Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Kurcze, tak lekarz zalecił i właśnie po badaniach widać, tak, jak piszecie, ze to szok dla organizmu i spadło drastycznie.....
    .
    Jutro mam wizytę, muszę go wypytać o wszystko dokładnie...
    .
    W mojej okolicy nie ma wielu endokrynologów i ten ma niby najlepszą opinię...
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Dawkę trzeba zwiększać stopniowo i kontrolować TSH. U mnie najpierw organizm ładnie zareagował na dawkę Euthyroxu 25 - TSH spadło z 4 na 1,9. potem kilak razy nie wzięłam i skoczyło do 2,4, a potem mimo regularnego brania wzrosło do 3. Zwiększyłam dawkę do 50 i po 3 tygodniach TSH mam 1,6. Aż się boję, że po 6 tyg. wpadnę w nadczynność - mój endo mówi, żeby sprawdzać po 6 tygodniach brania dawki,a po 4 to takie minimum. Ja bym o więcej niż 25 nie zwiększała - to jednak duży szok dla organizmu, poza tym trudniej znaleźć odpowiednią dawkę jak się z 50 na 150 zmieni.
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Zgadza się. Jestem zupełnym laikiem w tym temacie, bo jestem pierwsza wśród rodziny, znajomych, którzy mają problem z tarczycą i nigdy mnie to nie interesowało.
    Jutro bardziej przycisnę lekarza.
    Dziękuję za Wasze wskazówki:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    marryb - pierwsze słyszę żeby brać hormony 2 razy dziennie!serio!do tego taka duża dawka i do tego tak gwałtownie zwiększona! Moja endo zwiększa dawkę co 12.5mg i od takiej też zaczęłam leczenie przy TSH ponad 5. Do tego konieczne jest oznaczanie FT4 aby prawidłowo ocenić czy dawka jest dobrze dobrana! Aż się wierzyć nie chce, że lekarz, który nie zleca tego badania jest polecany.
    --
  1.  permalink
    Mary może ten Siofor miałaś brać 2 razy po 500mg, bo Letroxu na pewno nie, Letrox przyjmuje się raz dziennie i to w dodatku na czczo, min 30 min przed jedzeniem,tak jak wydzielany jest w organizmie, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, bo sobie krzywdę robisz, no i jak piszą dziewczyny fT3 i FT4 jest bardzo ważne, a zrobili Ci usg tarczycy? a dlaczego masz ten Siofor? masz podwyższony poziom glukozy, czy może PCO? a skąd jesteś? ja Ci mogę doradzić endo na śląsku, pracowałam na endokrynologii, więc jakby coś to pytaj
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    też pomyślałam o tym drugim leku - że może on miał byc dwa razy dziennie
    mam też pytanie - jak Ty marryb się czujesz na takiej dawce hormonu tarczycowego?
    Bo wcześniej pisałaś coś o zmęczeniu czy senności - a tu wychodzi na to, że będzie nadczynność?
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Nie, na pewno nic nie pomyliłam- lekarz kazał brać 2 razy dziennie ten Letrox i raz dziennie Siofor.
    Mój tato i jego mama mieli cukrzycę, ja na razie z tym problemów nie mam, ale lekarz kazał to przyjmować ze względu na zależność hormonów od siebie. Tak w skrócie to zapamiętałam....
    .
    Żadnych innych badań nie zlecał.....
    .
    Na USG tarczycy wyszło, ze mam dużo tego miąższu, a tak poza tym to nic nie mówił.

    Jak się czuję? Teraz objawy się nasiliły, czyli trądzik, wypadanie włosów, senność, zmęczenie i jeszcze doszło swędzenie skóry całego ciała, szczególnie kończyn. Dało mi to wszystko do myślenia i powtórzyłam sobie badania no i takie cuda wyszły....
    .
    Jestem ciekawa, co on jutro na to....
    Jestem z podkarpackiego.....
    Jeszcze raz dziękuję za rady.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak z ciekawości, <strong>hawrankowa83</strong>, kogo polecasz ze Śląska?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    nie masz problemów z cukrem a bierzesz na niego lek?
    no powiem Tobie jestem w szoku...
    w życiu bym się na coś takiego nie zdecydowała,
    zwłaszcza, że nawet dietą można cukier ładnie ustabilizować jeśli wyłapiemy na początku już że coś nie halo z nim jest
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    z cukrem mam wszystko ok, tylko lekarz tłumaczył jego stosowanie zależnością pracy hormonów, zeby to wszystko ze sobą "grało".
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    nie rozumiem co lekarz miał na myśli
    z ciekawości zajrzała w ulotkę tego leku i oto co przeczytałam w
    poinformuj lekarza jeśli:
    hormony tarczycy, doustne środki antykoncepcyjne przyjmowane razem z preparatem mogą osłabić jego działanie i spowodować wzrost poziomu cukru we krwi!
    nie chcę sugerować ale ja bym się zastanowiła nad zmianą lekarza

