Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    a ja sie zastanawiam jak nasze srodowisko (deklarujace sie jako w wiekszosci mocno katolickie) zareagowaloby gdyby matka postanowila oddac dziecko do addopcji bo byloby z tego walkowanego powyzej gwaltu
    mysle ze kobieta zostalaby zakrzyczana, zdolowana i sprowadzona do puszczalskiej/zdziry/ladacznicy i NIKT by nie potrafil zrozumiec jej decyzji poza tym ze to przeciez dziecko z jej krwi i kochac powinna
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Nie będę się dalej spierać - uważam, że wybór kończy się gdy zaczyna się życie kolejnego człowieka
  1.  permalink
    Lily: To że w Polsce opieka nad takimi osobami, gneralnie niepełnosprawnymi kuleje to nie usprawiedliwia zabijania takich dzieci.

    Lily, wydaje mi się jednak, że poprawa systemu bardziej wpłynęłaby na ograniczenie liczby aborcji, niż zaostrzenie ustawy.
    A mi się po prostu zbiera na wymioty, jak słyszę to prawicowe darcie o ochronie życia, szacunku dla życia, o prawach dzieci niepełnosprawnych. Szkoda, że ich zapał i piękne hasła kończą się w momencie narodzin chorych dzieci :( wtedy rodzice zostają sami - finansowo, organizacyjnie. Po prostu wydaje mi się skrajną hipokryzją zaciekłe bronienie życia dziecka JEDYNIE do momentu porodu. Jak chore dziecko przychodzi na świat jakoś pechowo traci zainteresowanie posłów.
    i wcale nie jestem zwolenniczką aborcji. ale zaostrzenie ustawy nie jest wsparciem kobiet, a bez tego może i zmniejszy się liczba LEGALNYCH aborcji, ale nie ich ogólna liczba.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Ceri, dokładnie tak samo uważam...
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Nie mogłabym nosić w sobie dziecka w wyniku gwałtu... Wiem, że codziennie po trochu zabijały by mnie traumatyczne wspomnienia, brzydziłabym się swojego ciała.
    Jeżeli byłabym w ciąży i dziecko okazałoby się chore na tyle, że po porodzie musiałabym patrzeć na jego smierć, albo bać się o swoje życie...rowniez podziękuje.
    Mimo, że mam dziecko które jest dzięki In vitro i uważam że dzieci to cud... Każda zna siebie na tyle, aby podjąć słuszną decyzję bez armagedonu dla reszty swojego życia i życia swojej rodziny.
    To tak oczywiste jak się o tym pisze...każda kobieta mająca instynkt samozachowawczy potrzebny do przetrwania jako silna głowa rodziny MA PRAWO o tym decydować. Jak nie w Polsce to za granicą. W dupie mam ich ustawy. Wstyd mi że ktoś na to wpadł i chce mi to narzucić. Jeśli znajdę się w sytuacji bez wyjścia skorzystam z opcji za granicą śmiejąc się naszym politykom w twarz.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 29th 2016 zmieniony
     permalink
    A ja właśnie teraz zdecydowałam , a raczej zostalam zmuszona do zdecydowania, ze nie będziemy się starać o kolejne dziecko :-( szkoda. Ale mieliśmy zacząć za jakieś 2 lata - wtedy będę miała 35 lat - to dużo. Ryzyko większe. Ale są przecież badania prenatalne (nie mowie o inwazyjnych) i to do tego na nfz (po 35 rż) tak myślałam....
    Aborcja, terminacja ciąży - straszne słowa i jeszcze straszniejsza rzecz. Nigdy nie chciałabym musieć tego dokonać. Nigdy, ale chciałabym wiedzieć, że w razie najgorszej informacji- bardzo chore dziecko- mam jeszcze jakieś inne wyjście. Nie wiem czy bym się na nie zdecydowała. Nie wiem. Historia naszej koleżanki z forum ( które urodziła śmiertelnie chore dziecko, ktore niedługo po porodzie zmarlo) dala mi dużo siły. Ale nie wiem czy mialabym siły tyle , aby dźwignąć opiekę nad chorym, cierpiącym dzieckiem. Nie wiem. Wybór / decyzja byłaby pewnie okupiona płaczem i nieprzespanymi nocami. Ale brak mozliwości wyboru skutkuje jednym - nie ryzykowniem.
