Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    daga310: a nie sygnalizuje tak ze się kogoś wstydzi??

    No właśnie w pierwszej chwili myślałam, ze to wtydzioszek sie włączył - bo tak to wyglada. Ale potem zauwazyłam, ze bawiąc sie w domu, bez audytorium też tak robi
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Ul_cia a ząb jakiś nie wychodzi po tej stronie? Zapalenie uszu u nas często i zdecydowanie jak coś to z objawów to wysoka gorączka (plus teraz płacze i mówi że "uko boli")
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Srebrzynka: Moja Marysia śpi w łóżeczku od pierwszego dnia po przyjściu ze szpitala. Jak była mniejsza lepiej spala - potrafiła budzić się co 4h a kilka razy nawet przespala w nocy 6h ciągiem :) to były czasy hihi :)

    moja tez na początku spala w łóżeczku, ale z wygody wzielam ja do nas do łozka jak zaczela się częściej budzic:wink:
    u nas do 3miesiaca nocki tez były fajne nawet po 5h spala ale skończyło się z dniem skończenia 3miesiecy ehhh
    no od razu wszystko się pozmieniało:devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    dziewczyny, jak to jest - kiedy mozna dziecko do spacerowki przesadzic. nawet na lezaco ale jednak spacerowka to ciut co innego niz gondola. k

    Treść doklejona: 24.06.16 14:28
    i czy wasze dzieciaki tez tak w te upaly spia?
    moja tylko je i spi, je i spi, ma tam jakies aktywnosci wiadomo, ale generalnie je i spi;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    oj mam to samo pytanie o tą spacerówkę. :-) juz jest taka ciekawa świata a ze spacerówy zawsze więcej sobie poogląda.
    Moja śpi zdecydowanie więcej w te upały.
    --
  1.  permalink
    A moj wcale nie spi wiecej, zaczal wrecz czesciej w nocy wstawac niz ostatnio :P

    Treść doklejona: 24.06.16 17:44
    daga310: a przy starszej dopiero zaczęłam się wysypiać jak skonczyla jakos 3 lata,
    - no podobnie jak u mnie.. Maks jeszcze przez pierwszy miesiac zycia Blazeja w nocy nas wolal i dopiero nie dawno przestal, wiec ja tez te wyspane noce to moge na palcach policzyc ;)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Ja do spacerowki przesadzilam jak mala miala prawie 7 miesiecy.Ze spacerowka nie ma sie co spieszyc bo maluch 4 miesieczny "zgubi" sie w wozku.Chyba ze w gondoli juz ma malutko miejsca.Widzialam ostatnio laske ktora miala 5 muesiecznego bobasa w PARASOLCE!!!!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    ashtar855: Widzialam ostatnio laske ktora miala 5 muesiecznego bobasa w PARASOLCE!!!!

    ja widziałam noworodki w parasolce...
    -- [/url]
  2.  permalink
    Chyba ludziom szkoda na wozek, bo taka parasolka uzywana i za 30 zl jest...
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Noworodek w parasolce???:shocked:
    Juz mnie chyba nic nie zdziwi ehhh

