Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    hajduczek tylko jedno z was - ale nie wiem jak to jest przy zmianach
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    jak to mówia "bez wódki nie robierzesz" niby prosty i oczywisty ten kodeks pracy ale życie stwarza wiele wariantów a kazdy ciągnie w swoja stronę aby jemu nie działa się krzywda ;)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    podpisuję się pod tym stwierdzeniem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 16th 2006 zmieniony
     permalink
    dziewczyny czy to prawda że likwidują becikowe ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    coś słyszałam że podobno mają zlikwidować ale jeszcze nic nie jest pewne. dlatego zaraz po zobaczeniu szczęśliwych II kreseczek warto dodatkowo sie ubezpieczyć i z tego tytułu "wysępić" parę groszy dla dzieciaczka (tylko należy pamiętać o okresie wyczekiwania)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    skarbel jak coś ustalą daj znać, podobnie z urlopami m. może zlitują się i wydłużą
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    coś mi sie wydaje że teraz nie maja do tego głowy, ale może sie mylę
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Nowe wydłużone urlopy macierzyńskie:
    1. Przy pierwszym dziecku - 18 tygodni
    2. Przy każdym następnym - 20 tygodni
    3. W przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka podczas jednego porodu - 28 tygodni
    4. Dla osób, które adoptują lub przyjmują do rodziny zastępczej dziecko w wieku do 7 lat - 18 tygodni
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    JEMMA a ten dodatek 400 zł na urlopie wychowawczym to komu się należy?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeOct 19th 2006
     permalink
    Tadinda musisz spełnić kryterium dochodowe do zasiłku rodzinnego, 400 zł to dodatek do tego zasiłku. więcej informacji w zakładce wiki
    --
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 19th 2006
     permalink
    Dzięki :)
    • CommentAuthorDismon
    • CommentTimeOct 21st 2006
     permalink
    cześć,

    mam pytanie. Moja teściowa jest na zwolnieniu lekarskim, które kończy się jej pod koniec listopada - wykorzystuje wtedy magiczne 182 dni. Czy gdyby zaczęła chorować na coś innego po tych 182 dniach to będzie się liczyło na nowo ?

    i jeszcze jedno - czy przejście na zasiłek macierzyński z L-4 jest automatyczny po urodzeniu dziecka czy musze coś dodatkowe wypełniać dla ZUS/pracodawcy ???

    z góry dziękuję za pomoc
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 21st 2006
     permalink
    1. Jeżeli pomiędzy tymi zwolnieniami nie będzie żadnej przerwy, okresu zasiłkowego nie liczy się na nowo, natomiast jeżeli pomiedzy tymi zwolnieniami będzie chociaż 1 dzien przerwy podczas któregego teściowa będzie świadczyć pracę, magiczne 182 dni liczy się na nowo :)

