Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Wiecie może, czy styropianową kulę można potraktować klejem na gorąco? Przymierzam się do zrobienia orzechowej bombki i zastanawiam się czy ten klej z pistoletu nie stopi styropianu...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ul_cia: Teo - tylko ja piwnicy nie mam :crazy:


    Z wielkim zatem bólem serca z drogi zawróciwszy :cry:
    Bez piwnicy to nawet najcudniejszy dom ever mnie obecnie nie zanęci :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    montever nic sie nie stanie,śmiało mozna używać. Na poprzediej stronie wrzuciłam filmik i tam też kleja do styropianu
    -- []
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ulica pięknie udekorowany Twój dom :) i sam dom tez piękny choć pokazany tylko odrobinkę :)

    Treść doklejona: 18.12.14 23:25
    Jestem w trakcie robienia. ...


    Treść doklejona: 18.12.14 23:26
    Na jedną rolkę wychodzą dwa pompony....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
     permalink
    robisz duzo wieksze niz ja dlatego wychodza 2 sztuki, mi akurat potrzebne byly mniejse wiec z rolki mialam 3
    dla przyjaciolki zrobilam taki duuuuzy i poszla cala rolka


    swoja droga nie sadzilam ze moje sznurkowe bpombki i pomysl na ozdabianie domu pomponami tak sie na forum spodoba :D
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    MrsHyde: swoja droga nie sadzilam ze moje sznurkowe bpombki i pomysl na ozdabianie domu pomponami tak sie na forum spodoba :D

    Dzięki Tobie trochę się odchamiłam :devil: Zajęłam się sprzątaniem i dekoracjami, a zapomniałam o jedzeniu i do tej pory listy jeszcze nie zrobiłam :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Moje pierwsze aniołki z masy solnej :smile:
    Do świątecznych paczuszek dla moich pracowników, bo w Wigilię się z nimi żegnam i idę na L4.
    A te większe dla siebie :-)

    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Bardzo Wam dziękuje za miłe słowa, a z racji buzujących chwilowo hormonów bardzo się wzruszyłam ;-))))
    Jakie piękne te aniołki!
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ula!! Gratulację! Ja Cie kręcę jak miło u Ciebie zobaczyć ten suwaczek ale niespodzianka na Święta :) Ściskam mocno!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Sznurkowe bąbki robie bo córka znajomej mi pokazała i mi się zachciało a tu przy okazji było...

    Średnica moich kulek to 18 cm.

    Na tle moich babek są dwie czapeczki. Bosko wyglądają realnie.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ulcia gratuluje serdecznie!
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ulcia - gratulacje, spokojnej ciazy.

    Piekne te Wasze prace, ja mam lenia w tym roku. Ale moze za rok, kto wie. Na razie staram sie ogarnac kuchnie przed Swietami.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Zobaczcie, jakie piękne:
    http://simplecravesandoliveoil.blogspot.com/2012/12/diy-anthropologie-mason-jar-snow-globes.html?m=1
    http://ueberallunirgendwo.blogspot.de/2012/12/pamk-weihnachtsbaum-to-go.html
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    na moim profilu mam sporo inspiracji świątecznych - sama robię choineczki z sznurka albo sizalu:)
    http://stylowi.pl/Mala_Li/1802769/zrob-to-sam/strona/1
    http://www.pinterest.com/lpukacka/diy/
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ula gratulki! :bigsmile:

    Blackberry przepiękne! ":D
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ulcia, ale czad!!! Gratuluję serdecznie!:bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.12.14 14:18</span>
    Dziewczyny, a wełna się usztywni krochmalem?
    Ja w tym roku wszystkie ozdoby na choinkę zrobiłam sama:)Z wełny, z gipsu i z koronek. Jutro ubieram i podrzuce wam zdjęcia- o ile będzie się czym pochwalić.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Usztywni. ...
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Ulcia gratki.Piękny prezent na święta:-)
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie... Zrobiłam tiulowe bombki - z pasków o szerokości 4-5 cm a długości hymmm 2 m?
    Chciałabym zrobić teraz pompon o średnicy powiedzmy 20 cm - jakiej szerokości uciąć pasek 10 cm?