    Treść doklejona: 25.06.16 21:59
    My jeszcze jezdzimy w gondoli bo mamy mega duza i z miesiac jeszcze w niej napewno sie pobujamy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Daga zazdroszczę,my pomimo że gondola spora i miejsca dużo,to nie ma szans..Lila od razu z pleców na brzuch fika i chce raczkować w gondoli:devil:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    a ja wczoraj mala wsadzilam w spacerowke. rozkladana na plasko. bez budy, przewiew az milo. zadowolona byla bardzo. ale dzis zas gondola.
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    moja na szczęście jeszcze się w gondoli nie obraca na brzuch, interesują ją drzewa i wszystko dookoła.. jedynie co to siada mi skubana w niej tylko no ale nie przykleje plecami przecież...
    łapie się za boki i myc siedzi i to sztywno, nie leci do przodu, jedynie na boki czasami jak bardziej wyboista droga i trzesie wozkiem he
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Jeny, to my jakiś rekord w takim razie biliśmy jazdy w gondoli. Aleks miał 10 mcy to go do spacerówki przesadziłam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    dżasti a jaką mieliście gondolę?
    My mamy Roan marita i wydawało mi się ze to największa z dostępnych hehe
    no chyba ze twój Aleks mały?
    moja ma obecnie 68cm może już ciut więcej i jeszcze sporo miejsca ma:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    My mamy jedo fyn. Gondola ma 80 cm. Aleks to taki raczej normalny jest. Malutki się urodził, ale jak miał 10 mcy to jeździł z nóżkami na żabkę, bo na wyprostowane już nie za bardzo było miejsce. Ale że to zima była to w gondoli cieplej.
    -- ,
  3.  permalink
    Dziewczyny, maly ma mala biala plamke na dziasle... mozliwe ze zeby?? Czy jakas afta czy cos?? Oczywiscie wez zrob fote ruszajacemu sie dziecku :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    moja ma 2 juz jakis czas. nie wiem co to ale nie wnikam
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Daga, my mieliśmy roan Kortinę- też mega duża gondola, ale moje dzieciaki nie chciały leżeć i w wieku 5 m-cy z kawałkiem urządzały potworne awantury. Częściowo problem rozwiązywałam fotelikiem samochodowym- mieliśmy też z roana, duży i bez dodatkowych adapterów pasował do podwozia.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    no noworodek w parasolce to jakas masakra !!!!

    Ja wczoraj przesadziłam małą do spacerówki i jeździmy na płasko, przodem do mnie, w niczym się nie różni od gondoli dla dziecka. Jedynie to jest bardziej płytko ale przypinam pasami i jestem spokojniejsza nawet gdy jeździłysmy gondola. Moja jest strasznie wiercona w sekunde obraca sie na brzuszek dupkę podnosi i chce się czołgać. W takiej spacerówie jak byliśmy wczoraj w knajpie to jak się obudziła to zaczynała już płakać bo chciała się bawić i jej sie nudziło (strasznie ciekawa świata jest), to podniosłam troszkę plecki na niedługo i już była zadowolona bo mogła widzieć co się dzieję. Jak by była zima to bym jeszcze na pewno do spacerówki nie przesadziła bo jest cieplej ale korzystajac że jest lato zrobiłam to:-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    temat - niemowlaki i basen.
