Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    pewnie mi w piatek kaze odstawic.
    ciekawa jestem tylko co zrobimy jak mi wyjdzie, ze bez letroxu ft4 jest za nisko.
    a po letroxie za wysoko.
    zdarza sie, ze ktos bierze przyklaodowo 12,5 i to np. co drugi dzien?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Ewasmerf: zdarza sie, ze ktos bierze przyklaodowo 12,5 i to np. co drugi dzien?

    zdarza się.

    natomiast sprawdzanie samego tsh i fT4 w tym wypadku to za mało. i skoro jesteś w nadczynności to już powinnaś odstawić euthyrox a z badań zrobić pełny pakiet z przeciwciałami oraz TRAb.

    Treść doklejona: 21.09.16 14:06
    i musisz uzbroić się w cierpliwość. po ciąży bywają takie jazdy a wyrównanie stanu często trwa. moja kumpela bujała się 1,5 roku, ale endo ją wyprowadził na tyle, że funkcjonuje bez leków
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Ewa, jeśli masz Haschi to licz się z tym, że ta choroba nie stoi w miejscu. Raz się ruszy w jedną stronę, raz w drugą. U mnie niestety tak to wyglada. Półtora miesiąca temu byłam w nadczynności, miesiąc później tsh sześć z groszami. Niestety ja tsh muszę kontrolować najrzadziej co 3 miesiace.
    Ale po ciąży biorę mniejszą dawkę leku więc albo ciąża coś tam zmieniła w mojej gospodarce hormonalnej albo zmiana diety (znacznie mniej cukrów prostych) ma jakiś wpływ.
    Jeśli idziesz niedługo do lekarza to nie odstawiaj sama leków.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    _Isia_: Jeśli idziesz niedługo do lekarza to nie odstawiaj sama leków.

    to co? ma ma mieć jeszcze większą nadczynność i czuć się jeszcze gorzej?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    ide w piatek.
    zobacze co mi zaleci.

    Treść doklejona: 21.09.16 14:27
    gdyby nie to, ze nadczynnosc "spala" narzady to bym mogla cale zycie funkcjonowac w nadczynnosci. mozna jesc, sie chudnie, i generalnie lepiej sie czuje w nadczynnoci niz niedoczynnosci. no ale wiadomo, ze nie pozostaje to bez wplywu na organizm.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Do piątku wiele się nie zmieni. A Ty elfika nie jesteś lekarzem więc nie rozdawaj tak na prawo i lewo rad, jak nalezy dawkować leki. A zwłaszcza hormony. To nie jest jakiś szczególnie drastyczny wynik który wymagałby bardzo pilnego kontaktu z lekarzem.

    Ewa, ja za to czuję się lepiej w niedoczynności. Zmęczenie jakie towarzyszy nadczynności jest dla mnie masakryczne.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    oj, nie przesadzajcie. w piatek mam endokrynologa.
    dzis tabletki nie bralam, bo mialam badanie, a potem to juz zjadlam. te 2 dni, ktore zostaly to czy wezme czy nie wezme to bez znaczenia jest.

    Treść doklejona: 21.09.16 14:33
    _Isia_: Raz się ruszy w jedną stronę, raz w drugą. U mnie niestety tak to wyglada. Półtora miesiąca temu byłam w nadczynności, miesiąc później tsh sześć z groszami.

    wlasnie zastnawiam sie od czego to zalezy, ze to tak sie zmienia.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Mi endokrynolog mówiła, że taka jest specyfika tej choroby. A u Ciebie dodatkowo ciąża plus karmienie powodują hormonalne wahania. Wiadomo, że to nie pozostaje bez wpływu.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Co do samopoczucia to jak miałam polekową nadczynność po ciąży to też czułam się wyśmienicie...znacznie lepiej niż teraz kiedy nie mam podstaw do brania leków bo wyniki w normach wszelakich
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016 zmieniony
     permalink
    skasujmy w takim razie wątek. i niech się każdy sam martwi.
    Isia, a Ty lekarz, że radzisz?

