Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Kasiakuzniki te opłatki zamawiała dla Milki :)

    Teo, zrób ten biszkopt, zobaczysz, że będziesz mistrzynią ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: U nas się nie nosi dlatego, że Ninka była na 4 już urodzinach i tortu dosłownie NIKT nie ruszył nawet.

    No fakt - u nas dzieciaki też mało co jedzą te torty. Rodzice kupują mega duże i mega drogie (bo z masą cukrową, z figurkami itp.). Pełno dodatkowo słodyczy (pianki, żelki, cukierki itp.) i też w zasadzie nie schodzą. A owoce czy kanapki to już w ogóle.
    Jedynie dużo piją - bo dużo biegają.
    Ale ten mój w przedszkolu szamały :bigsmile:

    Asia - ja do tego roku też byłam tępą pałą - ale zaczynam od prostych rzeczy i wychodzą. I nie mam żadnego robota kuchennego czy modnego teraz Thermomixa - zwykły ręczny mixer i jechane.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    marion: zwykły ręczny mixer i jechane


    Witaj siostro ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    marion: I nie mam żadnego robota kuchennego czy modnego teraz Thermomixa - zwykły ręczny mixer i jechane.

    tez lece starym recznym zelmerem (nasz prezent slubny, 14lat mu stuknie za chwile!!!) lub wlasnie kulka drewniana ucieram :)

    Teo a robilas ciasto typu kaleka kiedys? tylko mieszasz lyzka i gotowe
    podobnie ciasto marchewkowe czy dyniowe, nawet moje dzieciaki potrafia zrobic
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    O mamo Teo! 6h! No to tez by mi sie nie chcialo :P
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Marion, a weź mi zdradź, jak Ty boki tego tortu sprinkelsami posypywałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Hyde, jak nie znasz nikogo, komu coś z mojewypieki nie wyszło, to hej, haj, heloł :bigsmile: Napaliłam się kiedyś na brownie z malinami, lata temu, dobre 3... Noooo i dupa blada, wyszło ohydne, obrzydliwie słodkie i beznadziejne :cool: To było pierwsze i dotychczas ostatnie ciasto jakie z tej stronki zrobiłam, jakoś nie miałam odwagi drugi raz :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Frag najprosciej to wysypac na reke i przykladac pelna garsc do ciasta, ja robilam tak wiorkami czekoladowymi kiedys
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    _Fragile_: Kasiakuzniki te opłatki zamawiała dla Milki :)

    zamawiam Milce i teraz bratowej na 30 ur i mężowi
    wysyłają ładnie z kartonikami nic nie połamane
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Bloody moze jakis cukier ci sie kijowy trafil albo po prostu nie lubisz az tak slodkiego jak na tej stronie proponuja?
    Ja np spraktykowalam ze cukier z biedronki jest mniej slodki niz Diamant (kupuje ten drobny do wypiekow, w TESCO najtaniej u mnie w miescie) i np jak juz kupuje ten drobny to wtedy zawsze daje ciut mniej niz w przepisie; takim posrednim smakowo jest krolewski (czerwona torebka)

    Treść doklejona: 10.07.15 22:03
    kasiakuzniki: zamawiam Milce i teraz bratowej na 30 ur i mężowi
    wysyłają ładnie z kartonikami nic nie połamane


    podasz linka gdzie bierzesz??? no i mozna wyslac fote zeby wydrukowali na zyczenie czy tylko to co maja w ofercie?

    Treść doklejona: 10.07.15 22:11
    w zyciu ne robilam murzyka z kefirem i olejem; podeslij mi na pw lub septem swoj przepis
    u mnie w rodzinie od zawsze funkcjonuje ten
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    MrsHyde: Teo a robilas ciasto typu kaleka kiedys?


