Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    elfi, u nas to wszystko stoi na głowie ;) Wiadomo, ściana wschodnia ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Obe, my też pod ścianę wschodnią podchodzimy i jest podobnie ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Elfika u was to jesZcze nie jest Polska B :cool:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Tak jak wspominałam - znalazłam placówkę, gdzie realizują WWR do godz. 20:00 i kilka dni temu złożyłam tam dokumenty, żeby móc po pracy na spokojnie z Fryckiem jeździć. Przysługuje nam max 8 h na miesiąc. 8-go listopada mam spotkanie z jakimś koordynatorem i dopiero po tej wizycie zaczniemy zajęcia.

    Natomiast po ponownej rozmowie z dyrektorką przedszkola integracyjnego okazało się, że ona twierdzi, iż przysługują nam zajęcia z programu "Za życiem" (byłam w szoku, bo w PPP nic nie mówili i byłam przekonana, że nas nie obejmuje). Mam tylko ustalić godziny i mogę z programu korzystać (do dyspozycji max 20 h miesięcznie).

    To jak to jest w końcu? Autystom ponoć nie przysługuje. Bo program dotyczy dzieci, które doznały niepełnosprawności w życiu płodowym lub w czasie okołoporodowym (obarczonych wadami wrodzonymi albo śmiertelnymi schorzeniami).
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    My korzystamy z programu za życiem, a syn ma autyzm.
    Ale za to nie mamy wwr. Ta sama placówka ppp.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Czyli albo WWR albo za życiem.
    Kurde, u mnie każdy mówi co innego....
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Marion, wiem że dziewczyny tutaj mają jedno i drugie, ale u mnie mówią inaczej.
    My mamy codziennie babeczkę z suo to ja nie chcę aby mój młody miał za dużo terapii.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Nie, WWR sobie, za życiem sobie bo to są dwie różne pule finansowania.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018 zmieniony
     permalink
    elfika: WWR sobie, za życiem sobie bo to są dwie różne pule finansowania.

    No właśnie tak samo mi tłumaczyła dyrektorka przedszkola. A w PPP ani słowem się nie odezwali...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2018 zmieniony
     permalink
    Bo może u Was nie ppp uzyskało środki a np to przedszkole? Natomiast jak Ci proponują to bierz, nie wnikaj czy autyści się łapią, nie musisz się znac ;)
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    To samo miałam napisać--jak dają to bierz, nie ma co drążyć skoro tylko można skorzystać :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 15th 2018 zmieniony
     permalink
    marion a macie zaświadczenie "za życiem"?

    Treść doklejona: 15.10.18 11:52
    elfika: Natomiast jak Ci proponują to bierz, nie wnikaj czy autyści się łapią, nie musisz się znac ;)

    W ustawie stoi, że mogą skorzystać: rodziny, w których przyjdzie albo przyszło na świat ciężko chore dziecko. Oznacza to:
    ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo
    nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.
    Czyli autyzm się łapie.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018 zmieniony
     permalink
    obe: marion a macie zaświadczenie "za życiem"?

    No właśnie nie mamy.
    obe: Czyli autyzm się łapie.

    "Za życiem" jest skierowane do dzieci, u których niepełnosprawność objawiła się w okresie okołoporodowym. W necie, na stronach dot. autyzmu piszą, że w projekcie nie uwzględniono pomocy dla dzieci, u których niepełnosprawność objawiła się później niż w okresie okołoporodowym, a także dla dorosłych niepełnosprawnych. I że autyści się nie łapią.

    No ale skoro piszecie, żeby nie dociekać, skoro dają, to OK.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    marion: obe: marion a macie zaświadczenie "za życiem"?

    No właśnie nie mamy.

    To to będzie decydujące - trzeb pójść do lekarza i poprosić o wystawienie takiego zaświadczenia. Jak dostaniecie to można machinę uruchomić :)
    marion: "Za życiem" jest skierowane do dzieci, u których niepełnosprawność objawiła się w okresie okołoporodowym. W necie, na stronach dot. autyzmu piszą, że w projekcie nie uwzględniono pomocy dla dzieci, u których niepełnosprawność objawiła się później niż w okresie okołoporodowym, a także dla dorosłych niepełnosprawnych. I że autyści się nie łapią.

    No ale skoro piszecie, żeby nie dociekać, skoro dają, to OK.

