Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    http://pse.aid.pl/
    warszawa, poznań, katowice
    ktoś się wybiera ? ja będę na spotkaniu w Poznaniu :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    gdybym byla w polsce od razu bym poszla ale niestety:((
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Chętnie poszłabym na takie spotkanie.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny znalazłam na necie:
    "W dniach 5-11 marca organizujemy dla Was Dni Otwarte – czyli bezpłatne konsultacje ginekologiczne, psychologiczne i dietetyczne. Spotkania odbędą się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu, a w trakcie nich dowiecie się jak objawia się endometrioza, jak ją leczyć, jak z nią żyć. Opowiemy również jak za pomocą diety polepszyć swoje samopoczucie oraz zmniejszyć wpływ endometriozy na codzienne funkcjonowanie."
    ...
    Wszystkie informację sa na stronie http://pse.aid.pl/
    -- ,
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    NNo został mi tydzień do zabiegu. Nie wiem dlaczego ale za tym drugim podejściem nie jestem już tak przerażona jak za 1 podejściem. Mam nadzieję że tym razem obędzie się bez przygód i już zrobia mi ten zabieg i będę miała z głowy.
    słyszałam ostatnio że jednak mniej inwazyjny jest zastrzyk znieczulenia w kręgosłup - ostrzykują ci miejsca dookoła i potem dopiero zastrzyk w kręgosłup grubą igłą i potem podobno szybciej się dochodzi do siebie niz po narkozie.
    Nie wiem kurde sama jestem zmieszana juz co dla mnie lepsze - lekarze powiedza pewnie ze narkoza ale moze jednak wybrac kregiszek? :) SOS!!! :)
  1.  permalink
    No jeszcze 4 dni do operacji , mam nadzieję że wszystko będzie po niej dobrze i uda mi się w końcu zająć w ciąże . Mam tylko nadzieję że od ostatniego usg ( miesiąc temu ) torbiele nie urosły . pozdrawiam serdecznie :)):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Trzymam za Was kciuki. A Tobie, isska, radzę mimo wszystko narkozę. Uwierz mi, nie warto być świadomym tego, co wokół Ciebie się dzieje podczas operacji. A z narkozą to trochę tak, jakbyś spała, tylko kompletnie tracisz rachubę czasu :) Będzie dobrze !
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Ja z racji astmy chciałam przed laparoskopią mieć znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe ale niestety z powodu wypełniania powłok brzusznych gazem anestezjolog wyjaśniła mi, że będąc świadoma będę miała wrażenie jakbym się dusiła i że przy laparoskopii tego typu znieczulenia się nie praktykuje
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    ja bym zawsze była za narkozą, nie wyobrażam sobie, że wszytsko słyszę
    sama miałam laparo z narkozą - nie jest tak źle , po prau godzinach od obudzenia dojedziesz do pełnej świadomości
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Ta narkoza jest tak mała, że nawet nie dokucza po wybudzeniu. Ja normalnie rozmawiałam z mężem, jak gdyby nic... :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Wiesz Efiaa to zależy od organizmu ja zaliczyłam zapaść podczas laparoskopii i sporo innych problemów bo dostałam reakcji uczuleniowej na środek użyty do uśpienia mnie a 3 miesiące później przy innej operacji z obawy na podobną reakcję dostałam narkozę dla niemowląt ( tylko stosowną do mojej wagi)
    • CommentAuthorNiezalogowana (lovechange)
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Witajcie
    U mnie stwierdzono endometriozę 2 miesiące temu. Sama nie wiem jak lekarze mogli przeoczyć takie zmiany w moim organizmie. Moje problemy zaczęły się jakieś 3 lata temu - powód ból jajnika ( taki silny, że nie mogłam chodzić) lekarze stwierdzili, że jestem zdrowa. W październiku miałam operację na torbiel jajnika po czym okazało się, że mam zapalenie wyrostka robaczkowego, po 3 dniach zostałam wypisana do domu. Wszystko było dobrze według lekarzy, bo po miesiącu poszłam do ginekologa na wizytę. Dwa miesiące temu miałam po raz kolejny problem z pęcherzem, więc dostałam skierowanie na badanie moczu i usg brzucha, w tym czasie miałam bardzo silne bóle głowy, że nie mogłam funkcjonować, więc skierowano mnie na badanie prolaktyny - wynik 31,10 prl, wynik moczu - bakterie + gronkowiec, a usg - torbiel brzucha, masakra jakaś. Pojechałam do Poznania do Pani doktor która stwierdziła endometriozę dostałam visanne, mój jajnik miał wtedy 3,71 cm po miesiącu urósł do 6,96cm za to macica mniejszyła się o 10cm. okresu nie dostałam a jestem w 38dniu cyklu. Usłyszałam taka diagnozę, że może byc guz na jajniku który jest oblepiony i nie widać c w nim jest a rośnie.

