Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Hej:) jestem po badaniach genetycznych - z usg wszystko ok, przezierność karkowa 1,4, a dzieciaczek prawie 5cm od pupy do czubka głowy. Łożysko mam na tylnej ścianie, więc pewnie znowu cały brzuch będzie pokopany. Pobranie krwi na tes Pappa miałam i wyniki za 2 tyg.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Super akirka. Niech maluszek zdrowo rośnie :bigsmile:
    -- ;;;;
  1.  permalink
    Akirka świetne wieści!!

    Anecia to tak jak pisałam dużo też zależy od metody czyszczenia (ile tego kamienia jest) i że nie koniecznie musi się coś dziać, ale możliwość jest. u jednej kobiety będzie dobrze u drugiej inaczej, a później będzie na lekarza, który nie powiedział o możliwych konsekwencjach
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    A mnie się wydaje, że to nie chodzi o skurcze tylko ewentualną infekcję po czyszczeniu - w tym osadzie, zwłaszcza dawno nie usuwanym, jest dużo bakterii. Może też być HP, bo 80% ludzi ma ją właśnie w kamieniu :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Obe moja dentystka mówiła o ile dobrze pamiętam o metodzie z ultradźwiękami, które właśnie na skurcze może mieć wpływ. Na NFZ bym musiała czekać pół roku żeby do kolejki się dopchać. Może infekcja też możliwa o tym na razie nic nie mówiła
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    No ja miałam usuwany standardowo kamień na nfz, z tym że moja doktorka robi i tak i tak, ma gabinet prywatny i podpisaną umowę z nfz. A poza tym w ciąży się chyba raczej nie czeka, ja pierwszą wizytę miałam w środę, gdzie zrobiła mi jednego zęba i drugą w piniedziałek i drugi ząb i usunięcie kamienia. Z tym, że u nas gabinetów dentystycznych dużo, i ja wizytę praktycznie z dnia na dzień umawiałam.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie... Nie byłam na pierwszych badaniach prenatalnych 11-14 tyd. Mam iść na te 2 w 20 tyg i nie wiem jak to wygląda.... Testy z krwi robi się tylko przy tych pierwszych badaniach czy później też?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    A tak z ciekawości zapytam :) dlaczego nie byłaś nas tych 1? Na drugich badanie z krwi już nie jest potrzebne, to ma sens tylko w tym pierwszym usg.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Nie byłam dlatego że pani doktor stwierdziła że nie ma takiej potrzeby teraz na te 2 też się nie upierała powiedziała że jak chcemy to możemy sobie zajść ale też nie koniecznie. Przy pierwszej ciąży wogole nie byłam na badaniach prenatalnych
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Szkoda ze w sumie nie poszłaś, to zawsze dodatkowa wiedza o tym czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Idź koniecznie na te drugie. Ogólnie zdziwiona jestem że jakiś lekarz nie zaleca tych badań bo usg dużo mówi, pappa też (chociaż sama kiedyś byłam temu badaniu przeciwna)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    No ale teraz te 2 badania u mnie 1 to jak będą wyglądać tylko standardowo USG zrobią i ocenia...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Tak, bardzo dokładne usg wszystkich narządów maluszka :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  3.  permalink
    Dziwne trochę, że lekarka mówiła że nie jest to potrzebne. U mnie robia usg prenatalne każdej kobiecie bez wyjątku. Do chyba 14stego tygodnia można wykluczyć jakieś wady u dziecka więc są raczej ważne. Późniejsze badania też bo wtedy narządy są lepiej rozwinięte bardziej widoczne. Lekarz wszystko mierzy i sprawdza
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorDorotta_a
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    Hej, można dołączyć?
    Mam na imię Dorota, mam termin wyznaczony na 9 czerwca 2019 r. To moje pierwsze dziecko, chłopczyk <3
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Sisi idź,koniecznie . Nam ginekolog wykluczył wiele wad na tych badaniach ... rozszczep podniebienia, zespół Downa,wady serca,szpotawe stopy, wodogłowie itd itd cała masa tego była i po ocenie narządów wewnętrznych oni są w stanie stwierdzić czy wszystko z dzieckiem jest ok bo nawet przepuchline mogą "wyłapać" i później wiadomo Cc i operacja dzidzi.
    Dla mnie te informacje są mega ważne.
    Z Olą na polówkowym znalazł marker na serduszku i już to mnie mega zaniepokoiło ale do końca ciąży zniknął więc ja byłam spokojna...
    Do tego dochodzi jeszcze ocena łożyska,pępowiny . Jest tego mnóstwo do oceny w trakcie takich badań ...
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Akirka super wieści ja mam prenatalne teraz w piątek po ostatniej ciąży się boję ale musi być tym razem dobrze
    Sisi idź idz ja też nie byłam przy dwójce moich lobuzow hehe przy trzecim zmienilam gina i byłam wyszło jak wyszło wady genetyczne wada serca i skończyło się poronieniem bo serduszko nie wytrzymalo;( po trzech czy czterech miesiącach wróciłam na listę teraz podstawa zrobić badania prenatalne są ważne i to bardzo ja je mam mieć teraz w pt
    •  
      CommentAuthorpictbridge6
    • CommentTimeApr 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    Witamy Cię Dotora. Dopisalam Cię do listy :-) Zapraszamy do częstych odwiedzin na forum :-)

