Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Czy któraś z was spotkała się z zespołem sercowo-żołądkowym? najcześćiej objawia się skurczami dodatkowymi jak np. człowiek się naje.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    Takie dodatkowe skurcze ja mam, szczególnie gdy żołądek pełny. Do tego tętno sięga zenitu. Ale u lekarza nigdy z tym nie byłam.
    Ty byłaś? Co mówił?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    My Angel, ja mam puls wysoki, kiedy się najem. Moja gastrolog tłumaczyła mi, że ma to związek z tym, że metabolizm przyspiesza i jest to zupełnie noormalne.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    Katka uff :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    U mnie z kolei problemy z wysokim pulsem po posiłku spowodowane są przepukliną rozworu żołądkowo-przełykowego... Mam np. zakaz kładzenia się po posiłkach. Minimum 30 minut muszę być w pozycji pionowej :P.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    Ja gastroskopię robiłam niedawno i u mnie wsio ok :) Także ten...
    A przepuklina przecież objawia się też bólami, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    U mnie do tego dochodzi zgaga :cry: Choć od kiedy jestem na diecie, to mniejsza.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    U mnie też zawsze przy tym jest ból w klatce piersiowej/zgaga. Ja pod tym kątem byłam badana i serio, wsio ok, jedynie refluks mam. I mam identycznie jak Ty Angel, kiedy jem zdrowo i z umiarem, nie mam zgagi w ogóle (mniejsze posiłki a częstsze)

    Treść doklejona: 20.05.16 08:40
    Dziewczyny, no organizm też ma swoje granice tym bardziej, że nie młodniejemy z upływem lat a starzejemy się. Nie ma co się najadać do syta, bo to niezdrowe jest. Nie dziwota, że organizm się buntuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    Ból/gniecenie w klatce też mam. Ogólnie mam tężyczkę zdiagnozowaną.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    U mnie jest jeszcze tak, ze jak jestem w stresie, to też się żołądek buntuje. Odkąd wyluzowałam, jest bajka. Moim zdaniem te wszystkie rzeczy tkwią w psychice.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 20th 2016
     permalink
    Zespół żołądkowo-sercowy Roemhelda (Syndroma gastro-cardiale) to niedyspozycje ze strony układu pokarmowego (takie jak bóle i wzdęcia) wywoływane przez chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby trzustki, jelit, pęcherzyka żółciowego, przepuklinę rozworu przełykowego czy nerwicę, w której dochodzi do wystąpienia aerophagii (częstym odbijaniu wskutek połykania nadmiernej ilości powietrza).

    Objawy zespołu żołądkowo-sercowego Roemhelda
    Specyficzny przy nerwicy Roemhelda jest często wzdęty brzuch z zauważalnymi podczas badań fizykalnych oznakami bębnicy, podwyższony puls i pojedyncze skurcze dodatkowe serca. Niekiedy występuje także ból dławicowy. Poza tym symptomy zespołu żołądkowo-sercowego zbliżone są do tych charakteryzujących nerwicę serca.

    Leczenie zespołu żołądkowo-sercowego Roemhelda
    Leczenie w zespole żołądkowo-sercowym Roemhelda polega na wyeliminowaniu stanów chorobowych powstałych w zakresie układu pokarmowego. Sposób leczenia jest podobny jak w nerwicy serca, skupiony jest głównie na przekonaniu pacjenta o bezpodstawności obaw o jego zdrowie i życie oraz pomocy w odpowiednim ułożeniu warunków życia.


    Tak to się fachowo nazywa,ja również mam przepuklinę roztworu przełykowego(chyba dobrze napisałam),ale tak mi te skurcze dają popalić że już nie wyrabiam a gastrolog tylko daje mi leki które i tak mi nie pomagają.
    Katka to prawda że jak się zdenerwuję to sie wszystko nasila.Chciałabym, to całkowicie zniwelować ale cholera nie wiem jak.:devil:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.