    Treść doklejona: 09.04.15 22:56
    w sumie to bym się nie zastanawiała - tylko zmieniła .
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Kierownica, to by miało sens. Piszę to w kontekście senności i ospałości. To może nie od niskiego poziomu tsh tylko od poziomu cukru :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Tylko pytanie czy powoduje też wzrost u ludzi zdrowych? Czy ten wzrost może wynikać z osłabienia działania leku?
    Co nie zmienia faktu, że dziwię się, że zostały przepisane leki na coś czego nie ma skoro cukier jest ok
    •  
      CommentAuthorhawrankowa83
    • CommentTimeApr 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Obe dobra jest prof Gasińska, przyjmuje gdzieś w Katowicach, ale tylko prywatnie już, bo jest na emeryturze, moja mama się leczy prof Gmińskiego, on przyjmuje w Jaworznie, on też prywatnie wizyta u niego z usg ponad 100, ale nie wiem ile dokładnie, u niej nie wiem,
    Marry zmień lekarza, jak świat światem nie słyszałam nawet, żeby ktoś Letrox przyjmował wieczorem, no i jeszcze ta metformina, nie no jakaś porażka, łyka się czasem, ale jak inne schorzenia są, a nie tak tylko, o matko jedyna
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Dzięki za informację :)
    .
    Marry i co po wizycie?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Zostało na tym, ze mam przyjmować 1X Letrox rano, Siofor 1X i Szelazo.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    A w jakiej dawce?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    ja przyjmuje letrox na noc i wreszcie dobrze się czuję. już tu gdzieś kiedyś pisałam na 28 dni jak to u mnie było. odkąd zachorowałam byłam rano totalnie nieprzytomna, kolejni lekarze zwiększanie dawki itd. przejście na bezglutenową trochę poprawy ale wciąż nie to o co mi chodziło. w lutym tego roku udało mi się (po ponad rocznym czekaniu) dostać do super endo. jedną z rzeczy które mi zmieniła była właśnie pora jedzenia letroxu - na wieczór tuż przed zaśnięciem. Ona powiedziała, że w skandynawii się tak bierze, ALE ze to nie jest dla osób które mają problemy ze spaniem, bo może ich wybudzać. ma to działać tak, że bierzesz na sen, przez noc ta tyroksyna się przyswaja i rano człowiek czuje się wypoczęty - u mnie tak zadziałało, więc jestem jej super mega wdzięczna.
  3.  permalink
    WalkaTrwa: ja przyjmuje letrox na noc i wreszcie dobrze się czuję

    no to Ci nowość dla mnie, ale każdy ma inny organizm:) ciekawe to,
    a możesz mi napisać jak się czułaś wieczorem? też byłaś zmęczona?
    a jak u Was z niedoczynnością z nerwowością, bo moja mama była tak pobudzona i nerwowa, że byłam święcie przekonana, że ma nadczynność, ja nawet na zakupy z nią nie lubiłam jechać, bo ledwo wyszłyśmy z samochodu to jej już się wydawało, że za długo jesteśmy, chciało jej się siku i w ogóle to koniec świata, okropna była
    idę coś powęszyć o tym letroxie na noc:)

