Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Podobny wątek już powstał, ale dyskusja potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Dlatego w tym miejscu chciałabym odświeżyć temat i poprosić o wskazówki dotyczące organizacji wieczoru panieńskiego przyjaciółki. Pozwolę sobie w punktach: :wink:

    1. Kto powinien zorganizować wieczór panieński? Czy są co do tego jakieś ustalone zwyczaje, np. świadkowa? Czy może być to osoba niebędąca świadkiem, ale bliska pannie młodej?
    2. Na ile panna młoda powinna być wtajemniczona w szczegóły planowanej imprezy?
    3. Jakie niespodzianki/prezenty warto sprawić pannie młodej?
    4. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie, gdy przyjaciółki panny młodej nie znają się i nie mają między sobą kontaktu?
    5. W jakim odstępie czasowym przed ślubem powinien odbyć się wieczór panieński?

    Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami. :smile: Ja jeszcze nigdy nie brałam udziału w takiej zabawie, a za jakiś czas moja przyjaciółka wychodzi za mąż, więc to będzie pierwszy raz, kiedy zmierzę się z takim przedsięwzięciem. :surprised:
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Ok, czyli impreza-niespodzianka jest wykluczona, jak rozumiem? :wink:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Wśród moich znajomych robiłyśmy tak, że listę ustala PM, daję ją świadkowej i ta zakłada wydarzenie na fb i zaprasza określone osoby. PM w wydarzeniu nie ma :wink: Zazwyczaj jest imprezka w domu- %, konkursy, prezenty...i w miasto :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Do mnie wlasnie dzwoniła moja świadkowa ( koleżanka ze szkoły ) i tez wlasnie wszystko organizuje , mnie nie pytała o listę osób ,znamy sie dość długo wiec raczej wie kogo , tylko pytanie kto płaci za wszystko ,jak idziemy np do jakiegoś klubu ,a welon taki na panieński to samemu sie kupuje ?
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    A to jest rzecz obowiązkowa w ogóle, taki welon? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Tosia, ani na moim ani na tych, na których byłam welonu nie było :D
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam koleżanki wieczór panieński w sobotę i problem z ubiorem...:shocked: idziemy do klubu a ja (oprócz jednego razu) nie byłam na imprezie chyba z 3 lata, więc nawet nie wiem jakie trendy tam panują, no a wiadomo nie chcę też wyglądać na gorącą 18 :confused: wiem, że to problem w stylu "nie problem;))" ale może macie jakieś propozycje....

    Mam taką spódniczkę czarną, która w szafie kurzy się (byłam w niej na chrzcinach Dominika) i nie mogę dobrać do niej bluzki....myślę, że chciałabym jakąś z szyfonem bez ramiączek...pomocy :(

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    agap81: pytanie kto płaci za wszystko ,jak idziemy np do jakiegoś klubu ,a welon taki na panieński to samemu sie kupuje

    U nas jest zawsze składka, ale PM nie bierze w niej udziału :wink:
    A welon albo inne takie gadżety- szarfy/przypinki itp. leżą w kwestii organizatorki. U mnie na panieńskim były kwiatki do włosów- ja miałam duży biały, świadkowa fioletowy a pozostałe dziewczyny czerwone.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Na naszych wieczorach tez zawsze skladaka :) Fajny wieczory Panieńskie są np. tematyczne ;)byłam na różowym, na niegrzecznych uczenicach, diablice:)Kupa śmiechu zawsze nam przy tym towarzyszy: )
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    hope, a nie masz zadnej sukienki? ja bym wolala ubrac sukienke

    Treść doklejona: 20.07.14 20:34
    ja ostatnio bylam w klubie, tez po chyba 5 latach;-P ubralam sie w mala czarna, ale laski roznie byly poubierane. wiesz, do klubu to wszystko pasuje, raczej luzne (takie nie-wieczorowe), ja tam bylam wystrojona jak szczur na otwarcie kanalu, ale ja akurat z tych osob co to maja gleboko w d..
    ubierz sobie te spodnice, dobierz jakas fajna bluzke, w ktorej bedziesz sie czula wygodnie, but na obcasie i bedzie ok.
    -- ;
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeJan 22nd 2024 zmieniony
     permalink
    Hmmm, nie spotkałam się z tym, żeby mlodzi płacili sobie za wieczory kaw/pan. Ja jak byłam świadkowa to ja organizowałam i każda coś od siebie dawała, ale raczej skromnie to było, żeby każdą było stać. Ale było super, zrobiłam to w domu panny młodej za zgoda jej przyszłego wtedy męża, ale ona nie wiedziała. Był to wieczór panieński w stylu Bollywood, panna młoda też dostała przebranie.

    Mogę też doradzić w sprawie prezentu :)
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeMar 15th 2024
     permalink
    Wyjazd? Wieczór panieński nie musi byc uwieńczony zakrapianą impreza ze striptizerem.
    Ja przykladowo do wroclawia mam 350km. Pojechalismy w 5tke. Pociągiem. Pozwiedzać, zjeść cos, wypic kawe. Wieczorem powrót do domu. To nie liczba osob ani ilosc wydanych pieniędzy tworzy wspomnienia tylko ludzie. Wiec dajcie pannie mlodej wesola atmosferę to i w przydomowym ogródku bedzie fajnie.
    Nawet jeśli któraś z was miala by wsiąść w auto i pojechać na łąki na piknik - wazne jest jakie bedzidcie miały nastroje a nie to gdzie i jak to spędzicie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.