Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    MrsHyde: czy przed porodem jeszcze się robi cytologię?

    nie, jedynie wymaz na obecność gbs.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2019 zmieniony
     permalink
    A które wyniki będzie trzeba powtórzyć przed porodem? poza standardowo morfo i moczem?
    O jutrzejszą morfo to juz drżę ze strachu...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    chyba już żadnych. ja w każdym razie nie miałam. świeże robili już w szpitalu przed porodem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    Od tygodnia odczuwam taką ciężkości w macicy ? Ciągną mnie pachwiny i taki dyskomfort czuje , a brzuch coraz większy. Z 1 ciąży kojarzy mi się że tak miałam na samym początku że czułam jak wszystko mnie ciągnie,a teraz ?
    Też tak macie ? To minie czy już tak zostanie ? Nic już nie pamiętam...
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    przed porodem tylko gbs z tego co pamietam :)
    u mnie nie widac ciazowego brzucha, wygladam jakbym sie spasla ;/ skora taka nie naciagnieta .... ale jeszcze mi wyskoczy nie? :P

    szykujemy sie na dzien babci i dzien dziadka :) a jak u was przygotowania czy juz swietowaliscie?
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    Byliśmy u mojej babci ,Ola jutro w przedszkolu ma występy więc będą babcie z dziadkami :) A do męża babci skoczymy może jutro po pracy :wink:
    --
  1.  permalink
    Kurde jeszcze daleko do porodu u mnie a już mam fazę wicia gniazda!! Chcę żeby wszystko było gotowe do porodu na już!!! Ciągle chodzę sprzątam, wkurza mnie jak dziewczyny zabawki rozrzuca a robią to z 10 razy dziennie :-( zakupiłam ostatnio parę stanikow do karmienia, koszule do szpitala w tym jedna ze szlafrokiem dzisiaj szukałam fajnej torby do szpitala i komplet dla dziecka na wyjście i nie moge się opanować i powstrzymać żeby nie kupić!!!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2019
     permalink
    Pict sZybka jesteś ;) a ja myślałam ze wcześnie zaczęłam kompletować wyprawkę ale ja przy tobie to pikus

    A na staniki do karmienia nie za wcześnie? Mi przy dzieciaka h cycki moooocno nabierały w porównaniu z tym co w ciąży było wiec kupiłam jedynie zwykle szmaciaki w bonproxie (jeszcze nie doszły nawet) a porządne kupię jak się rozmiar unormuje (Karmiąc małego miałam w cycu 126cm!!! Teraz mam juz ok 113 - skoczyło ze 102
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Apropo wyprawka itd to w poprzedniej ciąży miałam w zasadzie wszystko do 28tc ,ciuszki czekały tylko na pranie i prasowanie. Wózek miałam wybrany tylko musiałam zamówić i powiem wam że to była najlepsza decyzja bo w 29tc byłam już w szpitalu ze skróconą szyjką ,a później zaczęła mi się akcja porodowa... Do porodu musiałam leżeć i brać leki także w domu po malutku tylko sobie prałam i prasowałam żadne zakupy nie wchodziły w grę.
    Myślę że tym razem zrobię tak samo ...
    --
  2.  permalink
    O widzisz Hyde nie jestem najszybsza :-)
    Ale owszem czasem nie wiadomo co nas czeka i czy w 35 tygodniu będziemy na siłach latać i kupować ja wiem że nie będę dała rady więc pewnie mój mózg jest nastawiony na teraz. Moja koleżanka do 32 tygodnia kupiła tylko wózek i Nic więcej bo przecież tyle czasu a zaraz w 33 tygodniu coś ja niepokoilo pojechała na izbę a tam pod nóż szybko ja wzięli bo już rodziła. Po porodzie hormony i wielka obawa nad życiem i zdrowiem dziecka. Leżała w szpitalu i była zdana na męża co on kupi w sumie to jej wtedy było obojętne i nie miała tej radości z zakupów z wybierania. Dziś syn jej ma 7 lat a ona dalej nie może przeżyć że ja to ominęło (innych dzieci nie ma)