    Treść doklejona: 11.04.15 21:40
    no i już wiem:) można na noc, ale tak, żeby to było na czczo, więc sporo po pojedzeniu, min 3 godziny, bo inaczej się nie będzie wchłaniać
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    heh wieczorami czuje sie bardziej zmeczona, fakt. :) heh nawet zaczelam sie zastanawiac, czy nie porozmawiac z endo i nie rozbic dawki na pol (rano i wieczorem). Ogolnie trzeba brac co najmniej 2 godz po jedzeniu i tuz przed zasnieciem (czyli jesli sex, to tabletka po seksie, bo niby moze rozbudzac). Tez w lutym pierwszy raz o tym uslyszalam i nie byłam przekonana, ale postanowiłam spróbować. I na mnie podziałało - rano nie zwlekam się z łóżka przez godzinę i nie potrzebuję 17 budzików ;) tylko ze 3, więc już chyba norma :D
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    OBE- Ja mam Letrox 75
  4.  permalink
    grunt, że pomaga:)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Marryb, no to dużo :( Ale mam nadzieję, że endo wie co robi :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    WalkaTrwa: Ogolnie trzeba brac co najmniej 2 godz po jedzeniu i tuz przed zasnieciem (czyli jesli sex, to tabletka po seksie, bo niby moze rozbudzac). Tez w lutym pierwszy raz o tym uslyszalam i nie byłam przekonana, ale postanowiłam spróbować. I na mnie podziałało

    Też pierwsze słyszę, ciekawe. Czy przy takim wieczornym zażyciu dawka pozostaje taka sama? Czy może większa, bo gorsze wchłanianie?
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    OBE- jak dla mnie to nie dużo, ponieważ gry po raz pierwszy zbadałam TSH wynosiło ponad 6.
    Po 3 m-cach zażywania Letrox 50 raz dziennie, skoczyło do prawie 9.....\
    Stąd teraz 75
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Pisałam o tym w kontekście Twojego ostatniego wyniku TSH - 0,001 :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    U mnie obniżenie TSH w ogóle nie podziałało na moją senność i tendencje do zasypiania przy każdej sposobności. Ale ja rano jestem tak samo senna jak i wieczorem - więc ciekawe czy zmiana pory przyjmowania coś by dała.
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    lewka mi lekarz zostawil te sama dawke.. wchlanianie niby jest takie same jesli pamieta sie o zachowaniu co najmniej 2godzinnego odstepu od ostatniego jedzenia.
  5.  permalink
    alfaromeo166 a jak wolne hormony?? bo samo Tsh to trochę mało :-)
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ja nie badam, bo jeszcze przed rozpoczęciem miałam wszystko w normie, nawet TSH (4,0 przy normie do 4,2). Endokrynolog powiedział, że gdyby nie plany prokreacyjne to by mnie nie leczył, bo wyniki są ok. A teraz, gdy TSh spadło to mówi, że ok i ze nic więcej nie trzeba badać:/
  6.  permalink
    alfaromeo166: Endokrynolog powiedział, że gdyby nie plany prokreacyjne to by mnie nie leczył, bo wyniki są ok.

