Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Kamilki :)
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dii w tych czasach to chyba wszystkie są dobre ;) Każdy ma niby coś innego a jak stałam i czytałam to wygląd różny a opisy takie same. U mnie smoczek musi być miękki bo inne nie. Myślę że nie stresuj tak się tymi smoczkami bo używa je na prawdę sporadycznie jak moja ;) Lovi ma dynamiczne a to ważne bo po prostu dopasowywują się bardziej tzn ukladaja się jak sutek.

    Skapula moja Klara ma tak samo , ciepłe ręce to ma jak na prawde jej gorąco ale wtedy kark już mega gorący więc spokojnie, mi zostało tak do tej pory bo mam problem z krążeniem więc nie ma co się przejmować tylko na dor jak wychodzić to załóż dodatkowe skarpety czy rękawiczki bo zimne ręce szybciej jeszcze marzną.

    Uś 100lat dla Księżniczki ;)
    --
  1.  permalink
    Dii my od początku jedziemy na Avencie. Bez względu na firmę trzeba pamietać, aby smoczek wymieniać regularnie i dopasowywać odpowiednio do wieku. Jak słyszę o przypadkach, że jeden smoczek na dwa lata, to aż mnie skręca....

    U mojej Jagody (11m) pierwszy w życiu katar. Raczej wirusowy, bo przeźroczyste glutki. Mąż przyniósł z pracy i taki mamy efekt. Ale to jej pierwsze schorzenie od urodzenia (poza odparzeniem) więc i tak rewelacja. Biorąc pod uwagę, że pierwsze ząbki dostała pod koniec 10m, i to 3 na raz, a teraz dwa kolejne i poprzednie trzy jeszcze wzrastają i nie mamy żadnych skutków ubocznych (gorączki, marudzenia itp).

    Mam pytanko do nocnikowych mam. Czy któraś próbowała naukę nocnikowania przed ukończeniem roczku?
    My od 5 dni ćwiczymy nocniczek. Mała od razu załapała o co came on. Pierwszego dnia z rana po przebudzeniu kupka w nocnik i tak teraz codziennie. Ona jeszcze nie mówi, więc nie jest w stanie komunikować swoich potrzeb fizjologicznych ale jestem godna podziwu, że posadzone tak małe dziecko na nocniczku zawsze coś tam zrobi (czy kupkę, czy siusiu) a jak nie chce, poprostu wyciąga do mnie rączki. Od razu zastrzegam, że jej do niczego nie zmuszam, a nocnik ma funkcje zabawy (melodie, spłuczka itp)
    --
    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny do jakiej temp można z maluchami na spacery chodzić teraz? i jak długo? skróciłam spacerki tak do 40 min. włącznie z zakupami. Małą ubieram ciepło w kombinezon, do tego kocyk i pokrowiec na wózek.
    Smarujecie czymś buźki na te mrozy? słyszałam że wazelina super chroni skórę przed przemarzaniem
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    subiektywna7: Mam pytanko do nocnikowych mam. Czy któraś próbowała naukę nocnikowania przed ukończeniem roczku?
    Subiektywna, moja córa odkąd skończyła chyba 9 miesięcy, prawie każdą kupę robiła na nocnik. Nauką bym tego nie nazwała, raczej sadzałam ją, gdy widziałam, ze chce coś zrobić ;) Dla mnie to bardzo wygodna sprawa, bo od tamtej pory rzadko się zdarzało, że zrobiła kupę w pieluszkę i musiałam ją mocno czyścić. No i jak miała półtora roku to już większość sików było sygnalizowanych i lądowało w nocniku. Odpieluchowałam ją jak miała chyba rok i 9 miesięcy. Aczkolwiek nadal nosi pieluchę w nocy, bo zdarzają jej się wpadki, a mi się średnio chce zmieniać pościel np. o 3 nad ranem.
    Tak więc jeśli córka chce i jej się to podoba, to korzystaj :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    A mój synek stał się ostatnio maniakiem smoczkowym:(
    Przez pierwsze 6 tyg. życia w ogóle nie miał smoczka i nie był nim zainteresowany, a teraz nie może bez niego żyć. Mam wrażenie, że pomaga mu na swędzące/bolące dziąsełka. My mamy Avent, symetryczny.
    Subiektywna, brawa dla córeczki:)

