Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Hej.
    wiec moje drogie współendo byłam dzisiaj u ginka i powiedział mi że podczas laparoskopii wycięto mi kilka zrostów w okolicy zatoki douglasa i malutki niegroźny guzek na lewym jajniku.
    Lekarz zalecił mi od przyszłego cyklu Femarę 1 tabletka dwa razy dziennie od 3-5 dnia cyklu + pregnyl - i tak przez 4 mce.
    Jesli to nie pomoze to chcą mi zatrzymać wydzielanie estrogenu - tj. jak zapewne wiecie wprowadzić mnie na kilka miesięcy w stan menopauzy... Będę się modliła aby do tego nie doszło, bo to dla kobiety okropny stres i tak naprawdę pozbawienie kobiecości...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    isska82, życzę Ci, aby do tego nie doszło. Musisz bardzo mocno w to wierzyć, ale przede wszystkim ze wszystkich sił musisz odganiać negatywne myśli. Skup się na pozytywnych stronach swojego życia, czerp radość z każdego dnia, a na pewno się wszystko poukłada. Życzę Ci dużo radości !!! :) Bardzo mocno wierzę w to, że pozytywne nastawienie przyciąga pozytywne zdarzenia :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    marble85 dziękuję Ci za ciepłe słowa. Mam nadzieję, że Twoja pozytywna energia przejdzie także i na mnie i odgoni tę wstrętną "opcję leczenia" :D
    pozdrowionka:wink:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Trzymam kciuki, żeby udało Ci się wszystko co sobie zaplanujesz :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    troche nie w temacie i moze dziwne pytanie, ale mnie intryguje
    czy przeziebienie moze spowodowac wczesne poronienie albo uniemozliwic zapłodnienie/utrzymanie zapłodnionego jajeczka?
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    może, jeśli do niego doszło, ale raczej spodziewałabym się przesunięcia owulacji
    • CommentAuthorlleeoonnn
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    WITAM
    POMOCY!!!!!
    PÓŁTORA ROKU TEMU USUNIĘTO MI PRAWY JAJNIK Z TORBIELĄ CZEKOLADOWĄ(LECZENIE-TO 6 MIESIĘCY TABLETKI ANTY. ) I NA TYM ZAKOŃCZONO LECZENIE!!!!
    DZISIAJ JESTEM 3 TYGODNIE PO OPERACJI(laparoskopowej) NA LEWYM JAJNIKU GDZIE USUNIĘTO MI TORBIEL OCZYWIŚCIE CZKOLADOWĄ I RÓWNIEŻ
    DZISIAJ JESTEM PO BADANIU KONTROLNYM .
    NIEPODZIANKA!!!! MAM PO 21 DNIACH PO OPERACJI PRAWIE DOKŁADNIE TAKIE SAME TORBIELE JAKIE BYŁY PRZED ZABIEGIEM !!!!!!!!!
    OBECNE LECZENIE TO TABLETKI NA WYWOŁANIE MIESIĄCZKI KTÓREJ OD 2 MIESIĘCY NIE MAM .A POTEM LECĘ Z ANTYKONCEPCJĄ!!!!!
    PANI GINEKOLOG W SZPITALU (w którym byłam operowana) STWIERDZIŁA ŻE MAM TENDĘCJE DO TYCH TORBIELI ,A POZATYM PO TABLETKACH ANTY. POWINNY SIĘ WCHŁONĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A MAŁO TEGO STWIERDZIŁA ŻE JEST TO NORMALNE PO OPERACJI .
    MAM 39 LAT I NIE PLANUJĘ WIĘCEJ DZIECI ,ALE CHCĘ JESZCZE ŻYĆ!!!!!
    PROSZĘ O KONTAKT KOBIETY Z PODOBNYMI KŁOPOTAMI-MOŻE COŚ DORADZICIE!!!
  1.  permalink
    Witam
    Mam na imię Kasia mam 29 lat pochodzę z łodzi jestem 3-tyg po laparoskopowym usunięciu 8 i 10 cm torbieli endometrialnych z obu jajników oraz zrostów z okolic miednicy , macicy , odbytu , jelit .Po operacji dostałam na 3-mc lek Visanne typowy lek hormonalny do leczenia endometriozy . Visanne nie jest lekiem antykoncepcyjnym, wręcz przy nim nie można stosować hormonalnych środków anty. Lekarz po operacji poinformowała mnie iż przy endometriozie torbiele mogą powrócić , ale lek który dostałam jest właśnie na endo .
    Jak coś to zapraszam pod wykres i oprócz tego jest tu już wątek : Endometrioza- wyrok!!!