    Nie drąż ;)
    Swoją drogą są choroby (w tym autyzm), które są od urodzenia ale zbadać można dopiero później.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    a mi zaświadczenie za życiem zaginęło :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    obe: trzeb pójść do lekarza i poprosić o wystawienie takiego zaświadczenia

    Jakiego?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    za życiem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    marion: obe: trzeb pójść do lekarza i poprosić o wystawienie takiego zaświadczenia

    Jakiego?

    Ze strony poradnika NFZ:
    Zaświadczenie o chorobie, powstałej w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, możesz otrzymać od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego1), który:

    posiada specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.
    Ponadto, zaświadczenie wydane przez:

    lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,
    lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii,
    specjalistę w dziedzinie pediatrii,
    uprawnia dzieci do 18 r. ż.2) do:

    skorzystania z wyrobów medycznych, na zasadach określonych w ustawie „Za życiem”,
    korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Mogę liczyć tylko na lekarza POZ, czyli pediatrę...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    marion: Mogę liczyć tylko na lekarza POZ, czyli pediatrę...

    No to łapiesz się na tę drugą część uprawnień, ograniczoną :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Zapytaj Pania dyr czy cos musisz dopełnić aby syn korzystał z ich zajęć. Pewnie sama Cie pokieruje
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    No właśnie tak zrobię - zapytam dyrektorki, bo ona będzie wiedzieć najlepiej, jakich papierów i od kogo potrzebuje.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 16th 2018
     permalink
    Dziś mieliśmy być na obserwacji u psychiatry. Zdołaliśmy dojechać do stacji kontroli pojazdów w Nieporęcie...
    pierdyknela nam poduszka nad amortyzatorem i wszystko poszło do góry. Zjechaliśmy w dobrym momencie... mogła pójść przednia szyba plus całe koło... następne podejście w listopadzie :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 16th 2018
     permalink
    Uuu, ale niefart.... Szkoda, ale cóż zrobić.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Właśnie wracamy od psychiatry.
    Autyzm dziecięcy. Psychiatra nie miała wątpliwości.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Klarka? I co teraz? Macie szansę na jakiś program, jakieś wsparcie?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Skąd wiesz, że u Amiszów nie występuje autyzm?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 9th 2018 zmieniony
     permalink
    Tak Obe, Klara.
    No co? Plan działania jest taki, że w czerwcu wyrabiamy w ppp opinie o kształceniu specjalnym i od września przedszkole terapeutyczne, a potem zmieniamy na integracyjne. Powiedziała mi to co już dawno wiem, że autyzm jest najlepiej „dotowany” wiec będziemy mieć większe możliwości terapeutyczne. Pokazałam jej właściwy opis MRI jako pytanie czy to koreluje. Potwierdziła moje przepuszczenia zaznaczając, że opcji konfiguracji co dokładnie z czego wynika jest kilka. Co też wiem. Zgodziła się ze mną, że warto wałączyc dietę, suple i marihuanę medyczną.
    Dla mnie najważniejsze jest to, że wiem z czym się zmagam bo ja z tych co lubią wiedzieć na czym stoją.
    Czeka nas kontrola na wiosnę oraz wizyta u psycholożki aby Klarę opisała.
    A 19.11 wizyta u neuropsychologa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Daria, dużo siły!!!
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    No trochę tego będziecie mieć ale Ty sprytna jesteś to sobie poradzisz :) Kurcze a miałam taką nadzieję, że Klarka wyjdzie z tej opresji bardziej obronną ręką. Z drugiej strony, super, że już macie diagnozę i nie musicie o nią walczyć latami :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Dzięki Jahe!

    .
    Obe, to prawda. Dzięki tak wczesnej diagnozie jesteśmy zajebiscie do przodu. Ale to tylko dzięki wadzie cewy tak naprawdę. Stanowi to tez niestety drugą stronę medalu. Wszak w MRI wyszło kilka nieprawidłowości :/
    Mamy też farta bo w tym roku specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy uruchomił przedszkole z bardzo dobrym zapleczem więc choć jeden problem w postaci poszukiwania nam odpadł.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2018
     permalink
    Kurde no.
    Ale w sumie jest diagnoza, to lepsze niż brak diagnozy.
    Teraz ruszycie z kopyta i raz dwa wypracujecie pięknie wszystko, co się da.
    Kciuki !
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 10th 2018
     permalink
    Laski, pytanie milion!
    czy ja rozpoznanie Klarkowe z OWI muszę potwierdzić/wykluczyć w jakimś specjalistycznym ośrodku typu synapsis??? bo taki cynk dziś dostałam :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 11th 2018
     permalink
    Ja nic nie potwierdzalam. Jedyne w ppp, bo ten ich papier ma znaczenie u nas.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 15th 2018
     permalink
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 16th 2018 zmieniony
     permalink
    Odnośnie powyższego linka - Kodeks Pracy od czerwca przewiduje dla rodziców pracujących możliwość przejścia na system pracy tzw. przerywanej i robienia "przestojów" w pracy na czas zajęć terapeutycznych.

