Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 8th 2019 zmieniony
     permalink
    Hydzia, teraz to pewnie będą ząbki szły co rusz, skoro się zaczęło. A ponoć największy ból sprawia dziecku wychodzenie ząbka z okostnej. U nas, odkąd Tymon zaczął ząbkowac, nie ma lepszych okresów. Nocki niespokojne bardzo. W dzień jest ok. Spi do 4h.
    Także u Was może być, że skoro ząbki się przebiły, to kolejne wychodzą z okostnej więc ból nadal trwa. Ja już nie liczę, że będzie lepiej. Radzę sytuację zaakceptować i nie czekać na lepsze, bo to frustruje, przynajmniej mnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    Dziewczyny a co stosowałyście na ząbkowanie? mały w miarę zniósł dolne jedynki (tylko pobudki) ale teraz widać że górne dziąsło już napuchnięte nieźle no i daje czadu w dzieńi w nocy. Drzemka w dzień nawet jak przytulony do cycka to 30-40min i to ze 3x dziennie tylko, a i w nocy pobudka co chwilę więc i on i my już wymęczeni jesteśmy.
    mamy baby Orajel ze stanów (ten już bez benzokainy) no i działa na chwilę, problem taki że za chwilę się skończy a tani nie jest (ok 45zł tubka na noc i na dzień po 5g)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    Ja miałam Dentinox N. Działał na chwilę, jak inne produkty. Nakupiło mi się za dużo i mam chyba ze 3 opakowania jeszcze z ważną datą...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    Ja przy starszej Dentinox używałam a teraz nie jest potrzebny bo bezboleśnie póki co. Ale Dentinox też tak na chwilę..to nie Nurofen więc raczej tylko dla uspokojenia.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2019
     permalink
    baby orajel tak do godziny czyli może jednak lepiej wydać więcej kasy...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 18th 2019 zmieniony
     permalink
    U nas żele nie zdały egzaminu. Niestety przy gorszych nocach podawalam pedicetamol. Dzięki temu nocki o niebo lepsze. Mój synek skończył rok 13.09. A ma juz 12 zębów. Także cierpi mocno.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 19th 2019
     permalink
    wymiękłam i podałam nurofen, było radosne popołudnie i spokojniejsza noc
    wczoraj znowu jęczydupstwo a dzisiaj jak jadł jabłko to sobie widać nacisnął za mocno bo ryk był straszny przez ponad godzinę :sad:
    no nic, jak coś to najwyżej za jakiś czas znowu podam chociażby po to żeby odespał
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 19th 2019
     permalink
    Jasne Hydzia. Ja daję czasem na noc po 3 dni pod rząd. Potem jakiś czas przerwy. Dziecko tez musi odpocząć. Toż to patrzeć nie można, jak cierpi.
    --
  1.  permalink
    Mam pytanie odnośnie bostonki.. Franek i Hania nie chorowali na to nigdy i nie mam zadnej wiedzy. Czy to musza być zawsze bąble/pęcherze? U Antka dwa się na języku czerwone plamki/kropki, na wargach też. Dwoch lekarzy stwierdziło, że to zapalenie jamy ustnej i dostalismy Nystatyne. Oglądam go dokładnie i miał parę kropek na ciele ale lekarze stwierdzili że to jak odczyn alergiczny wygląda. A dziś wstaje i ona na stopach i rączkach ma takiw plamy, jakby pod skóra.. i wlasnie nie wiem czy to bostonka czy zaraz aie pojawia pęcherze czy to jeszcze co innego.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeOct 23rd 2019