    Lysa, gdzieś czytałam, że do -10, zamierzam jednak wychodzić jak będzie zimniej. Oczywiście dziecko będzie odpowiednio ubrane..
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    A jak często ten smoczek wymieniać? Dzisiaj spróbowałam jeszcze z tym MAM PERFECT i zassała, ale często tez wypluwa i się denerwuje. To pewnie zależy o co jej chodzi. Bo jak zassie to akurat jest śpiąca a jak nie zassie to raczej chodzi o głód albo jej pieluszka przeszkadza. Tak zaobserwowałam :) Posiłujemy się z tym co kupiłam a jak nie wyjdzie to Lovi kupię jej :) Dzięki

    Treść doklejona: 03.12.14 20:17
    Dziewczyny możecie mi coś powiedzieć (czy któraś coś wie więcej) coś na temat wkładek domacicznych? Nie chodzi mi o rodzaje tylko czy warto i ogólnie opinie? Mąz mnie namawia,b o ja nie chcę znowu brać tabletek, NPR odpada tym razem no i stąd moje pytanie...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dii, mąż wie, jak działa spirala?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    O tu też mi odpisałaś?:wink:
    Coś tam wie. Pewnie tyle co ja..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Co to znaczy "coś tam"? Pamiętasz, jak działa spirala? Rozmawialiście o tym?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Ojej. Wiem tyle co mi gin powiedział. Że zabezpiecza na 5 lat i może ustać całkowicie krwawienie miesiączkowe. I że jest z progesteronem. Tyle wiem. Ale gdzieś czytałam, że utrudnia później zajście w ciąże. Stąd moje wątpliwości.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Tzn.? Ale na jakiej zasadzie działa - tego gin Ci nie powiedział? Jak to się dzieje, że dziecka nie ma? Pstryk i już?
    Spirali można używać nawet po zapłodnieniu, tak aby nie dopuścić do zagnieżdżenia się zarodka. Twój mąż akceptuje kolejne straty?
    --
  2.  permalink
    Dii - my mamy smoczek aventa- siostra podarowala, i na smoczkach pisze, avent byl od 0-6, pozniej od 6-18 i wieciej nie ma :) Jak moj sie niedawno pomylil i dal mlodemy tego mniejszego to On tak smiesznie wygladal dosyc.. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Amazonka: Tzn.? Ale na jakiej zasadzie działa - tego gin Ci nie powiedział?

    Nie...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Nie interesuje Cię to? Jedynie wpływ na wygląd bierzesz pod uwagę?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Mamy to samo. Siedzi w tej wannie i siedzi... Ma jakieś tam zabawki... Potem naprawdę ciężko go wydostać :wink:
    --
  3.  permalink
    Dii.
    Smoczki są w różnych przedziałach, tak jak koleżanka opisała wyżej. Ostatni kończy się na 18m. Ja kupuje zazwyczaj dwa smoczki, tak aby mała miała na pół roku zapas, wymieniam je co 3 m-ce. Dodatkowo sterylizuje -wygotowując. Jak była malutka to gotowałam wszystko raz w tygodniu, teraz robię to raz na m-c, lub gdy widzę że wymaga dokładnego wyczyszczenia. Wkurza mnie, że pod ten plastik wchodzą różne śmieci i nie idzie tego wyciągnąć. Kładę duży nacisk na higienę więc to takie zboczenie. Myślę jednak, że wymiana smoczka co parę miesięcy jest ok, dlatego, że ta guma (nawet bezpieczna) nie jest trwała na wieki, szczególnie przy ząbkach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Ok, dzięki :smile:
    Kurcze teraz nie chciała zassać żadnego smoczka a jak trzymałam jej jeden w buzi to spychała językiem na bok i gryzła. Dodam, ze cyca nie chciała tylko paluchy pchała do buzi albo mi ramię ssała. No i stwierdziłam, że posmaruję jej dentinoxwm. I co sie okazało? Poczułam zarys ząbka:bigsmile: Jeszcze przez dziąsło nie przeszedł,a le już jest mega wyczuwalny :bigsmile: Może stąd ta chęć ssania u niej?
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Dii wlasnie mialam Ci pisac ze u nas takie silne zasysanie paluszkow sygnalizowalo pokazanie sie zabka. Przy obu na razie tak bylo. Wiec jak czujesz zabka to pewnie to to.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    My użytkujemy smoczki nie dłużej niż 1,5 miesiąca...zawsze używany dwóch wymienniDii gratuluję ząbka:cool:

    U nas zastój zębowy:wink: są dolne jedynki i od 7 miesiąca finito:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    agat to jednak to :) Czyli może chwilowe... Kurcze najgorsze jest to, że ona przez sen wypluwa smoczka ale zamienia na palec. I jak do niej przychodzę sprawdzić jak tam, to palec jest w buzi. No kurcze nie upilnuję jej :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Jeszcze co do nocnikowania - zastanawiam sie czy mojej córki już nie sadzać na nocnik tak "dla zabawy", żeby sie przyzwyczajała, jak bede widziała, że idzie kupa. Czy nie za wcześnie?Któraś też mniej wiecej na tym etapie próbowała?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    JA swoją córkę sadzałam dopiero jak rok skończyła, tylko rano i wieczorem aby nie zniechęcać. Jak skończyła 14 m-cy to i w dzień wysadzaliśmy- ale to było takie łapanie, a nuż coś zrobi. Szybciej załapała że do nocnika robi się kupę niż siku- sama wtedy przynosiła nocnik,aby ją wysadzić. Libra jeśli Twoja córka już sama siada, to możesz spróbować ją wysadzać.
    --
  4.  permalink
    też jestem zdania, że nie ma znaczenia w jakim wieku dla zabawy :) a nóż załapie o co chodzi. Przecież krzywdy jej nie robisz.
    U nas było tak, że Jagoda mając 2-3 mc-e nauczyła się robić kupki na zawołanie. Wyglądało to tak, że o konkretnych porach kładąc ja na przewijaku i unosząc nóżki mówiłam do niej, że robimy kupkę. Gdy złapała mnie za rączki prężyła się i kupka szła od razu. Robiłyśmy tak szczególnie z rana, a zaczęło sie przez kolki. Nikt mi nie wierzył, dopóki nie widział na własne oczy. Do dzisiaj na komendę "kupka" mała wie co robić, więc może i to ułatwiło jej robienie kupek do nocnika, bo w ciągu dnia to jest różnie, posadzona zwykle robi siusiu. No ale przecież nie będzie kilka razy dziennie robić na zawołanie, bo i nawet dorośli tak nie potrafią. fakt, ze ma swoje pory tj. rano kiedy obowiązkowo musi postawić klocka więc to idealna chwila na posadzenie na nocniku :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Ja przy obu córkach stosuję Naturalną Higienę Niemowląt. Widzę kiedy kiedy Liwcia chce siku, choć nie zawsze mam chwilę, bo podlożyć miseczkę :) Ale ostatatnio idzie nam fajnie, dziennie zmoczone są maksymalnie 2-3 pieluchy, tak samo jak przy Nadii. Na początku jest trochę zachodu, żeby nauczyć się te sygnały odczytywać, ale potem idzie duużo lepiej, rzadko zaliczam wtopy :) i co śmieszniejsze, dużo lepiej widzę, gdy mała chce siku niż kupkę :tongue: Nadia mając 13 miesięcy wołała "pupa", gdy chciała się załatwić, ściągnęlam jej pieluchę całkiem jak miała 1.5 roku chyba (wcześniej też dość często była bez). Na kilka miesięcy przed pojawieniem się Liwci, była odpieluchowana, także miałam mniej roboty po narodzinach młodszej córki :wink: Także u nas nie było nauki nocnikowania czy wysydzania, bo wcześnie zaczęłyśmy. Aha i wpadki się zdarzały, nawet ze dwa regeresy kilkudniowe były, ale to dość dawno było.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, muszę wyjść z domu na kilka godzin bez córy. No i tu pojawia się problem, bo Mira nie umie pić z butelki. Co zrobić, da radę nauczyć ją tego?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Karolka, może być problem. Moja Marta też nie piła z butelki, a sposoby typu - strzykawką czy inne nie przeszłyby w wykonaniu mojej mamy czy męża. U nas więc, do momentu rozszerzenia diety, gdy jakiś posiłek mógł być bezcycowy, praktycznie byłam przywiązana, z możliwością wyjścia na maks 1,5 h.
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Karoolka ja nie dalam rady a tez potrzebowałam bo bylam świadkiem na weselu siostry. Kuba mial wtedy dwa miesiące. Zostaje lyzeczka albo kieliszek. Teraz jest w stanie max 10ml z butli wypic (ma prawie 5 miesięcy)Kubek niekapek tez nie zdal egzaminu u nas. Moze dziewczyny cos poradzą.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Karolka, a że zapytam-nie złośliwie of kors..a próbowałaś jej dać butelkę, czy tak z góry założyłaś bo nigdy nie piła? :cool::cool::cool: Możesz spróbować z innym smoczkiem, możesz spróbować dać tacie nakarmić z butelki a sama zniknąć z widoku (i zapachu :wink: ). Spróbujcie parę razy, ale najlepiej żeby to był ktoś inny niż ty bo Młoda może po prostu czuć zapach mleka od ciebie i dlatego nawet nie postara się pociągnąć z butli. A na śpiocha próbowałaś jej dać?:wink::wink: Na głodnego?