    A strach wynika z tego, że przy Aleksiu ryzyko ZD było na tyle duże, że chcieli zrobić amiopunkcje - ale nie na tyle duże żebym ja się na nią zdecydowała. Wiec te kilkanaście dni czekania..... wiem co wtedy czułam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    dzasti, na mnie ten projekt ustawy tez dziala antykoncepcyjnie;-p
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Ja przez ten projekt ustawy boję się nawet rozpocząć leczenie trądziku Izotekiem...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Kiedyś na jakimś forum dla wielodzietnych pisałam, że boję się że jeśli badania prenatalne wykryją wadę rozwojową u mojego dziecka, nie będę miała odwagi podjąć decyzji o urodzeniu go. Wiecie, co mi odpisali? Znalazły się osoby, które w prywatnych wiadomościach obiecały mi załatwienie rodziny zastępczej dla tego dziecka. To nie było próżne gadanie, to nie było wyzywanie mnie od morderczyń, wypisywanie, że człowiek zaczyna się od poczęcia i inne tego typu próżne gadki. Oni NAPRAWDĘ przejęli się tym moim wahaniem. Naprawdę oferowali pomoc. I wiecie co? Tacy ludzie mogą według mnie mieć prawo głosu. Bo oni nie gadają próżno. Oni rzeczywiście swoje zdanie popierają czynami. Szkoda, że takich ludzi jest tak mało.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    I ja się zastanowię, zanim podejmę decyzję.
    I mnie w tym projekcie tak nie przeraża całkowity zakaz, który i tak pozostanie na papierze, ale właśnie to wdupiemanie obywateli, jakie prezentują autorzy projektu i nasi rządzący.
    Chcą mieć czyste ręce, bo sumień czystych mieć nie będą.
    Zapisali w projekcie obowiązek zapewnienia opieki matce i dziecku, ale na tym koniec- brak pomysłu, brak źródeł finansowania - pozostawia się sprawę samorządom. Piszą o oszczędności dla NFZ-tu na refundacji aborcji- ponad 2 mln rocznie podobno. Nie wspominają, ze te pieniądze przeznaczą na pomoc rodzinom, które będą musiały urodzić chore dziecko. Ale gdyby jednak...
    Z takiej symulacji na szybko wychodzi, ze gdyby przeżywała połowa dzieci (aborcji w 2014 było niewiele ponad 1000 wg ministerstwa zdrowia, liczyłam 500 żywo urodzonych) to tych pieniędzy na dziecko byłoby 400 zł! W pierwszym roku, a kolejne??
    Skoro również zwolenniczki nowelizacji zauważają, jak kuleje w Polsce problem osób niepełnosprawnych, to czy właściwym jest znacząco powiększać tę grupę, skazując je na wegetację (bo nie życie, skro środków nie przybywa a beneficjentów tak), brak właściwej opieki medycznej i rehabilitacji, a w wielu przypadkach również miłości i opieki rodziny (bo wierzę, ze będą matki, które nie udźwigną ciężaru)?
    Tak jak dziewczyny pisały, przeciwnicy aborcji rysują tylko obraz zabijania "różowych słodkich bobasów" przez "okrutnie kobiety bez serca", zupełnie pomijając pozostałe aspekty i nie chcąc myśleć o przyszłości. Jest tu i teraz, a jak się urodzi to niech się inni martwią.
    I to jest okrutne, obłudne i wstrętne.
    Nie potrafimy jako państwo zapewnić żyjącym obywatelom właściwego poziomu opieki, ale wybrańcy "suwerena" chcą z siebie robić świętych i "rozwijać międzynarodowy system praw człowieka oparty na przyrodzonej i niezbywalnej godności ludzkiej, z którą wiąże się obowiązek poszanowania życia ludzkiego ·od poczęcia".
    To ja chcę jeszcze raz podkreślić, że ta godność i poszanowanie życia należą się i matce i dziecku, również, a może zwłaszcza już po urodzeniu, a tego państwo nie zapewniało i nie zapewnia, więc piękne słowa zostają tylko pustym sloganem.
    Niemniej powtarzam się, powtarzam to, co już zostało napisane, a co zapewne i tak nie dotrze do tych, do których powinno, bo oni mają cel i po trupach do niego dążyć będą. Nie pierwszy i nie ostatni raz...

