Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    ja też lubię piec i kombinować ale aż tak jak Frag zorganizowana nie jestem i chodzę na skróty:D:D:d
    na Mikli torta zamówiłam andruta z nadrukiem sama sobie wybrała
    torcika zrobiłam podobnie jak Frag z Moich Wypieków tyle że kajmakowy bo akurat miałam kajmak w domu bo mąż chciał sobie wafelki do pracy zrobić:devil::devil:
    ale polecam torcik pyszny jedyne co to z gorzką herbatka bądź kawką bo sama słodycz:D:D
    a na torcie świeczka która się kręci i gra jedyne co to jak się odpala to trzeba uważać bo daje jak petarda:D
    !http://28dni.pl/pictures/2409803.jpg!
    !http://28dni.pl/pictures/2409808.png!
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja dziś poczyniłam torta na gastro party ;) kupiłam barwniki dr.oetker. 2,5 za sztukę super naprawdę jednorazowe, nie takie intensywne. Polecam. Jutro wkleje przekrojony :)

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    chcialabym umiec takie cuda robic

    dsa

    fds

    das

    das

    ___

    a w ogole to ceny tortow z masa sa kosmiczne, chcialam corce na urodziny zamowic tort - torebke i jak uslyszalam 90zl/kg przy czym ten ktory nas interesowal to minimym 1,5kg to wymieklam i stwierdzilam ze cos "umedze" sama; ide wlasnie do kuchni dzialac, co wyjdzie to bedzie ale na bank wiem co dam do srodka i cena nie przekroczy 40zl
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    no to tak to szlo, sorki za jakosc zdjec ale robione brudnymi lapami i komorka
    tort moze nie jest idealny i gdybym miala wiecej czasu i sily bylby bardziej dopracowany ale i tak licze na radosc mojej 13stki zwlaszcza ze nie wie jaki tort bedzie miala, to niespodzianka, zrobilam dopiero jak dzieci poszly spac a teraz jest zakamuflowany w lodowce w kartonie :D

    das

    das

    dsa

    dsa

    dsa

    dsa
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    Moje ostatnie dzieła

    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Mrs Hyde cudnie wyszedł!córka musiała być przeszczesliwa!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    wlasnie skonczlam tort na 8 urdziny mlodego, tez niespodzianka wiec po 23 dopiero moglam sie zabrac za wykanczanie
    wiem jedno, piwo i nalewka cytrynowa jednak nie pomagaja w takiej robocie, literki juz ledwo wykleilam ale jak znam mlodego to ochom i achom nie bedzie konca :D


    fgh
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    piękny tort :)
    moja najstarsza koza dziś kończy 14 lat :))
    szok kiedy to zleciało
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    8 lat? Pamiętam jak miałaś piątkę na tym suwaku i jakoś się na tym zatrzymałam... Wszystkiego naj! A tort super :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    a powiem wam jaki numer- robilam 2 biszkopty bo w blaszce wyjatkowo pieklam a nie w prodizu i zooonk, przekladalam wieczorowa pora przy sztucznym swietle i nie zauwazylam ze biszkopt rozni sie odcienien - dwa ciemniejsze i jeden jasniutki; co ciekawe jajka od tej samej znajomej, tyle ze z jedne dostalam w tym tyg a drugie w zeszlym
    na szczescie masa na przelozenie wyjatkowo sie udala (bita smietana z musem truskawkowym) wiec kolory przycmilo
    a syn... oniemial z zachwytu mimo ze sie domyslil wczesniej ze plaujemy tort boisko (ksztallt obcykal w lodowce!!)
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 6th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja zaprezentuję tort Pavlova dla leniuchów :P I jeszcze dla tych, którzy z pieczeniem słodkości są na bakier tak jak ja :D

    Wyszedł mi taki :

    http://2.bp.blogspot.com/-QOnsVWr0yeU/VZmH_WfUKfI/AAAAAAAAIbE/yliL6AVdYi0/s320/DSC_6251.JPG

    Użyłam:
    8 białek
    dużo cukru, tyle ile mieści się w kubku półlitrowym
    łyżkę soku z cytryny
    łyżkę skrobi ziemniaczanej
    pół litra śmietany 30 %
    garści malin
    kolorowych perełek