    Hyde co do stanikow to ja na razie głównie szmaciaki też tyle że przystosowane do karmienia a lepsze to już inna historia
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    ja w tej ciąży też robiłam wcześniej zakupy bo pomna poprzednich dwóch gdzie ok 30tc miałam zalecone tylko leżenie nie wiedziałam czego sie spodziewać
    a tu miła niespodzianka, niby późna ciąża i miało być ciężej a tu najlepsza z moich trzech ciąż - do tej pory tylko raz brałam lekki bo migrenę miałam i kilka razy steryd musiałam prysnąć bo duszność mnie złapała więc jak na mnie będącą non stop na prochach to wręcz niewiarygodne
  3.  permalink
    Ja w pierwszej ciąży miałam skompletowane prawie wszystko (poza łóżeczkiem) w 33tc. W 34tc zmarł mój syn. Trauma jaką miałam po pakowaniu tych maleńkich rzeczy w kartony spowodowała, że w kolejnej nie miałam przygotowane nic. Chciałam zacząć przygotowania po 34tc. Nie dotrwałam. W 31tc trafiłam do szpitala a w 33tc urodził się Czarek. I bardzo tego żałowałam. Teraz przynajmniej ciuchy będę miała przygotowane wcześniej. Łóżeczko będzie po Czarku a wózek i tak chcę kupić używany (tylko gondolę) później zainwestuję w porządną spacerówkę (nigdy więcej żadnego wózka 3w1)
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ten temat byl rozdrapywany wiele razy - i nie chcialabym byc tu jakis trollem..
    Macie super plany na przebieg porodu - zwracam sie tu glownie do Daisy - ale zycie jest zyciem - planujac SN po CC musisz wziac pod uwage jak bedzie zachowywala sie blizna po pierwszej cesarce i jak duze moze byc dziecko.. Mysle ze kazdy lekarz wie ze lepsze dla dziecka bylaby ewentualna cesarka podczas naturalnej akcji porodowej.. Nie wiem w jakim szpitalu bedziesz rodzila i jak tam jest z personelem.. Np ja w malym powiatowym szpitaliku - gdyby akcja porodowa zaczela sie w ciagu dnia (z rana) to jeszcze jest jakas minimalna szansa na ciecie na ostro, im pozniej tym gorzej a wieczorem i noca odsylaja do szpitala oddalonego o 50km - to sa cenne dlugie minuty decydujace o zyciu matki i dziecka...
    Badzcie rozwazne wybierajac sposob porodu - i zycze powodzenia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2019 zmieniony
     permalink
    Milkycia jeśli dobrze czytałaś to i Daisy i ja zdajemy się na lekarzy; żadna rozsądna kobieta nie zaryzykuje zdrowia swojego dziecka dla własnego widzimisię
    ja np do cc w drugiej ciąży miałam wskazania ze wzgl na dziecko bo nie mógł się rodzić sn z przyczyn medycznych (miał operację po kilku godzinach) a pierwszy poród sn i dlatego jak słyszę, że z "automatu" powinna być cesarka bo już miałam to mnie mierzi. Jeśli tylko mały fiknął głową w dół to chcę spróbować urodzić sn, dla swojego i jego dobra.


    Klementynaaa: i tak chcę kupić używany (tylko gondolę) później zainwestuję w porządną spacerówkę (nigdy więcej żadnego wózka 3w1)

    też tak postanowiłam i odkupiłam używane jedo fyn memo, liczę że dopiero na wiosnę/lato przesadzę młodego do porządnej spacerówki
    chociaż patrząc na to, że kochałam miłością wielką bartatinę jedo i młody się w niej woził 2lata to mogę wcale się do nowego wózka nie palić zwłaszcza że teraz nie muszę nic wnosić ani znosić plus mamy dużo większe auto (za czasów młodego 3drzwiowy nissan micra, a teraz obydwa auta z dużymi bagażnikami)

    Klementynaaa: Trauma jaką miałam po pakowaniu tych maleńkich rzeczy w kartony spowodowała, że w kolejnej nie miałam przygotowane nic.

