Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Witajcie kobietki, nosimy się z zamiarem emigracji gdzieś tak za rok z dziećmi.
    Jaki kraj w europie polecacie jako najbardziej przyjazny rodzinie?
    Jak z pracą, zarobkami, szkołą i utrzymaniem całej rodziny?

    Wiem, piszę troszkę chaotycznie ale bardzo liczę na Waszą pomoc.

    A może znacie jakieś stronki z dyskusjami Polaków na emigracji?
    Bardzo interesuje nas Norwegia
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    To ja się podczepię pod temat Zoli i zapytam o Islandię ;)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Hejka, emigrantki in spe :)

    Przede wszystkim wybór kraju zależy od tego, jakim językiem obcym i w jakim stopniu się włada. Jeśli chodzi o kraje przyjazne rodzinom to oczywiście tradycyjnie cała Skandynawia, Francja i w pewnym stopniu Niemcy (od tego roku się poprawia).

    Zastanówcie się też, jak często będziecie chciały bywać w Polsce, to niebagatelny wydatek.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma - a najlepiej jest tutaj gdzie nasze korzenie - biedniej ale wsrod swoich - wiec polecam Polske i tylko Polske!!!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Nie róbmy z tego topiku dyskusji ideologicznej. Dziewczyny zadały konkretne pytanie, niech same zdecydują, czy chcą wyjechać, czy zostać.

    Co do forów dyskusyjnych, zola, to znam jedno niemieckie, jeśli chcesz, podeślę Ci linka.
    --
    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Dzięki za odzew Dziewczyny.
    A no właśnie język to angielski w stopniu podstawowym, od września zaczynamy konkretną naukę, czyli kraje anglojęzyczne ( chociaż jesteśmy świadomi tego iż tam trzeba się uczyć języka lokalnego).

    **Fiufiu** proszę Cię o tego linka, chociaż Niemcy są na końcu naszej listy ( nie cierpię jęż. niemieckiego! - i chyba nigdy się bym go nie nauczyła, hehehehe).

    **Aga 976** znam tą prawdę ale ..... chemy spróbować czegoś innego i tyle. Wiem że będzie ciężko.

    Acha wyjazd planujemy za rok, także mamy jeszcze troszkę czasu aby nacieszyć oko naszymi pięknymi krajobrazami itp.
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    Holandii zdecydowanie nie polecam,zreszta chyba jej nawet pod uwage nie bralas
    --
    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeJul 11th 2007
     permalink
    Dzieki Fiufiu i Kachula
    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    A jednak Norge! :angry:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeAug 16th 2007
     permalink
    MOIM zdaniem ,trzeba sie zastanowic po co sie jedzie,czy na zarobek ,czy na stale? a czemu? proste np,ja zyje na stale we WLOSZECH ,KOKOSòW TU NIE MA ,ale zycie plynie pogodnie ,praca jest i blisko do Polski .SIOSTRA jest w islandii zarabia kase ,ale do dupy pogoda ,jedzenie i na stale nie ma zamiaru tam byc...i ludzie nudni.KOBITAK ZARABIA KASE a potem cos otworzy w kraju.
    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeAug 16th 2007
     permalink
    U nas w grę wchodzi wyjazd na stałe, tylko. :bigsmile:
  1.  permalink
    Maz dostal propozycje pracy oraz molziwosc zabrania ze soba rodziny do Norwegii.Czy,ktoras z was tam mieszka?Jakie zarobki?opieka medyczna,opieka nad dziecmi itd...
    --
    • CommentAuthorKELLEY82
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Ja mam przyjaciółkę w Norwegii i tam jest całkiem fajnie pod względem emerytury i wychowania dzieci, ale niestety jest to dość drogi kraj i żeby coś sobie odłożyć to niestety , ale może być ciężko, na codzienne życie wystarczy, ale na jakieś oszczędzanie to może już nie za bardzo wystarczyć. Jeżeli chodzi o stronę socjalną i opiekę państwa to moja przyjaciółka jest zadowolona:)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Polecam Madagaskar! :cool:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.