    Rozmawiałam z kadrową u mnie w firmie - nie zna tematu, bo nikt jeszcze o takie coś u nas nie wnioskował. Zgłębi problem, a szczególnie kwestię naliczania wysokości zarobków za czas mojego "przestoju" (bo niby się należą, ale pomniejszone). Jednak wstępnie stwierdziła, że raczej pójdą mi na rękę - pismo do dyrektora z całym opisem sytuacji wraz z podłączeniem niezbędnych dokumentów i powinno się udać.

    Mieliśmy mieć zajęcia z programu "Za życiem" w przedszkolu integracyjnym - zwodzili mnie ponad miesiąc i ostatecznie odmówili. Wytłumaczyli się, że prowadzą zajęcia grupowe, a Fryc wymaga indywidualnych, z racji wieku poniżej 3 lat. Udałam się więc do szkoły specjalnej - byłam złożyć dokumenty tydzień temu, a dziś już dzwonili i jesteśmy umówieni na zajęcia na przyszły tydzień (codziennie po 1 h).
    Mam też drugą placówkę, która będzie realizować WWR (5 h na miesiąc). Muszę jakoś zgrać grafiki obu placówek, z systemem pracy moim i męża oraz szkołą Henia i żłobkiem Frycka. Matko, masakra będzie na początku, żeby to wszystko jakoś ustalić i wpaść w rytm...

    Plusem jest możliwość tej pracy w systemie przerywanym. Nie będę musiała całkowicie rezygnować z pracy, ale też odrabiać czasu, kiedy będę na zajęciach z Fryckiem. Oby się wszystko udało pomyślnie załatwić.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2018 zmieniony
     permalink
    No i jednak z 'pracy przerywanej' nic nie będzie - po głębszym sprawdzeniu sprawy przez kadrową, nie da rady u mnie w firmie.
    Jednak przy wstępnych rozmowach z terapeutami dogadałam się, że będziemy mieć terapię w godzinach 17:00-19:00, ewentualnie rano (poranne zajęcia dostosujemy do grafiku męża).
    .
    .
    Zapisałam Frycka na ponowną diagnozę, bo ta, którą mieliśmy (niepotwierdzająca autyzmu), nie satysfakcjonuje mnie. Termin dopiero nam ustalą, ale najwcześniej będzie to kwiecień/maj 2019.

    Oto ulotka Stowarzyszenia, gdzie będzie diagnoza, odnośnie niepokojącego zachowania dziecka. Fryderyk spełnia 19 na 20 kryteriów... :cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 26th 2018
     permalink
    Marion, tzn że ty nadal podejrzewasz że to może być autyzm?
    A termin Ci powiem to kpina, tyle czekania. Bo u mnie wszystko trwało 3 miesiące, do wydania wwr, ks i niepełnosprawnosci. Chyba dużo dzieci jest do diagnozy :/
    I powiedz mi, czy Fryderyk lubi takie późne godziny aby pracować? Pytam z ciekawości.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2018 zmieniony
     permalink
    dagus84: Marion, tzn że ty nadal podejrzewasz że to może być autyzm?

    Tak.
    dagus84: A termin Ci powiem to kpina, tyle czekania.
    dagus84: Chyba dużo dzieci jest do diagnozy :/

    Dużo dzieci to jedno, a drugie, że tylko jeden dzień w tygodniu diagnozują. Ale mi to nawet pasuje - będę miała wtedy komplet badań, które wymagają do diagnozy, a które jeszcze przed nami.
    U mnie w lubuskim lipa co do palcówek diagnozujących, więc szukam innych.
    dagus84: I powiedz mi, czy Fryderyk lubi takie późne godziny aby pracować? Pytam z ciekawości.