    1. Pictbridge6 – 17.04.2019 (dziewczynka)
    2. Daisy1991 – 13.05.2019 (dziewczynka)
    3.Magda86090504 – 06.06.2019r.

    4.Dorotta_a - 09.06.2018. (chlopiec)
    5.Nataliaaa_ – 15.06.2019r. (chłopiec)
    6.Salinos – 21.06.2019r. (chłopiec)
    7.Marysia_23 – 29.06.2019r.
    8.Anecia84 – 30.06.2019r.(chłopiec)
    9.Żabka221 – 27.07.2019r.(dziewczynka)
    10. Tamara6 - 18.08.2019
    11. Klementynaaa – 05.09.2019(chłopiec)
    12. Sisi1992 - 09.09.2019
    13. Caffe_latte - 27.09.2019
    14. Dżasti - 09.10.2019
    15. gosik88j - 16.10.19

    Treść doklejona: 03.04.19 09:03
    Akirka na kiedy masz termin??? Bo nie widzę Cię na tej liście chyba wstawiłam nie aktualna. Później popatrzę czy jest jakaś aktualniejsza lista, ale póki co piszcie dziewczyny czy której brakuje i kogo się spodziewajcie ;-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    1. Pictbridge6 – 17.04. (dziewczynka)
    2. Daisy1991 – 13.05. (dziewczynka)
    3. Magda86090504 – 06.06.


