Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    u mnie by nie wytrwaly :tongue:
    ja jestem w trakcie pakowania :bigsmile: -uwielbiam

    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 23rd 2014
     permalink
    :)) tylko na chwilę były pod choinka, jak główna zainteresowana była w żłobku :)) Teraz w ukryciu czekają az je Mikołaj przyniesie ;))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 23rd 2014
     permalink
    Im starsze dzieci tym trudniej te prezenty ukryc. U nas na poczatku lezaly w sofie w salonie a teraz stoja zakamuflowane w spizarce w wielkim czarnym worze ze niby makulature zbieramy do nastepnego wywozu hehehe
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 23rd 2014
     permalink
    A u mnie w szafce w kuchni bo mam puste miejsce
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 23rd 2014
     permalink
    U nas za meblami lub w piwnicy.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 24th 2014
     permalink
    Ją musiałam wszystko zamawiać na adres teściowej bo mi chłopcy to wszystko wywęszą ;-)

    melduje że serwetki firmy "aha..." kupione w intermarche są dwustronnie barwione i składają sie mniej więcej tak:


    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    no dobra, ogarnelam foty

    ds

    ds

    fds




    (sorry za nozyczki na ostatniej focie ale nitki wystajace podcinalam i nie zauwayzlam ze maz fote juz robi, jeszcze nawet nie wszystkie zarelko ustawione bylo)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Hyde ładnie złożone serwetki na talerzykach. ..

    Treść doklejona: 25.12.14 21:14
    Hyde ładnie złożone serwetki na talerzykach. ..
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Ja nie wiem czemu ale mnie przerażają te świeczki na stopkach kieliszków. Choc pieknie wyglada. Mam wizję, że ktoś przez przypadek traci kieliszek i zapalona świeczka spadnie na obrus :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Katka nie ma powodu do przerazenia, jakos nigdy sie nie przytrwafilo zeby ktos swieczke przewrocil a dzieci juz z kombinowania wyrosly :) zreszta czy towarzyszy i przerazene stawiajac swieczke w swieczniku a nie na stole bezposrednio?? ryyzko jest identyczne nawet jak ksiadz po koledzie przychodzi, takze to kwestia punktu widzenia
    poza tym te swieczki byly tez troszke wypukle (to te plywajace z ikei) i idealnie w zaglebienie w stopce kieliszka sie wpasowaly, wypalily sie jedne, postawilam drugie, pomysl zrobil wrazenie na domownikach i gosciach, mysle ze do powtorzenia przy innej okazji


    Lady, wykorzystalam tutorial ktory podeslala Us, serwetki dosc wiotkie wiec sie trudno skladaly ale rezultat wart byl kombinowania
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Masz racje MrsHyde :) w zasadzie ryzyko takie same.

    Treść doklejona: 25.12.14 21:32
    No i wrażenie robią na prawdę. Może za rok ja wykorzystam pomysł...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Hyde u Nas ręce lataja wieczne nad stołem bo co rusz ktoś sobie cos nakłada. U Nas wczoraj teściowa się zagapila i by włosów nie miała jak chciała wziąć sobie cos z drugie strony stroika ze świeczkami zapalonym.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    U nas w prawdzie wszystko znikna z polmiskow dosc szybko ale rece nad stolem nikomu nie lataja bo polmiski sie podaje ;)
    Swieczki ustawiane w roznych konfiguracjacb i ilosciach sa u nasbstala oprawa stolu, niezaleznie czy swiatecznego czy imprezowego i jedyny raz kiedy wylal sie wosk to bylo jak sprzatalam po wypiciu 1,5 butelki wina i rozlalam wosk po zgaszeniu swieczki zestawiajac ja ze stolu ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    U mnie świeczki w dekoracjach stołu muszą stać stabilnie. Jako, że w moim domu praktycznie nie ma alkoholu na stole to jednak na zimne dmucham bo Julka i moja rodzinka ma rozbiegane ręce :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    W sumie szkoda, masz przez to ograniczobe pole manewru, u nas pali sie sporo swieczek nawet przy imprezach alkoholowych ale nasi goscie widac maja skoordynowane ruchy nawetppd wplywem bedac ;)
    W kazdym badz razie moja niezbyt wylewna w slowach tesciowa akurat swiecznikami i pomponami sie zachwycala dlugo i nietnie
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Ja zrobiłam też te gwiazdy i były zachwyty, tylko goście nie chcieli psuć efektu i zdjąć serwetek z talerzyków :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Piękny stół, piękny naprawdę!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde ale Ja nie mam ograniczonego pola.... świeczki są w innych miejscach albo ustawione tak, że nikt nie przewróci np tealight-y w szkle.... uwielbiam ike oskie za ich zapach i ich mam pełno. ...