     permalink
    Hej mamusie mam pytanie jak leczyliscie tradzik noworodkowy niemowlęcy.?
    Moja mała ma 3 tygodnie i właśnie przechodzi trądzik noworodków niemowlecy
    Macie jakiś sprawdzona maść krem?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 24th 2019 zmieniony
     permalink
    Nie leczylam, samo przeszło jak mała miała chyba 3 mce. Przemywałam tylko wodą.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeOct 24th 2019
     permalink
    U nas tez przeszlo po 3 miesiacach ale przemywalismy nadmanganianem potasu.moze pomoglo a moze tokwestia czasu
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 24th 2019
     permalink
    Ja również nie leczylam. Mija sam. Tylko nie przegrzewaj dziecka i zakładaj ubrania wyłącznie z bawełny.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 24th 2019
     permalink
    Trądziku niemowlęcego, co do zasady się nie leczy, sam przechodzi. Chyba, że się nadkaziło to wtedy do lekarza i przepisze coś np. z antybiotykiem.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorLima_89
    • CommentTimeOct 24th 2019
     permalink
    U nas trądzik łagodziło przemywanie buzi wacikiem nasączonym w naparze z szałwi także polecam.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2019
     permalink
    Trzydniówka
    Przypomnijcie mi proszę jak to szło z tą 3dniową gorączką? Jak wysoka może być? Pamiętam tylko, ż e utrzymywała się kiedyś młodemu dłużej niż 3 dni :/
    Piotrek mi od wczoraj gorączkuje. Zero kataru, kaszlu, psikania, chrypki. Wczoraj 2 luzniejsze śmierdzace kupy, dzisiaj jedna. Cycka ciaga dużo i chętnie. Nurofen starcza na 5-6h potem temp znowu rośnie do 39.2
    Mam kijową pediatrę co to nawet na jelitowke daje antybiotyk Baaaa nawet jak powie że wirus to antyb przepisze więc na razie nie chcę do niej w ogóle iść i biorę na przeczekanie.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 25th 2019 zmieniony
     permalink
    U nas przy trzydniowkach temperatura dochodziła do 40 stopni, po nurofenie dziecko zachowywalo się jakby mu wcześniej nic nie było. Po 8h znów gorączka wracała i tak przez 3 dni a później wysypka. U nas wysypka przez parę dni się utrzymywała bo nie wszędzie była od razu tylko powoli przechodziła na różne części ciała.
    Zobacz sobie czy dajesz odpowiednią ilość nurofenu do wagi, nie do wieku. Tu kalkulator
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 25th 2019
     permalink
    A jak z zębami u Piotrusia? U nas tak tydzień zęby się wybijały.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 26th 2019
     permalink
    Hyde, moje dziecko od zawsze tak ma. Zaczyna się wieczorem od 37 stopni (czyli nie gorączka), w nocy robi się z niego piecyk i temperatura dobija do 40 stopni, ibuprofen starcza na chwilę, paracetamol nic nie daje. Osłuchowo czysto, gardło, nos i uszy czyste. Nigdy nie miał wysypki (chociaż 3-dniówka może być bez wysypki). Po 3 dniach samo przechodzi. Pediatra obstawia jakiś wirus ale nic mu nie podajemy poza witaminami, probiotykiem i płynami.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 26th 2019
     permalink
    Gabcia młody ma od ponad miesiąca wszystkie 8 sztuk. Nim skonczyl 7.5 miesiąca miał wszystkie przebite.

