Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    Długo się zastanawiałam czy napisać na forum o tym, ale kończą mi się już pomysły co robić dalej.....tu jest nas dużo może ktoś mi coś doradzi :(
    Synek obecnie 5,5 lat od ok 3,5 roku życia ma tiki. Nie są non stop, trwają po ok 3-4 tygodni i jest przerwa na kilka miesięcy. Obecnie występują już 6 raz.
    Tiki objawiają się wzruszaniem ramion. Na początku myśleliśmy że swędzi go metka, z resztą on sam tak twierdził.
    W ciągu tych prawie dwóch lat byliśmy dwukrotnie u neurologa oraz dwóch różnych psychologów. Zrobiliśmy badanie na poziom magnezu (oraz kilku innych minerałów), pasożyty, drożdże, analizę włosa, ASO - wszystko w normie, pasożytów brak.
    Z moich spostrzeżeń wiem że synek ma takie dni że piłby tylko mleko i jadł słodycze. Obecnie po ok 1,5 miesiącu picia dzień w dzień mleka lub kakao wystąpiły tiki, i nagle chęć na mleko ustała. Nie wiem czy to wiązać ze sobą.
    Chciałabym podać mu suplementację magnezu ale nie wiem co warto kupić, może ktoś coś podpowie?
    Obecnie robimy znowu badanie na pasożyty (bo podejrzewam że są) z objawów:
    kiepskie spanie, obgryzanie paznokci, zgrzytanie zębami, skarży się na mdłości, podkrążone oczy, nadwaga (mimo iż nie wiele je i raczej zdrowo), jest nerwowy
    Lekarka ma dać lek bez względu na to co wyjdzie w kale.
    Pytanie brzmi co jeszcze mogę zrobić?
    Mam już całą masę artykułów przeczytanych, tylko niestety nie trafiłam na lekarza który by choć trochę się zajął Oskarem i podszedł do tematu z sercem. Już sugerowałam pasożyty, nietolerancję na pokarmy itd ale widzę wtedy wzrok typu "stuknij się babo to na pewno genetyczne" (nikt w rodzinie nie miał tików)
    Może ktoś się spotkał z tematem tików?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    Objawy, które wymieniasz wyraźnie wskazują na pasożyty ale trzeba mieć sporo szczęścia żeby wyszły w badaniach.
    Najpierw odrobacz​, potem zajmij się tikami.
    Jest cały wątek poświęcony pasożytom.
    Od razu uprzedzam, że na jednej kuracji się nie skończy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    Także grzybica układu pokarmowego objawia sie apetytem na słodycze... Najczęściej candida... Także i na to bym przebadała jeszcze...
    Jeszcze mi przychodzi do głowy, że jeżeli potwierdza, że drażni go metka, to może w tych patiach ma jakąś nadwrażliwość???

    Właściwie przyczyn tików może byc całe mnóstwo i kto wie czy po prostu po kolei, nie będziesz musiała weryfikować tych przyczyn. Najpierw pasożyty, jeśli nie to to co inne... Powodzenia życzę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    elfika: Od razu uprzedzam, że na jednej kuracji się nie skończy.

    Czyli że odrobaczać będzie trzeba kilka razy? w jakim czasie?
    Else: Najczęściej candida...

    Badałam grzyby i drożdże wynik ujemny
    Else: to może w tych patiach ma jakąś nadwrażliwość???

    Jestem pewna że ma, w ogóle ma straszne łaskotki na całym ciele. Nawet przytulać się za bardzo nie lubi
    Co jeszcze zauważyłam to akurat zimą, że jak ma tiki to nie ubierze komina ani szalika bo ma straszny odruch wymiotny (ale tylko wtedy)
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    Moj maz jako dziecko tez mial tiki nerwowe, do tego mega problemy z koncentracja i nadpobudliwy byl bardzo...okragly ak balon, okazalo sie ze mial problem z tarczyca.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 30th 2017
     permalink
    Alinka: Moj maz jako dziecko tez mial tiki nerwowe, do tego mega problemy z koncentracja i nadpobudliwy byl bardzo...okragly ak balon, okazalo sie ze mial problem z tarczyca.