    4. Dorotta_a - 09.06. (chłopiec)
    5. Nataliaaa_ – 15.06. (chłopiec)
    6. Salinos – 21.06. (chłopiec)
    7. Marysia_23 – 29.06.
    8. Anecia84 – 30.06. (chłopiec)
    9. Żabka221 – 27.07. (dziewczynka)
    10. Tamara6 - 18.08.
    11. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    12. Sisi1992 - 09.09.
    13. Caffe_latte - 27.09.
    14. Dżasti - 09.10.
    15. akirka - 15.10.
    16. gosik88j - 16.10.
    •  
      CommentAuthorDorotta_a
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Pictbridge6 Dzięki! Na pewno będę wpadać! <3
  4.  permalink
    Dziewczyny co tam u Was??? U mnie cisza i spokój bez żadnych objaw.
    Byłam dzisiaj na zakupach kupiłam dzieciom buty na plac zabaw, kurtki i sobie legginsy i dresy na po porodzie do wygodnego chodzenia po domu i podwórku a jeszcze majteczki i skarpetki żeby po połogu dobrze się czuć :-)
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Ja piorę zimowe rzeczy i będę chować, bo dużo miejsca na wieszakach zajmują. Zrobiłam sobie dzisiaj listę co do torby zapakować. Zamówiłam kilka brakujących rzeczy, noi został mi fotelik do kupienia, ale kusze podjechać do smyka zamowić bo na necie nie ma koloru którego chce. A wczoraj wzięłam z jednej szafy powywalałam rzeczy których nie noszę, nie używam i nie potrzebuje. Kurde ale człowiek ma manie chomikowania. Przed remontem robie czystki co by miejsca było odpowiednia ilość.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny. Byłam dziś na prenatalnych i teście pappa. Przeziernosc karkowa 1.5 mm i jak to lekarz mówi nie widzi tutaj nic złego, ale... jest nieprawidłowy przeplyw krwi przez zastawke trojdzielna, co jest jednym z markerów do rozpo,niania wad genetycznych. Nie musi ich być ale moga. Dostaliśmy skierowanie na konsultacje z genetykiem. Wizyta dopiero 7 maja i dopiero wtedy poznamy wyniki badan. Postanowiliśmy że zrobimy nifty, ale doczytałam się że nifty już się nie robi. Co jest teraz zamiast tego? Gdzie to zrobić i ile się czeka na wyniki? Czy coś wiecie? Lekarz mówił że to może.o niczym złym nie świadczyć, no ale już się Internetu naczytalam i nie chce by w niepewnosci.
    Z innych wieści to na 80% dziewczynka. Ale z chłopakami to nam powiedział na 100% A tutaj tylko na 80%.
    -- ,
  5.  permalink
    Dżasti mam nadzieję, że dziewczyny Ci podpowiedzą jakie badania można zrobić, bo ja nie pomogę.

    Dziewczyny z tego tytułu, że do galerii brzuszków praktycznie nikt niestety nie zagląda to wstawiam tu fotkę żeby podpytać czy coś się zmieniło. W takim sensie czy ten brzuchal trochę opadł bo jakoś dla mnie chyba niestety nie bardzo. 39 tydzień ciąży https://28dni.pl/pictures/2747878.jpg
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Opadł opadł, jest niżej jak dla mnie. Obstawiam że do niedzieli urodzisz ;)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Pict ciężko powiedzieć czy opadł,musiałabyś dac zdjęcie porównawcze :wink:
    --
  6.  permalink
    Żabko więc dla porównania tutaj zdjęcie sprzed 2 tygodni i trzech dni
    https://28dni.pl/pictures/2747013.jpg

    Treść doklejona: 03.04.19 19:19
    Anecia oj do niedzieli to jakoś ja tego nie widzę. Żadnych skurczy przepowiadających, odchodzącego czopa czy w ogóle jakichkolwiek objaw zbliżającego się porodu. Chyba, że do kolejnej niedzieli to już bardziej uwierzę haha
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 3rd 2019
     permalink
    Jak dla mnie to może i pełniejszy jest lekko ale żeby opadł to jakoś nie widzę :wink:
    Ciekawe ile jeszcze pochodzisz... najgorsze to czekanie ...
    --
  7.  permalink
    Tak większy ten brzuszek teraz! Strasznie urósł ale na wieczór jak robię zdjęcia to wydaje się mniejszy niż rano. Dziwne.
    Oj te czekanie zawsze jest najgorsze i myślenie kiedy to się zacznie a z reguły zaczyna się zawsze wtedy kiedy akurat tego nie chcemy czyli mąż daleko w pracy, coś jeszcze zostało do załatwienia albo noc i nie wiadomo co zrobić że starszym rodzeństwem :-)
    -- `` ``
  8.  permalink
    Bry...rodzi ktoś?:) ja się dobrze konserwuje, przetrwalismy :)
    Ja nie widzę u pict opadniecia, jeśli możesz sobie dlon położyć na brzuchu jeśli jest przerwa między biustem A brzuchem wtedy się mówi o opadnieciu :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Pod łukami żebrowymi wydaje mi sie że ma więcej miejsca, dlatego mi się wydaje że trochę opadł. Poza tym brzuch przed porodem nie zawsze musi odpaść.
    -- ;;;;
  9.  permalink
    Ja pod piersiami mam trochę miejsca takiej przerwy przed górą brzucha ale ta przestrzeń jest już od dość dawna. U mnie jakoś właśnie nigdy zauważalnie brzuch nie opadł nawet w poprzednich ciążach, ale teraz zdecydowanie czuje większy ucisk na dół i udawanie parcie na wc czyli biegam bo tak mocno mi się chce siku a tam nic bo to tylko dziecko ;-)

