Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    No właśnie cena fajna a patelnia doprawdy genialna. A jak się myje łatwo. Szok.
    Jaram się jak głupia i co chwilę coś smażę :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Ja ją mam już drugą i zaraz trzecią będę musiała kupić. Świetna jest rzeczywiście, ale po jakimś roku się zużywa ta powierzchnia. Mimo to koszt jest na tyle niewielki, a użytkowanie na tyle przyjemne, że jak już się zużyje to dokupuję nową.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    a u nas w 3 biedronkach ich nie bylo :/ my patelnie mamy z Lidla ale cos ok 80zl kosztowala
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeDec 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja też je mam - i to kilka, różne wielkości. Faktycznie powierzchnia się zużywa po jakimś czasie. I uważajcie dziewczyny na rączkę!!! Śrubokręt w kuchni obowiązkowy jak się zaczyna ruszać, bo jak odpadnie to się pobawicie z przykręceniem (słabe dopasowanie elementów). Mimo tego jestem zadowolona.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    wracam z tematem pralko-suszarki. Nie mam gdzie postawić dwóch oddzielnych urządzeń, bo nawet nasza obecna pralka stoi w kuchni. do tej pory miałam taką ładowana od górzy 40 cm szerokości. po 10 latach użytkowania nasza candy odmawia współpracy, tzn jeszcze dycha, ale programator siada, więc czas na nową. Teraz myślę o pralce lub pralko - suszarce, takiej ładowanej od przodu, czyli 60 cm szer, ale musi być góra 54 cm głęboka, wtedy będzie miejsce w kuchni. Porównując zużycie i inne parametry takie jak interesujące mnie programy padło na dwie marki beko i samsung ecobuble. Ale też znalazłam fajną pralko-suszarkę beko, która ma nawet fajne jak na taki rodzaj sprzętu zużycie wody i energii, myślałam o tej

    tu


    Wiadomo,że nie mam zamiaru suszyć wszystkiego, w lecie będę używać opcji prania, bo wieszam na dworze, ale teraz zimą pranie schnie ponad tydzień na strychu, a tak bym chociaż wysuszyła część, no nie wiem ciągle się gryzę, bo boję się że pójdą mi do góry rachunki za wodę i energię.
    Tu pytanie do osób które mają pralko - suszarkę jak z rachunkami ??

    Brombap kupiłaś pralko - suszarkę bo wiem że się przymierzałaś.

    Czerwinko a jak u Ciebie z rachunkami ??

    Napiszcie wasze opinie, szukam na necie informacji i różnie jest
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    TEORKA: No właśnie cena fajna a patelnia doprawdy genialna. A jak się myje łatwo. Szok.
    Jaram się jak głupia i co chwilę coś smażę :tooth:

    Ja mam takie już koło roku (3 sztuki, różne średnice). Kupiłam w Auchan z przeceny - nazwy firmy nie pamiętam. Też się jarałam na początku mega. Z resztą do teraz jestem bardzo zadowolona :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Kachaw odpisze tutaj bo nie mam konta opłaconego. My mamy Candy pralko/suszarke za prąd place 50 zl wiecej odkad ja mamy, za wode tez cos kolo tego ale trudno stwierdzic do konca bo mamy rozliczenie roczne razem z ogrzewaniem a ze zimy teraz slabe i nie grzejemy wiec nie wiem ile na to idzie tak naprawde. Nie wyobrazam sobie teraz istnienia bez tego dwojka dzieci to masa ciuchów, recznikow, poscieli. Posciel podsuszam potem wilgotna pyk wyjmuje i pol dnia idealna sucha ;) majty skarpety wkoncu nie wieszam ;) Polecam
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Czerwinko ale 50 zł więcej m-cznie ?? i suszysz wszystko jak leci, ile razy w tyg suszysz pranie ??
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Kasiu, ja kupiłam pralkę, za miesiąc się przeprowadzę i dokupię suszarkę. Zdecydowałam się na Electroluxa (tez problem z głębokością)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    Tak 50 miesięcznie . Susze wszysko ;) i podsuszam. Kasiu u mnie to bylo najlepsze rozwiązanie z braku miejsca na suszenie ;) oszczednosc czasu ...
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeDec 29th 2015
     permalink
    A jaka masz dokladnie? Chce popatrzec na parametry skoro jestes zadowolona. A sa takie waskie ladowane od gory? Bo my mamy tylko na taka pralke miejsce w lazie ce...
    Juz ktorys raz ten temat wraca u nas. Moze sie w koncu skusze.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    A ja z innej beczki, jakieś fajne garnki na indukcje polecicie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    ja mam tefala i jestem zadowolona
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    tez mamy tefala, starsza wersje tych
    sad