    ktora chodzila z taka 4-miesieczna dziewczynka?
    1. nie zlapaly ZUM? grzyba? (z chlopcami chyba nie ma tego problemu)
    2. wkladalyscie w te kolka z fotelikiem? zamowilam wczoraj cos takiego ale nie wiem sama na ile to dobre dla dziecka
    3. takie dziecko sie nie zachlysnie czy cos?
    4. jaka temperatura musi byc? bo jakbym poszla to ze starszakiem i bysmy byli na tych 28 stopniach a nie na tych 33. bo musze starszaka pilnowac, a on przeciez po kolana w wodzie nie bedzie siedzial.
    ktos ma jakies doswiadczenia?
    czy na aquaparkach sa pomieszczenia do schowania wozka? albo chociaz fotelika? najwyzje zadzwonie i spytam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    ad. 1 Nic nie złapaliśmy, mam dwóch synów. Pierwszy poszedł w wieku 4 miesiące, drugi dopiero 10 miesiąc bo ma AZS które ustąpiło.
    ad. 2 Pożyczyłam na basenie to kółko jest genialne, nie musisz trzymać malucha non stop na rękach, ale nie wiem czy twoja córcia nie jest do niego za mała.
    ad.3 Może się zachłysnąć tak samo jak mlekiem, wodą czy śliną. No niestety
    ad.4 My chodzimy na te cieplejsze wody ale nie mam problemu ze starszakiem bo on się bawi w płytkiej wodzie
    Ja fotelik nosidełko z auta zabierałam na basen i chowałam na szafki wysoko. Było mi łatwiej przy wyjściu, bo dziecko przebrałam, przypiełam pasami w foteliku i mogłam spokojnie się przebrać
    -- [url
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    U nas obie dziewczyny zaczęły chodzić na basen w wieku 4 miesięcy równiutko. I chodzimy co tydzień, w tym roku szkolnym od września nie opuściliśmy żadnej soboty (chyba że święta albo wyjechaliśmy gdzieś).
    ZUM żaden się nas nie ima.
    Takiego kółka nie mamy i nigdy nie korzystaliśmy, wolimy jak młode "pływa" na brzuchu albo na plecach podtrzymywane przez nas.
    Zachłystywanie się zdarza. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, a i tak się zdarza.
    My chodziliśmy 2.5 roku na basen zajęcia dla dzieci i tam woda regularnie była chłodna. Nie taka zimna jak na basenie sportowym, ale jednak bobasy się trzęsły czasem. Od niedawna chodzimy do aquaparku hotelowego i tam jest duży basen rekreacyjny, woda jest cieplutka, a w brodziku to w ogóle zupa, dla mnie za gorąco. Jednak moim dziewczynom temperatura nie robi.
    Jak szłam z fotelikiem to też kładłam na szafkach u góry. A jak z wózkiem to zawsze zostawiałam w szatni tam gdzie kurtki, miejsca było dość.