    Treść doklejona: 04.04.19 08:19
    Aaaaaaaa no i chodzić czy przewracac się jest zdecydowanie gorzej, bo w kroczu boli tak jakby gdzieś tam główka byłai stawia opór
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Czekamy razem z tobą na rozwój wypadków.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    dżasti: Postanowiliśmy że zrobimy nifty, ale doczytałam się że nifty już się nie robi. Co jest teraz zamiast tego? Gdzie to zrobić i ile się czeka na wyniki? Czy coś wiecie? Lekarz mówił że to może.o niczym złym nie świadczyć, no ale już się Internetu naczytalam i nie chce by w niepewnosci.

    Nie robi się Nifty, bo wygasła licencja :(
    Można zrobić Harmony, neoBona i Sanko lub amnio.
    Poza tym, wal do Tomasza Roszkowskiego z Wawy na usg najlepsze w PL :) W poradni genetycznej bez badań nic Wam nie powiedzą a i tak zlecą amnio, bo u PL tylko to badanie jest "uznawane". Swoją drogą zła sława tego badania jest znacznie przesadzona :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Co do badan genetycznych, bo jestem na czasie.
    Testow nieinwazyjnych jest sporo, do wyboru do koloru, jedne pokazuja wiecej, drugie mniej. Fajny artykul na ten temat jest na mamaginekolog.pl
    Co do wizyty u genetyka, obe ma racje, bez wynikow badan niewiele tam powiedzą. W Wawie w poradni genetycznej Instytutu Matki i Dziecka na wizyte czeka sie króciutko, może tam?
    No i dr Tomasz Roszkowski. Jak to powiedziala moja gin, genetyk w poradni i tak zrobi co mu Roszkowski kaze :-) ma autorytet, jest specjalista jesli chodzi o wady w ciazy. Ja polecam, bo wlasnie jestem po wizycie. We wtorek bylam u niego a w srode juz w szpitalu na Czerniakowskiej na amnio, bo stwierdzil, ze to konieczne. No i robi ta amnio jakas szersza, na mikromacierzy czy jakos tam, wykrywa zdecydowanie wiecej nieprawidlowosci niz zwykla metoda i wynik jest po tygodniu.
    Jak masz niedaleko do Wawy, do wal do niego.
    Ps a przy okazji - u mnie bedzie chlopak, wiec można dopisac do listy :-)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 4th 2019 zmieniony
     permalink
    My tutaj w Olsztynie też mamy B.dobrego specjalistę od i usg prenatalnego. Ale .idę do tej Wawy się też wybiorę. Dostałam namiar gdzie w ol robi się te badania i właśnie czekam na pobranie krwi. Test sanco będzie. Tylko się nie ,zdecydowałam czy podstawowy czy rozszerzony o jeszcze inne wady. Tylko na wyniki rozszerzonego czeka się 12dni A tego podstawowego 6 dni. No jak jeszcze chwilę na zastanowienie sie....

    Treść doklejona: 04.04.19 09:38
    Tamara dzięki za info. No do genetyka właśnie muszę mieć wynik badań. Wiem. No i dostanę te z pappa dopiero kurczę za miesiąc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Ooo, ja pochodze z niedalekich okolic Olsztyna :-)
    A czemu na pappa tak dlugo czekasz?
    U nas bylo tak, ze wskazan do badan bylo wiecej. Kazdy lekarz tlumaczyl, ze jedna nieprawidlowosc w usg jeszcze o niczym nie przesadza ale wtedy szuka sie kolejnej, bo one razem juz moga swiadczyc o jakiejs wadzie. My w sumie mieliśmy trzy, ale Roszkowski dwie w ogole uznal za bez znaczenia, a pielektazje obu nerek kazal obserwowac. Zobaczymy jak wyniki amnio...
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Nifty są nadal aktualne i się je robi :) Teraz jak leżałam w spzitalu to na sali poznałam dwie dziewczyny, które robily NIFTY, Jednej wysłali do USA ( koszt 3000 zł), a drugiej do Niemiec ( 2300zł).
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    salinos: Nifty są nadal aktualne i się je robi :) Teraz jak leżałam w spzitalu to na sali poznałam dwie dziewczyny, które robily NIFTY, Jednej wysłali do USA ( koszt 3000 zł), a drugiej do Niemiec ( 2300zł).

