Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Chyba nie ma takiego wątku, a myślę, że każda z nas przed niejedną imprezą zastanawiała się jak tym razem zorganizować stół, żeby był piękny, wyjątkowy i inny niż poprzednio :devil:

    W tym roku robię Wigilię dla rodziny - super :)
    Chciałabym jakoś mega fajnie przygotować stół. Ale nie chciałabym na to wydać kupę kasy - w sensie miliona ozdóbek z Almi Decor itp, wymyślnej zastawy itd.
    Mam białą zastawę - właśnie po to aby do wszelkiej okazji i wymyślności w pomysłach pasowała ;) ...

    Może macie jakieś inspiracje, pomysły, zdjęcia, własne sprawdzone sposoby?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ooo, Ulcia, fajny temat. Ja zamierzam w tym roku zabawić się z serwetkami. O tak
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    :)
    Ale fajny pomysł na serwetkę - nie wiem czy dałabym radę, chyba trzeba popróbować wcześniej ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Dasz radę :)) Ja też popróbuję zawczasu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ja zawsze robię stroik na STOL ze świeca wigilijna.Fajny nastrój się robi.
    Takie choinki robilam w zeszłym roku szybko się składa pięknie wyglądają.
    Lubie tez na biały obrus położyć jakieś bieżniki najczęściej czerwone czy bordowe.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    świetny temat! jestem fanatyczką DIY ! :)

    Co do choinek z serwetek, obczajcie to https://www.youtube.com/watch?v=kNB81I7Vy98. Lekko urozmaicona wersja powyższej metody składania :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ja właśnie wczoraj kupiłam materiał na bieżnik, taki róż w srebrne wzorki. Położę na białym obrusie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    A mój świąteczny absolutny hit to quilling :heartbounce: :heartbounce: :heartbounce:

    W zeszłym roku jak moja córeczka była małym niemowlakiem to miałam czas i robiłam to wieczorami, nie jest trudne (choć tak wygląda), zabiera tylko sporo czasu zwijanie, ale efekty są nieziemskie ! :) Konkretnie wpiszcie w google: quilling snowflakes ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ulcia pomysl z wrzucaniem inspiracji bomba :clap:
    dziewczyny wrzucajcie jak to do tej pory u was wygladalo, moze cos sie "zgapi"
    jutro wieczorem jak juz sie ogarne z robota to wrzuce moje "stolowe" propozycje i inspiracje ktore mam zapisane
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Ulcia super wątek !

    Ja w zeszłym roku robiłam i na choinkę i na stól ozodoby z cynamonu :) wiązałam około 10-12 lasek razem rafią czy tam innymi wstążkami. Można je powiesić wszędzie w zasadzie. Do tego luzem porozrzucałam szyszki, które znalazłyśmy gdzieś w lesie z Nadią - można je posypać jakimś brokatem lub sprayem srebrnym, złotym. Do tego wszystkiego gałązki iglaste, świeczkę wstawić, dodać parę pierników. Ja lubię jak jest tak naturalnie :> aha to wszystko miałam rozłożone na bieżniku - koronkowej serwecie kremowej i fajnie to wyglądało.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    O matko, ale się ciesze, ze Wam pomysł podpasowal ;)) MrsHyde mnie namówiła ;)))
    I jak czytam juz Wasze pomysły, (a jeszcze nie widziałam) to WIEM , ze teraz będziemy Perfekcyjne Panie Stołu ;))))
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Penny, u mnie też cynamon (i anyżkowe gwiazdki jeszcze) w roli głównej, tyle, że jak się chce więcej to laski cynamonu najtańsze nie są. Cynamonowe lasencje naokoło niskiej szklanki układam i związuję sznurkiem lub wstążką i świecznik jak malowany ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    A ja robię na stół i jako ozdoby pomarańcze z goździkami, o takie. Łatwo się robi, a pachnie przepięknie :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    _Fragile_: A ja robię na stół i jako ozdoby pomarańcze z goździkami