    W ciąży mój mózg chyba nie pracuje... Makabra ;)
    Pomóżcie bo rozkminiam i juz nie mogę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    maxiulka a Ja nie rozkminiam jak Ty robisz z pasków.
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    Hehe... Nawlekam na takie kółko z dziurką... Jak.kiedyś robiło się pompony.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    To te kółko złóż na pół i będzie ci łatwiej. ... Moje kulko ma 18 cm srednicy
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    U mnie ciut zimowo się zrobiło
    trochę inaczej niż u was-nie ma żywej choinki (nie cierpię ubierać :P ) i raczej w bieli niż wesołych ciepłych barwach







    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    prawdziwego sniegu nie ma to masz chociaz namiastke ;)
    uś: nie ma żywej choinki (nie cierpię ubierać :P )

    a ja znowu kocham zywe choinki i ten moment kiedy sie choinke ubiera tez jest niesamowity, no po prostu uwielbiam

    Treść doklejona: 20.12.14 09:13
    a jeszcze a propos sniegu to maly instruktaz dla cierpliwych

    ds

    ads
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Naprodukowalam takich płatków sporo w tamtym tygodniu:-)
    Muszę się zebrać i wrzucić foty :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    dziewczyny a jaki macie pomysl na zlozenie serwetek? popelnilam blad i kupilam serwetki ktore sa srebrne tylko z jednej strony i wszystkie znane mi ulozenia praktycznie odpadaja
    musze sie kiedys szarpnac i kupic czerwone i biale materialowe plus obraczki srebrne i czarne
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: macie pomysl na zlozenie serwetek?
    a to? serwetki w gwiazdę betlejemską
    musiałabym spróbować złożyć,nie mam pewności czy nie będzie idać "lewej" strony serwetki
    MrsHyde: a propos sniegu to maly instruktaz dla cierpliwych
    chyba dziś jeszcze zrobię :heartbounce:
    gdzie moge znaleźć całą instrukcję?

    MrsHyde: kocham zywe choink
    ojjj żywa to by u mnie szybko padła.jestem ciepłolubna i przy 22°C marznę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Us u mnie w domu jest zawsze cieplo, 23 stopnie to norma a w okreise swiatecznym palimy tez czesto w kominku i wtedy mamy te 28, choince nigdy nic nie bylo ale fakt pewnie przestrzen wieksza niz w bloku (chociaz gigantycznego salonu nie mamy, 27m2)

    Treść doklejona: 20.12.14 13:16
    us dzieki za linka, tego ulozenia nie znalam, dosc latwe jest (chociaz wymaga sporo cierpliwosci i dokladnosci) tylko e moja serwetka za nic sie tak ladnie jak u niej nie chce trzymac, moze za wiotkie sa :confused:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    MrsHyde: a ja znowu kocham zywe choinki i ten moment kiedy sie choinke ubiera tez jest niesamowity, no po prostu uwielbiam

    Ja również, zwykle wtedy otwieramy sobie winko (no wiadomo, że teraz nie;)). Popijamy sobie i ubieram, a M ogarnia porządki i ryby.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Postanowiłam się odezwać, aby pokazać, że mimo, że nie jestem aktywna tutaj na wątku, to skrycie podczytywałam i skorzystałam z porad, inspiracji i zakochałam się w kulach :) Wspaniały pomysł na wątek na forum i świetne wszystkie inspiracje i pomysły, jakie tu się znalazły.
    Sama postanowiłam takie wykonać. Mimo, że nie są pierwszej jakości, jestem z nich dumna :)
    Mam kilka małych na choince, które swoją drogą - po przeczytaniu komentarza jednej z dziewczyn - zaczęły i mi się kojarzyć z myjką :-) Ale to zupełnie nie zmienia kwestii, że są śliczne (bo mooooje) :wink:
    I kilka większych, powiesiliśmy je nad stołem.






    MrsHyde, co d serwetek materiałowych, ja kupowałam na allegro i płaciłam 3,9zł za jedną. (białe, wymiary 35x35cm).
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde dzięki za instruktaż bo moje pokracźne wychodzą tylko szkoda, że nie wszystkie punkty zamiescilas, a nie wpadłam na pomysł szukania na internecie...

