Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Annesja: A czy przed zajściem i teraz w ciąży brałaś encorton, clexane? Jak w ogóle jesteś prowadzona?


    Ze mną to jest trochę inna historia. Pierwszą ciążę poroniłam w 2009r. i wtedy zostałam zdiagnozowana z niedoczynnością tarczycy i Hashimoto. Z różnych przyczyn nie podjęłam starań i jakby nie myślałam o nich aż do końca 2010r. w tym czasie oczywiście cały czas przyjmując leki i kontrolując tarczycę. I kiedy w 2010 już dojrzałam do tego, że chcę znów zajść w ciążę okazało się, że mam kamień w pęcherzyku żółciowym, który muszę usunąć, bo bardzo mi dokuczał. Dobrze się złożyło, bo i tak przy PCO musiałabym wyciszyć jajniki, więc łykałam tabletki aż do operacji w maju 2011. Odpowiadając na Twoje pytanie- nie brałam clexane w trakcie starań, a po operacji- rutynowo się ten lek podaje przez 2 tygodnie. Jaki mógł mieć dodatkowy wpływ na moje zajście w ciążę- nie wiem. Po zabiegu chirurg kazał odczekać minimum 4 miesiące, w sierpniu zrobiłam monitoring owu i okazało się, że dupa blada, cykl bezowulacyjny. We wrześniu i październiku dostałam clo i monitorowałam jajniki. Pęcherzyki rosły, pękały, ale w ciążę nie zaszłam. Wkurzyłam się i w cyklu w listopadzie odstawiłam clo i postanowiłam się zacząć obserwować tutaj na 28 dni. Okres już nie przyszedł:bigsmile:

    Co do samej tarczycy, wyniki ustabilizowały mi się i przestały skakać na dawce 150, prawie cały 2011 ją brałam, ale rozmawiałam z endo wcześniej o ewentualnych staraniach (jeszcze przy skaczących wynikach) i ona nie widziała przeciwwskazań, natomiast zaznaczyła, że jeśli zajdę w ciążę mam zrobić wyniki i natychmiast przyjść. Generalnie od pierwszego dnia leczenia zawsze konsekwentnie powtarzała, że "dążymy do zera z przodu" niezależnie od tego czy będę się starać o dziecko czy nie. W ciąży TSH skakało mi jak chciało. Od wyników bardzo dobrych do wysokich i to tak, jakbym nigdy nie podjęła leczenia. Endo cały czas mnie uspokajała, że tak długo jak przyjmuje leki i regularnie sprawdzam co w trawie piszczy wszystko będzie dobrze. Tarczyca w ostatnim USG wygląda dobrze, ma prawidłowe rozmiary, nie ma guzków.

    Aa i jeszcze zaraz po zdiagnozowaniu z H. ze względu również na PCO zaczęłam brać Metformax, ale wytrzymałam na nim jakieś 3 miesiące- strasznie na niego zareagowałam. On podobno też ma jakieś działanie "wspomagające", ale nie potwierdzę i nie zaprzeczę, bo brałam go w okresie, gdy się nie starałam.

    You__stych: niby wiem, że wszystko da się skorygować lekami, ale ryczeć mi się chce. Jak widzę takie "skaczące" wyniki, to mam doła, bo wiem, że w takim przypadku raczej nie ma mowy o ciąży. Mam nadzieję, że do września wszystko się unormuje i będziemy mogli znów spróbować. Teraz jestem dwa miesiące po drugim poronieniu i lekarz kazał nam odczekać pół roku z kolejna próbą, a ja się denerwuję, że znów coś nie wyjdzie. Jak nie tarczyca, to inne hormony. Jak nie hormony, to jakieś zapalenia. I tak w kółko. Jak sie uda zajść w ciążę, to coś znów idzie nie tak i poronienie. Całe szczęście, że mam już jednego szkraba, bo gdyby nie on, to chyba bym nie dała rady. Spróbujemy jeszcze raz, jak już sie trochę"doprowadzę do stanu używalności" i będę miała pewność, że dziecku z mojej srtony nic nie może zaszkodzić.