    Czy któraś z Was przechodziła podobny przypadek? Powiem szczerze, że ciężko mi zaufać lekarzom, ponieważ w styczniu byłam u trzech różnych i każdy powiedział mi, że jeestem zdrowa. Podkreślę, że mam 22lata i nie mam dziecka.

    Proszę o jakąś pomoc, wskazówki.

    Pozdrawiam
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jak zwykle Wasze porady są nieocenione :)
    Puzzle - nie pomagasz mi :D. czy to mozna stwierdzić przed zabiegiem czy nie jest się uczulonym na środek usypiający używany do narkozy?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    nie da się sprawdzić ale ja jestem alergikiem i astmatykiem więc u mnie było duże prawdopodobieństwo powikłań mną się nie martw a na inne znieczulenie niż pełną narkozę raczek anestezjolog zgody nie wyrazi więc nie ma co gdybać :) większość ludzi reaguje dobrze na znieczulenie :)
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    no toś mnie uspokoiła :) aczkolwiek współczuję Tobie astmy i alergii - to nic przyjemnego - życzę dużo zdrówka :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Dziękuję bardzo a co do mnie ja mam dziwny organizm i dziwnie reagujący więc ja byłabym kiepska do danych statystycznych :)
  2.  permalink
    Pozwolę sobie przypomnieć moją historię , mam 29 lat od 6 lat staram się o dzidzię .

    W dniu 14.02.2012 miałam robione usg vaginalne oto jego obraz:
    17dc
    trzon macicy w przodozgięciu o grubości 35 mm jednorodny
    Echo endometrium 7 mm gładkie
    W rzucie obu przydatków masywne zmiany torbielowate z gęstą zawartością bez cech unaczynienia patologicznego o wymiarach 66×41 mm i 57×50 mm-wskazana dalsza diagnostyka- torbiele endometrialne ?
    Zatoka Douglasa wolna ?
    Oto wieści z konsultacji w ICZMP. 09.03.2012
    O 9:00 stawiłam się na odział ginekologi operacyjnej , gdzie obejrzeli usg z lutego i wykonali usg :13 dc.
    Endometrium 7 mm jednorodne
    Torbiele w obu przydatkach : lewa torbiel dwukomorowa z gęsta zawartością o wymiarach 88x 63 mm , prawa torbiel jednokomorowa z gęstą zawartością o wymiarach 48x 43 mm. czyli torbiel sie powiększyła przynajmniej ta lewa .Zatoka Douglasa bez płynu . Następnie wróciłam ponownie na odział gdzie dwóch panów profesorów kazało położyć mi się na fotelu i jeden z nich wykonywała badanie palpacyjne ( czyt. palcami ) podczas którego ( dość mocny ból odczuwałam ) stwierdził iż mniejsza prawa torbiel znajduje się za macicą , a lewa większa jest z przodu macicy i odzie ku górze wielkości średniej pomarańczy .Obie torbiele nachodzą na siebie na trzonie macicy . Mam się stawić w niedzielę 11.03.2012 na 13:00 na izbę przyjęć , mam 4 godziny przed przyjściem na oddział nic nie jeść , kazali zakupić w aptece lewatywę oraz chusteczki nawilżające dla dzieci . Operacja w poniedziałek . Profesor powiedział że torbiele są duże i endometrioza jest to na 100% i jest dość mocno zaawansowana , przez co upośledza moją płodność i na razie nie mam szans na zajście w ciąże . Wyłuszczą mi torbiele oraz zrosty ale uprzedził mnie że przy tak zaawansowanej endometriozie może się okazać ( trudności w dostaniu się do wszystkich zrostów ) że będą musieli wykonać laparotomie i że trzeba będzie usunąć cały lewy jajnik ze względu na to że lewa większa torbiel oraz zrosty mogły doszczętnie zniszczyć jajnik . Poinformował mnie także iż później będę musiała podać się leczeniu hormonami aby zajść w ciąże , ale biorąc pod uwagę stopień zaawansowania choroby muszę brać pod uwagę metody wspomagania rozrodu do in vitro włącznie .

