Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    MrsHyde: no to u nas podobnie, nie ma czegos takiego ze siadaja i czekaja czy to kuzynostwo czy znajomi

    super, ze nie ja jedna tak mam, bo kiedys ktos mi zarzucil jak opowiadalam, ze gosc to gosc i ma siedziec jak swieta krowa. a ja stwierdzilam wtedy ze jakbym miala miec takich gosci to lepiej nie miec wcale. wiadomo, ze jak tam starszyzna przyjdzie, w sensie dziadki itp to sie usluguje, ale od "mlodziezy" oczekuje wspoldzialania;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    A u nas jakos tak jest, ze goście siedza i są "obsługiwani" ... to chyba z domu się wynosi, nie? albo właśnie z towarzystwa? Ale tak jak teraz się zastanowię, to wszędzie gdzie "bywam" to tak jest... I w sumie sama nie znosze jak ktoś mi się po kuchni kręci i nawet jak ktoś oferuje pomoc, to jedyną pomocą, do której "dopuszczam" to jest zaniesienie na stół przygotowanego już jedzenia.....
    Hmmm, aż musze się nad tym zastanowić ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Szłot na slasku to nic innego jak sałatka ziemniaczana a w jej skladzie: marchewka, pietruszka, groszek, jajko, ogórek kiszony, szynka choć nie każdy daje, kartofle, majonez i przyprawy. ..


    Mało kiedy Proszę gości o pomoc... gość to gość i tak jak u Us pomagają cos przynuesc. Jedynie jak grilla robie to i owszem pomagają. ...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Ladybird76: Mało kiedy Proszę gości o pomoc... gość to gość.

    ale pewnie chodzi o to, że goście sami deklarują pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    katka_81: goście sami deklarują pomoc.

    mnie chodzi nawet nie o to, ze deklaruja sami pomoc, tylko po porstu sie tak zachowuja, ze wszystko jest naturalne. w kuchni pomagaja naturalnie, nikogo o nic nie trzeba prosic, sa uwazni po porstu i widza co "jest do zrobienia".
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Ulcia no ale chyba z reguly jest wlasnie tak jak piszesz, u mnie nikt nie przychodzi pomagac w kuchni jako tako ale jak robie kawke/herbatke to zawsze ktos sie znajdzie zeby razem ponosic (zwlaszcza ze moj maz ogarnia warstwowe kawy a ja ciacha kroje); jak zapraszamy na obiad to podaje zupe w wazie ale tez bedzie ktos kto pomoze nam talerze zebrac i szybko do kuchni wyniesc zebysmy my z mezem w kuchni nie kwitli. podobnie jest z noszeniem drugiego dania jak uplanuje sobie ze bedzie podawane na talerzach, my z mezem nakladamy, ja dodatkowo troche przyokzdabiam a ktos z gosci na ochotnika donosi innym do stolu
    u mnie w domu tez tak bylo zze jak mama nalewala np w bulionowki flaczki to ktos byl pod reka do noszenia. nie wyobrazam sobie ze przychodzi do mnie kuzynka jakas bliska i chcac drugi widelec czy czysta lyzeczke mnie po nia wysyla. ale fakt w domu miewamy same zaprzyjaznione osobniki. nikogo prosic nie trzeba bo i tak stoja i czekaja zeby cos zaniesc, postawic, podac itp jak byla parappetowka dla osob z firmy meza to faktycznie uslugiwalam w te i we wte
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Kartka zgadza się....
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    A u mnie to nawet jak łyżeczkę ktoś chce to mówi :devil: Nad tym chyba muszę popracować ;-)) Szczególnie w dobie ostatnich czasów - od Wigilii niemal codziennie mam gości, a pani doktor zaleciła mi polegiwanie na początku ciąży.... hmmm.... poleguję od 23 - 7 :cool: :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    ja zapowiedzialam ze przez najblizszy tydzien jestem aspoleczna i jedynym gosc jakiego przyjmuje to moja psiapsiolka
    3 pelnowymiarowe imprezy (sama wszystko gotowalam pieklam robilam) plus codziennie ktos w odwiedzinach to na chwileczke juz mi wystarczy, a od 10 stycznia znowu goscie przez kolejny tydzine wiec musze zlapac oddech i podgonic robote sluzbowa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    A ja mam spokój. ... goście u mnie się pojawia jak będzie parapetówka a dopiero po uzupełnieniu brakujących detali....