    Robiliśmy TSH i FT4 (takie mieliśmy skierowanie) i wyszło w normie
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    Ja bym przebadała synka w kierunku zaburzeń integracji sensorycznej
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    katka_81: Ja bym przebadała synka w kierunku zaburzeń integracji sensorycznej

    Co nam to da przy tikach?
    Byliśmy po wystąpieniu pierwszych tików, synek miał wtedy 3,5 roku a po diagnozie babka stwierdziła że w sumie to trzeba powtórzyć diagnozę bo zadania mu dała dla starszych dzieci i mogło nie wyjść miarodajnie :/ kasę wzięła i na tym się skończyło.
    Nie ukrywam że więcej tam nie wróciliśmy. Teraz musielibyśmy poszukać kogoś solidniejszego
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    _Aneta_: bo zadania mu dała dla starszych dzieci

    jakie zadania przepraszam? Na diagnozie SI? Moja córka była narażana na przeróżne bodźce ale zadań żadnych nie miała.
    _Aneta_: Co nam to da przy tikach?

    pisałaś wcześniej, że:
    _Aneta_: Nawet przytulać się za bardzo nie lubi
    Co jeszcze zauważyłam to akurat zimą, że jak ma tiki to nie ubierze komina ani szalika bo ma straszny odruch wymiotny

    Moim zdaniem może mieć to jakiś związek i warto to sprawdzić. Czasem przyczyna może być naprawdę błaha a szuka się dookoła...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    Tez sprawdziłabym SI jesli dotyk powoduje takie reakcje. JeszcE pytanie czy on cos bierze na stałe ( na alergie itp.) i co badalas poza magnezem?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    Anetka tsh i Ft4 to za mało, aby z cała stanowczością wykluczyć tarczycę ;(... Ale ja bym własnie te zaburzenia SI diagnozowała, bo z tego co piszesz, jest takie prawdopodobieństwo... Czasami szukamy bóg wie jakich chorób, a wystarczy terapia.

    Jak już się wzięłaś za szukanie przyczyn problemów, to warto wszystkie prawdopodobne opcje wykluczyć.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    katka_81: Moim zdaniem może mieć to jakiś związek i warto to sprawdzić. Czasem przyczyna może być naprawdę błaha a szuka się dookoła...

    Ok, poszukam jakiejś dobrej poradni z dobrymi opiniami
    .
    katka_81: jakie zadania przepraszam? Na diagnozie SI? Moja córka była narażana na przeróżne bodźce ale zadań żadnych nie miała.

    hmm wszystkiego już nie pamiętam, ale np musiał dłoń obracać , chodzić po równoważni, skakać na trampolinie, dotykać palcem nosa naprzemiennie to tyle co przychodzi mi do głowy
    Gabcia_I: eszcE pytanie czy on cos bierze na stałe ( na alergie itp.) i co badalas poza magnezem?

    Nic nie bierze, badałam wapń, potas, magnez dwukrotnie oraz robiłam analizę włosa gdzie było mnóstwo minerałów zbadanych oraz substancji toksycznych (chociaż nie wiem czy ta analiza się do czegoś nadaj, bo lekarz nawet na to patrzeć nie chciał)

    Else: Anetka tsh i Ft4 to za mało

    Co byś proponowała więcej, idę do pediatry w piątek po lek na pasożyty to bym od razu wydębiła skierowanie na badania
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    ja bym poszla jeszcze do psychiatry.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    Ewasmerf: ja bym poszla jeszcze do psychiatry.