    Najpierw nastawiłam piekarnik na 180 stopni. Białka ubiłam, dodając bardzo powoli cukier, aż całkowicie się rozpuścił, a piana stała się błyszcząca. Trochę to trwa, dlatego z lenistwa posiłkowałam się mikserem :) Na końcu dodałam sok i mąkę i jeszcze chwilę mieszałam. Sztywne białka wyłożyłam i uformowałam w coś na kształt tortu. Piekłam go na silikonowej formie do tarty. Następnie całość włożyłam do piekarnika na dosłownie trzy minuty, a potem zmniejszyłam temperaturę do około 140 stopni i piekłam około godziny. Po tym czasie wyłączyłam piekarnik i suszyłam bezę około 40 minut. Przed samym podaniem ubiłam śmietanę, nałożyłam ją na wierzch i posypałam owocami. Tort włożyłam do lodówki jeszcze na jakiś, a przed samym podaniem udekorowałam do perłami :)

    Smacznego :)

    Więcej zdjęć na blogu :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    MrsHyde - no cudeńko ta torebka i boisko!!!!
    A powiedz Ty mi - to jest masa marcepanowa czy cukrowa??? Sama tą masę robiłaś, czy zakupiłaś gotową? No i jeszcze czym obsmarowałaś tort przed nałożeniem masy? Bitą śmietaną? Bo tak to wygląda a podobno nie można cukrowej na śmietanę...
    Ja co prawda ozdoby z marcepanowej masy (kupionej w lidlu) kładłam na bitą smietanę i było ok. Ale nie pokrywałam w całości. A na urodziny Maksia chciałam się schytrzyć i kupiłam opaskę cukrową na tort z zygzakiem. Na opakowaniu napisane było żeby nie kłaść na masę śmietanową, tylko na nutellę, lub dżem. To też obsmarowałam bok tortu dokładnie dżemem truskawkowym (własnej roboty) i przykleiłam opaskę. Po pół godziny opaska była już roztopiona a zanim tort dojechał na urodziny to cała się rozpuściła i tort wyglądał gorzej niż paskudnie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    dżasti: to jest masa marcepanowa czy cukrowa??? Sama tą masę robiłaś, czy zakupiłaś gotową? No i jeszcze czym obsmarowałaś tort przed nałożeniem masy? Bitą śmietaną? Bo tak to wygląda a podobno nie można cukrowej na śmietanę...

    masa marcepanowa, robiona, dupy nie urywa - lepsza i smakowo i w wykonaniu jest cukrowa (ta glukoza, cukier puder i zelatyna)
    tort zawsze smaruje masa maslana, boje sie dzemow ze wlasnie poplyna jesli nie bedzie jakis mega dobry gatunkowo a w to ciezko trafic; maslanej nie mozna wiec trzymam sie starego dobrego przepisu maslo ucierane z cukrem z odrobina zapachu
    tort moze byc przelozony bita smietana ale pamietaj zeby go dobrze obleciec masa maslana bo w miejscach gdzie dotnie bitej smietany zacznie sie rozpuszczac (sprawdzilam na kawalku odcietego ciasta, z ciekawosci)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    A ja myślała, że maślana działa tak samo jak śmietanowa - czyli, że też rozpuszcza.
    A widzisz, to ja teraz też tak będę robić. Tzn jak będę jakiś tort chciała tak bajerancko ozdobić. Bo jak robię dla męża do pracy to jakoś tak bez sensu tak wydziwiać. Wtedy tylko obsypuję czymś dookoła i robię tylko dekorację na wierzchu. No, ale że torty uwielbiam robić, to na bank teraz wypróbuję.
    A zdradź mi od razu jak zrobiłaś kształt tej torebki? Czy kładłaś od dołu biszkopt , masa, biszkopt itd i coraz węższe kawałki i na końcu w łuk wygięłaś ostatni biszkopt, czy przełożony piszkopt, przecięłaś na pół i jakby "przewróciłaś" na bok? W sensie, że biszkopty były pionowo? Nie wiem czy jasno napisałam o co mi chodzi...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    biszkopt klasyczny ocielam tak w 1/3, troszke sprostowalam boki, nasaczylam kazdy blat i przelozylam masa, nastepnie polozylam go w pion i obsmarowalam masa maslana
    mam juz pomysl na tort urodzinowy dla brata (50 konczy we wrzenisu) tylko musze stare foty rodzinne wyciagnac, zrobie kolaz ze zdjec od mlodosci do teraz, zamowie wydruk na oplatku i machne duzy prostokatny tort z cukrowa opaska :)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    ja zawsze nakładam mase cukrową na śmietanę i nigdy mi sie masa nie rozpuściła hmmm
    a robiłam już bardzo duzo tortów
    może zalezy od masy?albo od śmietany?
    raz pamietam chciałam obłozyć najpierw biszkopt tą masą maślaną i ło matko nie mogłam tego rozsmarować :confused:
    MrsHyde musi to być jakies specjalne masło do tej masy czy takie zwykłe normalne?a cukru ile dodajesz?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    ja kupuje tylko i wylacznie maslo 82% tluszczu, innego nie uznaje - wg mnie nalepsze jest Polskie z mlekovity

