Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Slow-Mag +B6
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Takie preparaty to ja znajdywałam, ale wszystkie one zawierają 2-5mg wit. B6, a do właściwego zadziałania na długośc fl potrzebne są dużo większe dawki B6: 100-200mg. I właśnie takich łączonych z dużą ilością B6 nie mogę znaleźć, pozostaje więc chyba oddzielne suplementowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja łykałam chelatowany Mg,, Olimp
    http://www.sfd.pl/NOWO%C5%9A%C4%86_OLIMP_CHELA_MAG_B6-t319496.html
    Zaobserwowałam wydłużenie FL o jakieś 2-3 dni.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Chyba nie ma takich preparatów, które mają jednocześnie dużo witaminy B6 i magnez. Też pytałam w aptece i w końcu kupiłam osobno. Mg + B6 mają tylko tyle B6, żeby ułatwiała wchłanianie magnezu. Swojego czasu zapisałam się na newsletter z kursem NPR ze strony "Szansa spotkania". Mam to wydrukowane. Wczoraj znalazłam, że zalecają właśnie łykanie osobno B6 i Mg w celu poprawy lutealnej.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Przydał Ci się ten kurs?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Przydał się. Jeśli chodzi o metody objawowo-termiczne to są tam takie podstawy, dobre na początek. Jest trochę ciekawych rzeczy, bo są też wypowiedzi ginekologa. Niektóre wypowiedzi nauczycieli trochę mnie irytowały.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    W Tlenie był też spam 28dni.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Ja brałam MgB6 półtora cyklu i w tym pierwszym pełnym wydłużyła mi się fl z 10 do 12 dni za to w następnym mam problem ze śluzem. Jak do tej pory był modelowy, tak w tym cyklu za cholere nie mogę dojść jaki śluz jest :( jak nie urok to...
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    Ja też w tym cyklu biorę MGB6 i mam wrażenie, że śluz mi się pogorszył. Nie ma przejrzystego ani rozciągliwego :sad:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Dziewczyny ja trzeci cykl biorę witaminę B6 w dawce 60 mg dziennie. W aptece można kupić samą witaminę B6 w tabletkach (dawka 50 mg). Ja ją popijam MG, który kupuje w formie tabletek musujących i muszę przyznać, że na prawdę widzę efekty. Natomiast rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem ginekologiem, który niestety w tej kwestii okazał sie totalnym ignorantem. Pewnie gdyby nie był dobrze wychowany to by mnie wyśmiał. Stwierdził, że nigdy nie słyszał o jakimkolwiek wpływie witaminy B6 ani Mg na płodność i nie widzi związku ani sensu ich braniu :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Robię dokładnie tak samo jak Ty, Kokieteria, tyle, że biorę więcej witaminy B6, bo aż 150 mg.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Tak samo seksuolog w audycji "Kochaj się długo i zdrowo" nie wiedział nic o wpływie diety na śluz szyjkowy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Dlatego tym bardziej doceniam, że istnieje to forum :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorBer1987
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny ;) My z mężem próbujemy już od jakiegoś pół roku i ciągle nic. Wcześniej brałam 2 lata tabsy więc wiem trzeba troszeczkę czasu na to aby wszystko wróciło do normy, ale ostatnio zaczynają minie martwić moje krótkie fazy lutelanej (od9 do 11 dni) i cykl mam od 24 do 28 dni. Przeczytałam właśnie o tym braniu magnezu z wit.B6 i tego pozytywnych skutkach. Zaczynam brać Magnum Forte 375mg. Mam nadzieję, że pomoże i doczekamy się dzidziusia. Co do obserwacji to prowadziłam ją przez 6 cykli, troszkę się zniechęciłam tymi wynikami :cry: i teraz jej zaprzestałam, było to dla mnie trochę stresujące po pewnym czasie. Zdaje się na los:bigsmile:. Czy którejś z Was magnez pomógł w zajściu w ciążę??
