Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    A moja urodziła się 59cm i w te 56 nie wchodziła wcale. 62 na około miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    dzięki, ja mam tak po 5 sztuk z każdego ciuszka na 56 i już kilka na 62, ale chyba jednak jeszcze coś dokupię jednak na te 62 :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Moja urodzona 50cm i w 56 jest teraz na styk. Ale 62 jest jeszcze o wiele za duże.

    Dziewczyny, a zielone kupki to zawsze wina jakiegoś produktu? Bo u nas jasnozielony kolor i dupka strasznie odpażona :<
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    [quote=duszkaga][/quote]

    Do 6 Ty bierzesz po 6 można suplementowac .
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Malisiek:
    Dziewczyny, a zielone kupki to zawsze wina jakiegoś produktu? Bo u nas jasnozielony kolor i dupka strasznie odpażona :<

    wiesz co Milka robiła mi takie przy nabiale zielone nieraz pieniste...
    przeszło jej tak naprawdę dopiero po 3 mż jak przeszła na bebilon pepti
    a ja trzymałam ścisłą dietę i nie dużo to dało;/
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    U mnie zalecenia na Omega - ja (jak kp) do 6 m-ca, potem mam suplementować dziecku… (JAK???)
    A ciuszki - Gabi urodzona 55 cm, najpierw "chodziła" w newborn'ach - czyli 50 cm, teraz (ma miesiąc) nosimy 56 - i sa takie akurat. 62 są za duze.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Ul_cia: U mnie zalecenia na Omega - ja (jak kp) do 6 m-ca, potem mam suplementować dziecku… (JAK???)

    są takie w kapsułkach jak wit D;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    O! Kasia dzięki! :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    nawet są takie z D w jednym
    http://omegamed.pl/product/omegamed-babyd/
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Po pół roku mozna dziecku dawać omega np. w postaci tranu, łyżeczką. Albo jak się karmi piersią, nadal suplementować sobie, bo przechodzą do pokarmu podobno.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    My używamy equazen baby. Podobno jest bardzo dobry i wysoką przyswajalnosc ma. Wiem że dzieciom z zaburzeniami koncentracji itp zalezano kiedyś equazen eye q.tylko to powyżej roku chyba
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Tyle, że ja nabiału praktycznie nie jem. Podejrzewałam, że to od czekolady, bo 4 tygodnie nie jadłam i jakoś po tym jak się skusiłam na batona 3 dni pod rząd to sie właśnie te zielone kupki zaczęły. Teraz odstawiłam i zobaczę, czy się coś poprawi. Jak coś to dalej będę eliminować podejrzane produkty.
    .
    A druga sprawa, że podejrzewam u Lenki WNM. Bo pierwsze 2 tygodnie była mega spokojna, zjadła, wypluwała cycka i spała po 2h. A jak nie spała to sobie leżała, rozglądała się i zasypiała. A teraz się dziera prawie cały czas. Jak nie śpi, to jest ryk. I trzeba ją cały czas nosić i bujać, a i tak co rusz wtedy płacze. Jest bardzo niespokojna. Pręży się, wygina mocno do tyłu, prostuje nóżki - głownie podczas płaczu i jak się wkurza. Jak ją kłade na plecach, to nigdy nie leży prosto tylko się zawsze wygina w jedną stronę i patrzy do góry.
    Już jakiś czas temu o WNM myślałam, ale wyczytałam, że w tym wieku to może być normalne. Ale co jakiś czas o tym myśle i mi to spokoju nie daje. Za ponad tydzień mamy wizytę u lekarza, ale znając życie powiedzą, że to normalne. A ja im pewnie nie uwierze, tylko będę drążyć dalej.

    No i mam pytanie do mam dzieci z WNM, jakie objawy miały Wasze pociechy?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Pręży się, wygina mocno do tyłu, prostuje nóżki - głownie podczas płaczu i jak się wkurza.