    nawet nie chcę myśleć co czułaś i jak to przeżyłaś, zupełnie się nie dziwię że nie zdecydowałaś się na wcześniejsze przygotowania. Ja wiedząc o operacji młodego i dobrych rokowaniach bałam się robić zakupy i z ubranek miałam tylko do co dostałam, łóżeczko było po małej ale nie dałam rozłożyć a wózek kupiliśmy jak się urodził bo zwyczajnie strach był silniejszy
    swoją drogą w tej ciąży strach był "tylko" do połówkowego (wtedy w 2 ciąży dowiedziałam się o wadzie), wyszłam z założenia że skoro po pwcześniejszych problemach w ciążę w ogóle zaszłam to musi przecież być dobrze.
    3mam kciuki, żeby Twoja ciąża przebiegała spokojnie i żebyś się mogła nią jak najlepiej cieszyć
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ja z Laurą już od połowy wyprawkę szykowałam, ciuchy prałam i prasowałam jakoś w czerwcu chyba, a poród na wrzesień :wink:
    A teraz mi się nie śpieszy, szukałam wózka co prawda, fotela i łóżeczka ale to bardziej z przymusu, żeby finansowo rozłożyć koszty na zasadzie że co miesiąc jakiś jeden większy wydatek. Ale jeszcze nic nie mamy :wink: wiem, ze od znajomej weźmiemy wózek i fotelik, a reszta - okaże się.
    milkycia: zycie jest zyciem - planujac SN po CC musisz wziac pod uwage jak bedzie zachowywala sie blizna po pierwszej cesarce i jak duze moze byc dziecko

    Oczywiście biorę to pod uwagę, zresztą o tym pisałam :wink: ale niestety w PL często panuje przekonanie że jak raz cc to zawsze cc. Jak rozmawiam ze znajomymi/rodziną i pytają o cięcie i odpowiadam że póki co lekarz zgadza się na VBAC to patrzą jak na nienormalną. Nikt o tym nie słyszał, nie wiedzą że tak można.
    milkycia: Nie wiem w jakim szpitalu bedziesz rodzila i jak tam jest z personelem.

    mieszkam w dużym mieście (Łódź) mamy tu przynajmniej 3 szpitale ginekologiczne państwowe, do tego chyba z 4 prywatne. Przynajmniej tak w pierwszej chwili te przychodzą mi do głowy, możliwe że jest więcej. W tym szpitalu rodziłam Laurę i decyzja o cięciu padła o godzinie 22. Nie był to żaden problem, jedyna droga jaką musiałam pokonać to windą z pierwszego piętra na trzecie :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    Będę spokojna do pierwszych złych wyników pod kątem przeciwciał w kierunku konfliktu. Na razie czekam na pierwsze wyniki. Powinny być do końca tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Klementyna współczuje przeżyć...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Daisy1991: Ja z Laurą już od połowy wyprawkę szykowałam, ciuchy prałam i prasowałam jakoś w czerwcu chyba, a poród na wrzesień
    A teraz mi się nie śpieszy, szukałam wózka co prawda, fotela i łóżeczka ale to bardziej z przymusu, żeby finansowo rozłożyć koszty na zasadzie że co miesiąc jakiś jeden większy wydatek.

    w sumie ja już 2 tyg temu wszystko poprałam i poprasowałam, zostały mi tylko prześcieradła bo jakoś się nie mogę zebrać bo te z gumką to takie mało wdzięczne prasowanie
    ubranka kupowałam stopniowo od połówkowego w sumie, łóżeczko w listopadzie a wszystko co do szpitala potrzebne i po porodzie to jakoś na początku grudnia miałam skompletowane; wózek i fotelik kupiony na początku stycznia - starałam się rozłożyć wydatki właśnie, żeby później nie musieć się zastanawiać na co mi starczy
    nie wiem jak u ciebie ale u mnie łóżeczka używane takie do odświeżenia były na olx 30-50zł taniej niż nowe na promo w smyku więc stwierdziłam że biorę nówkę sztukę; o ile wózek wchodził w grę używany to fotelik chłop zarządził nowy (ale fakt nie mieliśmy nikogo zaufanego, żeby pewniaka kupić)


    Daisy1991: póki co lekarz zgadza się na VBAC to patrzą jak na nienormalną. Nikt o tym nie słyszał, nie wiedzą że tak można.

    na mnie się patrzą jak na kretynkę bo po co cierpieć skoro cc przysługuje :P
    a już jak powiedziałam, że nawet jeśli będzie konieczne ze wzgl na ułożenie czy wagę małego to chciałabym żeby było po rozpoczęciu akcji porodowej to usłyszałam, że jestem nienormalna masochistka :cool::cool::cool::cool:


    Klementynaaa: Na razie czekam na pierwsze wyniki. Powinny być do końca tygodnia.

