Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 19th 2006 zmieniony
     permalink
    Drogie koleżanki, moja praca wymaga ode mnie między innymi znajomości Kodeksu Pracy i innych aktów prawnych dotyczących zatrudnienia, służę więc pomocą, jeżeli któraś miałaby pytania odnośnie urlopów, zasiłków, zwolnień lekarskich w ciąży itd.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 19th 2006 zmieniony
     permalink
    To ja mam pytanko ;) W chwili obecnej jestem zatrudniona na 1/4 etatu, gdy zajdę w ciążę obiecano mi cały etat. Wiem, że pierwszy miesiąc płaci Pracodawca a za pozostałe miesiące ciąży płaci Państwo, moje pytanie brzmi: Jeśli będę w ciąży, zostanie ona potwierdzona przez lekarza, zostanę przeniesiona na pełen etat i przedstawię dokument od ginekologa - przysługuje mi pełnopłatność ze strony Państwa? Pytam, bo nie wiem czy pełen etat z - jakby nie patrzeć - podniesieniem płacy nie wiąże się z wymaganiami dotyczącymi przepracowania konkretnej liczby czasu?

    Ps: Tak, wiem, że pierwszy miesiąc płaci pracodawca a jeśli chodzi o dotrzymanie umowy ustnej, o której wspomniałam - to się nie martwię.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 19th 2006
     permalink
    ngL nie wiem czy dobrze zrozumiałam twoje pytanie "czy przysługuje ci pełnopłatność ze strony państwa"
    Zasiłek z ZUS (już po tych 33 dniach od pracodawcy) dostaniesz już z uwzględnieniem nowego wymiaru czasu pracy (czyli pełen etat) po podwyżce i oczywiście 100% wynagrodzenia, ale
    ZUS napewno będzie miał wątpliwości co do zasadności podniesienia wymiaruczasu pracy, a w związku z czym i wynagrodzenia, na podstawie zaświadczenia, że jesteś w ciąży. Po prostu to jest podejrzane - od razu pomyślą, że 1/4 etatu miałaś tylko "na papierze", żeby nie płacić wysokich składek od wynagrodzenia, a w momencie ciąży podnieśli ci wynagrodzenie, żebyś miała wyższy zasiłek.
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby (o ile dogadasz się z pracodawcą), żeby w momencie, gdy będziesz wiedziała że jesteś w ciąży spisanie oświadczenia z pracodawcą z datą w stecz o planowanej zmianie czasu pracy i wynagrodzenia od miesiąca x (oczywiście z jakimś uzasadnieniem).
    Napisz czy dobrze cię zrozumiałam.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 19th 2006 zmieniony
     permalink
    Podpowiedź o podpisaniu umowy z datą wstecz jest dobry. Nie wnikałam w szczegóły tego, co planowano - możliwe, ze tak szefowie mieli na myśli ale nie wyjaśniali mi szczegółowo. Jestem zatrudniona w rodzinnej firmie więc mi też zależy, by nikt nie miał podejrzeń. Zapamiętam.
    Być może ja źle zrozumiałam - tłumaczono mi, że w czasie zatrudnienia, gdy jestem w ciąży - wypłatę dostaję od Państwa, nie od firmy. Czy jeśli tak nie jest - to bedę musiała przejść na zasiłek? Idąc dalej - jeśli pójdę na zasiłek to ile on wyniesie miesięcznie przy zarobkach, dajmy na to 2000 zł brutto?
    Pomijam oczywiście kwestię zwolnienia lekarskiego bo zakładam, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo i zwoleniania nie dostanę z tego powodu.
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 19th 2006
     permalink
    Z tego, co ja wiem, to pracując w ciąży wynagrodzenie dostaje się od pracodawcy, bo niby dlaczego miałby płacić ZUS.
    No chyba, że są wskazania do zwolnienia lekarskiego, no to wtedy po 33 dniach zasiłku chorobowy zaczyna wypłacać ZUS w wysokości 100% (jest to oczywiście wyliczane jako 100% ze średniej z jakiegoś okresu, chyba z pół roku). Tyle tylko, że obecnie po 182 dniach nikomu nie przysługuje zasiłek chorobowy, wtedy trzeba starać się o zasiłek rehabilitacyjny.