    A więc tak przedstawia się sytuacja , trochę się rozpisałam ale chciałam wam jak najdokładniej opisać wszystko.
  3.  permalink
    dziewczyny mam do was pytanie czy Was też boli ciągle jajnik? u mnie endometrioza zaatakowała prawy jajnik i czuję dyskomfort podczas chodzenia, leżenia, seksu.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny tu link do Adenomiozy jednostki chorobowej która bywa mylona z endometriozą http://adenomioza.pl/
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    niezalogowana przykro mi, że tak długo zajęła diagnoza, ja miałam szczęście bo u mnie to trwało ok roku :)
    Piszesz, że bierzesz teraz visanne, to podczas brania nie występuje @, a jeśli już to bardzo rzadko, także tym się nie martw,
    a na jaki czas przepisano Ci tabletki ? Visanne pewnie pomoże na torbiele, a potem jeśli nie planujesz jeszcze ciąży warto zapytać o tabletki anty aby choroba się rozwijała się dalej
    ja też miałam problemy z pęcherzem min.

    Kasia 200kh zdziwiło mnie to, że sama musisz kupić sobie lewatywę - to bardzo dziwne
    Mam nadzieję, że operacja przebiegnie pomyślnie i wszytsko Ci wyczyszczą, u mnie niestety nie udało się wszytskiego usunąć:( ale każdy przypadek jest inny
    Pewnie po operacji zaproponują Ci visanne - ja jestem po skończeniu kuracji ktora trwała 6 m-cy
    po operacji na pewno będzie lepiej , mam nadzieję, że uda się zajść w ciążę \

    mnie jajnik pobolewa raczej tylko przy owulacji ,a tak to nie
    • CommentAuthorlovechange
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Visanne dostałam tylko na 28dni, czyli jedno opakowanie, teraz biorę czopki na rozpuszczenie skrzepów na jajniku. Jajnik boli mnie cały czas, cały czas go odczuwam. Antykoncepcje Pani doktor planuje mi wprowadzic, ale chce sprawdzic jak pracuja same moje hormon.
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    Hej. jutro już idę do szpitala - Ale oczywiście nie byłabym sobą żeby się coś nie stało :D
    otóż w weekend się podziębiłam i mam lekki katarek - mam nadzieję że dzisiaj to wygrzeję i jutro już pojdę zdrowa bo jak mnie cofną i powiedzą znow ze za miesiac to nie wiem co zrobię - chyba zrezygnuję ;)

    Ogólnie drugie podejscie do zabiegu jest lepsze :). Masz stresika ale cie nie paralizuje tak ze az płaczesz...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Powodzenia !!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    isska, kasia!!! glowa do gory, wszystkie to przechodzilysmy wiec i Wam sie uda, a co do diagnoz przed laparoskopia to bym tak w 100% nie wierzyla bo to tylko przypuszczenia, dopiero po zabiegu mozna cos powiedziec i stwierdic na 100%. Pozytywnego przebiegu operacji i szybkiego powrotu do formy!!!
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Hey
    Dziś mnie wypuścili ze szpitala po operacji pod wykresem opis zabiegu , komplikacji i diagnoza .