    Treść doklejona: 20.12.14 14:20
    Hyde 28 stopni to pomyłka jakaś jak dla mnie. U nas panuje w granicach 21-22 max. Do więcej nie dopuszczam. Poza tym jak rozpalić kominek to okna automatycznie uchylam.

    W sypialni mojej grzeje tylko podłogowka w garderobie... grzejnik to zmora jak ciepły.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Ja te święta i caly okres przedswiąteczny spędzam mało aktywnie, ale podziwiam i obiecuję sobie "od przyszłego roku":)
    Ale chcialam Wam cos koniecznie pokazać - pewną niebanalną ozdobę, którą kupilam parę lat temu za niewielkie pieniadze w pracowni florystycznej, a którą moim zdaniem można zrobić własnoręcznie. To jest gwiazda zrobiona ze ścinków grubej kory. Wykonana jest w ten sposób, że najpierw wycięto ksztalt gwiazdy z tektury, potem z dwóch stron jakimś bardzo mocnym klejem przyklejone zostały ścinki. Na wierzchu jest trochę zlotego brokatu.
    vhh
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde 28 stopni to pomyłka jakaś jak dla mnie. U nas panuje w granicach 21-22 max. Do więcej nie dopuszczam. Poza tym jak rozpalić kominek to okna automatycznie uchylam.

    no dla mnie tez pomylka dlatego kominek jednak rzadko odpalamy a jak juz cos to wtedy okna na szeroko a nie nawet uchylone
    dla mnie 21 stopni to zimno, nawet w sypialni na noc musi byc cieplej ale o tym juz rozmawialysmy; jestem zmarzluch i lubie cieplo, wystarczy ze w pracy mam 17-18 stopni

    OneKiss: mimo, że nie jestem aktywna tutaj na wątku, to skrycie podczytywałam i skorzystałam z porad, inspiracji i zakochałam się w kulach

    Kiss bardzo fajnie wyszlo! masz ciekawe ozdoby na choince - sama wycinalas czy gzdies gotowce kupilaas?

    Treść doklejona: 20.12.14 15:49
    a jeszcze a propos wigilijnego stolu,kolezanka miala na fb podlinkowane kilkaa swiatecznych przesadow i m.in bylo tam napisane ze stool wigilijny powinien byc ozdobiony na czerowno i zloto bo kolory te oznaczaja szczscie i boactwo i dobrze wroza na nastepny rok; no coz u mnie bedzie szczescie tylko zostaje bo bogactwo to jakies marne przy srebrze sie zapowiada :rolling:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    MrsHyde, skłamałabym gdybym powiedziała, że sama wycinałam :wink: Kupiłam gotowe na allegro.

    MrsHyde: Kiss bardzo fajnie wyszlo!


    Dziękuję :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Pytałam wyżej o wełnę. Dla zainteresowanych, nie da się porządnie usztywnic:( przykleja się krochmalem do balonów i przy przekluciu traci kształt...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    A ja serwetki będę w choinkę składać. O tak.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: 28 stopni to pomyłka jakaś jak dla mnie.
    a mi sie własnie woda zagotowała w centralnym i mam 26° Oooo! :wink:
    czuję ze zyję :devil:
    Kissku kurde przez ciebie teraz polece po tiul i zrobie te pompony!idealnie wpasują się w sterczące kable przy suficie, które mają być kiedyś na lampę w salonie :cool:


    MrsHyde: chociaz gigantycznego salonu nie mamy, 27m2)
    ja mam salon malutki,ok 24m2,totlnie zagospodarowany,nie ma miejsca na choinkę.no i roczne dziecko do choinki to jak pięść do nosa :tongue::devil::cool:


    _Fragile_: ja serwetki będę w choinkę składać. O tak.
    fajny sposób,brałam go pod uwagę ale z papierowych serwetek nie ma takiego efektu chyba
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Uś-ku leć, leć!!! :) To 5 minut roboty, a jak mi wyszły, to każdej się udadzą :) I koniecznie pokaż jak pięknie się będą prezentować.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    _Fragile_: ja serwetki będę w choinkę składać