    Mnie to bardziej na ból brzuszka chyba wygląda z tego, co piszesz.....
    Moja Nina miała takie pseudo kolki właśnie.
    Pseudo, bo się całymi dniami darła, nie że o jakiejś tam określonej porze.
    Cały czas trzeba było nosić, bujać etc.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Ah kurde, z takim małym pierdkiem to nie wiadomo, o co chodzi :( Brzuch też podejrzewałam i daje jej espumisan co kilka godzin i na noc. Ale jak robi kupe, to nie płacze, tylko sobie postęka i jest, wiec już sama nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Moja Nina przy kupie też nie płakała jakoś bardzo. Tylko ogólnie, od rana do wieczora. Wieczorem po kąpieli był spokój i noc przespana elegancko.
    No chyba, że u nas to też było wnm. Bo ona się darla jakby jej coś przeszkadzało non stop. Lekarka i położna sklanialy sie do brzucha. Z resztą w sumie objawów wzmożonego napiecia raczej nie było....
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    u nas z Milką było bardzo podobnie też całe dnie na rękach wyginanie sie prężenie...
    pomagało jak ją ciasno pieluchą zawijałam...
    ale u nas mogło być i od brzucha bo tak jak mówię ona na moim mleku pomimo restrykcyjnej diety
    robiła służ panię i wszystkie kolory tęczy
    no i miała też asymetrię prawostronna i lekkie wmn....
    ogólnie ro wszystko minęło koło 4 mż
    -
    a Wikusia już prawie ciągle stoi ładnie już kuca i się podnosi oparta o coś jedną łapką
    nastęka się przy tym strasznie bo to mała kluska
    przy narożniku ze dwa kroczki w bok za czymś ciekawym zrobi ale ogólnie siada przemieszcza się na 4 i znów wstaje;)
    w ogóle zaraz kończy 9 miesięcy a ja nie mogę w to uwierzyć no roczek zbliża się WIELKIMI KROKAMI!!!!:neutral::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    kasiakuzniki: ogólnie ro wszystko minęło koło 4 mż


    U nas identycznie.

    Wiki skubana !! Pędzi jak burza :wink:
    U nas dalej wojsko na podłodze uprawiane.
    Wczoraj była pierwsza wojenna rana. Rączka pod drzwi wepchana, krew spod paznokcia i fioletowy paluch. A ile ryku było, o losie!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    …...minęło koło 4 mż…...

    Chcecie mi powiedzieć, że mam jeszcze upojny kwartał przed sobą ??/:devil::devil:
    Zwariuję!:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    TEORKA:
    Wczoraj była pierwsza wojenna rana. Rączka pod drzwi wepchana, krew spod paznokcia i fioletowy paluch. A ile ryku było, o losie!

    eh wczoraj chyba taki dzień Wiki zrobiła obrót przy szafce pod tv i nabiła guza nad uszkiem
    ale jak się zaniosła O_O aż ja spanikowałam sine już miała usta i język zanim wentyl się uwolnił!!!!
    ehhhh
    jeszcze dużo upadku przed nami
    -
    i gdzie ona tam skubana toż to o miesiąc w tyle za siostrą Milka już łaziła przy meblach w tym czasie jak stara
    no i była z 5 cm wyższa ta taka śmieszna malutka stojąca:D:D:D
    Ul_cia: Chcecie mi powiedzieć, że mam jeszcze upojny kwartał przed sobą ??/:devil::devil:
    Zwariuję!:cool:

    Ula szybko się zapomina;)
    tzn wiadomo że było ale emocje już daleko :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Mam pytanie dotyczące tranu. Moja starsza córka ma 4,5roku, tran molersa dostaje cały czas, ale nie pamiętam od kiedy.
    syn ma 13 mcy i też chce mu dawać tran, też molersa tylko od 6mca, czy któraś dawała dzieciom ten tran? dokładnie taki http://www.aptekagemini.pl/tran-moller-s-baby-cytrynowy-250ml.html

    czy lepiej dawać te kapsułki o ktorych piszecie omegamed?
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Nie pomogę z tranem, sama mam do niego uraz z dzieciństwa brrr...