    Ja naprawdę polecam basen, szczerze mówiąc to właśnie w basenie co tydzień oraz w codziennych drzemkach na dworzu, niezależnie od pogody, upatruję to że mi dzieci nie chorują. Z Zosią jeszcze nigdy nie byliśmy na dzieciach chorych w przychodni. Hania w przedszkolu od września opuściła 2 dni z powodu choroby. Na pewno jest też w tym zasługa genów oraz zwykłe szczęście, ale łudzę się że trochę też mam zasług
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ewa do aquaparku we wrocku kiedyś można było wjechać wózkiem normalnie, podpytaj może jest taka możliwość jeszcze.
    Kółka sa boskie ułatwiają mocno
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    zadzwonie i podpytam. mam nadzieje, ze nikt mi tego wozka nie swisnie. myslalam jeszcze o chuscie, ale mala sie troche buntuje w tej chuscie.
    -- ;
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy wiecie jak to jest z rtg bioderek? Chodzi mi o przebieg naswietlenia, czy dziecko jest jakos przykrywane? Bo moja corka dzis miala i nakrecam sie ze powinna byc oslonieta ...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 28th 2016 zmieniony
     permalink
    generalnie przykrywa sie narzady rozdrodcze, jadra u chlopcow, jajniki u dziewczynek. tylko nie wiem jak to przykryc jak robi sie rtg bioderek.
    moj piter jak mial rtg pluc to dostal do majtek chyba, czy do kieszeni, juz nie pamietam, ale mu dali takie plytki olowiane (pamietam bo z tym wyszedl i zapomnial oddac, hyhy). ale jak mi robili ostatnio rtg stawow skokowych to mnie nie zakrywali. moze to od aparatu zalezy, ze niektore maja bardziej precyzyjne wiazki, a niektore mniej i wtedy musza przykryc
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    My byłyśmy w zeszłym tygodniu na basenie
    mała nie złapała nic, nawet mi przez myśl nie przeszło ze coś może jej się trafic takiego hehe
    kółka żadnego nie miałam, trzymałam ją cały czas na rękach, raz położyłam na deskę na chwile ale zaraz chciała się obkręcać, wiec wzięłam na rece
    ale tak mi się wydaje ze na te kółko to jeszcze chyba Marta za mała hmmm
    no ja bym może już Amelke w to wsadziła, ale raczej nie młodsze..
    Zachłesneła się 2 razy ale to jak tatuś ją trzymał, chciał żeby na brzuszku sobie polezała w wodzie a ta myc i łep do wody ehhh
    wchodziliśmy do baseniu z cieplejsza wodą i chłodniejsza tam gdzie akurat mielismy ochote iść..
    tez do głowy mi nie przyszło żeby patrzeć jaka temperatura i czy będzie odpowiednia hehe
    młodej pasowała, nie protestowała czyli wsio było ok :tongue:
    za 2 tyg znów się wybieramy..
    _
    A wczoraj byłyśmy na plazy ale może ma jakies 10st może mnie to jak tylko palca jej zamoczyłam to od razu się darła i noge zabierała hehe
    zimno było:tongue::wink:
    także myślę ze jak na basenie nie będzie jej temp odpowiadać to też to zakomunikuje na swój sposób:wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Wojtkowi to 10 stopni nie przeszkadzało w moczeniu nie tylko palców :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Hugowi też :wink:
    Z zimnej wody w jeziorze nie wychodził ostatnio mimo sino fioletowych warg i trzesacej się brody. No ale to oczywiście inna kategoria wiekowa niż Martusia.
    Aczkolwiek nie powiem - miałam dreszcze jak widziałam go tę wodę pijacego bo od razu oczyma wyobraźni widziałam bakterie coli i inne rzęski :tooth:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    oj tam :devil:
    Wojtek morski piasek wchłaniał wszelkimi otworami, nie przeszkadzało bułki w nim wypanierować i zjeść. Mnie aż gęsia skórka od tych zgrzytów wychodziła, a syn zadowolony...
    Po wcinaniu żwirku z kuwety uznałam, że nie dam rady go przed całym światem uchronić i jak ma coś załapać, to załapie...
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Moja corka w tamtym roku tez wchlaniala piasek jak sie dalo ale niestety wrocila do domu z Escherichia coli i 2-miesieczna sraczka w nastepstwie. No ale tego sie niestety przewidziec nie da. Tak jak i tego ze na termach zlapie jakas bakterie i zanokcica sie zrobi i dzien wyciety z zycia na pogotowiu w Zakopanym. No ale przeciez w domu sie z dzieckiem nie zamkne;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    dziewczyny, moja Martucha od kilku dni przewraca sie z plecow na brzuch. Najpierw myslalam, ze jest to nieswiadomie, ale teraz widze ze chce - obraca sie na bok, przewraca dupsko, potem ramiona a na koncu cisnie glowa. No i uwielbia lezec na brzuchu, zaczyna podnosic klatke piersiowa na rozpostartych dloniach. Mam nadzieje, ze jeszcze chwila i zacznie po zabawki na brzuchu siegac.
    Musialam sie pochwalic, u Piotrka na wszystko czekalam a tu wszystko samo sie dzieje.
    -- ;
  4.  permalink
    A ja mam pytanie kiedy dziecko tak juz 3ma glowke ze nie trzeba az tak bardzo uwazac? Mlody lubi na brzucu lezec po 10 minut i pieknie 3ma, potrafi z plecow obrocic sie brzuch, tylko jeszcze reki spod siebie wyciagnac nie umie.

