Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 6th 2016
     permalink
    Hej, ja mam takie nietypowe pytanie. Moja koleżanka była na stażu z urzędu pracy przez 6 miesięcy, a następnie została zatrudniona przez pracodawcę zgodnie z deklaracją na 4 miesiące na pół etatu (na najniższą krajową). Jak zaczynała staż była już w ciąży nie wiedząc o tym. Za miesiąc rodzi - będzie wtedy pod koniec 2 m-ca zatrudnienia na te pół etatu. Należy jej się coś z ZUS? I jak to liczyć? Możecie mnie gdzieś odesłać, gdzie mogę to sprawdzić? Z góry dziękuję
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeMar 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, szukam potwierdzenia bądź zaprzeczenia mojej tezy...
    Na umowie zlecenie nie przysługuje dodatek nocny, ani żaden inny dodatek, jeśli nie jest on określony w umowie, bo UZ opiera się na kodeksie cywilnym, a umowa o pracę na kodeksie pracy?
    W miejscu pracy mamy dyskusję, ponieważ stworzono dodatkową nocną zmianę. Od początku było mówione, że szukają ludzi z umowy o pracę, ale było za mało chętnych, więc przyjęli też kilka zleceń. Tłumaczę dziewczynom, że w naszej umowie nie ma mowy o dodatku, więc nam te 200zł nie przysługuje, a one swoje, że tak, bo tak mówiła kierowniczka. Tyle, że kierowniczka mówiła to wtedy w kontekście umowy o pracę, bo zleceń ie brano pod uwagę. Dodatkowo w umowie mamy zastrzeżone, że do wynagrodzenia możemy dostać max. 10% premii przy spełnieniu warunków (wyrobienie minimum godzin etatowych w danym miesiącu i dwóch sobót). Ja chętnie pójdę rozwiać te wątpliwości u źródła, ale chcę mieć pewność że dobrze na to patrzę od strony prawnej...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    Caffe, bardzo dobrze to rozumiesz, niestety :( Pracując na umowę zlecenie nie jesteś pracownikiem i nie dotyczą Cię przepisy KP.
    Swoją drogą, ciekawe czy ta Twoja umowa nie wyczerpuje znamion umowy o pracę :) Jeśli wykonujesz taką samą pracę jak ktoś kto to robi na podstawie umowy o pracę to może warto się upomnieć o swoje?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    Obe dziś się dowiedziałam ze dostane umowę o pracę. Ale jest jedna rzecz zabezpieczająca firmę - zlecenia są.przez agencje pracy. Wiec raczej bym się nie upomniala o swoje. W firmie jest duża rotacja, bo nie dla każdego jest chodzenie kilkanaście, kilkadziesiąt km dziennie i kompletowanie zamówień do aptek stąd kilkumiesieczny okres zlecenia, bo ludzie rezygnują albo na samym początku, albo po ok 3miesiącach jak juz się przyzwyczaja, wyucza itd.
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeMar 9th 2016 zmieniony
     permalink
    obe - jasne że dobrze :) jedyny minus to to, że wakacje w tym roku odpadają i kilka innych zaplanowanych rzeczy też, ale mam nadzieję, że będzie to miało swoje owoce w przyszłości :)
    Tak od razu w temacie - jak naliczany jest urlop na umowie o pracę? Zaczyna się chyba od 20dni? Czyli co miesiąc "wpada" około 1,5dnia? Czy do okresu obliczającego urlop zalicza się szkoła średnia i studia? Jestem po Liceum Ogólnokształcącym (3lata), licencjacie (3lata zaocznie), teraz mam drugi semestr magisterki. Wiem że po 10latach ma się dopiero te 26dni.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Caffe, jakoś sobie poradzisz. Dla pocieszenia dodam, że swoją pierwszą pracę zaczęłam od 2 listopada. I wtedy pierwszy urlop można było wykorzystać dopiero po roku pracy :) Planowałam urlop w czerwcu a w maju mnie przeniesiono do innego działu, ten mój majowy urlop był niemile widziany i dopiero awantura pod niebiosa spowodowała, że dostałam zgodę na tydzień ;)
    Skoro skończyłaś studia (licencjat to już studia) to do wymiaru urlopu masz już wliczone 8 lat :) To Twoja 1 praca? Jeśli tak, to po każdym przepracowanym miesiącu należy się 1/12 z 20 dni. Od nowego roku już będzie Ci się należał cały urlop od pierwszego dnia :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Dzięki obe. To moja pierwsza umowa o.prace, wcześniej były zlecenia.
    ...
    Kto przeniósł rozmowę na ten wątek, jeśli tu o ciąży nie ma mowy?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Pewnie moderator :) Bo to tu jest wątek o o poradach prawnych a że nie o ciąży to już drobiazg :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Cóż, tytuł mówi trochę co innego, więc chyba czas na zmianę tytułu moderatorze, albo nowy, ogólny wątek o poradach w zakresie prawa.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    A czy orientujecie się czy ten wniosek 500+ to juź teraz można składać czy dopiero od kwietnia ? I co jeśli pesel malucha będę miała dopiero za miesiąc ?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Tinamar u mnie w gminie podobno można już składać wnioski. A z peselem to nie wiem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    No to muszę się dowiedzieć czy u nas tw żeby się nie zgapić :/

