i nic mu na to nie pomagało. Może na Ciebie też to miało jakiś wpływ i przez osłabienie organizmu obraz Ci się mazał?
    --
  4.  permalink
    Żabciu bardzo możliwe. Dzisiaj jest tak dobrze jakby wczoraj nic się nie działo! Jakby coś się znowu działo wiem już gdzie od razu mam się zgłosić
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Dziewczyny sorki ze sie wcisne - moze troche nie na temat - ale tu tyle doswiadczonych mamusiek :-)
    .
    Jestem 3 miesiace po porodzie i standardowy problem - WYPADAJACE WLOSY :-(... po pierwszej ciazy zostala mi moze 1/4 czupryny, teraz jak tylko dowiedzialam sie o ciazy zaczelam myc wlosy szamponem przeciw wypadaniu wlosow, ale tydzien temu znowu zaczelam garsciami wlosy zbierac :-(
    .
    Macie na to jakis patent, czy czekac az wyjdzie co ma wypasc?
  5.  permalink
    W ciąży na którymś etapie jest zahamowane wypadanie włosów przez hormony a później po porodzie wypadają te co miały wypaść i dodatkowo te co standardowo wypadają więc jest ich wtedy więcej, ale po jakimś czasie to przechodzi. Kiedyś słyszałam o tym biotebal i innych produktach, ale sama nie stosowałam więc nie powiem czy działają
    -- `` ``
  6.  permalink
    pict pewnie wiesz jak w tv konczy sie nadawanie kanału to sa takie czarno białe mroczki... cały ekran taki,, to ja tak mialam pare razy przed oczami...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Milkycia niestety trzeba przeczekać. Niby wcierki wzmacniają włosy ale na dłuższą metę na nic się zdadzą

    Treść doklejona: 03.01.19 15:06
    dziewczyny strasznie mnie dzisiaj sponiewierało, ledwo żyję! nie wiem czy czymś się zatrułam czy jakaś jelitówka ale koszmar - czy mogę łyknąć jakiś gastrolit oprócz probiotyków?
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    milkycia może spróbuj jeszcze łykac selen , cynk ,jakiś dobry zestaw witamin do tego i właśnie biotebal? Ponoć wcierki jantar są dobre .
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    milkycia: Dziewczyny sorki ze sie wcisne - moze troche nie na temat - ale tu tyle doswiadczonych mamusiek :-)
    .
    Jestem 3 miesiace po porodzie i standardowy problem - WYPADAJACE WLOSY :-(... po pierwszej ciazy zostala mi moze 1/4 czupryny, teraz jak tylko dowiedzialam sie o ciazy zaczelam myc wlosy szamponem przeciw wypadaniu wlosow, ale tydzien temu znowu zaczelam garsciami wlosy zbierac :-(
    .
    Macie na to jakis patent, czy czekac az wyjdzie co ma wypasc?

