Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    To oznacza, że masz przeciwciał poniżej 1, więc super..
  1.  permalink
    hej,
    ja dziś rano podskoczyłam sobie do lab. wczoraj rozmawiałam ze znajomą p. ginekolog poradziła mi żebym wstępnie zrobiła sobie jeszcze raz tsh, ft4 i cholesterol. A potem podpowie mi co mam z tym robić dalej i do kogo się zgłosić,wieć te 3 zrobiłam sobie prywatnie:) dzięki za pomoc:) następnym razem będę uderzać o skierowania do rodzinnego
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Na TSH i cholersterol rodzinny na pewno wystawi.
    •  
      CommentAuthorSzklania79
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    dziewczyny, w piątek miałam usg tarczycy, jest bez wiekszych zmian w stosunku do wyników sprzed roku...lekko powiększył sie prawy płat, guzki i torbiel jak były tak sa-torbiel z 15 mm zmniejszyła się o 3 mm. Natomiast okazało się, ze mam liczne, powiększone węzły chłonne-odczynowe, oraz dwa węzły podzuchwowe hypoechogeniczne, określone jako patologiczne i zalecona konsultacja laryngologiczna. Moje pytanie, czy któraś z Was też miała moze problem z węzłami przy Hashimoto??
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    do którego tygodnia ciąży trzeba się zgłosić do endokrynologa, żeby było wszystko ok
    --
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Aciu jak najszybciej się zgłoś:) moja endo na kontroli mówiła, że jak tylko uda się to mam bezzwłocznie się stawić, i powiedzieć w rejestracji, że jestem w ciąży
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny odebrałam właśnie wyniki:
    TSH 5,248 (0,55 – 4,78) :(
    FT3 – 5,01 (3,5 – 6,5) – 50,33%
    FT4 – 17,61 (11,5 – 22,7) – 54,55%
    W styczniu TSH na poziomie 1,9, więc skoczyło do góry.
    Przypomnę, że w usg wyszły początki Hashimoto.
    Czy którejś z Was udało się zajść w ciążę przy takim wyniku i Hashi?
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 16th 2012 zmieniony
     permalink
    To ja się z Wami witam i dołączam do grona.
    U mnie niedoczynność pojawiła się nagle, w drugim miesiącu ciąży z tego co pamiętam. Od gina wiem, że najwidoczniej dziecko potrzebowało dużo tego hormonu i mi podbierało - prostym językiem mówiąc, bo żaden ze mnie specjalista. Od tamtego czasu biorę Eltroxin 50mikrogram.
    Ostatnie wyniki robiłam ok.miesiąca temu. Lekarz powiedział mi tylko, że troszkę się pogorszyło i zalecił podwoić dawkę tylko w soboty i niedzielę (do setki, czyli 2 tabletki dziennie). Następna kontrola za dwa miesiące, więc zobaczymy...
    Mam nadzieję, że nie ma to jakiegoś znaczącego wpływu na zajście w ciążę, bo staramy się o drugie właśnie i po cichu liczę, że już się udało.

    Pozdrawiam Was serdecznie,
    M.

    * Akirka, współczuję.. a starasz się teraz? Muszę poczytać o hashimoto, widzę, że dużo osób choruje na to : /
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Akirka tu nie chodzi o samo zajście, bo zajść możesz, ale o utrzymanie ciąży, jeśli się starasz to czym prędzej do lekarza, włączy leki i będzie ok.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Akirka - popieram eveke, pedem do lekarza po tabletki zeby zbic TSH i ciagla kontrola.
    dziewczyny przypominam, pamietajcie ze nie kazde podwyzszone a-tpo oznacza hashimoto - musi na to sie zlozyc kilka czynnikow, a to juz musi zdiagnozowac lekarz, a jak znam zycie i opisy niektorych dziewczyn niektorzy endokrynolodzy wala wszystko do jednego wora.
    Acia - najszybciej jak to mozliwe, na poczatku ciazy dzidzius pobiera chormony od matki do czasu az jego tarczyca zacznie sama dzialac, dlatego to jest takie wazne
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Wizytę mam jutro. Wyniki właśnie robiłam specjalnie przed wizytą. Zobaczymy co powie.
    Jeszcze mam pytanie do Was - czy któraś z Was przy chorobach tarczycy miała przedłużające się miesiączki? U mnie już dziś 8 dc i nadal mam plamienia! Wcześniej 5 dni i spokój, a teraz masakra!
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny wyniki me:
    PROLAKTYNA : 20,38
    (norma 1,3 – 25)