    Obe u moich starszych też 3dniówki bez wysypki były. Młoda raz miała z wysypka jak miała coś ok 2lat a tak to nie

    Dzisiaj temp już nie szaleje. O 1ej podałam nurofen i do teraz nie przekroczyło 37.9. Były dwie super rzadkie kupy ale to i od leków może być. Jest tylko na piersi bo nic stałego nie chce wziąć do ręki nawet.
    Na NOP to chyba już za późno jak miał szczepienie w środę? Chociaż na udzie ma grudkę dużą i twardą po szczepieniu (miał DTP z 6tyg Dopeiro)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Na NOP to chyba już za późno jak miał szczepienie w środę?

    NOP może wystąpić do 4 tygodni po szczepieniu... (Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania)

    Jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mogą one być wynikiem:
    1) indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki;
    2) błędu wykonania szczepionki lub błędu podania szczepionki;
    3) zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu.


    Ja zgłaszałam obrzęki i gorączki do przychodni jako NOP (składałam wypełniony formularz, który stanowi załącznik do Rozporządzenia).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 26th 2019
     permalink
    Marion z małym chodziłaś czy tylko informacyjnie składałaś przy kolejnej wizycie?

    Treść doklejona: 26.11.19 13:01
    Szczwpiony był w środę ok 11; nic się tego dnia nie działo ani później, no poza tą grudką na nóżce która utrzymuje się nadal

    Wg ulotki Pryz DTP nop
    jeśli w ciągu 2 dni od poprzedniego podania szczepionki u dziecka:
    wystąpił trwający 3 i więcej godzin nieutulony ciągły płacz lub krzyk o wysokich tonach (krzyk mózgowy),
    nastąpiło podwyższenie temperatury ciała do 40,5ºC i powyżej, niewywołane innymi czynnikami,
    jeśli w ciągu 3 dni od poprzedniego podania szczepionki u dziecka:
    wystąpiły objawy mózgowe manifestujące się zaburzeniem świadomości i ogniskowymi objawami neurologicznymi,
    wystąpiły drgawki przebiegające z gorączką lub bez,
    jeśli w ciągu 7 dni od poprzedniego szczepienia u dziecka miała miejsce utrata świadomości lub epizod hipotensyjno – hiporeaktywny (obniżenie ciśnienia, zwiotczenie mięśni, zmniejszona wrażliwość na bodźce, senność, bladość i (lub) zasinienie skóry) mogące przebiegać z zaburzeniami oddychania.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 26th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Marion z małym chodziłaś czy tylko informacyjnie składałaś przy kolejnej wizycie?

    Z małym nie chodziłam.
    Składałam na jakiejś kolejnej wizycie, jeśli akurat była wyznaczona ok. miesiąc po szczepieniu (gdy minęły te 4 tygodnie), albo wysyłałam im pocztą (nie mam czasu na jeżdżenie do przychodni i stanie w kolejkach).

    U nas raz była gorączka zaraz po szczepieniu (przez 24 h), innym razem dopiero 2-3 dni po. Miał też odczyn o średnicy ok. 2,5-3 cm utrzymujący się tydzień. No i raz grudkę twardą, która wchłonęła się po ok. 3 tygodniach.

    Oczywiście dzwoniłam potem do Sanepidu, żeby sprawdzić czy faktycznie piguły z przychodni zgłosiły.
    • CommentAuthorkatkak
    • CommentTimeNov 26th 2019 zmieniony
     permalink
    W sprawie trądziku niemowlęcego mogę polecić krem z serii Latopic ale jak pisały tu już dziewczyny trądzik sam przejdzie po jakimś czasie. Tak przynajmniej u nas było. Trzydniówka u nas była gorączka prawie trzy dni potem wysypalo synka najpierw za uszkami,trochę na buzi no i na brzuszku i plecach. Wysypka ponad tydzień się utrzymywała. U mnie podczas gorączki synek był marudny bo w tym samym czasie dwie dolne jedynki mu wychodziły. Gorączka była wysoka bo do 39 dochodziła.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 28th 2019
     permalink
    Hyde, a gulka jest tylko pod skórą czy widać ślad, zaczerwienienie?
    Bo skoro szczepienie było to faktycznie bym obstawiała NOP.
    Ulotka ulotką, ale w końcu rozporządzenie Ministra obowiązuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2019
     permalink
    Tylko pod skórą czuć gulkę. Mały czerwony znaczek po 3 dniach zszedł.

    Młody wczoraj już nie gorączkował, ale strzelił 6 brzydkich rzadkich kup a dwie ostatnie że sluzem. Potem jak ręką odjął. Wrócił humor i apetyt. Dzisiaj zachowuje się jakby nic mu nie bylo. Żadnej wysypki nie zauważyłam.

    Treść doklejona: 29.11.19 11:02
    pojawiła się dzisiaj wysypka na buzi, na skroniach i przy uszach
    czy mały musi siedzieć w domu czy można normalnie spacerować? bo przyznam się, że wczoraj tak pięknie było że na pół godz wyszliśmy
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 29th 2019
     permalink
    do ogrodu tak, na spacer nie. jest osłabiony a teraz największy syf jest przy tej pogodzie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2019
     permalink
    spacer to u nas po osiedlowych uliczkach, praktycznie mało kogo spotykamy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2020
     permalink
    Czy któraś z was podawała maluchom Laktoferynę? Jak spostrzeżenia co. Do skuteczności?
    Padliśmy rodzinnie na grypę i pediatra zalecił spróbować z tym preparatem ale dodała, że jest chwalony w przypadkach anemii
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    MrsHyde: Czy któraś z was podawała maluchom Laktoferynę? Jak spostrzeżenia co. Do skuteczności?