    Treść doklejona: 29.09.16 23:06
    Jaca, jakiś poseł PiSu rzucił ostatnio, ze jak jakaś kobieta zostanie zgwałcona, to niech nie idzie na aborcję tylko się do niego zgłosi, a on to dziecko adoptuje. Tylko ten sam poseł obiecał 2 osobom rejs na Karaiby, jak PiS wygra wybory parlamentarne i alkomaty w sejmie dla posłów. I pewnie jeszcze jakieś ciekawe rzeczy, których nigdy nie zrealizował.
    Zrobi sobie nawet żarty z adopcji. I tacy ludzie nas chcą uczyć moralności!
    --
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Jeśli ktoś popiera projekt Ordo Iuris to jest po prostu sadystą. Nie chodzi o poparcie dla zakazu aborcji, tylko o poparcie dla tego konkretnego projektu.
    Bezmyślny sadysta bo nie rozumie jakie niebezpieczeństwa czekają na kobiety w przypadku wejścia tej ustawy.
    I nie dopuszcza do siebie żadnych logicznych argumentów. W ogóle argumentów.
    I straszne jest to, że nawet sobie z tego sprawy nie zdają co niektórzy.

    Bo ta ustawa nie jest tylko przeciwko aborcji. To naprawdę trzeba bardzo nie chceć tego zrozumieć albo być wyjątkowo zindoktrynowanym.
    TA USTAWA SPRAWI, ŻE UMIERAĆ BĘDĄ KOBIETY, A PODZIEMIE ABORCYJNE WYKSZTAŁCI NASTĘPNYCH CHAZANÓW, KTÓRYM "SUMIENIE" KOŃCZY SIĘ Z CHWILĄ WYJŚCIA ZE SZPITALA.
    Jakim dyletantem trzeba być, żeby tego nie widzieć??
    Takie zacietrzewienie katolika - nie rozumiem i nie chcę rozumieć, bo ksiądz powiedział inaczej!
    Własnie dlatego kościół tak bardzo lubi, jak ludzie nie myśla samodzielnie - mogą im wmówić wszystkie bzdury a oni uwierzą i w ich ciasnych głowach nie powstanie nawet cień logicznej myśli i analizy.
    Niech ta ustawa obowiązuje tylko katolików, którzy popierają ten prawny bubel!
    Niech więzienia wypełnią sie lamentami katoliczek, które w domu zostawiły dzieci, bo zostały skazane za poronienie albo ratowanie własnego życia. Niech cmentarze wypełnią się grobami kobiet, które nie były leczone przez lekarzy, bo były w ciąży. a pochowane zostaną razem ze swoim dzieckiem, które o dziwo w brzuchu nie przezyło, jak matka umarła.

    Ksiądz w parafii na pewno zaopiekuje się osieroconymi tymi dziećmi. Będzie miał do nich swobodny dostęp, najłatwiej jest wykorzystać bezbronne dziecko przecież.... zostanie mu ono wręcz "podane na tacy" nomen omen.
    I pieniądze z tacy da na wyżywienie i jeszcze paczki będzie do pierdla przysyłał. Na pewno!


    Można być przeciw aborcji i przeciw głupocie. Niestety u wielu osób kończy się tylko na byciu przeciw aborcji.
    JESTEM PRZECIW ABORCJI I JESTEM ZA WYBOREM!!!

    MYŚLĘ, CZUJĘ, DECYDUJĘ!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    jak wiecie od dwóch dni jesteśmy z mężem w zawieszeniu bo nie wiadomo co dolega naszej córeczce oprócz tego, że jest to jakiś guz.
    paradoksalnie 3 października zaczynamy pogłębioną diagnostykę. mam świadomość tego, że może ona prowadzić do dalszych, bardziej inwazyjnych form, które zawsze są obarczone jakimś ryzykiem utraty ciąży.
    NIE WYOBRAŻAM SOBIE nie mieć możliwości zrobienia tych badań, czy nawet operacji jeszcze w okresie płodowym jeżeli taka byłaby potrzeba.
    w momencie wprowadzenia tej absurdalnej ustawy w w życie diagnostyka prenatalna w Polsce przestanie istnieć. żaden lekarz nie będzie ryzykował postawienia w stan oskarżenia o nieumyślne spowodowanie śmierci. przy dobrych wiatrach, i plecach, będą uniewinniani jak to ma miejsce obecnie. ale i tak nikt się podejmować nie będzie bo nikt nie lubi być ciągany po sądach, przesłuchiwany przez prokuratora itd.
    więc matki w sytuacji podobnej do mojej będą pozostawione na pastwę losu.
    ale jakie to przecież ma znaczenie?:confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    elfika: więc matki w sytuacji podobnej do mojej będą pozostawione na pastwę losu.