    Treść doklejona: 21.09.16 18:23
    i tak a propos tego, że nie jestem lekarzem tylko [jak to leciało?] szamanką...
    do poczytania
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    elfika, wątek jest po to aby wymieniać się doświadczeniami a nie robić z siebie lekarza. Ty jak widzę, stawiasz diagnozę, mówisz jak dawkować leki, jakie badania wykonać. Dobrze, że recept nie wypisujesz ;) Uważasz się za mądrzejszą od lekarzy, nie tylko w tym wątku, w każdym jednym. Skoro chcesz pracować jak lekarz, to podaj swoje imię, nazwisko, adres, tak jak lekarze mają na pieczątkach, i odpowiadaj za swoje porady i za ewentualne szkody, jakie nimi wyrządzisz. A najlepiej to idź na medycynę, jak masz takie "lekarskie zapędy".
    Ja nie mówię nikomu, że ma odstawiać leki lub zmieniać dawkę. Sama też nigdy tego nie robię choć nie raz wydaje mi się, że wiem jaką dawkę powinnam brać. Od tego jest lekarz.

    Sardynka, ja miałam nadczynność polekową, poporodową i taką klasyczną (która była wstępem do Hashi). W sumie tę klasyczną, jeśli chodzi o objawy, wspominam najgorzej. Natomiast miewałam też niedoczynność na poziomie blisko 100 i jednak nadczynność była dla mnie trudniejsza do zniesienia. Ale to wszystko cechy osobnicze, wiadomo.
    Kiedy wpadam w nadczynność to zawsze jem za 3 osoby, nie tyję i latam często do toalety. Jestem też mocno zmęczona. I co najgorsze - kołatania serca. Przy niedoczynności mam mało energii, wysiłek fizyczny stanowi duży problem, tyję po kilogramie na tydzień choć nie jem dużo, wysusza mi się skóra, w tym wewnętrzna strona dłoni.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    _Isia_: stawiasz diagnozę, mówisz jak dawkować leki, jakie badania wykonać


    :rolling::rolling::rolling::rolling:

    to dla mnie to

    _Isia_: aby wymieniać się doświadczeniami


    a tak poza tym to 3/4 osób na tym forum 'wymienia się w ten sposób doświadczeniami' a tylko ja dostaję po dupie.


    _Isia_: Sama też nigdy tego nie robię choć nie raz wydaje mi się, że wiem jaką dawkę powinnam brać. Od tego jest lekarz.


    skoro lubisz być owcą w stadzie to Twoja sprawa. ja dzięki temu, że nie jestem nie zostałam AŻ tak uszkodzona przez lekarzy.
    choć jedno okaleczenie mam na koncie właśnie dzięki słuchaniu się lekarzy. wiesz jak to jest usłyszeć, od innego, że 'wg mnie trzeba będzie rękę amputować'?!
    wiesz jak to jest przez 6 lat odbijać się od lekarza do lekarza i wychodzić z niczym i mając wrażenie, że się traci zmysły? postawić sobie samemu dobrą diagnozę jak Ty to nazywasz?
    chyba nie bo byś nie pieprzyła farmazonów pt lekarz wie lepiej.

    mało mamy nawet tu na forum przykładów lekarskich pomyłek?

    więc łaskawie się ode mnie odpierwiastkuj. jesteśmy dorosłe. ktoś będzie chciała to skorzysta z moich rad, nie to nie. a zestaw takich badań, o których mówię zleca każdy trochę rozgarnięty endo. dzięki temu można zaoszczędzić czas w diagnostyce i postawieniu diagnozy przez dobrego lekarza
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Wiesz co, elfika, wyobraź sobie, że wiem jak to jest chodzić od specjalisty do specjalisty i przez 5 lat nie mieć diagnozy. Być ofiarą błędu lekarskiego, nie jednej osoby, ale kilku. A to akurat wiem, znam. Widzisz, każdy ma własną historię i po pozorach nikogo oceniać się nie powinno. Lekcję wyniosłam z tego jedną- jeśli nie jestem pewna tego, co robi mój lekarz, szukam innego. Ale sama nie będę się leczyć bo nie mam kompetencji. A internetowe blogi, grupy na facebooku czy inne cuda nie są tym samym co medyczne studia, staże, praktyki, kursy i specjalizacje.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    _Isia_: i po pozorach nikogo oceniać się nie powinno.

