Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    To mam isc tam na ta diagnoze, czy szukac gdzie indziej gdzie jest psychiatra? Nie znam sie na tym:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    marion: Mamy takie zalecenia. W przedszkolu też to stosują - ale tam działa to o wiele lepiej niż u nas w domu...

    zdaję sobie z tego sprawę. taką bazę ma przedszkole i dobrze, że wymaga tego samego od Was. bo konsekwencja to podstawa. i właśnie z jej powodu w domu działa tak sobie. bo tej konsekwencji nie było.
    i ja to też rozumiem. mi Hubert serwuje brak konsekwencji, konsekwentnie o dziwo, od 10 lat...

    tylkonadzis: To mam isc tam na ta diagnoze, czy szukac gdzie indziej gdzie jest psychiatra? Nie znam sie na tym

    tam czyli gdzie? bo już się pogubiłam.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Do Bydgoszczy, do Pro-Integris. Na diagnozie bedzie psycholog i pedagog
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    a platne to czy na nfz?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    ale mi wyskakuje przedszkole a psycholog i pedagog mogą wchodzić w skład zespołu diagnostycznego, ale nie muszą. wtedy diagnoza jest po prostu obszerniejsza. jednakże główną diagnozę stawia psychiatra, który może ale nie musi brać opinii zespołu pod uwagę.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Platne 300 zl. Psychiatry raczej nie bedzie. Bo jak pytalam jaki lekarz bedzie na diagnozie, mowila tylko o psychologu i pedagogu
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    nie rozumiem. To ma byc diagnoza czy co?

    Treść doklejona: 05.11.19 12:25
    chcesz Wiktora zakwalifikowac do tego przedszkola? Ja nic z tego nie kapuje
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Tylkonadziś, czym prędzej dzwonisz pod numer 52/372 18 81. to jest wojewódzka przychodnia zdrowia psychicznego, poradnia dla dzieci i młodzieży. robią pełną diagnostykę w kierunku aytyzmu, w ramach nfz. z tego co rozmawiałam z panią to terminy marzec /kwiecień ALE z doświadczenia wiem, że ten czas szybko leci. są dwie panie doktor, które ogarniają takie maluchy Suś i Koszeta [jeśli nic nie przekręciłam].
    także telefon do łapki i jedziesz z tematem.
    .
    edit. jeszcze na szybko rzuciam nazwiska na grupę i polecają Suś.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Może psychiatra będzie na kolejnym spotkaniu?

    Marion, My w przedszkolu mamy jako nw bardzo młodą Panią. Praktycznie zaraz po studiach. I też się martwilam, czy ma dość doświadczenia, że raczej go nie ma. Wespół z drugą Panią i Panią woźną sprawiły, że mój syn jest w grupie a nie obok niej, że sie bawi z dziećmi. No zupełnie inne dziecko. Czasem chęci i motywacja dają więcej niż mega doświadczenie. Więc może spróbuj tak kogoś poszukać. A może przez jakaś fundację?
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Psychiatry tam nie maja, dzwonilam, dadza jedynie namiar.

    Elfika ok dzwonie
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    tylkonadzis: Psychiatry tam nie maja, dzwonilam, dadza jedynie namiar.

    to niech się walą. wygląda na naciąganie na kasę...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Tylko do marca dziecko będzie bez diagnozy, jakiekolwiek terapii czy przedszkola?
    Bo jak w międzyczasie pójdzie do tego przedszkola i będziecie czekać na d9agnize to ok. Ale kurczę, szkoda żeby dziecko tyle czasu było bez wsparcia jakiegokolwiek.
    A Wiktor tojamie rocznik? 2016?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Wiktor jest w wieku Klary.
    ja osobiście uważam, że 5 miesięcy bez zrobi mniej szkód niż niewłaściwa diagnoza i terapia. oraz z doświadczenia wiem, że w tym wieku terapia jest raczej jałowa niż efektywna.
    -- [/url]
  4.  permalink
    Na 13 marca do dr Suś.
    Do tego czasu cos wiecej powinnam zrobic?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    super!!!
    do tego czasu obserwuj, nagrywaj.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Nie wiem elfika. Nie do końca się zgadzam z tym co mówisz. Moje dziecko też kiedyś było w wieku Wiktora i Klary więc jakby ogarniam temat ;) Dobra diagnoza jest niezbędna ale pół roku czekania i w tym czasie żadnego wsparcia terapeutycznego to słabo. Widzę też, że tylkonadzis nie ma oparcia w rodzinie i raczej bardzo potrzebuje wsparcia i pomocy w działaniach terapeutycznych. I środków na ewentualną prywatną terapię też chyba nie bardzo tak żeby dziecku coś do tego czasu zapewnić.

