Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Ja przy karmieniu nie mogłabym ograniczać się w ten sposób, czasem właśnie po nocy jak tak zje mi 3x ale tak porządnie to muszę rano zjeśc pieczywo pełnoziarniste, razowe żeby zaspokoić głód. Ja ograniczam gluten, cukry, i jem wszytsko pełnoziarniste (makarony, pieczywo). Oczywiście grzeszki są typu lody itd no ale to też staram się eliminować. Moze jak już nie będe karmić to będę bardziej restrykcyjnie podchodzić do diety, ale póki KP to nawet mowy nie ma. Ewa podziwiam Cię za samozaparcie, ale uważaj i pamietaj że karmisz, zebyś się nie osłabiła.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    dlatego niestety musze zrezygnowac z AIP. staram sie nadal jest jako AIP, ale w razie slabosci musze dopuscic wegle, dlatego to juz nie jest AIP a bardziej tereaz dieta bezglutenowa i bezmleczna. no nic, 7 dni wytrzymalam, jak przestane karmic to do tego wroce, albo przynajmniej jak tych karmien bedzie 1-2. bo teraz jak sa upaly to karmie nonstop. w nocy prawie nie spalam tylko karmilam. karmien nocnych bylo chyba 20. no mala w upaly ciagle pije. a jak jest chlodniej to w nocy je 1-2 razy. w dzien tez duzo czesciej ja karmie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Ale Ewa taka dieta AIP wzbogacona o pelnoziarniste pieczywo to jest super sprawa :)
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Zobaczyłam coś o diecie autoimmunlogicznej, to weszłam i chyba rzeczywiście nie ma co podczas karmienia takiej zaczynać, bo organizm się 2 tyg dostosowuje do zmian. Ja sama byłam rok na AIP by zajść w upragnioną ciążę i póki co się udało, jestem w ciąży, ale diety nie udało mi się stosować w ciaży, bo przede wszystkim nie mogłam wmusić w siebie warzyw, a to podstawowe źródło węgli na AIP, no i tym sposobem przeszłam na dietę bezglutenową. Po porodzie zamierzam karmić i jak mi się uda to wprowadze znów AIP, ale z ustępstwami, czyli np jakiś ryż 1-2 razy w tyg, ziemniaków nie odstawię na pewno, etc. A to sama sobie tą dietę wproadziłaś czy dietetyk?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2016 zmieniony
     permalink
    sama, i uwazam, ze naprawde wielkiej filozofii w tym nie ma. trzeba jesc bardzo roznorodnie po porstu, a pewnych rzeczy unikac.
    caly rok to bym rady nie dala, ale teraz okres letni, i tak bywaja dni, ze sie je tylko owoce. no ale to jednak poszczegolne dni, a nie caly czas.
    dalej staram sie jesc wg AIP, ale ze tak powiem nie wykluczam zjedzenia wegli, jesli poczuje sie slabiej. no ale skoro sa wyjatki to nie mozna juz tego nazwac AIP. bo albo cos jest AIP albo nie, co nie?