    sda

    na kostke masla idzie 1.5szkl cukru pudru, bardzo dobrze ucieram maslo, dodaje stopniowo cukier i ucieram na taka puszysta az biala mase - dodam ze ucieram recznie, zadne tam roboty itp :) dodaje z lyzke lub dwie mleka zeby sie masa dobrze rozprowadzala


    Daga, moze zalezy jak dlugo tort stoi od zrobienia do podania? ja zawsze robie noc wczesniej na nastepne popoludnie; kolezanka robila na mascarpone ale mowi ze plackow masa dostala
    byc moze tez zalezy czy to sie mase cukrowa czy marcepanowa daje?
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    oo mano ręcznie?to podziwiam hehe
    ale może tu jest problem hmmm
    następnym razem spróbuje ręcznie, znaczy się mój eM bo go do tego zagonie :bigsmile:
    no ja najpierw pieke biszkopty, na drugi dzień przekładam masą, a na trzeci w dniu imprezy ozdabiam masą itp.
    ja raz robiłam z mascarpone i mi nie podeszła smakowo, wole cukrową
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    ale to nie masa z mascarpone tylko krem do oblozenia tortu :P
    u mnie zawsze tak - biszkopt pieke nawet i 2 dni wczesniej, pozniej przekladam masa, okladam kremem i od razu masa i na noc do lodowki
    nigdy w dniu imprezy nie mam juz czasu zeby powalczyc z dekoracjami no i na ogol sa to niespodzianki wiec tylko noca mozna takie rzeczy spokojnie robic :)


    aaaaa maslo ucieram tradycyjna kulka drewniana, najwazniejsze zeby byla dobrze utoczona,z jednego kawalka i dokladnie okragla - inaczej ciezko ucierac (aaaa i nie ucieramy w szklanej ani metalowej misce bo sie zachlastac mozna)
    dsa
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    matko ale już jestem chyba zmęczona, miałam na mysli mase marcepanową hehe
    mascarpone uzywam tylko do przekładania tortu, nigdy nie dawałam na wierzch :bigsmile:
    takową kulke też mam i takie gliniane naczynie do ucierania, jak na złość nazwy zapomniałam ehhh
    u mnie torty też niespodzianki i jak robię to solenizant ma zakaz zbliżania się :tongue:
    no chyba ze robie dla córy to też wieczorami, albo eM ją gdzieś zabiera co bym mogła wykończyć bez jej wiedzy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    makutre masz na mysli?
    ja akurat w makutrze nie lubie masla ucierac, duzo na straty idzie ale babciny sernik to tylko makutrowy :)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    o właśnie makutra :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny jak dlugo mozna przechowywac i jak, robione figurki z masy cukrowej ale tej wlasnej roboty?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Quelle, ja trzymałam w lodówce przez miesiąc pandy z masy cukrowej, jedyne co to troche czarny kolor wyblakł.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Frag dziekuje :wink:
    Chce zrobic malej tort do zlobka na urodziny My Little Pony bo kocha je miloscia wielka, a ze to moje pierwsze proby to wole wczesniej zaczac.Dodatkowo tydzien przed urodzinami jedziemy do PL to nie bede miala duzo czasu.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Ja jak robiłam ozdoby z masy marcepanowej to też kładłam na masę śmietanową i mi się nie rozpuściły. A ta opaska cukrowa na dżemie popłynęła.
    A jak robicie masę cukrową do obłożenia tortu?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Ja robiłam z Pin Up Cake. Udało się idealnie :)