    Pozdrawiam serdecznie :wink:
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Hej dzisiaj ja wyszłam ;) wszystko przebieglo w miare sprawnie. Wyniki to niestety endo . Było kilka zrostów. Żadnego torbiela ale jakaś zmiana na jajniku. Pobrali wycinek i za trzy tygodnie mam wyniki. Czy któraś z was miała zastrzyki w brzuch poul zabiegu przeciwzakrzepowe które musiała robić sama wdomu?
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    No to super isska, już po wszystkim. Co prawda diagnoza może nie jest powodem do radości, ale najważniejsze, że już wiesz na czym stoisz. Co do zastrzyków - tak, ja miałam :) Gotowe strzykawki, z cieniutką igła, bez problemu sama sobie trzaskałam zastrzyki, niestety nie obyło się bez siniaków. Co prawda nie po każdym zastrzyku, ale miałam aż 3 całkiem duże. Generalnie nie boję się zastrzyków, pobrania krwi itp., więc zastrzyk nie był dla mnie problemem, jedyne co mogę powiedzieć, to nieprzyjemne jest pieczenie zaraz po wstrzyknięciu. Wszystko da się znieść :)
    --
    • CommentAuthoranioł1986
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Witajcie
    U mnie wykrycie endometriozy zajęło niestety lekarzom kilka lat! Ciągły ból w podbrzuszu, skąpe i baaaardzo bolesne miesiączki oraz nawracające torbiele na jajnikach. Pewnego wieczoru podczas miesiączki dostałam ostry napad bólu. Wylądowałam na pogotowiu...tam podejrzewali perforacje wrzodu na żołądku. Trafiłam na oddział chirurgii. Tam zrobiono mi badania...diagnoza:lekkie zapalenie trzustki. Poleżałam 3 dni bez jedzenia, dostawałam tylko ciągle kroplówki i nic poza tym. Zrobiono mi gastroskopie (wszystko było w porządku) oraz USG ale tylko jamy brzusznej bo lekarz stwierdził, że nie zrobi mi USG dopochwowego gdyż mam miesiączkę...po czym wypisano mnie do domu z zaleceniem diety lekkostrawnej. Po kilku tygodniach pojawiła się kolejna miesiączka i dolegliwości pojawiły się ponownie jednak ze zdwojoną siłą... trafiłam do mojej przychodni. Pani ginekolog wykazała się profesjonalizmem. Wypisała mi skierowanie do szpitala, kazała mi przy niej zamówić taksówkę pod przychodnię, zawołała położną która odprowadziła mnie do taksówki pytając czy mam pieniądze żeby zapłacić za przejazd...i w ten sposób bez piżam i wszelkich rzeczy trafiłam poraz kolejny do szpitala,tym razem ginekologicznego. Tam niestety lekarz już nie był tak miły jak lekarka z przychodni. Podczas próby badania palcowego (pisze próby bo każde dotknięcie sprawiało mi okropny ból) zarzucił mi że udaję!! Po krótkiej wymianie słów zdecydował mi sie zrobić USG dopochwowe i przyznał mi rację, że ma prawo mnie tak boleć...więc znów trafiłam na oddział, tym razem ginekologiczny. Z nadzieją szłam na swoją salę. Na drugi dzień lekarz, który mnie przyjmował zrobił mi poraz kolejny USG i powedział, że to prawdopodobnie endometrioza i konieczna jest natychmiastowa laparoskopia. Oczywiście się zgodziłam, gdyż miałam już dość bólu. Niestety na konsultacje przyszedł pan ordynator...ja leże z rozłożonymi nogami z UGS w sobie a pan ordynator siada na kozetce "w moich nogach" i stwierdza, że operacja by się przydała ale jest koniec roku i SZPITAL NIE MA ŚRODKÓW. Widziałam zmieszanie na twarzy lekarza prowadzącego no ale cóż...decyzji szefa się nie podważa i dostałam w ten sam dzień wypis do domku. Na szczęście znalazłam świetną panią doktor w Łodzi, która od razu po badaniu wypisała skierowanie do CZMP na operację... Niestety to nie koniec mojej "przygody"...leżąc na sali pooperacyjnej na salę wchodzą lekarze na obchód... po czym poz profesor (ordynator oddziału) stwierdza (mówiąc do pozostałych lekarzy nie do mnie) to ta pani z rozległą endometriozą ale nie leczy się u żadnego z nas po czym wyszedł.. na szczeście zoostał jeden z lekarzy i co nieco mi wyjaśnił co to za choroba. Przy wypisie dostałam recepte na 4 zastrzyki z diphereliny. Po nich miałam zajśc w ciąże ale niestety nic z tego. Jestem już 2 lata po laparoskopii, w miedzy czasie przeszłam już dwie kuracje hormonami. Obecnie czekam na @ po wybraniu 3 opakowań visanne... zobaczymy co dalej.