    A zamiast pesel może jakiś nr z aktu urodzenia ? :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Tinamar: I co jeśli pesel malucha będę miała dopiero za miesiąc

    a dlaczego dopiero za miesiąc?
    ja Bianki pesel miałam jeszcze przed wyjściem ze szpitala...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    U nas od wydania aktu urodzenia urząd ma 30dni na nadanie nr pesel i po tym czasie mogę go odebrać w swoim urzędzie miasta :/ przy Ignasiu teź tak miałam. Myślałam że tak wszędzie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    przecież oni nic ręcznie nie robią, numer z automatu jest przydzielany w momencie otrzymania info w UM od szpitala. pierwsze 6 cyfr to data urodzenia, a przedostatnia cyfra określa płeć -nieparzysta mężczyzna, parzysta- kobieta, czyi tak na dobrą sprawę czekasz na 5 cyfr.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    my dostalismy pesel w momencie rejestracji w usc, na miejscu. teraz tak jest, i z tego co kojarze to w calej pl bo system jest siecia na polske, mozna w kazdym urzedzie w polsce dostac akt ur.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    Tak, teraz pesel jest nadawany w momencie rejestracji
    Elfika, teraz pierwsze 6cyfr nie określa daty urodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    juz kiedys nie okreslalo. moj piter ma 1030... a ur w pazdz
    -- ;
  4.  permalink
    okresla :)

    Treść doklejona: 16.03.16 08:51
    dziewczyny
    pierwsze 2 cyfry to rok urodzenia
    kolejne to miesiąc - ale tu dla dzieci ur po 2000r dodaje się cyfrę 20
    kolejne 2 cyfry to dzien

    Treść doklejona: 16.03.16 08:52
    jezeli dziecko ur się np 20.05.2013
    to jego pesel zacznie się
    132520...
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    Określa, określa. Po prostu, jak się dziecko urodziło powyżej 2000 roku, to do miesiąca dodaje się 20, aby uniknąć powtórzeń peselu z osobami urodzonymi w roku 1900 (niektórzy ludzie dożywają przecież stu lat i więcej). Tak więc, dziecko urodzone w październiku 2015 będzie miało 1530.. a w styczniu 2016 1621... Za sto lat (czyli od 2100 roku) w peselach będzie się dodawało 40.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    o widzisz;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    To może się przez 2 lata pozmieniało bo wtedy czekałam na pesel 30 dni. Dzisiaj mąż idzie po akt urodzenia więc się wszystko wyjaśni :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    A no faktycznie!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    wnioski o 500+ bedzie mozna skladac nternetowo, przez profil zaufany i przez bankowosc elektroniczna wiec Tinamar chyba nie ma juz opcji zeby przegapic