    i vice versa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ach, zawsze trzeba mieć te ostatnie słowo ;) Miłego dnia elfika! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    bylam dzis u endo, mam poporodowe zapalenie tarczycy. do roku ta tarczyca moze tak szalec, ehhh
    -- ;
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    hej dziewczyny.... mam niedoczynnosc tarczycy ostatnio po leczeniu spadla do 1,66 ale teraz dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i nie wiem co dalej...,. wizyte (prywatna) u endo mam dopiero na 8 listopada bo nie ma wczesniejszych terminow. czy mam stawac na glowie by to przyspieszyc??
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    sisi gdzieś to juz pisałam, ale napiszę znowu. Ja zaszłam w ciążę z tsh zbitym do 0,05 a w 5 tyg skoczyło już do 2,6. Spróbuj podejść do endo na końcu i powiedzieć mu jaka jest sytuacja, w ciąży powinien Cię przyjąć po godzinach. Ja tak zrobiłam w akcie desperacji, od razu zwiększył mi dawkę leku. CO nie zmienia faktu, że poroniłam tak czy tak, ale raczej nie z powodu tarczycy. Działaj, bo do listopada jeszcze daleko;)
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    Najlepiej zrób badanie tsh i ft4 i skonsultuj się chociażby telefonicznie. Ja miałam powiedziane że jak się okaże że jestem w ciąży automatycznie mam zwiększyć dawkę o połowę, niezwłocznie zrobić tsh i ft4 i przyjść na wizytę. Terminy były oczywiście odległe a mi tsh wyszlo prawie 4,8 więc skonsultowalam sie mailowo, a na wizytę poszłam w ustalonym terminie. A teraz badania tsh i ft4 co 4-6 tygodni robie i wyniki konsultuje mailowo.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    czesc dziewczyny!
    mam hashimoto, jestem 3 miesiace po porodzie tsh 0,009 ;/ ft4 2,17 nadczynnosc tarczycy prawdopobnie poporodowa. dostalam lek propranolol (podobno mozna karmic choc ulotka mowi ze przenika do mleka matki) mam odstawic witaminy i dha. i teraz pytanie- przeciez DHA musze brac dla dziecka jesli karmie piersia- jak to zastapic? podobnie jod- bo teraz musze go odstawic. czy sumplementuje sie bezposrednio dziecku? musze zapytac pediatry ale moze macie juz w tej kwestii jakas podpowiedz abym mogla w razie co zasugerowac lekarzowi (wiadomo roznie bywa) ale druga kwestia lekarka diagnozuje mnie czy nie jest to choroba Gravesa Basedowa (dzis ide na badanie przeciwcial TRAB) i lekarka wspomniala ze wtedy z karmieniem to juz srednio. moze ktoras z Was ma ta chorobe a jednak karmi? moze sa leki ktore to umozliwiaja?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    anusia, ja także miałam nadczynność poporodowa i moja endo mówiła, że to schorzenie leczy się lekami przeciwzapalnymi a nie tymi typowymi skierowanymi na leczenie Gravesa (typu Thyrozol). w moim przypadku po prostu odczekałyśmy 2 miesiące aż nadczynność sama minęła a ja wróciłam do niedoczynności. Wtedy znów zaczęłam brać euthyrox. Natomiast nie miałam zaleceń aby odstawiać witaminy i dha, które także brałam. Za to musiałam zwracać uwagę na to co jem, czyli jeść bogato i odżywczo (mocno chudłam). Ale skoro takie masz zalecenia lekarza, to się tego trzymaj. Jak masz wątpliwości to przejdź się do innego specjalisty.
    Są witami dha dla maluchów ale nie pamiętam od jakiego wieku są przeznaczone. Chyba jest taki kompleks dha plus witamina d.
    Przy Gravesie karmienie o tyle może być problematyczne, że musisz brać leki, które w dużej dawce są szkodliwe dla dziecka. Ale miejmy nadzieję, że to typowe dla okresu poporodowego i Hashi krótkotrwałe zapalenie.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    a o co chodzi z tym DHA? kiedys sie tego nie jadlo i nie podawalo
    -- ;
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Isia wielkie dzieki za odpowiedz! ja nie chudne, od porodu spadlo mi 3kg ale to tak po kg/miesiac.
    Ewasmerf DHA dostalam zalecenie jeszcze w instytucie matki i dziecka by brac po porodzie (bralam tez w ciazy). DHA wplywa pozytywnie na rozwoj mozgu i stakowki oka. nie jjem zbyt wielu ryb chociaz raz w tyg staram sie. ale ryby to tez iepskie teraz woec ryzyko jesc za duzo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    w 2010 nic o DHA nie slyszalam. ja tam nic nie biore. ani dziecku nie daje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    z jednej strony w 2010 roku nie ale to wszystko sie zmienia ze szok. kiedys sie nie suplementowalo witamy D. nie wspominajac o witaminie K ktora jeszcze w zeszlym roku byla suplementowana w dawce 25 a w tym juz 150... 25 dla wczesniakow i dzieci z niska masa. Poniewaz moj synek urodzil sie 2640 to go na wlasne zyczenie traktowalam mniejsza dawka skoro jeszcze rok wczesniej byla dobra i dla dzieci o dobrej masie. a wszystko dlatego ze w szpitalu dostal zastrzyk z witaminy K i brak infromacji ze musze suplementowac dodatkowo, potem pediatra kaze dawac 150 jednostek dzownie do instytutu a oni mowi ze oni daja sam zastrzyk ale jak pediatra prowadzacy dziecko mowi dac 150 to dac. no hellol to nie mozna przedawkowac? konsultowalam jeszcze z jedna pediatra i wybralam rozwiazanie posrednie. na szczescie 3 miesiace za nami i wit k z glowy :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    a oropos suplementacji - podaje wit D caly rok, moze nieregularnie, ale jednak suplementuje. przedwczoraj zrobilam badania starszakowi, wynik - 27.

