Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    musze kupic PORZADNY cisnieniomierz naramienny ale tak zeby nie zabil cena (dajmy na to 150zl) ; najlepiej taki ktory spokojnie obsluzy dziecko - na bank nie ten typu ze "odczyt" jest na wysokosci ramienia
    mam taki 'starodawny' słuchawki, gruszka, zegar ale samemu cisnienie mierzy sie ciezka a u nas i tak glownie chodzi o odczyt pulsu
    moja mama ma z firmy BEURER ale te sa sporo powyzej 200zl
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Ja man Omron.jest ok.kosztowal chyba ze 120 zl
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Ewa, sprawdzisz jaki model??

    a ma ktos MICROLIFE moze? termometry maja ok wiec ciekawe jak cisnieniomierze; ten mam na razie na oku Microlife BP A3L-PC


    i jeszcze zastanawiam sie czy warto zainwestowac w zasilacz, moja mama mowi ze jej kardiolog mowila ze cisnieniomierze na baterie zbyt przeklamuja i ze jak juz to koniecznie z zasilaczem; macie doswiaddczenie ?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Jutro zerkne.tez ma miejsce na zasilacz.wg mnie jest ok.miwrzylam dla porownania zegarowym
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Omron m2 basic.czytalam na necie I Omron ma dobre opinie.chyba nawet krorys lekarz mial twj firmy.latwy w obsludze.na warunki domowe w Sam raz.kypiwalam w doz ale jest w ziko
    -- ;
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Też mamy Omron rodzice inny model, a Tesciowie też 2 inne modele. Wszystkie spisują się dobrze. Zależy tylko, ile funkcji chcesz mieć, nasze tym się różnią. No i ceną oczywiście.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    dzieki, popatrze na te omrony, zupelnie nic mi nazwa firmy nie mowi wiec bede musiala poczytac opinie i specyfikacje

    alfaromeo166: Zależy tylko, ile funkcji chcesz mieć

    na pewno funkcje zeby informowal czy rekaw jest dobrze zalozony (corka bedzie w duzej mierze sama musiala pomiary wykonywac) a dodatkowo dobrze by bylo zeby byla funkcja wykrywania arytmii i mozliwosc podlaczenia do zasilacza; nie ukrywam ze "skala" mierzenia pulsu takze jest istotna, widzialam ze niektore mierza tylko do 140 a to u nas za malo
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Wykrywanie dobrze zalozonego rękawa nasze wszystkie mają. Co do reszty, to nie wiem, ale raczej nie. Musisz poczytać specyfikację, czasem coś w aparacie jest, a my z tego nie korzystamy i nawet nie wiemy, że jest.
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeFeb 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Mam model Omrona M3, który ma i wskaźnik prawidłowo założonego rękawa i wykrywanie nieregularnej pracy serca. I chyba mamy też zasilacz, aczkolwiek nie korzystamy. Muszę z ciekawości sprawdzić, czy wyniki na nim będą się różnić od tych na baterie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Saami o tym zasilaczu to kardiolog mamie mowila, ponoc na oddziale sprawdzili i sie roznilo
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    W takim razie jutro przeprowadzę testy, jak tylko znajdę zasilacz :wink: To dość istotna informacja, zważywszy na fakt, że mój mąż musi regularnie kontrolować swoje ciśnienie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    to daj koniecznie znac bo u mnie mloda musi miec kilka razy dziennie puls mierzony (koniecznie po spaniu, w ciagu dnia, po wysilku, przed snem i sporadycznie przez sen chociaz nie iwem jak to zrobie)
    a jeszcze napisz prosze, kupilas online czy stacjonarnie ?
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeFeb 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Dużo tego mierzenia, istotnie potrzebujesz czegoś niezawodnego. Kupowałam online ze 4 lata temu, stacjonarnie wówczas był znacznie droższy.
    Dzwoniłam do męża, zasilacz jest w opakowaniu :cool: Ja to z tych bezciśnieniowców, więc sporadycznie tam zaglądam.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    MrsHyde a tylko puls? Może lepszy byłby pulsoksymetr? ja mam taki zwykły, ale może są takie, co arytmię wykrywają. To chyba najprostsze w obsłudze urządzenie.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Te starodawne są najlepsze. I niezniszczalne. Nam na fozjologii polecali tylko takie. Im więcej ma elektroniki i buzerów tym bardziej zawodny (psuje się i przede wszystkim okłamuje).
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: a tylko puls? Może lepszy byłby pulsoksymetr?

    puls jest najwazniejszy ale cisnienie tez mamy mierzyc przynajmniej 2x dziennie wiec jak juz mam inwestowac to chce w cos co przyda sie calej rodzinie


    jaca_randa: Te starodawne są najlepsze. I niezniszczalne. Nam na fozjologii polecali tylko takie. Im więcej ma elektroniki i buzerów tym bardziej zawodny

    tyle ze tak jak pisalam, dziecko samo sobie z nim nie poradzi, doroslemu latwo nie jest a co dopiero dzieciakowi i tyle razy dziennie
    rownie dobrze moglabym mierzyc puls na zasadzie palec na nadgarstku i odliczamy minute na zegarku... jesli to ma byc na dluzsza mete to musze to usprawnic maksymalnie
    ja przy moim bardzo niskim cisnieniu to akurat zegarowym najczesciej mierzylam bo nasz stary nie odczytywal dolnego ponizej 50tki jesli bylo
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeFeb 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Nosz przekopałam wczoraj cała chatę za tym zasilaczem, co to miał być w pudełku :angry: Dziś mąż wraca z delegacji, to może przypomni sobie gdzie go wsadził?

    21:55
    wykonaliśmy kilka pomiarów i, przynajmniej na naszym modelu, nie widać wielkich różnic.
    --
    • CommentAuthorkajukaj
    • CommentTimeJun 2nd 2016
     permalink
    wg mnie ciśnieniomierze naramienne są najlepsze, sama mam taki od Diagnosis i jestem zadowolona, pomiary są dobre, zapamiętuje też dużo wyników
    • CommentAuthorgosia223
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    ja chcę kupić teraz ten http://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyjna/333-cisnieniomierz-automatyczny-microlife-a1-basic.html ogólnie przekopałam się ostatnio przez cały internet i z tego co zdążyłam się zorientować to w tym przedziale cenowym to jeden z bardziej polecanych modeli.
    •  
      CommentAuthorZwitka
    • CommentTimeMar 30th 2017
     permalink
    Ja mam taki z supermarketu nadgarstkowy za około 100 zł, ale nie pamiętam nazwy. Ponoć one są niezbyt dokładne niestety.
    •  
      CommentAuthorkasiawarka
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    również mam omron i śmiało polecam :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.