    PRZECIWCIAŁA aTG 6,4
    (norma 7)

    PRZECIWCIAŁA anty-TPO – 0,8
    (norma 8)

    fT3 – 3,86
    (norma 4 – 8,3)

    fT4 – 18,10
    (norma 10,6 – 19,4)

    Zalecenie endokrynolog:

    Euthyrox N25 raz dziennie rano 1,5 tabletlki
    Jodid 100 po południu 1,5 tabletki

    W przypadku ciąży wykonać badania za miesiąc ( tsh, ft3, ft4) czyli ok 17 maja
    Bez ciąży za 1,5 miesiąca czyli ostatniego maja


    Co o tym sądzicie??
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    aikira tak ja mam wlasnie problem z miesiaczkami - dlugie, obfite i bolesne. ostatnio moj cykl trwal 40 dni-porazka. to od tarczycy.polecialam zrobic tsh i ft4 bo moglo skoczyc-czekam na wyniki
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Jestem po wizycie. Dostałam Euthyrox N25 najpierw przez 5 dni pół tabletki, później cała. Powiedziała, że w ciągu 2 miesięcy hormony powinny się wyregulować i że na ten czas mamy wstrzymać się ze staraniami. Dziewczyny czy uważacie, że to naprawę konieczne? Endo nie podała powodu dlaczego mam się nie starać, a jeszcze powiedziała, że przy podwyższonym tsh i tak będą problemy z zajściem.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Akirka po prostu przy niewyregulowanej tarczycy można łatwo poronić jeśli się już uda zajść. Może wstrzymaj się choć jeden cykl, zbadaj hormony i zobacz jak idzie z lekiem, czy reguluje czy słabo. Uwierz , że odczekanie 1-2 cykli jest niczym w porównaniu do ewentualnej straty.

    Mam nadzieję, że leki szybko podziałają :)
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Doslownie - trzeba wyregulowac chormony tarczycy zeby potem nie bylo problemu z utrzymaniem ciazy. Twoja endo ma racje wysokie tsh powoduje podwyzszenie prolaktyny a to utrudnia zajscie w ciaze. Sluchaj sie endo bo widze ze konkretna babka.

    Treść doklejona: 20.04.12 17:45
    no i u mnie tsh 5,1 :(

    Treść doklejona: 24.04.12 12:06
    ALE tu cicho sie zrobilo
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Czy hormony tarczycowe można badać w dowolnym dc?
    Czy miarodajne jest oznaczenie tychże podczas karmienia piersią, innymi słowy jest sens badać, gdy nadal karmię?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    bas spore to TSH ;/

    Monika j anie umiem odpowiedzieć.

    A ja w pon miałam wizyte u nowego lekarza gin-endo , który okazal sie moim zbawieniem, lekarz specjalista z prawdziwego zdarzenia! W sam raz dla osoby starającej sie o dziecko, po przejściach i z problemami hormonalnymi.

    Moje TSH to 2,8
    Mam tez podwyzszone a-TPO i dostałam euthyrox N25
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Czy zaobserwowałyście u siebie zależność, że niedoczynność to temp. (bez względu na miejsce pomiaru - pochwa, odbyt, usta) dość niskie, a nadczynność - wysokie?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny a niskie TSH może mieć wpływ na zajście w ciążę. Moje to 0,94. Pytam, bo miałam torbiel na tarczycy usuniętą przez ociąganie z niej płynu. Na wizytę u endokrynologa muszę jeszcze czekać, a staramy się z mężem o dziecko. Może mam za mało hormonów i to jest powodem braku ciąży???
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Monika ja mam dość niskie temp w 1 fazie (36,25-36,4) w drugiej fazie max 36,8
    Kiedyś jak szperalam o tarczycy to znalazlam artykuł gdzie było napisane , że osoby obserwujące się moga zaobserwować przy niedoczynności bardzo niskie temp w 1 fazie.

