Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 15th 2016
     permalink
    Ewa, jednak znałam Kellermana. Miałam kiedyś jego książkę, ale jakoś nie umiałam się za nią zabrać i przeczytać całej, teraz nadrobiłam. Całkiem okej, choć muszę przeczytać jeszcze coś, żeby się tak do końca przekonać :wink: Czytałam "Selekcję".

    Za to dzięki zajrzeniu w końcu w "rekomendacje" na lubimyczytać.pl znalazłam zapomnianą przeze mnie Lisę Gardner. Kiedyś czytałam coś od niej, wiem, że było super, przeczytałam kilka opisów innych książek i nie wiedziałam, za co się zabrać :bigsmile: W końcu wybrałam "Dziecięce koszmary", uruchomiłam chomika (:shamed:) i dzisiaj od 16 jestem wciągnięta. Trupy są, a oprócz nich problemy dzieci z zaburzeniami psychiatrycznymi. Dobrze mi się czyta, zobaczymy, co będzie dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    ja czytam nocami, moge nie dospac a doczytam :wink:
    w sumie zawsze tak bylo, w czasach licealnych tez
    moj maz czasami o 3 rano tylko rzuci mi pioruny ze jeszcze nie spie ale odkad mam czytnik to i budzi sie rzadziej bo mu swiatlo nie przeszkadza
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    do sciagniecia za darmo ksiazka - "Dla niej wszystko" Mariusza Zielke

    wiecej na stopcenzurze
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2016 zmieniony
     permalink
    jesli lubicie Bridget Jones i chcecie sie posmiac to KONIECZNIE idzcie na 3 czesc
    cale kino zasmiewalo sie do lez praktycznie przez caly czas, nawet nieliczni faceci sie zasmiewali a lasce obok to makijaz splynal nawet :D
    taka prawdziwa komedia komedia, czasami troche przewidywalna i malo realistyczna ALE.... wg mnie bije na glowe 2 poprzednie czesci
    powiem szczerze - dawno sie tak nie obsmialam i jak wyjdzie dvd to pewnie sobie sprawie bo z przyjemnoscia obejrze jeszczce raz; no i obowiazkowo soundtrack do skompletowania

    ps1.
    Renee dala rade! mimika, zachowanie, no idealna Bridget
    Emma Thomson, jako ginekolozka - extra!!!
    no i przystojniak Patrick Dempsey, och ach :wink:


    ps2
    nie ma lektora!!! dla mnie to bardzo wazne bo niektorych tekstow zwyczajnie nie idzie przetlumaczyc na "nasze" a te maja tez swoja role w tym filmie :)
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    Idę jutro :-)
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    W 100% zgadzam się z Hyde :) najlepsza Bridget, patrząc na wszystkie trzy części.
  2.  permalink
    Mnie wczoraj od śmiechu poliki do dziś bolą🙂

    Polecam!!!!!!!
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    A jak ktoś Zellwegerowej nie trawi to też przejdzie? Ja bym poszła zobaczyć ukochaną moją Emmę i Dempseya też ;) Bridget do tej pory tylko książkowa mi podchodziła, ale ta dwójka aktorów, no cóż, korci mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    A to jest na podstawie tej trzeciej części (bardzo słabej, zresztą) czy jakiś mix?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    Frag, mi jako aktorka Zellweger jest totalnie obojetna, role odegrala jak trzeba; jedynie co z dziewczynami komentowalysmy to fakt ze cholernie sie zestarzla, jest taki jeden moment ze zmarszczka na zmarszczce siedzi i zdecydowanie nie wyglada jak 43latka (patrzac po tych laskach ktore znam hehehe)