    Treść doklejona: 08.07.15 21:21
    O, tu masz obłożenie tortu krok po kroku
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    ooo dzięki. Ale chyba wilałabym kupić masę cukrową, bo już na robienie to czasu nie będę mieć.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Powiem Ci, że ta kupowana jest lepsza, bo domowa dosyć szybko zastyga.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Już sprawdziłam ceny i nie jest to jakiś kosmos. Szykują się nam chrzciny Aleksia i chciałabym już taki ładny ten tort zrobić. Bo na Maksia chrzest kupiłam i poza tym, że był ładny to nic więcej szałowego tam nie było. Smak beznadziejny i drogi. A teraz zrobię tort o smaku michałkowym. Czasem wieczorem jak leżę w łóżku i nie mogę zasnąć, to wymyślam sobie masy do tortów. Przy czym ja lubię masy śmietanowe. Na swoje urodziny zrobiłam chałwowy, to muszę powiedzieć, że język do d.... uciekał. I nawet przyozdobiłam masą marcepanową ładnie, ale zdjęcia nie zrobiłam :( (przy czym ładnie to pojęcie względne - jak na mnie ładnie, bo ja nie mam polotu co do takich artystycznych rzeczy).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    dzasti to ja poprpsze o przepis na mase michalkowa i chalwowa
    u mnie to z reguly klasyczna smietanlowa z mascarpone, czekoladowa lub w sezonie to smietankowo-owocowa (truskawkowa lub jagodowa)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    dżasti: Smak beznadziejny i drogi


    Dokładnie, dlatego ja sama robię.

    dżasti: teraz zrobię tort o smaku michałkowym


    Ooo, ja chcę przepis poproszę :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    a to takie pokombinowane :)
    Ubijam śmietanę 30% (tak około 400 g)
    rozpuszczam w kąpieli wodnej 1 tabliczkę białej czekolady i 0,5 tabliczki czekolady gorzkiej
    Chałwę (taką z lidla o dł. około 12 cm) rozgniatam widelcem lub trę na tarce i dodaję do czekolady. Mieszam aż się ładnie połączy.
    Przestudzoną czekoladę z chałwą wmiksowuję do ubitej śmietany. I gotowe. Tylko dokładać po jednej łyżce i szybko wmiksować. Nie można dodać chałwy bezpośrednio do śmietany, bo się śmietana rozpuszcza wtedy.
    I teraz jak ktoś lubi słodsze kremy, to można dodać samą białą czekoladę lub dosłodzić. Lub dodać w sumie 2 tabliczki czekolady. Ja daję różnie - jak mi tam wiatr zawieje.
    zawsze biszkopt przecinam na 3 części. Na pierwszy blat kładę dżem porzeczkowy i dopiero krem. następny blat biszkoptu już bez dżemu. Dżem robię sama z owoców leśnych mrożonych. Dżem kwaskawy jest konieczny, bo inaczej tort jest zbyt słodki i mdły.
    No i wierz tortu posypuję prażonym sezamem. No to jest kosmos. Tak się łączy z chałwą, że szok.
    No i do nasączenia tortu używam wodę z cukrem i cytryną.

    A michałkowego jeszcze nie robiłam. Ale zrobię tak samo jak chałwowy, tylko zetrę michałki klasyczne na tarce. I zamiast czekolady białej dam czekoladę mleczną.
    Chałwowy też wymyśliłam wieczorem :)
    Tylko do Michałkowego chyba jakiś inny dżem zrobię, albo może bez dżemu, ale mniej słodki krem, ale wtedy biszkopt nasączę alkoholem. Ale wtedy to nie będzie dla dzieci.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Ja w niedzielę pierwszy raz ever piekłam tort! Był przeznaczony na urodziny syna do przedszkola.
    Zeszło mi na to 2/3 niedzieli - był upał więc padałam na pysk. Nie starczyło niestety czasu ani chęci na przyozdobienie na zewnątrz. Ale dzieciakom się podobał, bo kolorowy. Wg mnie bardzo smaczny (Tort tęczowy).
    Biszkopty wyszły blade. Pierwszy raz używałam barwników - trafiłam na te Dr Oetkera, ale okazały się mało intensywne. Następnym razem kupię Wiltona.

