Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziękuję ;) będę pamiętać ;) właśnie zaskoczyłaś mnie wiedzą na ten temat, a sama nie chciałam wypytywać.

    Zatem również życzę ustabilizowania sytuacji.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    No u mnie ustabilizowanie to marzenie że tak powiem
  2.  permalink
    Nie znam się w ogóle w tym temacie, Ty na pewno wiesz co piszesz, ale cuda przecież się zdarzają więc kto wie ;))
    U mnie w rodzinie wujek wierzy w takiego pana co energię ma i go leczy ;D i to z efektami ;)) więc wszystko jest możliwe.
    •  
      CommentAuthorTres
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Kwiatuszek, jeśli chcesz skierowanie na badania, to pamiętaj, że nawet jak pójdziesz do prywatnego endokrynologa, to skierowanie dostaniesz tylko wtedy, gdy ma on też podpisaną umowę z NFZ (przyjmuje państwowo, ale ma też swój prywatny gabinet). Ale nawet w takim wypadku chyba lepiej już pójść na wizytę z kompletem badań (przynajmniej ft4 i ft3), bo lekarz będzie miał pełniejszy obraz i może lepiej utrafić z dawką leku.
    Powodzenia!
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie o anty-TPO?

    Przekopiowuję wypowiedź sprzed 3 dni, żeby nie trzeba było szukać:


    Witajcie dziewczyny, dotychczas udzielałam się jedynie na wątku dla starających się, ale mam pytanie o badania tarczycy. Badania robiłam tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli około 3 miesiące temu.
    FT3 - 4,5 pmol/l
    FT4 - 18,52 pmol/l
    TSH3 - 0,67 uiU/ml
    anty TPO - 75,17 IU/ml

    Z danych referencyjnych wynika, że pierwsze 3 są w porządku, tylko te przeciwciała bardzo wysokie, bo normę mam podaną do 5,61.

    Czy ktoś może mi jasno wytłumaczyć za co odpowiedzialne są te przeciwciała? Jak byłam u lekarza to on mi coś mówił, ale byłam jak ogłuszona jak zobaczyłam ten wynik i nic z tego nie pamiętam. Zażywam eythyrox 25 od tamtego czasu, bo tak mi zapisał. Dodam, że teraz nie mam możliwości skontaktowania się z lekarzem w PL.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    może świadczyć o stanie zapalnym tarczycy, ale czy to już Hashimoto to nie wiem?? kurczę, szkoda, że lekarz nie wytłumaczył ci.
    miałaś usg tarczycy?
    --
    • CommentAuthorblue25
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Ja miałam aTPO ok. 500 przy innyc wynikach w normie i endokrynolog wytłumaczył to tak, że kiedyś bedę miala Hashimoto, ale teraz ne mam, jednak ponieważ się staram zajść w ciążę, powinnam wziąć Euthyrox 50. Dwa miesiące od tej diagnozy byłam w ciąży, niestety krótko.
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    nie miałam usg tarczycy
    W ogóle byłam zaskoczona tym tak bardzo, że czułam się jakby mi ktos obuchem w łeb dał. Nie mam żadnych dolegliwości. Miałam tylko te badania krwi, które zlecił gin-endokrynolog w klinice, do której się wybralismy bo nie zachodzę w ciążę.
    A czy skoro inne hormony są w normie, to anty-TPO może spaść i wszystko wróci do normy czy też jest to "dożywotnia" choroba?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Hej, Hashimoto to raczej dożywotnia choroba. Po prostu masz skłonność do wytwarzania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy. Z tego co wiem, można to próbować leczyć sterydami, ale nie polecam, bo strasznie pustoszą organizm (bierze się je w ostateczności, a przeciwciała obserwuje).
    •  
      CommentAuthorSzklania79
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    hej dziewczyny, mam niedoczynność i Hashimoto, zaczęłam cykl starankowy i zaczęłam jednoczesnie od tego miesiąca łykać femibion 1, w którego skladzie jest jod...
    moje pytanie, czy macie jakąś wiedzę od waszych endo, czy mozna suplementować jod-własnie naczytałam się, że przy hashi odradzają....hmmmm
    no i nie wiem czy brac-wczesniej łykałam folik witaminy b, c e wszystko osobno-a w tym Femibionie fajnie wszystko jest zebrane :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Szklarnia przy Hashi odradzają i zalecają branie jodu dopiero w okresie starań ( jesli przeciwciała są tzn nie przekraczają 500 a USG do przyjęcia) ciąży i karmienia piersią ( zawsze)