    Obe, w prawdzie czytalam tylko 1cz czyli Dziennik Bridget Jones ale tego co wlasnie zerknelam to w 3 czesci ma 50pare lat, 2dzieci i jest wdowa takze to nie to
    tak jak napisalam, moim zdaniem najlepsza czesc ze wzsystkich
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Tak mi właśnie z zajawek wyglądało, że to jakaś fantazja ;) Ciekawe czemu się nie zdecydowała Fielding na napisanie tej części?
    Mówisz, że Zellweger ma zmarchy, bo ostatnio była tak wyprasowana, że aż bałam się, że strzeli przy "uśmiechu"? ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Obe, moze chca miec ewentualnosc na 4 czesc filmu :)
    a Zellweger sie pomarszczyla konkretnie, na zwiastunie tak tego jednak nie bylo widac
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Pewnie pójdę na ten film, chociaż dwie pierwsze części był beznadziejne a 3 część książki jest żenująca ;) Pewnie wygra ciekawość, co ona tam wykombinowała ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    no to jesli nie podobaly ci sie wczesniejsze czesci to nie wiem czy warto isc ; Ty je okreslilas ze beznadziejne a dla mnie byly bardzo fajne ;)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Ja porównuję z książką :) Gdybym nie czytała to pewnie uznała bym film za fajny.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Jeśli ktoś nie widział i waha się czy pójść, to zdecydowanie polecam film "Osatnia rodzina".
    Widzialam wczoraj i jestem zachwycona. Dawno nie widzialam tak dobrze zrobionego filmu. Świetne role Seweryna, Ogrodnika, Koniecznej; świetna muzyka; świetne zabiegi operatorskie. No i sama historia..... Łapie tym bardziej, że opowiada pradziwą historię.
    Serdecznie polecam! Czuje sie dopieszczona intelektualnie, jak juz dawno nie bylam po polskiej premierze.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Jaheria, a jeśli jeszcze ktoś był i jest fanem Tomka to jest to pozycja obowiązkowa :) Dla mnie MP z innym niż jego tłumaczeniem jest nie do obejrzenia :)
    Na prawdę świetny film :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 29th 2016
     permalink
    Jaheira - ja byłam w czwartek, do dzisiaj nie mogę dojść do siebie. Ciągle myślę o tym chłopaku, co skłania ludzi do takich myśli, jakie błędy wychowawcze popełnili jego rodzice. Mój 4-latek ostatnio gada, że "życie jest męczące" i że on "nie chce żyć". Wiadomo, że to takie gadanie dziecinne, ale po obejrzeniu filmu jakby bardziej boję się o dzieci, czy jestem w stanie wychować ich na silnych osobników, czy jestem nadopiekuńczą matką, na ile nieprzystosowanie do życia bierze się z cech wrodzonych a na ile z błędów wychowawczych? Znalazlam taki fragment na temat Beksińskich:
    Jska
    Film jest niesamowity warsztatowo, zgadzam się, że Seweryn i Konieczna byli rewelacyjni, ale Ogrodnik chyba trochę przeszarżował, już pierwszą scenę zagrał tak, jakby grał człowieka z porażeniem mózgowym. Sporo nadekspresji, z tego co wiem nie tylko ja to zauważyłam, glownie ludzie, którzy znali TB osobiście mają to za złe Ogrodnikowi.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 30th 2016
     permalink
    Tak, tez znam opinie, ze Ogrodnik przerysował postać TB. Jednak mysle sobie, ze chyba inaczej trudno byłoby oddać dramatyzm sytuacji. Bo jak w dwie godziny pokazać fragmenty 22-lat, ktore finalnie koncza sie tak a nie inaczej, gdzie rownolegle opisuje się życia ojca?

    Co do Twoich refleksji rodzicielskich- przyznam, ze i ja je mam. Tłumacze to sobie jednak tym, ze ZB był niezwykl charakterystycznym artysta, skupionym wyłącznie na własnej osobie. Ze gdzieś tam rodzine i syna traktował jako dodatek do siebie. Poza tym dzieciństwo ZB przypadło na czas II wojny światowej a to raczej nie jest bez wpływu na późniejsze zycie. To taka moja daleko posunięta refleksja...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeOct 30th 2016
     permalink
    Juz nie mogę się doczekać kiedy obejrzę ten film, pewnie nieprędko pozwoli mi na to mój mały ssak.
    Książka mnie powaliła....ciekawe czy film będzie równie dobry?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2016
     permalink
    Wiecie, najwięcej do powiedzenia na temat nieprawdziwości zachowań Ogrodnika jako TB ma człowiek, który w 2000 roku napisał pod pożegnalnym listem Tomka (swoją drogą niezły tekst), że nie był jego przyjacielem i znał go jedynie z pracy. Teraz, po latach, okazuje się, że był jego serdecznym przyjacielem ;) Przez te 17 lat ich relacje jakże się zmieniły ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    My, urodzeni w latach 70-80 oglądamy takie filmy z dodatkowymi emocjami, bo pamięć człowieka jest zawodna i wybiórcza. Czasami ulegamy złudzeniu (przynajmniej ja), że taki świat jak dziś, taka Polska była od zawsze. Klimat tych mieszkań z meblościanką, coca coli smakującej Zachodem, świat w którym pisało się listy i dzwoniło na telefony stacjonarne - takie filmy jak ten to prawdziwe wehikuły czasu. Prosty sposób, by wywołać emocje w Polaku lat 30-40: pokazać kasetę magnetofonową, telefon z kręconą tarczą i mieszkanie w boazerii (to ostatnie w sumie calkiem często jeszcze spotykane). Nie mówię, że reszta w filmie jest mało emocjonująca, ale rzeczywiście scenografia i rola tego klaustrofobicznego brzydkiego, mieszkania w filmie - bezcenna. Jakbym czuła ten smród papierosów
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 1st 2016
     permalink
    Ostatnio przeczytałam "Never never" . Taka lekka, dla młodzieży, ale fajnie się czyta i ja nie mogłam się oderwać. Co się rozdział kończył, to zaczynałam następny. Kończyłam kiedy mi się film urywał w nocy :bigsmile:

    Natomiast nie polecam "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Przeczytałam kilkanaście procent i odpadłam. A taka polecana. No nie wiem.