    Treść doklejona: 26.12.14 20:14
    A to dekoracje mojego domu... skromne ale mi się bardzo podobaja:)

    Jemioła miała za zadanie zatuszować kabel i dziurę w suficie


















































    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Fajny pomysl z tym podwieszenime jemioly, a nie boisz sie ze zwierzaki tych kulek sie najedza??? Slyszalam ze w domach gdzie sa psy i koty trzeba jemiole z tych bialych kulek oskubac
    No i zazdroszcze kolezanki florystki, piekny stroik zrobila.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Lady, piękne te Twoje dekoracje :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Hyde tak wysoko nie skaczą wiec nie wiem czego się tu bać :)
    Jeśli chodzi o florystyczne to kuzynka. Szczerze to gdybym miała i np podstawkę i te choinek świetna co mi dala to sam stroiki bym wykonała ale cieszy mnie fakt, że mam coś co nie musiałam sama robić. Babki osobiście dostarczałam aby pasowały pod całość.

    Katka - dziekuje....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Ladybird76: tak wysoko nie skaczą wiec nie wiem czego się tu bać :)

    tyle ze te kulki opadaja, jemiola dla kotow jest nie tylko trujaca na zasadzie listki i lodyga lae szczegolnie kulki
    kolezanki kociak wyladowal na ostrym dyzurze weterynaryjnym bo zjadl owoce jemioly, ledwo go odratowali, warto uwazac
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Dobrze ze mowisz,moj lab to chetnie by podjadl taka fajna kuleczke
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Hyde nie opadają kulki... poza tym moje koty są narażone na to, że coś mogą zjeść bo lataja po podwórku. ... myszy z pewnością łowią bo juz mi przyniosły zdobycz...
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Ladybird, prześlicznie to wszystko wygląda :)
    Najbardziej mnie urzekł pomysł na orzechy w wazonie (!!!! boskie!!!) i te pierniki kolorowe w słojach (!!! super!!!) :) Aż sama żałuję, że na to nie wpadłam. Ale jeśli pozwolisz, skopiuję sobie pomysły na przyszły rok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    One nie muiszczenia nic kopiować. .. na drugi rok potraktuj to jako Twój pomysł :) no i ciesze się, że Ci się podoba. Jeśli chodzi o orzechy to co roku lądują w ważniejsze :) Zapomniałam jeszcze w ty roku o worku pięknych szyszek przywieziony z Pepikow:) Miały również być dekoracja buuu Na drugi rok zrobię z nich wianuszek-girlandę:angry:

    Treść doklejona: 28.12.14 17:42
    Lampki na choince mi padły i pół świeci a pół nie ehhhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Ladybird76: Lampki na choince mi padły i pół świeci a pół nie ehhhh

    sprawdz czy jakas zarowka sie nie poluzowala, kiedys tak mialam i wystarczylo dopchac dobrze zarowke

    OneKiss: Najbardziej mnie urzekł pomysł na orzechy w wazonie (!!!! boskie!!!)

    u mnie co roku wazon wypelniony laskowymi, teraz nie pokaze juz efektu bo polowe juz zezarlam (koooocham orzechy laskowe); z innych pomyslow to mamy taki olbrzymi kieliszek (wielkosci pewnie jak kula akwariowa) i tam wkladalam roznej wielkosci i kolorow bombki, tez fajnie sie to prezentoowalo
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Ladybird76: Lampki na choince mi padły i pół świeci a pół nie ehhhh

    Poszukaj czy przewód nie jest urwany lub jedna żarówka jest rozłączona z przewodem. My tak mieliśmy. Co 5 lampka się nie paliła, a było 5 przewodów i okazało się, że na tym jednym lampka była urwana. Wystarczyło żarówkę wywalić i przewody złączyć i zaizolować.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Umarły. .. to są lampki świecznikowe czyli te zapinane. W nich jak się jedną przepali to reszta swieci... cos się w nich spaliło na przewodzie ehhh pewnie słyszały jak mówiłam o nowych, ledowych na przyszły rok....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    my ledowe w tym roku dostalismy w prezencie do dekoracji balustrady, na przyszly rok ciocia zadeklarowala sie ze kupi ledowe zewn zeby choinke ubrac, no i ja polecam kupowanie na allegro - w sklepie takie same lampki kosztowaly prawie 200zl wiecej