    Wiesz, podobno nawet niższe od normy TSH jest lepsze dla starających się kobiet niż powyżej normy. Generalnie lekarze zalecają powtórzenie wyników TSH po 8 tygodniach od zmiany dawki, ale ja czasami robiłam po 6 czy 4 i efekty były. Co do samego odkładania po poronieniu to niestety nie doradzę Ci, ale są tu na forum dziewczyny, które zachodziły ponownie już 2 miesiące po, oczywiście pod warunkiem, że ginekologicznie wszystko ok. Jakie miałaś początkowe TSH?
    Trzymam kciuki, głowa do góry!
    --
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    annie128 W takim razie wygląda na to że u Ciebie tarczyca nie miała większego wpływu na zachodzenie lub nie. Ja już nie wiem czego jeszcze mogę się "uczepić". Jedyną ciążę po ivf straciłam i w zasadzie droga leczenia się dla nas zamknęła.
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 15th 2012 zmieniony
     permalink
    annie128U mnie Hashi zdiagnozowano w 2010 w kwietniu- pięć miesięcy po porodzie. Pierwsze wyniki TSH były straszne, bo na poziomie 64 przy nornie 0,35-5,50. Wtedy też zaczęłam brać Eutyrox 75. Później stopniowo zwiększałam dawkę aż do 150, którą biorę od marca 2011. Trzy miesiące temu wszystkie wyniki miałam w normie, a teraz lecą na łeb na szyję.
    Co do ponownych starań: niestety za drugim razem musiałam mieć wykonane łyżeczkowanie i w trakcie zabiegu lekarz wykazał sie nieprofesjonalnym podejściem- uszkodzono mi mięsień tuż przy wejściu do macicy. Mój ginekolog uspokaja, że to nie jest dla mnie przeszkodą przy zajściu w ciążę, jednak kategorycznie odradza starania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, ponieważ gdybym zaszła teraz w ciążę, to na pewno bym jej nie utrzymała. Tak że jak widać, cały czas mam pod górkę:cry:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    widze ze co endo to różne podejscie. Mi endo powiedziala ze nie suplementuje sie jodem w ciazy bo dziecko pobiera sobie choromony tarczycowe od matki i to mu wystarcza a trzeba tylko kontrolowac prace tarczycy i odpowiednio dobierac dawki levothyroksyny (i tu jest logiczne rozumowanie - jod u hashimotek i ANT zaburza dzialanie tarczycy, tsh idzie w gore, wiec trzeba zwiekszac dawke levo). Tak samo moja ginekolgo nie kazala mi brac jodu pod zadna postacia. Pisze tylko jak bylo u mnie i co wiem na ten temat, nikomu nie bede narzucala swojego zdania, bo kazda z nas musi sama podjac odpowiednia dla niej decyzje. :)))
    • CommentAuthorYou__stych
    • CommentTimeMay 16th 2012
     permalink
    Ja właśnie zmieniłam endo. Pierwszą wizytę u nowej pani endokrynolog mam w piątek -zobaczymy co powie. Ale w obu ciążach, które straciłam brałam jod i powiem szczerze, ze czułam się po nim dobrze. Wiem, że są różne opinie na ten temat i pewnie każdy endokrynolog ma odmienne zdanie na ten temat. Zobaczymy, co powie mi mój nowy lekarz- mam nadzieję, że z jej pomocą uda mi się w końcu donosić szczęśliwie nastepną ciążę.
  1.  permalink
    Ja jod biorę od pierwszej wizyty u endo (miesiąc temu) jak usłyszał, że chce mieć dziecko od razu mi przepisał.
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Kobietki, po jakim czasie powinno spaść TSH. Wynik wyjściowy 3,28 miesiąc na Euthyroxie na zmianę 25 i 50 i wynik 2,81. Naiwne, ale oczekiwałam większego spadku....
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    BellaM to sprawa indywidualna.
    --
    • CommentAuthorannzaa
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Witam Wszystkie forumowiczki.
    Mam złożony problem, ale w sumie na tym wątku podpytam tylko o tarczycowe rzeczy, mam tsh 2,29 biorę euthyrox 44 mg ( połowa tabletki 88), wynik w normie, ale chyba nie dla mnie czyli dla starjacej się. Teraz to już wiem, od jutra biorę 62,5 (połowa 125) czy to wystarczy po ilu mogę zbadać, czy w sumie z takim tsh jak mam jest możliwe zajście w ciążę czy raczej nie?
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    annzaa - ja zaszłam przy TSH 4,12 i lekarz (zwykły gin) twierdził że jest ok bo w granicach normy, natomiast po wizycie w poradni endo-gin, pani doktor stwierdziła że dla staraczek wynik powinien być w granicy 1, dlatego zbijamy.
  2.  permalink
    Hej kobietki :wink:
    Byłam dzisiaj u endo z moim TSH 5,81.. na usg wyszło,że mam guzki 0.4 cm i 0.5cm. Oprócz tego w obu płatach liczne drobne do 0.2cm ogniska jakieś tam (nie zapamiętałam nazwy). Nie wiem czy tymi guzkami mam się martwić?? Dostałam euthyrox 1tabletke na dzień póki co. Za równy miesiąc mam zrobić ponownie badanie tsh i ft4 i przyjść na kontrolę bo od razu dawki dobrej nie dobierze (tak mi powiedziała). Mam na 2 cykle odłożyć starania jeśli nie chcę kolejnego poronienia :-( Co myślicie o tym dziewczyny?
    -- ............
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    truskaweczka21 - sluchaj sie swojej endo, TSH musi Ci spasc stad ten nakaz lekarki, Bierz levothyroskyne zeby spadlo ponizej 2 a powinno byc ok. Polecam zrobienie jeszcze przeciwcial- tak dla pewnosci.
    annzaa- mozliwe i to nawet bardzo mozliwe :)))
    BellaM - tego nikt nie wie, endokrynolodzy zalecaja ponowne zbadanie poziomu po miesiecznej kuracji
  3.  permalink
    Hey dziewczyny ;) Ja idę w przyszłym tygodniu zobaczyć co z moją tarczycą czy spadła czy nie ;))) Trzymajcie kciuki ;))
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    bas28 - to wynik zrobiony po miesiącu leczenia, zobaczymy co powie na następnej wizycie
    kwiatuszek86 - trzymam &&&&&&&
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    truskaveczka21: Hej kobietki :wink:
    Byłam dzisiaj u endo z moim TSH 5,81.. na usg wyszło,że mam guzki 0.4 cm i 0.5cm. Oprócz tego w obu płatach liczne drobne do 0.2cm ogniska jakieś tam (nie zapamiętałam nazwy). Nie wiem czy tymi guzkami mam się martwić?? Dostałam euthyrox 1tabletke na dzień póki co. Za równy miesiąc mam zrobić ponownie badanie tsh i ft4 i przyjść na kontrolę bo od razu dawki dobrej nie dobierze (tak mi powiedziała). Mam na 2 cykle odłożyć starania jeśli nie chcę kolejnego poronienia :-(

