Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    mi sie najbardziej podoba ten punkt "Oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym wszystkich członków rodziny za 2013 rok."
    czyli, ze co? mam im zadeklarowac, ze przykladowo na lewo dorobilam sobie tyle a tyle?
    -- ;
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Dochód nieopodatkowany wg art.3 pkt 1 lic. C z ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych jest to inny dochód niepodlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych.
    Najczęściej występujące dochody nieopodatkowane to np.
    alimenty
    zaliczka alimentacyjną określona w przepisach o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej
    świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów tj. fundusz alimentacyjny
    dochody uzyskane z gospodarstwa rolnego
    zasiłki chorobowe określone w przepisach o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych
    dochody uzyskiwane za granicą Rzeczypospolitej Polskiej, pomniejszone odpowiednio o zapłacone za granicą Rzeczypospolitej Polskiej: podatek dochodowy oraz składki na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne
    ekwiwalenty pieniężne za deputaty węglowe określone w przepisach o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe"
    dodatki za tajne nauczanie określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. nr 97, poz. 674, z późn. zm.)
    należności pieniężne otrzymywane z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym osobom przebywającym na wypoczynku oraz uzyskane z tytułu wyżywienia tych osób
    kwoty diet nieopodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich
    pomoc materialną o charakterze socjalnym określoną w art. 90c ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz pomoc materialną określoną w art. 173 ust. 1 pkt 1, 2 i 8, art. 173a, art. 199 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 i art. 199a ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym;
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    ok, to juz wiem co mieli na mysli.
    ja mam alimenty, ale do alimentow chca wyrok sadu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę mniej więcej wyliczyć wysokość zasiłku za L4 płatne 100% z takiego okresu:
    - od 01.01.2015 do 11.03.2015 byłam na L4
    - od 12.03.2015 do 26.04.2015 urlop zaległy
    - od 27.04.2015 do 31.12.2015 urlop wychowawczy.

    Jeśli L4 byłoby od 01.01.2016 to jak wyliczyć średnią? Pensja stała, bez składników zmiennych.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    Mam pytanie,jesli urlop macierzynski rozloze sobie na platne 100% potem 80% czy rzeczywiscie bede dostawala 100% mojej wyplaty czy to tez jakos inaczej liczone jest?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    100 i 60.
    jesli masz jakies premie to bedzie to wiecej niz 100% wyplaty.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    Mam premię...100zł jeśli w miesiącu choruje nie dłużej niż 2 tygodnie:tongue:
    a jeśli dostałam podywzkę miesiąc przed odejściem na L4 też się liczy?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    tez sie liczy, ale liczy sie srednia z ostatnich 12 miesiecy przed pojsciem na chorobowe, wiec podwyzka bedzie sie wliczala proporcjonalnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    Zebra, skoro masz pensję stałą, bez premii i bez żadnych zmian jej wysokości, to w praktyce będziesz miała podstawę liczoną od kwoty takiej, jaką masz w umowie. (bez wchodzenia w szczegóły).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    Dzięki Dżasti :smile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    To teraz dwie sprzeczne informacje są. Mi też wydawało się, że liczy się średnia z ostatnich 12 miesięcy. Nawet dowiadywałam się w pracy ze względu na to, że była możliwość, że obejmie mnie podwyżka w trakcie macierzyńskiego. No i dowiedziałam się, że właśnie średnia z ostatnich 12 miesięcy sprzed l4 jest liczona. A to przeczy temu co Dżasti napisałaś.
    --
  1.  permalink
    A co jest w przypadku kiedy od 15 kwietnia byłam na zwykłym chorobowym,a od 10 lipca jestem na chorobowym ciazowym.
    Umowa kończy mi się w grudniu a termin porodu przypada na koniec lutego. Dostałam z pracy dokumenty do jakiegoś zasiłku rehabilitacyjnego. Nijak nie znam się na tych przepisach :-(. Pomozcie.

    Do porodu zostane z niczym?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Karoolka: A to przeczy temu co Dżasti napisałaś.