    Treść doklejona: 28.12.14 18:27
    dziewczyny u kogo kupowalyscie tiul na allegro? okazalo sie ze przypadnie mi w udziale pomoc w dekoracji kosciola na styczniowe wesele i mam zamowic wszystko co potrzzebne (ja mam pompony z organtyny ale jednak do kosciola chcemy tiul)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde to ile ty masz tych lampek, że 200 siecej?

    Moje zewnętrzne w castoramie z firmy bulinex kosztowały 130 a na allegro z przesyłka 150... Zatem nie zawsze się opłaca. ...

    Na drugi rok chcemy dokupić dwie kurtyny na cały front domu (obecnie tylko daszek nad wejsciem) ale tym razem z efektem flesz:shocked:

    Treść doklejona: 29.12.14 18:08
    Hyde Ja tu
    Kupowałam tiul bo nie dość, że wtedy najlepsza cena to jeszcze szybka przesyłka. Trzy razy przetestowałem allegrowicza i było super...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Hyde to ile ty masz tych lampek, że 200 siecej?

    nasz sznur zewnetrzny - kurtyna sople - ten co jest na balustradzie ma 16metrow i kosztowal niecale 90zl, u nas w miescie taki ale 12m kosztuje 270zl takze roznica porazajaca


    flavia: na kościelne kupiłam belkę tiulu krawieckiego sztywnego bo im większe tym gorzej wyglądają z dekoracyjnego miękkiego ;)

    dzieki za info, pogadam dzisiaj z mloydmi a jutro sprawdze jak to u nas wyglada. mowisz ze na wieksze pompony lepszy twardszy?
    jakiej srednicy sa te pompony co widac? ile mniej wiecej tiulu na sztuke poszlo?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    A na Sylwestra macie jakies pomysły? :shamed:
    Bo na razie pomysłem u mnie sa baloniki :cool:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    do nas maja przyjsc goscie ale na razie jeszcze nic nie wymyslilam
    raczej skonczy sie dosc skromnie bo moje dekoracje wigilijne ciagle swieze; tyle ze teraz bedzie grafitowy obrus, czerwone nakladki i na to czarne kamienie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    U mnie kolorowo i balonowo. ... zaopatrzenie robiłam dzisiaj w biedronce....

    Treść doklejona: 29.12.14 19:39
    Hyde w świecących kurtyna pozostanę przy firmie bulinex. Może nie tania ale przewody solidnie wykonane i nie wiem czy będziemy je ściągać. ..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    to chyba wezme kalkulator i przelicze te jardy :P
    czy taki drobny sie nadaje czy stawiac na cos takiego ? u mnie w miescie nie ma mozliwosci kupienia belki w rozsadnej cenie

    Treść doklejona: 29.12.14 22:59
    Ladybird76: Hyde w świecących kurtyna pozostanę przy firmie bulinex. Może nie tania ale przewody solidnie wykonane i nie wiem czy będziemy je ściągać.

    kazdy ma prawo wyboru, nie stac mnie na wydanie tak duzej kasy na lampki (u nas potrzeba bylo w sumie ok 25m na sam taras frontowy). Zreszta uwazam ze wydanie grubej kasy na cos co uzywa sie 3tyg w roku jest zbytkiem

    ps. lampki bulinex mam na choince,ale fakt nie ledowe, po jednym sezonie przepalilo sie mnostwo zarowek i niestety mialalm w tym roku ogromny probkem z dokupieniem zapasowych zaroweczek (my mamy na choince tylko biale i przezroczyste)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Hyde tylko my ich ściągać nie będziemy bo za dużo roboty i skakania tak więc może te solidnie wykonane dłużej pozyja przez cały rok na dworze.... dwa zwykle chciałabym na o kręcenie słupów na wejściu.... no i wewnętrzne mnie na choinke czekają. .. ehhhh. Dobrze, że to już nie na ten rok.