    no git wynik w normie, ale cykl rozjechany skoro w ciąże zajść nie możesz, więc jakby nie było coś jest nie tak, bez chęci zajścia w ciąże cykl ma być zaburzony? nienormalne, bo nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja właśnie teraz mam zaburzony cykl, czuję, że zaraz eksploduje, jeśli się okaże, że to przez hormony tarczycy albo PRL to chce być leczona mimo, że w ciąże nie planuję zajść, ale ja już po woli nie daję rady psychicznie ze sobą, mąż ma mnie już dość, na dzieci się ciągle wkurzam,
    kiedyś miałam podwyższony PRL, leczyłam się sama, po ok 1,5 miesiącu przyjmowania bromka zaszłam w ciąże z Jasiem, mam prawdopodobnie mikrogruczolaka przysadki, w teście PRL z Metoclopramidem PRL nie przyrasta mi tyle ile trzeba, test też robiłam na własną rękę, lekarz gin z wielką łaską mi wypisał skierowanie, bo bez nie da rady zrobić nawet prywatnie, bo lek jest podawany
    Alfaromeo ja Ci jeszcze napiszę, że jak zajdziesz w ciąże to pilnuj tego TSH, żebyś nie poroniła, mam koleżankę, której lekarz gin po zajściu w ciąże kazał odstawić Letrox, a ona była niedoczynna, poroniła około 5 miesiąca:(
    Walczcie o siebie
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Dziwne dziewczyny u mnie zawsze doktor każe badać TSH, FT4, FT3 raz na jakiś czas. Teraz jak jestem w ciąży to co 5tygodni TSH i FT4 bo ja mam niedoczynność tarczycy.
    Dziwi mnie że was leczą na samej podstawie TSH. i ok zgodze się że TSH 4.00 jest w normie ale zawsze mi doktor mówiła że w wieku rozrodczym kobiety powinno być w okolicy 1.00-2.00. A czy robiłyście anty-TPO i anty-TG?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja robiłam anty-TPO i anty-TG i miałam ok.
    Ja bez planów prokreacyjnych wolałabym zbić trochę TSH bez farmakologii. Czy podwyższone TSH w czymś szkodzi? jeśli jest w normie? Bo mi i rodzinna i nawet kardiolog powiedział, że jak w normie to ok (a kardiolog mnie na TSH skierował, bo podejrzewał, że mam tachykardię od tarczycy).
    Ja się przy TSH 4,0 czułam tak samo jak przy 1,5 - nadal zasypiam na mszy i na koncercie, nadal jest mi ciągle zimno i jeszcze wiele by wymieniać. Więc za bardzo nie widzę sensu w tym leczeniu. Wiem oczywiście, że to ciąży takiego TSH nie mogę mieć - mój endokrynolog też mówi, że w ciąży częste kontrole i najpewniej zwiększanie dawek Euthyroxu.
    A cykle zawsze miałam piękne - choć TSH 3,5 miałam od dawna. Ostatnio miałam jeden dziwak 16 dniowy - okazało się, że przyczyną była torbiel i podwyższona prolaktyna.
    Ale skoro tak mówicie, to zrobię rzy następnym badaniu cały panel tarczycowy.
  7.  permalink
    Alfaromeo PRL też zrób skoro miałaś podwyższone:) ja mam cykle z plamieniami, od 3 cykli nie mam owulki, mam mlekotok, a można jakoś zbić tsh bez farmakoterapii?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    PRL robię praktycznie 2 razy na cykl - w czasie miesiączki mam ok poziom, a w lutealnej ponad normę. Ale biorę na razie Castagnus, bo po miesiącu PRL spadła i liczę, że się unormuje.
    Z TSH trzeba próbować - przede wszystkim trzeba zbadać poziom wit. D3 - ja mam niestety mocno poniżej normy i nie potrafię jej podbić. Są badania, które pokazują, że jeśli się podniesie poziom wit. D3 w organizmie to spada TSH. Mozna też suplementowac jod. No i są specjalne diety, które regulują TSH. Trzeba by poszukać w necie - widziałam wypowiedzi chłopaka, który najpierw zbijał TSH farmakologicznie, a potem stosował suplementy i dietę i TSH trzymało się na ładnym poziomie.
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeApr 14th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166 z tego co wiem norma dla kobiet w okresie rozrodczym to max 2 a nie 4,2
    jeśli nie ma panelu to trudno wyczaić dlaczego jesteś zmęczona przy TSH 1,5
  8.  permalink
    moja mama łyka jodid obok LETROXU, zapomniałam, że jest Castagnus, kiedyś łykałam, jak się staraliśmy o dzieci, w czwartek idę zrobić hormony:) wydaje mi się że mam owulkę, ale jest dopiero 5 dzień cyklu:( ech tempki nie mam jak mierzyć, bo nocki różne
  9.  permalink
    dziewczyny powrócę do tematu lekarki, która zaleciła mi brać suplementy bez jodu.
    Na kolejnej wizycie potwierdziła, że ma rację i zdziwiła się dlaczego dwóch lekarzy (młodych) było tak zaskoczonych. Wyjaśniła mi medycznym językiem, że substancja z letroxu blokuje coś tam i przenikając przez łożysko zabezpiecza równieź dziecko i nie ma wśród badań rezultatów, jakoby takie dzieci rodziły się chore bądź z niedoborem jodu itp.
    Powiedziała mi również, że nie wie, czy to wynika z faktu, że ci młodzi lekarze są przez nich (bo ona wykłada) źle uczeni, czy sami się uczą.

    Mój gin w ogóle na wizycie też był zaskoczony, ale jak powiedziałam nazwisko mojej endo od razu powiedział, że nie może podważać jej słów, bo pisał u niej prace więc mocno się zawahał i kazał zapytać raz jeszcze.