    Treść doklejona: 06.04.12 18:58
    http://forum.28dni.pl/discussion/387/13/endometrioza-wyrok/#Item_47
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Iilleeoonn zapytaj swoja gin o visanne - wiele dziewczyn to stosuje przy.endo i torbiele nie rosna nowe
    kasiu a czy lekarze cos ci mowili o endo w odbycie ? ze np.cuezko bylo usunac ?
  2.  permalink
    Dzemilun
    Z tego co wiem to operacja nie była najłatwiejsza , ale nic mi nie wiadomo aby jakieś zrosty było ciężko usunąć . A zrosty miałam w okolicy odbytu.
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny.
    wszystko mi się popiętroliło po tym zabiegu laparo.
    Wydaje mi się, że powinnam mieć już @ a wciąż nie mam. robiłam test ale wyszedł negatywny.
    Mam plamienia i to takie skąpe. Jednego dnia troszkę było krwawienia ale bardzo skąpo.
    Mój ginekolog kazał mi brać Femarę od 3-5 dnia cyklu i przyjść między 10 a 15 dniem cyklu na zastrzyk z Pregnylu ale niestety nie wiem czy to już @ czy jeszcze nie i czy brac czy nie brać.
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację po laparo?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Hej, u mnie po laparo też cykl był jakiś inny i @ trochę nie na czas. Najwyraźniej tak bywa. Następny będzie na pewno jak w zegarku.
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Mam pytanie jak długo byłyście na L4 po laparoskopii??
    Ja np. 3 dni po operacji dostałam @ . który trwał krócej niż zwykle ( lekarz uprzedzał mnie że @ może być wcześniej i że może trwać krócej ) i od tamtej pory @ nie ma i chyba prędko nie dostanę , powód lek Visanne który mam brać 3-mc.
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Ja miałam zwolnienie 24dni :)