    Treść doklejona: 27.07.16 16:43
    na razie dorzucilam ten chleb z samych ziaren, kawe, jajka i make ryzowa. bo bez jajek to nic sie nie sklei, nawet placki z cukini. poza tym na tej diecie wszystko fajnie, ale troche tez za szybko chudlam. no niby super, ale szybkie chudniecie zdrowe nie jest. a zeszlo mi w tydzien jakos ponad kilo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    To woda schodzi na poczatku :)
    A co się dzieje z Twoją tarczycą, że odwazylas się na wprowadzenie AIP?
    Ja zrobiłam ostatnio usg i niektóre wymiary mi się zwiększyły ale grubość zmniejszyła, to znaczy że tak jakby mi się spłaszczyła tarczyca :D czy ktoś się zna? Robiłam jednak u innego lekarza, więc może stąd te rozbiezności
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    imagnolia, jest taka zasada, że trzeba robić badania na tym samym sprzęcie i u tego samego lekarza. Wtedy takie badanie jest w 100% diagnostyczne i porównywalne :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    u mnie spadl tluszcz. zeszly mi boczki z tylu. woda zeszla juz dawno temu;-P
    nie wiem co z moja tarczyca, ale mam hashi i czuje sie kiepsko. a po rzeczytaniu dwoch madrych ksiazek domniemam ze aip leczy wszystko, bo leczy jelita.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Acha Obe, no to mi się raczej nie zmniejszyła tarczyca, guzków ani torbieli ani zwapień nie mam.
    Ewasmerf, ja od razu po wprowadzeniu AIP dostałam nadmiaru energii, zawsze po sniadaniu zasypiać mogłam na stojąco :) spadły mi 4 kg, ale po rozszerzeniu diety szybko te 4 kg nadrobiłam :) po 7 miesiącach przyspieszyła mi się przemiana materii, 2-3 razy w toalecie to był dla mnie wyczyn, ale nie zniknęły mi wzdęcia, wciąż nie wiem co mnie wzdyma. Po ciąży bede robić szczegółowe badania. Nie moge powiedzieć ze tsh spadło wyłacznie od diety, bo równo z dietą wystartowałam z 25mg letroxu i tak mi się utrzymuje na poziomie 1-1,5 przy tej dawce, nawet w ciąży. Ogolnie wiecej plusów niz minusów, samopoczucie o niebo lepsze. # próby złamania diety glutenem wprowadzały mnei w zły nastroj, znikneły pobolewania podbrzusza, ktróre zwalalam na zblizający sie okres, miesiączki zaczely byc bezbolesne i nie musiałam brać w ogole tabsow przeciwbolowych, ale suplementowałam się przez pierwsze miesiące, więc moze to tez zasługa tego.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    no wlasnie mnie na tej diecie pasuje to ze nie mam spiaczki po jedzeniu. ale to ponoc ogolnie wina wegli jest, ze czlowiek taki zamulony.
    kilogramy spadaja bo sie nie podjada. no i kalorycznosc tez inna, bo talerz warzyw nigdy nie dogoni kilku buleczek. no i cukru sie nie je, zero, a co za tym idzie slodyczy.
    ja mysle, ze jak sie diete rozszerzy a nie bedzie jadlo cukru to sie nie przytyje
    -- ;
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Po rozszerzeniu diety mogłam tylko 100 gr ziemniaków 1-2 razy w tyg, ale z czasem tą zasadę złamałam i się przytyło, bo ile mozna jeść bataty i manioki :) na kalafior już patrzec nie mogłam ani na brokuły :) wiec ziemniaczki coraz częściej i waga wróciłam, ale ze starania zaczęłam o dzidzię, to nie koniecznie chciałam już znów ograniczenia wprowadzać. No a ja pojawiły się nudności w 6 tyg to w odstawkę wszystko, na poczatku mogłam tylko chleb bezglutenowy z szynką i serem...no ale to ina historia, znając już zasady tej diety mozesz ogolnie wracając do starej diety ograniczyć spozywanie prostych wegli i na pewno nie bedziesz sie tak źle czuć.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    imagnolia, za jakieś 3-4 m-ce pójdź do tego samego lekarza i wtedy porównaj wyniki :)
    .
    Wiecie, ja od listopada lecę na ziemniakach, gotowanej marchwi, białym pieczywie i gotowanym mięsie i poleciało mi już ładnych parę kilogramów ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Ewa, a wapń jesz w odpowiedniej ilości dla matki karmiącej? Bo nabiału nie jesz widzę, to albo policz sobie, czy w diecie masz odpowiednią ilość albo suplementuj.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    obe: Wiecie, ja od listopada lecę na ziemniakach, gotowanej marchwi, białym pieczywie i gotowanym mięsie i poleciało mi już ładnych parę kilogramów ;)