    Treść doklejona: 04.01.15 14:35
    A sztucce daje zawsze w ozdobnym pojemniku. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    nie wiem w ktorym temacie to umiescic a jest kilka fajnych pomyslow dekoracyjnych (i nie tylko) wiec wrzucam tutaj

    Dekoracje z wykorzystaniem plastikowych butelek

    das
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Hyde, uwielbiam tego typu pomysly :-)

    P.S. Nie w temacie, ale dzis z pudelka po pizzy zrobilam domek, taki byle-jaki, ale z uchylanymi oknami, otwierajacymi sie drzwiami = wszystkie inne zabawki poszły w kąt na pół dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    dziewczyny a jak sie nazywaja takie kuleczki ktore sa na tych zdjeciach???
    myslalam zeby na wielkanoc wyhodowac sobie domowe tulipany wlanie w ten sposob

    das

    Treść doklejona: 27.01.15 11:15
    ooo, wynalazlam ze tulipany w samej wodzie moglyby byc ale ja mam sklerooze z podlewaniem i mysle ze te kuleczki nawadniajace bylyby lepsze

    das
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Myślę, że jak wpiszesz na allegro szklane kulki to wyskoczy. Tyle, ze nie w kategorii rekodzielo a dom i ogród. Powinny być w różnych kolorach

    Treść doklejona: 27.01.15 19:02
    dopiero doczytałam 2 cześc komentarza... Myslisz że to sa kulki nawadniajace? na moje wygladaja jak te szklane tyle ze zalane woda, a ze szersze naczynie to lepiej podtrzymuja cebule.
    -- []
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 27th 2015 zmieniony
     permalink
    To są hydrożelowe kulki, na allegro tego pełno. Są wielkości ziarenka, po zalaniu wodą rosną w oczach:)

    allegro: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kulki+hydro%C5%BCelowe&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-2-o-0113
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    O prosze, to i ja sie czegoś dowiedziaalm:surprised::smile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Takie kulki kupiłam w sklepie z artykułami za 2,5 zł.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    cioccolato: To są hydrożelowe kulki

    dzieki, bede wiedziala czego szukac, brakowalo mi tego okreslenia 'hydrozelowe'
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 29th 2015 zmieniony
     permalink
    W sklepach chińskich do kupienia lub w kwiaciarniach. Nie lubię ich...

    Na Wielkanoc będę kulała jajka

    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    ja tez jaja robie co roku na wilekanoc ze sznurka :) ślicznie sie prezentują
    --
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    LadyBird podaj "przepis" na te jaja:D są bombowe!!!
    i dziewczyny - poszukuje inspiracji na dekoracje na Chrzciny córeczki. Odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny, więc mam jeszcze trochę czasu, ale chciałabym coś oryginalnego. kiedyś widziałam,że dziewczyny składały serwetki w jakieś gwiazdy. cudne to było. macie jakiś instruktaż:)? będę ogromnie wdzięczna za rady!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Love tak samo jak bąbki z tym, że balon mocniej nadmuchowe z tego co widziałam. Pierwszy raz będę je robiła a znalazłam te inspiracje w grudniu. Wystarczy sznurek, krochmal ługa i balony:):confused:
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    ja robie je co roku, trzeba przygotować biały sznurek (wg mnie najładniej wygladają białe z dekoracjami), Ługę, balony i ja dodaje jeszcze klej wikol, wtedy są bardziej trwałe i jest mniejsze prawdopodobieństwo że sie odkształcą przy przebijaniu balonu i dekorowaniu
    i robie tak jak Lady powiedziała ala bombki tylko wieksze i bardziej jajowate :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Ladybird76: W sklepach chińskich do kupienia lub w kwiaciarniach. Nie lubię ich..

