Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Hmm co do pieluch to nie wiem, bo mam zarówno zwykłe pampki jak i premium care i w obu odparza się tak samo...mąką ziemniaczaną próbowałam ale nie dała rady :/ dodam tylko, że teraz mała jest chyba lekko przeziębiona (złapała od brata) i dostaje neosine i stodal, więc może tyłek od tego taki czerwony :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Dii, czemu takie zachowanie skojarzyło Ci się z duchami? Czy ono nie jest normalne?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Nie, normalne :bigsmile: Śmieję się:smile: Po prostu tak to fajnie wyglądało... :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    No jak dzieciaczek nagle patrzy się gdzieś w ścianę gdzie nic nie ma i nagle się uspakaja i zaczyna gadać patrząc tam i się śmiać to mam wrażenie że coś tam jest :) i ciarki mi przechodzą po plecach he he :) stara matka a głupia :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Sardynka witamy :wink:
    Zielonego linomagu próbowałaś?
    Moje ostatnie odkrycie na wszelkie skórne problemy a Ola ma ich sporo to Nivea baby s.o.s serio krem idealny!!!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    A my się pochwalimy bo dzisiaj pierwszy raz daliśmy nura pod wodę na jakieś 3-4 sekundy :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    bananowiec zielony linomag był na co dzień stosowany od urodzenia :)

    generalnie u Miśka na mega odparzenia pomagał clotrimazol, ale ona jest taka mała, że się boję...
    --
  1.  permalink
    Tinamar: No jak dzieciaczek nagle patrzy się gdzieś w ścianę gdzie nic nie ma i nagle się uspakaja i zaczyna gadać patrząc tam i się śmiać to mam wrażenie że coś tam jest :) i ciarki mi przechodzą po plecach he he :) stara matka a głupia :)
    - moj tez tak mial, to byla chwila relaksu dla mnie :D

    Treść doklejona: 05.10.14 19:58
    Sardynka - ja smarowalam clotrimazolem i zasypywalam alantanem w pudrze, po tym najlepiej sie goilo. Z tym, ze pierwsze odparzenia byly jak mlody mial ponad pol roku..
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    No i strzelił nam rok....... Ach :) Czyli co, czas na zmianę wątku i awans do starszaków .......... :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Mk sto lat dla Martyki i do zobaczenia na wątku dla starszaczków

    Treść doklejona: 05.10.14 21:45
    Dziewczyny mam pytanie cy Wasze dzieciaczki też nie lubią tej szczoteczki do zębów z włosiem. Do niedawna myłam młodemu zęby i dziąsła taką silikonową, ale tera ma już 7 zębów pomyślałam że spróbujemy taką włosiem i boi się włożę mu do buzi to wypluwa, nie pozwala sobie włożyć, tą silikonową sam sobie mył, gryzł to była dla niego zabawa a teraz nie chce
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Sardynka weź rozbierz Gajkę z tych pieluch jednorazowcyh, ewentualnie zawiń ją na lekko w tetrę i połóż na jakiejś ceratce i niech wietrzy pupinkę jak najwięcej, nawet podczas snu, a jak nie to chociaz w porach czuwania. A na noc to wiadomo, że pampera raczej trzeba założyć, to jej sypnij na bogato mąką ziemniaczaną przed spaniem, bo też działa podobno lekko chłodząco na taką zaognioną dupcię. Może te Pampersy też tak na jej pupę działają ? Jak już jej się polepszy to może zamień je na Dady, Huggiesy czy jeszcze jakieś inne.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Uś, jak minął małej weekend bez mamy? :wink:
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny, płatki jaglane zakupione, z jogurtem małej smakują :), wczoraj spróbowałam ugotować je na mleku, dodałam owoca i zachwycona jakie to pożywne jedzonko małej przyrządziłam wzięłam się za karmienie i tu zonk, mała pluła dalej niż widziała :cool:. Ale to nic, będę próbować dalej może dzisiaj lepiej jej podejdą :). A jak nie to do jogurtu będę dosypywać. zakupiłam również amarantusa i przymierzam się do wypieku ciasteczek :wink:

    Dokładnie rok temu szykowano nas do CC , ja się pytam Kiedy ? to zleciało ?!
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    katka_81: Uś, jak minął małej weekend bez mamy?
    dziękuję Katka :hugging:
    mała przeżyła całkiem fajnie.tato dał wspaniale radę :rainbow:
    wprawdzie moim mlekiem z butli niestety gardziła,ale po moim powrocie pisk radości i cycowania nie było końca hehe:heartsabove:
    teraz mamy prawie 2 tyg spokoju.może będę próbowac usypiać ją inaczej niż przy piersi,bo to jest największy problem

    MK raaaaaajuuuuuuuu!!!!!!!!!!!! jak to?rok?sto lat sto lat dla Martynki słodzinki :flowers:

    Treść doklejona: 06.10.14 10:59
    karobella: mała pluła dalej niż widziała
    no to tak jak moja :tongue: a jak kupiłam płatki w biedzie to byłam zachwycona i uznałam ze to najlepszy zakup roku:tongue:
    następny roczniak!jaaaa cie sto lat maleńka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Uśku, super wieści :) teraz już będzie tylko lepiej i myślę, że te Twoje chwile nieobecności wszystkim Wam na dobre wyjdą :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Sto lat dla Amandy :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Ależ ten czas leci! Co chwilę ktoś o roczku pisze :) sto lat dla was :)

    a ja mam pytanko co do ekspozycji na gluten. Dwa dni podawałam malutką łyżeczkę kaszki mannej do warzywek. I Ignaś ma teraz suche chropowate policzki z krostkami. Czy to może się tak objawiać właśnie uczulenie na gluten ? Nigdzie indziej nie ma wysypki. I czy teraz powinnam zaprzestać podawania glutenu ? Jeśli tak to na jak długo ?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam dylemat... Więc pomóżcie. Którą sukienusię wybrać na zmianę w razie czego na chrzciny malutkiej?


    To są sukieneczki z ofert kupna używanych.
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    mi sie ta z kokardka podoba :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dii mi tez sie podoba ta z kokardka:)
    A jesli chodzi o "duchy" to Amelka tez tak robila wczesniej tzn. patrzyla sie w przestrzen najczesciej sufit i sie smiala i sobie gadala. Teraz juz tak nie robi. Chociaz ostatnio jak bylismy u rodziny meza to akurat karmilam Amelke w pokoju gdzie mieszkala babcia meza po ktorej badz co badz Amelka ma drugie imie i mala zamiast jesc to sie patrzyla w przestrzen i sie smiala. Nie powiem troche dziwnie mi sie zrobilo.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Jeju ciarki mnie przeszły :) A co do sukienki to po ptokach... Pani, która ją sprzedaje zauważyła plamkę, której nie może sprać... :( No trudno. Ważne, że uczciwa :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dii moja Dominika tak miała, ze już taka śpiąca po kąpieli a po cycku dostawała takiego powera, że aż skakała nam w łóżku!! hi hi i o spaniu wcale nie myslała! ;DDD trwało to jakiś czas i przeszło. Zawsze się śmiałam, że moje mleko działa pobudzająco na nią ;p Mnie się podoba 2 sukieneczka, jest śliczna! ale wiadomo, z gustami się nie dyskutuje :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Tinamar odstaw na razie, zobacz czy poliki będą się goić. Jeśli ponownie spróbujesz to podaj mniej niż do tej pory i obserwuj reakcję .

    Treść doklejona: 06.10.14 23:14
    Karolajnas jak młody????
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Bananowiec, dzięki, tak zrobię :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dii a mi się w grochy podoba :bigsmile: choc widze że chyba pierwsza odpadła i tak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Zamówiłam tą drugą, bo w sumie nie miałam wyjścia :) Czekam :)
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    ja sie przypne do postow z poprzedniej strony...
    mala jak miala z 5-6 tyg, pierwszy raz nagle zaczela wyć i patrzec w jeden punkt.... byl wieczor, ja sama bo , K. byl w pracy, myslalam ze zrobie w gacie...
    Ostatnio z okolo miesiac temu, mloda patrzy w strone drzwi , usmiecha sie macha i mowi ''TATA'', a taty tam nie bylo.... tez by lw pracy........ nastepnie patrzala w strone kuchni zaczela sie usmiechac i machac, Czasami mam wrazenie, ze ona do kogos idzie tak jakby ja ktos wolal :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    My meldujemy się po Chrzcie Św. Mirci :) Dla nas impreza podwójnie ważna, bo pojawił się na niej Dziadek Miry po 15 latach nieobecności w życiu mojego B. :) Później wrzucę foteczkę na odpowiedni wątek.