    ads
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    W chodziłam na moje konto internetowe w Pekao Są i nie mogę nigdzie znaleźć info. Może dopiero wprowadzą od 1 kwietnia? :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    na razie podpisali tylko porozumienie, z tego co czytalam serwis jest w przygotowaniu
    ja mam i profil w ePUAP i konta w 2bankach ktore maja obslugiwac a ze czas od kwietnia do czerwca to gdzies to pojdzie zawsze
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    No i faktycznie, pesel od razu dostaliśmy :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    ooo, nazwa zmieniona. Ale krótka....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    Taka poręczna i łatwa do zapamiętania ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, mam dwa pytania
    1) Obecnie jestem na 7/8 etatu (zastanawiam się do kiedy to się liczy, ale zapewne rok od powrotu do pracy po macierzyńskim i wykorzystanym urlopie, tak składałam wniosek, czyli do 14.09 br.)
    1.09 mam termin drugiego porodu, czy nowy macierzyński będzie liczony z 7/8 etatu? i wymiar urlopowy też z 7/8 etatu?

    2) czy tzw. przerywane L4 ciążowe (np. tydzień zwolnienia i wracam do pracy), ma wpływ na wysokość macierzyńskiego?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Czy przepracowałaś chociaż jeden dzień na 7/8? Jeśli tak, to zarówno zwolnienie lekarskie jak i macierzyński będzie liczone od 7/8. Zwolnienie lekarskie nie ma wpływu na wysokość macierzyńskiego.
    Wymiar urlopu będziesz miała liczony godzinowo. Nadal należy Ci się 20 lub 26 dni urlopu z tym, że w wymiarze godzinowym.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Dzięki Obe. Pracuję na 7/8 od września. Czyli nie ma sensu, teraz przechodzić na pełny etat?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Jeśli przejdziesz teraz na cały etat to będziesz miała zwolnienie, urlop i macierzyński liczone od całego etatu.
    Poprzednio trochę źle napisałam :) Każda zmian wymiaru etatu powoduje ponowne przeliczenie wynagrodzenia chorobowego :)
    Zmiana na cały etat jest u Ciebie korzystna :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2016 zmieniony
     permalink
    a ja z prosba od kuzynki bo sie zastanawia jak to rozgryzc
    dostala od marca podwyzke, w tym miesiacu myslala zeby przejsc na zwolnienie ciazowe (termin ma na polowe wrzesnia) i kontynuowac do rozwiazania ale czy jesli dopiero raz dostala wyzsza pensje to bedzie sie to jakos przekladalo na wysokosc zw.lekarskiego a potem macierzynskiego? z ilu miesiecy beda jej srednia liczyli jesli na ostatnim krotkim zwolnieniu byla w lutym? jej sie wydaje ze licza ostatnie 3miesiace i ta podwyzka bedzie dzielona na 3
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Hyde - bierze się pod uwagę średnią z ostatnich 12-tu miesięcy, ale jeżeli była na zwolnieniu w lutym, to podstawa nie będzie na nowo wyliczana (będzie taka sama jak przy poprzednim zwolnieniu lekarskim), więc podwyżka nie będzie wliczana. Musiała by być przerwa 3 miesięcy, żeby podstawę wyliczać od nowa.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Dziewczyny które z tego my mamy wydrukować i wypełnić?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny sorry, że nie do końca na temat ale tu znajdę te kompetentne w owej dziedzinie ;)
    W ubiegłym roku moja firma wypłacała mi odszkodowanie (chodziło o ubezpieczenie, z którego mnie wpisali bez mojej wiedzy a należała mi się wypłata za urodzenie dziecka) powiększone o kwotę, którą mam opłacić w Zusie i w Ugodzie było napisane:
    "XXX jako płatnik odszkodowania zobowiązuje się do wypełnienia druku PIT-8C i przesłania jednego egzemplarza zarówno do Ubezpieczonego, jak i wskazanego przez Niego Urzędu Skarbowego. Ubezpieczony zobowiązuje się do dokonania zapłaty należnego podatku."
    I teraz, jeśli ja nie dostałam tego druku od pracodawcy to powinnam się upomnieć? Bo boję się, że zaraz Zus wezwie do zapłaty (razem z karą wtedy). Ale z drugiej strony to jest ogromna firma. Może zapomnieli o tym, bo to było rok temu, i nie wysłali druku 8C a ja niepotrzebnie się im przypomnę ;) Sama nie wiem... Do kiedy oni powinni mi taki druk wysłać? Do kiedy opłaca się podatek w Zusie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    podatek oplaca sioe w US a nie w ZUSie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Czy dostałyście już zwrot podatku? Składaliśmy 16 lutego, wiem, że do 3 miesięcy jeszcze brakuje, ale serio nigdy jeszcze tyle nie czekaliśmy. Zawsze tydzień, góra dwa, a tu już 2 miesiące minęły:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf - myślę o czymś innym i piszę co innego :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    ja dostalam rowno po miesiacu. skladalam w marcu papierowo