    a podasz z jakiego powodu ich nie lubisz czy po prostu nie bo nie?
    kolezanka ktora pracuje kolo chinczyka mowi ze u nich tylko szklane sa, hydrozelowych nie ma
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ladybird - ja nie mam pojęcia nawet jak się bombki robi;) chciałabym umieć zrobić takie cudo. a co to jest ta ługa? ją trzeba z klejem zmieszać i sznurek w tym wymoczyć czy jak? nie śmiejcie się, serio nie mam pojęcia:P
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Love dziewczyny opisywaly I podawaly linki przed Sietami, wiec jak wrocisz pare stron wczesniej I poczytasz to na pewno znajdziesz przepisy.
    Albo mozesz wpisac w google jak zrobic bombki czy jaja sznurkowe I tez Ci wyskoczy:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Hyde u mnie w każdym chińskim żelowe są bo mama Julie kupuje. Nie lubię bo kiczowato wyglądają, trzeba dbać o świeżą wodę i z czasem robią się brzydkie i tyle.


    Love ługa to krochmal. Ja kupuje go w butelce i nie dodaje kleju. Babki same w sobie są twarde.

    Treść doklejona: 31.01.15 18:54
    Hyde szklane są znacznie ładniejsze.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dzisiaj widzialam zelowe w kwiaciarni (ale na sprzedaz nie mieli tyylko na wytawie) i gfyby mi pani nie powordziala ze to nie szkalne to bym sie nie zorientowala, duze przezroczyste praktycznie niczym sie od szllanych kie rozniace...
    Mi zalezy na zelowyvh bo nie mam pamieci do podlewania kwiatkow, baaa ja to nawet potrafie kaktusy ususzyc ;)
  1.  permalink
    MrsHyde to jeśli nie będziesz dolewać wody do tych żelowych kulek to one też zrobią się małe i wysuszone.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde dla mnie to one w żaden sposób nie są podobne do szklanych.... chyba, że Ja miałam jakieś felerne a troszkę ich moja Julka juz przerobiła...



    Fajnie wyglądają tuż po tym jak napęcznieja i wyleje się z nich wodę ale stojące ciągle w wodzie aby nie wyschnięciu robią się nijakie...

    Treść doklejona: 01.02.15 18:12
    Z czasem takie cos się robi
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    ok, dzięki. poszukam:)! a macie może jakieś fotki Waszego stołu udekorowanego na Chrzciny? chętnie bym cos podpatrzyła;)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    ale te kulki tak się wrzuca do wody??? Myślałam, że takie nasączone wodą dodaje się do gleby, do doniczki wkłada...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    no to te w kwiaciarni byly zupelne inne, cos w tym stylu jak na focie; w zyciu bym kolorowych nie chciala
    babka w kwiaciarni mowila ze zalewa sie tylko tyle woda zeby napecznialy i dolewa jak widac ze sie zmniejszaja

    ggdgdfd
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    MrsHyde: babka w kwiaciarni mowila ze zalewa sie tylko tyle woda zeby napecznialy i dolewa jak widac ze sie zmniejszaja

    dokładnie tak sobie to wyobrażałam zawsze. I również widziałam takie, jak na zdjęciu które wstawiłaś. Te, które wstawiła Ladybird wyglądają nieestetycznie bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    katka_81: Te, które wstawiła Ladybird wyglądają nieestetycznie bardzo.