    truskaveczko - u mnie bardzo podobna sytuacja. Nie mam co prawda guzków, ale początki Hashimoto. Po miesiącu brania 25 mg Euthyroxu TSH spadło do 3,48. Też miałam przerwać starania na 2 miesiące do czasu wyregulowania tarczycy. Do endo idę w połowie czerwca, czyli po 2 miesiącach zażywania leku. Wtedy dobierze dawkę jeszcze raz.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Truskaveczko myślę, że trafiłaś na odpowiednią lekarkę. Wiem , że odłożenie staran jest ciezkie, ale czym są te 2 cykle w obliczu poronienia?
    Warto odczekać , podleczyć, po co znowu przezywać traume?

    Co do guzków to nie wiem co powiedzieć, nie wiem kiedy zalecają biopsję, a nie zaleciła Ci zbadać a-TPO i a-TG? Jeśli nie to bym sama zrobiła... może masz zapalenie tarczycy?
    --
  4.  permalink
    No właśnie ona powiedziała, że póki co te guzki są nie groźne i zobaczymy na następnej wizycie co dalej. I że mam się nie martwić bo nie ma czym..
    -- ............
    •  
      CommentAuthorspes
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    drogie Forumki :-)
    przebrnęłam przez większą częśc tego topicu i teraz moja kolej ;) mianowicie- czy któraś spotkała się z opinią, że czy TSH = 1,16 (norma 0,27 - 4,2) może utrudniać zajście w ciąże jako, że jest za niskie ?? :confused:
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    hmmm, ja nie. Moja endo powiedziała że najlepiej do zaciążania to w granicach 1. Tobie powiedziano co innego?
    •  
      CommentAuthornikola_
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Pierwsze słyszę, że TSH=1,16 jest za niskie dla staraczek a książek o chorobach tarczycy mam sporo i to nie tylko w języku polskim ale też niemieckim i angielskim.
    •  
      CommentAuthorspes
    • CommentTimeMay 24th 2012 zmieniony
     permalink
    w granicach 1... czyli bym się nawet w tej normie mieściła ;-)
    rozmawiałam z moją gin i powiedziała, że TSH jest niskie... :O hmm (Samej mnie to bardzo zdziwiło...:/ ) i dlatego chcialam skonsultować najpierw tutaj, bo większość z nas jakies badania ma juz za sobą, więc może coś ktos powie, a w przyszłym tygodniu wizyta u innego endo-gin... zeby porównać
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Mój ginekolog twierdził że moje TSH jest ok bo jest w normie (prawie 4), ciąża zakończona poronieniem
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    spes moje TSH jest gdzieś w dolnej granicy, ostatnio jak badałam jakieś 1,5 miesiąca temu (albo trochę więcej) było 0,4 (0,27-4,2) i nie było problemu.
    --
    •  
      CommentAuthorspes
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    basia_87 własnie podpatrzyłam Twoją szcześliwą 13 :-) jeśli z Twoim niskim (!!) TSH nie było problemu to z moim pewnie tez nie bedzie :))
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 25th 2012 zmieniony
     permalink
    spes Twoje TSH jest ok, a jeśli chodzi o przeszkadzanie w zachodzeniu w ciąże to czyni to jedynie zbyt wysokie TSH, niskie nie przeszkadza w zajściu.