    obe. bo to jest po porstu tak, ze sie bilans musi zgadzac. tyle, ze przy bialym pieczywie MNIE przykladowo latwiej poleciec, bo tu rogaik, tu buleczka, a tu chalka. a z warzywami juz takiego smaka nie mam. jakos nie mam checi zeby chrupac sobie 50ta marchewke z kolei, bleee
    wapn bede suplementowac, na razie nabialu nie jem drugi tydzien, ale bede suplementowac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Ja nie musialam suplementowac wapnia. Pomarancze, cytryny, salata i sardynki mi go uzupelnialy bez problemu.
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeAug 12th 2016
     permalink
    Moje dzisiejsze wyniki:
    TSH 1,9944 (0,3500-4,94)
    FT3 2,64 (1,71-3,73)
    FT4 1,03 (0,70-1,48)
    Wygladaja nie tak zle, ale... przed ciaza mialam tsh na poziomie 2-2,4 przy lekach 50. Pozniej lekarz zwiekszyl mi dawke na 75 i tsh spadlo na 1. teraz nadal jestem na 75 a widze ze tsh idzie w gore.
    Zrobilam sobie jeszcze ANA1 bo u mnie duzo problemow ze stawami i kregoslupem i wyszedl Pozytywny wynik. Zlecilam odrazu aby zrobili mi z tej samej probki krwi ANA2. Zobaczymy co wyjdzie z dwójki......
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    bosz, dziewczyny, musze sie wyzalic, no jakis rzut mam czy co, tak mnie od kilku dni wszystko boli, stawy wszystkie mam wrazenie, wstaje polamana, bez energii, nie mam sily sie ruuszac, najchetniej zwinelabym sie w klebek i lezala i lezala. nie wiem co jest grane. przeciez tego RZS nie mam. juz sama nie wiem, moze przez to karmienie nocne. fakt ze spie cala noc niemal w jednej pozycji. no plakac sie chce normalnie:-(((
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Ewa, a może zwyczajnie masz niewygodne łóżko, zły materac?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    albo to po prostu od tego że śpisz w jednej pozycji.
    mnie nadal najbardziej dokuczają stawy/kostki na dłoniach, rano mam po prostu sztywne, musze rozruszac najpierw zeby w ogóle dziecko wziąć :-(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    efcia81, takie objawy wyglądają na tak zwaną "sztywność poranną". Długo Cię tak trzyma? Robiłaś badania na RZS?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Nie trwa to długo wystarczy ze wstanę pomacham dłońmi i jest oki, do tego drętwieją mi palce u rąk. Nie robiłam badań na RZS. a jakie to badania? te ANA1 i ANA2? Kurde chyba musze się za to wziąć.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Jak szybko mija to nie ma się co martwić :) Ta sztywność poranna musi trwać grubo ponad godzinę, żeby się nią zacząć martwić. I tak, trzeba zrobić te ANA, czynnik reumatoidalny i jeszcze jedno badanie, którego nazwa wyleciała mi z głowy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Byłam dziś u internisty po skierowanie na glukozę (miałam cukrzycę ciążową więc muszę zrobić z obciążeniem), powinnam zrobić już 8 tyg. po porodzie a jest juz ponad pół roku, no ale w końcu sie biorę za siebie. Powiedziałam o tych moich dłoniach i dała mi skierowanie na ten czynnik reumatoidalny. Te ANA pewnie muszę zrobić prywatnie :-( no zobaczymy co to w tym wyniku wyjdzie. Dam Wam znać.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    ja dzis bylam na drugiej wizycie u reumatolog. dostalam skierowanie na ponowna elise na borelioze. w miedzyczasie mam isc do internisty po sksierowanie do zakaznika, bo powiedzialam ze z wlasnej kieszeni na WB nie wydam pieniedzy. reumatolog powiedziala, ze nie mozna tego tak zostawic, chociaz ona spotyka sie z tym, ze elisa moze wychodzic dodatnie przy chorobach autoimmunologicznych. ze moze na to miec wplyw ANA, w sensie ze cos tam wylapuje ta metoda CLIA (bo to nie elisa, tylko clia dokladnie, przynajmniej tak u mnie na wyniku z alabu jest). jeszcze raz mam zrobic ast, alt, kreatynine i kwas moczowy. mam isc do ortopedy (bo mnie bola tylko juz wlasciwie stawy skokowe po wstaniu z lozka), mowila ze moze to byc nadwga w ciazy, ze nagla nadwaga (u mnie w pol roku 20 kg) moglo obciazyc stawy. dostalam skierowanie na usg jamy brzusznej (to w zwiazku z podwyzszonym ast i alt) i na ANA2. co mi szkodzi, polaze po tych lekarzach.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    efcia81, pewnie reumatolog może dać skierowanie na ANA w ramach NFZ.
    Ewasmerf, powiem, że trafił Ci się bardzo dobry lekarz. Widać, że sprawdza kompleksowo, nie tylko swoją działkę :) Ja ze swoją "boreliozą" byłam u dwóch zakaźników i obie wykluczyły bb. Tego się trzymam. Na bolące kolana mam rehabilitację i Structum :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jutro idę do endo, jestem w 6 tyg. ciąży i dzis odebrałam wyniki tarczycowę.. bardzo proszę, napiszcie czy macie jakieś doświadczenia jak to jest z tarczycą w ciąży?? Nie powiem, mam lekkiego stresa, tym bardziej, że wyniki od lutego znacznie się pogorszyły;/ Jestem na dawce 37,5 euthyroxu.
    Wyniki z dziś:
    TSH- 2,60 ulU/ml przy normie 0,25-5,00
    FT4- 10,58 pmol/l [norma 9,00- 20,00] 14.36%
    FT3- 4,38 pmol/l [norma 3,10- 6,80] 34.59%