    Treść doklejona: 05.11.19 12:57
    Niech się może reszta mam bardziej doświadczonych ode mnie wypowie.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: Na 13 marca do dr Suś.

    Super!
    Ale Daria wyszukałaś "miejscówkę" :shocked:
    tylkonadzis: Do tego czasu cos wiecej powinnam zrobic?

    Badanie słuchu we śnie (ABR).
    Może jakieś opinie - pedagogiczną, neurologopedyczną, psychologiczną, neurologiczną. Na takie konsultacje warto wziąć notatki opisujące Wiktora, bo w trakcie kilkunastominutowej wizyty nie da się wszystkiego opowiedzieć..
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    _Isia_: Niech się może reszta mam bardziej doświadczonych ode mnie wypowie.

    U nas PPP zaproponowała opinię z diagnozą "autyzm" we wrześniu 2018 - żeby ruszyć z terapią jakąkolwiek (Frycek miał 2 lata i 5 mies.). Zgodziłam się, bo mi w PPP powiedzieli, że na inne zaburzenia się nie należą żadne zajęcia (załatwiłam więc WWR i zajęcia z programu "Za Zyciem"). Diagnoza właściwa była w lutym 2019 (miał 2 lata i 10 mies.).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    _Isia_: Niech się może reszta mam bardziej doświadczonych ode mnie wypowie.

    o właśnie, bo jakby nie było od niedawna Twój syn ma diagnozę, a jest starszy. że tak brutalnie polecę po temacie.
    nie wyciągałabym też ciągle tematu braku wsparcia. to już wszyscy wiemy. nie ma potrzeby przypominania. ja w sumie też nie mam wsparcia. bo mój wspaniałomyślny mąż, który rok temu, po diagnozie, epatował TAKĄ WIELKĄ akceptacją autyzmu, dziś sobie nie radzi i mi wszystko rozpieprza i dziecko przy okazji. a mimo to idę do przodu bo się skupiam na tym co mogę zrobić na miarę moich możliwości. terapie można też realizować bezpłatnie w ramach wwr, za życiem czy orzeczenia o ks w przedszkolu.
    ale przecież łatwiej się demonizuje zamiast powiedzieć dobra robota szczególnie w niesprzyjających warunkach :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    U nas też ta, wczesna terapia i diagnoza dużo dały. Chyba najwięcej porównując przestrzeń Czasową. To też, pewnie zależy od dziecka...

    Treść doklejona: 05.11.19 13:12
    Co ja bym zrobiła wcześniej? Do dobrego neurologa pojechała. Nas diagnizowala, dr Masztalerz w Bydgoszczy. Niestety NFZ to około 6 mcy. Prywatnie 120 zł, ake właściwie pierwsza wizyta od ręki. Potem wysyła na obserwację do szpitala. Kieruje na eeg i mri i inne badania. Ja bym chyba nie mogła czekać kolejne 6 mcy bezczynnie... Za duży stres i strata cennego czasu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 5th 2019 zmieniony
     permalink
    elfika: ja w sumie też nie mam wsparcia. bo mój wspaniałomyślny mąż, który rok temu, po diagnozie, epatował TAKĄ WIELKĄ akceptacją autyzmu, dziś sobie nie radzi i mi wszystko rozpieprza i dziecko przy okazji