    2. Przedkładasz pracodawcy zaświadczenie lekarskie stwierdzające przewidywaną datę porodu (jeżeli idziesz na macierzyński 2 tygodnie przed planowanym porodem) i skrócony odpis aktu urodzenia dziecka po rozwiązaniu. Dokumentację do ZUS sporządza pracodawca.
    • CommentAuthorDismon
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    Jemma - dziękuję serdecznie za odpowiedź:):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    proszę :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    A od kiedy jestem chroniona jako kobieta w ciąży? Czy od momentu, gdy dostanę zaświadczenie od ginekologa, że jestem w ciąży?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    Teoretycznie od dnia złożenia pracodawcy zaświadczenia od lekarza dukumentującego stan ciązy. Praktycznie, nawet jeżeli pracodawca wypowiedziałby tobie umowę o pracę nie więdząc, że jestes w ciązy, a ty później przedłozyłabys zaświadczenie, że w momencie wypowiedzenia w ciąży juz byłaś, nie mógłby ciebie zwolnić.
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    Dzięki, więc mogą mi już na fiukać :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    hehe, nom
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    Chociaż ja to mam inny stres, powinnam odejść, bo mi nie zapłacili za wrzesień i w firmie nie ma kasy, ale nie wiem, czy jak teraz wypowiem z winy pracodawcy, to wrazie czego czy ZUS mi wypłaci 100 % chorobowego.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    lepiej iść na zwolnienie chorobowe, tylko 33 dni płaci pracodawca, potem juz ZUS; nie pracujesz a masz 100% wynagrodzenia
    •  
      CommentAuthorTadinda
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    no tak właśnie planuję, tylko potrzebuję tego zaświadczenia o ciąży.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    możesz na zwolnienie iść od razu, wypłacą ci 80%, a po przedłużeniu zaświadczenia od lekarza dostaniesz wyrównanie
  1.  permalink
    to ja mam pytanko!
    pracujemy z żoną na umowe zlecenie i zona placi tez dobrowolnie ubezpieczenie zdrowotne...zabieraja jej z wyplaty kazdego miesiąca...czy jesli byla by w ciazy moze liczyc w tym przypadku na jakies swiadczenia jak macierzynski czy wychowawczy? czy raczej przy takiej umowie jest to niemozliwe??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    Wszystko zależy od tego, czy żona podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu (nie zdrowotnemu). Jeżeli tak, otrzyma z ZUS zasiłek macierzyński. Nie przysługuja jej natomiast uprawnienia pracownicze, regulowane w Kodeksie pracy, np. urlop macierzyński, wychowawczy czy ochrona zatrudnienia.

    Warto jednak się zastanowic, czy świadczona praca nie nosi znamion umowy o pracę.
    (zgodnie z art. 22 Kp):
    § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
    § 1(1). Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy. § 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Jemma może już padło takie pytanie, ale tyle tych postów [i przyznam, bez bicia :wink:, że nie chce mi się tego wszystkiego czytać] ... otóż pracuję już w jednym zakładzie ponad rok czasu, ale dopiero od 1.09.2006 dostałam aneks, że pracuję na 3/4 etatu [a dotychczas pracowałam na 1/2 etatu]. Umowa kończy mi się z końcem tego roku kalendarzowego, powiedz mi jakie prawa mi przysługują i jeśli ta trzecia umowa [którą bym dostała] była na czas nieokreślony to mam prawo do macierzyńskiego i wychowawczego - aż wstyd przyznać, ale jestem zielona w tej kwesti. Opłacam też sobie ubezpieczenie indywidualne i grupowe w pracy. Jak będziesz miała chwilkę to odpisz - cmokaski :kissing:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Izunia tu są wszystkie pytania zadawane do tej pory na forum. Łatwiej tak szukać.

    Jeżeli, po zakończeniu 2 umowy na czas okreslony, podpiszą z tobą umowę na czas nieokreslony to nabędziesz prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego; ale wcale nie muszą z toba podpisywać nowej umowy, poniewaz kobiecie w ciąży przedłuża się umowę na czas okreslony (poza małymi wyjątkami) do dnia porodu.