    Jemma mam nadzieję, że się nie pogniewasz :wink:
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Puala - zgadzam się z tobą w 100% :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Paula, liczyłam na to, że ktoś kto się zna na tematyce też będzie komentował pytania, nie gniewam się tylko cieszę :)
    I wszystko co napisałaś jest prawdą: wynagrodzenie za pracę dostaje się ZAWSZE od pracodawcy, ZUS wypłaca tylko wynagrodzenie za czas przebywania na zwolnieniu lekarskim w ciąży i po urodzeniu (ewentualnie 2 tygodnie przed rozwiązaniem) dziecka zasiłek macierzyński, który jest wyliczany na podstawie wynagrodzenia z 12 miesięcy (faktycznie było pół roku, ale teraz jest rok)
    ngL jeżeli zarabiasz 2.000 brutto, to wiesz ile z tego dostajesz "na rękę". Tyle w przybliżeniu dostaniesz przez te miesiące po urodzeniu dziecka, kiedy przysługiwać ci będzie urlop macierzyński. (O ile w tych 2000 brytto nie ma składników, np. nagród, premi okazjanalnych i innych, których nie wlicza się do tak zwanej podstawy wymiaru zasiłku)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Czy coś słyszałyście o wydłużeniu urlopów macierzyńskich ? Jakis czas temu było głośno a teraz wszystko ucichło :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    W dniu 8 marca odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie trzech projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących urlopów macierzyńskich. Odrębne projekty złożyli rząd, posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin.


    Rząd chce wydłużenia urlopów macierzyńskich o dwa tygodnie, czyli do 18 tygodni. Przy każdym następnym dziecku byłoby to 20 tygodni, a gdy urodzą się bliźniaki czy trojaczki - 28 tygodni. Dłuższe urlopy miałaby kosztować budżet 150 milionów złotych.


    Posłowie PiS także chcą dłuższych urlopów, jednak nie od razu w maksymalnej wysokości. PiS chce wydłużać urlopy stopniowo, aż do 2012 r. W przyszłym roku każda matka mogłaby liczyć na 22 tygodnie urlopu, za dwa lata już na 26 tygodni. Za sześć lat na pierwsze dziecko przysługiwałoby wciąż 26 tygodni, na drugie już 38, a na trzecie i kolejne – 52 tygodnie.


    A czego domagają się posłowie LPR? Szybkiego i wyraźnego wydłużenia urlopu macierzyńskiego do 26 tygodni po pierwszym porodzie i 28 tygodni po następnych. Chcą również wprowadzenia dodatkowych przepisów chroniących matki wracające do pracy po macierzyńskim - chodzi o 2,5 roku gwarancji zatrudnienia. Pracodawca mógłby zwolnić matkę tylko wtedy, gdy jego przedsiębiorstwo bankrutuje lub gdy kobieta dopuści się nadużyć i związki zawodowe zgodzą się na rozwiązanie z nią umowy.


    Znawcy rynku pracy alarmują jednak, że dłuższy macierzyński sprawi, że pracodawcy mniej chętnie będą zatrudniać kobiety. A pod względem aktywności zawodowej kobiet jesteśmy na czwartym miejscu od końca wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Gorzej od nas wypadają tylko Hiszpania, Włochy i Malta.


    Jakie zapadną decyzje? Wszystkie projekty zmian w przepisach o urlopach macierzyńskich trafiły do sejmowych komisji.


