Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornatasza80
    • CommentTimeSep 7th 2007 zmieniony
     permalink
    HEJ.
    MAM PYTANKO,MOZE KTOŚ SIĘ ORIENTUJE.UŻYWAM TABLETEK YASMIN I W PIERWSZYM TYG STOSOWANIA PO 7 DNIOWEJ PRZERWIE ZAPOMNIAŁAM ŁYKNĄC 1 TABLETKĘ.JAKIE SĄ SZANSĘ NA ZAJSCIE W CIĄŻĘ.CZY KTÓRAŚ Z WAS ZASZŁA W CIĄŻ BIORĄC PIGUŁKI
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 7th 2007
     permalink
    malutkie sa szanse :) wiec tak bardzo sie nie przejmuj. oczywiscie staraj sie brac regularnie, to dla Twojego zdroowka:))
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeSep 7th 2007
     permalink
    Witaj Natasza80.
    Może zanim weźmiesz kolejne opakowanie tabletek zapoznaj się z wypowiedzią na dole 1 strony

    To forum jest częścią aplikacji, z której korzystają kobiety (dziewczyny) chcące się dowiedzieć jak działa ich organizm. Uczące się jak rozpoznać okresową płodność i korzystać z informacji wysyłanych przez organizm, w celu świadomego gospodarowania płodnością.
    Zachęcam Cię do spojrzenia na swoją płodność jak na wspaniały mechanizm, właściwość kobiecego organizmu głęboko złączoną z kobiecą naturą.
    Może przykład tak wielu korzystających z możliwości 28dni użytkowniczek, zachęci Cię do innego spojrzenia na dar płodności i rozpoczniesz fascynującą przygodę z obserwacjami?
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2007
     permalink
    Tu rozmawiamy na zbliżony temat:
    Tabletki a ciąża
    Na 28dni są osoby, które zaszły w ciążę w czasie brania tabletek.
    --
    •  
      CommentAuthorbeas
    • CommentTimeSep 9th 2007
     permalink
    ...Może zanim weźmiesz kolejne opakowanie tabletek zapoznaj się z wypowiedzią na dole 1 strony...

    Wypowiedział się gdzieś jakiś autorytet medyczny na ten temat, aby potwierdzić prawdziwość tych zarzutów? (Chodzi mi o to, czy pisze to nieuczciwa konkurencja, czy lek ten jest az tak straszny)
    --
  1.  permalink
    Witaj wg mnie wielu znanych mi lekarzy regyralne przyjmowanie Yasmin czy innych pigulek hormonalnych zupelnie nie jest korzystne ani nawet obojetne cytuje: "dla Twojego zdroowka". Usmieszka nie zacytowalem bo zupelnie mi nie jest do smiechu.
    Wg moich informacji wskaznik nieoczekiwanych poczec wsrod kobiet stosujacych ten preparat czyli tzw indeks Pearla wynosi 0,4 - 0,7 czyli jest kilkukrotnie wyzszy niz w naturalnych metodach rozpoznawania plodnosci. Jesli wsrod tysiaca kobiet dochodzi w ciagu roku do 7 poczec to oznacza ze oczywiscie ze owulacji wystepyje znacznie znacznie wiecej a co za tym idzie w trudnej do oszacowania liczbie przypadkow dochodzi do zaplodnienia i do powstania nowego zycia ktore na skutek dzialania zawartych w preparacie hormonow jest niszczone.
    Jesli idzie o mozliwy wplyw preparatu na zdrowie kobiety to oczywiscie moge podac namiary na wielu np polskich naukowcow i lekarzy oceniajacych dosc jednoznacznie ten wplyw na podstawie badan. Jesli zas chodzi konkretnie o Yasmin to znalazlem taka informacje
    "u niektórych kobiet występuje wysokie ryzyko rozwoju poważnych chorób, grożących czasowym lub trwałym inwalidztwem a nawet doprowadzić do zejścia śmiertelnego. Ryzyko związane ze stosowaniem Yasmin rośnie znacznie, jeżeli pacjentka:
    ˇ pali papierosy
    ˇ ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę lub wysoki poziom cholesterolu
    ˇ ma lub miała zaburzenia układu krzepnięcia, zawał serca, udar, dusznicę bolesną (angina pectoris), raka piersi lub narządów rodnych, żółtaczkę, złośliwe lub łagodne guzy wątroby. "
    To jest opinia pochodzaca z tekstu informacyjnego dla pacjentów, opracowanego dla Yasmin przez amerykańską Food and Drug Agency. Cytuje za strona http://www.antykoncepcja.com.pl/Yasmin.htm a oryginal jest tu http://www.fda.gov/cder/consumerinfo/druginfo/yasmin.HTM
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Pigułka antykoncepcyjna - mało znane mechanizmy działania
    Prawie jak jajnik. Prawie… robi wielką różnicę.