    Tego nie, ale umiem ucierane z owocami, murzynka [w tej wersji prostej z kefirem i olejem] iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii to chyba tyle.
    Czyli dwa :cool:
    Ale biszkopt to mi się już z nazwy taki bardzo trudny zawsze wydawał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Teo biszkop jest chyba najprostrzy.Ubijasz bialka z cukrem,dodajesz zoltka i ubijasz do puszystosci.Delikatnie dodajesz make z proszkiem do pieczenia i finito.Nastepnie do foremki i pieczesz bez otwierania piekarnika bo osiadzie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    najlepszy biszkopt jest pieczony w prodizu :)
    w klasycznym biszkopcie to ubijam zawsze pozadnie najpierw cale jajka, potem dodaje po troszku cukier i ubijam na puszysta biala mase
    na koniec dodaje PRZESIANA make (tortowa i krupczatke) z proszkiem do pieczenia i miksuje na niskich obrotach
    wole go smakowo niz ten gdzie zaczyna sie od ubijanych bialek, moim zdaniem jest bardziej puszysty
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Hyde fakt jest lepszy i inszy ale dluzej czeba ubijac :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    MrsHyde: Bloody moze jakis cukier ci sie kijowy trafil albo po prostu nie lubisz az tak slodkiego jak na tej stronie proponuja?


    No że był słodki i mdły to raz, a dwa, że no nijak mi ta czekolada w tym nie wyszła, jak to się upiekło to w smaku było no, średnie... Okej, może wina produktów, ale kurka, inne ciasta piekę, z reguły jakieś na biszkopcie z owocami (tylko nie przekładam kremem żadnym poza cytrynowym bo u nas ciast to w sumie nikt nie lubi i raczej nie je, a słodkich to już tym bardziej- z reguły piekę dla K.) albo jeszcze karpatka czasem jest grana, jakoś specjalnie się nie spinam z wybieraniem nie wiadomo jakich produktów, no i nigdy nie miałam problemu. Może akurat niefortunne ciasto wybrałam i inne by wyszło lepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    wiesz co ja zawsze brałam z allegro jutro odszukam i Ci tu sprzedającego wstawię
    -
    TEO ja dziś robiłam dwa biszkopty bo jutro 30 Adiego
    tp naprawdę meeeega proste;)
    http://www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-przepis-ii
    tyle że ja ubijam jak dziewczyny wyżej całe jajka dodaje cukier potem mąge przesianą jakaś babuni i ziemniaczaną mieszam łyżka tak żeby jeszcze napowietrzyć i gotowe no moja praca to tylko to zmieszanie;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    cos Wam w tajemnicy powiem a propos biszkoptu... zawsze i od zawsze (no dobra poza ciaza) podzeram takie ubite z cukrem jajka a potem jak juz ciacho wyleje do formy to miche wylizuje nie patrzac na surowa make i proszek do pieczenia :shamed::shamed::shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Właśnie miałam pisać jak ja piekę biszkopt i dokładnie to samo napisała MrsHyde :) Też całe jajka ubijam (bez oddzielnego ubijania białek) i w prodiżu piekę. Tylko ja daję zwykłą mąkę, bez krupczatki. Upiekłam setki biszkoptów i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby nie wyszedł czy opadł.
    A my Maksia urodziny też robiliśmy na "kulkach" i tort przynieśliśmy. Mimo paskudnego wyglądu (ta opaska cukrowa spłynęła) to poszedł cały. Wszyscy zjedli i było mędzenie, że na dokładki nie ma. Ale u nas kupa dorosłych była. Bo to taka impreza, gdzie była i rodzina i znajomi. Ale dzieciuchów full było. A propo hiciorów, to u nas takowym były lody. Kupiliśmy 3 kg w kawiarni, gdzie je produkują z naturalnych składników. Przewiezione w lodówce samochodowej, nakładane gałkownicą do wafelków.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Hyde ja tez tak robilam i pewnie do dzis bym robila ale mam nietolerancje silna na jaja,ale do dzis pamietam ten smak :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: tez lece starym recznym zelmerem (nasz prezent slubny, 14lat mu stuknie za chwile!!!) lub wlasnie kulka drewniana ucieram :)

    Mnie, podczas robienia tego toru tęczowego, spalił się stary Zelmer - z 1989 r. :shocked::shocked::shocked: Kupiłam na szybko Tefal z przeceny - lżejszy, szybciej i lepiej ubija, ma nawet opcję turbo. Ale tyle lat co Zelmer, to on bankowo nie wytrzyma. Bo teraz sprzęt dosłownie programują na ileś tam lat pracy - i ani roku więcej.