    Kasia ja nie mam pojęcia, wiem , że przy niedoczynności może tak być ponieważ pojawia się nadmiar prolaktyny a ten blokuje pulsacyjne wydzielanie LH a co za tym idzie pęcherzyk nie pęka.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasia, moja endo mówiła, że do zajścia w ciążę nawet lepsza jest lekka nadczynność.
    A co do niskich temperatur, to jest to objaw niedoczynności tarczycy. Zdaje się, że na pierwszej stronie tego wątku ktoś przytoczył artykuł.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Tak też właśnie wyczytałam, że niskie TSH jest raczej dobre do zajścia w ciążę. zapytam mojego endo na wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Przy wieloletnich próbach udało się i teraz jest 7 tydzień, ale co myślicie o takim wyniku tsh= 5,410 a ft4= 1,04. Przed tymi wynikami miałam eutyroks co drugi dzień 100 a co drugi 75 teraz mam co dziennie 100 czy to powinno wystarczyć? i kolejna wizytę dopiero 28 maja.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Kasia moje TSH wynosi ok 0,3 (po operacji) przed operacja było 0,001 itp. Przed operacją nie mogłam się starać bo bylo to niebezpieczne, możliwe ale z małą szansą na utrzymanie. W swojej pracy spotkałam się z totalnie rozjechanymi wynikami tarczycy i panie donosiły dziecko, ale czy warto ryzykować...
    Teraz biorę eutyrox 100 i moje Tsh jest zbliżone dolnej granicy, ale teraz jak już jestem w ciąży muszę częściej sprawdzać FT4 bo jest ważniejsze.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    no dosc wysokie coz biore wieksza dawke levo - 50
    mónikha - w dowolnym dniu cyklu, z tego co wiem karmienie nie ma wplywu na wynik badania.
    kasia151288 - niskie tsh jest dobre dla zajscia w ciaze ale znowu tez nie za niskie bo wtedy wchodzi sie w nadczynnosc, wg mnie twoje jest ok, wysokie stwarza problemy - wysokie tsh wyzsza prolaktyna problemy z owulacja jak napisala eveke
    acia20 - gratuluje, tsh za wysokie, a co na to endo - widzial te wyniki i zmienil na codzienna 100?? jak spadnie po codziennej 100 to jest ok. Mi tez na poczatku ciazy gwałtownie skoczylo, co podobno jest normalne u osob chorujacych na tarczyce bo zwieksza sie zapotrzebowanie dzidzi a bierze je ona od nas bo jeszcze nie ma swojejfunkcjonujacej tarczycy, i po 50 spadlo do ponizej 2. Wazne ze bierzesz levothyroksyne. Kontroluj czesto ft4 zeby poziom za bardzo nie spadlbo - ten wynik jest bardzo wazny w ciazy. Teraz dbaj o siebie i dzidzie :)))
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Mónikha, karmienie piersią nie powinno mieć wpływu, bo ja już byłam dwukrotnie na sprawdzeniu tarczycy i mój lekarz wiedział doskonale, że karmię. Kontrole mam co 3 miesiące.
    --
    • CommentAuthorTysia_86
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Hej,
    dziewczyny czy mogłybyście zinterpretować moje wyniki tarczycy:
    Tsh 9,5
    ft3 i ft4 w normie
    ATG 2400
    ATPO 86

    Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko (w tym jedno poronienie i jedna ciąża pozamaciczna), prawy jajowód nie drożny.
    W poniedziałek mam wizyte u endokrynologa.
    Powiem wam, że gdyby nie moje "drążenie tematu" mój ginekolog nie wpadłby na to żeby sprawdzić tarczyce.
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Tysia_86- twoje tsh jest dużo ponad normę u mnie w lab norma (0,4-4,2)- tak wysokie tsh może być odpowiedzialne za brak ciąży- ja bym na twoim miejscu wybrała się do endokrynologa aby zbić tsh bo w tym momencie masz niedoczynność tarczycy
    a i antyciała też są ponad normę -umów sobie wizytę
    powodzonka i daj znać co tam u ciebie
    --
    • CommentAuthorTysia_86
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Wizytę u endo mam w poniedziałek.
    Oczywiście dam znac co i jak.
    Czy na czas leczenia tarczycy będziemy musieli zrezygnować ze starań?
    Czy tak wysokie przeciwciała moga świadczyć o Hahsimoto?