    Karoolka - nie przeczy. Napisałam odpowiedź Zebrze na konkretny jej przypadek. I napisałam "bez wchodzenia w szczegóły". Bo nie chciało mi się rozpisywać dlaczego tak będzie.
    Tak - do L4 bierze się pod uwagę średnią z ostatnich 12 mcy pracy przed L4. A akurat w przypadku Zebry, po wszystkich przeliczeniach, podstawa do L4 będzie brana pod uwagę od takiej kwoty jaką ma na umowie. Nie będzie brana pod uwagę od kwoty w umowie, tylko od TAKIEJ KWOTY. Dlaczego? - bo Zebra napisała, że ma kwotę stałą bez premii i nie miała podwyżek. Nie napisała jaka to kwota, więc jakoś ją musiałam określić. A jeżeli już miałabym wchodzić w szczegóły - to będzie brana pod uwagę średnia z marca i kwietnia 2015 r z dopełnieniem do pełnych miesięcy, bo spośród ostatnich 12 m-cy tylko w tych miesiącach było wypłacone wynagrodzenie, które wchodzi do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Resztę miesięcy była albo na macierzyńskim albo na wychowawczym.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Czy jest jakieś (ogólno)dostępne źródłlo/instytucja gdzie można zasięgnąć informacji nt ilości osób zatrudnianych przez pracodawcę?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 28th 2015
     permalink
    Nie ma.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Mam pytanie, otóż byłam na l4 ciążowym i księgowa skapnęła się , że w listopadzie zabrakło ciągłości 1 dnia. Nie dopatrzyłam i zwolnienie zamiast od 9 to od 10 listpada wzięłam. Czy coś się teraz z tym zrobi?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    wg mnie nic. ale za ten jeden dzien jesli byl roboczy moglabys wypisac urlop i wg mnie pracodawca powinien ci zaplacic 1/30 wyngrodzenia. ale glowy sobie uciac nie dam, ze tak jest
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeDec 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny nie wiem czy to prawda, że urlop macierzyński jest naliczany od daty porodu w karcie ciąży, nawet jeśli kobieta urodzi już po terminie? Że wtedy jak już jest po terminie (mimo że poród jeszcze nie nastąpił) to lekarz L4 nie wystawi, tylko zaczyna się już macierzyński? Tak się naczytałam w internecie… :/
    --
  2.  permalink
    Mam prośbę o pomoc. Mój mąż wziął jeden dzień opieki na mnie. Lekarz w druku ZUS ZLA wpisał NIP mojego zakładu pracy. Czy jest to prawidlowe? Wydawalo mi się, że płatnik składek to firma męża i jego NIP powinien być wpisany w rubrykę DANE PŁATNIKA. Będę wdzięczna za pomoc i info.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2015
     permalink
    wg mnie powinien byc NIP zakladu pracy meza. ja tak biore na dziecko w kazdym razie.
    -- ;
  3.  permalink
    Ewa tak też mi się wydawało. Co za lekarz....
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny znające się na rzeczy!
    Od stycznia weszły nowe przepisy dot. urlopów macierzyńskich i rodzicielskich.
    Czy możecie tu w kilku słowach/przykładach powiedzieć PRAKTYCZNIE co dzięki temu możemy zyskać? Czytałam je, ale ja z tych co nie potrafią "kombinować" i czytać w przepisach "między wierszami" :)
    Pracuje na pełnym etacie w korporacji i szukam sposobów czy moge cos zrobic aby wydłużyć bycie z dzieckiem :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    no właśnie czy w myśl nowych przepisów ja mogę wziąć 6 mcy płatne 100% a potem mó mąż kolejne 6 mcy płatne 60%?
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    ciekawa (i w sumie fajna) zmiana

    Wyczekiwaną przez rodziców zmianą jest możliwość wykorzystywania w wymiarze godzinowym 2 dni zwolnienia od pracy w związku z wychowywaniem dziecka w wieku do 14 lat. Często zdarzają się sytuacje (wizyty lekarskie, zebrania szkolne) powodujące konieczność zwolnienia się z pracy na 2-3 godziny, bez potrzeby wykorzystywania całodziennego zwolnienia, dlatego rodzice będą mogli decydować, czy wykorzystać to uprawnienie w dniach czy godzinach (16 godzin).