    Wczoraj rozmawiałam o tym w naszym przedszkolu - usłyszałam, że grubo ponad 80 % ojców dzieci z przedszkola tak ma...
    Niby akceptują, ale jednak nie radzą sobie, łamią ustalone zasady terapii, "uciekają" z domu pod różnymi pretekstami, szukają wymówek. U mnie jest po części tak samo - niby mąż się angażuje, transportuje go często do i z przedszkola, szuka pomocy naukowych, kupuje "gadżety" wspomagające terapię, ale jak ma "pracować" z Fryckiem, to często nerwy mu puszczają, odpuszcza itp. A konsekwencja to połowa sukcesu. Ja zaciskam zęby i robię, co muszę - mimo iż krzyczę wewnętrznie i serce mi pęka na milion kawałków...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    marion: Ale Daria wyszukałaś "miejscówkę"

    a jakoś tak mnie tknęło :)

    marion: Wczoraj rozmawiałam o tym w naszym przedszkolu - usłyszałam, że grubo ponad 80 % ojców dzieci z przedszkola tak ma...

    ja bym powiedziała w całej PL... widać to też na grupie. aż admin się wkurwił na poziom zaangażowania i założył taką tylko dla ojców..
    u nas największą bolączką jest brak konsekwencji i granic. a to najgorsze co można zaserwować dziecku niezależnie od tego czy nt czy z zaburzeniami rozwojowymi. Biankę mi tak tym rozwalił, że odliczam czas do jej wykolejenia. chyba, że wcześniej wystrzelę ją w kosmos... jesteśmy właśnie u mnie w sypialni. gadam z Wami, a dziewczyny leżą na łóżku i coś tam oglądają. były grane lizaki, przy czym Klara się ukleiła i oddała mi całego. a Bianka mówi do mnie żebym przyniosła mokre chusteczki. ja jej na to, że nie przyniosę, że ona ma iść bo ma młodsze nogi. na co ona, że ona nie może bo ona leży a ja siedzę. no nic tylko przyłożyć na odlew. ale to i tak nic nie da. zwrócenie jej uwagi, że jest chamska a ja nie jestem jej koleżanką też nic nie daje... to mnie kosztuje jeszcze więcej energii niż Klary ataki histerii bo te są do ogarnięcia...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Jak już pisałam, mój syn ma ZA. Pewnie nie pamiętasz ale przypomnę, że ma 4.5 roku. Diagnozę, a konkretnie papiery dostał na swoje 4 urodziny. Nie znam dziecka z ZA które dostaloby diagnozę wcześniej. Więc jeśli chciałaś mi zarzucić, ze z powodu jakiegoś naszego zaniedbania diagnozę dostał późno to PUDŁO. Zaburzenia Si ma w terapii od 3 lat. A Aspergera ma od urodzenia więc różne sytuacje już zdążyłam przerobić. Więc jeśli chciałaś mi zarzucić że mało o zaburzeniach ze spektrum wiem to też PUDŁO. Daruj sobie osobiste wycieczki i durne insynuacje. Zachowujesz się jakbyś pozjadala wszystkie rozumy. Ale najbardziej przeraża mnie to jak próbujesz dziewczyną sterować choć nie znasz jej i tym samym nie masz prawa jej życia układać. My we wspólnej rozmowie mozemy doradzać i pomagać a nie kazać coś robić. A Ty jakby nie widzisz roznicy.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    No nikt tak nie akceptuje autyzmu jak tata mojego syna. Tzn on twierdzi że akceptuje, ake w badaniach ozss wyszło, że ojciec dziecka nie potrafi pogodzić się z autyzmem syna i nie akceptuje tego. No i już ponad 6 lat o dziecko nawet nie zapyta, nie odwiedzi... Ale z drugiej strony jeśli miałby mi syna "rozwalać" to może lepiej. Aczkolwiek młody chciałby mieć kontakt z tatą.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    I szkoda elfika, że nie widzisz tego jak Ty jest chamska w komunikacji. Ile razy na forum przegielas, ile razy kogoś stracił cierpliwość do Ciebie. Dla mnie to jak się wypowiadasz, ile w tym agresji, przekleństw jest nie do zaakceptowania. Staram się skupiać na treści a nie na formie ale już serio dość. Na temat mój i mojej rodziny masz się więcej nie wypowiadać. Nie życzę sobie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    pomoc, realną w tym momencie, nazywasz próbą sterowania?
    nie mam więcej pytań.
    co do twojego syna to nic ci nie zarzucam, ale spoko, nadinterpretacja w twoim wykonaniu tak pięknie wygląda.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Ja znam aspergerkow diagnozowanych do 3 rz, aczkolwiek to rzadkość. Zwykle nawet pedagodzy swoje własne dzieci z Za diagnozują po 6 rz. Mnie to osobiście trochę dziwo, bo Za nie ujawnia się z dnia na dzień. Z tym się dziecko rodzi i pewne zaburzenia są widoczne dużo wcześniej. Także diagnoza na 4 urodziny jest szybko. Mój syn wprawdzie autyzm ale rozpoczęta diagnoza w 1,7 roku, zakończona brakiem diagnozy. Powtórka w wieku 2 lat i zakończenie diagnozy w wieku 2,6.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Else, Ty masz doświadczenie wynikające z pracy zawodowej więc Ty pewnie bardzo szybko widziałaś, gdzie coś odbiega od normy. Przy pierwszym dziecku z kolei też trudniej bo wszystko jest nowe i punkt odniesienia tak jeszcze nie do końca istnieje. Ja przy córce doświadczam różnych rzeczy w macierzyństwie, których przy synu nie było. Teraz widzę pewne rzeczy wyraźniej. No i zawsze też pewnie jest to, że daje się dziecku czas, może wyrówna, może dociagnie. I pewnie też sobie się robi nadzieję, że tak będzie. A i autyzm nie wybucha z jedną siłą pewnego dnia tylko wyłania się powoli, stopniowo.