    Polecam też (dla ludzi o mocnych nerwach) "Dziewczynę z sąsiedztwa" - czytałam i ryczałam.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    W poniedziałek w Lidlu pojawią się 3 książki ks. Kaczkowskiego. Jeszcze za życia czesto oglądając z nim wywiadu czułam do niego dużą sympatię. Chciałabym kupić sobie jego książkę, ale nie wiem która z tych napisanych przez niego jest najlepsza, niesie najlepsze przesłanie.
    Proszę o opinię kogoś kto czytał i może się wypowiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Kachaw, każda jest o czymś innym i myślę, że każdą warto przeczytać. ja mam życie na pełnej petardzie. chyba pierwsza i od niej zaczęłam. jestem w połowie. jest w formie wywiadu i bardzo dobrze się ją czyta.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Tez jestem w trakcie zycia na pełnej petardami, świetna!

    A od siebie dorzucam "jeszcze jeden oddech" - p. Kalanithi
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    Czy nikt tu jeszcze nie wspomniał o "Ósmym życiu" Nino Haratischvili? Jeśli myślicie o ksiązkowych prezentach - to jest coś pięknego. Nie będę się rozpisywać, bo w internecie jest sporo dobrych recenzji o niej - przepiękna 1200 stronicowa saga rodzinna w dwóch tomach. Jej autorka miała 31 lat gdy ją wydała w Niemczech (rocznik 83) czyli tyle, ile ja teraz i to jest wprost nieprawdopodobne jak dojrzale i z jak ogromną wiedzą napisała tę powieść, jakby autorka miała ze 100 lat. Chyba po raz pierwszy miałam ochotę wziąć zakreślacz i pozaznaczać różne fragmenty, kiedy byłam pod wrażeniem tego co czytam, zwłaszcza różne refleksje na temat przemian politycznych, historycznych itp. Poza tym to bardzo kobieca powieść, to znaczy w większości z kobiecej perspektywy, ale zachwyci chyba każdego. Polecam!
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeMay 20th 2017
     permalink
    W Lidlu jest w sprzedaży Jadłonomia za niecałe 40 zł. I świetna książka Simony Kossak - O ziołach i zwierzętach, niecałe 30 zł.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeJun 30th 2018
     permalink
    Odświeżam wątek ;)
    Co ciekawego do czytania możecie polecić?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 30th 2018
     permalink
    Jak chcesz odmozdzacze to poczytaj sagę Danki Braun

    Czytałyście Nosowska? Ja słuchałam audiobooka i powiem tak - rzalam w głos, gorąco polecam
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 30th 2018
     permalink
    Ciekawa, osadzona w XIX wieku: Belgravia - Juliana Fellowesa
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeJul 1st 2018
     permalink
    Odmóżdżacz, czyli romans odpada ;)
    Nie, żebym czytała jakieś wybitnie ambitne książki, ale romansu nie dam rady. Jak czytam opis, że on piękny i bogaty, a ona "brzydka" i biedna, to odkładam książkę. Może przez to, że jako nastolatka czytałam sporo Harlekinów i chyba wyczerpałam swoją pulę ;)
    "Belgravia" wygląda fajnie (zapisałam sobie), chociaż to też w sumie chyba romans :)
    Ja męczę ostatnią Bondę.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 1st 2018
     permalink
    Shantaram - Gregory David Roberts :) Cień góry już nie taki "fajny" :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 1st 2018
     permalink
    "Pora na miłość" Malwiny Ferenz. Wrocławianka, moja internetowa znajoma. Kilka babskich historii osadzonych w klimacie Wrocławia właśnie.
    Malwina ma lekkie , przyjemne pióro. Niezobowiązująca literatura na lato.
    Tek, kto czytał bloga "dzieciowo mi" będzie znał autorkę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeJul 6th 2018
     permalink
    Ja ostatnio czytam kryminaly.. Charlotte link.. I tez fajna "natalii 5"olgi rudnickiej... Polecam
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.