    Frag ale masz materialowe czy udalo ci sie kupic papierowe barwione dwustronnie? ja szukalam srebrnych lub czerwonych dwustronnych i niestety nie znalazlam. Stwierdzilam ze chyba od razu na talerzyku prezencik poloze dla kazdego bo ta gwiazda betlejemska w srebrnym kolorze nie wyglada wg mnie atrakcyjnie

    uś: fajny sposób,brałam go pod uwagę ale z papierowych serwetek nie ma takiego efektu chyba

    efekt jest pod warunkiem ze kupisz serwetki barwione dwustronnie, zrobilam tak rozowa serwetke rok temu dla wyprobowania efektu, super wyglada nawet w takim kolorze ;)

    uś: idealnie wpasują się w sterczące kable przy suficie, które mają być kiedyś na lampę w salonie

    i nikt sie nie zorientuje ze lampy nie ma :) tylko wtedy ja bym robila jakas duza srednice, z 25-30cm i odpowiednio duzo tiulu zeby b.geste bylo
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    hydzia gdzie początek tego tutka do gwiazdek ? jak to złożyć z kwadratu?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2014 zmieniony
     permalink
    no to dzisiaj troche pokleilam i powstalo kilka stroikow


    pierwszy jako dodatek do blaszki piernika domowej roboty, zdjecie troche kijowe bo robione z gory, te boczne nie wyszlo a drugiego mi sie robic nie chce
    fds


    a te beda na stol, tak jak pokazywalam w kieliszki a na kieliszkach swieczki, na razie tylko 1szt pogladowo bo wiecej mi sie wyciagac nie chcialo
    dsa

    sad



    ps. Lilka, poprawilam
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    U nas też już choinka ubrana :-)
    Sztuczna wprawdzie, ale to dlatego, że przez prawie cały okres świąteczno-noworoczny nie będzie nas w domu.

    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    I taka świeczka Hyde przy każdym talerzu?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    Cos ty, za duzo szczescia na raz by bylo ;) poza tym lrzy 8 odpalonych swieczka ch mozna by ze smrodu woskowego zejsc.
    Beda 3 na stole, nie zdecydoealam tylko jeszcze czy pojda czerwone wysokie swieczki jak ta na focie czy male jak do podgrzewaczy. Decyzja zapadnie w trakcie ustawiania juz

    Treść doklejona: 21.12.14 08:28
    Zaluje troche ze nie kupilam gabki florystycznej czy czegos w tym rodzaju, stroik dla znajomych jest zrobiony na podstawce pod donicxke (podstawka otulona wstazka potem na cieply klej ida galazki i ozdoby) a te male stroiki robilam w ... Zakretkach od butelek .
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    Blackberry śliczna ta szopka pod choinka:-)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    MrsHyde: te male stroiki robilam w ... Zakretkach od butelek .


    Rewelacyjny pomysł!!! Świetnie to wygląda :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    a o jemiole kolezanki pamietaja? moj maz wlasnie sobie przypomnial i na rynek pojechal
    no a dzisiaj w koncu kupilismy choinke i wieczorem bedziemy ubierac, wyglada na swieza bo zywica wylazi z galazek; a tymczasem lece stroic balustrade pomponami i az sama efektu jestem ciekawa
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    Hyde czekamy na fotki :)
    U mnie jemioła będzie przewiązana czerwoną wstążką i zawiśnie na zewnątrz przed wejściem :)
    Dzisiaj postaram się wstawić jakieś fotki mojego powoli strojonego domku.
    Ostatni dzień remontu.... ufff Teraz dopiero poczuje święta :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    MrsHyde: Frag ale masz materialowe czy udalo ci sie kupic papierowe barwione dwustronnie? ja szukalam srebrnych lub czerwonych dwustronnych i niestety nie znalazlam. Stwierdzilam ze chyba od razu na talerzyku prezencik poloze dla kazdego bo ta gwiazda betlejemska w srebrnym kolorze nie wyglada wg mnie atrakcyjnie


    Kurczę, fajne te stroiki Ci wyszły!

    A serwetki dostałam zielone w Ikei, papierowe. Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie, dzisiaj po raz pierwszy będę próbować...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    MrsHyde: i nikt sie nie zorientuje ze lampy nie ma :)
    to niestety każdy wie :-P ale w koło są halogeny więc nie jest niezbędna ;-) za rady dziękuję,zrobię jak mówisz-duuuuze pompony :-) ze 3
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.