    Nie mogę przeżyc tego, że mój gin nie widział problemu w moich wynikach.
    Chciał mnie kierować na inseminację, ale jeżeli tarczyca nie jest ok to jaki miałoby to sens??
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    tysia86 - koniecznie do zbicia tsh (duzo podwyzszone) i atg podwyzszone, atpo nie jest zle. Najlepiej unormowac teraz prace tarczycy i potem sie starac o dzidziusia- tak bedzie najbezpieczniej. Widzisz juz tak to jest z tymi lekarzami ze nie zawsze nas sluchaja.
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    Tysia86 - najlepiej żeby TSH nie przekraczało 2, a FT3 i FT 4 było w połowie normy. A przeciwciała tak wysokie świadczą o Hahsimoto, ale najlepiej robić jeszcze USG tarczycy.
    -- •••
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 5th 2012
     permalink
    kermitka82 - podwyzszone przeciwciala nie swiadcza o hashimoto, pisalam juz o tym wczesniej.
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Co myślicie o takich wynikach badań? Dodam że staramy się z mężem od 8miesięcy i postanowiłam zacząć badania od tarczycy.
    TSH 2,77 ng/dl
    FT3 3,19 (norma 2,0-4,4pg/dl)
    FT4 1.39 (norma 0,9-1,7)

    Ogólnie czuję się dobrze, miesiączki mam regularne (ale plamię przed okresem), prowadzę wykresy i pośrednio wskazują na owulację. Oczywiście zapisałam się już do endokrynologa, ale wizyta dopiero za miesiąc..;/
    -- [
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    puelka mój endo przy takim TSH włącza już najnizszą dawkę euthyroxu zgodnie z zaleceniam PTE dla kobiet starających się...
    Może zbadaj jeszcze przeciwciała , bo też biorą to pod uwagę...

    MAsz jakieś problemy z prolaktyną? Bo widziałam , że brałaś castagnus... może prl jest powodem Twoich plamień przed @ - ja tak miałam
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    No właśnie przeciwciał nie robiłam na razie, ale dla pewności jeszcze przed wizytą u endo zrobie. Co do prolaktyny- to jeszcze nie badałam, castagnus brałam bo ładnie wydłużał mi fl, zmniejszał ból piersi, ale plamień nie zmniejszał..hmm a progesteron w fazie lutealnej miałam zadziwiająco wysoki bo 22ng/dl, więc czeka mnie jeszcze badanie prolaktyny ale czekam na początek cyklu.. choć najlepiej oczywiście jak @ nie przyjdzie.. ;)
    -- [
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    To miałaś super progesteron, ale może nie zadziwiający hihi , po prostu bardzo dobrze wysoki :)