    obyś po nich odetchnęła z ulgą
  5.  permalink
    Kupiłam torbę ale na razie udało mi się wstrzymać przed kupieniem ciuszkow na wyjście. Co prawda nie spodziewam się dużego dziecka i raczej 62 powinno wystarczej ale jednak poczekam do usg może okaże się że to będzie wyjątkowo duży okaz jak na mnie ;-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ja mam jeszcze kołyske ,Wózek i leżaczek oraz stos ubrań na strychu kwestia tego w jakim to będzie stanie po tylu latach;)
    Ale jeszcze mam czas ...jak się dowiemy co będzie to pewnie zacznie się szał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    My tym razem chcemy kupić łóżeczko dostawne, po tym jak z L i tak praktycznie nie korzystaliśmy z łóżka a spała z nami to teraz chociaż miejsca będzie więcej. A fotel właśnie miał być nowy, ale okazało się że znajomi sprzedają po synku kupiony w zeszłym roku, do tego baza izo i wózek 2w1 puszcza nam za 700 zł także jakiś tysiak w kieszeni :wink:
    Ciuchów to chyba tylko tych najmniejszych nie mamy, reszta czeka w komórce. Nie będzie źle, gdzieś za miesiąc może się tym zajmę.
    Klementynaaa trzymam kciuki 🤞
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  6.  permalink
    Ja mam trochę po swoich i po siostry córce więc trochę się znajdzie ale parę rzeczy fajnie kupić nowych :-) łóżeczko mam po dziewczynkach, wózek od siostry mało używany jedyne co to chyba kupię bujaczek
    -- `` ``
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    a jaaa nie mam nicccc :)
    w sensie po dzieciach :) wszystko bedzie nowe <3
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Ja też nic nie miałam dla małego poza łóżeczkiem turystycznym które leżało w garażu bo goście sie mogą z dzieckiem trafić ;) jednak na wszystko nowe-nowe nie zdecydowałam sie szarpnąć; sporo ciuszków odkupiłam na lokalnym fb i polowałam na przecenach.


    Daisy ja na wyprAwce wrzuciłam jakie łóżeczko na początek kupiliśmy - tony love łóżeczko kołyskę bujaczek wszystko razem ale łóżeczko standardowe tez mamy bo Nie ma opcji że mały będzie spał z nami

    Pict a propos ubranek, 62 na wyjście?? Kurczę żadne z ostatnio urodziny znajomycxh dzieci nie korzystało z rom 63 przed ukończeniem 3tyg; baaa znajomej córeczka urodzona 58cm i 3500 musieli skoczyć po rozmiar newborn bo sie w tych 56 topiła
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Podglądam Was troche, wiec sie odezwę z poparciem dla opinii Hyde. Miko sie urodził mega duży: 60cm i 4000g. I 56 wcale nie były małe. Długo jeszcze je nosił, tak z 3-4 tyg na pewno.
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    A ja tylko napisze gdyby ktos rozwazal zakup bujaczka lezaczka z funkcja kolyski kinderkraft unimo to totalnie odradzam. Nie wiem jak mozna cos takiego wyprodukowac? Pomijam fakt ze nie da sie tego uprac, ale system mocowanja pasow i zmiany z jednej fukncji na druga to jakas masakra, totalnie niestabilny. Moze wyglada ok, ale w uzytkowaniu dramat. Chetnie oddam komus za darmo, moze do zabawy dla lalki :)
  7.  permalink
    No właśnie dziewczyny dlatego jeszcze nie kupiłam tych ciuchów. Za dwa tygodnie mam usg to zobaczę jak podrosła i czy jakieś prognozy co do wagi będą ale na ogół to u nas dzieci dość małe moja starsza 2800 młodsza 2990 a siostry córka miała 3050 a brata córka 2780 więc to chyba rodzinne i ten rozmiar 62 może być zdecydowanie za duży nawet jeśli ta będzie jak na nas wyjątkowo duża to nie spodziewam się dziecka, które będzie ważyć 4 kg czy nawet coś koło tego
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Od 1 stycznia 2019 r. w Polsce wchodzi w życie nowy Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej.

    1. Wreszcie podczas porodu będzie można coś zjeść, o ile zgodę na to wyrazi lekarz.

    2. Kobiety po 41. tygodniu ciąży nie będą już musiały leżeć w szpitalu, tak jak to było dotychczas. Wywołanie porodu przewidziano dopiero po zakończeniu 42. tygodnia i nie będzie trzeba przed nim spędzać kilku dni na szpitalnym łóżku.