    Ubezpieczenie, które opłacasz dodatkowo w pracy uprawni cie zapewne do jednorazowej wypłaty z okazji urodzenia dziecka (musisz się sama dowiedzieć ile to bedzie, bo jest to indywidualnie okreslane u każdego z ubezpieczycieli); twój mąż również mógłby dostać jakies pieniążki z tego tytułu, gdyby sam również był ubezpieczony.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Jemma dzięki wielkie - teraz to faktycznie jakoś przejżyście :bigsmile:
    • CommentAuthoreuralita
    • CommentTimeNov 6th 2006
     permalink
    Witam!
    Mam pytanie;otoz mamy z mezem w planach drugiego dzidziolka w przyszlym roku.Jak juz pisalam we wczesniejszym poscie jestem obecnie na wychowawczym(platnym) do grudnia przyszlego roku.Jestem zatrudniona na 1/2 etatu i planowalam zrobic to w ten sposob,ze jezeli udaloby sie zajsc w ciaze we wrzesniu to do konca grudnia bylabym juz w trzecim miesiacu,a pozniej wrocic do pracy np na 4m-ce(oczywiscie fikcyjnie,bo pracodawca zgodzilby sie na cos takiego)a pozniej isc na zwolnienie lekarskie,tylko chcialabym aby przed powrotem do tej pracy pracodawca przeniosl mnie na pelny etat,czy jest to mozliwe?Zalezy mi na tym aby miec troszke wyzsze chorobowe i macierzynski.Czy ZUS moze sie do mnie o cos takiego przyczepic.Z gory dziekuje za odpowiedz.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 6th 2006 zmieniony
     permalink
    ZUS bywa czepialski i może zakwestionować słuszność podwyższenia etatu i wynagrodzenia a co za tm idzie obniżyć świadczenia przez niego wypłacane. Możesz jednak zaryzykować. Na jednym z portali internetowych znalazłam taką opinię: (odnośnie niekorzystnej decyzji ZUS w sprawie wypłaty wyższego macierzyńskiego)

    "W ciągu 14 dni od daty otrzymania decyzji przysługuje odwołanie do sądu pracy. Zdaniem Portalu Kobieta i prawo warto odwoływać się do sądu pracy, jeśli ZUS bezzasadnie odmawia nam świadczeń. Umowa o pracę zawierana jest z pracodawcą przy korzystaniu z generalnej zasady poszanowania swobody umów wynikającej z prawa cywilnego. Strony takiego stosunku prawnego mają prawo w granicach obowiązującego prawa dowolnie kształtować swój stosunek prawny. Oznacza to, że o ile ich kontrakt zostaje zawarty zgodnie z prawem i wymogami przewidzianymi dla danego typu umowy, to nie można go kwestionować. Jednocześnie działania zmierzające do kontrolowania pracodawców zatrudniających kobiety ciężarne mogą być uznane za dyskryminację ze względu na płeć a także działania naruszające godność pracownika - kobiety. Bo przecież nikt nie kontroluje pracodawcy zatrudniającego mężczyznę, którego partnerka czy żona jest w ciąży. W stosunku do ZUS nie można dochodzić roszczeń związanych z dyskryminacją w sądzie pracy. Zakaz dyskryminacji wynika jednak z ogólnego zapisu konstytucyjnego mówiącego o tym, że kobieta i mężczyzna mają równe prawa."
    źródło: Kobieta i prawo

    Kwestia jest tylko taka, czy będziesz miała dość siły i ochoty spierać się z ZUS w tej sprawie.
    • CommentAuthoreuralita
    • CommentTimeNov 6th 2006
     permalink
    Jemma a moze byloby lepiej gdybym po zakonczeniu wych. zmienila prace i tam od razu byc na pelnym etacie,tylko na zasadach jak wyzej pisalam?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2006 zmieniony
     permalink
    to dobry pomysł :smile:, właściwie nie chodzi tu tyle o etat, co o wyższe wynagrodzenie
    • CommentAuthoreuralita
    • CommentTimeNov 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz i jeszcze jedno,naprawde juz ostatnie pytanie:)
    czy jesli urodze dziecko podczas urlopu wychowawczego,to czy nadal przysluguje mi ten urlop razem z macierzynskim i co jesli pracodawca by mnie zwolnil zaraz po porodzie,to czy macierzynski przysluguje mi nadal?