    Poza tym chwalimy się obrotem na brzuszek :) Na początku był problem z rączką, ale teraz w większości przypadków Mira daje sobie radę i ucieszona leży na brzusiu rozglądając się na boki :) Kochana :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny ja z katarem :( czy mogę spać z Małą, w ogóle z nią przebywać, czy ograniczyć kontakt? (o ile to w ogóle możliwe)
    pamiętam, że jako noworodek nie zaraziła się ode mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Girlorboy, aż mnie ciary przeszły! Brrr...

    Karoolcia, gratulacje dla Mirci :)

    Ally, spokojnie, dziecko w mleku przeciwciała dostaje i na pewno nie powinnaś ograniczać kontaktu:-*
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    girlorboy: Ostatnio z okolo miesiac temu, mloda patrzy w strone drzwi , usmiecha sie macha i mowi ''TATA'', a taty tam nie bylo.... tez by lw pracy........ nastepnie patrzala w strone kuchni zaczela sie usmiechac i machac, Czasami mam wrazenie, ze ona do kogos idzie tak jakby ja ktos wolal :shocked:


    Moje miały fazę, że zasnąć nie mogły i mówiły, że widzą panią i boją się pani...
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, bo ja zaraz nie zasnę! :)
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    ha haha, dobrze, ze to przeczytalam rano, a popoludniu przylatuje moja mama :tooth::tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Moja Nina miała okres, że budziła się w nocy, uparcie wpatrywała w okno i wrzeszczała przerażona, że tam jest pan i że ona boi się pana :shocked::neutral::confused::confused::confused:
    A mieszkamy na bardzo niskim parterze, także ten :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    witam,
    czyta wątek ale siedze cicho
    a teraz postanowiłam wychylić sie po poradę
    mojej Małej doskwiera ucho, lekarz dał antybiotyk i miało być ok, ale po 2 dnia w żłobku okazało sie ze dostała gorączki i ucho wrócło
    nie wiadomo czy nie doleczone czy złapała znów
    kataru widocznego nie ma, odkurzac sie nic nie da
    i moja tesciowa podsunęła mi podpowiedz zeby jej wkroplić jedna kropelkę spirytusu, ponoć tak poradziła jej znajoma laryngolog
    podchodze do tego sceptycznie acz kolwiek zastanwiam sie czy nie zastosować
    czy ktoś z was kiedyś stosował metodę ze spirytusem??
    co wy na to?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Koalka, ja bym jednak poradziła się pediatry. Różne są metody ale się zmieniają i to co kiedyś było powszechne czasem okazuje się że dziś jest nie wskazane. Mi się wydaje że spirutus jest za mocny i na pewno bardzo wysusza więc mam wrażenie że może zaszkodzić :/ moja mama też chciała dobrze mi podpowiedzieć jak mieliśmy zapalenie napletka a okazało się że to nie było najlepsze. Tak więc chyba lepiej spytać jeszcze lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Koalka, ani spirytusu ani kamfory pod zadnym pozorem nie wolno wlewac do ucha! Grozi to przebiciem blony bębenkowej. Jak już to możesz wlozyc zawinięty w gaziku listek geranium. nie probowalam,ale slyszalam,ze bardzo dobre to na uszko jest.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Koalka możesz też zrobić kompres ;)
    Całą małżowinę smarujesz wazeliną (żeby nie poparzyć uszka ;)),potem na wacik dajesz kilka kropel spirytusu, na to folię, znowu watę (na tą drugą warstwę waty nie dawałam już spirytusu) i opaskę ;)
    Ważne, żeby nie wkładać tego do ucha, a na uszko ;) No i koniecznie musi gruba warstwa tej wazeliny...
    P.S dodam, że było to zalecenie pediatry Zu, gdy miała zapalenie ucha - w lipcu tego roku.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny co poradzicie na zatarcia na szyjce? Madzia ma strasznie czerwoną tą szyjkę a to dlatego, że ma manię kręcenia główką w lewo i prawo:wink: Podobnie, ale dużo mniej ma na zgięciach. W szpitalu mi mówili, żeby octeniseptem przemywać po kąpieli. Słusznie? Ja po kapieli używam oliwki na mokrą skórkę i też na te zatarte miejsca, ale nie wiem czy prawidłowo... W sobotę chrzciny a ona taką tą szyjkę ma...:sad:
    A no i ma suszą, lekko szorstką skórkę (nic nie widać tylko czuć) na nóżkach, rączkach, klatce i pleckach. Tak jakby od wody to wysuszenie bo u nas jest dość twarda... ale myłąm ją w emolium, potem w oillanie i nie pomogło... Smarowałam ją też jakimiś próbkami oillum i coś tam jeszcze ale też bez efektu... Co jeszcze mogę użyć, żeby polepszyć stan tej skórki? Do tego zauważyłam też u starszego, Kacpra, suche policzki... jakby od temperatury? (to się jak były te chłodniejsze dni)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Dii ja tu znowu polecę na takie historie krem Nivea baby sos taki w białym metalowym pudełku :wink: Olcia miała szorstką i podrapaną szyję i klatkę, obsypane suche plecy i brzuszek a ten krem to super zagoił. Krem kupiłam ku zaskoczeniu z polecenia farmaceutki ale w rossmanie za ok 14 zł. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeOct 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii
    u nas było podobnie i myśmy kupili w aptece taki krem za niecałe 15zł całe 500g
    Mediderm
    mozna stosowac u maluszków
    do tego dokupiłam jeszcze Emulsję do kąpieli
    ma super skład i u nas zakasował wszystkie emolienty
    poza tym stosujemy go cały czas i to wszyscy bez wyjątku, naprawde super
    i kasowo super wychodzi a ta pucha to nam wszystkim czyli małej mi i mąłżowi starcza na 3 miesiące