    wyniki z lutego:
    TSH- 1,19 ulU/ml przy normie 0,25- 5,00
    FT4 61.55% [ wynik 15.77, norma (9 – 20)]
    FT3 61.62% [ wynik 5.38, norma (3.1 – 6.8)]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Agnieszka, euthyrox do zwiększenia bo jest za wysoki jak na I trymestr. ale spokojnie, ja zaczynałam z dużo gorszym
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Agnieszka1990 - w ciąży zwiększa się dawkę euthyroxu o 30 do 50%. Zresztą ja mam takie zalecenie - jak wyjdzie pozytywny test to mam robić tsh i od razu zwiększać lek :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    dzięki:* a co z ft3 i ft4???
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeAug 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie robiłam wyniki tarczycy
    Ft3 6,00 norma 3,10-6,80
    Ft4 14,16 norma 12,00-22,00
    Atpo 6,5 norma <34

    Wyniki dobre??
    Lekarza mam dopiero za miesiąc
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    A TSH?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Nie mam jeszcze wyniku tsh dzis odebrałam te i czekam na wynik tsh
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    No to trzeba czekać na wynik TSH.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    WYnik Tsh 2,6
    W normie chyba?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    nie, za wysoko.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    marysia, a czemu robilas badania tarczycy? zle sie czujesz?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Tak od porodu nie schudłam mimo że bardzo mało jem man dużo zajęć czuję się koszmarnie stąd te badania tarczycy.
    A że lekarz dopiero za miesiąc chciałam wiedzieć czy jest powód do niepokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Marysiu, musisz zrobić jeszcze FT3, FT4 i p/ciała. No i przydało by się jeszcze usg tarczycy. Samo TSH, przy takim wyniku nie jest przydatne do diagnostyki. Lekarz powie, że w normie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Ft3 6,00 norma 3,10-6,80
    Ft4 14,16 norma 12,00-22,00
    Atpo 6,5 norma <34
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeSep 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Czy to prawda, że jeśli mam hashimoto to powinnam już na stałe brać euthyrox ? Nie wystarczy sama wit.D3, a tylko kontrolować co jakiś czas TSH ?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Marysiu, wyniki masz dobre :) To nie niedoczynność :)
    Renata, wit. D3 to nie zamiennik euthyroxu. Suplementacja może pomóc ale cudów nie zdziała. Bez euthyroxu Twoja tarczyca zniknie. Tak, trzeba brać ten lek do końca życia. Choroby autoimmunologicznej nie da się wyleczyć.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Renata, moje Hashi zaczęło sie z dobrymi wynikami TSH wiec nie zawsze jedno idzie w parze z drugim. Jesli masz stwierdzona niedoczynnosc przez przekroczone TSH to z tego co wiem na euthyroxie juz raczej zostaniesz ze stała kontrola TSH i korygowana dawka leku w zależności od wyników badań. Nie znam nikogo kto z tego stanu zrezygnował z tabletek ale mogę sie mylić... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Ja pakiet badań tarczycowych zrobiłam pierwszy raz poszukując przyczyny braku ciąży. Wyszło wowczas TSH 2,3 oraz przeciwciala. Myslam zeby zrezygnowac z euthyroxu bo obecnie mam TSH 1,5, a biorę dawkę 25 ale pewnie macie rację.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Renata, po ciąży sprawdzałaś całość? Hashi lubi się zamanifestować po takim wysiłku jakim jest ciąża dla organizmu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Renata, teoretycznie TSH było w normie wiec można by spróbować odstawić jesli czujesz sie dobrze. Ale dla pewności zapytaj swojego endokrynologa i kontroluj TSH bo tak jak pisze obe po ciąży moze poszybować w gore
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    z moimi bolami bylam jeszcze u ortopedy
    i przyczyna jest taka "