    3. Obowiązkowe badania przesiewowe określające ryzyko depresji ciążowej i poporodowej. Po Nowym Roku lekarz lub położna będą mierzyli to ryzyko przy pomocy testu Becka (zestawu pytań), który pozwoli ocenić samopoczucie kobiety. Pytania lekarze zadadzą trzykrotnie – na początku, na półmetku i pod koniec ciąży.

    4. Do tej pory lekarze nieczęsto zajmowali się stanem emocjonalnym kobiet w ciąży. Rzadko też kierowali je na edukację przedporodową, czyli do szkoły rodzenia albo na indywidualną konsultację z położną. Teraz będą zobowiązani do odnotowania tego w dokumentacji medycznej.

    5. Nowe przepisy porządkują także kwestię badań, do których kobieta ma prawo w ciąży, i terminów ich wykonywania. Wprowadzają możliwość wypełnienia dokumentacji medycznej jeszcze przed porodem. Przyszłe rodzące będą się mogły umówić z pracownikami szpitala kilka tygodni przed planowanym rozwiązaniem i przekazać wymagane informacje, żeby nie robić tego w stresie podczas pierwszej fazy porodu.

    6. Nowy standard mocno wspiera karmienie piersią – od edukacji po fachową pomoc doradców laktacyjnych. Sztuczne mleko ma być podawane noworodkom tylko za zgodą lekarza – ma to ukrócić zwyczaj dokarmiania dzieci modyfikowanymi mieszankami, co utrudnia utrzymanie laktacji i tym samym karmienie dziecka piersią.


    To wszystko ma działać od stycznia. Przynajmniej w teorii...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    A mnie się nie podoba to że wywolanie dopiero po 42 tc. Ja miałam wywoływany w 41 i miałam już zielone wody. Takie czekanie w nieskończoność?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    ależ ten mój syn uparty, nie dość że się nie przekręcił i leży totalnie poprzecznie (z buzią skierowaną w stronę świata nóżkami podkulonymi pod siebie) to jeszcze nie było opcji żeby jakiekolwiek pomiary zrobić więc jak na razie to nie wiemy ani jak duży jest ani czy da radę jeszcze przefiknąć
    jeśli się okaże, że konieczna cesarka to niestety w przypadku ułożenia poprzecznego minimum tydzień wcześniej bo jest za duże ryzyko, że jeśli zaczną się skurcze to może wypaść rączka a to poważne powikłanie i dla dziecka i dla matki; przy pośladkowym spokojnie można czekać na akcję a tu usłyszałam że nei ma opcji że mi się ta moja położna na to zgodzi
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    nie no nowe w sensie mi chodzilo ze nie po moich dziaciach, bo uzywki pewnie tez przytacham chocby z lumpa :P
    wozek na pewno nowy i na pewno wybiera moj maz ;D bo twierdi ze moje poprzednie wybory byly do kitu ;D moge wybrac jedynie kolor hahah ;D
    chce lozeczko do sypialni i kolyske na kolkach taki kosz wiklinowy do salonu zeby sie poruszac miedzy kuchnia i salonem :)
    misia szumisia kupilam uzywke od kumpeli :)
    ogolnie jaram sie jak szczerbaty na suchary
    31ego ide na echo serca <3
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Ja też mam kołyske taką na kółkach z karuzelą,wibracjami i koszem pod spodem kupiłam błękitno-beżową z myślą o rodzenstwie w przyszłości:)
    Ja to najbardziej nie mogę doczekać się zapachu ciuszków i zapachu noworodka-najpiękniejszy zapach na świecie :heartbounce:
    Ogólnie to najpierw będę musiała jakoś przeżyć to lato,mam nadzieję że nie będzie jakieś upalne :whorship:
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    ja sobie dopiero uswiadamiam ze to juz polowa zaraz :)
    i troszke panikuje ze nie zdarzymy z budową góry domu... maz uspokaja :P :heartsabove:
    prawda jest taka ze luty szybko minie - marzec intensywny bo obrodzony w urodziny moich dzieci i bratanka... kwiecien zleci szybciej niz myslimy a co przyniesie maj i poczatek czerwca?! :) heh :rainbow:
    --
  8.  permalink
    Luty krótki więc na pewno szybko minie :-) od końcówki marca to ja będę już czekać jak na szpilkach na poród haha i pewnie torbę będę z 20 razy sprawdzać :-)
    Co do tych nowych standardów to ciekawe czy one będą tak brane pod uwagę przez lekarzy. Owszem można później nieprawidłowości zgłosić, ale przy tych bólach i całej akcji czasami takie rzeczy schodzą na ostatni plan. No i co do wywołania po 42 tygodniu u niektórych kobiet jest to duże zagrożenie!!!