    Nieco kulawe tłumaczenie tekstu angielskiego, ale niektóre zasady działania dobrze opisane.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    Tom_Lukowski mam do Ciebie (ale nie tylko) pytanie - Co wiadomo na temat owej tzw "pigułki mini" jej działanie znam, ale czy obiło Ci sie może o uszy jakie mogą być skutki dla Bobasa który ściąga z mlekiem Mamy hormony całkiem mu nie potrzebne? Ok mama czuje się "zabezpieczona" ale co z dzieckiem - jakie mogą być skutki brania CERAZETTE czy Depo-Prowery dla malca ?

    Wiem że nie ten wątek, nie ten temat itd ale nie chcę zakładać nowego bo mnie nurtują jakieś wątpliwości po ostatnich forumkowych rozmowach. Wiem że i Ty Tomie i Ty Amazonko dysponujecie wiedzą i lekturami do których ja nie mam dostępu a także i czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    Amazonko napraw linka bo sie otwiera to samo okno forum :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    And, 100% dobrze wybrałaś wątek.
    Poprawiłam link, był błąd i film już działa.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    Obejrzałam filmik ... szok :shocked: 1 kobieta traci 1 dziecko w ciągu roku... Muszę się z tym przespać by logicznie skomentować ale póki co jestem wstrząśnięta
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Z tym spółkowaniem to przegięli. Muzyka do kitu. Skąd wzięli to 10-26 %? Szkoda, że nie podano źródła.
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Myślę, że pytanie o skutki przyjmowania hormonów przez karmiącą mamę dla dziecka jest szalenie ważne.
    Te środki jak Depo-Provera czy Cerazett są stosunkowo nowe i na razie chyba trudno stwierdzić. Nawet jeśli są jakieś badania, to niestety są one trudno dostępne. Może Amazonce uda się coś znaleźć. Dziś wiadomo, że nastoletnie córki kobiet, które przyjmowały hormony pierwszej generacji mają skłonność do raka narządów rodnych i różnych problemów nie obserwowanych u ogółu populacji.
    Wyżej wymienione preparaty zawierają zwiększone dawki progesteronu, co może wpływać na maskulinizację dziewczynek. Czyli wzrost cech męskich. Ponieważ struktura progesteronu jest podobna do testosteronu.
    Ale ja myślę, że matka zawsze powinna działać na korzyść dziecka, a nie podejmować ryzyko, które może kosztować dziecko jakikolwiek problemy zdrowotne.
    Doświadczenie wielu użytkowniczek 28dni, które stosowały różne preparaty antykoncepcyjne wskazuje, że reakcje organizmu są różne i różne obserwowane skutki uboczne.
    Skoro nikt w tej chwili nie potrafi w 100% zapewnić, że hormony nie szkodzą dziecku, to czy należy ryzykować? W imię czego? Czy matka raczej nie wybiera bezwzględnej ochrony zdrowia dziecka i nie potrafi poświęcić dla tego dobra jakim jest zdrowie dziecka, jakiś swoich interesów?
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Tłumaczenie kulawe, ale trudno. Lepsze takie niż żadne. Źródło by sie przydało.

    W reklamach pro-anty też nie ma podanych źródeł wszechdobrego działania.
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    A propos szkodliwosci tabletek anty przyjmowanych w czasie karmienia:
    znalazlam niewielka wzmianke o tym, ze "W przypadku karmienia piersia, ustna antykoncepcja hormonalna jest niepolecana, gdyz do mleka matki przenikaja niewielkie dawki steroidow, a ich dzialanie jest rowniez szkodliwe na produkcje pokarmu"

    Tlumaczenie z ksiazki prof. Henri Joyeux, onkologa, zajmujacego sie wplywem hormonow na rozwoj nowotworow.
    Profesor podaje szeroka bibliografie, wszystko opiera na badaniach.
    Szukam dalszych przykladow
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Mama12, zwróć uwagę na anty jedno- i dwukładnikowe. Cerazette i Depo-Provera prawie nie zawierają estrogenów.