    jestem bardzo zadowolona, gary sluza nam z 6lat (najpierw na zwyklej gazowej a teraz na indukcyjnej)
    jakis czas temu kupilam 1 garnek taki "rozlaczny" w lokalnym sklepie z art. gospodarstwa domowego i kasa wywalona w bloto (kosztowal ok 80zl) bo raczki sie nagrzewaja i pokrywka "pyrka" w czasie gotowania plus kiepsko sie domywa w zmywarce
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Ja po poleceniach dziewczyn też kupiłam Tefala, model duetto. Ale jedno mnie w nich denerwuje : nagrzewąjace się uchwyty przykrywek :(
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeJan 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Mam starą serię tefal classica którą sobie chwalę. Pokusiło mnie na dwa garnki innej (tańszej) firmy, i tak jak pisze MrsHyde nie domywają się w zmywarce.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Saami to ja mam dokladnie tez te classica, az sprawdzilam bo nazwe zapomnialam takie stare juz
    teraz bede musiala ze 2 gary dokupic przed komunia mlodego wiec zdecydwoanie bede celowala w tefala
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeJan 29th 2016
     permalink
    Jesli kupuje przez internet to prosto ze strony....ostatnio z euro agd.....bez zadnych znizek.....a jak juz to daja oni swoje kody rabatowe....oficjalnie na koncie ktore zalozylam by kupowac.
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 29th 2016
     permalink
    Ja mam pytanko do Ladybird76:-) Pamiętam, że planowałaś zakup zlewozmywaka primagran, masz go? jesteś zadowolona z niego? Jak z czyszczeniem?
    Maryskagrudka jestem na świeżo w temacie i powiem krótko, też byłam za promocjami, rabatami w internecie, bo taniej. Po zakupach w tym tygodniu, niestety wiem, że się myliłam. Sklepy internetowe są super dopóki nie chce się czegoś zmieniać w sprzęcie( np przełożenie drzwi w lodówce, zamieniać( np gaz ziemny na butlowy itp) Jeśli nie musisz tego robić to owszem, będzie taniej, Jesli dochodzą jakieś zmiany, wyjdzie i drożej i stracisz nie potrzebnie energię i czas na serwisy itd!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Mop obrotowy Siesta Design - też był moim wymarzonym.
    W rzeczywistości okazało się jednak, że ma wady i zalety.
    + Doskonale nadaje się do dużych płaskich powierzchni, łatwo wjeżdża pod różne stoły, zakamarki płaskie, szczotkę można wyprać.
    - Podczas wyciskania szczotki woda gdzieś się wylewa i zostają plamy, nie da się wjechać w wąskie szczeliny między meblami, bo szczotka jest szeroka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    HELP!!!
    jak wyczyscic zelazko ceramiczne z przypalenia?
    mloda koszmarnie przypalila i nie weim jak to usunac :( w necie znalazlam sposob z plynem do mycia piekarnikow i ponizszy ale moze macie jakas sprawdzona metode? zelazko nawet roku nie ma i nie usmiecha mi sie zakup kolejnego a tym na bank nic jasnego nie uprasuje chyba ze przez sciereczke :cry:
    Silnie przypalone żelazko z powłoką ceramiczną rozgrzać i „prasować” nim nieheblowaną deskę lub kawałek kory. Resztę brudu usunąć płynem do mycia naczyń z dodatkiem octu.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    Kiedyś prasowałam sól na gazecie. Pomogło. Żelazko może nie jest teraz idealne, ale nie łapie tkanin.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    no wlasnie pisza ze przy ceramicznej sol lepiej sobie darowac