    Dzieki za cierpliwosc:)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    podczas urodzenie dziecka w trakcie urlopu wychowawczego ulego on przerwaniu na poczek macierzyńskiego a następnie po macierzyńskim znów ewentualnie wracach na wychowawczy na poprzednie dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    euralita możesz zadawać nawet 10 pytań dziennie :smile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 16th 2006
     permalink
    Jemma mam pytanie, moja siostra szuka pracy, ma 36 lat, jesst po liceum handlowym , wg mnie żeby szukac pracy juz powinna sobie zrobić książeczkę z sanpidu, czy wiesz jak wygląda to wyrabianie dokumentu i jak długo jest ważny?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 16th 2006 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, a ja mam pytanie: lekarz skierował mnie ma wyniki, labolatorium czynne od 8.00, więc spóźnię się do pracy o jakieś 3 godzieni (muszę jeszcze dojechać). Czy z uwagi na to że spodziewam się dziecka przysługuje mi zwolnienie na te parę godzin żeby zrobić badania czy muszę te godziny odrobić, albo wziąść w tym dniu urlop????:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 16th 2006
     permalink
    Iwa mnie kadrowa powiedziala ze jezeli badania nie mozna wykonac poza godzinami pracy to mam tylko zglosic ze przyjde pozniej, bo przysluguje mi na czas badan zwolnienie z pracy bez zadnych godzin do odrobienia
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 16th 2006 zmieniony
     permalink
    ale muszę dostarczyć zaświadczenie o ciązy, czy nie???
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 16th 2006
     permalink
    ja bylam wczesniej na L-4 i tam juz było zaznaczone że to z powodu ciąży, więc myśle ze lepiej pogadaj z kadrową
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 16th 2006 zmieniony
     permalink
    Myszorka książeczka SANEPID jest wydawana przez Stację Sanitarno-Epidemiologicznej właściwą ze względu na miejsce zamieszkania. Niestety nie wiem ile jest ważna taka książeczka, napewno uzyskasz taką informację tam, gdzie takie książeczki są wydawane.

    IWA o zwolnieniu na badania jest tutaj i tutaj i tutaj
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 29th 2006
     permalink
    moj facet ma nowa prace. same nocne zmiany i to 6dniw tygodniu!! wydaje mi sie ze pracodawca nie ma prawa do tego?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 30th 2006 zmieniony
     permalink
    proszę podać więcej danych dotyczących tej pracy - łatwiej wówczas będzie odpowiedzieć
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 30th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeDec 6th 2006 zmieniony
     permalink
    w końcu weszła w życie zmiana kodeksu pracy m.in wydłużająca urlopy macierzyńskie - szczegóły w zakładce wiki
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotka
    • CommentTimeDec 6th 2006
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    jak wygląda sprawa "becikowego"? Słyszałam (nie wiem czy to prawda) że od stycznia ma nie być...:cry:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeDec 6th 2006
     permalink
    w ośrodkach pomocy jeszcze nic tego nie wskazuje - wypłacają dalej i bedą. jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska jedynie pogłoski - zobaczymy co z tego wyjdzie. nie ma się co martwić na zapas :wink:
    --
    • CommentAuthoredytka-s
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    powiedzcie mi czy dobrze mysle
    mam umowe na 1/4 etatu od 2 stycznia do 31 grudnia 2007, wczesniej też miałam na 1/4 od wrzesnia do grudnia 2006
    jestem w ciąży drugi miesiąc, teraz tak na umowie mam 250 zł brutto na reke dostaje więcej ale nie mam tego udokumentowane pracuje tez wiecej bo 7 godzin dziennie. czyli jak pójde na jakies chorobowe a potem na macierzyński to bede dostawac tytko te 250 brutto tak?? a powiedzcie mi jeszcze kto wypłaca takie chorobowe mój szef czy zus bo jak mój szef to nie mam co na to liczyć, i mam rozumiec że nie może mnie zwolnic wczesniej niz na koniec roku tak?? nawet jak pójde na chorobowe
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    jezu ale wyzysk, gdzie ty pracujesz kobieto ?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    edytka-s niestety chorobowe i macierzyński będziesz miała w takiej niskiej wysokości, więc pewnie z 200 zł na rękę; chorobowe do 33 dnia płaci pracodawca, potem ZUS

    możesz zaskarżyc pracodawcę do Sądu Pracy, że pracujesz na pełen etat a umowę masz na 1/4, nie możesz wtedy dostawać mniej niż wynosi minimalna płaca (899,10 zł w 2006 i 936,00 w 2007)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.