    Wpadłam sie pochwalić - wyciągając z paszczy mojego syna liścia, którego usiłował potajemnie skonsumować odkryłam, ze mamy pierwszego zęba! :bigsmile: :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeSep 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Jakie macie inne sposoby na kolki? Bo nas wykończa, już nie mamy siły. Czarek często płacze, pręży się i ma problem z zaparciami. Obecnie zmieniliśmy mleko na bebiko H.A. Wcześniej przerabialiśmy bebiko comfort i bebilon comfort. Dostaje probiotyk, bobotic i debridat przepisany przez pediatrę, która go oglądała. Skaczemy z nim na piłce, kołyszemy, masujemy brzuszek puszczamy suszarkę z internetu. Codziennie niestety dostaje czopek glicerynowy. Co mogę jeszcze?
    A może to skok?
    Teraz dopiero przeczytałam o Malisek, tylko że u nas jest na sztucznym
    -- [url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    U nas pomógł tylko...........czas.
    Brzuchol dojrzał i boleć przestał.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    TEORKA: Moja Nina przy kupie też nie płakała jakoś bardzo. Tylko ogólnie, od rana do wieczora. Wieczorem po kąpieli był spokój i noc przespana elegancko.

    Nocki u nas też są ok. Tzn odkąd śpi z nami w łóżku, to potrafi przespać 2h bez pobudki.
    Wczoraj wieczorem dałam jej większą dawkę espumisanu i pierwszy raz od bardzo dawna pieluchę zmieniłam bez płaczu :) Spróbuję z większymi dawkami i zobaczę, czy będzie spokojniejsza. I zamówiłam Delicol, może też coś pomoże.
    .
    Kolonialka, mojej kuzynki córka miała okropne kolki i wiem, że kładli ciepłą pieluszę na brzuszek. My próbowaliśmy z suszarką, dmuchaliśmy letnim powietrzem na brzuch. Tylko podkładałam rękę, żeby kontrolować, czy nie jest za ciepło.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Nie pociesze, bo u nas minęły same po 4 miesiącu...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Wredi, ja dawałam Krysi łyżeczką mollersa anim skończyła rok.
    Teraz mamy taki https://www.doz.pl/apteka/p110338-Tran_islandzki_dla_dzieci_kobiet_ciezarnych_matek_karmiacych_olej_250_ml .
    Wojtek już dostał kilka razy, ale ze względu na jego luźne kupki lekarka kazała na razie dawać tylko d3, więc do tranu wrócimy jak skończymy kapsułki.

    A Wojtek wczoraj zrobił sobie "chodzik" z krzesła. Stanął pod stołem, oparł o krzesło, a ze nogi ma na filcowych podkładkach (krzesło, nie Wojtek :bigsmile: ) to przelazł z nim przez pół pokoju.
    I od weekendu paszcza mu się nie zamyka ba! wa! na okrągło. Tylko jakoś "mama" nie wychodzi...
    Od nocy mamy smarki- najpierw geste i żółte, teraz po inhalacjach woda ciecze. Krysia przywlokła bonus z przedszkola. W ciągu tygodnia w grupie z 24 zrobiło się 14 dzieci... Z resztą Krysie teżna dzień gorączka wyautowała...
    Taki mamy klimat tej jesieni - zimno, szaro, ponuro i wieje... A gdzie ta słynna złota polska się pytam??
    Edit.
    W tym momencie za oknem ujrzałam słońce :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    No to Wam powiem, że czasem marzę znowu być w ciąży . . . z Czarkiem, nie w nowej. Czasem mam wrażenie, że mało się nim cieszę. Jak w końcu uśnie to go nie ruszam, nie mam kiedy na niego popatrzeć pogadać do niego, bo ciągle płacze.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    /kolonialka - witaj w klubie… ja też tak czekam na te świadome uśmiechy - ale długo poczekam, bo na razie to tylko zbolałe to moje maleństwo, albo płacze (brzuszek) albo się krzywi (brzuszek) albo śpi (na cycu z zajętą buzią :devil:) tak, że się czasem zastanawiam jak ona naprawdę wygląda ….
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Ul_cia: że się czasem zastanawiam jak ona naprawdę wygląda ….