    Treść doklejona: 15.11.16 06:48
    pytanie do dziewczyn, ktore mialy poporodowe zapalenie tarczycy przy hashi.
    ile trwala nadczynnosc?
    ja po samym porodzie mialam nacdczynnsc, potem jakies 2 miesiace po wpadlam w niedoczynnosc, a teraz zas od sierpnia bodajze nadczynnsc i mi sie trzyma. wczoraj robilam badania i caly czas FT4 ponad norma, a TSH niewidzialne. Dzis mam endo, mam nadzieje, ze mi blokerow zadnych nie bedzie kazala brac. Ciekawa jestem czy przejde w koncu w niedoczynnosc i kiedy? Czy mi ta nadczynnosc cholerna zostanie. I skad w ogole sie to wzielo. Jak to sie dzieje, ze moja tarczyca najpierw nie produkuje homonu a potem nagle produkuje go ze zdwojona sila. Myslalam ze przy hashi ta tarczyca "wysiada" i jest "zjadana" przez organizm, stad nie produkuje tyroksyny. A tu widze myslalam zle. Bo moja wpadla w jakis szal i wydziela szalone ilosci horomonu.
    Przy nadczynnosci trwajacej kilka miesiecy, przynajmniej ja, wcale nie czuje sie super. jestem zmeczona, ledwo nogami powlocze, i juz wcale nie chudne. Czuje sie jak w niedoczynnosci tylko jakos gorzej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 15th 2016
     permalink
    Dziewczyny z póltora miecha przed ciążą (puste jajo) miałam robione badania tsh,ft3,ft4 czy te wyniki mogą sugerować niedoczynność ?TSH wynosiło 2,38[0,27-4,2], ft3 4,6[3,1- 6,8], ft4 15,4[12-22]
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 15th 2016
     permalink
    Aguśka90, wyniki masz ok. Może TSH za wysokie jak na staraczkę. Ale bez p/ciał trudno wyrokować o niedoczynności Hashimoto. Zrób ATPO, ATG i usg tarczycy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Ja uslyszalam ost ze endo na wizycie pacjentce majacej tsh 3,7 powiedzial ze jak nie chce zachodzic w ciążę to nic robic nie trzeba :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Aga19782: Ja uslyszalam ost ze endo na wizycie pacjentce majacej tsh 3,7 powiedzial ze jak nie chce zachodzic w ciążę to nic robic nie trzeba