    Treść doklejona: 10.10.14 08:31
    dodam że po niedługm czasie stosowania wszystkie suchości, podrażnienia, krostki, i takie zrogowacenia skóry zniknęły
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    A ja stosowałam Alantan zwykły i zawsze pomagał ;]
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Bananowiec - ten nivea stosowałam u Kacpra i jemu chyba po nim krostki wyskoczyły... Choć z Madzią może być inaczej.
    Kolkąć a ta wnioskami do kąpieli to jaka?
    Alantanem smarowałam i nic...
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Dii
    ja wypróbowałam na mojej emolienty i masci dostepne bez recepty i nic nie pomogło a kosztowało kupe kasy
    dopiero po poradzie znajomej która stosowała to na swoich dzieciach
    kupiłam
    Emulsje doo kąpieli i krem Mediderm
    i to dopiero oczysciło skutecznie skóre mojej Madzi :)
    tu masz krem http://www.doz.pl/apteka/p61560-Mediderm_krem_500_g teraz troche droższy ale czasami są na promocji
    a tu emulsje http://www.doz.pl/apteka/p60675-Mediderm_Bath_emulsja_do_kapieli_500_ml
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Ok, dzięki :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.10.14 10:25</span>
    dziewczyny a na taka kaszkę co? co to może być?


    Na żywo widać więcej. A może to chwilowe? Kurcze tak się przejmuję teraz bo na jutro na chrzciny musi wyglądać pięknie:smile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeOct 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Na taką kaszke niestety tylko przegotowana woda
    bo jak karmisz ją piersią to wywala ją z hormonów
    u nas przeszło jak Magda miała około 3miesiące a dostała jak miala około 2-3 tygodnie
    wiec ciągło sie świństwo za nami ale wszyscy lekarze zgodnie mowili że to z hormonów
    wzmogło sie jak pojadłam barszczu czerwonego a mala ma uczulenie na buraki wiec to moze dlatego u nas tak długo trwało
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    O a ja buraczkó ostatnio sporo jadłam - takich marynowanych:tongue:
    --
  2.  permalink
    Dii, a próbowałaś szyjkę posypać mąką ziemniaczaną?
    U nas raz się tak zdarzyło że mały miał trochę czerwoną szyjkę i mąka super pomogła.
    Co do zatarć np. pod paszkami bądż w zgięciach nóżek u nas świetnie sprawdził się linomag, taki zielony w tubce.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Nie próbowałam... Dzięki :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.