    po operacji miałam krwiawienie ale lekarz powiedział mi że kobiety mylnie mówią że to okres bo to nie okres tylko "pozostałości" po zabiegu są wydalane z organizmu - hmm... ;)
    Laparoskopia jest sporą ingerencją w cykl i wszystko się może pomieszać ( tak jak mi np;)).
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Ja dostałam na cały miesiąc, bo tyle chciałam.
    •  
      CommentAuthorellka_85
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    ja mam równy miesiąc zwolnienia po operacji na otwartym brzuchu cięcie około 15 cm tez biorę Visanne.
    i mam pytanie czy któraś z was plamiła przez cały czas biorąc ten lek???
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Ja miałam 5 dni wolnego - ale to była laparoskopia. Jestem na działalności i nie brałam żadnego chorobowego bo uznałam, że w tym przypadku więcej lataniny niż korzyści. Więc szybko wróciłam do pracy, tylko nie forsowałam się (tak na pół gwizdka) przez 2 tygodnie.
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Elka ja miałam plamienia prawie non stop przy Visanne , były dni przerwy ale krótkie:cool:
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Hey
    12.03.2012 miałam laparo od 15-20.03.2012 miałam krwawienie . Visanne mam brać 3-mc . Można powiedzieć że od 21.03.2012 nie mam żadnych krwawień , plamień , śluz nie jest zabarwiony .
    Czy może być też tak że przez cały okres brania Visanne nie będę mieć nic ?
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    kasia oczywiście :):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Ja miałam zwolnienie 14 dni. Kilka dni po laparo krwawienia i to dość silne... Miałam dwie laparo rok po roku i sztuczną menopauze po tej drugiej przez chyba dwa lata. Ale taki był mój wybór, bo nie miałam partnera. Po odstąpieniu leków trzy miesiące odpoczynku, potem trzy miesiące starań i dziś mam synka...
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    na czym dokładnie polega ta sztuczna menopauza?
    kurde wiecie co tak czytam i kazda z Was po laparo miała Visanne a mi nie zapisał lekarz tej visanny. Musze się g wypytać przy najbliższej okazji łaj :)
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Ja miałam Zoladex, a nie Visanne.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Ja miałam orgametril, danazol i różne inne hormony.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 26th 2012 zmieniony
     permalink
    isska82 ja również nie miałam podanych żadnych leków po laparotomii. Usuwano mi torbiel z jajnika oraz zrosty. Mój lekarz uznał, że najlepszym lekiem na endometriozę jest ciąża i kazał od razu zacząć się starać o dziecko. Niestety póki co minęło 5 cykli i się nie udało, ale w tym cyklu mam wizytę i może podejmiemy jakieś kroki, które wspomogą starania. Znam bardzo dużo dziewczyn i z 28 dni i ze swojego otoczenia, które po laparoskopii i stwierdzonej endometriozie nie miały podanych żadnych zastrzyków, czy innych leków. Także pewnie nie w każdym przypadku lekarze decydują się coś podać, na pewno wszystko zależy od stopnia zaawansowania endometriozy,tego, czy kobieta akurat planuje dziecko itp. Także spokojnie, ale dopytać lekarza zawsze możesz :)
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    siemanko - co tak tu cicho?
    no ja niestety kolejny cykl zakończył się @
    Teraz będę zmuszona do ponownego zatruwania mojego organizmu w postaci zażywania femary i pregnylu i tak przez 4 cykle- trzymajcie kciuki aby mi się udało bo jak sie nie uda to chcą ze mnie zrobić babcię - czyli wprowadzić mnie w stan menopauzy - Boże uchowaj.... ;/
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeMay 16th 2012
     permalink
    Isska ja juz pomenopauzie jestem - to nic strasznego ale oczywiscie zycze wczesniej ciazy
    • CommentAuthorNiezalogowana (betina78 -ataeb78)
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    witam po dość długiej nieobecności

    na stronie 6 Amazonka zadała mi pytanie- czy masz za sobą 12 cykli starań o 2. dziecko?
    odpowiadam,że córka rok skończyła w marcu 2011 roku i zaczęliśmy się starać o rodzeństwo dla niej, co z tego wynikło.....ale najpierw może przypomnę moją historię

    staranka o pierwsze dziecko zaczęliśmy od 2005roku, pierwsza pani doktor nie widziała żadnych problemów, po roku zmiana ginki i na początku badania -w tym HSG listopad 2006- wynik oba jajowody drożne,poskręcane, nitkowate...nie widziała problemów, na moje prośby o inne badania stwierdziła,że za dużo czytam
    od czerwca 2007 roku kolejna zmiana na pana doktora....już po pierwszej wizycie powiedział,że jest problem z owulacja, zlecił badania hormonalne, badanie męża, monitoring...
    na poczatku 2008 roku wykrył polipa macicy, trochę trwało zanim udało mi się zrobić zabieg histeroskopii,a to ze wzg na zbliżającą się owulację, a to dlatego,że miałam jakieś zmiany skórne, w miedzy czasie wyszło też,że mąż ma nie najlepsze wyniki żołnierzyków,ale po 3 mies brania witaminek wyniki lepsze,
    w koncu w sierpniu 2008 roku odbyła sie histeroskopia,
    kolejna wizyta i plan działania - staramy sie kolejne pół roku i jezeli nie będzie efektów to wtedy laparoskopia, ale ja nie chciałam tak długo czekac, więc w ciągu tyg miałam załatwione miejsce w szpitalu,
    wynik laparo - endometrioza III stopnia, liczne zrosty, lekarz sam był w szoku,-jak się wyraził ...częściowo pousuwane,jeden jajowód udrożniono,drugiego się nie dało, gdyż już za długo leżałam na stole.
    miałam mieć sztuczną menopauzę,ale po luteinie dostałam @ więc lekarz powiedział,że staranka
    stosowałam CLO i PREGNYL ,
    w czerwcu kolejna laparo - usunięcie kamieni żółciowych, lekarz który mnie operował,też stwierdził,że mam zrosty pooperacyjne ale już nie tak dużo...
    w lipcu -9 mies po laparo-okazało się ,że jestem w ciąży...
    od marca 2011 kolejne staranka o rodzeństwo, ale tym razem bez żadnych wspomagaczy
    w lutym 2012 - na teście dwie kreski....