    Wg opinii pediatry, lepiej do psychologa bo psychiatra od razu chce dać psychotropy, ja nie jestem za
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeMay 31st 2017 zmieniony
     permalink
    Aneta, u nas tiki pojawiły się, kiedy synek miał 2 lata - nierównomierne mruganie powiekami, jakby mu coś cały czas przeszkadzało, ale tylko w momentach skupienia - czytania, oglądania tv.
    Pojechaliśmy do neurologa, skierowała nas na eeg, które wyszło w porządku, odpowiednio do normy wiekowej. W rozpoznaniu wpisała tiki nerwowe związane z nieprawidłowym przetwarzaniem bodźców sensorycznych.
    Od neurologa trafiliśmy do psychiatry dziecięcego, która potwierdziła diagnozę.
    Chodzimy na terapię SI. Jest lepiej. W sumie to nie pamiętam, kiedy ostatnio wystąpiły tiki, więc chyba nawet jest bardzo dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    psychiatrzy nie daja od razu psychotropy, oni sie po porstu znaja na roznych zaburzeniach rozwojowych.
    psychiatra jest lekarzem, psycholog nie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    _Aneta_: Co byś proponowała więcej, idę do pediatry w piątek po lek na pasożyty to bym od razu wydębiła skierowanie na badania


    na pewno musisz zrobic od nowa Tsh, Ft4 do tego Ft3, anty tpo, anty tg... Usg tarczycy...
    Bywa, że wyniki w normie, a usg "brzydkie". Ja bym ten temat dopilnowała, ze względu nie tyle na tiki, co na te nieuzasadnioną jak piszesz nadwagę...

    Mój z kolei za chudy i tez czekam na najbliższe "przymusowe" kłucie (bo mój kłuty non stop, więc dodatkowego stresu nie chcę mu fundować) i będę się upewniać czy z tarczyca gra i buczy...

    Co do psychiatry, to ja bym szukała po opiniach, bo u nas jedna tez od razu psychotropami by futrowała, dlatego nim gdzies idę szukam rekomendacji, aby na darmo nie iść.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 31st 2017 zmieniony
     permalink
    Znalazłam IS z rekomendacją stowarzyszenia PSTIS, tylko jeszcze się nie dodzwoniłam. Mam nadzieję że uda mi się umówić w miarę szybko :)
    .
    Else: na pewno musisz zrobic od nowa Tsh, Ft4 do tego Ft3, anty tpo, anty tg... Usg tarczycy...

    wezmę skierowania i zrobię :)
    .
    Else: Co do psychiatry, to ja bym szukała po opiniach, bo u nas jedna tez od razu psychotropami by futrowała, dlatego nim gdzies idę szukam rekomendacji, aby na darmo nie iść.

    Ewasmerf: psychiatrzy nie daja od razu psychotropy, oni sie po porstu znaja na roznych zaburzeniach rozwojowych.

    Poszukam kogoś
    .
    DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE RADY :)))

    Treść doklejona: 31.05.17 17:51
    Jutro 16:00 zaczynamy integrację, pierwsze spotkanie z rodzicami, później dwa z dzieckiem i znowu z rodzicami.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2017
     permalink
    POWODZENIA :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 1st 2017
     permalink
    Aneta - dziewczyny dobrze napisaly :) Powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 1st 2017
     permalink
    Bardzo Wam wszystkim dziękuję, dziś byliśmy opowiedzieć o Oskarze, zrobiliśmy test. W poniedziałek wizyta Oskara (jak dobrze pójdzie i będzie współpracował to wystarczy jedna) i zobaczymy co dalej :)))
    W tym teście wyszło bodajże 5/10 że jest nadwrażliwość na dotyk, reszta w normie
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    _Aneta_: W tym teście wyszło bodajże 5/10 że jest nadwrażliwość na dotyk, reszta w normie

    tak też myślałam :) Powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    No to jest nad czym pracowac :). Ale i tak dobrze, że to tylko "dotyk", a reszta sfer w porządku ;).
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    Else: No to jest nad czym pracowac :). Ale i tak dobrze, że to tylko "dotyk", a reszta sfer w porządku ;).

    To wynik tylko na podstawie testu z naszych odpowiedzi, a co wyjdzie później jak już Oskara będzie "testować" to zobaczymy.
    .
    Dziś się odrobaczamy, może to też coś pomoże
    .
    katka_81: tak też myślałam :) Powodzenia :)

    W razie czego nie dziękuję :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.