    Treść doklejona: 30.12.14 00:08
    P.s. Hyde aż taki duży masz ten taras? :shocked:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    taras jest 3x7m czyli na sama balustrade potrzeba nam 13m, do tego zauwaz na focie sprzed kilku dni ze mamy lampki pociagniete na obramowanie dachu (taki jakby trapez bez podstawy), w sumie polaczylismy dwa zestawy zeby starczylo na calosc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Hyde a co do tiulu to u mnie na pompon ok 20-22 cm zużyłam jedna rolkę. ... wyszedł bardzo "mięsisty" :wink: wiec warto przekalkulowac co się opłaca. ...

    Treść doklejona: 30.12.14 00:14
    Hyde jak miałam patrzeć na lampki jak dmuchańce ciekawsze były. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Bedziemy robic takie ok 25cm, potrzebne sa raczej 'niepelne' bo beda do lawek przywiazane wiec licze ze ok 6m na sztuje trzeba. Musza sprawdzic jeszcze ilosc lawek w kosciele i bedziwmy kalkulowac


    Ps. Na focie z dmuchancami nie swiecily sie wszystkie bo dzieci kombinowaly z mrugajacymi opcjami, jak sie swieca wszystkie to wyglada to ladniej
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Hyde to Ja poproszę zdjęcie dmuchańców jak wszystkie świecą.

    Jeśli chodzi o duże kule to te 6 metrów nie będzie wyglądało na gołą kule?

    Treść doklejona: 30.12.14 08:14

    Ta jest z 15m ale jest bardzo gęsta ...

    Treść doklejona: 30.12.14 08:15
    U flawi tez na gęste wyglądały. ..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Moje male 16cm pompony sa z 3m sztuka, na gole nie wygladaja. No i tak jak mowilam u nich musza byc do lawki doklejane wiec nie bedzie szlo w kuliste tylko od dolu splaszczone. Zreszta pierwszy czy drugi mozna zrobic na sprobowanie a potem bedzie wiadomo ile wiecej tiulu dawac


    Dmuchance mam 2, na focie swiecily, tylko lampki mignely akurat iwec nie sa wszystkie na raz wlaczone :p
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    w prawdzie juz po swietach ale z racji ze trafili mi sie goscie nie tylko sylwestrowi ale i noworoczni to na szybko chcialam zmienic wystroj i wykombinowalam na szybko takie swieczniki (jak dobrze ze mialam scinki koronki w koszyku 'na prace plastyczne dla dzieciakow')
    efekt wg mnie fajny wiec kupie inna koronke i zrobie to z wieksza starannoscia ;)

    dsa

    ds
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    fajnie. ty widze taka szczegolara jestes. ja bym nawet chyba na te ozdoby nie zwrocila uwagi
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    no w sumie masz racje, jestem szczegolara :) moj maz to nawet pytal kiedy i gdzie je kupilam bo przeciez nigdzie nie wychodzilam :D
    na szczescie moi goscie zauwazyli ale moze oni sie juz przyzwyczaili ze ja cos zawsze wymyslam, a to kamyki rozrzucone na stole czy parapecie, a to plywajace swieczki w paterze czy w kieliszkach albo na schodach rozstawione no zawsze jakas popierdolke wykombinuje, lubie to :)
    w kazdym badz razie kto do nas nie przyjdzie to robi sobie selfie na tle tarasu i pomponowych schodow :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Moi goście patrzą co na talerzach... na slasku jakaś taka inna mentalność jest mam wrażenie :)....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    no widzisz, a moi goscie patrza i na to i na to ale to moze dlatego ze wsrod rodziny tylko ja mam takiego pierdolca z dopieszczaniem szczegolow. Wsrod bliskich znajomych to tylko 1 kolezanka dekoracje w domu na rozne okazje robi a reszta to raczej jak za czasow rodzicow, zastawic stol i tyle

    Ladybird76: Moi goście patrzą co na talerzach...

    no na talerzach to podstawa, nie dosc ze duzo smacznie to jeszcze obowiazkowo ladnie podane musi byc :) ale to juz oddzielny pierdolec i coz moja corke nim zarazilam ze nawet jak uklada obiad to sie stara zeby to ladnie wygladalo :)
    a w ramach ciekawostek to moj szwagier przychodzac na sylwestra obawial sie czy bedzie normane jedzenie bo cytuje "u nich to zawsze same wynalazki" a on to taki aby miecha bylo duzo i zadnej cebuli czy ogolnie 'zielonego' nie moze byc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde układania ładnego i od linijki nauczyłam się jak byłam kelnerka na duuuzych imprezach weselnych. Pacowalam w lokalu gdzie były wysokie standardy i wymagania. Opłacało się bo wiele się z tego wyniosło.