    Co do kulki to nie mam, ale pamiętam ją doskonale z dzieciństwa - mama głównie używała kulki i makutry. A potem z bratem wylizywaliśmy te rowki w makutrze, bo dużo w nich ciasta/mas zostawało :hungry:
    _Fragile_: Marion, a weź mi zdradź, jak Ty boki tego tortu sprinkelsami posypywałaś?

    Przechyliłam trochę tort i posypywałam. Oczywiście sporo się nie przykleiło, ale wyszło OK.
    MrsHyde: cos Wam w tajemnicy powiem a propos biszkoptu... zawsze i od zawsze (no dobra poza ciaza) podzeram takie ubite z cukrem jajka a potem jak juz ciacho wyleje do formy to miche wylizuje nie patrzac na surowa make i proszek do pieczenia :shamed::shamed::shamed::shamed:

    Eee, żadna mi tajemnica i nowość - ja to robię ZAWSZE od zarania dziejów :rolling:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    jak dobrze ze nie jestem z tym sama!!! moje 'realne' kolezanki uwazaja ze to jest bleee fuuuuuj i w ogole :D
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Hydziu, ja tak robię ze wszystkimi ciastami :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ja teraz nie podżeram tych jajek ubitych. Ale jako dziecko to była norma. Tylko, że mama goniła mnie i mi to skutecznie wybiła z głowy. A wylizywanie michy po cieście to był rarytas. Toć aż nogami przebierałam, żeby dostać. Teraz też tego nie robię, ponieważ świadomie nie chcę się dodatkowo tuczyć.
    A wałek od ucierania też całe życie oblizywałam, babcia straszyła mnie, że będę miała łysego męża - no i masz babo placek. Lizałaś i masz coś wylizała:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    dżasti: A wałek od ucierania też całe życie oblizywałam, babcia straszyła mnie, że będę miała łysego męża

    jak mi kiedys tak ciocia powiedziala to odparowalam ze lepsy lysy niz zaden, i dopiero wtedy siie zorientowalam komu to powiedzialam - ona stara panna :tooth:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    MrsHyde: lepsy lysy niz zaden


    :crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    :)))))))))
    Ja też wylizywałam jako dziecko muchy, kulki i łopatki od miksera ;-)))))))Czekałam na to jak cholera, a mama zawsze mówiła, że mnie będzie od tego brzuch bolał…. nigdy nie bolał ;-)
    Teraz nie piekę, więc wylizywać nie mam co :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Mój straszy syn jest taki łakomczuszek na słodycze jak ja (wszystko mu smakuje), więc sądzę, że za lat kilka i ja będę miała amatora wylizywania misek.
    Ulcia - moja mama twierdziła, że ją brzuch od wylizywania nie bolał, dlatego i nam pozwalała hehehe.No, ale kiedyś nie było tylu słodyczy, więc wylizanie michy - to było coś!!!!!

    Treść doklejona: 11.07.15 21:26
    Dziewczyny, czy wiecie w jakim sklepie można kupić takir złote tacki kartonowe pod tort oraz plastikowe opakowania do przenoszenia tortu? W necie można kupić, ale albo sprzedają po 50 szt. albo na allegro musiałabym brać od dwóch dostawców (bo nie wiedzieć czemu jeden nie ma i tego i tego) a koszt dostawy znacznie przewyższyłby wartość towarów.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Dżasti, są takie sklepy, gdzie masz plastikowe koszyczki, wiadra, miski i takie tam mini kuchenne. To ja tam kupuję takie rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    u nas mozna kupic to whurtowniach opakowan plastioowych i papierowych; takich co to maja od talerzykow przez sztucce, reklamowki i reczniki papierowe
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Można też dostać w dużych marketach np. tesco, kaufland.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    ja już kilka razy zamawiałam opłatek na tort na allegro, wysyłają mi za granicę takze kilka dni do mnie idzie..nic się z nim nie dzieje, nie łamie nie kruszy
    dochodzi zawsze w całości ;-) jest w takim kartoniku sztywnym:smile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Kurza twarz. No mamy kilka takich hurtowni opakowań. A w tesco czy realu to chyba z 2 lata nie byłam....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 18th 2015 zmieniony
     permalink
    mój wczorajszy, dla męża :wink:
    [/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    znalezione w sieci, mysle ze ta zebra to bedzie moj kolejny wypiek urodzinowy :)