    nie miałam takich objawów jak niektóre z Was które mogłyby świadczyć o endo...
    miewałam bolesne @,czasem byłam na tabletkach i wyłączona ze świata ale nic poza tym

    nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale przynajmniej u mnie się sprawdziło
    po laparo w 2009 roku nie myslałam o dziecku , dochodziłam do siebie po zabiegu, głowa odpoczęła i się udało, praktycznie w tym cyklu z laparo współżyłam dwa razy z mężem, tak więc mogę powiedzieć,że znam datę poczęcia naszego pierwszego dziecka,
    jeżeli chodzi o drugą ciążę- to od stycznia zajeta byłam zakładaniem własnej działalności tak więc myslenie o starankach były ale nie takie intensywne....

    przyznam się szczerze,że myśleliśmy o in-vitro lub inseminacji, zresztą lekarz w klinice gdzie mąż się badał to kategorycznie stwierdził,że na naturalne poczęcie nie mamy szans,
    bylismy już zapisani na wizytę w Klinice Leczenia Niepłodności-listopad 2009,ale już byłam w ciąży,a zapisywałam się bodajże w maju.
    bralismy też pod uwagę adopcję....

    tak więc dziewczyny - z endo też można zostać mamą....
    trzymam za Was wszystkie kciuki....
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Beato, wielkie dzięki za Twoje słowa otuchy :) Gratulacje i życzę spokojnej ciąży !
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Zainteresowało mnie to, że wspominasz o usuwaniu kamieni żółciowych - czy one też mogą wpłynąć na brak ciąży, czy to było niejako przy okazji?
    •  
      CommentAuthorbetina78
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    *Smuga*-nie mam pojęcia....u mnie to chyba wyszło tak przy okazji...ale i tak smialiśmy się ,że usunęli mi kamienie a pojawilo się dziecko...
    koleżanka ,która też miała usuwane kamienie po operacji zaszła w ciążę, ale ona miała już dwójkę,więc u niej to nie odgrywało aż takiej wielkiej roli...

    zastanawiam się jednak-ale to już inny temat- czy brak woreczka żółciowego ma jakiś wpływ na to,że ma się cukrzycę ciążową...kiedyś czytałam jakąś wzmiankę i tak sobie myślałam,może jak będę miała chwilę to zgłębię ten temat....
    •  
      CommentAuthorKangoorka
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny:) Chwilę mnie nie było i teraz akurat nie mam czasu przeczytać nowych postów,napiszę tylko tak szybko,że u mnie plany z ciążą definitywnie legły w gruzach ze względu na problemy małżeńskie,choć nadmienię znów,że po zoladexie szanse były naprawdę wielkie,(to taka dobra informacja dla tych,które walcxzą z endo,by mieć dzidziusia:)),tylko ten polip włóknisty ciągle wariuje,dziś idę na założenie wkładki Mireny i to tylko ze względu na zdrowie,tak więc nie pochwalę się,że wygrałam z endo,ale uśpię cholerę na pięć lat.Będę tu zaglądać,trzymam za Was kciuki Kobietki:)
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Hey dziewczyny :)
    Mam pytanie miesiąc temu zakończyłam 3-mc kuracje Visanne , w jakim czasie od ostatniej tabletki wystąpiła @ ?? ( przez cały okres kuracji tj.3 m-c nie miałam @ ani żadnych plamień ) .Pozdrawiam :))
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    czas urlopowy i cisza na forum - dobrze relaksujcie sie :) buziaki
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    ja dostała @ jakieś 2 tyg po odstawieniu
  3.  permalink
    a ja mam za 2,5 tygodnia punkcję in vitro dzięki endo IV stopień i im coraz bliżej tym mam czarne myśli czy się uda....
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    a ja we wrześniu jadę do Białegostoku do Kliniki Naprotechnologii - na razie koniec z hormonami - mam dość trucia się - odpuszczam na dwa mce albo dłużej - zobaczę co mi powiedzą w Białym :)
  4.  permalink
    a ja zaczynam dietę i za jakis czas koleje IVF
    wypisałam sobie co mogę, czego nie mogę, kupiłam również parownik na rybki, mięso, ryż i zaczynam