    W najnowszej amerykańskiej książce o anty, której autorzy uważają anty za conajmniej zbawienie ludzkości i nie omieszkują zamieścić kilometrowych list zalet wszystkich metod, jest napisane o Depo Proverze:
    Stwierdzono, że nieplanowane ciąże występujące w czasie pierwszego wstrzyknięcia DMPA wiążą się z wyższymi wskaźnikami śmiertelności noworodków i niemowląt, prawdopodobnie z powodu zwiększonego ryzyka ograniczenia wewnątrzmacicznego wzrostu płodu.
    Zalety metody
    (...)
    Kolejna zaleta to odkrycie, że DMPA zwiększa ilość pokarmu u matek karmiących, co stanowi zupełne przeciwieństwo dwuskładnikowej tabletki anty. Stężenie leku w pokarmie kobiecym jest minimalne i nie stwierdzono jego wpływu na wzrost i rozwój niemowlęcia.
    (...)

    W rozdziale o problemach związanych z metodą są opisane działania na kobietę: depresja, zmniejszenie libido, krwawienia, utrata masy kostnej, bóle głowy, mlekotok, przyspieszenie rozwoju raka sutka oraz znaczne opoźnienie powrotu prawidłowych cykli: 6-12 miesięcy. Jeśli @ nie wróci po 18 miesiącach, jest potrzebna dalsza diagnostyka i problem nie jest związany z zastrzykiem. Może nie...
    Wpływ na dalszy rozwój dzieci, po wieku niemowlęcym, już nie zainteresował autorów.
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeDec 9th 2007 zmieniony
     permalink
    And mam pewien klopot z odpowiedzia na twoje pytanie i to nie tylko dlatego ze zwyczajnie nie znamy wszystkich skutkow przenikania hormonow (w tym przypadku progesteronu i jego pochodnych) do organizmu dziecka czy to przez lozysko czy to poznej z pokarmem. Trudno o takie badania bo ci co maja pieniadze sa slabo zaiteresowani a ci co sa mocno zainteresowani nie maja pieniedzy :-(
    Jednak troche danych jest i czasem o nich pisujemy. Tu jednak jest sytuacja inna. Ty mnie nie pytasz co mysle o lykaniu czy przyjmowaniu Provery ty pytasz mnie o swoja corka a ja sobie mysle ze i bez moich wywodow masz w sobie duzo niepokoju o nia, o jej zdowie, jej rozwoj, jej przyszlosc. Nie mam zadnego interesu w tym zeby w jakimkolwiek stopniu ten twoj niepokoj pomnazac. And - to co ja czy ktokolwiek inny pisze o niszczacym dzialaniu srodkow hormonalnych zalecanych czesto niebezinteresownie przez niedouczonych, nieuczciwych lekarzy to moze byc prawda ale nie musi. Jasne, pisze sie i o uposledzeniu endometrium, gruczolow sluzowych szyjki, o wczesnych poronieniach, o nowotworach, zakrzepicy, chorobach ukladu kostnego itp ale ty wbrew temu wszystkiemu masz swoja cudowna corke, ktora rosnie, usmiecha sie i przy tobie czuje sie bezpieczna. Wiele malzenstw ktore odzywia sie wylacznie zdrowa zywnoscia, prowadzi zdrowy tryb zycia w zgodzie z natura latami czeka na dziecko a ty ja masz i ciesz sie z tego a nie wymyslaj coz to jeszcze strasznego moze ja spotkac. Nikt z nas nie cofnie tego co sie wydarzylo nie przesadzalbym z tym rozpamietywaniem przyszlosci. Jutro rozpocznie sie nowy dzien i wazne by skupic sie na tym by go nie sknocic, a przeszlosc o tyle jest wazna ze pozwala wyciagac wnioski dla siebie i dla innych szczegolnie moze dla tych najblizszych. Jesli widzisz ze robilas jakies bledy to sie nie zadreczaj ale dziekuja za to ze potrafisz to widziec i ocenic - wielu ludzi widzi swoja glupote w poznej starosci a sa moze i tacy ktorzy nie dostrzega jej nigdy...
    Pozdrawiam cie cieplo tego niedzielnego wieczora. Ucaluj ode mnie swoja core :-))))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Dziękuje Tom za całuski.
    Tu nie chodzi tylko o mnie, moje czarne myśli i zadręczanie się było jest i będzie i pewnie nie raz będę sie na siebie wściekać za to co było i nie raz będę przez to płakać... Tak czasu nie cofnę ale są Babeczki które może dzięki większemu doinformowaniu nie popełnią takiego błędu i nie zaufają ślepo lekarzowi.

