Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Karoolka widzialas nowy przepis na tort na moje wypieki?
    wyglada oblednie Tort czekoladowy z nutellą i truskawkami

    a mnie dopadl tortowy marazm, jakos zupelnie nie chce mi sie piec ciast zwlaszcza ze smaczne i tanie mozna kupic lokalnie
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    MrsHyde widziałam, faktycznie wygląda mega :bigsmile: Może na swoje urodziny zrobię. Dla Mirci chciałam coś kolorowego. Najchętniej zakupiłabym gdzieś figurki z Dobranocnego Ogrodu, bo to jej ulubiona baja. Ale cholerka w PL nie znalazłam nigdzie w necie. A sama nie dam rady zrobić, dwie lewe ręce :D
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Robiłam ten tort z MW na dzień mamy. Ciasto jest dość ciężkie, takie murzynkowe, ale nie suche. Jak zwykle zmniejszyłam ilość cukru. Krem z nutellą pycha, do wykorzystania w innych wypiekach. Tort mojemu mężowi smakował, jak dla mnie na 4+. Z malinami może być lepszy, albo jak truskawki będą już miały smak.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Karoolka - piekłam 3 biszkopty z 2 jajek i jeden biszkopt z 1 jajka. Te z 2 jajek przekrajalam na pół tak, żeby było 7 cienkich blatów biszkopta. Nie lubię grubych blatów.
    Biszkopt: 2 jajka, 1/2 szkl. cukru, 1/2 szkl. maki, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia. Jajka ubijam od razu całe z cukrem. Koniecznie na puszysta masę.
    A masa to śmietana 30%, serek maskarpone i rozpuszczona biała czekolada. Trzeba liczyć około 200 g śmietany na 1przelozenie, czyli około 6 kubków + na obłożenie. Mi zeszło 8 kubeczków po 200 g, 3 serki mascarpone po 250 g i 2 tabliczki czekolady, ale tylko do masy do przełożenia.
    Nie wiem kto ma jaka miskę i jaki mikser, ale nie radzę ubijać takiej ilości śmietany razem. Ja ubijałam po 3 kubeczki, 1 serek mascarpone. Do ubitej masy wmiksowalam 1 tabliczkę rozpuszczonej w kąpieli wodnej czekolady. Mozna tez dodać jeszcze trochę cukru pudru. Potem podzieliłam na 3 równe części i do każdej części dodałam odpowiedni barwnik.
    Składanie: biszkopt nasączony lemoniada, na to czarne jagody (mrożone miałam) i fioletowa mase, potem tak samo następne blaty, owoce i masy. Do niebieskiej masy nie było owoców, ale do zielonej kiwi, do żółtej mango do pomarańczowej brzoskwinie (z puszki dałam) do czerwonej truskawki. Owoce kładłam zaraz na blat (nasączony oczywiście). Owoce koniecznie dość cienko pokrojone i na małe kawałki. Na czerwona masę położyłam ostatni blat biszkoptu i na to juz białą bita śmietana jako wykończenie ( 2 kubeczki) z mascarpone (1 op. 250g) - na gore i boki. Z owoców ułożyłam tęcze i zrobiłam kolorowy napis. Dookoła tortu na dole na talerzu / serwetce ułożyłam tez owoce, aby zakryć niedociągnięcia obłożenia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    A w temacie tortów komunijnych jeszcze-tak nam nasza pani cukierniczka wybrnęła z tortem dla bliźniaków

    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Dżasti chyba sporo roboty było przy tym torcie? ja w sumie nigdy sama nie piekłam i boję się porażki :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Trochę czasu zajęło pieczenie biszkoptów, ale tez bez przesady, bo w miedzy czasie coś innego robiłam. No i trochę babrania sie z tym dzieleniem masy. Ja tort robię na 3 podejścia. Najpierw piękne biszkopty, potem robię krem i przekładam tort, a pózniej jeszcze obkładam i ozdabiam tort.
    -- ,
  1.  permalink
    To i ja się "chwalę". Moja siostra lubi maliny, truskawki, więc grzechem byłoby nie zrobić na jej 20urodziny bezy Pavlova.
    Zaszalałam, bo zrobiłam z 9 białek, myśląc że 5 to może być mało... I tak wyszły mi 4 bezy różnej wielkości :shocked: cóż... Tort urodzinowy był z największej i najmniejszej - piętrowy. A reszta akurat się nadała na szybki deser, kiedy rodzinka niespodziewanie wpadła. Tylko.. w środku bezy wyszła mi tak jakby pianka. Fakt, że dobre to było, takie lekkie i delikatne, ale chyba jednak za krótko ją piekłam - piekłam 5, czy 6minut w temp 180, a potem w 150 przez 1,5h. Nie uchylałam piekarnika do suszenia - może to był błąd?