    Matki, które będzie na to stać, wyjadą za granice na takie leczenie. Ale kogo na to stać? NFZ nie finansuje leczenia urodzonym już dzieciom i mnóstwo rodziców musi zbierac pieniądze na leczenie dla ciężko chorych URODZONYCH już dzieci. Tak właśnie, to jest polskie "pro-life".

    Lily, pomożesz Elfice zbierać pieniądze na leczenie, jesli okaże się, że jej dziecko potrzebuje takiego leczenia? Pokaż, jak bardzo Ci zalezy na "ochronie życia"! Chyba, że pomożesz tylko modlitwą, co jest bardziej prawdopodobne i bezwysiłkowe... Modlitwa badań i operacji nie zrobi.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    zupazgryzoni: Ale kogo na to stać? NFZ nie finansuje leczenia urodzonym już dzieciom i mnóstwo rodziców musi zbierac pieniądze na leczenie dla ciężko chorych URODZONYCH już dzieci.

    dokładnie.
    jak usłyszałam, że prywatna konsultacja u Roszkowskiego to 600 zł to mi się słabo zrobiło...
    -- [/url]
  2.  permalink
    Lily napiszę tylko parę słów do Ciebie skierowanych jako matka chorego niepełnosprawnego dziecka. Byłaś kiedyś w szpitalu na oddziale neurochirurgicznym czy neurologicznym i widziałaś tam małych pacjentów z domu dziecka???????????? Zakładam, że nie proszę przejdź się tam i posiedź cały dzień poobserwuj te malutkie chore niepełnosprawne dzieci, które rodzice oddali po narodzinach do bidula......... i przestań mówić o oddawaniu do adopcji ciężko chorych dzieci!!! Nie znasz tematu od podszewki tak jak ja i wiele rodziców dzieci niepełnosprawnych. Serce się kraje to mało powiedziane :( Jeżeli rodzic nie jest gotowy do opieki nad ciężko chorym dzieckiem to trafienie do domu dziecka dla takiego maluszka to jest najgorsza rzecz jaka go może spotkać........
    P.S. Ile znasz rodzin, które adoptowały chore dziecko, a nie pięknego zdrowego niemowlaczka???? Ja do tej pory żadnej takiej rodziny nie spotkałam, a kilkaset w moim życiu się przewinęło.
    Ochrona życia poczętego dziecka chorego tak pod warunkiem, że nie trafi do domu dziecka.......
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Pod osłoną aborcyjnej nawalanki rząd wypuścił projekt ustawy utrzymującej wyższy VAT aż do 2018 r.!
    Jeszcze ZUS i CETA...
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Co prawda to prawda. ZUS i Vat zostają, CETA wersja testowa przyklepana.
    Z tą ostatnią wiąże się tańsze "śmieciowe" jedzenie faszerowane chemią bardziej niż nasze, w myśl "wspólnoty gospodarczej". Jak do tego dołożyć badania mówiące, że za choroby i wady wrodzone w jakimś stopniu odpowiada wysoko przetworzona żywność, i zestawić to z nową ustawą....
    Że o stratach dla naszego rolnictwa nie wspomnę.
    Ustawa aborcyjna może i jest zasłoną dymną, co nie zmienia faktu że jej wprowadzenie jest coraz bardziej realne.
    Morawiecki mówi o tym, ze PIS prowadzi oszczędną gospodarkę.
    Ale sięga do naszych kieszeni- pod przykrywką dostosowania do prawa Unijnego (które jak widać stosują bardzo wybiorczo) od stycznia podnoszą ceny wody- wg szacunków o 20-30%, rachunki za prąd, w skali roku mogą skoczyć o co najmniej 100 zł (podwyżka opłat stałych- z czegoś trzeba górnictwo ratować), a z tym się wiąże cała masa innych podwyżek, bo woda i prąd są w każdej dziedzinie życia potrzebne...