    hehe tak miałam z Milką albo nosiłam albo bujałam bujakiem albo babcia jak ja nie miałam siły ehhhh
    Ula a dajecie przed każdym karmieniem te espumisany sabsimplexy???
    u nas to pomagało
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    To podpowiem tylko ze swojego doświadczenia, ze mojemu pomogły kropelki na brzuszek typu espumisan, do tego debridat + syrop gastrouss baby (bo mi kwasem dawał jego smoczek wyjety z buzi). Wnioskuje, ze to mleczko sie cofało i paliło go dlatego odczuliśmy efekt natychmiastowo po syropie. Wtedy mi dziecko zaczęło spać. To było w drugim miesiącu jego życia. A wcześniej tez w desperacji spaliśmy wszyscy przy odgłosach suszarki czy szumu fal... :)

    Aaa..jeszcze podniosłam cześć materaca w łóżeczku, ze spał na "spadzie".
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    kolonialka: Codziennie niestety dostaje czopek glicerynowy.

    a czemu takie zalecenia?
    czy sama z siebie tak dajesz ten czopek codziennie?
    nie boisz się że tym sposobem rozleniwisz dziecku jelita i później będzie mieć w przyszłości problemy z samodzielnym wypróżnieniem?
    szwagierka tak z synkiem robiła i do dziś a młody ma już 13 lat bez pomocy sie nie załatwi, albo jak już to raz na 2tyg i to z wielkim bólem:sad:
    _
    u nas na kolki sprawdziły się tylko i wyłącznie krople sabsimplex plus espumisan, dodawałam do każdego karmienia
    mam nadzieje ze drugą córe kolki i problemy brzuszkowe ominą bo przy pierwszej to było straszne, płakałam razem z nią ehhh
    ale po kilku dniach stosowania kropelek była poprawa
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Kolonialka, Ulcia. Jakbym o sobie sprzed miesiąca czytała, ja nawet nie zauwazylam że moje dziecię uśmiecha się do mnie i po 3 dniach mnie oświecilo. Dopiero teraz zaczynam czuć kontakt z Młodą, wcześniej co odłożyłam to ryk, teraz nawet pół godziny potrafi kontemplować sufit. Więc jest nadzieja.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Ulcia a delicol?? Ja też podawałam
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    kasiakuzniki: Ula a dajecie przed każdym karmieniem te espumisany sabsimplexy???

    ladybird27: Ulcia a delicol?? Ja też podawałam

    Dajemy to wszystko. jeszcze Dicoflor
    .
    Będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, :devil::cool::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, będzie dobrze, to minie, :devil::cool::wink:

    Ula właśnie tak sobie mów;)
    -
    a ja wpadam z pytaniem
    bo moja bratowa i brat to są takie lekko duchy
    tzn niby byli z małym u lekarza ale oni chodzą do internisty takiego osiedlowego:neutral:
    byli raz u pediatrzycy dziewczynek ale bratowa była niezadwolona
    a internistka powiedziała że ona nie wie co to O_O
    i tak mały 6 skończył miesiąc
    pępowinka bardzo mu się paprała miał taką dorodną
    nie było ropki nie śmierdziało tyle że krewka nieraz się pokazywała
    odpadł dzień przed skończonym miesiącem
    i nie wiem czy odpadł sam czy ciuszki go naderwały
    ale do sedna zrobiło mu się na pępku coś????
    naczyniak czy krwiak mam zdjęcie
    !http://28dni.pl/pictures/2511813.png!
    widziałyście coś takiego??
    aha i nie dość że ten krwiak to tam ciągle mokro tak jak by ten płyn surowiczy
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiu to wyglada na ziarniaka pępka. Koniecznie musza iść do lekarza, moze konsultacja z chirurgiem?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    dzięki Gabcia
    co ja bym bez tego 28 zrobiła:)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Też miałam napisać, że to na jakąś ziarninę wygląda... Aż dziw, że się jeszcze tam coś gorszego nie zrobiło...
    Mojemu Wojtkowi też długo się paprało, nawet po odpadnięciu podkrwawiało, podobno prze słabe mięśnie "kresy białej"? Czy jakoś tak. I że podczas placzu mu się tam nadrywało. ale też około miesiąca, może 5 tyg. po urodzeniu problem się rozwiązał.

    Wojtkowego smarkania dzień drugi, w nocy pojawiła się gorączka 38,2. U pediatry numerków brak - jesień w pełni.
    Jutro jak znów zabraknie wejdę taranem...
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    A my dzisiaj po wizycie u lekarza, wizyta szczepienna,więc kontrolna niejako.
    Hela waży 5 400 g (waga urodzeniowa 3940, najniższa 3 700 g ), przez siedem tygodni przybrała więc 1 700 g, chyba nieźle co?

    Głowa i klatka idą równo- urosły jej po 3,5 cm przez ten czas, a wzdłuż jej nie mierzyli, bo jeszcze nie była w poradni preluksacyjnej- wizytę mamy za tydzień, ale szczerze mówiąc nie wiem, co to ma do rzeczy :wink:

    Zaszczepiliśmy HEXĄ, za osiem tygodni kolejne szczepienie- mała dzielnie zniosła, gorzej ze mną... Na szczęście tatuś trzymał ją podczas szczepienia, a ja juz mogłam tylko przytuać!

    No i ma lekką prawostronną asymetrię główki, mamy ją ukłądac na lewą stronę bardziej, żeby się wyrównało, a poza tym jest zdrowa jak ryba! Po mamie :heart:
    Kala tez na prawo miała głowę dużo, dużo częściej, to chyba kwestia ustawienia łóżeczka i przewijaka- ciekawsze rzeczy są od prawej :wink:


    U_lcia, a gdzie Martynka chodzi do przedszkola? (jeśli to nie tajemnica ofcors :wink: )
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    My też wczoraj byliśmy u pediatry z Gabą - taka pierwsza wizyta. Pączek przez 20 dni przybrał 1.2 kg - czyli po 60 gr dziennie :)) i waży 4460 (ur 3040, najniższa 2800)
    Wszystko gra i buczy, lekka przepuklina pępkowa - do wchłonięcia :)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Gabi zawstydziła nawet naszą kluchę swoją wagą :shocked:
    Świetnie dziewczyna przybiera :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ha ha ha
    A i tak siostry nie pobije … Martynka w tym okresie przybierała po 90 gr dziennie…. jak teraz w ramach porównania przeczytałam to i policzyłam (kilkakrotnie) to z szoku samo mi mleko siknęlo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Nasza to mam nieodparte wrażenie, że dużą część mleka spala, bo co się nawierci, narzuca, nawierzga to klękajcie narody- nic dziwnego, że w brzuchu miałam jej dość...
    Istny ADHD-owiec z niej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Wredi,mozesz podawac zwyklu tran mollers,mozna go podawac takze od 6 m-ca zycia dziecka. ja tak podawalam obu corkom. tylko,ze rozpoczyna sie od dawki 2.5ml przez pierwsze dni potem zwieksza sie do 5ml. ten baby ma mniejsza zawartosc i wit.d i A.