    Źródło: Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    dzięki Jemma za wyczerpującą odpowiedź a ja myślałam że nic się nie dzieje w temacie, fajnie by było posiedzieć z maluchem trochę dłużej, jakbyś dowiedziała się czegoś więcej to daj znać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 23rd 2006
     permalink
    Myślę, że będzie o tym głośno w telewizji, bo to ciekawi wiele kobiet, mnie z resztą też :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    czesc ;-) również w pracy zajmuje sie zagadnieniami związanymi z prawem pracy, bardzo się ciesze że ktoś pomyślał o zalożeniu takiego własnie tematu. oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba również służę pomocą, o ile temat bedzie mi znany. jemma pozdrowienia
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Hej dziewczyny :)
    To ja mam pytanko odnośnie kodeksu prawa pracy.
    Zakład pracy pracuje w systemie ileśtam zmianowym. W ciągu tygodnia wykonuje pracownik 40h pracy + sobota nadgodziny 8h. Jakie jest prawo pracodawcy by zatrudnić pracownika po 6 nockach ( w tym ta 8 nadgodzin) w 7 -dmy dzień na druga zmianę za nadgodziny + dzień wolny wybrany przez pracodawcę?? Przerwa w pracy pomiędzy noka a 2 zmianą wyszła 32h.
    I jeszcze jedno ile max. w ciągu roku rozliczeniowego wynosi suma nadgodzin?? Czy mozna te nadgodziny przesuwać na nastepny rok jeśli już wykorzystało się limit??
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    bardzo wazne jest w jakim systemie czasu pracy pracuje pracownik i czy jest dopuszczalna w zakladzie pracy praca w soboty,. oraz czy stosowany jest do danego pracownika harmonogram.
    Przydalby sie jakis przyklad, np, od ktorej do ktorej danego dnia osoba pracowala.Tematyka czasu pracy i nadgodzin jest bardzo trudna, i wszelkie informacje sa wazne:)
    p.s.ja rowniez dzial zatrudnienia i płac
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    system pracy zmienia się bardzo często w zalezności jakie są tzw. zapotrzebowania. Stosowane są tam sytemy 15, 17 i obecnie z tego co wnioskuję 19 zmianowy cykl pracy. W takim razie praca w soboty też wchodzi w grę. Systemowy dzień wolny oczywiście wychodzi w ciągu tygodnia roboczego Pn-Pt.
    Pracownik ma 8h zmiany, choć zdarza się że jest "proszony" o pozostanie 2 do 4 h dłużej.
    W tym przypadku ( przynajmniej wg. mnie) nie może mieć zastosowanie przepis wyzsze potrzeby zakładu pracy, bo maja tzw. wielozmianowe systemy pracy, od tego one są aby dobrze zarządzać czasem pracy i nienaginać zatrudnienia w godzinach nadliczbowych.
    Ile tych wolnych dni w ciągu miesiaca powinien mieć pracownik?
    No i wracam do tych godzin nadliczbowych. Poprzednia moja wypowiedź?