    za tvn24bis
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    A jak ktoś jest zatrudniony na pół etatu? Domyślam się ze ma po 4 godziny :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    dagus pewnie tak taki urlop liczony jest proporcjonalnie.
    Dziewczyny ja bedę chciała wziąć na cały rok za jednym zamachem, czy mogę napisać wniosek jeden? czy musze dwa?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    wystarczy ponoc jeden.
    jak by ktoras miala wzor to poprosze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    a ja mam pytanie odnośnie urlopów ojcowskich. Mój luby nie wykorzystał tego urlopu. Teraz możliwość wykorzystania została przedłuzona do 2 rż dziecka. Czy to znaczy że będziemy mogli skorzystać?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    A ja mam takie pytanie: urodzilam w 2015 roku, mam zaległy urlop z 2014 i cały niewykorzystany z 2015. Do tego 26 dni przysługuje mi na 2016 rok, że parę miesięcy powinnam wrócić do pracy. Chciałabym wydłużyć sobie macierzyński o część tego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może mi odmówić i powiedzieć abym go wykorzystała w innym terminie? Wiem ze zależy mu na jak najszybszym moim powrocie.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    _Isia_, masz prawo bezpośrednio po urlopie rodzicielskim wykorzystać urlop wypoczynkowy. Pracodawca nie ma prawa odmówić :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Obe, dzięki za odpowiedź. A dotyczy to i urlopu zaległego i urlopu z roku bieżącego?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Tak, dotyczy całości urlopu, który Ci przysługuje - zaległego i bieżącego :) Za 2016 możesz wykorzystać całe 26 dni :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    pytanie. bylam w zusie i zus powiedzial mi ze dniowka brutto wynosi zalozmy 100 zl. ile z tego jest netto zasilku? tylko podatek 18% czy jakos zdrowotne jeszcze czy jak to sie liczy?

    Treść doklejona: 08.01.16 16:32
    ulga od tegojest, ta 46 zl miesiecznie czy jakos tak czy zus tego nie liczy?

    Treść doklejona: 08.01.16 16:46
    i jeszcze pytanie - zus liczy tak - dniowka x ilosc dni, co nie? wiec w miesiacach jak luty bedzie mnozyl x29 dni, ale w grudniu, styczniu i marcu x31 dni, co nie?
    tak samo jest z macierzynskim? ze w miesiacach 31dniwocyh bedzie kasa wieksza a w miesiacach 30dniowych mniejsza zgadza sie? pamietam ze tak jakos mialam w pierwszej ciazy, ale glowy sobie uciac nie dam.
    -- ;
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Tak, ZUS liczy dniówki x ilość dni, czyli w lutym jest mniej kasy niż w styczniu.

    Twoich dwóch pierwszych pytań nie rozumiem. Zasiłku chorobowego w ciąży dostaje się tyle samo, ile dostawałoby się wynagrodzenia od pracodawcy, gdyby się pracowało. Oczywiście mówię o stałej kwocie, a nie wynagrodzeniach typu baza + prowizje, bo na tym się nie znam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    pierwsze pytania dotycza podstawy zasilku chorobowego. zus wyliczyl mi dniowke burutto. ale juz doczytalam ze od tego tylko podatek. bez ulg prawdopodobnie i bez zdrowotnego.
    -- ;
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Rozumiem :) Ja na przelewy po prostu czekałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ewa, podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego i rodzicielskiego będziesz miała taką samą jak teraz na zwolnieniu. Najprościej przedziel sobie wynagrodzenie za np. grudzień 2015 przez 31, pomnóż przez 80% i to co wyjdzie to będzie jeden dzień zasiłku macierzyńskiego i rodzicielskiego :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    dziwczyny, dostalam info z zusu przy okienku ze moja dniowka brutto chorobowego wynosi x. i z tej brutto chcialam wyliczyc netto. a wy mi takie rzeczy piszecie ile mniej wiecej. mniej wiecej to ja wiem. chcialam dokladnie sobie wyliczyc.

