Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    dziewczyny, czy macie doswiadczenia z ta "jednostka chorobowa" ?
    moj mlody trafil do szpitala z odwodnieniem (jelitowka) ale lekarce ktora nas na IP przyjmowala nie spodobal sie kaszel
    zlecila RTG i wyszlo ze ma jakies nacieki na plucach, raczej zaleglosci ale do skontrolowania; doszlo skierowanie na mycoplasme i chlamydie no i o ile chlamydia ujemna to myco wyszla dodatnia
    dzisiaj wlaczyli mu klacid (szczegol ze mimo rzygania przez prawie tydzien i nieprzyjmowania pokarmow ani plynow dostal go doustnie nie dozylnie) ale z tego wyszstkiego nei dopytalam jak wyglada leczenie; uslyszalam tylko ze traktujemy to jak zap.pluc
    no i teraz pytanie - jak dluga jest "kwarantanna" na zasadzie ze nie powinien chodzicc do szkoly i jak dlugo moze potrwac leczenie? w necie sa rozne info ze 10-14 dni albo ze 2-4 tygodnie antybiotykoterapii :/ troche mnie to przeraza ale jak trzeba to trzeba...
    podejrzewam ze do swiat do szkoly nie pojdzie zeby wszystko zaleczyc ale przyznaje ze jakis przypadek szybkiego pozbycia sie badziewia podzialalby krzepiaco
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Mrs, zdrowia dla syna!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    dzieki :*
    w sumie tego jeszcze nie grali bo w szpitalu sa obydwoje, obydwoje po jelitowce z odwodnieniem
    teraz sie zastanawiam czy jesli mloda jest niedawno po infekcji to czy przypadkiem tez nie powinna miec rtg pluc i sprawdzenia pod katem myco...
    tak rozne info w neccie znalezc mozna ze juz zglupialam... no a najgorzej ze nie mam zaufania ani do naszej pediatry ani do naszej prowadzacej w szpitalu
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    To na bogato widzę...
    W takim razie dla Młodej tez zdrówka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    MrsHyde: myco wyszla dodatnia

    bo myco bardzo często występuje z bb.
    ja już Ci mówiłam, że bb to nie taka prosta sprawa....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    Mrs Hyde nie wiem jak jest u ludzi ja natomiast mam bogate doświadzcenie z mycoplasmą u zwierząt. I to trzeba długo leczyć. ludzka medycyna skupia się na płucach, ale mykoplasmy uwielbiają też stawy, drogi rodne. To wredny bakcyl niestety
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    Moonia wczoraj chwile poczytalam i stwierdzilam ze odpuszczam to co w necie, zwariowalabym jakbym wszystko tak zaczela analizowac
    na razie zdam sie na lekarzy; u mlodego zmiany na plucach wyszly z rtg wiec sie na plucach faktycznie skupiaja
    przez nastepne 2tygodnie bedzie bral Klacid, ze wzgledu na borelioze w wywiadzie i pojawiajace sie bole glowy i nog na poniedzialek planuja jeszcze konsultacje neurologiczna


    Elfiko, zdaje soebie sprawae ze borelioza to nie jest prosta sprawa a z drugiej strony do grudnia bylo wszsytko ok wiec nie drazylam sprawy. Nie wiem czy pisalam ale lekarka ktora nam polecilas spuscila nas ze sie tak wyraze z falami sedesu jeszcze gdy wynik wychodzil watpliwy w jendym mianie (czyli byl objety kontrola z 1.5roku tylko)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    MrsHyde: Nie wiem czy pisalam

    nie, nie pisałaś.

    MrsHyde: lekarka ktora nam polecilas spuscila nas ze sie tak wyraze z falami sedesu jeszcze gdy wynik wychodzil watpliwy w jendym mianie (czyli byl objety kontrola z 1.5roku tylko)

    przykro mi to czytać :(

    ja myślę, że oni mają takie odgórne zalecenie TZ, nawet nie będę wspominać jak zostałam potraktowana przy podejrzeniu bb...

    jedyne co Ci mogę podpowiedzieć to poszukaj dobrego lekarza ILADS. w Wawie jest kilku, niestety leczenie ILADS to droga impreza, ale w miarę skuteczna.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    ja na dzien dzisiejszy wiem tylko ze co lekarz to inna opnia, jeden twierdzi ze czesto myco ma zwiazek z borelioza a drugi ze nie mozna tych 2 chorob ze soba wiazac
    wiem tylko ze nie dostaniemy skierowania na badanie kontrolne jak organizm zareagowal na antybiotyk takze za kilka m-cy bede sprawdzala to na wlasna reke
    na razie bede jutro probowala wyzebrac badanie mlodej bo niby zakazne a jej nie przebadali

    Treść doklejona: 16.03.16 16:03
    mlodej badania nie zrobili, dopoki nie ma objawow to nie sprawdzaja ale gdyby pojawil sie dlugotrwaly kaszel to mamy sprawdzic
    K. mial badanie pod katem boreliozy i wyszlo po raz kolejny ujemne, chlamydia ujemna, a "jedynie" myco dodatnia
    niestety mlody w miedzy czasie zaczal strasznie kaslac wiec skonczylo sie na dodatkowym pulmicorcie
    teraz przed nami okres uodparniania i pozbywania sie badziewia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    zcy ktoras z was sie orientuje po jakim czasie wynik z krwi na przeciwciala wychodzi wiarygodny?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.