    U nas najwięcej dała terapia ze specjalistami i samo przedszkole integracyjne. Ja w ogóle uważam, że dzieci ze spektrum nie powinny siedzieć w domu tylko być z dziećmi. Być w społeczeństwie. Nam przedszkole dużo daje.

    Treść doklejona: 05.11.19 14:01
    No i jest też tak, że wielu specjalistom dzieciom przedszkolnym z ZA daje diagnozę autyzmu bo ponoć niezgodne ze "sztuka" zdiagnozować przedszkolaka na ZA.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    To też nie tak do końca. W swojej pracy do czasu diagnozy swojego syna miałam jedno dziecko z autyzmem i to jeszcze takie bardzo klasyczne. Takie co to macha rączkami właśnie i się kołysze. Z resztą też od nauczycieli i niezdiagnozowane. Na studiach uczono nas a autyzmie ale właśnie tym takim klasycznym. Także ja u mojego syna widziałam zaburzenia, ale kompletnie nie wiedziałam co mu jest. A jak pytałam lekarzy, to Ci z kolei nie widzieli problemu. Patrzyli na mnie jak na idiotke, bo co ja chce od tego dziecka... No jest zyeszy, nie mówi, wpada w histerie, ma ataki autoagresji, ale przecież to chłopiec... Dodatkowo ma kontakt wzrokowy, lubi się przytulać, lubi kontakt z człowiekiem... No matka wariatka... O mały włos bym uwierzyła...

    Treść doklejona: 05.11.19 14:08
    Dokładnie. Dziecko z autyzmem musi wyjść z domu. U nas niestety pierwsze 5 lat to dom i szpitale. On był notorycznie chory. Właściwie nie zdrowial. I uczciwie mówię, że te 5 kosznarnych lat odebrał mojemu dziecku szansę na lepszy rozwój społeczny i terapię. Na szczęście mamy od początku suo. To nie to samo, ale mega nam pomocne.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Else, zaburzenia sa widoczne duzo szybciej, ja teraz retrospektywnie widze, z moj Piotrek juz jako niemowlak przejawial cechy autystyczne. Ale 1. zawsze tlumaczylam to tym, ze jestem podobna, wiec pewnie ma to po mnie 2. nie przeszkadzalo to tak bardzo, dopoki nie wszedl do grupy w przedszkolu (wtedy zaczelo byc widac, ze odstaje), 3. niestety, zeby wylapac ZA potrzebne jest wprawne oko, ktos sie musi znac. Panie w placowkach nie moga diagnozowac, a w poradniach 1:1 z doroslym moj syn wypada super. I kolo sie zamyka. Stad mimo paletania sie po poradniach od 3 roku zycia moj syn zostal zdiagnozowany dopiero w wieku 6 lat.