    Treść doklejona: 10.09.15 22:09
    kasiakuznicki,musz isc z tym do chirurga. pepek to otwarte wrota do zakazenia jamy brzusznej. tymbardziej,ze saczy,nie wiadomo jak glebiej wyglada.

    Treść doklejona: 10.09.15 22:14
    Kolonialka, czopek glicerynowy,codziennie?! :shocked:
    Dzieci w tym wieku czesto ,,cierpia,, na dyschezje niemowleca. tu do poczytania: dyschezja
    i jest to calkowicie naturalne. serio,dziwi mnie,ze nie boisz sie podawac czopkow i to codziennie. niedlugo dziecko bez bodzca nie zrobi kupy.
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady.
    kupiłam starszej córce standardowo tran mollers owocowy, uwielbia go.
    i synkowi ten mollers baby. ale on nie lubi zadnych lekow, nawet cos co niby jest 'dobre'.. o tym nie pomyslalam.. i mi wypluwa, nie chce otrzepuje się, a potem wymiotuje. niestety chyba ma to po mnie.. ja tez tak reaguje na tran w syropie ;(
    i kupilam mu ten omegamed dha + D.. jeszcze mu nie dawałam, ale lepiej dać kapsulkę, niż 5ml tranu, który i tak wypluje.

    i zaczęłam zagłębiać się w tą witaminę d i wszędzie piszą różnie, myslałam zawsze, że jak daje synowi kapsułkę dziennie, a córce witamine d dostarczam w tranie, to jest wszystko ok. a tu zaczynam czytać, że są jakieś normy? ze dla dziecka do roku 400jednostek, od roku min,.600 a od 3lat 1000jednostek?

    ile wy podajecie swoim dzieciom tej witaminy d?
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Tylko to nie pasuje do niego! Bo stolec nie zawsze jest miękki, a poza tym on krzyczy po każdym karmieniu, mnóstwo razy mu się odbija, słychać mu przelewania w brzuchu itd. to nie jest kwestia tylko oddania stolca. Nie chce mu podawać codziennie czopka, dlatego szukam co mogę jeszcze. widać, że cały czas go ten brzuch boli.
    -- [url
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Kolonialka- a może ma źle dobrane mleko. HA tej samej firmy co wcześniejsze niewiele zmieni. Wiem to niestety po starszej córce,która była właśnie na samym sztucznym od 7 m-ca. Bebiko i bebilon produkuje ta sama firma. U nas poprawa była dopiero po mleku z apteki na receptę. Jednak mleko ha ma mało rozbite te cząsteczki aby oszukać organizm.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Teo, po raz kolejny idziemy za wami :sad:
    Wojtek co prawda oskrzela czyste (jeszcze), ale gardło spuchnięte, jeść nie może, z oddychaniem kiepsko bo nos zawalony. Przywitaliśmy ospamox. I oby szybko przeszło...
    Do tego u góry 1 i 2 idą wszystkie razem, ciekawe kiedy się zaczną przebijać, może wtedy trochę ból zelżeje...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ehhhhh nie idźcież tą drogą, nie idźcież :sad:
    A ten Ospamox to co? P.wirusowe tak?
    My jutro do kontroli. Mam średnie przeczucia, bo Hug dalej niefajnie kaszle a to już przecież 10-ty dzień antybiotyku.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ospamox to penicilina,antybiotyk.

    U nas póki co nie choruje Max Ale nie wiem co to będzie. U Nicolasa w żłobku panuje bostonka już 4 tydz. Trzymalam go w domu i wrócił po okresie inkubacji a tu po 2 dniach znowu ktoś się pochorowal a dziś na tablicy zobaczyłam że odnotowano w żłobku jeden przypadek szkarlatyny....szok. okres inkubacji do 17 wrzesnia. Nie wiem co robic .

    Max się już stoi ładnie trzymając jedną rączką ,wszędzie go pełno...schody uwielbia:/ a ja dostałam @ !!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.