    Nie wiem tego jeszcze - w zeszłym tygodniu miałam spotkania organizacyjne z terapeutami i dziś dopiero mamy pierwsze zajęcia. Okaże się więc, jak będzie reagował.
    Choć godziny jakby nie patrzeć późne. No ale inaczej nie dam rady - zrywając się z pracy musiałabym ten czas odrabiać, a nie miałabym kiedy.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2018
     permalink
    Marion, a ktorego nie spelnia tak z ciekawosci?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: a ktorego nie spelnia tak z ciekawosci?

    Ostatniego - że utracił nabyte umiejętności. Bo w moim odczuciu nic nie utracił, a (bardzo powoli) zyskuje nowe umiejętności.

    Ulotka mówi wyraźnie o "dziecku do 2 roku życia" - i pod tym względem oceniłam Frycka na 19 z 20. Aktualnie trochę pokazuje palcem, robi czasem papa i brawo, lepiej reaguje na imię, wykonuje proste polecenia (daj, choć, wyrzuć do śmieci). I to tyle odnośnie tej listy z ulotki. Reszta podpunktów jak najbardziej go dotyczy.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 26th 2018
     permalink
    Czyli nie było czegoś takiego że mówił wcześniej i w pewnym momencie zamilkł? I teraz znów pojawiają się słowa?
    To samo tyczy się zachowania?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2018 zmieniony
     permalink
    dagus84: Czyli nie było czegoś takiego że mówił wcześniej i w pewnym momencie zamilkł? I teraz znów pojawiają się słowa?

    Ale on nie mówi wcale - nawet mama i tata jeszcze nie usłyszeliśmy...

    Co do zachowania, to nie zauważyłam utraty umiejętności. A wręcz nabywa je - np. od ok. 2 mies. próbuje sam się rozbierać i ubierać.
    Niestety wróciły ataki agresji i autoagresji :sad:
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 26th 2018
     permalink
    Marion, a może położyć się w szpitalu w Mikoszowie pod Wrocławiem. Tam diagnozują autyzm.
    Mi w ppp o tym mówili. Że jak będzie problem mojego zdiagnozować to mam tam iść.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 27th 2018 zmieniony
     permalink
    Fryc źle reaguje na nowe miejsca - jeśli musielibyśmy tam spędzić kilka dni, to rozniesie oddział :sad:

    Czekam na potwierdzenie tego kwietniowego terminu w Poznaniu. Stowarzyszenie "pro-FUTURO" - polecane w internecie i przez Synapsis.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 28th 2018 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny - podpowiedzcie.
    Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności dla Frycka? I co by mi dało (i Fryckowi), na obecnym etapie takie orzeczenie? Czy mogę liczyć na dodatkowego opiekuna dla niego w Żłobku? Czy taka opcja dopiero od przedszkola?

    Pytam, bo wczoraj miałam rozmowę z dyrektorką żłobka - że sobie nie radzą z nim... Ostatnio ma częste i silne ataki histerii - wtedy płacze, krzyczy, kopie, bije, rzuca czymkolwiek, co ma pod ręką, uderza głową i rękoma w meble i ściany. Ciężko go wtedy uspokoić. Dzieci jak to widza, to się boją i uciekają do innych pań na kolana... W takiej sytuacji jedna z pań musi rzucić wszystko, by zająć się nim i go wyciszyć.
    Dyrektorka zasugerowała, żeby postarać się o "niepełnosprawność", bo Fryc dostanie wtedy opiekunkę tylko dla siebie. A jeżeli się nie uda, to może poszukać innej placówki, z grupą integracyjną (tylko że u mnie żłobków integracyjnych nie ma). Niby nie powiedziała wprost, że chce rozwiązać z nami umowę, ale stwierdziła, że Frycek "męczy się w ich grupie", bo One nie są stanie poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebuje, i przez to też nie idzie do przodu z rozwojem. Oraz jakby nie patrzeć, rozpierdziela im dzień, bo co chwilę jedna z nich musi się skupić tylko na nim.