    Treść doklejona: 23.01.19 19:23
    Dziewczyny a mam do Was takie pytanie dotyczące depilacji. Na ogół korzystam z kremu, ale wiadomo, że po takim zabiegu bardzo szybko włoski odrastają więc do porodu sn gdzie na 95% krocze będzie nacinane to dość kiepski pomysł no i połóg łatwiejszy "na łyso" ale na świeżą ranę kremu w życiu nie dam!!!! Zastanawiam się nad depilacją u kosmetyczki, ale z takich usług korzystałam dość dawno temu i boję się czy po takiej przerwie to dobry pomysł zaczynanie w ciąży. Co prawda dobrze to znosiłam więc nie wiem czy nie warto zaryzykować. Co Wy na to?????
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Pict czemu zakładasz nacinanie krocza? U mnie wśród znajomych które rodziły w ciagu roku tylko jedna miała nacięcie bo dziecko było duże. W moim szpitalu praktycznie wszystkie położne starają sie chronić krocze.
    Co do depilacji nie pomogę, ja tylko maszynka. Kremem w ciąży bym nie ryzykowała w ogóle w ciąży, chyba gdzies mawet o tym czytałam ze jest niewskazane

    Treść doklejona: 23.01.19 20:09
    A co do standardów to mi dzisiaj połozna właśnie mówiła o tej rozmowie pod katem zdrowia psychicznego ze musimy jeszcze ja zrobić ale że trzeba było na szybko ktg robić to juz odpuściła fzisiaj i przy następnej wizycie za 2tyg u gina będzie rozmowa (tyle ze nie test Becka ale jakiś inny)


    Aha i u nas jest wymóg świeżych wynikow przed porodem - muszę oprócz morfo powtórzyć HIV i hpv w okresie miedzy 35 a 37tc. Gbs dzisiaj pobrany, koszt 39zl
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Gbs pobiera gin ?
    Wiecie że ja tego nie miałam przy 1 porodzie no chyba że w szpitalu mi zrobili bez mojej wiedzy i info w wypisie..
    A chodziłam prywatnie na wizyty .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Jeśli chodzisz do ginekologa to tak, ja np dzisiejszą wizytę miałam u położnej (do gina chodze co drugi-trzeci raz)
    w ciąży z córką 17lat temu nie miałam tego robionego, przy małym 12lat temu też nie ale może dlatego że planowana cc była?
  9.  permalink
    Ja maszynka niestety nie mogę, bo wtedy włoski wyrastają mi do środka :-/ a krem mam taki delikatny.
    Co do nacina to gin mi powiedział ponieważ dwa razy już miałam nacinane krocze więc jest tam blizna przez co miejsce raczej nie elastyczne i dla dobra dziecka i żebym nie pękła mocno anprawdopodobienstwo tego wynosi 90% wolą wykonać lekkie kontrolowane naciecie
    U mnie gbs pobiera gin ale inny w tej przychodni do tych badań jest specjalna babka i później idzie to do głównego laboratorium
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    ja nie mogłam np depilować woskiem czy tą pastą cukrową bo mi wrastały strasznie i robiły się aż takie ropiejące bulwy, ból koszmarny a wydziobać taki włos potem to niezła filozofia
    Moim zdaniem sukces golenia tkwi w bardzo dobrej maszynce (męskiej bo te damskie są do kitu) i pierwszym goleniu z włosem a drugim dopiero pod włos; no i systematyczność, jak zarośniesze to wiadomo ciężej zgolić a tak co druga kąpiel jak przeciągasz to nawet nie zdążą porządnie wyleźć


    pictbridge6: U mnie gbs pobiera gin ale inny w tej przychodni do tych badań jest specjalna babka i później idzie to do głównego laboratorium

    chodzisz państwowo czy to jakaś przychodnia ginekologiczna?
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    ja to w ogole musze używać pianki do golenia dla mężczyzn... i wtedy moge sie golic zwykla maszynka... na depilator mam za ''ciezkie'' wloski...
    i to jedyny sposob przy ktorym nie mam potem zaczerwienień ;/
    nie probowalam isc na depilacje woskiem czy cukrową pastą , bo tu przemawia do mnie wstyd :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    Ja używam męskiego żelu do golenia, tych sensitive albo filetów albo utra sensitive isaana, dla mnie rozwiązanie idealne