    Treść doklejona: 02.04.12 08:28
    aha jeszcze zapomniałam dodać suplementacja w czasie starań do 150 mcg powinna także nastąpić jeżeli stosuje się dietę eliminacyjną jodu z pożywienia, taką diete specjalnie dla Hashimoto
    •  
      CommentAuthorSzklania79
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    kurczę, nie stosuję takiej diety, podejrzewam, ze ogranicza ona używanie soli, ja natomiast solę dość obficie....hmm chyba przerzucę sie zatem na folik, dzięki Puzzle:D
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    mozna uzywac soli ale nie jodowanej, eliminuje sie ogorki kiszone, kiszona kapuste, ryby morskie

    Treść doklejona: 02.04.12 09:52
    aczkolwiek zdrowiej jest w ogole nie solic a ziola i inne przyprawy zupelnie kubki smkowe zapeniaja tak wlasciwie sol jest nam wcale nie potrzebna

    Treść doklejona: 02.04.12 09:53
    a i jesli juz sol uzywamy to nie zapominjmy ze dobowe jej zuzycie to lyzeczka do herbaty a sol jest w wielu o ile nie w wiekszosci poduktow tj wedliny, makarony, chleb etc
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Szklania79: kurczę, nie stosuję takiej diety, podejrzewam, ze ogranicza ona używanie soli, ja natomiast solę dość obficie....hmm chyba przerzucę sie zatem na folik, dzięki Puzzle:D



    Szklarnia, ja też nie stosuję żadnej diety, a pytałam moją endo od razu na pierwszej wizycie przy diagnozie Hashi czy powinnam coś ograniczać itd. Powiedziała, że jeść normalnie, jak człowiek, żyć normalnie, brać leki i nie wariować. Przy czym dodam, że tarczycę leczę 3 rok i nigdy na tarczycowej diecie nie byłam. I też solę obficie:bigsmile: Pamiętam nawet że na pierwszej wizycie się jej zapytałam czy mogę nad morze jeździć, bo się w necie naczytałam różnych takich...