    Ja podaję chłopakom - co roku od końcówki sierpnia do wiosny (w zależności, kiedy ciepło nadejdzie). Podaję z probiotykami i wit. D (2000 j.). Ciężko mi ocenić, czy akurat sama laktoferyna działa, czy może cały zestaw na raz. Heniu mi nie choruje wcale od 3-4 lat, ale on już swoje odchorował w wieku 3-5 lat. Raz na ruski rok jakiś katar mu się trafi i to wszystko. Frycek natomiast jeszcze trochę łapie - ale bez ciężkich przypadków (np. zapalenia płuc, infekcje ucha itp. - tfu tfu). Głównie ma katar, kaszel. Przynosi też czasami "trzydniówki" (temp. do 39.5 'C) oraz jelitówki (biegunka + wymioty).
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    marion a nie chcesz zamienić na coś bez maltodekstryny?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2020 zmieniony
     permalink
    alfaromeo: a nie chcesz zamienić na coś bez maltodekstryny?

    Szukałam, ale jakoś nic w oko nie wpadło. Polecasz coś?
    Na Frycka czekają jeszcze inne suple za radę dietetyka (Mg+Ca oraz B-complex methyl), ale wyniki z krwi ma dziwne (wit. B12 ponad normę mimo braku suplementacji), więc nie wiem co robić... Mąż też trochę wyrównuje niedobory (żelazo, ferrytyna), no i oboje z mężem łykamy B-complex (homocysteina wysoka) oraz probiotyki. Tak więc kasy trochę idzie na tabsy, więc nie ukrywam że kwestia cen produktów ma znaczenie - wybrałam więc laktoferynę zamiast na przykład BLF-100, bo jest ponad 2x tańsza od BLF.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    To Piotrek ma taką w kropelkach. Wit d3 dostaje 800 z dr.jacobs
    Z tego co mówiła pediatra to mam dać Laktoferyne do końca buteleczki, nie mówiła o kontynuacji.
    Ja się zastanawiam jeszcze nad kupnem tego córce bo ma problemy z ferrytyną (przy górnej granicy żelaza) a ponoć to Wlansie na takie syt. Też ma być skuteczne
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    marion pierwsze co wpisałam na allegro to wyskakuje Aliness, skład: Laktoferyna 90%, witamina C (kwas l-askorbinowy), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: Hydroksypropylometyloceluloza).
    Sama nie stosuję, ale mam kilka preparatów tej firmy i wydaje mi się, że są ok.
    Albo firma medverita, skład: laktoferyna 90% wołowa (bLF), żelatyna (otoczka kapsułki).

    Musiałabyś poczytać czy któryś by się nie nadał. Jestem uczulona na maltodekstrynę w składzie, a w tak wielu preparatach leczniczych ona jest :/
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    alfaromeo: Aliness, skład:

    Kurde faktycznie...
    A z Aliness kupowałam ostatnio żelazo, selen, b-complex i probiotyki i jakoś nie wpadłam na pomysł, żeby laktoferyny szukać u nich :confused:
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    Ja czasem też nie wpadnę.
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 11th 2021
     permalink
    Dziewczyny dzisiaj wyszłam z noworodkiem że szpitala. Niestety okazało się że nie przeszedł przesiewowego badania słuchu tego z wośp, i się zamartwiam mamy skierowanie do poradni na kontrolę. Miała któraś tak A okazało się że wszystko ok??
    -- •••
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 11th 2021
     permalink
    kermitka82: Dziewczyny dzisiaj wyszłam z noworodkiem że szpitala. Niestety okazało się że nie przeszedł przesiewowego badania słuchu tego z wośp, i się zamartwiam mamy skierowanie do poradni na kontrolę. Miała któraś tak A okazało się że wszystko ok??