    Powiem/napiszę tak - nic nie zrobisz :( Te co nie wypadły a miały wypaść zrobią to teraz i możesz sobie w nie wetrzeć co chcesz :( Spadł ci poziom estrogenów i włosy lecą.
    U mnie w pracy się śmiali, że mam sobie zrobić jakąś taką "koczastą" fryzurę i potem ją po prostu zdjąć ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Sprawdź sobie poziom żelaza, ferrytyne I TSH. U mnie brak żelaza powodował wypadanie wlosow
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Milkycia muszą wypaść nic nie zrobisz, mi się aż zakola zrobiły tam wypadły. Ale już odrastaja więc jestem na dobrej drodze żeby jakoś wyglądać ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    U mnie to samo, bylam u fryzjera niedawno i fryzjerak sie smiala z mojej grzywki z baby hair. Ale rok temu nie bylo mi do smiechu, bo wlosy byly wszedzie i mialam zakola. Nie bralam zadnych preparatow i szampon zwykly, wiec jedynym lekarstwem jest cierpliwosc :)
    •  
      CommentAuthorNeverminder
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    milkycia - polecam gelacet plus, można przy kp. Po drugiej ciąży nie spadł mi włos z głowy, mam ich wręcz za dużo ;) po pierwszej ciąży włosy wypadały tonami, teraz nic. Dodatkowo w międzyczasie babyhair sie pojawiły :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    czy któraś z was miała skutki uboczne po wypiciu prenalenu?
    wczoraj akcja biegunka,wymioty i ból brzucha, dzisiaj zjadłam śniadanie było ok, jakieś 40min później wypiłam saszetkę i znowu brzuch mnie rozbolał i w głowie mi się kręcić zaczęło
    chyba wywalę to g*** bo więcej szkody niż pożytku
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    Pewnie przez słodzik - sakruloza. Nawet nie wiedziałam że taki istnieje. Mój mąż na większość słodzików reaguje biegunką...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja tego nie zazywałam ale na żelazo w każdej postaci reagowalam wymiotami i biegunką. Miałam w ciąży anemie i niestety nie mogłam się niczym wspomóc. Ginekolog mnie pocieszal, że przed rozwiązaniem organizm gromadzi więcej żelaza, przygotowując się do porodu i że ta hemoglobina się podniesie. I wiece, że u mnie się to sprawdziło? Mialam anemie 10.8 a przed porodem samym i po, miałam 12.2.
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    Dzieki dziewczyny za podpowiedzi :-) postaram sie uzbroic w cierpliwosc.. Chrzciny na wielkanoc, moze nie bede musiala peruki zakladac :-)
    .
    Spokojnych ciaz i lekkich porodow :-)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    karolciat: Pewnie przez słodzik - sakruloza.

    Nawet nie zwróciłam uwagi na to, może faktycznie. No nic to, będę piła sok z malin bo mama dała, miodu i kiwi zeżrę i po prostu przeczekać muszę w takim razie. W prawdzie we wrześniu 2 saszetki wypiłam i jakoś nie pamiętam czy coś się działo ale wtedy to ja ciągle pawiowałam więc mogłam nie skojarzyć nawet.

    katka_81: na żelazo w każdej postaci reagowalam wymiotami i biegunką.

    Katka ja mam uczulenie na żelazo, pisałam o tym niedawno nawet. Nie jestem w stanie żadnej multiwitaminy z żelazem nawet przyjąć bo rzygam jak kotka i nie ważne czy w ciąży czy bez. Moja ostatnia morfo z 30tc to hemoglobina 10.2 ale lekarz stwierdził, że jak mi da suplementację żelaza w tabsach to więcej szkody niż pożytku będzie.
  7.  permalink
    Dziewczyny a gdzie kupujecie liście z malin do naparu??? W zwykłym spożywczym dostanę czy w aptece a może zielarskim?? Bo też chcę zacząć już pić
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    W aptece bywają, zielarskim bankowo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    u nas można je tylko w herbapolu dostać a i to nie zawsze ponoć są
    nie za wcześnie pić będziesz zaczynała? ja słyszałam że dopiero w 34-35tc więc na razie czekam

    poza tym może wyda Wam się to dziwne ale ja mam cichą nadzieję, że urodzę po terminie, nie znoszę lutego dlatego bardzo bym chciała przeczekać żeby Piotruś był marcowy :)
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    Hej hej ja dopiero dotarlam. Do domu, rano mialam wizyte i wykupilam. Usg bo na nfz teraz mi nie przeslugiwalo ale kit... Iiiiiii BEDZIEMY MIELI SYNA!! WYSNIONEGO WYMARZONEGO, dla rownowagi w naszej rodzince. Jestesny przeszczesliwi :)


    Co do liści malin to to musi byc specjalna herbata ze sklepu zielarskiego, nigdy nie korzystalam ale wiem ze nie ktore mysla ze jak napija sie zwyklej malinowej to cos bedzie heh... Ja osobiscie jestem po takich przejsciach, ze nie chce kombinowac, nie chce wywolywac, przyspieszac, chce szczesliwie urodzic i donosic :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    Gratulacje Natalia :) nam obojętnie choć mamy cichą nadzieję na chłopca:wink:
    Czułaś co będzie ?
    Bo ja z córką od razu wiedziałam że dziewczynka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    Nataliaaa gratulacje :)
    my mieliśmy cichą nadzieję na dziewczynkę i niby z "celowania" w cykl powinna być babka ale chcenie sobie, życie sobie :wink: najważniejsze że mały rośnie jak trzeba i nie ma atrakcji i komplikacji jak w poprzednich ciążach