    Pewnie robią Ci, którzy jeszcze je mają. Ale tak na prawdę wygasła licencja na te testy i dlatego się już ich nie wykonuje :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorpictbridge6
    • CommentTimeApr 4th 2019 zmieniony
     permalink
    1. Pictbridge6 – 17.04. (dziewczynka)
    2. Daisy1991 – 13.05. (dziewczynka)
    3. Magda86090504 – 06.06.

    4. Dorotta_a - 09.06. (chłopiec)
    5. Nataliaaa_ – 15.06. (chłopiec)
    6. Salinos – 21.06. (chłopiec)
    7. Marysia_23 – 29.06.
    8. Anecia84 – 30.06. (chłopiec)
    9. Żabka221 – 27.07. (dziewczynka)
    10. Tamara6 - 18.08. (chłopiec)
    11. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    12. Sisi1992 - 09.09.
    13. Caffe_latte - 27.09.
    14. Dżasti - 09.10.
    15. akirka - 15.10.
    16. gosik88j - 16.10.

    Tamara już edytowane:bigsmile:
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Wyniki PAPPA mam dopiero za miesiąc, ponieważ dopiero za miesiąc mam wizytę u genetyka, a wyników do mnie nie przyślą, tylko od razu będą u genetyka i na wizycie u genetyka się z nimi zapoznam. Tak też miałam w ciąży z Aleksiem.
    Ja po pobraniu krwi. Miałam test sanco. Wybraliśmy z mężem wersję podstawową. Wszystko kobietka nam wytłumaczyła, trochę ta pogadanka trwała, ale wiadomo to nie zwykłe pobranie krwi. Jednak igła do pobierania jest tak gruba, a ja wczoraj miałam już pobieraną krew, że ciężko było dziś pobrać. Krew nie leciała, mi się słabo zrobiło i musieli otworzyć nowy zestaw dla mnie, bo jednak pobranie nastąpiło z drugiej ręki. Nigdy przy pobieraniu krwi nie było mi słabo, no a dziś zielono przed oczami miałam. Ale już po. I do końca przyszłego tygodnia mają być wyniki. Jakoś ten tydzień przeżyję.....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDorotta_a
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Kurcze dziewczyny, mam dylemat. Myślałyście o bankowaniu krwi pępowinowej? Termin mojego porodu już niebawem i coraz bardziej się nad tym zastanawiam...
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Pict, dzięki :-)
    Dzasti, no to trzymam kciuki za dobre wyniki
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Dżasti, trzymam kciuki za dobre wyniki!

    Ja dziś znowu fatalnie się czuje, wróciły mdłości, choć już przez jakiś tydzień nie było tak źle...Dziś znowu wykręca mi żołądek na drugą stronę.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    Akirka dokładnie masz tak jak ja. Już też był tydzień przerwy A od poniedziałku znów codzienne wymioty, mdłości, zgaga. Dramat.
    I tak się zastanawiam kiedy to minie. Z chłopcami te, się niedobrze czułam, no ale teraz tą ciąża to masakra samopoczucie. Nic w domu nie daje rady zrobić. Nic. Po przyjściu z pracy leżę już do wieczora.
    -- ,
  10.  permalink
    Współczuję wam tych wymiotow , nudności... cieszę się że mam to za sobą choć ostatnio miałam jelitowke i było tragicznie... W tej ciąży miałam mdłości od rana do wieczora :/