    A i ten przykład o który było pytanie:
    Niedziela 2 zmiana 8h nadliczbowe
    Pn-Śr 3x8h 2 zmiana
    Czw. systemowy wolny- "poproszony" o przyjście do pracy 2 zmiana 8h nadliczbowe
    Pt-Sob 2 x 8h 2 zmiana
    Ndz. 8h nadliczbowe 1 zmiana
    i tak w kółko praktycznie ten dzień "wolny" to wypada pomiędzy nocką z Pt. na So. a 2zmianą w Ndz. czyli jak schodzi z nocki o 6.00 w sobote to o 14.00 w niedziele zaczyna 2 zmiane.
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    więc tak. minimalny odpoczynek w każdej dobie to co najmniej 11 godzin, w każdym tygodniu 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku (obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego). odpoczynek ten powinien przypadać w niedzilę, chyba że u danego pracodawcy odpoczynek przypada w inny dzień. .
    Praca w godzinach nadliczbowych nie powinna przekroczyć 150 godzin w roku kalendarzowym dla jednego pracownika- jednak pracodawca może określić inną liczbe godzin nadliczbowych.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    a co to oznacza w praktyce że może pracodawca określić inną liczbę godzin nadliczbowych??
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    czas pracy jest zawsze kontrolowany przy okazji "wizyty" inspekcji pracy. pracodawcy więc zabezpieczają się na wszelkie sposoby aby wszystko było ok, a wiadomo że jest bardzo dużo luczek które zawsze można wykorzystać własnie na korzyść pracodawcy a nie pracownika.
    najlepiej zorientować się jakie zapisy są wprowadzone w regulaminach - to bardzo ważne bo dotyczą wszystkich pracowników
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    no tak przegięcia sa w każdą strone np. zapisywanie nadgodzin w inny dzien zeby nie wykazac ze pracownik ciągnał pod rząd 2 zmian lub miał przerwę pomiędzy jedna a druga zmiana 8h :(
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    więc papierkowo wszystko gra i raczej nic nie da sie zrobić - niestety tak to jest
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mam nadziję że chociaż płaci za te nadgodziny, bo różnie bywa
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Ano płaci ( ale żadne pieniądze nie zastąpią czasu spędzonego z rodziną). Denerwuje mnie to, bo człowiek bez odpoczynku jest bardziej poddenerwowany i narazony na choroby :(, oczywiscie plany na jakies wieksze wyjazdy wikendowe tez odpadają).
    • CommentAuthoredytka-s
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    a jak to jest z umową na 1/4 etatu a ciążą????
    mam takie pytanko zatrudniona na 1/4 etatu od wrzesnia i np w grudniu zachodze w ciążę i co dalej czy przysługuja mi jakies świadczenia, a co jeżeli pracodawca dowiadując sie o mijej ciązy zerwie ze mna umowe??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Nawet, jeżeli jesteś zatrudniona na 1/4 etatu, masz wszystkie przywileje kobiety w ciązy. Jednym z nich jest to, że pracodawca nie może cie zwolnić do końca twojej ciąży (chyba, że jesteś zatrudniona na okres próbny lub na zastepstwo innego pracownika) Wyjątek: zwolnienie dyscyplinarne, za zgodą zakładowej organizacji związkowej; ewentualnie upadłość lub likwidacja pracodawcy.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Dziewczyny jeślli mogę to zadam pytanie odnośnie "nie ciężarnej" najwyżej mi nie odpowiecie ;)
    Koleżanka jest zatrudniona na pełen etat, legalnie, umowa o pracę itp. Pracuje od 1 lutego i parę dni temu dowiedziała się w ZUSie, że pracodawca nie odprowadza na Nią składek. Porozmawiała z pracodawcą i ten jej powiedział, że za 2 miesiące wszystko jej wyrówna "bo tak można" - ale Ona się boi, że to kant. Czy może być z tego powodu poszkodowana? Czy taka sprawa może ulec przedawnieniu? Pytam, bo ma zamiar za 2 miesiące udać się do ZUSu i jesli okaże się, że składek nie ma - wnosi skargę - czy po takim czasie to coś da?
    Dla ścisłości - od 1 lutego pracuje i od 1 lutego nie zostało nic odprowadzone do ZUS-u.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    <wszystko jej wyrówna "bo tak można">

    Jasne, że nie można. Termin na odprowadzenie składek do ZUS jest do 15-go nastepnego miesiąca.
    Najlepiej zrobi, jeżeli zadzwoni do Sądu Pracy w swoim rejonie i opowie jaka jest sytuacja, "przetrzepią" mu papiery i gwarantuję, że zacznie odprowadzać składki na czas.
    I nawet po takim czasie może to zrobić, Kodeks cywilny mówi o przedawnieniu po 3 latach (poza wyjątkami).
    Musze jeszcze sprawdzić, czy to wogóle odnosi sie do zobowiązań podatkowych.