    lista krótka, za chwilę będę pierwsza a tu jeszcze tyle do terminu

    1. Daluna - 01.01.2019 (dziewczynka)
    2. MrsHyde - 25.02.2019 (chłopiec)
    3. Pictbridge6 - 17.04.2019

    4. Daisy1991 - 13.05.2019 (dziewczynka)
    5.Magda86090504 - 06.06.2019r.
    6.Nataliaaa_ - 15.06.2019r. (chłopiec)
    7.Salinos - 21.06.2019r.
    8.Marysia_23 - 29.06.2019r.
    9.Anecia84 - 01.07.2019r.
    10.Żabka221 - 27.07.2019r.
    11. _Aneta_
    12. Klementynaaa - 04.09.2019
  8.  permalink
    ja w tej ciazy bylam wrecz przekonana ze bedzie chlopiec, maz bardzo chcial, moze to mnie ukierunkowalo, celowac nie celowalismy, bo szlismy na zywiol :) i tak dobiebwczoraj pomyslalam ze my sie "rozczarujemy" jak bedzie coreczka *rozczarujemy w pozytywnym znaczeniu bo co da nam los to zaakceptujemy :)
    --
  9.  permalink
    Hyde a Marion pisała że napar z liści malin można pić już nawet w drugim trymestrze. Ja za parę dni wchodzę w trzeci trymestr i mam nadzieję że już będzie mi wolno. I mi nie chodzi o wywołanie wcześniej porodu byłabym głupia żeby pić teraz ten napar ale mi chodzi o wzmocnienie macicy czekam na naturalny poród więc przyda mi się takie wsparcie. Za tydzień mam wizytę więc zapytam swego prowadzącego czy już mogę.

    Jej ja na liście już trzecia??? A drodze dopiero w kwietniu!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    Bardzo krótka ta lista ...
    Ja też czuje chłopca od początku, zupełnie inaczej się czuje i wyglądam ale co będzie to się okaże i tak będziemy szczęśliwi :bigsmile: Zawsze marzyłam o córce i ją mam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    pictbridge6: Marion pisała że napar z liści malin można pić już nawet w drugim trymestrze.

    ja rozmawiałam z dwiema położnymi i obydwie mówiły to samo, żeby pić w 8-9 miesiącu dopiero, z czego po 36tc można pić po 2 szkl dziennie
    i obydwie zgodnie twierdziły, że to mit że herbatka przyspiesza poród, ona jedynie wzmacnia mięśnie macicy plus dodatkowo dobrze działa na laktację
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    MrsHyde: nie za wcześnie pić będziesz zaczynała? ja słyszałam że dopiero w 34-35tc więc na razie czekam

    Ja piłam od 29 tc.
    Panuje błędy mit, że ten napar wywołuje poród. Bzdura na resorach. Piłam w obu ciążach i urodziłam dwa razy w 40 tygodniu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    Marion no przecież napisałam, że przyspieszanie porodu to mit ale wg moich koleżanek położnych wcześniejsze picie nic nie zmienia i nie ma takiej potrzeby
    ale fakt, dla mnie wszelakie herbaty to zuooooo więc ja się nie wyrywam zbytnio :P
    na razie to bym chciała, żeby wielmożny księciunio się łaskawie przefiknął głową w dół ale on dalej ma moje chcenie gdzieś :devil::devil::devil:
  10.  permalink
    Jeśli nie zaszkodzi to wolę pić wcześniej bo mam tendencje że jak zaczynam coś brać czy pić to szybko zapominam ale jak już dłuższy czas pije to automatycznie gdzieś tam się zapisuje 😉
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeJan 4th 2019
     permalink
    Ja piłam w piątej ciąży od 36 tygodnia bodajże, urodziłam 5 dni po terminie, mimo,że cztery poprzednie ciąże były przed terminem...(i bez picia naparu)Za to poród najlepszy z możliwych, choć wszystkie szybkie i sprawne można powiedzieć, jeszcze na sali porodowej położne dały mi dwie szklanki naparu do wypicia...Skurcze były takie,że rozwarcie się robiło,a ja przy 8 cm chodziłam i praktycznie zadowolona i uśmiechnięta i tylko położne mówiły żebym czasem nie przegapiła jak Dzidzia wyskoczy... MrsHyde termin mam przed Tobą na 14 lutego tyle,że nie wpisywałam się na listę..
  11.  permalink
    Jak zaszłam w drugą ciążę, to miałam cichą nadzieję na córkeczkę (bardzo chciałam), partner chciał synka. Kilka dni przed usg śniło mi się, że widzę na usg jajeczka i tak też wyszło na usg :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2019 zmieniony
     permalink
    mamiNJBPDA: termin mam przed Tobą na 14 lutego tyle,że nie wpisywałam się na listę..