    --
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    I m.in. na skutek tego śmieciowego jedzenia będzie jeszcze więcej wad wrodzonych u płodu - których nie ujawnia nam lekarze, bo będą bali sie badać i leczyć... więc będzie więcej aborcji, samobójstw kobiet, śmierci kobiet na skutek źle przeprowadzonych aborcji lub umierających w takcie ciąży zagrażającej ich życiu, więcej noworodków w śmieciach i beczkach.
    I więcej modlitw za biedne duszyczki....
    Odgórne zakazy nie zmniejszą liczby aborcji. Zwiększą za to liczbe tragedii. Ale to już nieważne, przecież "cierpienie uszlachetnia"... ale chyba tego, który je zadaje komuś innemu. Oczywiście w imię "wyższego dobra".
  3.  permalink
    Mialam sie nie wypowiadac w tym temacie ale milczec tez sie nie da. Kto nigdy nie stanal przed wyborem o terminacji ten w ogole nie wie o czym gada. Rozumiem wiare, rozumiem wszystko... Szanuje i podziwiam kobiety, ktore mimo smiertelnych wad swoich nienarodzonych dzieci postanowily ciaze donosic. Ich wybor, nikt im nie narzucal co maja zrobic. Dlaczego jednak, kiedy kobieta wybiera mniejsze zlo bo dobrego rozwiazania nie ma wcale jest mieszana z blotem w tym spoleczenstwie? Lily wydaje Ci sie, ze to nie pozostawia zadnego sladu w psychice? Dlaczego tak bardzo narzucasz swoje poglady? Jesli chcesz pogadac czym jest dla matki wyrok nalozony na jej nienarodzone dziecko to wal smialo... Z checia podejme rozmowe.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Staraczka...
    Zastanawiałam się, czy będziesz miała siłę tu wejść i przez to wszystko przebrnąć...
    Problem w tym, że przeciwnicy aborcji widzą tylko życie, nie skupiają się na jego jakości. I prawdopodobnie nie zmienią poglądów, dopóki problem ich nie dotknie bezpośrednio...
    --
  4.  permalink
    Karolciat wiem... Zwlaszcza, ze to wszystko swieze. Ale irytuje mnie bardzo i az trzesie mnie od srodka kiedy czytam co niektore wypowiedzi. Wierzyc sie nie chce, jak niektorzy slepo widza tylko swoje "ja". Smutne to poprostu wszystko.
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    No to dołożyli jeszcze to, czego się Dziewuchy spodziewały
    http://natemat.pl/191201,przeciwnicy-praw-kobiet-w-natarciu-oprocz-totalnego-zakazu-aborcji-teraz-forsuja-jeszcze-totalny-zakaz-antykoncepcji

    No, to teraz każda pochwa, macica, komórka jajowa na własnośc facetom! Zapładniajcie!!! Popierajcie Mordo Iuris, sadyści i bezmyślne małe ludki o ciasnych, zindoktrynowanych umysłach!

    Ciekawe kiedy uderzą w prezerwatywy.
    Wtedy będzie regularna wojna, bo to już chyba przeleje czarę goryczy.


    K.u.r.w.a Dziewuchy - na barykady! Inaczej sie nie da!
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Bez jaj.. Co się dzieje w tej Polsce?!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    karolciat: I prawdopodobnie nie zmienią poglądów, dopóki problem ich nie dotknie bezpośrednio...

    ależ Karolciat, oni już uprawiają dualizm kiedy to ich dotyka. prof. Dębski nie raz o tym mówił. zresztą nie tylko on...

    .

