Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Czy są na forum jakieś kobietki starające się o dziecko, ciężarówki lub mamusie, które jednocześnie chorują na żołądek? Chciałabym uzyskać jakieś informacje, wymienić się doświadczeniami.
    Sama mam od kilku lat refluks żołądkowy i przepuklinę rozworu przełyku i powiem szczerze, obawiam się jak to będzie w ciąży.
    Zapraszam do dyskusji.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    alfaromeo166: przepuklinę rozworu przełyku i powiem szczerze, obawiam się jak to będzie w ciąży.


    Jestem posiadaczką tej przepukliny. W niczym mi ona nie przeszkadzała w ciąży... Co do refluksu, to nie mam pojęcia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    ja mam rekluks dwunastniczo- żołądkowy i z tej okazji zapalenie żołądka, zresztą wiesz, i na razie po niemal 3 miesiącach, jest całkiem znośnie...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Monia, a przepuklina wyszła Ci w gastroskopii? Podejrzewam, że na co dzień też jej nie czujesz?
    Ja właśnie co dzień mam objawy, dlatego sie obawiam.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Tak, w gastroskopii w 2005 roku... U mnie ta przepuklina głównie objawia się arytmią, co lekarz tłumaczył cofaniem się pokarmu. Nie mogę też dmuchać balonów. Mam zakaz leżenia zaraz po posiłku, bo wtedy objawy nasilają się. Ale w ciąży ani raz nie miałam żadnej akcji związanej z przepukliną, mimo, że ciąża była leżąca.

    Z resztą w ciąży wszystkie moje problemy zdrowotne jakby poszły spać, bo mam także problemy z pęcherzem moczowym (i to mnie o wiele bardziej napawało obawami, ponieważ mocniejsze leki muszę na to brać w razie "W").

    W ciąży pojawiła się nowość kolka moczowodowa, której nigdy wcześniej nie miałam...

    Tak więc moje "stare" choroby mnie oszczędziły, za to piachem sikałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    Monia502: . U mnie ta przepuklina głównie objawia się arytmią


    A niektórzy lekarze twierdzą ze zoładek nie ma nic do serca,a owszem ma i to bardzo,przez tyle lat brałam leki na skurcze dodoatkowe (komorowe) i co sie okazało ze to od przepukliny która też niestety posiadam.Nie raz myslałąm ze mam dosłownie zawał,a to tylko żoładek.U mnie objawy sie nasiliły jak zaszłamw ciaże (niestety poroniłam 24.01.2015),ale to mogło byc spowodowane nerwami.Z tego co wiem sa leki która mozna brać w ciazy.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    sucharek, a masz objawy na co dzień? Masz tylko sercowe objawy czy takie żołądkowe też?
    Leki można brać dopiero od 2 trymestru i one też nie są na 100% bezpieczne.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    alfaromeo166: sucharek, a masz objawy na co dzień? Masz tylko sercowe objawy czy takie żołądkowe też?
    Leki można brać dopiero od 2 trymestru i one też nie są na 100% bezpieczne.

    mam codziennie.choć teraz skurcze lekko ustąpiły a one były najgorsze jak dla mnie.
    Nie pamietam nazwy leku który mozna brać w ciazy nawet było napisane ze nie koliguje aby brać w ciazy.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    A to ciekawe, bo wszystkie z grupy ipp mają chyba zapis żeby w szczególnych przypadkach tylko brać.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Alfa i tak jestes w o tyle dobrej sytuacji, że wiesz iż możesz mieć jakies "akcje" żołądkowe (lub tak jak ja w ciąży spokój). Ciąża jest tak "nieobliczalna", że czasami można szok przezyć. Jak leżałam na patologii, to cuda widziałam. Zdrowe przed ciążą dziewczyny trafiały z cholestazą, nadciśnieniem, tak jak ja z hipoglikemia zabójcą (i tego bałabym się bardziej, bo szkodliwe to strasznie, a zapanować nie dało rady)... Więc wiesz, Ty się możesz nastawić i najwyżej miło zaskoczyć. Byle tylko inne niespodzianki nie wyszły ;).

    O! u mnie przez pierwsze 16 tyg turbo bolesne wzdęcia wylazły... Co zjadłam, to miałam "zgon" z bólu...
    Ale wszystko się da przetrwać. Pierwsza ciąża jest o tyle komfortowa, że można sobie marudzić, poleżeć...

    Ale życzę Ci, że jak już będziesz w ciąży to żeby to była ciąża idealna - bez dolegliwości.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Ciąża zawsze może nas zaskoczyć swoimi objawami, chyba nie ma kobiety, która by nie miała żadnych.
    Czy ja wiem czego się spodziewać z żołądkiem? W zasadzie to nie wiem, lekarze też nie potrafią mi odpowiedzieć na to pytanie. Może być tylko trochę gorzej niż jest teraz, a może być bardzo źle - nawet nie chcę o tym myśleć. A przecież poza żołądkiem całą ciążę będę na zastrzykach przeciwzakrzepowych i będę musiała kontrolować krzepliwość krwi, a cukrzycą też jestem zagrożona ze względu na hipoglikemię reaktywną, na która już teraz choruję.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    alfaromeo166: chyba nie ma kobiety, która by nie miała żadnych.


    Łoj są szczęściary ;)

    Wiem, wiem Alfa... Ale w sumie co możesz zrobić? Nawet jeśli 20 dziewczyn napisze, że tego typu choroby w ciąży im nie przeszkadzały, to i tak nadal nie wiadomo jak Ty zniesiesz ciążę... I to jest w sumie "najgorsze" Myślę, że jeśli byłoby źle, lekarze Ci pomogą. Ja na kolkę moczowodową (która również jest koszmarnie bolesna) dostawałam bezpieczne leki przeciwbólowe w kroplówkach z dodatkiem relanium i czyms tam rozkurczowym. Dało się znieść bo głównie spałam po tym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    No to ja robię update- niestety dość dobre samopoczucie żołądkowe z pierwszego trymestru poszło w siną dal. Niestety w II trymestrze, albo inaczej- od początku 12 tygodnia mam bardziej regularne i silniejsze mdłości niż wcześniej, im bardziej zbiera mi się na wymioty tym też mocniej odczuwam dolegliwości bólowe, które kojarzę z atakiem zapalenia żołądka. Zaliczyłam też 2 "normalne" ataki zakończone wymiotami. Ostatnio jakoś to połączyłam, i doszłam do wniosku, że przy okazji rosnącego brzucha żołądek się ściska, więc łatwiej zintensyfikować objawy refluksu.

    Diety nie zmieniam, bo nie za bardzo mam z czego na co- staram się jeść często, popijać dużo. Odczuwam przy jedzeniu zmniejszenie objętości pożywienia, które mogę w siebie jednorazowo wcisnąć.

    Odwiedzam gastroenterologa za 3 tygodnie i już szczerze, naprawdę nie mogę się go doczekać...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    W II trymestrze już byś mogła leki brać. Ciekawe co powie lekarz.
    Szybko Ci ten brzuszek uciska, ja liczyłam, że to jednak później następuje, nie wiem ok. 30 tygodnia...
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    no jak wystaje, to znaczy, że także w środku robi sobie miejsce...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.