    dokladnie, byc moze to kwestia tego ze z chinczyka? no i kolorystyka fuuuuj
    w kazdym badz razie czegos takiego za zadne skarby bym nie kupila
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Właśnie widziałam, że te kulki są wykorzystywane do zajęć z integracji sensorycznej :) Ale super pomysł :)))
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Hyde te co wstawiłam są tez jednokolorowe.... chodzi mi tylko o wygląd opakowania.
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeFeb 4th 2015
     permalink
    ja takie wykorzystywałam w przedszkolu do zabawy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Ja z takim głupim problemem do Was... Może mnie jakoś zainspirujecie:)
    W salonie mam drzwi balkonowe, salon na 1 piętrze. Okna z tej strony domu wychodzą na przepiękne bardzo stare drzewa z lewej strony, starą dworkowatą kamienicę, a po prawej... i tu jest problem, na posesję jakiegoś nowego sąsiada, na której jest za przeproszeniem istny pierdolnik. I tak te drzwi balkonowe - centralna część salonu pokazują widok na drewniany wychodek, rozrzuconą stertę desek przykrytych czarną folią, jakieś chaszcze i rozpieprzone po całym placu plastikowe zabawki. O każdej porze roku mają na tym placu taki pierdolnik, myslałam, że dopiero się wprowadzili, więc wkrótce to ogarną, ale nie zanosi się.
    Chciałabym to już czymś zasłonić. Czym można byłoby efektownie zakryć ten fragment barierki na balkonie, żeby była nieprześwitująca? Jakieś doniczki, patyczki? Macie coś takiego u siebie?
    --
  2.  permalink
    Azja, zrób zdjęcie to moze komus coś fajnego do głowy wpadnie :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Azja nie bardzo wiem jak to może wyglądać ale go głowy coś mi takiego wpadło. Moi rodzice mieszkają w bliźniaku i taras mają podobnie jak tu



    no ale z drugiej strony może to trochę przyciemnić salon, bo oni mają to z boku (prostopadle do okna) a nie naprzeciwko okna balkonowego.

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 13th 2015 zmieniony
     permalink
    No i te patyczki niegłupie, może wlasnie cos takiego zrobię? A balkonik jest mały, ale latem stoi tam maly stoliczek przy ktorym sobie piję kawkę co rano, barierka zwyczajna, o taka: (widok super, nie?) :wink: Firanki mi jakoś nie pasują, u nas nie ma firanek...
    ghmdtk
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 13th 2015
     permalink
    nooooooo fest-zazdroszczę sąsiada
    i kawka też pewnie jest pita z przyjemnością przy takim krajobrazie :tooth:
    --
  3.  permalink
    azja, no własnie- chyba wszytsko rozbija się o wielkosc balkonu...
    Ja takie patyczki kiedys miałam, ale ładnie wyglądały tylko wtedy gdy były nowe
    Widziałam kiedys w ikei róznego rodzaju osłony na balkon- moze coś sobie dopasujesz?
    a
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Nie wiedziałam, że jest coś takiego, fajne!!! Musiałabym tylko znalezc dobrą kolorystykę. Dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    dziewczyny macie pomysł albo jakies fotki z dekoracji na chrzciny? robimy w domu. potrzebuję jakąs fajną dekorację stołu - myślałam o jakimś różowym kawałki tiulu przez środek, albo coś podobnego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    LoveLine zzerknij moze na PINTEREST tam mozna znalezc mnostwo inspiracji na rozne okazje
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 29th 2015
     permalink
    Nowe święta, nowe wyzwania dekoracyjne, jak to u Was wyglada? Bo u mnie jeszcze w powijakach.... Na razie poza rzeżuchą nic nie ma :/
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2015
     permalink
    U mnie bardzo duze krzaki dojrzewaja w wazonie. .. a do tego dzisiaj mi kot go strzaskal ehhh
    Musze tez pociąć więcej gałązek bo chce sobie zrobić wielkanocny wianuszek z ozdobami...
    Dekoracje na sam stół wykona mi kuzynka...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2015
     permalink
    a ja w tym roku ide na latwizne i nic nie przygotowuje; znaczy sie zrobie tylko 1ciasto,1salatke i tatara i z tym idziemy do mamy
    i.... dobrze mi z tym :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.