    Taki los matek karmiących piersią...nie ma długiego rozstawania się ze ssakiem :cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    bananowiec: Karolka, a że zapytam-nie złośliwie of kors..a próbowałaś jej dać butelkę, czy tak z góry założyłaś bo nigdy nie piła?


    hehe, ja wierzę w swoją Córę i gdybym nie spróbowała to zapewne upierałabym się, że z butli pić potrafi na 100%, bo co to za problem...
    A jednak - dawałam, nie umie, gryzie smoczek i nic więcej. mamy tez butle z ustnikiem miękkim, tego tez jeszcze nie ogarnia.
    spróbujemy dziś od nowa, zaangażujemy tatę. a na śpiocha to ona nawet z cycka rzadko kiedy pije. i na dodatek wkurza mnie sąsiadka, która kiedyś mówiła mi, ze ona od urodzenia dzieci uczyła pic z butelki raz dziennie (odciągała mleko). ja na to reagowałam z pełnym przekonaniem, że my tylko cycusia będziemy stosować. a teraz, gdy ona mówi mi "a nie mówiłam?!" z takim uśmieszkiem to mnie szlag trafia :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Karoolka dziecko trzeba chyba nauczyć pić z butelki, tak samo jak niektóre dzieci trzeba nauczyć smoczka (jeśli to niezbędne oczywiście). Tak jak u nas. Magda ssie palucha w nocy i muszę jej podmieniać na smoczek. Zasypia i wypluwa smoczka więc ok :) Ale na początku nie łapała o co chodzi tylko go gryzła bokiem :wink: Myślę, ze tak samo jest z butelką... Trzeba próbować :) Choć ja uważałam, ze Kacper potrafi pić z butli, bo przez pierwszy tydzień swojego życia jej używaliśmy, bo nie potrafił ssać piersi i musiałam odciągać. No i po pół roku na chrzcinach przygotowałam buteleczkę :) Niestety ni groma nie dało się go namówić na mleczko z butli więc moją sukienkę musiałam zadzierać całą do góry gdzieś w schowku i karmić...:confused: Magdzie nie próbowałam podawać butli ale też nie miałam takiej potrzeby...
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Po urodzeniu Mircia tez pila z butli, ale przez te kilka miesięcy zdążyła zapomnieć jak to się robi :devil: Może kupie dziś butelkę z innym smoczkiem? wiecie może gdzie można kupić stacjonarnie produkty Nuby? smoczek tylko tej firmy toleruje.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Karolka, w Poznaniu chyba w Pati i Maksie:)
    No, ale nie wiem skąd jesteś;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Ech, ja okolice Warszawy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    a w Smyku patrzyłaś albo w Świecie dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mlodego uczylam pic z butli chyba ze 3 tygodnie.. codziennie prubowalam pod wieczor chociaz 60 ml i dopiero po 3 tyg. zalapal... mialam butelke i smoczek LOVI.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    [quote=Dii][/quote]
    w M1 nie ma niestety :( zostaje mi net, ale będę musiała poczekać trochę, bo weekend :(