    -- g]http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3msrqx5fbc.png[/img][/url]g]http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w9n735s5eicw3.png[/img] [/url][url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c
    •  
      CommentAuthoramarena
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Zaczęłam brać wit B6 od tego cyklu. Poza tym zwykle przyjmowałam mg+B6 ale to są za małe ilości witB6 by mogły działać. Biorę więc już 14 dni, widzę zdecydowaną różnicę w śluzie, a właściwie to tego śluzu nie widzę wcale :confused: Taka sytuacja będzie się utrzymywać przez cały czas brania B6 ? Skoku tempki na razie nie było, ale u mnie owulka, zanim zaczęłam brać b6, była w okolicach 17 dc, tak więc na razie w tej kwestii raczej nic się nie zmieniło. Mam krótkie cykle 25 dni i krótko po owulacji pojawiają się plamienia. Mam nadzieję, że wit B6 przedłuży fazę lutealną.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Mg wysusza śluz, ale B6?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    amarena a badałaś sobie progesteron? nie widzę Twojego wykresu , ale jeśli sie starasz i nawet zajdziesz a masz za niski to możesz szybko poronić...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Najlepszym sposobem na wydłużenie fazy lutealnej jest zajście w ciążę :updown:

    A tak serio - zdrowy tryb życia.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Proponuję jeść grejfruty od dnia skoku temperatury. Najlepiej codziennie. Ja przez to w sezonie zimowym mam zawsze dłuższe cykle. Teraz się ograniczam (choć baaardzo lubię) bo idę "na ilość" cykli :wink:
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeNov 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja cały czas biorę magnez i nie zauważyłam żadnego wpływu na długość fazy lutealnej, które przeważnie mam 11 dniowe.Od tego cyklu zaczęłam zażywać witaminę B compl.. Zobaczymy co z tego wyniknie.
    *esteban* z tymi grejfrutami to mnie zdziwiłaś. A że lbię te owoce, zaraz sobie jednego zjem...mniam
    -- ,
    •  
      CommentAuthoramarena
    • CommentTimeNov 13th 2011 zmieniony
     permalink
    W tym cyklu owulkę miałam w 15 dc, ale za to dzisiaj dostalam @ co oznacza, ze mialam cykl 25 dniowy i tylko 9 dniową faze lutealna :confused:
    Eveke: Mialam przepisany Orgametril, ale gin kazala mi go brac na plamienia, ktore mam mniej wiecej na tydzien przed wystapieniem @
    Chcialam, zeby ginekolog przepisala mi luteine zamiast orgametrilu, ale stwierdzila, ze ten bedzie lepszy. Odzywiam sie zdrowo, nie mam stresow, badania mam w porzadku, sama juz nie wiem
    No i mam pytanie, czy branie orgametrilu po wystapieniu owulki (okolo 16 dc) przedluzy faze lutealna i jednoczesnie bede mogla zajsc w ciaze ?
    • CommentAuthorNiezalogowana (nowa na forum)
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Witam.
    Obserwuję swoje cykle od dawna i od pewnego czasu mam problem z fazą lutealną. W wakacje miałam trochę stresów i nieregularnego trybu życia. Potem się zaczęło, najpierw okres mi się skrócił z 5 do 2 dni, uregulowałam trochę tryb życia i się poprawiło po dwóch cyklach. Potem zaczęłam przyjmować magnez+B6 i znowu mierzyć temperaturę, okazało się że faza lutealna ma długość prawidłową 14 dni, temperatura wzrasta prawidłowo ale długość okresu dalej została dwa dni i lekkie plamienia. W kolejnym cyklu faza lutealna trwała 15 dni ale pojawiał się w w niej śluz wyglądający jak płodny. W kolejnym cyklu faza lutealna trwała 16 dni ale dalej był ten śluz. Miesiączka już się wydłużyła i trwa 4 dni. W ostatnim cyklu zaczęłam przyjmować olej z wiesiołka i ostatnio ten śluz o właściwościach płodnych w f.l. był tylko raz i niedużo, już myślałam że wszystko jest dobrze a tu okazało się że pierwszy dzień w którym spadła mi temperatura pojawiło się brązowe ciemne plamienie. Teraz mam już normalną miesiączkę. Dalej przyjmuje magnez i olej z wiesiołka 2 kapsułki dziennie.