    u mnie zagnieździła się komórka ale po tygodniu ciąża biochemiczna
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    Witajcie dziewczyny, przeskoczę do was na chwilkę z sąsiedniego forum :) przeanalizowałam sobie wszystkie swoje cykle i zwróciłam uwagę na cykliczność pewnej rzeczy. Zazwyczaj kilka dni po owulacji (pojedyncze przypadki przed), pojawia się u mnie ból, jakby lekkie podrażnienie, pieczenie, nie wiem jak go określić, w okolicach prawego jajnika (na 10 godzinie od kolca biodrowego :)). Nie jest szczególnie mocny, bardziej niepokoi mnie ze względu na długie starania, szukam przyczyny.. Ból pojawia się np 2 x w ciągu dnia. Później zanika by pojawić następnego dnia, lub 2 dni później, różnie. Mówiłam o tym jakiś czas temu lekarzowi ale jakoś się temat rozmył. Miesiączki mam bezbolesne. Snuję już czarne wizje ad jakiegoś ogniska endometriozy. Co o tym myślicie? Czy te objawy są podobne do któregoś z waszych?
    A tak wogóle to dużo zielonych kreseczek życzę dla endometriozowych staraczek! :)
    --
  5.  permalink
    coś tu cicho, endo uciekła czy co :)

    dziewczyny do endometriozy zaczęłam stosować od 2 tygodni
    - stosuję dietę, zero czerwonego mięsa, nabiału
    - łykam wit e +selen, wit b, wit c, kwas foliowy, wiesiołek do owu, dong quai do owu
    - chcę jeszcze zamówić ten wyciąg z kory sosny - od przyszłego cyklu castagnus - czytałam że z dong quai dobrze robi

    co wy bierzecie ?

    Treść doklejona: 17.09.12 09:45
    dziewczyny pierwszy raz od 15 lat nie boli mnie brzuch podczas @, SZOOOOK
    to działa !!!!