    U mnie np. ojciec Piotrka przyjal do wiadomosci, ze syn ma Aspergera, nawet chyba jest z tego dumny (bo Piotrek jest mozg), i od zawsze traktowal go normalnie, zwyczajnie. Nie bierze udzialu w terapiach, wyborze szkoly czy lataniu po psychiatrach, ale za to placi. Wiec ok.

    Treść doklejona: 05.11.19 14:13
    Ja np. u Marty tez widze pewne cechy, ktore moglyby wskazywac o spektrum.
    1. w przedszkolu mega grzeczna, w domu ciagle grymasi
    2. ustawia auta, pociagi w rzadku
    3. lubi ciagle miec cos w rece, czesto chodzi z zabawkami do WC nawet, w jednej rece jedno auto, w drugiej drugie. Nie mozna czasem bluzki przebrac.
    4. nie lubi halasu
    5. ciagle oglada te same bajki, do znudzenia
    Ale np.ma zabawe symboliczna, robi duzo na niby, karmi lalki itd.
    Ciezko wyczuc, teraz beda diagnozy w przedszkolu, wiec zobaczymy co pani w nich napisze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    No i właśnie dlatego Ewa tak ważne są te nagrania wideo. Ja nagrywalam sytuacje i te miejsca gdzie Dawid miał objawy. Ale nagrywalam też te zachowania gdzie zachowywał normę, bo chciałam mieć pewność. I nawet pamiętam jak poszłam do neurologa i mówię "mój syn chyba na autyzm". A dlaczego Pani tak uważa, no i zaczęłam wymieniać, pokazywać filmy... A proszę wymienić cechy, które wg Pani zaprzeczają że dziecko ma autyzm. No i znowu filmy i moje opowiadania. Też potem przy rediagnozach prosiłam w przedszkolu by mi panie nagrywały. Co do Ppp to u nas szczerze mówiąc często rodziców w błąd wprowadzają. Dzieci z autyzmem niby nie mają autyzmu, a te które faktycznie nie mają wg pań mają....

    Treść doklejona: 05.11.19 14:29
    Co do Marty to mój syn też miał zabawę symboliczną i bawił się na niby... Ale z drugiej strony też te auta w rzędzie ustawial lub segregowal wszystko. Taki był mieszany w tym... Więc lepiej obserwować i działać w razie W.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Pan który u Januszka od razu widział że jest coś na rzeczy, sam ma syna którego diagnozował koło 3-4 lat, no i w końcu wyszło autyzm atypowy. On jakoś koło 7 roku życia został zdiagnozowany.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 5th 2019
     permalink
    Jeżeli chodzi o tylkonadzis, to super, że udało się Wiktora zapisać na marzec. To i tak szybki termin jak na realia NFZ-tu.
    Co do tej diagnozy co miała być na dniach - jeśli nie ma lekarza w zespole, to też uważam, ze bez sensu. W tej sytuacji wolałabym wydać te 300 zł na diagnozę SI. To moze uda się nawet załatwić bez konieczności wycieczki do innego miasta. Ale mówię to z pozycji laika nie znającego się w temacie.
    tylkonadzis, masz możliwość, żeby się dowiedzieć czy jest szansa na dofinansowanie tego przedszkola montesori? I jakie warunki trzeba spełniać? Bo skoro pediatra wam już to zaproponowała, to może by trochę pokierowała wami?
    U nas przedszkole w duchu montesori otworzony w szkole integracyjnej - do zeszłego roku nie było żadnego. Teraz, od września, drugie otworzyła moja znajoma.

    Isia, nie będę się wczuwać ani bronić żadnej ze stron, bo nie o to tu chodzi. Ale akurat w tym wpisie Elfiki do którego się odniosłaś, nie zauważyłam żadnego picia czy złośliwości z jej strony.
    A już na pewno zarzutu o zaniedbaniu. Tylko stwierdzenie faktu, ze krótko macie diagnozę.
    Ale oczywiście to tylko moja opinia i nie towarzyszą mi w tym żadne emocje, może stąd uczucie neutralności odbioru...
    --
  5.  permalink
    Pediatra mowila, ze jest dobre, bo jej corki dzieci tam chodza i widzi jak sie rozwijaja te dzieci corki, a jak jej dzieci sie rozwijaly. Mowila ze jest miedzy nimi taka przepasc, ze bez porownania. I tylko na takiej zasadzie to mowila.