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Ja miałam kiedyś taki sztyft do czyszczenia żelazka, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy się nadaje do ceramicznych...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Ja sztyftem czyściłam ceramiczne i nic sie nie stało, ale jak raz przypali po wyczyszczeniu lubi łapać ponownie dlatego też na obecnym żelazku mam od nowości (czyli z 6 lat już) nakładki do prasowania
    Co do pralko suszarki - myślałam o niej ale w końcu w grudniu kupiłam używaną starszą niemiecką suszarkę i rachunki za prąd mocno mi nie wzrosły (u mnie jest prognoza na pół roku, potem wyrównanie z odczytu i znów prognoza) i nie dopłacałam bardzo dużo jak i obecna prognoza (od marca czyli po 3ch miesiącach suszenia) na mc wzrosło mi ok 10zł a minimum 4ry razy w tyg puszczam i pranie i suszenie. różnie bo albo na fest albo tylko podsuszam. Wahałam się kilka lat bojąc się o rachunki - jedno czego żałuję to że nie zdecydowałam sie wcześniej! Jak skaszani mi się pralka myslę że zakupię już pralko suszarkę ale u mnie problem nie jest z miejscem ale z wielkością pralki - ja potrzebuję duuuużą minimum 7kg
    Beko miałam pralkę i to był nie wypał -ciągle coś sie psuło i po 4rech latach poszła na złom i kupiliśmy wirpoola działa od 8 lat prawie przemysłowo u mnie :P więc co do pralko suszarki będę patrzeć na wirpool albo samsung lub bosch
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Aga ale pralko suszarka to niewypaly sa lepiej osobno szczegolnie przy ilosci prania w rodzinie wielo. Co do pralek Beko moja ma 7 lat i pierze non stop bezawaryjnie odpukac :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Ja mam od kilku tygodni suszarkę. Rachunku jeszcze nie było ale kocham ten sprzęt. ...
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Dziewczyny, chyba tu pasuje to pytanie:
    forma na muffinki - blacha czy silikon? Co używacie/polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Blacha ;) zasze wychodzą perfekcyjne. W silikonie kilka razy zaliczyłam wpadkę
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Ja mam silikon z otworami, tam wkładam papierowe foremki i zawsze wychodzą piękne ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    a ja wolę silokonowe foremnki na babeczki, robię też wytrawne coś ala quiche, a jak robię w metalowej blaszce z papierowymi osłonkami, to czasem te babeczki się psują jak odrywam ten papierek, przy sylikonie nigdy nie miało to miejsca
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    papilotki w blaszce :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Ja mam blaszkę z dziurkami i do niej wkładam papilotki silikonowe. Nie lubię papierowych bo babeczki źle odchodzą od nich.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 21st 2016 zmieniony
     permalink
    To mi trochę namieszałyście :bigsmile:
    Na razie zamówiłam blaszkę i normalne papierowe papilotki, ale będę pamiętać o tych silikonowych (nie wiedziałam nawet, że są takie :shocked:).
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Mrs Hyde powiedz, czy w tych garnkach tefala rączki nagrzewają się ?
    Bo szukam garnków, wczoraj poparzyłam się właśnie nagrzana rączka 😬😢
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    moja stara wersja sie nie nagrzewa, ani raczki w garach ani przy pokrywkach
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Ok. Dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny, możecie polecić jakieś żelazko?