    Zupa, big pharma nie pozwoli na całkowity zakaz :wink: no chyba, że załatwią ich tak jak przy nakazie wycofania ostatnich globulek plemnikobójczych dostępnych bez recepty z aptek, co miało miejsce cichaczem. dla tych co nie wiedzą - zagrożono cofnięcie pozwolenia na resztę produktów producenta...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Zacznijcie już gromadzić zapasy:)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    nie muszę, mój maż będzie miał wazektomię.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Agnieszka1990 nie posiadasz dzieci więc w zasadzie się nie udzielaj bo gówno wiesz o ciąży, zagrożeniach, wadach płodu itp. itd. Wierz mi punkt widzenia zmienia się w chwili posiadania dzieci. Wiecie dziewczyny co napisze, może to będzie chamskie i niestosowne ALE największą karą dla tych kobiet które tak są przeciwne aborcji nawet płodu z wadami, niezdolnego do życia poza brzuchem mamy powinno być urodzenie właśnie takiego dziecka. Podejrzewam że wtedy przejrzały by na oczy, że ta ustawa która zmusiła ich do urodzenia wykluczyła ich z życia. Bo tak właśnie czują sie matki takich dzieci-wykluczone z życia. Nie mogą podjąc pracy, cały dzień jest wypełniony po brzegi ciagła opieką nad dzieckiem, jeżdzenie na rehabilitacje, setki godzin spedzonych po lekarzach, specjalistach...I znikąd pomocy bo państwo wypina się na matki i chore dzieci. Uważam że każda z nas powinna mieć prawo wyboru.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    To było bardzo nie na miejscu.
    Generalnie łatwo ci nas krytykować, bo póki co w Polsce cię nie ma. Piszesz, że chcesz wrócić. Na miejscu też będziesz pochwalać te wszystkie absurdy??
    Te, które tu są, zdecydowanie wiedzą jak w ciążę nie zajść i bez antykoncepcji.
    Myślę, że prezerwatywom jeszcze nic nie grozi, bo ich stosowanie popiera papież, jako środka zapobiegającego chorobom.
    Niemniej zmierzamy do czasów zamierzchłych.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A i mogę dodać jeszcze jedną rzecz: pamietaj to że Tobie się wydaje że jesteś taka silna i dałabys rade wychować dziecko ciężko niepełnosprawne nie znaczy że ta siłe ma Twój partner-który zwyczajnie może odejść bo nie da rady. Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    ashtar855: Agnieszka1990 nie posiadasz dzieci

    bo miała więcej szczęścia jak rozumu. natura zadecydowała za nią i zakończyła ciąże, w której nastąpił błąd w matrixie.

    o, to może analogicznie.
    zostać tam gdzie jesteś Agnieszko, bo nie wiadomo czy z czasem in vitro albo wspomagaczy nie będziesz potrzebować [rób zapasy koniecznie]. w PL to tylko napro ci zostanie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.09.16 15:05</span>
    ashtar855: może to będzie chamskie i niestosowne

    czy ja wiem?
    skoro katolik osobie będącej za wolnym wyborem potrafi powiedzieć, że szkoda, że cię matka nie wyskrobała... to czemu jemu nie powiedzieć w ten sposób? bo inaczej to chyba nie zrozumie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    elfika: natura zadecydowała za nią i zakończyła ciąże, w której nastąpił błąd w matrixie


    Albo bóg tak chciał... wierzący lubią sobie to wmawiać...

    elfika: PL to tylko napro ci zostanie.

    Lub adopcja! Tyle niepełnosprawnych i chorych dzieci czeka przecież na kochającą rodzine...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Malisiek: Albo bóg tak chciał

    kurdę. masz rację!

    ale to i tak fart kiedy nie musisz podejmować tak zajebiście trudnej decyzji.... kiedy jest po sprawie zanim się jeszcze cokolwiek na dobre zaczęło... kiedy nie czujesz ruchów, które po porodzie nie zamienią się w przytulanki bo nastąpi cisza.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja czekam tylko na wielkie oburzenie i obwinianie degeneracji społecznej i "lewackiej propagandy" jeśli tfu tfu wprowadzą te chore ustawy (antyaborcyjną i ten kwiatek, który się dziś pojawił odnoście antykoncepcji), gdy nagle media nadzwyczaj często będą grzmiały o dzieciach znalezionych w śmieciach, beczkach, zakopanych w piwnicy, a ośrodki opieki zaczną być przepełnione.