    Śląskie rodziny te starsze mają specyfikę jeśli chodzi o imprezy. Choć czasami robi się cos innego to jednak i najczęściej sięgają po to co stare i sprawdzone. Z pewnością nie może brakować szałotu, galertu czy tez frankfuterkow lub/albo np. flakow oraz ryby w zalewie octowej.... a cała reszta dowolna.
    Dodatkowa atrakcją dla mnie było to, że babcia lubiala na imprezie zrobić obchodzi po mieszkaniu i np widzieć jak mam w szafkach poukładane Hihihi bo u mnie pod linijkę wszystko. Znajome zaś patrzą jak mam w kuchni w szafkach i pytają czy u mnie to na potrzeby gości tak zawsze :)

    Z innej beczki.... jaki osioł ze mnie ehhh drugi raz pod rząd robie kaczke w ty tygodniu na obiad bo ostatnio połasiłam się na jakąś promocje w lidlu i co? Kaczka po upieczeniu smakowała jak kurczak. Wczoraj kupiłam tez kaczkę i co? i nie spojrzałam, że to nie czarna ale pekińska i jak znam zycie będzie smakowało mieso kurczakiem ehhhh
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Hyde, ja tam osobiscie lubie jak jest ladnie, ale i tak najbardziej liczy sie towarzystwo;-D a jedzenia ma byc po porstu tyle, zeby nikt nie wyszedl glodny. To jest podstawa kazdej imprezy, wg mnie. I zawsze gosciom daje "na droge". Takich mam tez znajomych, chyba jednak ludzie dobieraja sie na zasadzie podobienstw, hehe.
    U mnie przyjete jest, ze jest "samoobsluga", wiadomo, ze jako gospodarz gosci troche obsluguje, ale tez kazdy obsluguje sie sam. Jak ktos cos chce to mowi, jak ktos chce to sobie robi sam. Nie ma takiego czekania na bycie obsluzonym. No ale ja zachowuje sie dokladnie tak samo jak do kogos przychodze - podaje, pomagam zbierc ze stolu i nie mam problemu, zeby sama sobie kubek z szafki wyciagnac. No ale jak mowilam - mam znajomych podobnych do siebie w tej kwestii, a obcych (byc moze roznych w tej kwestii;-P) nie zapraszam, wiadomo:bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    no to mamy podobne doswiadczenia z "mlodosci"; tez pracowalam na weselach tyle ze w stanach; ozdabianie potraw i gotowanie wynioslam wlasciwie stamtad, moja ciocia miala firme cateringowa i obstawialismy wesela, chrzciny, jakies imprezy rodzinne itp. M.in stad moj mega uraz do wesel bo przez caly pobyt co tydzien najpierw robienie jedzenia a potem kelnerowanie. I wiem jedno - serwety materialowe sklada sie o niebo latwiej i trwalej niz papierowe i dlatego bede dazyla do tego zeby kupic takie do domu


    Ladybird76: Z pewnością nie może brakować szałotu, galertu czy tez frankfuterkow lub/albo np. flakow oraz ryby w zalewie octowej.... a cała reszta dowolna.

    flaki to od wielkiego dzwonu, galareta to taka w sensie nozki itp? moga byc ale bez szalu; u nas nie ma zadnych takich "stalych" potraw w menu; chyba ze patrzac na wesela to zawsze sie pojawia szczupak faszerowany i tatar ale to chyba w wielu miejscach tak.
    co to jest SZAŁOT ??

    Treść doklejona: 04.01.15 11:58
    Ewasmerf: wiadomo, ze jako gospodarz gosci troche obsluguje, ale tez kazdy obsluguje sie sam. Jak ktos cos chce to mowi, jak ktos chce to sobie robi sam. Nie ma takiego czekania na bycie obsluzonym. No ale ja zachowuje sie dokladnie tak samo jak do kogos przychodze - podaje, pomagam zbierc ze stolu i nie mam problemu, zeby sama sobie kubek z szafki wyciagnac.

    no to u nas podobnie, nie ma czegos takiego ze siadaja i czekaja czy to kuzynostwo czy znajomi
    ale jak przyjda to lubia polazic podotykac i poogladac ozdoby nie powiem :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.