    http://28dni.pl/pictures/2476078.jpg
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Mi się podobają te torty z kolorowymi biszkoptami. I zapewne kiedyś też taki poczynię, ale chyba zrobię cieńsze biszkopty a masy więcej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Marion barwniki oetker sa g... warte, lepiej zainwestowac w Wiltona - tanie nie sa ale straczaja na bardzo dlugo i daja piekne kolory
    przydaja sie do barwienia masy czy ciasta a nawet zeby zabarwic zanete na ryby :D

    Dzasti mysle ze grubosc blatow zalezy od wielkosci tortownicy i w czego sie je piecze; robilam z tego samego przepisu i pieczone w piekarniku w tortownicy wychodzily cieniutkie a prodizu grubasne takie i w czub rosly
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    NO zdecydowanie Wilton, ja na Krasnalowe urodziny robiłam ten tęczowy z Wiltona i kolory wyszły bajkowe, a używałam ciut, dosłownie na końcówce noża... U mnie te Wiltona też zabarwiły pięknie masę marcepanową.

    Dżasti, te torty brzmią pysznie, może się skuszę :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    O, zobaczcie, takie są barwniki Wiltona - ja bardzo polecam.

    g
    e
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Zainspirowałyście mnie i zrobię taki tort na Huga roczek !!! :smile:
    Miałam robić dla Niny, ale ona w tym roku chce już urodziny na kulkach [chodzi do kolegów i koleżanek z pdkola, bo taka moda] no to tam niesła nie będę, bez sensu.
    Więc w styczniu dopiero.
    A jak w życiu ever biszkopta robić nie próbowałam to myślicie, że się mi uda ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: A jak w życiu ever biszkopta robić nie próbowałam to myślicie, że się mi uda ? :cool:

    Asia, ten mój tort to był pierwszy w życiu TORT i pierwszy biszkopt. Wyszedł super. I łatwo się robiło, bo przepis łatwizna. No i masa z serka mascarpone z nutą cytryny - pycha!

    Tylko mnie to pieczenie czasu w ciul zabrało - bo raz, że upał był sakramencki, dwa - bo spaliłam mikser i dymałam po nowy, trzy - piekłam 6 blatów na jednej blasze (średnica 20 cm). Jakbym miała dwie, to bym po dwie wkładała do piekarnika. No ale że jedną o takiej średnicy zdobyłam, to się mordowałam prawie całą niedzielę.
    TEORKA: Miałam robić dla Niny, ale ona w tym roku chce już urodziny na kulkach [chodzi do kolegów i koleżanek z pdkola, bo taka moda] no to tam niesła nie będę, bez sensu.

    U nas też moda, żeby urodziny robić w salach zabaw/małpich gajach. Ale tort przynosi solenizant. Nawet dziś byliśmy na takich urodzinach na sali zabaw - tort (oraz napoje, owoce itp.) przynieśli rodzice organizujący imprezę.
    Tak więc nie wiem jak u Was - kto przynosi tort?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo nie znam nikogo komu by sie nie udaly ciasta z mojewypieki.com takze probuj - te blaty sa latwe do zrppbienia i dobrze rozpisane krok po kroku - to nie taki typowy biszkopt nawet
    a u was do 'kulek' nie nosi sie tortu? u nas normanie zaawiacsz albo u nich albo swoj przynosisz
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Teo, biszkopt to łatwizna, ja podchodziłam jak do jeża, a teraz trzaskam jeden za drugim ;) Ja robie biszkopt rzucany (bo fajny po "rzuceniu" sie robi i taki równy) z Mojewypieki of kors. Ja też po jednym piekę, bo mam jedną tortownicę ;)

    TEORKA: no to tam niesła nie będę, bez sensu


    E, ja na salę zabaw właśnie zrobiłam :) Bo te ich to mocno niejadalne...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Teo, biszkopt to łatwizna, ja podchodziłam jak do jeża, a teraz trzaskam jeden za drugim ;)

    Ja podobnie :-)
    A strona Moje wypieki jest rewelacyjna.
    _Fragile_: O, zobaczcie, takie są barwniki Wiltona - ja bardzo polecam.