    Neurologa mam jakiegos na nfz w Inowroclawiu, ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo chciala ta opinie z PPP, a my z tego zrezygnowalismy przez to ze chcieli wpisac ta niepelnosprawnosc intelektualna. Mam dla niej tylko wyniki badan eeg.

    Ja chyba czegos takiego potrzebowalam, wskazania konkretnego miejsca. Z mojego szukania jak widac nic nie wyszlo.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Czyli ten neurolog raczej nie diagnozuje autyzmu. W sensie nie zna się. Bo ta nasza zajmuje się rozpoznawaniem tych zaburzeń i żadnego papierka z ppp nie wymagała. Co jest ważne bo z tego co wiem to sporo poradni PP ma słabo wyszkoloną kadrę i te diagnozy bywają nieprawidłowe zarówno w jedną jak i drugą stronę.
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeNov 6th 2019 zmieniony
     permalink
    Znaczy nie wiem, dala nam do PPP o WWR, bo mowila ze logopeda to za malo. O Autyzmie nic nie mowili. Z kolei PPP mowila ze nie moze wpisac Autyzmu, ze tylko lekarz moze.

    U neurologa bylismy u dr.Kucypery
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Nie wiem co elfika miała na myśli więc napisałam, że w żadnej z ewentualnych opcji nie ma racji. Wychodzi na to ze skoro krótko mamy diagnozę to mam się nie mądrzyć? Z Aspergeremi, zaburzeniami si jesteśmy od 4.5 roku. Mamy małą wiedzę, mało doświadczenia, mało przerabialiśmy żebym mogła się wypowiedzieć i może jeszcze mieć rację? Ostatnio obe usłyszała w tym wątku, że ma sie nie wypowidac, bo ma za mało dzieci. Dziś ja słyszę, że mam się nie wypowiadać bo mamy za krótko diagnozę? W tym duchu Ty karolciat w ogóle nie powinnaś się odzywać bo nie macie żadnej diagnozy to ile warte miałoby być Twoje stwierdzenie? A moze niech sie elfika nie wypowiada o przedszkolach dla dzieci ze spektrum bo jej córka do żadnego jeszcze nie chodzi i jej wiedza jest czysto teoretyczną? Pojdzmy w tym kierunku to nikt sie nie będzie mógł odezwać. Przecież to absurd! To jest forum. Forum wymiany informacji, każdy się tu może wypowiadać kto umie to zrobić w kulturalnej i akceptowalnej formie. Miejsca nie powinno być tu dla tych, ktorzy innym prawa glosu odbierają. I tyle.

    Dla mnie czekanie pół roku na diagnozę bez żadnej terapii w międzyczasie to strata dla dziecka. My też czekaliśmy na diagnozę i na dodatek trochę trwała bo to w sumie 6 spotkań ale w międzyczasie syn miał prywatną terapię, opiekę przedszkolna, turnusy rehabilitacyjne a ja chodziłam i prosiłam o terapię gdzie się dało. Ale co ja tam mogę wiedzieć. Nie będę się mądrzyć.