    Nikomu nie życzę takiej drogi przez mękę. Życzę Wam dużo cierpliwości i wytrwałości w życiu z endo...
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Współczuję, ale czemu nie skorzystałaś z odpowiedniego wątku o endometriozie?
    Proszę moderatora o przesunięcie postów do odpowiedniego wątku.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Ja miałam jeden w szpitalu i nie zapisali mi kolejnych nie wiem czemu... Teraz leżę w łóżeczku swoim w końcu wykapana i po części happy że jestem po i znów krok sobie pezodu. Tylko czemu dopiero teraz...

    Treść doklejona: 18.03.12 13:18
    Co tu tak cicho :)
    Słuchajcie laski jak długo moze utrzymywać się krwawienie po laparoskopii?
    To dla mnie wazne bo jestem 5 dni po zabiegu i wciaz mam takie małe co prawda ale krwawienie jest.
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Aniołku - przykro mi z powodu tego jak lekarze się obeszli z Tobą , to skandal jakiś
    dobrze, że masz już za sobą diagnozę i leczenie visanne ( to tak jak ja ) - mam nadzieję, że wkrótce będziesz w ciąży
    to fakt lekarze zawsze myślą że to powody gastryczne - ja też już rzekomo miałam zapalenia żołądka, wyrostka, jelit itp.
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Hey dziewczyny
    Jestem 6 dzień po operacji wyłuszczenia torbieli z obu jajników oraz zrostów ( z okolic jajników , miednicy , macicy , jelit , odbytu ) , od 4 dni mam okres i biorę Visanne .
    Moje pytanie jest takie czy któraś z was brała Visanne , jak długo brałyście ten lek ? czy miałyście po nim jakieś skutki uboczne ?? Co dalej zaproponował wam lekarz jak zakończyłyście kurację Visanne??

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    isska82 u mnie plamienie trwało 4 dni, ale spokojnie, każdy organizm jest inny. Nie stresuj się i nie obserwuj zbyt intensywnie, powinnaś teraz odpoczywać :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    Hej.
    No u mnie plamienio krwawienie trwa obecnie 4 dni i końca nie widać :(. rozmawiałam dzisiaj z ginem i powiedział że może trwać nawet do dwóch tygodni.
    Mam też strasznie opuchnięty brzuch - mam nadzieję że to także szybko zejdzie - kupiłam sobie TRILAC i herbatę żurawinową - podobno to ma mi pomoc bo przed zabiegiem dali mi antybiotyk i moze jelita po antybiotyku i narkozie zwariowały i nie pracują odpowiednio i brzuch puchnie.
    Mój ginek powiedział że jak nie przejdzie mi np do 26-go marca to mam sobie zrobic CRP i badanie moczu i jak bedzie coś nie tak to mam do niego jechac do gabinetu albo od razu na izbę przyjęć do szpitala - super....

    Dzisiaj miałam zdjęte szwy i uważam że na pępku trochę za wcześnie bo mi się troszku rozszedł szew i teraz przykleiłam sobie plasterek aby sie zszedł :D