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    karolka a próbowałaś z butelkami *tommee tippee* lub z butelkami medeli ze smoczkiem calma i?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Nie ma? Ehh... A na Głębockiej albo w Factory? Kurcze ja może będę jutro na Głębockiej, ale nie mam pewności. Jak coś to sprawdzę :)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    mag w domu mamy teraz tylko Tommee Tippiee. Calmy nie próbowałam. Ona chyba dość droga jest? Szczerze szkoda mi wydawać kasę, jeśli nie mam pewności, ze będzie Mirce pasowała.
    Dii byłabym wdzięczna :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Heh ja ostatnio dałam Gajce w butli trochę przegotowanej wody (bo nie mogła przez 5 dni zrobić kupska) i załapała od razu (mam jakiegoś aventa gratisowego) a naweg wydudniła z 50ml ;)
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a ja dzis glupek blysnelam fleszem Malej po oczkach... chcialam zrobic jej zdjecie, bylam pewna, ze lampa wylaczona :( a to takie mocne swiatlo, ze ja sama mam przed oczami slad oo lampie z pol godziny... Mala nie zamknela oczek. Boje ske, ze cos moglam jej zrobic, wzrok uszkodzic czy cos ; ( 3 tyg ma dopiero... to mozliwe?
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Niemozliwe raczej:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    O mnie krąży pogłoska, ze naświetlam swoje dzieci :wink: No, ale bez przesady :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny kiedy powinna być druga wizyta u ortopedy? Kurcze nie pamiętam jak nam powiedziała pani dr... Byłam z Magdą na kontroli zaraz po usg bioderek czyli jak miała ok. 2 m-ce i nie pamiętam czy powiedziała, żeby przyjść za 2-3 miesiące czy za 4-5....
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Dii nie wiem czy to standard, ale myśmy byli jak E. miała 7 tygodni i na kontrolę jedziemy teraz (w tym tygodniu) jak ma 4,5 miesiaca czyli po 3 miesiącach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    A czyli jak ja teraz z nią pójdę to nie będzie źle :) To spoko, bo akurat mamy kontrolę z Kacprem i dwójkę na raz odbębnię :wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 7th 2014 zmieniony
     permalink
    u nas pierwsze usg było w 2 mc życia a kontrolę mieliśmy po 3 miesiącach, akurat kilka dni temu.

    Anka80, robiłaś już krzywą cukrową?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    Nam lekarz powiedział, że mamy pojawić się jak Mira zacznie siadać, czyli niebawem, bo dwa razy usiadła sama :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    skapula: Anka80, robiłaś już krzywą cukrową?

    Tak robiłam dwa tygodnie temu. Ginekolog na kontroli stwierdził, że zgodnie z nowymi normami jest ok, ale że wyniki są na granicy to mam się skonsultować z lekarzem rodzinnym i zdecydować czy iść do diabetologa czy nie. Moje wyniki 98 na czczo (norma 99), 171 po 1h (tu nie było na kartce, ale lekarz mówił, że do 180), 115 po 2h (tu norma do 140) - test z glukozą 75g.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.