    Zniekształcenie stopy pod wpływem nadmiernego ciężaru ciała.

    Często zapominamy, że zniekształcenie stopy dokonuje się pod wpływem nadmiernego ciężaru ciała. Dotyczy zwłaszcza osób z dużą nadwagą, zwłaszcza otyłych. Ale także kobiet w trzecim trymestrze ciąży! W tym okresie masa ciała jest zbyt duża w stosunku do stanu fizjologicznie prawidłowego. Pod koniec ciąży organizm kobiety produkuje relaksynę – hormon odpowiedzialny za rozluźnienie więzadeł, a tym samym przygotowanie kanału rodnego do porodu. Związek ten nie działa wybiórczo na więzadła miednicy, ale na wszystkie tego typu połączenia powodując ich wiotkość. W tej sytuacji łuki stopy ulegają spłaszczeniu. Pojawić się może płaskostopie." I dlatego podejrzewam mnie boli to srodstopie i od razu po ciazy bolaly kolana. z powodu nadwagi. teraz schudlam znacznie to kolana przestaly bolec, a stopy jeszcze do siebie nie doszly. musze kupic wkladki

    Treść doklejona: 10.09.16 11:29
    ortopeda obejrzeal nrtg i powiedzial ze mam splayfoot. zalecil reha, ale nie mam w pakiecie wiec olewam. zamierzam schusc jeszcze pare kilo i dac sobie czas. + wkladki. mysle ze bedzie lepiej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Przyszly mi wyniki ANA2:
    Pisze tak: Stwierdzono obecnosc przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 typ świecenia ziarnisty w mianie 1:640
    Czy któraś z was miala podobny wynik i konsultowala do z lekarzem??
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    mi w sumie ból stóp i kolan przeszedł, ale dłonie nadal rano bolą :-(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    no zalamka dziewczyny
    moje dzisiejsze wyniki
    Wolna tyroksyna (FT4) ­ 26,98 pmol/l 12,80 — 20,40

    Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji ¯ < 0,01 μU/ml
    0,27 — 4,20

    od czerwca biore 25 letroxu. dzis przed badaniem nie bralam
    wtedy PO odstawieniu calkowitym mialam TSH w granicach 1, a FT4 grubo poniezj dolnej granicy.

    w piatek mam endo.
    rece mi opadaja.
    dlatego pewnie mam takie napady glodu. a waga nie idzie w gore, choc jem jak smok.
    wrecz bylam pewna ze mam znow wysokie tsh, bo energii nie mam wcale.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Ewa, klasyczne objawy nadczynności. Z tym zmęczeniem włącznie. Cóż, wychodzi na to, że musisz odstawić euthyrox.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.