    pyknij sobie jeszcze prolaktynę tak dla jasności i myślę, że póki co masz komplet.
    --
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Witam
    O tym, że choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto dowiedziałam się po pierwszej ciąży. Wyniki badań: TSH >60, a-TPO nie do oznaczenia (z laboratorium dostałam taka odpowiedź i tylko zasygnalizowany na prawdę bardzo wysoki pozioł przeciwciał.
    Aktualnie biorę Eutyrox 150.
    W zeszłym roku po ustabilizowaniu poziomu hormonów w maju zaczęliśmy się starać o drugiego bobasa. Pierwsza ciąża przebiegała książkowo. Trochę problemów miałam przy porodzie (wody mi odeszły, niestety nie miałam żadnych skurczy, podano mi oksytocynę; musiałam rodzić przy niepełnym rozwarciu, przy bardzo krótkich skurczach, które miałam po dosć długich przerwach; ale udało sięcórcia dostała 10/10 w skali Apgar). Niestety poroniłam w 5 tc. W styczniu 2012 drugie podejście- niestety kolejne poronienie- tym razem w 10 tc. Teraz musimy odczekać do września z kolejną próbą.
    Zaczęłam szukać, co mogło być przyczyna poronień, bo wiem, że dzieczyny z Hashi zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci. Tak bardzo chciałabym jeszcze raz zajść w ciążę. Robię wszystkie możliwe badania i staram się wyeliminować wszystko, co mogłoby z mojej strony zagrozić kolejnej ciąży. To będzie nasza ostatnia próba ( niezależnie od jej wyniku), bo jeśli i tym razem sie nie uda, chyba zwariuję.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    you-stych a moze warto wlączyc clexane (juz przed staraniami zeby przygotowac organizm do ciąży) i ewentualnie sterydy (do 16tc) oraz progesteron?? Przeciwciała przeciwtarczycowe (a ty jak pisalas masz tak wysoki poziom ze wykracza poza normy oznaczenia) atakuja i zabijają dzieci na wczesnym etapie ciązy.
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    bas28 ale to chyba powinien mi lekarz zalecić? Leczę się cały czas u jednego endo i za każdym razem jak zobaczyłam dwie kreski na teście biegłam do niego do gabinetu. W ciąży dostawałam jedynie Jodid 200 dodatkowo, poza tym luteinę i Duphaston- to wszystko. Dziś idę odebrać wyniki badań i zobaczymy co dalej. A w ciąży wolno przyjmowac sterydy? Przy pierwszej ciąży trafiłam do arelgologa z silnym uczuleniem i usłyszałam, że podanie sterydów w ciąży wywoła stratę dziecka.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    tak wszystkie leki w ciazy zaleca lekarz, nic nie wolno brac na wlasna reke a takie leki mi wlaczyla moja pani ginekolog, sterydy najnizsza dawka 5 pomogła w utrzymaniu ciazy - oslabienie ukladu immunologicznego i jest to najwyzsza dawka jaka mozna zastosowac (chyba ze tak jak ty masz uczulenie na nie to dlatego ci tak lekarz powiedzial). A jodit to jod?? w hashimoto i AZT teraz lekarze odradzaja branie jodu - ja przez cala ciaze unikalam jak ognia.
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    bas28: A jodit to jod?? w hashimoto i AZT teraz lekarze odradzaja branie jodu - ja przez cala ciaze unikalam jak ognia.


    Moja endo bezwzglednie nakazala suplementowac jod (albo w preparatach witaminowych, albo brac osobno jodid) w okresie ciazy i karmienia piersia, a mam Hashimoto...
    --
  3.  permalink
    Witajcie
    14miesiecy temu urodziłam swoja pierworodna i chwile po tym przypałętało sie hashimoto:( które spadło na mnie jak grom z jasnego nieba moja tarczyca jest jedną z mniejszych jakie widziała moja endo puki co jakoś dochodze psychicznie do siebie biore euthyrox 50 i tsh pieknie zaczeło spadac teraz mam ok2,5.
    Wizyte u endo miałam tydzień temu i właśnie pytałam jak to jest z tym jodem przy hashi więc jod można zazywać tylko pod postacią ryb czy soli morskiej ale notorycznie zakazała przyjmowac jodu w tabletkach kazała tez uprzedzać ginekologa o swojej chorobie ponieważ ginowie czesto wypisuja jakies leki przeciwzapalne które albo zawierają jod albo powoduja że szybciej sie wchłania.
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Witaj,

    papciarkowa: które spadło na mnie jak grom z jasnego nieba moja tarczyca jest jedną z mniejszych jakie widziała moja endo puki co jakoś dochodze psychicznie


    Nie taki diabeł straszny, jak go malują:wink:

    papciarkowa: Wizyte u endo miałam tydzień temu i właśnie pytałam jak to jest z tym jodem przy hashi więc jod można zazywać tylko pod postacią ryb czy soli morskiej ale notorycznie zakazała przyjmowac jodu w tabletkach