    Odpoczywać - hmm jeszcze trochę i odleżyn dostanę.
    Nie umiem leżeć ale niestety muszę. Mój mąż się mną opiekuje dzielnie - kochany jest :)
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    Kasia - ja brałam Visanne pól roku, nie jest to zły lek, jest nowej generacji i rzadko ma starszen skutki uboczne, mi trochę wypadały włosy i to wszystko, nie miałam @ ale bradzo często miałam skąpe plamienia, jestem po @ po Visanne i nie bolało ! po kuracji gin dał nam 3 m-ce starań naturalnych, potem IUI a jeśli się nie uda to tylko IV
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    isska82 nie martw się, na pewno będzie dobrze. A co do szwów, to u mnie ta sama historia, po powrocie do domu pępek mi się rozszedł i też podtrzymywałam go plastrem. Na szczęście wszystko się ładnie zeszło, ale na plastrze trzymałam go ponad tydzień. Do przemywania (dezynfekowania) ran polecam Ci spray OCTENISEPT, a podczas mycia codziennego używać najzwyklejszego Szarego/Białego Jelenia. Stare sprawdzone naturalne mydełko. Mnie tak poleciły pielęgniarki podczas zdejmowania szwów i naprawdę bardzo, bardzo szybko mi się ranki wygoiły, bez żadnego sączenia się płynów, strupków nie miałam, a dziś poza tą raną w pępku już nic nie widać :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Marble przemywam właśnie OCTENISEPTEM i do mycia używam Mydła Biały Jeleń, więc widzę że kuracja ta sama ;)
    Apropo's mydła biały jeleń : mój mąż poszedł do Rossmanna i dzwoni do mnie jak to mydło się nazywało. Wraca do domu z dwoma mydłami - patrze na niego a on do mnie mówi : no nie mogłem się powstrzymać i kupiłem też w razie czego mydło "biały wielbłąd" - haha.

    Staram się trochę ruszać, siedzieć bo można zwariować, ale oczywiście nie dźwigam ani nie schylam się za mocno bo sie jeszcze boję.
    Jak spojrzałam dzisiaj w moją szafę w której mój mąż układał czyste rzeczy po praniu to się przeżegnałam lewą ręką w prawą stronę bo tak ułożył że będe to układała od nowa jak wyzdrowieje :D - ah ci mężczyźni...

    ps. Trzymam plastrem pępek ale na noc go zdejmuje żeby trochę ranka "pooddychała"
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Ja sobie wycięłam z plastra taki naprawdę cieniutki paseczek, który tylko łapał skórę po obu stronach pępka, tak by miał on możliwość się zrosnąć, więc dopływ powietrza nie był zakłócony :) Faktycznie kuracja ta sama, a zatem z pewnością jest skuteczna :) Życzę Ci szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Pamiętam, że dla mnie każdy spacer był na wagę złota, bo w domu nudziłam się kosmicznie.
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    ciesze sie isska ze juz jestes po, co do krwawien jak marble powiedziala to sprawa indywidualna raz krocej raz dluzej... ale najwazniejsze ze wiesz na czym stiosz a teraz tylko do przodu!!!! ja mialam szwy rozpuszczalne i dosc dlugo te wasy mi zostaly hahhah chyba z miesiac ale to byl plus bo nie rozeszly sie:)powodzenia w staraniach dla wszystkich dziewczyn z endo i nie tylko!!!
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Witam:smile:
    No mnie dziś zdjeli szwy , ranki przemywam Oceniseptem . W szpitalu dziś moja lekarz która mnie operowała uprzedziła mnie że mogę mieć okres krótszy niz ten co miałam do tej pory , że może wystąpić więcej razy w m-c niż raz lub że może mi się wstrzymać całkiem . Tak sie zdarz przy stosowaniu Visanne .
    Jak na razie mam brać Visanne przez 3-mc , a później zadecyduje lekarz co dalej .
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 20th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie po zabiegu nie włączono żadnego leczenia, okres przychodził nadal regularnie co mniej więcej 27 dni (tak samo jak przed operacją), ale jest zdecydowanie mniej obfity, w zasadzie jest totalnie nieuciążliwy :) No i trwa pięć dni, z czego ostatnie dwa to prawie niezauważalne plamienie, więc jest super ! :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Mi nic nie zapisali od razu, bo czekają aż się wygoi w środku, więc na razie nic nie biorę
    Krwawienie się uspokoiło - mam już tylko malutkie plamki :)
    Opuchlizna z brzucha ( ze środka) powoli też schodzi więc chyba jestem na dobrej drodze.
    Jednak jeszcze się nie schylam , trochę chodzę bo bym ścierpła leżąc all time.