    Co do jodu, endo od razu kazała suplementować kiedy okazało się, że zaszłam w ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorSzklania79
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    dzięki dziewczyny:) dziś w przerwie na kawkę w pracy,zaczęłam czytać o tej diecie i pomyślę nad wyeliminowaniem pewnych produktów, na pewno nie zaszkodzi ;D
    23 kwietnia mam wizytę u endo, wtedy podpytam o Femibion, dam znać co powie moja Pani dr :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Guru tego wątku- Puzzle vel AbortaW okazała się być trollem - poczytajcie wątek o trollach. Straszne, że tylu ludziom tutaj udzielała rad (w tym mi też), podważała decyzję lekarzy. Dziewczyny trzeba być bardziej ostrożnym i ufać lekarzom, a nie przypadkowym ludziom z forum.
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny, udzielam się w wątku starających po 30tce. OD urodzenia córeczki mam niedoczynność tarczycy - zdiagnozowane Hashimoto, chociaż lekarz zlecał tylko TSH, FT4 i FT3. Od pnad roku zażywam Euthryox 100. Ponieważ w przyszłym tygodniu mam wizytę u endo zrobiłam TSH i ku mojemu zdziwieniu mój wynik to 0,283 przy dolnej normie 0,490. Jestem laikiem w tym sprawach, ale moje wyniki były raczej bliżej górnej normy:confused: Czyżbym zażywała za dużą dawkę Euthyroxu?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Pytałam lekarza o sól, powiedział mi, że nie ma soli, która nie jest jodowana. O żadnej diecie mi nie mówił, poza tym uwielbiam kapustę kiszoną i ogórki i za nic z nich nie zrezygnuję.
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Hmmm mysle ze sol o nazwie sol niejodowana jest niejodowana. Ale byc moze to kolejny polski paradox ze tylko mi sie tak wdaje. I wtedy chyba ogorki z taka sola mozna jesc. Nie znam sie na diecie .
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    witajcie kobietki:)
    dostałam resztę badań i moje antyciała tarczycowe wyszły 1:102400 nie było żadnej normy przy wyniku a lekarz powiedział że jest w normie (lab w irl) koleżanka na innym forum powiedziała że to już hashimoto jak czytam wasze wyniki to można stwierdzić że antyciała też mają swój dony i górny zakres i o tym czy już przechodzi w hashi decyduje ten mocno podwyższony-no i moje pytanko czy któraś z was miała robione wyniki w irl? i wie jak urgyść ten mój wynik? no i czego powinnam unikać przy hashi?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Z tego co wiem, Hashimoto nie jest rozpoznawane tylko po przeciwciałach, ale także po stanie tarczycy itd.
    Skoro nie masz normy swojego badania to skąd wiesz, że są podwyższone? Zwłaszcza że lekarz ci powiedział, że nie są?
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Agatella moja lekarka ogólna powiedziała że są ok, ale z internetu wynika że są podwyższone i dodatkowo zapytałam siostrę naszej farmaceutki, która studiuje medycynę i ona również powiedziała, że są podwyższone ale w/g niej taki stan nieleczony może doprowadzić do niedoczynności albo nadczynności (ja już biorę leki) i tyle nic nie wspominała o hashimoto.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Każde laboratorium ma swoje normy, więc nie porównuj wyników do innych norm. Nawet nie wiesz jaka to była jednostka miary..
    A rady siostry farmaceutki są według mnie za ogólnikowe żeby się nimi przejmować.
    Kontroluj tarczycę i antyciała i słuchaj lekarza, a jak wyda ci się niekompetentny, to udaj się na konsultację do innego.
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Agatella- siostra farmaceutki sprawdziła dla mnie moje wyniki i sama stwierdziła że jest to starszy typ badania antyciał i nie ma tam norm- a w internecie nie szukałam norm tylko zapytania czy jest wynik podwyższony, za niski czy w normie- opinia lekarza właśnie była ogólnikowa a do endo pójdę dopiero w sierpniu jak będę w pl więc sama rozumiesz że mogę się troszkę przejmować
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    witam :) choruje na ANT - u mnie przy prawidlowych wynikach tsh, ft3 i ft4 wyszly podwyzszone przeciwciala a-tpo , atakuja one tarczyce a w przypadku zajscia w ciaze kieruja atak na dzidzie I ja zabijaja, dlatego trzeba stworzyc oslone przed tym atakiem dopoki nie zacznie ochraniac je lozysko- ja bralam sterydy do 12tc (powinno sie do16tc), levothyroksyne, clexane i progesteron, trzeba tez caly czas kontrolowac poziom tsh i ft4 przez cala ciaze aby brac odpowiednia dawke levotyroksyny a juz przed ciaza doprowadzic aby poziom tsh byl ponizej 2 i tak utrzymywac cala ciaze. Moja pani endo wytlumaczyla mi jaka jest roznica pomiedzy Hashimoto a Autoimmunologiczna Niedoczynnoscia Tarczycy - w obydwu przypadkach wystepuja podwyzszone przeciwciala a-tpo, ale w pierwszym wystepuje wole tarczycowe a w drugim nie, taki podzial wystepuje od 2010 roku.