    ja też robię, bo sprawia mi dziką przyjemność wtykanie g(w)oździków w owoce (!), mimo, iż rzygam na zapach goździków :D
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Super pomysły dziewczyny :D
    --
    •  
      CommentAuthorhornet
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    W zeszłym roku kupiłam na allegro przepiękne serwetki papierowe już poskładane i ozdobione - super się sprawdziły. Jest tego spory wybór. Miałam dwa komplety różne ale w podobnym stylu. Jedna serwetka złożona jak choinka stała na talerzu, druga leżała obok. Do tego światełka led pod półprzeźroczystym bieżnikiem - są teraz takie w Lidlu (łańcuch gwiazdki led na baterie). Mam też dyżurne rolki organzy w różnych kolorach (kilka metrów, szrokość dowolna) które drapuję i upinam szpilkami do białego obrusu. Na Boże Narodzenie zazwyczaj używam czerwonej / złotej.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Hornet, a jak tę organzę drapujesz i upinasz? Podaj jakieś fotki, bo ja właśnie zawsze ciekawa jestem jak to się robi ;-)
    Pomarańcze z goździkami i laski cynamonu - kupuję ;-))))
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Lubicie gwiazdy betlejemskie? Ja kocham ;) I te czerwone i te białe, zawsze mam dylemat którą kupić, ale w tym roku chyba będą obie.
    A tu cynamonowa dekoracja stołu, dość kosztowna patrząc na ilość lasek cynamonu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ja lubię gwiazdy i uwielbiam świeże stroiki na stole. :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    no to zamiast pracowac przyszlam z fotami ;)

    parapetowka ktoras z kolei
    das

    pierwsze BN w tym domu
    dsa

    dsa

    ds

    dsa

    dsa


    zeszla Wigilia
    ads

    ds

    dsa


    z ostatniej wielkanocy znalazlam tylko taka fote
    dsa
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    slicznie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Pięknie! Takie coś przez środek stołu z perełkami na ostatniej Wigilii i Wielkanoy to co to? Skąd to? Ja też chcę! :bigsmile: i jeszcze te łańcuszki w kieliszkach-świecznikach! Ach!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    to sa takie ozdobne kamyki, na allegro mozna kupic
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    ale przy małym dziecku to chyba mało bezpieczne takie kamyki. U nas byłby bankowo wieczny krzyk, że mała chce kamyk, bo błyszczy i kusi no i niezbyt praktyczne, bo naczynia z jedzeniem przecież będą na stół kładzione. Ładnie wygląda, przyznaję, ale ja zbyt praktyczna jestem na takie cuda :]
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    dla mnie tez to niepraktyczne. ale sliczne.
    ja ostatnio jak na weselu bylam to byla taka zwinieta piekna szmata blyszczaca - biegla przez srodek stolu. wygladalo super, ale wszystko sie na tym chybotalo, ten szalik zabieral miejsce - slowem - niepraktyczne.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    te cos przez srodek stolu fioletowe to organtyna a czerwone fizelina, koraliki kupione przy okazji tez na allegro, a kamyki bodajze w empiku przy jakiejs promocji
    polecam na allegro sprzedawcow grzenioh i Swiat-Florysty ; wyprobowalam ja i moje kolezanki
    a co do praktycznosci to jak ustawiam michy to koraliki ida miedzy nie, wyglada fajnie, dzieci duze wiec co sobie zalowala bede zwlaszcza ze to koszt rzedu kilku zl tylko
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Moja mała taka nietyklaska tego typu rzeczy, wiec chyba się skusze na pomysł :)
    --
  1.  permalink
    Cześć dziewczyny!