    3-go dnia cyklu mam iść do gina - wtedy mnie zbada i skonsultujemy wyniki operacji

    Treść doklejona: 21.03.12 22:55
    jedyne o co sie teraz boje to .ze mi sie pępek rozklei bo sie rozchodzi trpche i uczucie jest słabe :D ale to chyba niemozliwe bo sa szwy wewnętrzne zdaje się hehe

    Treść doklejona: 22.03.12 17:02
    Hej, nie to że sieję panikę ale pępek mnie boli tak tam głęboko i jak się prostuję to mam wrażenie jakiś nerw jest który powoduje że szczypie mnie jakby pęcherz moczowy czy jakiś do niego dopływ i potem jakby mi się chciało siku.
    Ciężko to wytłumaczyć ale czy mam się obawiać, że np mi się coś tam otworzyło i się nie zrośnie i że muszę jeszcze raz szyć czy coś?
    Kurde chyba pojde jutro do przychodni niech mi to obejrzą bo strasznie głupie uczucie to jest... ;/
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Hey
    Czy któraś z was dziewczynki może mi powiedzieć co to jest " torbiel krwotoczna ciałka żółtego "
    Co ona powoduje , czy to coś złego ??

    Błagam o pomoc

    Pozdrawiam :cry:
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Wiecie co... jak nie urok to .... dzisiaj mnie strasznie boli prawy jajnik aż wzięłam ketonal. A na promieniujacy bol z pepka do pęcherza dostałam furagin.
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    hej kasia!!! torbiel krwotoczna to NIE ENdometrioza!!!!! takze super. Torbiel krwotoczna to niepekniety pecherzyk graafa, nie jest to powazna zmiana!!
  4.  permalink
    moja siostra miała laparo w sierpniu - endo wycinana teraz jest w 8 tyg ciąży :)
    ja laparotomię ostatnią miałam maj, ale do X tabsy, do tej pory nic, staramy się do wakacji, bo endo mam zmiany pozostawione nieoperacyjne w wysoko gdzie usg nie widać ech nie pęka mi pęcherzyk...
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Dona79
    Niestety ale torbiele endometrialne też miałam , usuneli mi je 2 tyg temu .Diagnoza lekarska endometrioza w chwili operacji III stopnia .

    Napisałaś iż Torbiel krwotoczna to niepekniety pecherzyk graafa, a czy to coś powoduje ?? może utrudnić zajście w ciąże ?

    Dzięki za odpowiedz.
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Może i nie moze. Ta torbiel to przetrwaly pecherzyk który nie pekl, wiec moze utrudniac zajscie poniewaz nie pęka. Ale w sytuacji, gdy dojrzewa więcej pęcherzyków jednoczesnie, ten jeden, ktory nie pęknie na ogół wchlania sie do okresu.
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Kasia - Kazda torbiel obojetnie jaka moze przeszkadzac w zajsciu w ciaze ale to zalezy jak jest wielka i gdzie umiejscowiona,bardzo dobrze ze ci ja wycieli wraz z tymi dwoma endometrialnymi. Kochana nic sie nie martw, wszystkie kiedys bedziemy mamusiami!!!!Jesli stwierdzili endo III to ja bym sie zdecydowala na twoim miejscu na IUI!!!! Bo na co czekac a tak moze endo stanie w miejscu lub calkiem zniknie!!! Chcialam zapytac czy twoj maz mial badanko nasienia jesli nie - wyslij go jak najszybciej!!!, wtedy bedziesz miala dodatkowo + na szybsza IUI.Slyszalam ze jak sie ma endo III kwalifikuja do IUI.Pozdrawiam
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Dona79
    Lekarz która mnie operował stwierdziła że w chwili operacji endo było III stopnia , ale po zastosowaniu leczenia Vissane endo może zmienić swój stopien np na I .
    Mąż jeszcze nie robił badań , bo jak u mnie stwierdzili torbiele to cała uwaga została na chwilę obecną skupiona na mnie . Ja również jak na razie nie miałam robionych badań poziomu hormonów .
    Po świętach wielkanocnych wybieram się do gin ( będzie mi się kończyć zwolnienie ) na kontrolę to zapytam się o badania w celu sprawdzenia stężenia poziomu hormonów u mnie i o badania nasienia , i wogóle o to co dalej robimy . Narazie przez 3-mc mam brać Vissane wraz z żelazem .

    Dzięki kochana za odpowiedź , miło wiedzieć że nie jestem sama z tym problemem , a wiadomo faceci nie zawsze wszystko rozumieją choć bardzo się starają .
    :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.