    Ewasmerf: Musialam sie pochwalic
    - a no pewnie, to zawsze powod do radosci :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Moja dzisiaj dzielnie cwiczy pozycje na czworaka :-)
    Moze w koncu ruszy dupsko z miejsca i zacznie sie poruszac do przeodu bo jak na razie to tylko do tylu i na boki :-)

    Treść doklejona: 30.06.16 22:14
    My dzis bylismy z mala u alergologa w koncu..pobrali krew i zrobia testy pokarmowe, wziewne, na zwkerzeta, chemie i jakies jeszcze..
    Ciekawa jestem co wyjdzie o ile cos wyjdzie:confused:
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Daga bylas z mlodsza coreczka czy starsza?
    Pytam, bo u nas wyszla silna alergia u synka,a kojarzy mi sie ze mlodsza w podobnym okresie zakatarzona byla. Teraz zastanawiam sie, ze to moze nie bylo przeziebienie tylko tez alergia, choc nie wiem czy u takiego malucha juz moze wyjsc.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Megsnr1 tak bylam z mlodsza bo.u niej tez straszna alergia i albo AZS albo ŁZS
    Juz jej jeden test na nietolerancje pokarmowa robilam w domu sama i od tamtej pory jestesmy na scisles diecie bo ciagle kp..
    I mysle ze gdyby nie ten test i taka popraw skory po diecie to by nas dalej nigdzie nie wysłali..
    Ja mam.jeszcze o tyle gorzej ze mieszkam w Norwegii a tu doprosic sie o cokolwiek to graniczy z cudem
    Gdybym byla w PL to bym dawno poszla prywatnie na testy albo na biorezonans
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Ciekawa jestem czy by mojej malej dalo sie juz zrobic.
    Daga310 a co odstawilas z diety - tak z ciekawosci pytam.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Ryz, zmiemniaki, jajko,przetwory mleczne, gluten, przenice, owies, orzechy,migdaly, jablko

    Treść doklejona: 05.07.16 10:33
    Dac na pewno sie da, ale nie masz pewnosci ze wyjda bo z tym to roznie bywa niestety :-(
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Oooo kurcze to co Ty jesz?!!! Ale przynajmniej plus taki, ze pewnie kg leca. Ja niestety pomimo kp wagowo kiepsko.

    Wlasnie dzis alergolog mowila mi, ze zwykle zleca badania ok. 5 r.z., ale jak u mojego synka wyszla juz teraz dosc silna alergia to cos jest na rzeczy, bo podobni czesto objawy sa a testy nic nie wykazuja.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    mi sie wydaje ze ciezko zrzucic jednak przy kp. mi schodzi ale juz mega powoli i nie ukrywam ze caly czas sie siluje ze soba. przy kp niestety mam takie parcie na maczne ze po porstu musze bo sie udusze. probowalam i bezglutenowo, i bialkowo itd no ale ciagle chodze glodna, az sie trzese. niestety musze przy kp jesc duzo prostych wegli.
    a tak w ogole powiem ze mialyscie racje. im dalej w las tym czesciej karmie w nocy, shit. mala ma jakies skoki wagowe chyba (juz kilka razy tak miala, ze w pare dni 300 gram a potem znow przez pol miesiaca nic) no i jak ma te skoki jak ja to nazywam to je non stop niemalze. dzis w nocy to jadla chyba z 10 razy. nie wiem jak sie nazywam, mam wrazenie ze nie spalam. nad samym ranem jadla ze 3 razy. boooszzz
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    meganr1 jem duzo:wink:
    Pieczywo bezglutenowe, kasze :-)
    Z waga tak super nie jest:devil:
    Stoi gadzina w miejscu mimo diety i pilnowania sie:cry:
    Na mnie kp nie dziala...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Ewa, ja tez przy KP byłam ciągle głodna, trzęsłam się i strasznie pic mi się chciało. Natomiast waga leciała mi na łeb na szyję (do 43 kg).
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    No ja przy kp mam minus 3 kg niż przed ciażą więc na mnie działa. I tak jak piszę Ewa mam dużo ochoty na mączne rzeczy, placek drozdzowy z dużą ilością masła to niemal codzienność, gdzie nigdy takich rzeczy nie jadałam.
    Ewa nie martw się moja też zaczyna budzić się coraz częściej na jedzenia, do niedawna tylko raz o 4 rano, a teraz to ze 4 razy i do tego o 4:45 jest gotowa na zabawe, zledwością zwlekam się z wyra bawię się z nią i na szczęście koło 5:30 jeszcze zasypia a ja z nią. Pewnie niedługo trzeba będzie pomyśleć o rozszerzaniu diety, no ale to chcę przeciągnąć jak najpóźniej do skończonego 6 stego miesiąca. No i z waga też jest róznie, raz mi przybiera zaledwie 120 gram w tydzień, a teraz przybrała mi 280 gram w tydzień, więc teraz to juz skokowo idzie.