    Treść doklejona: 05.04.12 13:31
    a i jeszcze dodam ze trzeba kontrolowac wage - ja mialam zalecona diete oparta na niskim indeksie glikemicznym (dla cukrzykow), super sprawa, polecam

    Treść doklejona: 05.04.12 13:36
    i znowu sobie przypomnialam, bardzo wazne - moja pani ginekolog oraz endokrynolog kazaly wyeliminowac z jadlospisu jod (oczywiscie w soli jest wiec jak najmniej jej uzywac), witaminy bez jodu (zawiera go wiekszosc witamin dla kobiet w ciazy wiec trzeba dokladnie patrzec na sklad) ale za to z selenem, . Nie jesc owowcow morza i ryb morskich jedynie slodkowodne, zero soi i mleka sojowego, tak samo z algami ktore zawieraja bardzo duzo jodu. Ograniczyc przebywanie nad morzem, zero groty solnej. Jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze :)
    Wiem ze kazda z dziewczyn ma inne zdanie co do uzywania niektorych lekow i jodu podczas ciazy, tak samo jak sa rozne opinie lekarzy - ja opisuje jak bylo u mnie, przed zajsciem w ciaze duzo czytalam i kazda watpliwosc dyskutowalam z lekarzem, mam nadzieje ze komus to pomoze.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Basie28, napisz o ANT coś jeszcze. A co z a-TPO w tej chorobie?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    bas28 dzięki za takie info mi tez tsh, ft3 i ft4 wychodzą ok, własnie zrobiłam a-tpo i a-tg i zobaczymy jutro jak wyniki....

    Z jakiego miasta jest Twój endo?
    --
  4.  permalink
    Efiaa - ANT objawia sie podobnie jak Hashimoto (u mnie to odczucie zimna, nagle przytycie, szorstka skora, ciagla sennosc - moglam przepac cale dnie), roznica jest jednak w tym, tak jak pisalam, ze u hashimotek wystepuje wole, w obydwu chorobach a-tpo jest podwyzszone. Ja na szczescie trafilam do dobrej endo (za poleceniem mojej ginekolog) ktora od razu na pierwszej wizycie po obejrzeniu wynikow badan dokladnie zbadala palpacyjnie moja tarczyce a potem zrobila usg i jak to ona stwierdzila - na szczescie nie ma pani wola bo to jest gorsze i stwierdzenie ze mam ANT. Dostalam leki i przykaz kontrolowania tarczcy i wszystko tak jak opisalam powyzej. Aaa i jeszcze cos mi sie przypomnialo podczas ciazy bardziej od TSH interesowal ja poziom fT4 - ten pierwszy sprawdzala czy jest ponizej 2 a fT4 nie mogl spasc ponizej normy, inaczej by mi podwyzszyla dawke levo (podczas ciazy bralam 50 i na szczecie nie trzeba bylo brac wiekszej dawki). Obecnie biore dawke 25 i kotroluje tarczyce co 6 mcy, leki musze brac juz do konca zycia.
    Eveke- moja endo jest z Opola :) Mam nadzieje ze wyniki wyjda dobre i nie bedziesz musiala brac lekow. Trzymam kciuki.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    efiaa a co do ogorkow i kapusty - jedz ale z umiarem, ja tez jak mam ochote to zajadam, nawet w ciazy wpylalam ile sie dalo, na pewno nie zaszkodzi taka mala dawka jodu a poza tym dostarczysz pozytywnie wplywajace na nasz organizm kultury bakterii. sezon ogorkow malosolnych sie zaczyna wiec na zdrowko :)
    Jeszcze jedno - warto zobaczyc czy nie wystepuja u was przeciwciala przeciwjadrowe (ANA). To u mnie tez wykryto. A dla ochrony dzidziusia warto wiedziec z czym sie walczy.
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Bas28- dzięki że dzielisz się info!! sporo się można dowiedzieć-z tym przebywaniem nad morzem to się nie uda bo mam widok na morze z okna (raczej niewielki port)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Bas28, bardzo dziękuję za informacje! To jest właśnie to czego szukałam. U mnie wszystkie hormony są ok, tylko anty-tpo podwyższone znacznie (mam poziom 75 przy normie do 5,5). Gin-endo tylko na podstawie wyników badań krwi stwierdził w grudniu, że to mogą być początki Hashimoto i od tamtego czsu zażywam euthyrox 25. Ogólnie diagnoza, że z moją tarczycą jest coś nie tak, bardzo mnie zdziwiła, bo nie miałam żadnych nowych dolegliwości - od zawsze byłam zmarzluchem i przy kości. Ale faktem jest, że nawet przy dużej ilości ruchu i trzymaniu diety, waga u mnie nie spada. Czy może być to spowodowane tarczycą właśnie?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Niedoczynność tarczycy często idzie w parze z nadwagą, a chodzi o przemianę energii w komórkach czy coś w tym stylu :)
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Hej,