    Dopiska z 16.44 Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Czyli - idąc dalej - można śmiao wnioskować, że Pracodawca ją świadomie okłamał i składek płacić nie zamierza bo nie ma nawet możliwości wyrównania?
    Informację przekażę koleżance jako treść wydrukowaną (pytania i odpowiedzi). Zamiast Twojego nicka Użyję "Odpowiedź" chyba, że życzysz sobie, by nick był.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Nie, po co nick.
    Twoja koleżanka ngL może też zadzwonic do ZUS-u, napewno udzielą jej odpowiedzi. Poza tym warto tez dzwonic do Sądu Pracy, można anonimowo donieść na nieprawidłowości w pracy i uzyskać informację w niektóruch sprawach, ludzie tam pracujący nastawieni są na "pracownika".
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Aha, zapytaj koleżankę, czy otrzymuje od pracodawcy druk RMUA
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    aj nie ma za co :shamed:
  1.  permalink
    Droga Jemmo jestem w 26 tygodniu ciąży, od 26 maja do 02 czerwca przebywam na zwolnieniu - zwykłe chorobowe, natomiast od 05 czerwca do rozwiązania (okolice 17 -21 listopada) będę na zwolnieniu ciążowym. Czy liczba 182 dni łączy w sobie te 2 zwolnienia jeśli były 2 dni przerwy (03 i 04 czerwca). Gdybym przekroczyła te 182 dni czy muszę sie ubiegać o zasiłek rehabilitacyjny nawet gdyby to było kilka dni?
    Pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    zasiłek rehabilitacyjny nie jest przyznawany jeśli wypdałby on w terminie 2 tygodni przed przewidywanym terminem porodu - wówczas masz udzilany urlop macierzyński.
    182 dni liczone są na każdą chorobe oddzielnie. nie wiem dokładnie co masz na mysli pisząc "zwykłe chorobowe" - jeżli było ona wystawione przez innego lekarza i nie była na nim zaznaczana ciąża to następne zwolnienie "ciążowe" liczone jest od początku jako kolejny okres zasiłkowy
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 1st 2006
     permalink
    A ja mam takie pytanie, otóż jak byłam w ciaży i miałam termin na 25 października to dostałam zwolnienie tylko do 25 chociaż jeszcze nie urodziłam, i od 26 musiałam brać już urlop macierzyński, lekarz powiedział że nie może mi dać więcej zwolnienia a tylko do dnia terminu, uważam że to niesprawiedliwe wolałabym mieć zwolnienie do porodu a dopiero potem urlop macierzyński, czy to prawda że on nie może czy po prostu nie chciał, czy sa jakieś wymogi prawne ?
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeSep 1st 2006
     permalink
    wszystko zależy od lekarza. według przepisów prawnych zwolnienie chorobowe powinno być wydawane własnie do dnia przewidywanego porodu, a po tym terminie lekarz powinien wydać zaświadczenie o urlopie macierzyńskim. przeważnie jednak praktykuje sie wydawanie l4 do dnia rzeczywistego porodu - dzięki temu kobietanie traci dni urlopu macierzyńskiego przed rzeczywistym porodem. nie można jednak zmusić lekarza aby takie zwolnienie wystawił po dniu przewidywanego porodu gdyż nie jest to zgodne z prawem.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2006
     permalink
    Dziewczyny wypada chyba powiedzieć, że ja, skarbel i fmartunia będziemy razem starały sie odpowiadać na te pytania z kodeksu pracy itp. Staramy sie też wprowadzić w Wiki28 coś na ten temat. Możecie pisać jakby cos wam przyszło do głowy, żebyśmy nad tym popracowały.
    •  
      CommentAuthorRosa
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    czesc dziewczyny :)
    a ja mam pytanie w imieniu mojej kolezanki takie : jesli kobieta ma umowe o prace na czas okreslony !? i zajdzie w ciaze ?? od ktorego tygodnia ciazy jest chroniona przez prawo ?? tz. ze pracodawca jej nie moze zwolnic i jest zobowiazany do przedluzenia umowy do dnia porodu ?? z gory dziekuje za szybka odp.
    •  
      CommentAuthordiana
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Proszę o odpowiedź. Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży i oczywiście od razu wybieram się do lekarza. Planuję to zrobić w poniedziałek i domyślam się, że lekarz jeśli stwierdzi ciążę to skieruje mnie na badania. Problem w tym że ja pracuję w innej miejscowości niż mieszkam. Wiem, ze kobieta ma możliwośc w godzinach pracy iść na badania, ale jeśli ciąża jest stwierdzona zaświadczeniem. Podejrzewam, że w poniedziałek nie dostanę jeszcze takiego zaświadczenia tylko po badaniach, a to potrwa. Tak więc jak mogę to załatwić, aby nie brać urlopu (dopiero co byłam), a mieć zaliczony czas w pracy, bo odrabiać też mi się nie uśmiecha? Czy jednak mogę dostać takie zaświadczenie od lekarza już na pierwszej wizycie?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Rosa: musi z nią przedłużyc umowę do dnia porodu pod warunkiem, że:
    - umowa na czas określony uległaby rozwiązaniu po upływie 3-go miesiąca ciąży
    - nie jest to umowa na zastepstwo
    - umowa zawarta jest na ores powyżej 1 miesiąca.
    Jest chroniona od momentu udokomentowania faktu, że jest w ciąży (zaświadczenie od lekarza)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Diana: Wydaje mi się (to juz musiałyby potwierdzić dziewczyny, które brały takie zaświadczenie), że dostaniesz je już na pierwsze wizycie, jeżeli lekarz stwierdzi ciąże.
    Pracodawca musi ci zapłacić za czas nieobecności z powodu badań lekarskich dot.ciąży, jeżeli złożysz mu to zaświadczenie i jeżeli badania na które się wybierasz nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy.
    •  
      CommentAuthorRosa
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    JEMMA DZIEKUJE ZA ODP.:bigsmile:
    gdzies przeczytalam ze kobieta jest chroniona od 9 tyg. ciazy ?? ale teraz tego nie umiem odszukac ??
    a czytajac twoja odpowiedz :) wynikalo by ze kobieta jest chroniona od 3 mies. czyli od 12 tyg.??
    tak , dobrze zrozumialam :)