    No więc zapytałam i w czasie ciąży z hashimo mam brać suplementy dla kobiet w ciąży nie zawierające jodu- na rynku znalazłam Elevit.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2015 zmieniony
     permalink
    No to dziwne. Przy pierwszym dziecku też nie mogłam, a teraz mam nakazane wg nowych wytycznych. Jak będę mogła się skontaktować z Lekarka to poproszę ją o źródło tych informacji.

    ale kurcze w trakcie ciąży zwrasta zapotrzebowanie na jod i dieta nie da się tego narobić.
    W necie jest dużo informacji Na temat tejże suplementacji, nie sprawdzałam wiarygodności, ale daje to do myślenia.

    Kiedy będziesz robić badanie Tsh ?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    A ja pytalam endo o jod i mi zabronil.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Quelle: A ja pytalam endo o jod i mi zabronil.


    Przed ciążą też miałam zabroniony.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    W ciazy nic nie bralam bo hashi i niedoczynnosc po porodzie zdiagnozowana.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  10.  permalink
    mi tsh spadlo po 3 tyg. o polowe. z 4,69 na 2,63. ale lekarka chce zeby wynosilo ponizej 1,6.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Ja również biorę jod przy hashi ze względu na ciążę i kp. Endo za każdym razem pyta czy przyjmuję ustaloną dawkę. a też jest z tych, że jak się powie jej nazwisko, to wiadomo o kogo chodzi.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    Tez mam Hashi ale na szczęście TSH cały czas utrzymuje sie w normie.
    Podczas starań o dziecko endo uprzedziła mnie, ze jak zajdę w ciąże muszę zacząć brać jod. Tak tez zrobiłam. Cała ciąże zażywałam jod (ale bez suplementów bo tam tez często jest 200 jodu) i co miesiąc badałam tsh.
    Po porodzie odstawiłam (nie karmie piersią). Tsh na szczęście dalej w normie.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 28th 2015
     permalink
    Moje wyniki:
    TSH 0,85 (0,27-4,20)
    FT4 1,37 (0,93-1,70)
    PRL 37,08 (6,00-29,90)

    Wiadomo, prolaktyna za wysoka, ale tarczyca chyba ok?
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie.
    Mam zdiagnozowana niedoczynnosc w uk i dosteje na to leki. Wedlug mnie cały obraz kliniczny wykazuje ze mam jednak hashi.
    Od dawna mam podwyzszone do gornej granicy cholesterol, ktory nic nie znalał mimo ostrej diety bez tłuszczowej w czasie kp.
    Mam pytanie czy w takim przypadku powinnam zglosic to lekarzowi w sposob farmakologiczny zaczac go zbijac ?
    Chce sie troche dowiedziec co myslicie bo jak znam zycie i zaczne o to pytac mojego GP to zrobi wielkie oczy i powie ze wymyslam ;/
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    W górnej granicy normy? Czyli jeszcze w normie?
    Podaj swoje wyniki. Ważne są szczególnie trójglicerydy.
    Podwyższonym cholesterolem w ogóle nie powinno sie przejmować, a tym bardziej jeśli jeszcze jest w normie. cholesterol jest potrzebny. Zbijanie go lekami to jedno wielkie nieporozumienie. Poczytaj sobie o homocysteinie - to ja powinnaś sobie zbadać przy najbliższej okazji.
    I co to znaczy dieta beztluszczowa? tłuszcz jest nam potrzebny!
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Moje wyniki:
    Cholesterol całkowity 8,10 mmol/l* norma 3 5
    Trójglicerydy 4,24 mmol/l* norma 0,4 1,7
    P.ciała anty-TPO (ICD-9;O09) 534,86 IU/ml norma 0 5,61

    Treść doklejona: 01.05.15 12:24
    Czyli jednak poza norma jak sprawdzilam dokladnie wyniki na necie. Z dieta chodzilo mi o to ze w czasie KP bardzo uwazalam jak jadlam, nic smazonego, tłustego. Zdrowo i bardzo rozsadnie jadlam i pamietam ze wyniki tez mialam do bani.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    A HDLa i LDLa nie robiłaś?
    Poczytaj o homocysteinie. Ja przy złych wynikach cholesterolu miałam ją podwyższoną. Wszyscy członkowie mojej rodziny także. Homocysteinę zbija się bardzo prosto - suplementując wit. B12 i kwas foliowy a także w mniejszych dawkach B2 i B6. U mnie dopiero ta suplementacja zbiła cholesterol i trójglicerydy.
    U Ciebie trójglicerydy są bardzo niepokojące. Nie masz skłonności genetycznych? I jak u Ciebie z ruchem?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.