    Ja i mój mąż swego czasu zasugerowalismy koleżance męża żeby zabrała dziecko na diagnozę si. Z jej opisów zachowań widać było że coś jest nie tak. Dziecko ma stwierdzone zaburzenia si oraz inne. A żadne z nas go na oczy nigdy nie widziało.
  6.  permalink
    Isia, to co proponujesz, co powinnam zrobic przez te pol roku?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Tylkonadzis w sumie to masz już odpowiedzi co możesz zrobić. Możesz choćby do neurologa specjalisty się udać prywatnie. Ja tam już Ci z Bydgoszczy podpowiadałam. To przyspieszy diagnozowanie. Isia napisała co robiła w tym "pustym" czasie... Ty tylko musisz przeczytać i "wziąć coś dla siebie". Możesz też np. Ruszyć diagnozę SI. Do tego diagnozy autyzmu mieć nie musisz. Musisz poszukać osrodka który robi diagnozę i terapię. Tylko dobrej jakości. U nas robi ppp, ale slabiutko, więc omijam szerokim łukiem. Możesz chodzić do dobrego logopedy, ake nie takiego co to każe słowa powtarzać, tylko takiego, który robi ćwiczenia z dzieckiem wspomagające rozwój mowy. Możesz np. Załatwić skierowanie na terapię zajęciową. Możesz z dzieckiem na basen jeździć (basen dla autysty i dzieci z zaburzeniami si, z zaburzeniami odporności jest wskazany). No po prostu robić coś, byle nie stać w miejscu i nie czekać...
    --
  7.  permalink
    Terapia zajeciowa tzn w sensie gdzie to sie zalatwia? Z terapia SI nie wiem czy bedzie mnie stac, diagnoza prawie 300, godzina zajec chyba kosztuje okolo 80 zl, zalezy ile by potrzebowal w miesiacu tych godzin.
    Do logopedy juz chodzimy od kilku tygodni, ale mowi, ze bez diagnozy za bardzo mu nie pomoze, bo moze z nim cwiczyc i wgl, a sie okaze ze problem jest gdzie indziej.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Ja bym brala WWR na niepelnosprawnosc intelektualna. Jak sie okaze w trakcie, ze to autyzm to sie bedziesz zastnawiac. Bo poki co to na razie nie masz nic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 6th 2019 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: Ja bym brala WWR na niepelnosprawnosc intelektualna. Jak sie okaze w trakcie, ze to autyzm to sie bedziesz zastnawiac. Bo poki co to na razie nie masz nic.

    Ja też bym wzięła cokolwiek z PPP, byle należała się na to terapia. Jeśli na "niepełnosprawność intelektualną" dadzą ci WWR i Za Życiem, to niech tak wpiszą, a jeśli terapię dają tylko na "autyzm", to niech ten autyzm wpiszą.

    Opinia z PPP wg mnie na tym etapie nie jest super-wiążąca - skoro opinię tą wystawia u nich tylko psycholog lub pedagog. Bo od stwierdzenia zaburzeń jest psychiatra, którego oni w Bydgoszczy nie mają, z tego co pamiętam. Przyniesiesz do PPP po diagnozie marcowej zaświadczenie z podpisem psychiatry i wtedy PPP musi Ci zmienić opinię, którą teraz Ci wystawią na potrzeby otrzymania zajęć terapeutycznych.

    Ja na przykład, do czasu właściwej diagnozy, zdobyłam papier od neurologa (dziecięcego!), że jest "obserwowany pod kątem autyzmu". Identyczny wpis miałam od lekarza z poradni szczepień, bo ustalali nam indywidualny kalendarz szczepień.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    _Isia_: Nie wiem co elfika miała na myśli więc napisałam, że w żadnej z ewentualnych opcji nie ma racji.

    jakie ewentualne opcje? znów nadinterpretacja.

    _Isia_: Ostatnio obe usłyszała w tym wątku, że ma sie nie wypowidac, bo ma za mało dzieci.

    odpowiedź do Obe była na jej poziomie bo zwyczajnie przegięła. ale tego to już nie zarejestrowałaś.

    _Isia_: A moze niech sie elfika nie wypowiada o przedszkolach dla dzieci ze spektrum bo jej córka do żadnego jeszcze nie chodzi i jej wiedza jest czysto teoretyczną?

    teoretyczną powiadasz? ja tylko udawałam pracę w przedszkolach terapeutycznych dla autystów jako terapeuta?


    nie sztuką jest dać dziecko do przedszkola byle by chodziło. nie sztuką jest dać dziecko na jakąkolwiek terapię byleby ją miało.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Tylkonadzis,

    a tu dzwonilas?
    CENTRUM TERAPII egeo s.c.
    Ewa Żmich, Joanna Wardacka

    ul. K. Szajnochy 2 (III piętro)
    85-738 Bydgoszcz

    tel. 608 515 521
    tel. 600 679 888
    Zadzown, zapytaj ile diagnoza kosztuje.

    Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Bydgoszczy przy Zespole Szkół Nr 29
    ul. Słoneczna 26, 85-348 Bydgoszcz,
    tel. (052) 373 08 78 wew.32, 373 59 40, tel. kom.0 605 414 834
    e-mail: zs29bydgoszcz@poczta.onet.pl
    http://www.autyzm.strefa.pl/
    http://www.zs29bydgoszcz.pl/osrodek/index.html W Ośrodku działa:
    Punkt Konsultacyjny dla Dzieci z Autyzmem i ich Rodzin
    tel. (052) 373 08 78, 373 59 40
    http://www.zs29bydgoszcz.pl/osrodek/index.html
    http://www.autyzm.strefa.pl/

    Treść doklejona: 06.11.19 10:24
    a Torun wchodzi w gre? Bo w toruniu jest filia fundacji Prodeste. Platne diagnozy, ale pewne.
    -- ;
  8.  permalink
    W Toruniu mieszkam wiec nawet lepiej by bylo
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    ja uwazam, ze przy tak malym dziecku to terpia jest przez zabawe i ma na celu usprawnianie dziecka. na takim WWR moze dostac logopede, jakis zajecia z wylepiania, rozwijajce motoryke mala, ktora tez rzeszta wplywa na mowe, nie wiem co tam jeszcze daja. Wg mnie nie ma opcji, zeby dziecku zaszkodzic, tylko bedzie sie pracowalo nad wyrownaniem deficytow. Ja bym brala, i tak pewnie dostaniesz jakies 8 godzin w miesiacu, zanim za free znajdziesz miejsce to pewnie potrwa, byc moze bedziesz juz miala wtedy diagnoze, to przedstawisz terapeutom.
    Poza tym pozapisywalabym sie na NFZ, skoro nie mozesz wydac grubej kasy na diagnoze (mmin 600 zl). Poczekasz i tyle. Sa ludzie, ktorzy latami robia diagnoze, bo na NFZ to trwa.
    Jak ci sie spieszy to poszukaj prywatnej diagnozy.

    My chodzilismy do ppp co pol roku mniej wiecej, zawsze jakies kijowe opinie dostawalismy - zalecenia niby, ktore nic nie wnosily, chodzilismy do ppp do logopedy.
    Potem prywatna diagnoza i do ppp po orzeczenie o ks oraz wwr. na wwr udalo mi sie zalatwic tylko psychologa (normalnie prywtanie, ale papier WWr pozwala na to, ze kase za spotkania pozyskali z miasta).

    Treść doklejona: 06.11.19 10:35
    to dzawon do Aleksandry Oszczedy
    Fundacja Prodeste
    ul. Krakowska 51/16
    45-018 Opole
    tel. 77 441 7707

    Powiedz jej o co chodzi i czy jest mozliwosc diagnozy dziecka w Toruniu i jak sie za to zabrac, jak sie umowic, ile bedzie kosztowalo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Tylkonadzis, tak jak dziewczyny napisały. Podzwon i popytaj, może coś uda Ci się znaleźć. Sama wiesz jakie masz możliwości czasowe, finansowe i dojazdu. Musisz już sama zdecydować co zrobicie. Ja bym jeszcze rozwazyla przedszkole terapeutyczne, specjalne czy integracyjne. Może znajdziesz gdzieś miejsce na już a może trzeba się wpisać na listę oczekujących? Jest dużo możliwości. Włącz wujka Google i szukaj co jest w Twojej okolicy. Byle nie siedzieć i czekać pół roku bez żadnej terapii.
  9.  permalink
    Dzwonilam, odpada, powiedziala ze tak male dzieci diagnozuja wyjazdowo w Karpaczu. Ogolnie robia diagnozy w Toruniu, godzina kosztuje 280 zl. A trwa to okolo 3 godzin. Nie ma psychiatry tam, tylko terapeuci diagnozuja
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    Moje dziecko korzysta z terapii na wwr w jednej placówce, na KS ma w przedszkolu, do tego turnusy co jakiś czas na oddziale dziennym i prywatnie zajęcia. Cztery różne źródła finansowania i cztery placówki.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2019
     permalink
    a te centrum terapii egeo? dzownilas?
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.