    Treść doklejona: 09.01.16 09:23
    mam wrazenie, ze albo wiekszosc z was ma stale pensje miesieczne albo co tam zus wplaci to wplaci.
    a ja sobie sama wyliczylam podstawe na podstawie tego co mi zus powiedzial, okazuje sie ze premie kwartalne wzial w jakiejs dziwnej proporcji, ktorej nie lapie, ale ksiegowa zapytam. i teraz interesuje mnie kwota netto na dzien.
    jasne, ze moge poczekac na wplata, podzielic przez dni i mi wyjdzie, ale o ile lepiej jest wiedziec skad to sie bierze i czy mnie nie oszukaja.
    poza tym od razu wam mowie, ze niekoniecznie jest tak, ze podstawa wynagrodzenia=podstawa do zasilku. mi ksiegowa wliczyla premie na moja korzysc, a zus na niekorzysc. no ale ksiegowa to bierze na siebie juz.
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Ewa - bo kwota brutto jest najważniejszą kwotą. Nie netto. wszystko co zalicza się do podstawy zasiłku bierze się w kwotach brutto. Więc jeżeli masz informację jaką masz kwotę brutto za jeden dzień to na tej podstawie musisz dowiedzieć się i dochodzić jak Ci tą podstawę wliczyli.
    Wiesz, to nie jest tak, że ktoś Ci teraz może podać kwotę netto od 100 zł brutto dniówki. Poza tym chyba żadna z nas w takim razie w zusie nie pracuje i nie wie jak to dokładnie się wylicza. Ja nigdy nie naliczałam zasiłku macierzyńskiego, bo nie mam klientów, którzy mają ponad 20-stu pracowników. Mogłabym wprowadzić kwoty do systemu kadrowego i zobaczyć jak wylicza system zasiłek macierzyński. Ale nie wiem czy to jest w ogóle miarodajne. Mogłabym Ci jedynie to napisać co wyczytałabym w necie, ale to sama zapewne już przeczytałaś:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 9th 2016 zmieniony
     permalink
    no wlasnie z tego co ja wyczytalam to dniowke liczy sie tak:
    kwota brutto wynagordzen z ostatnich 12 miesiecy/12 - 13,71% i to przez 30 dni. wtedy wychodzi kwota brutto zasilku/dzien
    i teraz od kwoty brutto ZASILKU nie ma juz zdrowotnego (od wynagrodzenia jeszcze jest) i nie ma skladek. jest tylko i wylacznie podatek 18%. nie wiem jak jest z ulga miesieczna, czy jest czy nie ma. jak nie ma nie problem, bo w rozliczeniu rocznym to wyjdzie. tylko jestem ciekawa

    Treść doklejona: 09.01.16 12:29
    ja wiem w ogole ze wiekszosc nie ma blaedego pojecia co i dlaczego dostaje na konto, ale ja byc moze dlatego ze sama prowadzilam kilka lat temu kadry i place musze wiedziec jak sie to liczy, i swoja pesnje umiem wyliczyc z brutto do netto, nie tylko wrzucajac w kalkulator na necie, ale tez recznie na papierze z kalkulatorem. i dobrze wiedziec jak sie to liczy, bo systemy i ksiegowi tez bywaja zawodne, i mi sie zdarzylo ze mi ksiegowa przez pomylke potracila 2 razy ubezpieczenie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Niestety po wczorajszym usg prenatalnym okazało się że serduszko przestało bić. Dostałam skierowanie do szpitala żeby zgłosić się dziś rano. Wieczorem wczoraj zadzwoniłam do Szpitala czy mają miejsca i czy mogę dziś zgłosić . Pani z izby przyjęć powiedziała żeby zglosić się w poniedziałek i ile nic wcześniej złego nie będzie się działo. Najprawdopodobniej serce przestało bić niedługo po ostatnim usg robionym 17.12 (ponieważ niewiele urosło od tego czasu) ... Nie wiem co robić , czy mam czekać czy jechać wcześniej tylko że teraz weekend ... nie chciałabym leżeć tam do poniedziałku
    --
  4.  permalink
    Szogunka bardzo a to bardzo mi przykro.
    Poczekaj do poniedziałku. W weekend i tak nic nie zrobią. Póki nie masz bóli,nie krwawisz zostań w domu.

    W poniedziałek rano stawisz sie na IP. Tam zrobia usg i podejmą decyzje co dalej.

    Bardzo ci współczuję!

    Treść doklejona: 09.01.16 13:55
    A czy ktoras z was wie jak wyliczyc ekwiwalent za urlop?

    Zostalo mi 15 dni niewykorzystanego urlopu...
    Przysłali mi pieniadze razem z wyplata ale wydawalo mi.się ze tych pieniazkow będzie więcej....

    W zeszłym roku za dwa dni niewykorzystanego urlopu dostałam 330 zl,a teraz wychodzi ze niecale 1000 zl za 15 dni
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    kiedy ci wyplacili, w 2016 czy w 2015? bo do tego potrzebny jest wspolczynnik

    Treść doklejona: 09.01.16 15:20
    teraz styczen to raczej dotyczy 2015

    Treść doklejona: 09.01.16 15:32
    przyklad
    1. Podstawa obliczenia ekwiwalentu 1850,00 zł (stala pensja za miesac w korym nabylo sie prawo do ekwiwalentu, czyli ostatani - premie prowizje za okresy miesieczne - srednia z ostatnich 3 miesiecy poprzeddzajacych miesiac w ktorym nabylo sie prawo, a premie za okresy dluzesze niz miesiac - srednia z 12 mies. -poprz miesiac w ktorym nabylo sie prawo)