    dsa


    sda


    dvs
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    tort MINIONKI tutorial video krok po kroku
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Hydzia, co do zebry to z tego co pamiętam tutorial krok po kroku był na handimanii, ichniejszej angielskiej wersji. Jakbyś potrzebowała to pewnie znajdziesz :wink:

    Treść doklejona: 24.07.15 16:25
    Oooo, tu link, a w nim poza składnikami link do filmiku :smile:

    Też o tym ciachu myślałam kiedyś, ale jednak na razie nie jestem na tyle odważna :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    A jak komuś się baaaardzo nudzi...: KLIK

    Dla mnie kosmos :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    ale fajowe ciacha:-))))) i jaki pomysł:-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    O jaaa, a ja się napaliłam na sówkę, bo Gugiś uwielbia... A biedronki Krasnal... Piękne pomysły... A ta zebra jest mega łatwa do zrobienia, bo działa na tej samej zasadzie co tęczowy sernik :) Tylko te paski do położenia...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Podglądam czasem wątek, niestety nie mam talentu do takich cudów :wink: Moje torty wizualnie bardziej na craftfaila pasują :devil:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Hydro, zajebiste :devil: Jak zacznę robić zdjęcia moim wytworom to tam zajmę pierwsze miejsce :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    kolejna inspiracja

    sda
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    fajny sposob na udekorowanie bokow, widzialam gdzies wersje teczowa ale niewiedzialam jak to zrobic a to takie proste

    das

    Treść doklejona: 30.07.15 19:47
    hahaha, napisalam ipo minucie znalazlam o jaki mi chodzilo (tylko ze dopiero teraz trafilam na tutorial)

    ads
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ja wiem, że to wątek o SAMODZIELNYM robieniu tortów :cool: ale tu znawczynie zagladają, wiec zapytam :))
    Gdzie polecacie KUPIĆ DOBRY tort z ładnie zrobionym motywem my Little Pony? Jaka cukiernie polecacie?

    Urodziny Martynki wypadają akurat na mój termin porodu, wiec na 100% nie bede sie bawiła w rękodzieło, a nawet miałam szeroko zakrojone plany na tęczowego potwora ;-))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ulcia, ja Kreatywny Cukier polecę :)

    Hyde, tylko jak to kurczę wykończyć? Bo ten ostatni pasek to już taki ładny nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ula Ty tez ?Ja wlasnie probuje wlasnych sil i jesli nie wyjdzie zamowie figurki my little pony na urodziny Oktawii.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Hyde ten tort "pionowy" też już jakiś czas temu wyczaiłam i też go zamiaruję poczynić :)
    U mnie niestety na chrzciny Aleksia będzie tort z restauracji, bo do przywożonego wymagają faktury na zakup. Więc kicha:(
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 13th 2015
     permalink
    Torcik na 5 urodziny chrześniaka eMkahttp://28dni.pl/pictures/2494138.jpghttp://28dni.pl/pictures/2494143.jpg
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Mniam!ależ apetyczny!śliczny jest i udany
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Hydziu, daleko, oj daleko mi do Ciebie, ale pochwalę się tortem na 2 urodziny Gugisia, ile nerwów kosztowało mnie rozwałkowanie tej cholernej masy cukrowej to tylko ja wiem ;)))

    2

    2

    3

    Za to nieskromnie powiem, że środek wyszedł przepyszny, bo zrobiłam ananasowy z mascarpone :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.