    Nie przeszedł, bo mu nie zrobili czy zrobili ale wynik jest negatywny? I jak bardzo negatywny? Znaczy, co nie wyszło?
    Ja mam odwrotnie - u nas wyszło ok a potem się okazało, że ok nie jest.
    Nie ma się co zamartwiać - trzeba po prostu zbadać słuch w dobrym ośrodku. I na wszelki wypadek powtórzyć parę razy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 11th 2021
     permalink
    Zrobili i powiedzieli że nie wyszedł tyle...
    -- •••
    • CommentAuthorkatkak
    • CommentTimeJan 11th 2021
     permalink
    Najlepiej jak najszybciej umówić się na wizytę w dobrej poradni audiologicznej żeby ustalić co jest 'na rzeczy'. Mój synek wynik w szpitalu miał w porządku ale i tak dostał żółtą kartę ze względu na podejrzenie cytomegalii w ciąży u mnie więc kontrolujemy się regularnie.
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 11th 2021
     permalink
    U nas na Podkarpaciu chyba będzie problem z dobrym ośrodkiem, A możecie jakiś polecić??
    -- •••
  2.  permalink
    Mojemu na jednym uchu wyszlo zle, dostal zolta karte, po jakims czasie mielismy zgosic sie do poradni audiologicznej i po badaniach zmienili mu karte.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2021
     permalink
    A jak tam Wiktora rozwój? Ruszył coś?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 12th 2021
     permalink
    kermitka82: Zrobili i powiedzieli że nie wyszedł tyle...

    Super podejście - nie powtarzali? Toż to trwa chwilę.
    Z środkiem nie pomogę, bo to nie moje rejony. A na tym etapie Kajetany czy CZD to trochę bez sensu.
    A nie macie jakiegoś SłuchMedu w okolicy? Może to i nie superowe ośrodki ale chociaż sprzęt mają nowy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 12th 2021
     permalink
    Nie powtórzyli, miał robione tylko raz chociaż chlopczykowi z sali robili dzień po dniu bo też coś było nie tak A urodzilysmy tego samego dnia.
    Coś będę szukać, znalazłam coś o dobrej przychodni w Zywcu, zobaczymy.
    -- •••
    • CommentAuthorkatkak
    • CommentTimeJan 12th 2021
     permalink
    W Małopolsce może w Prokocimiu by byli dobrzy specjaliści . Ale na początek warto sprawdzić jak najszybciej e najbliższej poradni audiologicznej. Jak znalazłaś dobrą przychodnię to zapisz synka i idźcie sprawdzić jak najszybciej. Może akurat to nic poważnego, szpital wg mnie podszedł trochę niefrasobliwie do badania bo co to znaczy, że wynik jest nieprawidłowy ? Mogli poszerzyć diagnostykę a nie wypuszczać Cię z dzieckiem pełną obaw i niepewności.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 13th 2021
     permalink
    Kermitka, mojej Michasi to badanie wyszło źle. Na oboje uszu. Później już kontrolne wyszło dobrze. Najprawdopodobniej zaległy jej w uszach wody płodowe i stąd zły wynik. Tak mi powiedziała audiolog.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 15th 2021
     permalink
    Krysia miała żółtą kartkę, bo mimo ze badanie było dobre, to biodacyna którą ja faszerowali na oddziale mogla doprowadzić do uszkodzenia słuchu. My powtarzaliśmy w Poradni w Łodzi. Ale teraz wiele prywatnych gabinetów audiologicznych ma dobry sprzęt, a podstawowe badanie to koszt 20-30 zł, przynajmniej u nas.
    Krysi kolejne badania wyszły ok. Powodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 15th 2021
     permalink
    karolciat: Krysia miała żółtą kartkę, bo mimo ze badanie było dobre, to biodacyna którą ja faszerowali na oddziale mogla doprowadzić do uszkodzenia słuchu. My powtarzaliśmy w Poradni w Łodzi.

    Dokładnie z tego samego powodu mieliśmy żółtą wlepkę (dodatkowo wcześniactwo) a wszystkie badania (łącznie w tymi na oddziale) wychodziły dobrze.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 16th 2021
     permalink
    u nas przesiewówka nie wyszła. okazało się, że badali zepsutym aparatem... bo wziąć to chętnie, ale serwisować to już nie bardzo... ale co się dziwić jak nawet inkubatory transportowe nie miały aktualnych przeglądów...
    dobrze, że chociaż dali skierowanie na badanie, bo nas to potraktowali po macoszemu i pierwsze wyjście ze szpitala było bez skierowania na cokolwiek, o badaniu słuchu nie wspomnę. dopiero przy drugim się upomniałam. ale np abr nikt nie zrobił mimo uszkodzonego mózgu :confused::confused::confused:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.