    Treść doklejona: 07.07.16 10:23
    no i też jestem ciągle głodna, n=jak zjem mega duży obiad to jak nakarmię małą to znów jestem głodna. Zupy jadam w miskach nie w talerzach bo talerz za małym a porcje drugiego dania to takie same jak męża, strasznie się boję ze rozepcham sobie żołądek i tak mi później zostanie. Ostatnio jak byłam na spacerze i nie miałam ze sobą zadnej przekąski, a byłam w parku dość długo zgłodniałam tak że aż się trzęsłam, a przede mną zrobienie zakupów, myślę sobie nie wytrzymam, zaszłam do cukierni i kupiłam sobie taką pyszną babeczkę smietankową, odeszłam od kasy zaparkowałam wózek i wchrzaniałam dwoma rękami wpychajac sobie do buzi, aż się przeraziłam czułąm normalnie jak jedzenie wpada mi do żołądka co dawałao mi taką ulgę. także ten....
    --
  5.  permalink
    Ewa - moj dzisiaj tez duzo wstawal... zasnal 19.30 - 22, 1.30, 3, 6 wstawal..zasnal kolo 7, to 7.30 Maks wstal... no masakra.. A kolezanki syn na butelce 20 zasypia i wstaje 4-5, chwilami zazdroszcze ze nie karmi piersia... :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    efcia81: Ostatnio jak byłam na spacerze i nie miałam ze sobą zadnej przekąski, a byłam w parku dość długo zgłodniałam tak że aż się trzęsłam,

    efcia, ja mialam ostatanio dokladnie tak samo - trzeslam sie, zimne poty, zawroty glowy, nogi jak z waty. ledwo sie doczolgalam do jadlodajni i tam zjadlam obiad dwudaniowy i mi dopiero pzreszlo. teraz sie staram wozic w wozku jakies wafle ryzowe w czekoladzie, albo inna przekaske, zebym w razie w mogla sie posilic.
    ja mam jeszcze ten problem ze ciezko czasem regularnie zjesc. mala jest absorbujaca, duzo jestesmy tez na zewntarz bo zalatwiam rozne rzeczy i czasem jest tak ze w biegu i byle co i jak juz mala zasnie to wtedy nadrabiam normalnie.
    -- ;
  6.  permalink
    Ewa - Marta nie akcpetuje smoczka tak jak i moj.. a tez ciagle wklada palce do buzi?? Nie pamietam, bym z Maksem tak miala no ale on mial smoka... To takie zastepstwo czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, to co opisujecie to na hipoglikemie wygląda. Ja bym oprócz tych wegli prostych dala i wegle złożone. Inaczej, przy kp, ciągle Was tak będzie "telepalo". Mi diabetolog mówił, ze największy spadek cukru następuje godzinę po karmieniu. Ewcia, zwłaszcza Ty, po cukrzycy ciazowej weź sobie do serca te dietę i lepsze jej zasady ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Isia, czy ta hipoglikemia przy kp jest "normalna'?
    czy mam sie diagnozowac czy cos. bo cukier na czczo mam ok. w ciazy cukrzycy nie mialam.
    i te cukry zlozone to co? takie wafle ryzowe jak zjem to ok?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJul 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Poza takimi grzeszkami tupu drożdżówka czy jakies ciacho jadam dużo bazowego ryżu makarony w zasadzie to tylko takie, zawsze ciemne pieczywo, chude mięso, zero smażonego ogólnie zdrowe rzeczy. Jak badalam sie glukometrem to cukier w normie no ale przyznam szczerze ze nie byłam jeszcze na krzywej cukrowej, musze sie wybrać.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.