    Zgadza sie. Poza okresem ciąży i karmienia piersią. Ja suplementuje, póki co nic mi nie jest. Wogole moja endo od początku leczenia miała super podejście odnośnie wszystkich ewentualnych diet, nakazów i zakazów. A ze prowadzi mnie ponad 3 lata i jestem z niej zadowolona to tez mam i pełne zaufanie do jej zaleceń.
    --
  4.  permalink
    witajcie ja choruje na tarczyce od dziecka ale mam teraz dobra endo wyniki tsh sa super i mam odstawione leki narazie w najblizszym czasie ide robic tsh,ft4 i cholesterol takie badania zleciła mi moja endo
    --
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    No właśnie z tym jodem jest tak, że w normalnym funkcjonowaniu nam nie wolno go brać ( dziewczynom z Hashi), natomiast jest on potrzebny rozwijającemu się dziecku, dlatego właśnie lekarze przepisują go w ciąży. Mi lekarz wytłumaczył, że to wybieranie mniejszego zła- mamie nie służy, ma za to zbawienny wpływ na rozwijające się dziecko.
    A teraz powiem wam, że wczoraj byłam odebrać wyniki badań i się załamałam:
    TSH 0,135 (norma 0,35-5,50) poniżej normy
    FT3 4,14 (norma 2,3-4,2) więc ledwo w normie
    FT4 1,78 (norma 0,89-1,76) więc nieznacznie powyżej normy
    a-TPO 1920,2 (norma do 60) więc duuużo powyżej normy

    Dawka jest chyba za duża (chociaż jeszcze dwa miesiące temu przy tej dawce czyli Eutyrox150, TSH miałam na poziomie 2, a FT3 i FT4 w normie).
    Załąmałam się.:cry:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Mnie jodu nie wolno przyjmować (jestem po operacji G-B) czyli wystąpiła u mnie zwykła niedoczynność. Wiem, że jod jest potrzebny dziecku, ale przyjmując go w czystej postaci rozreguluje moją tarczyce, a co za tym idzie wyrządzi dużą szkodę mi i dziecku. Także takie błędne koło.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    You__stych: Dawka jest chyba za duża (chociaż jeszcze dwa miesiące temu przy tej dawce czyli Eutyrox150, TSH miałam na poziomie 2, a FT3 i FT4 w normie).
    Załąmałam się.


    Kochana, bez żadnych załamek, ja cię proszę:wink: Dawka za duża to ją lekarz zmniejszy, nie martw się. Sama w okresie tych 3 lat kiedy się leczę wielokrotnie miałam skaczące wyniki w obie strony i regulowane dawki. Najdłużej, bo prawie rok, przetrwałam na dawce 150, a potem zaszłam w ciążę i się wyniki sypnęły. A samo a-TPO, u mnie akurat było podobnie jak u Ciebie, opisane przez lab jako powyżej 1500 i nie oznaczali mi wyniku. Korekta dawki i będzie dobrze:) Nie wiem, jakie podejście ma Twój endo, ale ja ze swoją lekarką aktualnie spotykam się 2x w roku, a TSH robię co 2 miesiące. Mam od niej pięknie rozpisane jak korygować dawki, gdyby TSH okazało się powyżej 2 lub poniżej 0,2 ale to chyba zależy od lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    annie128 A czy przed zajściem i teraz w ciąży brałaś encorton, clexane? Jak w ogóle jesteś prowadzona?
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    annie128 niby wiem, że wszystko da się skorygować lekami, ale ryczeć mi się chce. Jak widzę takie "skaczące" wyniki, to mam doła, bo wiem, że w takim przypadku raczej nie ma mowy o ciąży. Mam nadzieję, że do września wszystko się unormuje i będziemy mogli znów spróbować. Teraz jestem dwa miesiące po drugim poronieniu i lekarz kazał nam odczekać pół roku z kolejna próbą, a ja się denerwuję, że znów coś nie wyjdzie. Jak nie tarczyca, to inne hormony. Jak nie hormony, to jakieś zapalenia. I tak w kółko. Jak sie uda zajść w ciążę, to coś znów idzie nie tak i poronienie. Całe szczęście, że mam już jednego szkraba, bo gdyby nie on, to chyba bym nie dała rady. Spróbujemy jeszcze raz, jak już sie trochę"doprowadzę do stanu używalności" i będę miała pewność, że dziecku z mojej srtony nic nie może zaszkodzić. Trzymajcie kciuki
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.