    Fajne macie pomysły.
    Mnie w tym roku czeka trudne zadanie podczas świąt bo będą one podwójnym debiutem-jeden pozytywny bo to nasze pierwsze święta w roli małżonków, drugi mega przygnębiający bo pół roku zmarła moja mama, a to ona zajmowała się organizacją świąt...Powoli zaczynam zastanawiać się nad wystrojem, ale za każdym razem myślę sobie ''co by poradziła mama'' i d ... blada, łzy płyną i koniec myślenia.
    Trzeba się wziąć w garść ...
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    lasubmersion strasznie mi przykro. Też przez to przechodziłam. Jak odchodzi mama to juz nie są te same święta. Niestety. W takie dni jeszcze bardziej boli brak bliskiej osoby. Musisz zrobić te święta po swojemu, jakby na nowo, ja ilekroć próbowałam kopiowac mamę to mi zawsze coś nie wychodzilo i byl tylko bol i wściekłość na caly świat ze jej nie ma i ze juz nigdy nie będzie tak samo. No i przez to przestalam lubić święta, smutne są. Mam nadzieje, ze teraz kiedy pojawił sie synek to będzie lżej i że nie bedzie tak smutno bo jednak dziecko potrafi troche rozladowac atmosferę smutku.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Hyde pięknie te stoły. Cudnie tez te bombki na schodach pięknie wyglądają i dają taki świąteczny nastrój.
    Muszę poszukać swoich fotel i wrzucić to co robię.
    --
  2.  permalink
    Ja mam tylko wielkanocne foty, ale co tam- też wrzuce :)
    m
    n
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    swietnie, tak zywo i kolorowo!!!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    a co jest w tym worku?
    --
  3.  permalink
    dzięki Ewa :) Kocie- to koszyk na pieczywo
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Jak radośnie i świeżo! :))
    Ja dzisiaj w lidlu kupiłam takie łańcuchy z lampkami na baterie, które polecałyscie i zamierzam walnąć jakąś organzę i pod to lampki (tak żeby przeświecały) - wg Waszych inspiracji! :))
    Albo mi się jeszcze coś zmieni ;-))

    lasubmersion - przykro mi bardzo z powodu mamy :sad: Faktycznie te świeta będą trudne dla Ciebie - ale zgadzam się z tym co napisała itlina - rób "po swojemu" - teraz po prostu zaczął się nowy rozdział, a tamte, mamine święta niech na zawsze pozostaną w pamięci, wspomnieniach..... są nie do powtórzenia! Ale postarałabym się choć jeden element z tamtych chwil kultywować, tak aby ten duch świat był zawsze z Wami.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Lasubmersion i mnie przykro :(:( Trzymaj się jakoś, myśl o tym, że Mama Towja patrzy z góy na Ciebie i na pewno trzyma za Ciebie i rodzinkę kciuki.

    Hyde super te stoły dekorujesz :) bardzo mi się te kamyczki świecące podobają, "banalne" a jak fajnei wygląda :D I jeszcze mnie te kule wiszące ujęły na poręczy. Coś mi się wydaje, że takie zawieszę u nas na balkonie i schodach wejściowych co by klimat zrobić świąteczny. Kupiłaś je gdzieś czy sama robiłaś ? A jak kupiłaś to gdzie ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Piękne są Wasze dekoracje. Temat jest mi bardzo bliski, uwielbiam stroić, pakować prezenty :bigsmile:
    Dla tych, którym żal miejsca na stole - bo u mnie jest zawsze tyle żarcia, że tych pięknych kamyków i tak by nie było widać - mój pomysł to wieszanie dekoracji nad stołem. Np. na urodziny Hani robiłam pompony z papieru, a teraz na święta planuję powiesić bombki (takie proste, może poobklejam cekinami) i jak mi się uda czasowo to porobiłabym złote gwiazdki z papieru :)
    Przywieszam na przezroczystej żyłce, do sufitu przytwierdzam za pomocą taśmy malarskiej. Trochę widać te miejsca przymocowania, ale efekt jest mega :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    PENNY: I jeszcze mnie te kule wiszące ujęły na poręczy. Coś mi się wydaje, że takie zawieszę u nas na balkonie i schodach wejściowych co by klimat zrobić świąteczny. Kupiłaś je gdzieś czy sama robiłaś ? A jak kupiłaś to gdzie ?


    te kule to samoroby, mialam kilka wersji - te na schodach z czerwona wstazeczka a na scianie w korytarzu, wiatrolapie i lazience z kokarda taka jak te z organzy co przewiazywalam krzesla; bardzo pprosto sie je robi - trzeba kupic balon i sznurek typu szpagat, przygotowujesz krochmal, moczysz w nim sznurek i nawijasz na balon; odwieszasz na noc a potem przebijasz balon i wyciagasz go ktoras z dziur i gotowe :)
    nigdzie takich nie widzialam chociaz ktoregos roku przygotowalam wieksza ilosc (przy pomocy uczennic) i sprzedawalysmy na szkolnym kiermaszu zeby uzbierac kase na hospicjum
    aha - te robione nie nadaja sie na zewnatrz, "zaciagnie" je mroz i wilgoc do srodka
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Piękne te Wasze stoły. .. prezentują się okładkowo.