    Treść doklejona: 22.04.16 07:17
    Dii, nie znam sie na druku pit-8c, ale z tego co wyczytalam na necie on wcale nie jest do zadnych odszkodowan. odszkodowania wg mnie sa zwolnione z podatku. tak samo jednorazowezasiłków z tytułu urodzenia dziecka, wypłacanych z funduszów związków zawodowych. tak wiec nie wiem za bardzo do czego mialby byc ten pit, z tego co piszesz. wg mnie nie trzeba go wystawiac, stad go nie dostalas.
    poza tym wszelkie pity raczej musieliby ci dostarczyc do 29.lutego. listem poleconym. wiec skoro nic nie dostalas, ani awiza to nie wyslali.
    olalabym temat

    Treść doklejona: 22.04.16 07:19
    a ugody i inne pisma czesto opieraja sie na gotowcach. byc moze ktos zapomnial usunac tego wpisu o pit-8c
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Ewasmerf ja wiem, że nie jest od odszkodowań, bo to miało być ujęte jako darowizna czy jakoś tak. Myślę, że taka firma jak moja na dokumencie ugody nie popełniła gafy pisząc, że wyśle druk PIT-C8.

    Tym bardziej że wypłaconą kwotę odszkodowania powiększyli mi o wysokość podatku. Co prawda pierwotnie przyznali mi należną mi kwotę i napisali, że od niej powinnam odprowadzić podatek, ale po moim wykłóceniu powiększyli mi dopiero o tą wartość.

    Tak więc skoro dali mi na to kasę to chyba oczywiste, że PIT-C8 powinni wysłać. Ale nie wysłali. Nie rozumiem. nie wiem czy czekać czy opłacić tą ZŁOTÓWKĘ, którą mam do zapłaty :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    zadzown do firmy i zapytaj. jak masz zlotowke do zaplaty to czemu masz problem z :
    "Bo boję się, że zaraz Zus wezwie do zapłaty (razem z karą wtedy). Ale z drugiej strony to jest ogromna firma. Może zapomnieli o tym, bo to było rok temu, i nie wysłali druku 8C a ja niepotrzebnie się im przypomnę ;) "
    nawet jesli mialabys kare to jakie sa odsetki od 1 zl, no prosze cie.
    z tego co kojarze to do ilus zlotych sie nie placi w US.

    Treść doklejona: 22.04.16 08:33
    ale rozliczyc to musisz w picie 36 bodajze
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ale to, że "Bo boję się, że zaraz Zus wezwie do zapłaty (razem z karą wtedy)" dotyczy 350 zł. podatku za tą darowiznę (odszkodowanie) od firmy. Więc:
    Ewasmerf: nawet jesli mialabys kare to jakie sa odsetki od 1 zl, no prosze cie.

    to nie od tej 1 zł. .....

    Treść doklejona: 22.04.16 08:40
    No nic. Zadzwonię i już...