    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    ale super ta karuzela :wink:
    dzięki Hydro, już wiem jaki torcik zrobię małej na roczek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Pierwszy raz bawiłam się masą cukrową i na pewno nie ostatni:bigsmile:



    W środku masa z kremówki i białej czekolady i frużelina truskawkowa.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Dziewczyny, ile wynosi zrobienie takiego torta samemu w domu? Opłaca się to? Np. takie cudo jak zrobiła Malisiek
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Katka za takiwgo w cukierni to z 80zl zaplacisz jak nie wiecej.
    Moj brat dla syna kupuje to placi 150zl!!!
    A taki w domu to nie wiem ale mysle ze w 25zl sie zmiescisz :-)
    Np biszkopt:
    6jaj, 1-1/5szkl maki, 0,5-1szkl cukru, troche oleju
    Masa moze byc z owoców, kremu maskarpone, ze smietanki, z mleka kokosowego, masa cukrowa na allegro tania.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Malisek - udał się torcik ;) Robi wrażenie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Takie torty licza sobie cukiernie od kilograma. Kolo 50-60 zl za kg.
    Taki tort dwa spokojnie waży.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Katka u nas najprostszy tort z masa cukrowa to 70-80zl/kg
    jesli juz w gre wchodza figurki czy inne ozdoby np typu jak wstawiala wyzej uś to juz trzeba liczyc 120zl/kg
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    kurde to az tyle za kg tortu biorą w PL?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, ile wynosi zrobienie takiego torta samemu w domu? Opłaca się to?

    ja nigdy nie przekroczyłam 50 zł, a jak mój tort wychodzi koło 3 kg. tyle, że ja zamiast masy cukrowej używam masy z pianek marshmallows i masę z bitej śmietany z serkiem mascarpone, a to już swoje waży.
    ostatni był taki :bigsmile:
    tort
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Kurdę, kusicie tymi tortami. Myślicie, że takie beztalencie jak ja, zrobi taki torcik choćby najprostszy? Jakieś ciasta tam piekę, babki, ciasteczka... ale torta nigdy.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    katka_81: Myślicie, że takie beztalencie jak ja, zrobi taki torcik choćby najprostszy?

    skoro Teo dała radę :devil::wink: a tak na serio, skoro dajesz radę z innymi wypiekami to i z tortem dasz radę.
    na moich wypiekach jest mega prosty przepis na biszkopt rzucany. ani razu mi nie opadł, nawet mimo nieszczelnego piekarnika. ma też prosty skład, bez żadnych proszków do pieczenia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    elfika: masy z pianek marshmallows

    Napisz jak to robisz :-) jeszcze nigdy z tych pianek nie robilam..
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    ja robilam i z pianek i z cukru pudru z dodatkiem fruktozy
    jednak ta druga wersja wg mnie jest smaczniejsza i nie musisz ganiac w poszukiwaniu bialych pianek bo wtedy barwisz jak chcesz

    przepis na mase z pianek bralam z moich wypiekow
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    MrsHyde: przepis na mase z pianek bralam z moich wypiekow

    ja też :)

    no ja wolę z pianek masę bo wtedy lecę cały tort bitą śmietaną, z której masa cukrowa by zjechała ;) no i jakoś zawsze trafiam na białe :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 31st 2016 zmieniony
     permalink
    daga310: kurde to az tyle za kg tortu biorą w PL?