    Nie wiem co robić... :sad:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 28th 2018
     permalink
    Dopóki nie będziesz mieć diagnozy autyzmu orzeczenia nie dostaniesz bo nie masz podstaw :(
    Jedynie diagnoza PLUS orzeczenie o kształceniu specjalnym daje asystenta tudzież nauczyciela wspomagającego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 28th 2018
     permalink
    w Polsce fukcjonuje podwojny system orzecznictwa o niepelnosp[rawnosci.
    Jak sie ma diagnoze (np. autyzmu, ZA) to z taka diagnoza idzie sie rownolegle do:
    1. ppp - tam wydaja orzeczenie o ksztalceniu specjalnym (ale wydaje mi sie ze zlobek pod to nie podchodzi, tylko przedszkole oraz szkola). Takie orzeczenie sklada sie w placowce dziecko powinno miec z automatu zapewnionego nauczyciela wspomagajacego oraz zajeciea wynikajace z orzeczenia). Orzeczenie o ks jest dokumentem "panstwowym" i obligujacym szkoel/przedszkole do wypelniania zalecen w nim zawartch. Jesli ktoregos zalecenia nie wypelnia to lamie prawo i wtedy trzeba zlozyc skarge do kuratorium.
    2. powiatowego zespolu do spraw orzekania o niepelnosprawnosci (czesto miesci sie to w MOPSIE) i sklada wniosek o niepelnosprawnosc + ksera wszystkich papierow + wypelniony wniosek przez lekarza nie starszy niz 30 dni. Takie orzeczenie jesli zostanie wydane uprawnia do:
    a. zasilku pielegnacyjnego w wysokosci 180 zl
    b. zwotu kosztow dowozu lub dowozu do placowki (ale chyba tez przedszkole i szkola)
    c. zalozenia konta w fundacji i wyplaty srodkow
    d. znizek, ulg, darmowych przejazdow MPK itd itp.
    ewentual;nie jak ktos ma punkt 7 to moze przejsc na swiadczenie pielegnacyjne jesli zrezygnuje z pracy, do tego progi do 500 plus sie zwiekszaja, do wszelkich zasilkow no i punkty przy rekrutacjach, bo w domu jest dziecko niepelnosprawne.
    e. mozna udac sie z tym do MOPS i faktycznie poprosic o uslugi opiekuncze i terapie w domu - jest to wtedy za darmo, albo za lekka doplata w zaleznosci od dochodu. Wiec mysle, ze pani w zlobku mogla mowic o tym. Z forow wiem, ze sa matki, ktore pisaly do wydzialu edukacji, ze ich to nie obchodzi co wydzial edukaji zrobi, ale one pracuja i maja dziecku zapewnic opieke od 8 do 17, rowniez w swietlicy. I przydzielali dodaztkowa pania (ale to dopiero szkola i przedszkole, bo zlobki wg tego co mi sie wydaje, nie sa placowka edukacyjna tylko opiekuncza).

    Treść doklejona: 28.11.18 12:24
    gdyby ci przyznali punkt 7 to moglabys zrezygnowac z pracy na czas zlobka, dostalabys wtedy 1500 zl. Plus 184 zasilku. Zwiekszaja sie tez progi do 500 na pierwsze i zasilkow, ale to pewnie sie nie lapiecie. W sumie placac za zlobek prywatny tez jakas kasa z wyplaty na to idzie, a by odpadla, wiec moze by to bylo jakies czasowe wyjscie.
    Z doswiadczenia wiem, ze z punktem 7 jest ciezko, ale sa miasta, gdzie daja bez problemu, a sa jak u nas, gdzie orzeczen nie daja w ogole i trzeba sie odwolywac w wojewodzkiej, a czesto nawet i w sadzie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 28th 2018
     permalink
    Ewa - dzięki wielkie za rozjaśnienie problemu.
    Ewasmerf: moglabys zrezygnowac z pracy na czas zlobka, dostalabys wtedy 1500 zl

    Nie ma opcji rezygnacji z pracy. Bo zarabiam więcej niż mąż. Poza tym większość mojej pensji idzie na rachunki i opłaty - a jest tego ok. 1800 - 2000 co miesiąc...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 28th 2018
     permalink
    to maz tez moze zrezygnowac z pracy. jedna osoba na jedno dziecko. Ja rozumiem, ze ta opcja nie wchodzi w gre. Najwyzej panie sie beda meczyc jeszcze do czasu przedszkola. Ale wyrob te orzczenia. Fryc od wrzesnia do przedszkola pojdzie, zreszta orzeczenie o niepelnosprawnosci (to z powiatowego to dodatkowe punkty przy rekrutacji).
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.