    no niestety to wciąż standard... u mnie na 3 endo 2 są takie. 3 dojeżdża z wawy i akurat do niego chodzę. dawkę mi dobrał idealnie natomiast i tak szału nie ma, i po porodzie znów będę szukać. tym razem z pomocą fundacji Motyl... i będzie to już mój 3 endo bo pierwsza, super, turbo polecana się nie popisała...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink
    mozna miec hashi i g-b jednoczesnie?
    trab mi wyszlo 9,28, norma do 1,75, w sensie, ze powyzej obecne. no u mnie obecne jak wol.
    za 2 tyg mam usg tarczycy i endo.
    i co teraz? ktos ma pomysl co u mnie sie dzieje. i co z nadczynnoscia jak karmie? patrzylam, ze blokery nie nadaja sie na karmienie piersia. ktos byl w takiej sytuacji?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink
    Ewasmerf: mozna miec hashi i g-b jednoczesnie?

    gdzieś mi się obiło o uszy, że można... ale to już wyższa szkoła jazdy...

    Ewasmerf: trab mi wyszlo 9,28

    uuaaa.....

    Ewasmerf: i co teraz? ktos ma pomysl co u mnie sie dzieje. i co z nadczynnoscia jak karmie? patrzylam, ze blokery nie nadaja sie na karmienie piersia. ktos byl w takiej sytuacji?

    Ewa, wrzuć swoje wszystkie wyniki po kolei i opisz historię na tym forum tutaj są ludki z bogatym doświadczeniem i głowami nie od parady i tam prędzej sensownie Ci podpowiedzą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink
    dzieki. sprobuje jak przejrze forum

    Treść doklejona: 30.11.16 08:14
    bylam wczoraj u nedo, zbadala mnie, wypytala o objawy i stwierdzila, ze sprobujemy bez lekow, ale za 3 tyg mam przyjsc na kontrole z TSH, FT$ i o dziwo FT3.
    Zobaczy jakie beda wyniki, czy mi objawy nie dojda (gdyby doszly wczesniej to mam od razu do niej przyjsc) i zastanowi sie czy mi zapisac Thyrosan i to w minimalnej dawce. na szczescie taki L2. ale ona mowila, ze i tak warto wtedy odczekac 3 h do nastepnego karmienia.
    ja czuje sie dobrze, oprocz zmeczenia nie mam juz zadnych objawow. napiecie zeszlo, rece mi sie nie trzesa, serce nie kolacze, nie jest mi goraco tak jak kiedys, nie mam wilczego apetytu. waga sie ladnie ustailizowala. tylko to zmeczenie , ae to moze jednak od niewyspania.
    no i prawdopodobnie z tego co zrozumialam mam gravsa-basedowa, bo ma sie te chorobe, ktorej przeciwcicala jakby dominuja. a u nie niestety trab mega wysoki (tak powiedziala), a przeciwiala hashi niskie.
    mam po porstu chorobe autoiimunologiczna. BTW ana1 i ana 2 swieca az milo. wprawdzie nisko, ale swieca plamisto.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy do badań na tarczyce to trzeba być na czczo?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    do przeciwcia nie trzeba byc na czczo
    do TSH, FT4 i FT3 slyszalam rozne opinie i szczerze mowiac nie wiem. wg mnie nie trzeba.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Jak nie bierzesz leków na tarczycę, to nie musisz być na czczo.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Bylam wczoraj na USG tarczycy i mam ja powiekszona. Norma do 20ml, ja mam 35.85ml.
    Wnioski: wole miazszowe tarczycy I st.
    Zalecenia : diagnostyka hormonalna tarczycy, konsultacja endykrynologiczna, USG kontrolne.

    Zrobilam dzis na czczo badania tarczycy, bo tam mi lekarz od USG powiedzial.
    TSH : 0.999uIU (norma : 0.270 -4.00)
    FT3 i FT4 z kalkulatora:
    FT4 62.22% [ wynik 1.46, norma (0.9 - 1.8)]
    FT3 37.08% [ wynik 2.89, norma (2 - 4.4)]


    Dobrze rozumiem, ze jak mam FT4>FT3 to moze byc niedobor selenu?
    Zobaczymy jakie mi przeciwciala wyjda.