    Treść doklejona: 04.04.19 21:15
    Za to mam zgage wczoraj mnie tak paliło jakbym plonela od środka:/
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Pict Ty już zaraz rodzisz :shocked: a ja wskoczę na pierwszą pozycję :shocked: Chyba czas pomyśleć o uzupełnieniu braków w wyprawce,a i na święta to już wypadałoby mieć spakowaną torbę hmmm i wygląda na to że powinnam częściej się pojawiać na forum, tylko ciągle czasu brak
    A brzuch nie widzę żeby opadł, ale czy musi przed porodem?
    Dorotta_a: Myślałyście o bankowaniu krwi pępowinowej?

    My bankujemy starszej córy i teraz podpisaliśmy umowę na drugie bankowanie, dziś dostałam pakiet do pobrania. Ale u nas jest spore obciążenie jeśli chodzi o nowotwory i nie tylko, a ja z tych co lubią mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie :wink:

    Widzę że na wrzesień i październik sporo porodów się szykuje, u nas na osiedlu za to jak zrobiło się ciepło to okazuje się że same brzuszki mamy, fajnie bo praktycznie każda mama która rodziła w 2016/2017 będzie rodzić i w tym roku, sporo terminów na wakacje maj do sierpnia. Cieszę się bo to zawsze fajnie jak w okolicy dzieciaki w podobnym wieku.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 4th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja zgagi nie mam, ale mam dietę niskotluszczową więc pewnie dlatego. Ale ostatnie dwa razy zgaga kończyła się kolką żółciową, więc diete staram się trzymać bardzo, do tego jeszcze cukry mi ostatnio trochę skaczą, a jak na złość jestem ciągle głodna i zjadłabym coś "normalnego". Powiem wam szczerze że już mam dosyć tej diety, nie mam pomysłów co gotować bo tak mam ograniczone możliwości. Dalej mam 3 kg na minusie jak narazie więc jak tak dalej pójdzie to nic nie przytyje w tej ciąży. Chociaż akurat to jedyny plus tych diet moich, nie będę miała czego zrzucać. Ale ciężko jest kiedy wszyscy naokoło jedzą takie smaczne rzeczy a ja mogę tylko popatrzeć. Aż świąt się boję, tyle dobrych rzeczy a w większości nie będę mogła zjeść.
    -- ;;;;
  11.  permalink
    Dziewczyny, a wy nie boicie sie usuwac kamienia nazebnego zwlaszcza w ciazy?
    Tam jest mnostwo bakterii przeciez.....
    Ja plucze buzie codziennie olejem kokosowym, wczesniej usuwalam rowniez u dentysty.
    Ale od kiedy uzywam oleju kokosowego zaden kamien mi sie nie zbiera :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Anecia ja też nie jem praktycznie tluszczow. Diety jako takiej nie mam, samo tak wyszło, bo inaczej to bym chyba na miejscu umarła. A i tak mam zgage. Od wszystkiego. Nie jem słodyczy, nie jem smazonego, nie jem ciezkostrawnych. Same lekkie i gotowane. I tak źle mi. Teraz na przykład jest 8.20 A ja zamiast od 20 minut w pracy to leżę na łóżku w szlafroku i się ruszyć nie mogę. Co wstanę to zielono przed oczami, mdli mnie i słabo mi.
    -- ,
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 5th 2019
     permalink
    Dżasti jeszcze trochę i powinnaś poczuć się lepiej. Ja też na tym etapie źle się czułam, najgorzej ze wszystkich ciąż. Mi mdłości odpuściły chyba kolo 17 tygodnia dopiero. Teraz to już mi ciężko chodzić, w nocy trzeba na siku wstawać i po lekkich pracach nie umiem tchu złapać. Więc same uroki III trymestru. Ale to jest do przeżycia, byle by dotrwać do czerwca. Ale diete muszę trzymać po porodzie także a to mnie chyba najbardziej przeraża. Zastanawiam się czy ta kamica żółciowa może mi przejść po porodzie i jakimś cudem te złogi znikną z mojego woreczka żółciowego
    -- ;;;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.