    oooo to nawet nie wiedziałam, a wiecie kto się ukrywa w brzuchu?


    ponieważ Daluna się tu nie pojawia a i pewnie już urodziła to Cię na jej miejsce wklikałam coby za szybko prowadzenia nie objąć :)

    1. Daluna - 01.01.2019
    1. mamiNJBPDA - 14.02.2019
    2. MrsHyde - 25.02.2019 (chłopiec)
    3. Pictbridge6 - 17.04.2019

    4. Daisy1991 - 13.05.2019 (dziewczynka)
    5.Magda86090504 - 06.06.2019r.
    6.Nataliaaa_ - 15.06.2019r. (chłopiec)
    7.Salinos - 21.06.2019r.
    8.Marysia_23 - 29.06.2019r.
    9.Anecia84 - 01.07.2019r.
    10.Żabka221 - 27.07.2019r.
    11. _Aneta_ - 20.08.2019
    12. Klementynaaa - 04.09.2019
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 5th 2019
     permalink
    Z tego co widziałam to daluna jeszcze w dwupaku...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Wg wyliczeń moim terminem jest 16/08 ale w czwartek mam wizytę to potwierdzę :)
    Od ponad tygodnia nie plamie więc czuje się spokojniejsza.
    Odnośnie samopoczucia to Czuje się fatalnie, mdłości i jakieś takie osłabienie mi dokucza :/
    .
    Odnośnie wypadania włosów to ja po poprzedniej ciąży dwa lata miałam z tym problem i nie wiem czy to zbieg okoliczności ale zaczęłam używać szamponu i odżywki Radical i odpukać jest super, lecą pojedyncze włoski i w końcu widzę że rosną nowe. Jest szansa że nie będę Łysa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeJan 5th 2019
     permalink
    No Daluna jeszcze nie urodziła :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    Natalia gratuluję synka!! Nam tez po trzech córkach marzy się syn, ale marzenia sobie, życie sobie:))) Okaże się :) A z tym szamponem przeciw wypadaniu włosów dobrze wiedzieć, na pewno wypróbuję, bo będę łysa, serio! Okropnie mi wypadają, a i tak zawsze miałam ich mało.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.01.19 14:23</span>
    Dziewczyny pobolewa mnie w okolicach pępka a dokładnie z lewej strony od pępka, co tam jest wątroba czy jelita? Takie kłucia odczuwam i to myślę nic związanego z ciążą, bo jak nie byłam w ciąży to też mnie pobolewało ale mniej.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    coś poza maścią majerankową i prenalenem na katar w ciąży polecicie? ledwo już zipię a jeszcze wczorajszy kilkugodzinny wyjazd nie dopomógł i dzisiaj jestem ledwie żywa :/ chociaż jest poprawa przynajmniej z kościami miednicy bo ciut mniej bolą, albo ja się tak na przeziębieniu skupiam heheh

    Salinos wątroba to jest z prawej strony pod żebrami tak bardziej więc okolice pępka to raczej jelita
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    Hyde zrób sobie inhalacje z soli fizjologicznej :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2019
     permalink
    Takie rzeczy niestety na mnie nie działają :/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.