    W Pl drogo?
    W Finlandii 4x tyle :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Aga19782: W Finlandii 4x tyle

    i żeby tylko za to :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    Nie no u mnie w Norwegii też o wiele drożej..
    ale tak na Polskie realia to mega dużo..
    elfika: no ja wolę z pianek masę bo wtedy lecę cały tort bitą śmietaną, z której masa cukrowa by zjechała

    ja zawsze mase kłade na bita smietane i nigdy w zyciu mi się nic z nią nie stało ;-)
    nie wiem czemu wszędzie piszą ze się rozpuści..
    no ronię już torty parę lat i ani razu nic mi się takiego nie stało
    jedynie co to opłatek mi trochę się pofalował na masie i tyle hmm
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    daga310: ja zawsze mase kłade na bita smietane i nigdy w zyciu mi się nic z nią nie stało ;-)

    dobrze wiedzieć :cool:
    choć na najbliższe Biankowe urodziny raczej bawić się w sprawdzanie nie będę bo będę chwilę po porodzie... w ogóle już się biję z myślami jak logistycznie ogarnąć jej urodziny coby ich nie straciła:confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    elfika: w ogóle już się biję z myślami jak logistycznie ogarnąć jej urodziny coby ich nie straciła:confused:

    Zrób jej kinder bal w Sylwestra ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Jaheira: Zrób jej kinder bal w Sylwestra ;)

    Jahe, to jest zajebisty pomysł! dzięki :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Oszalałam totalnie - postanowiłam zrobic tort na roczek Gabuni (ta sobota).
    aaaaaaaaaaa!
    Nigdy nie robiłam tortu, nie piekłam biszkopta, nie mam zdolnosći manualnych :devil::devil: - wiem - zwariowałam ! Ale zapragnełam bardzo ;-))
    Powiedzcie mi czy:
    1. tort tęczowy jest trudny - czy na debiut się nie nadaje?
    2. Jeżeli OK - to które barwniki (Wilton?)
    3. Co daje sie na boki tortu?
    4. Co powinnam mieć - kupić ze sprzetu -w sensie jakieś pałetki, mieszadła specjalne i czy inne rekawy?

    Pls dajcie znac - bo zeby zdążyć coś zamówić, to chyba tylko dzisiaj/jutro.....

    Treść doklejona: 01.08.16 12:38
    Własnei zgłebiłam ponownie ten wątek - i juz wiem, ze tęczowy z Moje Wypieki -a le który? Tam sa dwa przepisy :shamed:

    Treść doklejona: 01.08.16 12:43
    "Biszkopty nasączyć" - jak? Czym ( w sensie sprzetu)? Strzykawka jakąś? IlE????
    Jezu! ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Ul_cia: Nigdy nie robiłam tortu, nie piekłam biszkopta, nie mam zdolnosći manualnych - wiem - zwariowałam ! Ale zapragnełam bardzo ;-))

    dasz radę. pierwszy raz jest tylko jeden. mój się udał więc czemu Tobie miałby się nie udać?

    Ul_cia: 1. tort tęczowy jest trudny - czy na debiut się nie nadaje?

    zdecydowanie na debiut się nie nadaje. robiłam jako trzeci i łatwo nie było. a barwniki to tylko wilton.


    Ul_cia: 3. Co daje sie na boki tortu?

    bitą śmietanę/ bitą śmietanę z serkiem mascarpone/ masę maślaną

    Ul_cia: 4. Co powinnam mieć - kupić ze sprzetu -w sensie jakieś pałetki, mieszadła specjalne i czy inne rekawy?

    tortownicę i mikser :tongue:

    Ul_cia: Własnei zgłebiłam ponownie ten wątek - i juz wiem, ze tęczowy z Moje Wypieki -a le który? Tam sa dwa przepisy

    biszkoptowy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Ulcia, biszkopty nasacza sie lyzka, hyhy. po porstu nalewasz lyzka plyn miejsce przy miejscu i patrzysz jak wsiaka w biszkopt.
    mozna nasaczyc lekka herbata z cytryna, woda z cytryna
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Dzieki dziewczyny!!!!
    No - napaliłam sie ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Ul_cia: "Biszkopty nasączyć" - jak? Czym ( w sensie sprzetu)? Strzykawka jakąś? IlE????

    ja najczęściej nasączam wodą z sokiem z cytryny żeby zneutralizować mega słodkość, która wychodzi przy piankach. czasem woda z sokiem malinowym czy innym. a czasem w ogóle zapominam :wink:

    Treść doklejona: 01.08.16 13:07
    a robię to albo pędzlem albo łyzką. na oko żeby było wilgotne ale nie cieknące.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Mega nasaczenie wychodzi z cappuccino ale to juz nie dla maluchów.
    Najczeciej cherbata i cytryna u mnie idzie na nasaczenie.
    Ulcia barwniki Wilton - sa najlepsze.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Ja nasączamy woda z cytryna. Czasem dodaje ciut cukru pudru (ja robię b. mało słodkie kremy)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    DzieŻi.
    Zamówiłam barwniki, i niech sie dzieje wola nieba :))
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Ulcia dasz rade ;-)
    a ja niczym nie nasączam biszkoptów, do ciasta dodaje 8 łyżek oleju i jest super nawilżony także żadnych dodatków nie potrzeba:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 1st 2016
     permalink
    Też całkiem niedawno robiłam bezę Pavlovej


    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    bosz, ja te torty bezowe kocham. sasiadka zawsze robi na sylwestra, wymiekam, pycha

    Treść doklejona: 02.08.16 08:38
    i bezglutenowe;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    elfika: skoro Teo dała radę


    Haha dobre :bigsmile:
    Ale zarazem prawdziwe.
    Skoro mnie się udało tort upiec to chyba każdemu się uda :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Ewa, jesli masz dobry piekarnik (w sensie dziala i gora i dol i nie przypala) to pavlova to zadna filozofia
    ja teraz robilam na imieniny, wszytko poszlo ze ledwo srpobowac zdazylam :D

    sadf
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Ulcia, dasz radę.
    Ja tęczowy robiłam jako pierwszy tort w życiu. Udało się - mimo iż w trakcie spalił m się mikser. Robiłam wszystko wg przepisu. Jedynie barwniki miałam ciulowe, bo Oetkera - musiałam dodać ich bardzo dużo, bo nie było efektu (ostatecznie po upieczeniu kolory pastelowe wyszły).
    Na resztę Twoich pytań odpowiedziała Elfika i potwierdzam.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Ja tydzień temu robiłam pierwszą bezę w życiu i wyszła super, robiłam z przepisu z MW pavlovą z frużeliną
    wisniową. Dla mnie pyszna była na drugi dzień.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Dam radę, dam radę ;-))
    A powiedzcie mi - jak te biszkopty upieke w piatek - to gdzie je do soboty przechowywac? W lodówce? Czy może być gdzie indziej? I nasączać (ewentualnie) w sobotę tak?
    Teo - śledziłam Twoje zmagania z tortem - teraz jakos chyba nie mogłam znależć wszystkich wpisów, albo nie chwaliłaś się efektem ;-)) i podczas dzisiejszego spaceru z G - powtarzałam sobie w myślach - jak Teo, dam radę jak Teo :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    W suchym miejscu ale pod przykryciem. Nasaczasz normalnie po przekrojeniu oczywiscie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ulcia ja pieke, studze i wkaldam w reklamowke, tylko koniecznie musisz dobrze wystudzic zeby nie byly cieple bo zaparuja (teczowy tort mi wychodzil wilgotny wiec uwazaj kladac jeden blat na drugim); aha i nasaczasz chwile przed przelozeniem masa - zwroc uwage zeby brzegi tez byly dobrze nasaczone (ja proponuje wode + cytryne, juz bez cukru)
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Ale mam teraz smaka na tort bezowy, pieknie sie prezentują :D Zrobie mamie na urodziny!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Hydzia, wyszedł obłędny!!!!!!!! Ale bym zjadła...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dziewczyny, tortowe czarodziejki!
    W przepisie na biszkopt (tort tęczowy) jest maka zwykła i maka ziemniaczana , Mrs Hyde napisała wczesniej, ze daje mąkę zwykłą i krupczatkę - czy krupczatka wystepuje zamiennie z ziemniaczaną, czy jeszcze do tej krupczatki dodajecie ziemniaczaną?
    Kupiłąm krupczatke i tortową - nie mam ziemniaczanej..,
    Ile tej krupczatki?

    aaaaaaa? co to jest krupczatka? ;-)))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.