Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Nie zauważyłam tu takiego tematu, a jest przecież bardzo ciekawy :)
    Od zawsze uwielbiałam akwarystykę, miałam w domu rodzinnym kilka akwariów z mało wymagającymi rybkami (więc jakimś mega pasjonatem nie jestem ale zaczyna mnie coraz bardziej interesować ten temat);)


    Są tu jakieś inne miłośniczki akwarystyki ;) takie zaawansowane i mniej?
    Ja własnie zamówiłam małe 25 l akwarium z akcesoriami i zastanawiam się nad wyborem rybek do niego, ostatnio miałam gupiki ale strasznie szybko się rozmnażają.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    U mnie w domu rodzinnym też kiedyś były rybki, ale ja mało je pamiętam. Teraz w domu z mężem mamy akwarium 45l. Ja jakoś nie byłam bardzo zainteresowana akwarystyką, ale mąż wędkarz bardzo chciał... no i jest od 4 lat. A z racji, że mężowi przeszło po roku to zajmuję się ja tymi stworzeniami.
    Rybki mamy przeróżne. Gupiki, molinezje, neonki, mieczyki, molinezje, kirysy, glonojady i jednego dużego suma, który te 4 lata cały czas z nami mieszka.
    Fakt gupiki i molinezje bardzo szybko się rozmnażają. Ale trudno nie łapiemy już specjalnie w kotnik, tylko co sobie samo poradzi to przeżyje, a co nie to nie.
    No i u nas udręką są ślimaki, które pojawiają się nie wiadomo skąd.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    My mamy akwarium 375L , mąż pasjonata,ale przyznam że cieszy oko takie akwarium i uspokaja patrzenie na rybki :bigsmile:

    Obecnie mamy kilka mieczyków,molinezji,zebry,i jeszcze kilka innych których nazwy zapomniałam :tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Ja miałam kiedyś u siebie w pokoju trzy akwaria :) Parę lat temu.Potem prowadziłam sobie jedno z mężem (miałam tam skalary i mniejsze rybki). A potem się przeprowadziliśmy i w nowym mieszkaniu już nie mieliśmy głowy do akwarium. Myślimy o tym, żeby do tego wrócić. Chociaż coś małego, mam przecież mnóstwo szkła i sprzętu. No ale to jak już ogarniemy naszego malucha.
    Najbardziej ukochane rybki to tęczanka wernera, wspaniałe do jednogatunkowego akwarium.

    hoplight, gupiki na akwarium 25 litrowe to trochę za duże rybki. Najlepsze byłyby jakieś małe rasborki i krewetki karłowate. Gupiki rosną spore, mnożą się jak króliki i nie dość, że źle im się będzie żyło w takim małym litrażu, to jeszcze szybko będziesz miała przerybienie i problem z glonem.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Mój tata ma fisia na punkcie rybek ;)

    Hope, co do rybek to może neonki? Są fajne, kolorowe no i ciężko u nich z rozmnażaniem. A przynajmniej z tego co zaobserwowałam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Isia a te rasborki to są wymagające rybki?

    Neonki mi się bardzo podobają:)))
    Agnike: My mamy akwarium 375L , mąż pasjonata,ale przyznam że cieszy oko takie akwarium i uspokaja patrzenie na rybki


    wow ;) to musi być wielkie:))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Agnike: My mamy akwarium 375L , mąż pasjonata,ale przyznam że cieszy oko takie akwarium i uspokaja patrzenie na rybki :bigsmile:

    pokaaaaa :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlimama_
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Hej :)
    W końcu temat w którym mogę się udzielić :wink:
    Ja też za dzieciaka pokochałam akwarystyke i miałam akwarium low tech na ziemii ogrodowej przez kilka lat do 2009 ,kiedy przeprowadziłam się do UK.
    I przygodę zaczęłam na nowo w 2011 raczej z porażkami ,bo ciągle miałam glony ,nieustabilizowany zbiornik i doprowadzało mnie to do rozpaczy.Kolejne próby reanimacji nie pomagały - nie wiem czy przyczyną była tutejsza woda czy podłoże -strasznie porażkowe Mando z JBL :)
    Postanowiłam wziąć się tym razem jak należy .Wiele godzin spędziłam na czytaniu o hiht tech ,a było dla mnie czarną magią ,bo tamto było praktycznie bezobsugowe.Zainwestowałam w bute co2 ,porządne podłoże Ada ,nową lampę i tak do dziś nie mam problemu (jakiś pyłek na szybie raz w tyg)
    Zbiornik stoi już drugi rok i cieszy moje oko.