    Mam aktualnie Philipsa, ale po upadku i ręcznej naprawie męża mego złotej rączki działa, ale z czasem coraz więcej wody z niego wycieka i pod koniec prasowania naszych stert ciuchów mam połowę deki mokrej.


    Cena to tak do 200-250 zł (wolałabym ok 200 :devil: )

    Ktoś coś?
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Ja z kolei rozglądam się za sokowirówką. W Lidlu mają być, może ktoś ma i może podzielić się opinią? Warto kupić czy lepiej poszukać czegoś innego?
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Szukaj czegos innego. Ja kupilambo cena fajna, po 3 jabłkach mi sie "spaliła"... Co prawda od razu wymienili na nowa ale niesmak został...

    Patelnia grillowa na indukcję najlepiej zeby mozna bylo ja myc w zmywarce. Ktos cos?
    --
  1.  permalink
    Ja mam zwykłą Tescową z ceramiczną powłoką i daję radę...
    --
  2.  permalink
    Środa, szkoda że dopiero dojrzałam Twój wpis o żelazku. W każdym razie gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał to ja całkowicie polecam Bosch Sensixx'x DA50 EditionRosso TDA503011P. Wcześniej miałam innego boscha, ale też philips azur. Jednak to żelazko bije na głowę wszystkie. Dla mnie rewelacja.
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeMay 25th 2016
     permalink
    Caffe_latte: W każdym razie gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał to ja całkowicie polecam Bosch Sensixx'x DA50 EditionRosso TDA503011P. Wcześniej miałam innego boscha, ale też philips azur. Jednak to żelazko bije na głowę wszystkie. Dla mnie rewelacja.


    Sprawdziłam je sobie - czy rzeczywiście ta opcja prasowania w pionie jest dobra w tym modelu? Sprawdza się?
  3.  permalink
    Ja tak prasuje firanki (tylko troche roboty z przedluzaczem). Nic nie kapie, fajnie rozprasowuje. Czasem tez uzywam jak gdzies nie doprasuje koszuli, ale to sporadycznie. Np w philips azur musialam firanki na desce prasowac. A ze mam calkiem gladkie, to musza byc wyprasowane perfekcyjnie, wiec zdecydowanie lepiej w pionie to wychodzi. Ja jestem zadowolona. Tylko uwaga - zelazko dosc ciezkie w porownaniu do innych boschow (ja porownuje do tego - Bosch SensorSecure TDA5680 )

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.05.16 16:00</span>
    O lepszym parametrze wytwarzania pary od polecanego przeze mnie jest jeszcze to: Bosch Sensixx'x TDA703021A. Jeszcze nie mialam stycznosci ale zamierzam mamie kupic, wiec wypowiem sie za jakis czas.
    Ja ogolnie mam lekkiego bzika na punkcie prasowania - musi być idealnie, musi być z parą tam gdzie się da, więc "byle czym" się nie zadowolę, stąd marzę o stacji pary, ale mieszkanie za małe, więc wybrałam coś z mocnym "kopem".
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Szukam jakiegoś fajnego robota wielofunkcyjnego. Na początku myślałam nad słynnym thermomixem ale na moje potrzeby (w tyg nie gotuje w ogóle , ja jem w pracy, D. w przedszkolu, w niedziele jezdze do mamy albo wychodzimy w miasto;)) to trochę za duży wydatek jednak. Ja w kuchni zresztą nigdy nie spędzałam dużo czasu;)
    Zastanawia mnie ten model GOURMETMAXX MULTI TERMOMIX a może ktoś poleca jeszcze jakiś inny :)? Kwota ok 1000 zł.

    Treść doklejona: 26.05.16 15:26
    zrobiłam małe rozeznanie i chyba kenwood będzie najlepszym wyborem....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  4.  permalink
    Karolyn miałam właśnie napisać, że mam kenwooda i jestem bardzo bardzo zadowolona i polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    Monisiunia a jaki model masz?:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    major titanium ale ja mam cały zestaw i jest duży, w nim jest wszystko, nie mam do niego tylko tej części do makaronu :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.05.16 00:01</span>
    ja chciałam mniejszy ale mój mąż się uparł na większy, ale rewelacja :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    aa no to droższy :)u mnie stanęło na kenwood prospero 289 :) za chwilę jadę go odebrać :crazy:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Caffe_latte: całkowicie polecam Bosch Sensixx'x DA50 EditionRosso TDA503011P

    również jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką powyższego i również bardzo polecam! :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.