    nic a nic nie boli, czuję się bdb :)
    dodałam vitex do tego
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, wskakuję tutaj z dobrą wieścią. Jestem w 7 tg ciąży, wszystko rozwija się prawidłowo i oby tak dalej. Mimo wstrętnej stwierdzonej u mnie wcześniej endometriozy!
    Dziecko jest na pewno cudem od Pana Boga przede wszystkim, natomiast tak "po ludzku" możliwe, że zajść w ciążę pomogła dieta bez nabiału, stroniąca od wszelkich instantów oraz - uwaga - pływanie. Bardzo rzadko pływam, a w cyklu ciążowym pływałam. Był to też miesiąc, kiedy tak wyraźniej zaczynałam marzyć o tym, że jeśli będzie z poczęciem nadal pod górkę, to kiedyś staniemy się szczęśliwymi rodzicami adopcyjnymi - ta myśl była dla mnie jak balsam.
    Nie traćcie nadziei!
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Smugo gratulacje !!! Piękny prezent urodzinowy :) Spokojnej ciąży życzę.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Gratulacje!
  6.  permalink
    Cześć Dziewczyny.
    Na 28dni jestem już od 5 miesięcy, ale dopiero teraz zajrzałam na forum.
    Mam na imię Magda i rok temu wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku. Głupi lekarz mówił że skórzasta i kazał poczekać miesiąc czy będzie rosła czy nie... bo jak przekroczy 5cm to dopiero operacja. Okazało się że jest endometrialna i przez to całe czekanie + czekanie na operację na NFZ, w dniu operacji torbiel miała 10cm i musieli usunąć cały jajnik. Wyrok - endometrioza zaawansowana, zrosty wielopłaszczyznowe, oddzielana macica od jelita itp... Następnie przepisane Visanne na 3 m-ce, ale z braku objawów silnego bólu po 2 gin pozwolił odstawić i dostaliśmy z mężem zielone światło na starania. Pierwsze dwa m-ce na luzie, ale nic... Później 28dni.pl obserwacja, ładne wykresy... nic... później dwa cykle na pewno bez owulacji - wyrok - policystyczny jajnik... W tym cyklu brałam po raz pierwszy CLO 1x1. Ale w 10dc na usg moj pęcherzyk miał już 4cm :( nie wiem czy pęknie... :( tak strasznie się boję o ten jajnik... powoli tracę nadzieję że cokolwiek się uda drogą naturalną... i boję się żeby prawego jajnika nie spotkał podobny los co lewego... PCOS otula jajnik warstwą małych pęcherzyków i podobno dlatego nie przepuszcza jajeczka. A mimo wielu artykułów wyszukanych w internecie i rozmów z ginekologami nie wiem w jaki sposób endometrioza utrudnia zajście w ciążę...
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeNov 6th 2012 zmieniony
     permalink
    też mam endo i też problemy z zajściem w ciążę...ale znam kobiety z IV stopniem endo, które zostały matkami...endo utrudnia zajście w ciążę, bo tworzy torbiele, zrosty, które np fizycznie mogą powodować przeszkodę w przedostaniu się jajeczka i plemników do macicy lub jajowodów. Może też powodować problemy z zagnieżdżeniem zarodka ze względu na usztywnienie endometrium spowodowane chorobą..
    •  
      CommentAuthorMagda85lena
    • CommentTimeNov 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam figan. Zaglądałam do Ciebie, ale nie ma ani opisu, ani cykli widocznych... Jak to u Ciebie wygląda?
    Ja znam tylko jedną kobietę z endometriozą - z mojej sali pooperacyjnej, ale jej udało się nie usunąć jajnika i miała łagodną endometriozę i po 4 miesiącach starań jej się udało.
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeNov 6th 2012
     permalink
    ja miałam laparo 4 lata temu w celu usunięcia 2 torbieli z prawego jajnika; były to torbiele czekoladowe (endometrialne). To wtedy dowiedziałam się o tej chorobie, w 3 cyklu po laparo zaszłam w ciążę, a teraz staramy się o rodzeństwo dla córki..
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeNov 12th 2012
     permalink
    cześć dziewczyny.
    to moj 3 cykl w klinice naprotechnologii. obserwuje sie dzielnie i mam nadzieje ze wkrótce leczenie przyniesie 1 efekty :)
    jedyne co mnie martwi to opis zabiegu laparo jaki dostalam dzisiaj od mojego lekarza - mialam elektrokauteryzacje jajnikow - boje sie ze to moze miec dodatkowy zly wplyw na moja przyszla ciaze. jak dzis to przeczytalam to mi nogi zmiekly i chcialo mi sie plakac rece opadly ze nie bede miala dzieci bo mogli mi uszkodzic jajnik. ale skoro sie pod tym podpisal lekarz to chyba krzywdy mi nie zrobil - mam taka goraca nadzieje. kurde boje sie troche....:cry:
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    Issko82, na pewno z jajnikiem będzie dobrze. Zapraszam pod mój wykres, ja też jestem z napro. Mamy wspólne tematy :)
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    O proszę no to brniemy podobnym tempem :) ja tu tylko jestem zalogowana - nie robię tu wykresów, ale chętnie wymienię poglądy na priv :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.