    Miałam też 180L ,ale zlikwidowałam i na razie czekia na strychu ,może kiedyś wrzucę tam jedną paletkę :P
    No i mam jeden 98 L który tez tymczasowo stoi nie zalany ,a powodem był remont .Niestety mam małą sypialnię i nie dałam rady przestawić dwóch akwa w jedno miejsce.
    Za jakiś tydzień będzie robiona szafka pod dwa akwaria i nie mogę się doczekac :D

    Mam Otoski ,Bystrzyki Amandy ,Pięknopłetwe i Ozdobne .Jest też nie zliczona ilośc krewetek "podrobionych Amano"


    hopelight polecam Neonki,albo 5-6 sztuk Danio perłowe - miałam u siebie i są piękne :))
    Słyszałam o Głupikach Endlera ponoć dają do nano ,lub bojownik plus ślimaki (Mam Rogatege i "Helenki " )
    Albo krewetki wdzięczne stworzonka
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    hopelight: Ja własnie zamówiłam małe 25 l akwarium z akcesoriami i zastanawiam się nad wyborem rybek do niego, ostatnio miałam gupiki ale strasznie szybko się rozmnażają.


    ufff a juz myslalam ze tylko my mamy takie malenkie akwarium :) jaki filtr kupilas? my mamy taki jak do 150l akwarium i dzieki temu wode wymieniamy moze raz w roku
    z rybek to u nas teraz neonki i molinezje; mielismy jeszcze mieczyki i danio ale juz lata zrobily z nimi swoje
    mamy tez kirysa i do niedawna glonojada ale wlazl w zamek i nie mogl z niego wyjsc a my nie zauwazylismy w pore
    teraz zamek wyladowal w garazu a nowego glonojada kupimy jak podmienimy wode
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Danio miałam :) fajne, bezproblemowe rybki.

    Hyde ja kupiłam cały zestaw, więc filtr pewnie jakiś badziewny o wydajności do 200Lh (cokolwiek to oznacza) ale jak zobaczę, że się nie sprawdzi to pewnie zainwestuje w taki jak mówisz, bo wymiana wody raz w roku brzmi obiecująco :)



    Hyde grzejesz wodę? jaką masz temperaturę?

    Alimama, Hyde, Agnike :) pokażcie zdjęcia:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAlimama_
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    200LH - 200 Litrów na godzinę :) NIe miałam nigdy takiego małego zbiornika ,ale mi się wydaje że spokojnie wystarczy jakiś kaskadowy ,do takiego małego ,żeby nie robić tzw " pralki" .Ja mam w awarium 60 L filtr do 600L/h i przepływ jest mocno przykręcony ,inaczej ryby siedzą wystraszon przy dnie.Zasada ogólnie jest taka ,że im wydajniejszy filtr tym lepiej ,ponieważ po pewnym czasie spada jego wydajność ,(dotyczy chyba głównie zewnętrznych filtrow :) )
    Spójrz na AQUA SZUT N300 - Filtr kaskadowy (40-120l) lub FILTR FZN-1 (20-100L)
    Jak się naucze wkejać zdjęcia ,to coś poszukam :wink:
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Mi się podobają akwaria z samymi neonkami. Ciężko je rozmnożyć, bo to ikrzaki (chociaż ja kiedyś glonojady rozmnożyłam). Ale też tych kilka neonków, które mam teraz mają takie narośla na "buzi".
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak na szybko ;) , tylko ryby się pochowały :tooth:

    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Oj, piękne :) marzy mi się takie ale miejsca pewnie w moim 48m nie znajdę...:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Ooooooooooooooo nie,jeszcze tu musze patrzeć na ten temat :devil::tongue:
    nie no,żartuję.mój mąż dziś własnie zamówił swój wyczekany zestaw-450L i już poprostu mam dośc tego tematu heheheh.bo szukał,wybierał,czytał :tongue:
    będzie malawi z pyszczakami

    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Hope-My mamy 48 m :cool:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Piękne!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    UŚ możemy sobie rękę podać.
    Mój chłop ma też zajoba, czego my juz nie mieliśmy mieliśmy-wywrotki ,piskorki, duszka z amazonii
    Obecnie trzy duże akwaria w tym fala o kotnikach nie wspomnę bo samice pyszczkow trzeba osobno trzymac póki matka ich nie wypluje
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    bird hehehehe no niezła zajawka :cool:
    mój kocha ten sport,ale oprócz rybek,które lada moment wpłyną mi do mieszkania to mam jeszcze 15 sztuk....pająków....ptaszników paskudnych owłosionych :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    O rany pod jednym dachem z pająkami?
    Ty tak serio?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    noooo serio :cool:
    mój mąż od dziecka ma ksywę Pająk.wiadomo chyba skąd :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Mój młodszy brat miał 300L w naszym pokoju przez ladnych pare lat. i najpiekniejsze z tego wszystkiego... To rachunek za prąd jak zrezygnował:devil: Mama była pewna że się cos pomylili przy naliczaniu:bigsmile:
    A tak serio, to fakt że to piekne hobby. Mimo że za gnojka to miał i mało czasu poświęcał to rybki i roslinki rosły jak szalone. Moj szwagier mu przynosił swoje rybki na podtuczenie, ahahah bo u niego za nic nie rosły a wypielęgnowane z odzywkami itd...:tongue:
    -- []
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    U Nas z prądem nie ma problemu,tzn z rachunkami :bigsmile: , mąż ma takie lampy co na rok biorą 70 zł :cool:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Agnike: mąż ma takie lampy co na rok biorą 70 zł
    pewnie naświetlacze ledowe?mój mąż te kupił
    naświetlacze
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 11th 2015
     permalink
    Uś-tak,właśnie coś takiego :bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 24th 2015
     permalink
    Jest i nasze 450l

    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.