    A tak poza tym to bym zmieniła taką ginkę :) widać nie ma zbyt aktualnych wieści ze świata endokrynologii
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    spes - nawet idelane do zaciazenia :)))
    •  
      CommentAuthorspes
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    kilka pozytywnych komentarzy... i serce samo sie usmiecha :)
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    Witam Was serdecznie z rana. Dołączam po raz pierwszy w 36 tygodniu ciąży i pozwolę sobie wkleić swojego posta z "Przyszłych Mamusiek". Mam problem ze zdiagnozowaniem mojej sytuacji i będę wdzięczna tarczycowym mamusiom za pomoc w jej zdiagnozowaniu :smile:. Z góry serdecznie dziękuję!

    Jakie mogą być konsekwencje dla mojego malucha jeśli przez całą ciążę nie miałam hormonu ft4 w górnej granicy normy a przeważnie poniżej połowy normy, TSH natomiast zawsze leciutko przekraczło 1.5 (ostatnio)1.700. Mój lekarz prowadzący nigdy nie zwracał na to uwagi i mówił, że jest ok. Dopiero 2 tygodnie temu ft4 spadło mi poniżej ogólnych wartości referencyjnych (ogólne 12- 20 pmol chyba, moje wyniki - 11,4). Mieszczę się jednak wciąż w normach referencyjnych dla kobiet w 3 trymestrze ciąży (8,4 15 pmol - jakoś tak). Zdaję sobie sprawę z tego, że teraz już niewiele zrobię, bo na wszystkie wyrownajace działania dla dziecka już jest za późno, tarczycę ma już wykształconą, ale czy moje i lekarza wcześniejsze niedopatrzenie w tym względzie ( o ile było jakieś, bo ja jestem zielona w tym temacie, dlatego prosiłabym o wyjaśnienia) mogło mieć jakiś wpływ na Maluszka? Wolniejszy rozwój umysłowy, słabsze napięcie mięśniowe itp? Czy takie "kwiatki" występują przy dużo niższych wartościach ft4?? Niepokoi mnie również ucisk w gardle, który do tej pory brałam za zgagę albo nerwy. Czy on może występować przy niedoczynnosci?? Czy raczej jest objawem hashimoto? Mam nadzieje, ze h. nie mam bo od początku ciąży lykam jod, a w przypadku h. Chyba nie wolno...

    Będę wdzięczna za pomoc :smile:
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    spes - super ze moglysmy wywolac usmiech na Twojej twarzy :)))

    Treść doklejona: 26.05.12 18:09
    sayuri78- ja mialam ft4 zawsze na nizszym poziomie (podczas ciazy) - lepsze jest blizej dolnej granicy normy i takie jest u Ciebie, tsh masz ladne. Objawy niedoczynnosci oraz ANT i hashimoto sa rozne - a potwierdzaja te choroby rozne badania i usg tarczycy. O objawach pisalam kilka ston wczesniej. Mysle ze scisk w garde to objaw tego ze sie denerwujesz - wyluzuj troszeczke, glaskaj dzidzie przez brzuszek, nie nakrecaj sie, ciesz sie ciaza i mysla o tym ze juz niedlugo bedziesz trzymala malenstwo w ramionach. Pozdrawiam :)))

    Treść doklejona: 26.05.12 18:10
    "Niepokoi mnie również ucisk w gardle, który do tej pory brałam za zgagę albo nerwy." - nie rozumiem tego zdania, cos w nim pominelas. :)))
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2012
     permalink
    "Niepokoi mnie również ucisk w gardle, który do tej pory brałam za zgagę albo nerwy."