    Nie wiem czy powinnam się martwić tym, ale chciałabym niedługo mieć dziecko i zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić. Chciałabym uniknąć leczenia hormonalnego więc bardziej mnie interesują naturalne sposoby.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Podzielę się informacją. W poprzednim cyklu, od 16 dnia - było to jeszcze przed szczytem i skokiem zaczęłam brać codziennie OLEJ LNIANY. Do tego zmieniłam magnez na chelat i dodatkowo witaminy B. I jestem pozytywnie zaskoczona, bo myslałam, że to potrwa, a już jest efekt - moja lutealna to 16 dni! Nigdy przez kilka lat takiej nie miałam!Wyjątkowo było 14 dni, ala częściej 12. Olej biorę dalej - zobaczymy jak na fazę pierwszą zadziała. Liczę, że taka lutealna mi zostanie.
    ps - tym bardziej jestem zaskoczona, bo po porodzie, karmię, miałam jeszcze krótkie lutealne - 8-9 dni. A z tym olejem natychmiast taki efekt:) POLECAM!
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    moja lutealna po doppleherz magne forte wynosiła 19 dni XD
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    MsFuggy: moja lutealna po doppleherz magne forte wynosiła 19 dni XD
    szok
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 5th 2014 zmieniony
     permalink
    prawda?:D Nawet nie masz pojęcia jakiego stracha miałam, akurat w tamtym cyklu nie współżyłam, więc nie miałam wątpliwości, że ciąża, czy coś .. ale w sumie myślę,że już tak długa mi się nie powtórzy (oby) :) Ale doppleherz ma jeszcze 300mcg kwasu foliowego, kilka wit. z grupy B, 400mg magnezu, myślę,że to wszystko się złożyło..i w ogóle :D
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    a w jakiej ilości ten olej? i to tak do czegoś dodajesz czy sam wypijasz?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    magda, przez pierwszych kilka dni piłam po 3 łyżki stołowe rano i wieczorem. Potem około 20 ml dziennie - jedną dawką. Mieszam z sokiem z cytryny, albo sokiem malinowym. Odruch wymiotny z trudem, ale powstrzymuję. Smaku nie ma, ale ta tłustość... No nie jest mi łatwo to przełykać. Ale daję radę;) A to samo zdrowie, więc polecam
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    kurcze, no właśnie nawet jak pomyśle to mam odruch wymiotny, ale muszę coś podzialac, bo mam krótki fl mimo że już niewiele karmie
    --
    •  
      CommentAuthorLorne
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Hej Dziewczyny
    za miesiąc mam wizytę u ginekologa to postaram się to wyjaśnić ale zapytam też Was, macie duże doświadczenie. w Boże Narodzenie odstawiłam dziecko od piersi po półtorarocznym karmieniu. jest kwiecień, trzy miesiące ponad, od tamtej pory mam coraz krótsze cykle... 25 dni a ostatnie dwa 23 dni faza lutealna ok 5 dni. Dodam ze staramy się o poczęcie od pół roku. Liczyłam się z tym ze podczas karmienia nie zajdę w ciążę, teraz odstawiłam dziecko i tak krótka faza lutealna mnie przeraziła. przed ciążą miałam fazę lutealną między 8-10 dni (zazwyczaj 10 dni, cykle 28 dni, krwawienie 5) i zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu gdy zaczęliśmy się starać o dziecko, ale miałam bardzo niski poziom progesteronu poniżej wszelkich norm. Pamiętam telefon od lekarki że mam natychmiast przyjechać na wizytę... ponad pół ciąży duphastan i luteina... zastanawiam się czy tak krotka fl to wynik wracającego do normy organizmu, czy zwiastun jakiś poważniejszych zaburzeń ... zaczęłam brać falvit mama i staram się zdrowo odżywiać, nie chcę sobie zaszkodzić. Ile czasu potrzebuje organizm kobiety po karmieniu żeby się wyregulować?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.