    A nie, czekajcie, do tego czasu pewnie już będziemy mieć media funkcjonujące tak, jak w Korei Północnej i będziemy mieć pokazywane tylko obrazki szczęśliwych kobiet, które będą mówić, że gwałt pewnie był karą za to, że w młodości nie odmawiała wieczornego pacierza i dziękują Bogu za ten dar...

    :devil: :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    dziewczyny opanujcie sie troche!!!
    ja mysle ze troche jestescie nie fair i przeginacie; mimo ze nie zgadzam sie z pogladami prezentowanymi przez Agnieszke czy Lilke ale sa pewne
    pewne granice ktorych NIE WOLNO przekraczac
    zadnej kobiecie nie mozna zyczyc chorego dziecka, ZADNEJ!!! nie wazne jakiego jest wyznania czy narodowosci
    pisanie ironicznie o stracie dziecka jest tak slabe ze az brak mi slow
  5.  permalink
    Lexia: do tego czasu pewnie już będziemy mieć media funkcjonujące tak, jak w Korei Północnej

    A wiedziałaś, że nieżyjący pan Kaczyński jest twórcą Polski porozbiorowej? Będzie naszym bóstwem, bóg nie będzie już nikomu potrzebny. Do tego dąży ten kraj i fanatycy.
    Polecam tę książkę. Wstrząsająca.
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252286/pozdrowienia-z-korei-uczylam-dzieci-polnocnokoreanskich-elit
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    No mi tez zabraklo slow, gdyz zadnej z was nie atakowalam piszac o swoich pogladach.
  6.  permalink
    karolciat: Generalnie łatwo ci nas krytykować, bo póki co w Polsce cię nie ma. Piszesz, że chcesz wrócić. Na miejscu też będziesz pochwalać te wszystkie absurdy??

    Do czasu jak sama nie znajdzie się w sytuacji, która wymusi na niej zmiane poglądów.
    Łatwo mówi się pewne rzeczy jak mieszka się w kraju o dostępnej aborcji, antykoncepcji, gdzie na kościół płaci sie podatek żeby do niego należeć i gdzie kościół płaci podatki na kraj, żeby móc w tym kraju funkcjonować.

    Tak samo jak "łatwo jest rozdawać milion dolarów, którego sie nie ma".
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A tak dla waszej informacji mieszkam w Niemczech maksymalnie do maja.
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Agnieszka1990: No mi tez zabraklo slow, gdyz zadnej z was nie atakowalam piszac o swoich pogladach.

    Nie wolno nikomu życzyć gwałtu,l chorego dziecka czy nawet poronienbia. Fakt.
    A teraz wyobraź sobie, że jak wejdzie ta ustawa, a poronisz kolejny raz, to przy łóżku w szpitalu będziesz miała policjanta lub prokuratora, który będzie pytał czy nie wzięłas może wczoraj zbyt ciepłej kąpieli. Czy seksu z mężem nie uprawiałaś i uderzył penisem za mocno w szyjkę macicy. Czy czasem nie schyliłas się pod złym kątem albo nie podbiegłas do autobusu i zabiłas własne dziecko! Bo może poronienie nie było takie przypadkowe, jak ci się wydawało!
    Głupio brzmi? Taka będzie rzeczywistość.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Agnieszka1990: No mi tez zabraklo slow, gdyz zadnej z was nie atakowalam piszac o swoich pogladach.

    jesteś pewna?

    kto mieczem wojuje od miecza może zginąć.

    Agnieszka1990: A tak dla waszej informacji mieszkam w Niemczech maksymalnie do maja.

    a kogo to?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Wydawalo mi sie ze poruszalyscie temat mojego miejsca zamieszkania. No nic, chamstwo wyszlo i tyle.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    i vice versa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    No coz ja was nie obrazalam i nie zyczylam chorych dzieci, wrecz przeciwnie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    zupazgryzoni: Nie wolno nikomu życzyć gwałtu,l chorego dziecka czy nawet poronienbia. Fakt.

    podobnie jak wyzywać kobiet, które wybrały aborcję, od morderczyń i innych. a to właśnie u pro-liferów wodzę mowę nienawiści głównie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A czy ja wyzwalam ktorakolwiek?? To ze nie popieram aborcji, nie oznacza ze nazywam kobiety morderczyniami.. Wiec mi nie wciskaj czegos, czego nie powiedzialam. A wy za to napisalyscie az za duzo.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Agnieszka1990: A czy ja wyzwalam ktorakolwiek?? To ze nie popieram aborcji, nie oznacza ze nazywam kobiety morderczyniami.. Wiec mi nie wciskaj czegos, czego nie powiedzialam. A wy za to napisalyscie az za duzo.


    czytaj ze zrozumieniem.