    Bas nic tu nie jest pominięte, do tej pory myślała, że ten ucisk to od zgagi albo nerwów.

    A teraz pewnie mysli ze z tarczyca coś nie tak i sie powieksza... ale myślę , że to nie to, wyniki nie są złe.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    kurcze eveke masz racje, zle przeczytalam :) "za" jako "na" tak to jest jak sie czyta bez okularsow ;)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Po miesiącu codziennie rano 100 eutyroks wyniki spadły mi z tsh= 5,410 a ft4= 1,04 do tsh=1,090 ft3=2,75 ft4=1,15. Czyli wszystko ok i ta dawka z teraz do następnej wizyty 20 sierpnia.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    acia20 -pieknie :) tylko pilnuj zeby tsh za bardzo nie spadlo przy tej dawce.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Teraz dopiero w sierpniu będę badać tsh, przez ten czas chyba nie powinno za bardzo spaść.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Acia na twoim miejscu zrobiłabym wcześniej badanie, jesteś na początku ciąży a teraz najwaniejszy czas więc lepiej nie czekać 2 miesięcy tylko zrobic, ale to moje zdanie:wink:

    P.S ja robie co 2 tygodnie teraz przy zwiększonej dawce.
    --
  5.  permalink
    ja robiłam dzis tsh i ft4 noraz cholesterol mysle ze wyniki beda ok
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Acia zrób badanie, bo mi ostatnio w ciąży tsh spadło najpierw z 3,1 do 0,5 a następnie do 0,1, nie czekaj dwóch miesięcy. Też brałam 100, później 50 a i tak spadło za bardzo.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy jest możliwe że Euthyrox zatrzymał mi miesiączkę? Pierwsza dawkę wzięła tak jak lekarz kazał czyli na drugi dzień rano po wizycie, a to był 14 dc i do tej pory (48dc) temp niska, endomedrium małe, jajniki "uśpione"
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Raczej mało prawdopodobne. Z tego co wiem, to nie wpływa na cykle negatywnie, a wręcz może je wspomóc.
  6.  permalink
    ja brałam euthyrox i miałam normalnie miesiaczki a teraz juz mam odstawione
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    bellaM - wrecz na odwrot, wplywa na regulacje miesiaczki (np ja mialam przy 25 cykle ok 40 dni, teraz biore 50 i cykle ladne rowno co 33 dni)
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Ja biorę od miesiąca 50 i 25 na zmianę. Mały spadek już jest. Tak kombinuję przez co ten cykl tez taki rozwalony skoro dwa poprzednie miałam śliczne 30 dniowe i temp ładną :( Zrobiłam prolaktynę, zobaczymy może to to. Od jutra luteina i zaczynam kolejny cykl.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Bella jednym cyklem bym się nie przejmowała i na razie nie szukała przyczyny bo może się po prostu taki trafił. Ja biorę 1,5 roku dawkę 100/125 (wcześniej miałam nadczynność i antyki, nie pamiętam jakie cykle były) ale na ten czas cykle bez dużych odchyleń:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    basia87 - ja wiem że to jeden cykl, ale ja z tych niecierpliwych :) Ogólnie moje cykle to jeden wielki bałagan i czekam na @ żeby w szpitalu zrobili porządek, ale odpuszczę ten miesiąc i biorę luteinę :/
  7.  permalink
    Witam ;)

    Jestem po badaniu na TSH, po 1,5 miesiąca spadło do 2,75 :))))) (poprzednio 4,5)
    Ale się cieszę :) ale jeszcze trochę ;) do 2 co najmniej a najlepiej jeszcze trochę mniej ;)

    BellaM mój gin też powiedział, że 4,5 to wynik w normie, również poroniłam, więc rada zmień gina ;)

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    kwiatuszek86 - zmieniłam :) Zbijam tarczycę wg zaleceń endo-gin
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Hej, dostałam dziś skierowanie na TSH. Ciekawe, co u mnie słychać od marca...
  8.  permalink
    Eifaaa a to pierwszy raz?

    BellaM no to super ;) Ja też teraz jestem na etapie zbijania, ale staranek nie odkładam :)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie, 2. Ostatnio miałam THS 1.5 (z hakiem) przy Euthytoxie 25.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.