    2. Podstawę należy podzielić przez współczynnik

    1850,00 zł / 21,00 = 88,10 zł

    następnie wynik podzielić przez dobową normę czasu pracy

    88,10 zł / 8 = 11,01 zł

    3. Ekwiwalent za 1 godzinę urlopu należy pomnożyć przez liczbę godzin niewykorzystanych dni

    niewykorzystany urlop - 3 dni po 8 godzin

    11,01 zł x 24 godziny = 264,24 zł - to jest brutoo, czyli trzeba odjac skladki na ubezp. spoleczne, zdrowotne i podatek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Ewasmerf: kwota brutto wynagordzen z ostatnich 12 miesiecy/12 - 13,71% i to przez 30 dni. wtedy wychodzi kwota brutto zasilku/dzien
    i teraz od kwoty brutto ZASILKU nie ma juz zdrowotnego (od wynagrodzenia jeszcze jest) i nie ma skladek.

    13,71% to właśnie składki na ubezpieczenie społeczne ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Ewa ja też potrafię wyliczyć wypłatę, czy wynagrodzenie chorobowe bądź urlopowe na papierze. Zresztą wszystkie zmienne składniki tak wyliczam. Ale nie wyliczałam nigdy zasiłku macierzyńskiego wypłacanego przez zus.
    A właśnie, to, że zus inaczej wyliczył podstawę od Twojej kadrowej, to jest chyba różnica w braniu pod uwagę tych premii, o których tu dyskutowałyśmy jakiś czas temu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    zasilek macierzynski wyplacany przez zus a zasilek macierzynski wyplacany przez pracodawce to to samo. inny jest tylko i wylacznie platnik. ten zasilek co wyplaca pracodawca to tez jest zasilek z zusu, pracodawca potem w deklaracji tylko go "odciaga". ale to jest dokladnie TAKI SAM ZASILEK. OBA SA TAKIE SAME> inny jest tylko platnik, czyli ten kto fizycznie wyplaca pieniadze. wiec liczy sie dokladnie tak samo.

    Treść doklejona: 10.01.16 11:02
    i nie pytalam o to jak mi premie wyliczyl, tylko o to co sie odciaga od dniowki ZASILKU CHOROBOWEGO brutto. jak z tego obliczyc netto.
    ale rozmumiem ze nikt nie wie. ok.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf, ale dżasti Ci napisała, że ona nie liczy macierzyńskiego, bo pracuje dla klientów, którzy nie wypłacą tych zasiłków. Jeśli pracodawca zatrudnia do 20 pracowników zasiłek wypłaca ZUS.
    I nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć?
    Za wynagrodzenie stanowiące podstawę wymiaru zasiłku uważa się przychód pracownika będący podstawą wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz ubezpieczenie chorobowe, finansowanych ze środków pracownika - czyli to sławne 13,71%. Otrzymany wynik mnoży się przez 80% i dzieli przez 30 - otrzymuje się 1 dzień podstawy. Mnoży się to razy ilość dni w danym miesiącu i pomniejsza jedynie o podatek (bez kup i kwoty wolnej).
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    obe: i pomniejsza jedynie o podatek (bez kup i kwoty wolnej).

    dokladnie o ten fragment mi chodzilo. dziekuje;-)

    Treść doklejona: 10.01.16 19:46
    szukalam na necie, ale jak sie nie ma dostepu do niczego to te informacje takie sredniawe sa, wolalam sie upewnic od "fachowca", ktory sie zna. wiec dzieki:-)
    -- ;
  5.  permalink
    Mi wyplacali w lutym 2015 roku. Zatrudnili mnie w grudniu,w lutym umowa się skończyła i musieli mi wypłacić za dwa dni urlopu.

    Później od lutego podpisali umowę z tym ze inny oddzial...
    Wyplata ta sama 2150 brutto.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    anairda, wg tego co sie orientuje to licza tak 2150/21=102,38 x ilosc dni 15=1535 zl okolo brutto. no i 1/3 poszla na zusy srusy i podatek. wiec zostalo jakies 1000 zl.
    co do wtedy ze za 2 dni 330 zl to troche sie nijak ma. ale wiesz, czasem tak jest ze jak nie ma innej wyplaty to licza do tego ulge, koszty i wychodzi wiecej. w skali roku i tak na jedno juz przy rozliczeniu z US.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.