    Agnieszka1990: Zacznijcie już gromadzić zapasy:)


    no niestety, tym tekstem sama zaczęłaś.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A gdzie tu widzisz obrazanie kogokolwiek?

    Treść doklejona: 30.09.16 17:51
    A tym bardziej nie jest to powod do komentowania, dodatkowo w taki sposob mojego poronienia.
    •  
      CommentAuthorzupazgryzoni
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Żadna z nas tu nie popiera aborcji dla aborcji. Czemu tak ciężko to zrozumieć??
    Za to każda z nas chce mieć pewność, że w razie tragedii będzie SAMA mogła ZDECYDOWAĆ, co zrobić. WYBRAĆ to, co dla niej i dla dziecka będzie najbezpieczniejsze i przyniesie jak najmniej cierpień.
    Zadna z nas nie chce mieć sprawy w sądzie za poronienie.
    Zadna z nas nie chce być w sytuacji, kiedy będzie musiała podjąc straszną decyzję.
    Bo decyzja o dokonaniu aborcji zawsze jest straszna i łatwo nie przychodzi.
    Zwłaszcza użytkowniczkom tego portalu, w końcu to przede wszystkim kobiety, które CHCĄ mieć dzieci lub kiedyś o nie się starały.

    A jednak potrafimy zaprotestować przeciwko barbarzyństwu, które sprowadzi na nas ta ustawa! Potrafimy mysleć i analizować!

    Jeśli któras z nas nie będzie chciała dokonać aborcji - to jej nie zrobi.
    Jesli któraś z nas będzie chciała umrzeć w ciąży, żeby urodzić dziecko - to tak zrobi.
    Jeśli któraś z nas zdecyduje sie urodzić dziecko, które umrze w cierpieniach po porodzie - to tak zrobi.
    Jeśli któraś zdecyduje się usunąć ciążę - to też tak zrobi.

    BO TO JEST WYBÓR KOBIETY. W JEJ WŁASNYM UMYŚLE I SUMIENIU. I NIKOMU NIC DO TEGO.

    A na pewno nie osobom, które powtarzaja słowa usłyszane z ust księdza czy prawicowego polityka.
    Religia nie może być wyznacznikiem postępowania dla tych, którzy jej nie wyznają. Koniec i kropka. I religia nie ma prawa narzucać swojej wiary innym.
    To jest zwykła bezczelnośc - uważać, że twoja religia jest jedyną słuszną. Islamiści uważają tak samo. Jehowi również. Kto ma rację?

    Może my sie mylimy, a może nie. Ale to my o sobie decydujemy. Jeszcze.

    Masz do wyboru pomidorową i krupnik. Jesli nie lubisz pomidorowej, to wybierz krupnik.
    Ale zostaw innym ten sam wybór, nie nakazuj jeść krupniku tylko dlatego, ze ty go lubisz, i że inni w takim razie też go powinni lubić.
    My chcemy pomidorową. Albo rosół. Albo jeszcze inną.

    WYBÓR to podstawa kazdej wolności. Odbierz wybór, a zabijesz wolność.

    Treść doklejona: 30.09.16 18:25
    Agnieszka1990: A gdzie tu widzisz obrazanie kogokolwiek?

    Ciekawe, że jak obrażasz innych, to tego nie zauważasz, ale od razu widzisz, jak inni obrażają ciebie?
    To jak to działa? Tylko w jedną stronę, wybiórczo?
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Ciekawe, ze ani na sekunde nie poruszylam tu dzis tematu aborcji, a zostalam zmieszana z blotem i tak.

    Treść doklejona: 30.09.16 18:29
    Ale pytam juz po raz kolejny kogo i w jaki sposob obrazilam i jakos nie widze odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Szczerze? Patrząc na to co się dzieje to jeszcze moment i będę się cieszyć z niepłodności!