    Nie pytam co myślisz o łykaniu tabletek, bo już na ten temat czytałam, Twoja rola życiowa katolickiego doradcy mówi sama za siebie i odpowiedź już znam. Bardziej mnie interesuje ta druga, mało znana strona tabletki czy innego "anty" chemicznego, ta taktownie przemilczana przez lekarzy i twórców tej "rewelacji"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Info z AM w Wawie:

    Działanie antykoncepcyjne dwuskładnikowej tabletki anty:

    * wysoka skuteczność (wskaźnik Pearl’a 0,01-0,54)
    * wygodne w użyciu, nie wymagające żadnych czynności wykonywanych “tuż przed”
    * odwracalny już w następnym cyklu efekt antykoncepcyjny
    o jednak z uwagi na możliwość wystąpienia mnogich owulacji oraz wadliwych zygot, zgodnie z zaleceniami WHO próby zajścia w ciążę należy podejmować dopiero po wystąpieniu co najmniej jednej własnej miesiączki.

    (...)
    POWIKŁANIA I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

    Może się także zdarzyć, że mimo starannego doboru tabletki i monitorowania jej stosowania wystąpią powikłania.

    (...)
    WTÓRNY BRAK MIESIĄCZKI (tzw. post-pill amenorrhea)

    U około 10% kobiet po odstawieniu doustnej złożonej tabletki antykoncepcyjnej może nastąpić zatrzymanie miesiączkowania; na czas dłuższy niż 3 miesiące obserwowano w przypadku 3,3%, a powyżej 6 miesięcy u 1,8%. Dolegliwość ta dotyczy głównie młodych kobiet poniżej 24 rż., z predyspozycjami do zaburzeń miesiączkowania.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    odwracalny już w następnym cyklu efekt antykoncepcyjny :rolling::rolling::rolling:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2007
     permalink
    • CommentAuthorkasiula1
    • CommentTimeDec 25th 2007
     permalink
    witam. Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Osobiście mi się to nie podoba, ale boję się zajść teraz w ciążę. We wrzesniu biorę ślub, i chce z ciążą poczekać do ślubu. Ale boje się że po odstawieniu tabletek będę miała z tym problemy, ponieważ nie znam swojego cyklu, gdyż od dawna biorę tabletki. A jak pamiętam to zanim zaczęłam brać tabletki (bądź gdy zrobiłam przerwę) miałam bardzo nieregularne miesiączki. Czy to nie czas aby odstawić tabletki i zacząć obserwować swój cykl??
  2.  permalink
    kasiula1 według mnie to jak najlepszy czas aby przestać brać tabletki.. ja przestałam brać je w październiku.. ostatnio w sumie troszke rozmawiałam z moim facetem na temat dziecka i wiem że dobrze zrobiłam tym bardziej że mój cykl rozregulował się na maxa..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    kasiula, po odstawieniu tabletek nie musisz zaraz zachodzić w ciążę, lecz możesz skutecznie planować rodzinę bez stosowania niepotrzebnych i silnie ingerujących w organizm środków.
    Każdy czas na odstawienie zbędnych hormonów jest dobry. :-) Tu znajdziesz wiele osób w podobnej do Twojej sytuacji: po odstawieniu tabletek i prowadzących samoobserwację. Samoobserwacja pomoże Ci w śledzeniu Twojego powrotu do zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    Kasiula, popieram Amazonkę, sama odstawiłam pigułki grubo przed ślubem. Myślę, że warto było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorapt1977
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    ZANIM SIĘGNIESZ PO KOLEJNE OPAKOWANIE TABLETEK I BĘDZIESZ SIĘ ZASTANAWIAĆ CZY PRZYPADKIEM W CZASIE ICH BRANIA NIE ZASZŁAŚ W CIĄŻĘ, TO WEŹ POD UWAGĘ FAKT, ŻE CIĄŻA + TABLETKI TO FATALNE POŁĄCZENIE DLA ZDROWIA DZIECKA. JEDNĄ Z POWAŻNIEJSZYCH KONSEKWENCJI JEST NIEDOROZWÓJ POCHWY U DZIEWCZYNEK. PO PORODZIE LEKARZ CI POWIE, ŻE DZIECKO JEST ZDROWE. PO 20 LATACH KONSEKWENCJE BĘDĄ OPŁAKANE- WYRZUTY SUMIENIA NIE DADZĄ CI SPAĆ , ŻE ZNISZCZYŁAŚ DZIECKU ŻYCIE.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ciekawe, że wcześniej seksedukatorka podważa wiedzę ginekologa (w sumie ciekawe, ja do tej pory nigdy nie miałam usg, a tu usg przy anty postkoitalnej), a potem wali nt. "owulacji w chwili stosunku".