    Hemoglobine z morfologi mam nisko, wynik 13 g/dl.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Madzia, do leczenia jak nic.
    niewłaściwa konwersja może być wszystko, to nie tylko niedobór selenu
    zrób jeszcze wit d [chyba, że masz aktualna], ferrytynę, TRAb.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    A co to to TRAB jest?

    Treść doklejona: 06.12.16 15:50
    Kurcze witaminy d3 nie robilam, a jutro wracamy do Londka.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    przeciwciała przeciw tarczycowe. idziesz w stronę nadczynności więc trzeba wykluczyć Gravesa-Basedowa, a w tym celu jest TRAb właśnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Madziu, Graves to to co ja mam.
    Zrób najlepiej wszystkie przeciwciała albo chociaż ten TRAb, bo kojarzę że aTG i aTPO chyba robiłaś w zeszłym roku? A nawet jeśli tak to fajnie by było porównać..
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Isiula - zrobilam Anty Tpo i Anty TG, w czwartek wynik.

    Elfika - dzieki. Udalo mi sie do labu podjechac i zrobia mi TRab, wynik do 5 dni roboczych.

    Treść doklejona: 06.12.16 19:59
    isiula: Madziu, Graves to to co ja mam.

    A Ty tez masz powiekszona tarczyce?

    Treść doklejona: 06.12.16 20:00
    Jakas dieta szczegolna przy tarczycy chorej? Bo ja tak sobie jem bez glutenu, ale nie ograniczam ani nabialu, a i slodkie czasem zjem.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    madziauk: Jakas dieta szczegolna przy tarczycy chorej? Bo ja tak sobie jem bez glutenu, ale nie ograniczam ani nabialu, a i slodkie czasem zjem.

    dietę masz dobrą, choć niektórzy mówią o ograniczeniu nabiału. ale ja uważam, że jeśli nie ma wskazań do odstawienia w postaci nietolerancji to nie trzeba.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Madziu, miałam powiększoną bardzo i wole też, plus te TRAb-y mega wysokie. Teraz na pewno mam mniejszą tę tarczycę, bo już nie mam takiej guli na szyi. Muszę zrobić usg, bo 3 lata nie robiłam, a przeciwciała już mam prawie w normie.

    Dietę masz dobrą, tak jak Elfika pisze. Gluten chyba najważniejszy przy tarczycy. Chociaż ja nabiał też odstawiłam, bo wyczytałam że działa wolotwórczo. Na mnie jeszcze zaflegmiająco bardzo, na pewno mam nietolerancję.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Isiula - to ona moze sie zmniejszyć? Wyrzucę nabiał z diety, to akurat nie problem bo jem tylko sery i jogurty naturalne. Wino pewnie tez szkodzi? Ja czasem
    Lampkę wytrawnego wypije. Poczytam cos juz jak w domu bede i sie ogarnę.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    No u mnie się zmniejszyła i to widać gołym okiem.

    A co do wina to ja w tym czasie bardzo dużo piłam, a przeciwciała i tak spadły ;) już bez przesady, lampka od czasu do czasu nie zaszkodzi.. Daj znać jak będziesz miała wyniki przeciwciał.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2016
     permalink
    Isiula - dam znać. A co robiłaś takiego, ze sie zmniejszyła?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, nadczynność może też oznaczać początkowe stadium Hashimoto. Ja tak miałam.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    _Isia_: Dziewczyny, nadczynność może też oznaczać początkowe stadium Hashimoto.

    u mnie wszystko na coś takiego wskazuje - obecność przeciwciał a/tg, a moja pierwsza lekarka to zignorowała...
    zobaczymy co wymyśli obecny endo po porodzie.
    ciekawe jak w ogóle moja tarczyca zareaguje po porodzie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    Madziu, głównie dieta. Choć pewnie pamiętasz jakie miałam wzloty i upadki, te drugie częściej ;)

    U mnie to raczej nie Hashi, bo tylko te TRAb-y miałam wysokie. Ale słyszałam o takich przypadkach, że Hashi zaczynało się od nadczynności i podejrzenia Gravesa.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.