    Hyde moj stół w podobne zdobienia z tym, że dodaje świeżych gałązek choinki na BN oraz zrobiony przez florystke stroiki a na Wielkanoc daje gałązki borówki czy też bukszpanu

    Szczypta w tej brązowej sakwie to pieczywo trzymasz?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Lady sama stroik zrob, to nie takie trudne :)
    ja stroiki robilam dla znajomych w prezencie, doczepialam cynamon, skorke pomaranczy, anyz i jakies czerwone kokardki, nie moge znalezc zdjecia ale fajnie to wygladalo


    czy ktoras z was robila pompony z tiulu? mam taka wizje na schody zamiast tych sznurkowych co byly poprzednio
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    a_net_a pochwal się fotami jak to wygląda :D
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    MrsHyde: czy ktoras z was robila pompony z tiulu?


    ja robiłam w tym roku na pierwsze urodziny córki, obkupiłam się tiulem w sklepie z ozdobami ślubnymi :D Pięknie wyglądają takie pompony, ale trzeba kupić miękki tiul, bo sztywny gorzej się formuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    a masz gdzies info/tutorial jak zrobic?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Hyde po co jak kuzynka florystka prowadzi kwiaciarnie i ma dostęp do wszystkich ozdób no i tez Lubie jej kompozycje...

    Dziewczyny a macie na BN żywe choinki? Robicie na jeden kolor czy różnorakie?

    Treść doklejona: 20.11.14 20:54
    Hyde Ja pamiętam, że robiło się to na zasadzie składania pasa tiulu w tzw chroni je po czym mocno się ściągało a do tego formować aby wyglądało na kule.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde, technika jest zawsze taka sama, a przynajmniej podobna. Ja korzystam z tego https://www.youtube.com/watch?v=aRmOpYGvrBY

    Co do choinek: żywa, dwukolorowe lubię, mam albo zielono-złota lub słomkowe ozdoby + czerwone kokardki & lampki. Oczywiście mam kilka bombek z dzieciństwa, których zabraknąć nie może ;)

    Nie cierpię za to pstrokacizny na choince, plastikowych bombek, sztucznych łańcuchów i włosów anielskich.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Boże jakie Ty masz mega fajne pomysły Hyde! :whorship:
    Aneta - świetny pomysł z tymi ozdobami do sufitu!
    Ja choinkę mam żywa i kolorową. Kiedyś miałam jednokolorową - w zależności od roku, granatowa, czerwoną, białą - ale jakaś taka smutna była (może za mało ozdób) i zostałam przy kolorowej :))

    Treść doklejona: 20.11.14 21:03
    Elyanna: Nie cierpię za to pstrokacizny na choince, plastikowych bombek, sztucznych łańcuchów i włosów anielskich.

    ja też!
    Uwielbiam za to słomiane ozdoby
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 20th 2014 zmieniony
     permalink
    My już od lat kupujemy żywą i króluje na niej raczej eklektyzm, czyli co mamy to damy.:tooth: Jedynie łańcuchów juz nie wieszam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Hyde po co jak kuzynka florystka prowadzi kwiaciarnie i ma dostęp do wszystkich ozdób no i tez Lubie jej kompozycje...

    a no to inna bajka, myslalam ze kupujesz :)

    Ladybird76: Dziewczyny a macie na BN żywe choinki? Robicie na jeden kolor czy różnorakie?

    zywa, zywa i tylko zywa; ubostwiam zapach choinki i nawet obsypujace sie kolki sa niestraszne :)
    a jesli idzie o bombki to kiedys mialam zloto-czerowna, pozniej bailo-srebrna a teraz odkad tu zamieszkalismy prawdziwa choinka jak z wierszyka (moze wg niektorych odpustowa) wielokolorowa
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    No moja odpustowa właśnie (brakowało mi tego słowa) - z kokardkami gwiazdkami aniołkami szydełkowanymi i staryyyymi bombkami jeszcze po mojej babuni itd. Taka jak tu w tle
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 20th 2014
     permalink
    Hyde u mnie też żywa i kolorowa kocham moment kiedy "wchodzi" do domu... ten zapach ehhhh... srebrny anielski wlos tez daje i lampki na tzw zabkach-świecznikowe kolorowe no i świecący czubek - gwiazda
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.