    Frag - następnym razem na bank użyję Wiltona.
    Oetkera powyciskałam po prawie całej tubce, a wyszły i tak blade. Choć w ostateczności stwierdziłam, że nie były najgorsze - po prostu pastelowe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    U nas się nie nosi dlatego, że Ninka była na 4 już urodzinach i tortu dosłownie NIKT nie ruszył nawet.
    Matki popiekły [pokupowały] a dzieci nawet nie tknęły.
    Bo u nas w mieście urodziny na kulkach trwają 2 godziny, jest mnóstwo zabaw, atrakcji, oraz stół z kanapkami, przekąskami etc.
    Dzieci więc nie mają ani czasu ani ochoty na siedzenie i jedzenie torta.

    Na ostatniej imprezie solenizant miał dużą, fajną muffinkę z wbitą świeczką, którą zdmuchał, dzieci odśpiewały na szybko sto lat i dalej w kulki pobiegły.
    A poprzednio dziewczynka miała taki mały torcik z galaretek i języczków, nie taki normalny tort.
    No także tak.
    Nie było by sensu moim zdaniem tak fajnego tortu robić jak i tak bym cały do domu zwlokła, a w domu już imprezy nie będzie.
    Więc albo kupię jakiś malutki, albo tą dużą muffinkę.
    A dla Huga, na domową imprę zrobię tego.

    Oraz fajnie, że piszecie o tym, że łatwe i się uda ! :smile:
    Spróbuję zatem bankowo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    u nas sala zabaw ma umowe z cukiernia w ktorej czasami zamawiam torty jak robie impreze dzien po dniu i o ile torty jakies mega piekne nie sa to smakowo sa pycha, ostatnio moja chrzesniaczka miala przekladane... ptasim mleczkiem!!!! no i cenowo do przezycia bo 32zl/kg

    tort Krzysia
    sa

    tort chrzesniaczki wygladal tak
    das

    kolezanka brala u babki takiej co robi z lukrami plastycznymi i tez chwalila ale cena 90-110zl/kg to porazka jak dla mnie (zlwaszcza ze nie robia mniejszych niz 1.5kg)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    TEORKA: tortu dosłownie NIKT nie ruszył nawet


    Wiesz co, u nas też dzieciarnia nie siedziała przy stoliku, tylko było tak
    wbieg
    wybieg
    wbieg
    wybieg

    Ale jak dzieci zobaczyły cake-popsy i tort to zniknęło do ostatniego okruszka :DDDDD

    O, cake-popsy też fajne i też łatwe. Oczywiście, również z wypieków ;)))

    Treść doklejona: 10.07.15 21:17
    Hydzia, a ten drugi to smakowicie wygląda, ta smietanka, mmmm...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    _Fragile_: Ale jak dzieci zobaczyły cake-popsy i tort to zniknęło do ostatniego okruszka :DDDDD


    No to na wszystkich urodzinach, na których Nina ostatnio była tort został na talerzykach.
    Dlatego wyciągnęłam wniosek, że nie ma sensu i myślę, że przy tym wniosku zostanę :wink:
    Cake popsów też bym nie robiła. Raz się porwałam i spędziłam w kuchni 6 godzin, dzięki cześć.
    Tzn kiedyś zrobię, ale na pewno nie do sali zabaw :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    6h?! No co Ty, to ile zrobiłaś? Ja miałam 40, tak ze 2h roboty.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    przelozone byly podobnie - u nas tylko masa owocowo-smietanowa a jak bratowa zamawiala to jakas babka wychwalala wersje ptasiemleczko i sie skusila na jedna taka a druga tradycyjnie smietankowa; masy te zewn nie sa jakies mega slodkie a na bank nie sa tak slodkie jak te lukrowe :D

    szkoda tylko ze nie ma opcji ze wydrukuja oplatek na zamowienie, albo calosc albo nic;
    ktoras z was kupowala to online?? ja troche sie boje ze polama w transporcie a ten co bysmy potrzebowali to wielki musialby byc
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Frag ja jestem w sprawie wypieków oraz wszelakich wyrobów cukierniczych tępą pałą, także ten :wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.