    Dziewczyny pomóżcie mi. Wczoraj miałam robione badania na tsh, ft3, ft4a, a jestem w 28 tygodniu ciąży. Dziś zadzwoniłam po wyniki i lekarz powiedział, że mam podwyższone tsh lekko ponad 3. Powiedział, że dostanę jakieś hormony, po południu jadę do niego po receptę... Że podwyższone tsh może mieć zły wpływ na dziecko, na jego inteligencję, rozwój intelektualny itd. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Basie28, dziękuję za informacje!Ja nie mam nadwagi, a wręcz jestem szczupła, zatem nie wpisuję się w schemat. A zimno mi całe życie i jestem dość nerwowa od tej tarczycy. Sęk w tym, że ja mam małe zmiany w THS, a-TG nieznacznie podwyższone, reszta w normie i żadnego wola (miałam usg i badanie tarczycy palcami). Lekarz powiedział, że to Hashimoto. O ANT nic mi nie wspominał...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    no to ja dziś odebrałam wyniki

    TSH 2,825 (0,350-4,940)
    Przeciwciała TPO 35,88 (0,00- 5,61)
    na przeciwciała TG muszę czekać 10 dni... ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    eveke i co oznaczają te wyniki?
    TPO jest za wysokie, tak?
    a co z tsh? jest w normie? tak?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    penny, spokojnie.. nic się nie powinno stać, dostaniesz pewnie euthyrox i tsh powinno spaść.

    Ja tsh miałam 4,2 dostałam dawkę 12,5 euthyroxu (pół tabletki dziennie) i po chyba 5 tygodniach tsh spadło do 2,4. I trochę mi endo zwiększyła dawkę.
    Ale jak się pytałam jak to się ma do zachodzenia w ciążę, to powiedziała, że ewentualnie może wywołać chwilową niepłodność, ale nie koniecznie. A jak zajdę w ciążę, to mam się udać do gin-endo.

    Więc moje drogie nie panikujcie tak z tym tsh!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Agatella ja tam nie panikuje, bo niby TSH mam w normach... no właśnie, niby...
    a przeciwciala? wskazują prawdopodobnie na zapalenie tarczycy i 3 mies temu stracilam maleństwo dlatego właśnie teraz bede panikować, bo gdyby przed ciążą endokrynolog mnie nie spławił i raczył bardziej się wsłuchać w to co do niego mówię, może teraz byłabym w połowie ciąży a nie po zabiegu i usilnych staraniach o kolejne dzieciątko.
    --
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Agatello to nie chodzi o panikę, a o zdrowe podejście:)
    ja mam niedoczynności, a w ciąże zachodzę bez problemu także z tą chwilową niepłodnością nie sprawdza się u każdego.
    Jak byłam u endo to powiedziała, że dopóki tsh nie będzie między 1,a 2 to nie radzi się starać. Po miesiącu brania leku tsh spadło do 1,11. We wtorek idę na kontrolę po 2 miesiącach, rano badania i mam nadzieję, że dostaniemy "zieone światło"