    Szkoda mi dziewczyny, bo widać, że się z ciążą nie godzi... No ale cóż - ścieżki życia częśto się z czasem prostują.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Hej, zajrzyjcie tam ponownie. Zdaje się, ze coś ubyło???
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    W wątku o ciąży na Postinorze były tylko 2 wypowiedzi: matki i Anki. Anka skróciła swoją wypowiedź?
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    To chyba że mi sie pomyliło z podobnym
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Wg mnie użytkownik Anka obcięła komentarz .
    --
    • CommentAuthorczesiowa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Właśnie dlatego nie biorę tabletek. jak czytam niektóre posty to aż się włos jeży...wolę metody naturalne np komputer cyklu
  3.  permalink
    tipsiara: oczywiscie staraj sie brac regularnie, to dla Twojego zdroowka:))

    Ratunku.

    Czesiowa, komputer cyklu opiera się na "kalendarzyku" (często), a testery płodności zawodzą (przetestowałam jeden i jest do bani). Naprawdę, skrupulatna samoobserwacja i znajomość określonej metody wystarczą!
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Nudzą mnie te reklamy "komputerów cyklu".
    --
    •  
      CommentAuthorRosalena
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja tez uzywam tabletek Yasmin, bo na metodach naturalnych zaszlam ponownie w ciąże, którą niestety poroniłam. To było 2,5 roku temu i od tamtego czasu biore antykoncepcyjne. Niestety ten cykl jest wyjatkowo niepokojący, mimo, ze biore te tabletki regularnie. Zamiast okresu dostalam tylko brudnego plamienia. Mam mdłosci, temperatura mierzona w pochwie utrzymuje sie na wysokosci 37,1/ 37,2. Mam tez mocne parcie na pecherz, choc nie mam zapalenia pecherza. Zamierzam zrobic test ciązowy.

    Chetnie pogadalabym z osobami, ktore są tutaj na wpadce z Yasmin.- zmieniam na nieplanowaną ciąże :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Z tego co się zdążyłam w ciągu kilku lat pobytu na tym portalu to raczej nie znajdziesz tutaj partnerek do rozmowy. Chociaż próbowac możesz, jeśli chcesz. Widzisz, tak się składa, że ten portal grupuje raczej kobiety zorientowane na metody, które sprawiły, że zaszłaś w ciążę - jak sama twierdzisz. Jeśli, ktoś tutaj używa antykoncepcji hormonalnej to z pewnością nie z lęku przed ciążą. Tutaj mówi się raczej o nieplanowanym poczęciu. "Wpadka" to takie brzydkie słowo, fuj!
    Ach co to znaczy: "być tutaj na wpadce po Yasmin"?



    Cynizm mam wrodzony, rośnie z wiekiem, nie potrafię z tym walczyć...
    :shamed:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Ja wiele lat stosowałam tabletki, w tym Yasmine. Nie wpadłam.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorRosalena
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    nie odczuwam leku przed ciaża, po prostu nie umiem sie skutecznie obserwowac, na tyle by nie zajsc w ciaze. moje warunki pieniezne nie pozwalaja na drugie dziecko, nie moge ryzykowac.

    pierwsze tabletki bralam 13 lat, po odstawieniu szybko zaszlam w nieplanowana ciaze. syn jest moim najwiekszym szczesciem, ma 4 lata.

    potem poltroa roku probowalam sie obserwowac i tez zaszłam. poroniłam w 6tc. miałam dosyc.

    a na forum jestem od 2007 roku, wiec zauwazyłam tutejsze tendencje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Tak, jedna słuszna prawda.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Każdy ma taką prawdę na jaką go stać i jaką jest w stanie znieść.
    EOT
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorRosalena
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    ? o co Wam chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    O jakie nieporozumienie chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    eksantykpo: efektywność terapii,

    Sorry bardzo, ale o jakiej terapii mówimy? Co leczą te dwa preparaty?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Może to jest to nieporozumienie? :D
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Rzecznik prasowy wycofał się ze swoich twierdzeń.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.