    Treść doklejona: 22.04.16 08:53
    Na złość HRy dzisiaj nie czynne... Innego kontaktu nie mam... Ehh
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Dii, to masz do zapłaty 350 zł podatku, czy 1 zł podatku? Bo ja zrozumiałam identycznie jak Ewa. Druk 8C jest drukiem dotyczącym rożnych innych przychodów i rownież pewnych odszkodowań. W zależności jak zakwalifikowali w Twojej pracy wypłatę tego "odszkodowania" jak to u siebie opisali to juz wiedzą czy PIT 8c wystawić czy nie. Jeżeli napisali Ci w porozumieniu, ze pit8c wystawią, dostałaś na podatek pieniądze, to moim zdaniem powinnaś sie upomnieć. Raz to to ze płatnik ma obowiązek wystawić stosowny PIT i go przesłać w ustawowym terminie, a dwa to to, ze Ty jako podatnik masz obowiązek wykazać wszystkie swoje dochody i opłacić od nich podatek. (Wyjątkiem sa dochody zwolnione). Wiec zadzwoń do firmy, niech Ci przeskakują ten PIT.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    dżasti ja się na tych podatkach nie znam. Z rozliczenia mojego PIT wyszedł 1 zł. niedopłaty. Nawet nie wiedziałam, że sama mam to opłacić bez jakiegoś druku (zawsze miałam zwroty albo na 0). Byłam pewna, że muszę poczekać na info od US ile do zapłaty. Że moja firma prześle do nich ten PIT-C8 i ja wiedząc już jaka kwota jest do zapłaty wysyłam wszystko razem. Ja nie znam tej drugiej kwoty dokładnie (350 zł. to w zaokrągleniu). Mogę owszem sobie to wyliczyć odejmując od kwoty, którą dostałam od firmy, kwotę, jaka mi powinna zostać, ale nie wiem tego na bank. Nie dostałam żadnego druku, który był opisany w ugodzie. A tam było wyraźnie napisane, że go otrzymam. Jak nie otrzymałam to znaczy, że może tego nie rozliczyli, ale nie wiem na bank. Fakt, najlepiej zadzwonić do firmy, ale tak jak pisałam, nr HR jest nieczynny do jutra. Podobno mam czas do 30 kwietnia na opłacenie podatku więc nie zbawi mnie jeden dzień.
    Ewasmerf: z tego co kojarze to do ilus zlotych sie nie placi w US

    No i właśnie tego też nie wiem. Ja słyszałam, że jak oni wiszą to do jakiejś kwoty nie oddają a jak my wisimy to nawet o 1 zł. potrafią się upomnieć... Ehhh.... A może do US zadzwonię...? Najpierw może poczekam do jutra... Rany nie wiedziałam, że z tym jest tyle problemów.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Dii, jak nie zapłaciłaś tego podatku to masz jakieś ulgi czy zwolnienia, że Ci po dodaniu tej kwoty do dochodu wychodzi tylko 1 zł do zapłaty?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    nie mam żadnych. Tzn. mam ale na męża Picie rozliczane. Ojej. No chyba taka głupia ja nie jestem... :tongue:

    Treść doklejona: 22.04.16 10:37
    i od razu wyprzedzę pytanie dlaczego na swoim nie rozliczałam. Mój pit przyszedł tydzień po picie męża a spieszyło nam się ze złożeniem żeby ulgę dostać na dzieci jak najszybciej.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    No to źle coś rozliczyłaś, bo powinnaś ten dochód z odszkodowania doliczyć i wtedy wyjdzie Ci podatek do zapłaty. I to nie będzie 1 zł tylko te 350 w zaokrągleniu. Dla jasności: jeśli dostałaś 1000 zł odszkodowania i 200 zł na podatek, to o ile te 200 nie było "pod stołem" to Twoim dochodem jest 1200 zł.

    Treść doklejona: 22.04.16 11:02
    I jeszcze jedno - to, że nie dostałaś od pracodawcy PIT 8 C nie zwalnia Cię od ujawnienia tego dochodu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    A widzisz. Bo ja myślałam, że pracodawca to rozlicza i informuje mnie ile mam zapłacić i ja to płacę. I już. To teraz w ogóle nie wiem jak to zrobić...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.