    i podobnie jak Eveke gdybym trafiła wcześniej do mądrego lekarza nie przeżyłabym strat
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Agatella właśnie wyczytałam, że tsh w ciąży naturalnie nieznacznie może wzrastać, a ważny jest poziom ft4. Jak odbiorę wyniki to dam znać. I pewnie tak jak piszesz dostanę euthyrox. Martwi mnie jedynie to, że nie wiem jaki miałam poziom w pierwszym trymestrze.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    eveke, ja o przeciwciałach nie mówiłam.. ani o ewentualnym zapaleniu tarczycy. Tylko o tsh (sama spanikowałam na początku, więc wiem jak to jest). U mnie endo w padaniu palpacyjnym nie stwierdziła niczego złego na tarczycy, a na podwyższone przeciwciała a-tg (a-tpo brak) powiedziała, że na razie Hashimoto nie ma, ale nie ma powiedziane, że nie będzie w przyszłości, ale przy tym wszystkim też wzięłam pewnie poziomy hormonów tarczycy - widocznie nie były złe.

    Tak więc eveke, w mojej ocenie, jeżeli twój problem polega na czymś więcej niż tylko podwyższonym tsh, to jak najbardziej to rozeznaj :) przy czym o twoich antyciałach ci nie powiem, bo czytałam tylko o a-tg - że niekoniecznie od razu muszą świadczyć o chorobach autoimmunologicznych.

    Treść doklejona: 06.04.12 15:16
    BYou, o niedoczynności też się nie wypowiadałam..
    Podwyższone tsh (w sensie, że w normie laboratoryjnej, ale powyżej tam 1,5 czy 2) niekoniecznie oznacza niedoczynność.
    Chyba źle mnie zrozumiałyście. Ja się zwróciłam do dziewczyn z samym problemem z tsh, bez chorób, zapaleń, niedoczynności, nadczynności i innych. Bo ja się zestresowałam a nie potrzebnie. Oczywiście mam nadzieje.
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Agatello po prostu polegam na słowach mojej lekarki:) te normy są podane dla wszystkich) dla młodych, starszych, kobiet, dzieci, mężczyzn. Dla kobiet starających się norma ma wynosić między 1, a 2:)
    ja przy wyniku ok 3,5--a to wg lekarza jest już niedoczynność-- traciłam ciąże, potem kolejne badanie po stracie i wynik 6,59. Jak tłumaczy endo w ciąży ten wynik może "skakać" dlatego ważna jest kontrola i regulowanie dawki euthyroxu:)
    trzymam kciuki za Ciebie:)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    BYou, najlepiej mieć dobrego lekarza i mu ufać :)
    Mój wynik mieścił się w widełkach, ale powiedziałam, że się staram o dziecko, i że się wszędzie słyszy, że dla starających norma jest niższa. I tylko dlatego mi dała ten euthyrox.
    Mnie niedoczynności nie stwierdziła, ale tak jak napisałam wyżej, podejrzewam że osąd ten wydała na podstawie wyników pozostałych hormonów.
    I tej optymistycznej wersji się trzymam :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Właśnie, a ja trafiłam na pajaca... miałam wynik TSH prawie 2,6 i mówie , że do zajscia ponoć najlepiej około 1 , a on do mnie , że to nieprawda... yyyy, no cóż, zaszłam, ale poroniłam, szlag mnie trafia, że idąc do lekarza, płacąc za wizytę nie można polegać na "specjaliscie".
    --
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Eveke brak słów po prostu...:(
    my robiliśmy większość badań i wszystkie ok tylko ta tarczyca u mnie.
    Mam nadzieję, że kolejne starania zakończą się szczęśliwym porodem:)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny, trzymam za was (i za siebie;) kciuki :smile:

    Eveke 2,6 to nie jest jeszcze taki zły wynik, ale będąc w ciąży faktycznie przydało by się takie tsh monitorować i reagować na bieżąco. Ale czy to była przyczyna poronienia - tego się pewnie nie dowiesz.. A co do tego przedziału dla starających się, to moja endo powiedziała, że o tym zaczyna się dopiero mówić na konferencjach, więc zanim dotrze do podręczników akademickich to jeszcze potrwa. No ale z hasłem "że to nieprawda", to przegiął :wink:
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    2,6 to bardzo dobry wynik. Nie wpadajcie w paranoję! Przecież każdy organizm ma nieco inne potrzeby.
    A swoją drogą miałam pięknie wyrównaną tarczycę i też poroniłam. To się zdarza a powodów może być milion.
    Nie zmyślajcie sobie na siłę chorób.
    Eveke - po co chodzisz do lekarza skoro znasz się lepiej??????
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Bez przesady, nie wszyscy lekarze są genialni i wszytskowiedzący. Ja poszłam z tsh i ta doktorka dała mi ethyrox. A ileś tam lat temu, przy okazji okresowych badań, też mi tsh wyszło tyć ponad normę, poszłam do endo (innego), ten mnie zbadał i stwierdził, że tego się jeszcze nie leczy :)

    Myślę jednak, że jak by mi nie dała tego euthyroxu, to nie wykluczone, że poszła bym do innego, zasięgnąć jeszcze jednej opini, tym razem do gin-endo (bardzo mało takich lekarzy i mają długie terminy, dlatego poszłam do normalnego endo).

    Treść doklejona: 06.04.12 19:08
    Z tym że ja miałam 4,2..
    Wynik 2,4 mam teraz, tzn według ostatniego badania i jestem zadowolona. Za jakiś tydzień idę znów i zobaczymy co będzie.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 7th 2012 zmieniony
     permalink
    A czy Wy również czytacie całe posty? Moje TSH przed ciążą było prawie 2,6... teraz (jakby ktoś raczył odczytać ) jest ponad 2,8
    A Ty annesja nie unoś się do mnie, bo nie wiesz jak wyglądała owa wizyta, gdzie najważniejsze było czy mam paragon świadczący o oplaceniu wizyty niż w ogóle moje wyniki badań, na każdy mój objaw miał jakiekolwiek wytłumaczenie... a w temacie prolaktyny i mojej podejrzliwości o mikrogruczolaka stwierdził , że nie ma opcji, bo wynik jest za mały (wynik był 73 dla norm do 23), a o dziwo mam znajomą z wynikiem 49 i z mikrogruczolakiem... więc nie , że znam się lepiej , bo sobie wymyśliłam , ale oczekuję lekarza , który choć troszkę wczyta sie w wyniki i wsłucha w to co do niego mowię...

    A o wyniku moich przeciwciał doczytałaś? Tez sobie wymyślam?

    *Przeciwciała TPO 35,88 (0,00- 5,61)*

    I uwierz mi , że ja w ogole nie chcę sie znać na tym wszystkim , w ogole chciałabym nawet o tym nie czytać... zajść w zdrową ciążę urodzić i mieć spokój z wszelkimi dolegliwościami czy chorobami, ale na każdym kroku się przekonuję, że nie mogę liczyć na lekarzy więc co mam robić jak nie szukać samej i nie drążyć tematu?
    Choćby ta nieszczęsna prolaktyna, gdyby gin się trochę wsluchał we mnie to może sam by na to wpadł , a nie ja po poł roku bezoowocnych starń sama poszlam zrobić prolaktynę, bo również kilka objawów mi pasowało i co... wynik kosmiczny... zbicie prolaktyny i od razu ciąża...
    Także ostatnio neistety wychodzę z zalożenia "umiesz liczyć licz na siebie", oczywiscie cały czas szukam innych lekarzy, ktorzy by sie wreszcie jakoś mną zajeli.. ale to nie jest takie proste.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    eveke, nie denerwuj się, znajdź innego lekarza, bo z tym ewidentnie nie nadajecie na tej samej fali.
    A w międzyczasie powtórz badania, nie wiem kiedy robiłaś ostatnio, ale tak żeby był odstęp kilku tygodni. TSH się waha, nie jest stałe cały czas, na wiosnę też rośnie (gdzieś tak czytałam, nie wiem czy to prawda).
    Przeciwciała też sobie powtórz. Ja mam podobny wynik moich a-tg jak twoich a-tpo, przy podobnych widełkach i mój endo nic z tym na razie nie kazał robić. Więc nie martw się na zapas, bo to jest najgorsze.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.