    Depilatorem elektrycznym próbowałam raz w pachwinach; myślałam ze sie zsikam z bólu
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    no mi sie depilator zapychal heh mimo regularnego golenia :)
    nie dla mnie to albo nie umiem uzywac :)
    lecimy ogladac wozki :) trzymajcie kciuki zebysmy sie nie pozabijali przy wyborze wozka :P bo tu to bedzie batalia heh maz twierdzil ze poprzednie moje wybory byly do kitu i on wybiera :P a on ma taki gust ze pozal sie boze :P
    --
  10.  permalink
    Hyde to u mnie takie coś się dzieje po goleniu maszynka nawet jak robiłam dobrze regularnie i z pomocą różnych pianek ale chyba taka skóra bo pod pachami to samo mi się dzieje :-(
    Co do lekarza to ja chodzę teraz głównie na NFZ a to jest przychodnia przyszpitalna więc tam jest sporo lekarzy i wszyscy odbierają porody w tym szpitalu no i labo też że szpitalem współpracuje
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    A ja z goleniem nie mam problemu bo mam mało zarostu :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    No mój chrześniak z którym ja i moje dzieci mieliśmy kontakt wczoraj wstał z krostkami, potwierdzona ospa. U mnie dzieciaki na ospę były szczepione ja ospę miałam, także mam nadzieje ze rozejdzie się po kościach.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2019
     permalink
    dziewczyny jeśli któraś z was będzie się decydowała na DADA newborn te 2-5kg to w biedronce na promocji są po 4,45 opakowanie 26sztuk (przecenione na połowę do soboty promocja bodajże)
  11.  permalink
    Powoli do Was zaglądam. Beta z wtorku 1053, beta po 48 godzinach, z dziś - 2734. Progesteron z wtorku 10,7, z dziś 13,23, więc wynik nie jest satysfakcjonujący, ale biorę duphaston, więc wierzę, że będzie dobrze. W poprzedniej ciąży (wczesne poronienie przy becie niższej niż 1000) od początku i progesteron i przyrost bety był za niski. Tym razem beta ładna, zastanawiam się, czy z kolei nie jest zbyt duży ten przyrost, ale wierzę, że będzie dobrze. Trzymajcie kciuki proszę, na poniedziałek/wtorek postaram się umówić do lekarza po receptę na kolejne opakowanie duphastonu, myślę, że przy okazji podejrzymy, czy pęcherzyk jest odpowiednio umiejscowiony. Mam nadzieję, że tym razem zagoszczę tutaj na całe (już tylko) osiem miesięcy :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Caffe trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze a teraz odpoczywaj


    PYTANIE: czy jak wylazła mi opryszczka w ciąży to mogę ją potraktować jakimkolwiek mazidłem czy musi sama zleźć? do tej pory zawsze od razu brałam receptę na heviran (tabsy) ale teraz to nie przejdzie; mam to dziadostwo kilka razy w roku - zawsze jak mnie dopada stres i osłabienie więc to u mnie nic nowego
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 25th 2019 zmieniony
     permalink
    Caffe_latte: Powoli do Was zaglądam.

    Ooo, gratulacje !:bigsmile:
    MrsHyde: mam to dziadostwo kilka razy w roku - zawsze jak mnie dopada stres i osłabienie więc to u mnie nic nowego

    Mój mąż ma identycznie - tylko Heviran mu pomaga...
  12.  permalink
    Kurczę z opryszczka nie pomogę może warto lekarza się skonsultować. Może w ciąży jakiś inny specyfik również będzie pomocny??

    Treść doklejona: 25.01.19 08:21
    Caffe_Latte gratulacje. Beta ładnie rośnie a progesteron też nie najgorszy a jak masz dupka to będzie wszystko super!!
    -- `` ``
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.