    wypytuje tak szczegolowo bo niechcialabym kogos wprowadzic w blad !?
    prosze o szybka odp. i z gory dziekuje :):bigsmile::swingin:
    •  
      CommentAuthordiana
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Jemma - stokrotne dzięki. Też tak myślałam, tyle ze nie wiem czy lekarz "wybada" już na pierwszej wizycie ciążę. Ale o tym przekonam się już w poniedziałek.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Rosa: jeszcze odnośnie twojego pytania, jeżeli nawet pracodawca wypowiedziałby umowę o pracę na czas określony a pracownica doniosłaby zaświadczenie stwierdzające swój stan później, to i tam nie może jej zwolnić.
    A co do "minimalnego" czasu ciąży, od którego pracodawca nie może pracownicy zwolnić, to nigdy o czymś takim nie słyszałam, może inne dziewczyny się na ten temat wypowiedzą. Jedynie, jeżeli umowa na czas określony kończy się przed upływem 3-go miesiąca ciąży pracodawca może tej umowy nie przedłużyć.
    •  
      CommentAuthorRosa
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    oki dziekuje :) za odp.
    chyba ja zaprosze tu :):):)zeby sie wiecej dowiedziala :):bigsmile:
    •  
      CommentAuthoragna29
    • CommentTimeSep 2nd 2006
     permalink
    Witam, mam pytanko....Mam umowę o pracę na czas nieokreślony na cały etat już od 1,5 roku- szefa mam spoko- tylko ,ze zarabiam dużo więcej niż mam na umowie !Mam na umowie ok.800 zł na rękę !To znaczy ,że jak będę na macierzyńskim to tyle dostanę od ZUS-u ??? Pracodawca ostatnio rozmawiał ze mną ,żebym mu powiedziała jak najwczesniej gdy zajdę w ciąze to podwyższymy umowę na czas ciąży itd....Czy 9 miesięcy ciązy wystarczy bym miała wyższe wynagrodzenie na urlopie macieżyńskim od ZUS-u??? Czy jest jakiś czas wymagany dłuższy ???


    Dziękuję z góry za odpowiedź!::kissing:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 3rd 2006
     permalink
    Podstawę do zasiłku macierzyńskiego liczy się z 12 miesięcy, więc te 3 miesięce trochę by ci obniżyły zasiłek. Poza tym ZUS napewno będzie sprawdzał dlaczego podwyższono pracownicy wynagrodzenie w momencie, gdy zaszła w ciąże. Lepiej, gdybys dogadała się w szefem, żeby podwyższył ci wynagrodzenie te 3 miesięce przed planowaną ciążą.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 6th 2006
     permalink
    Podobno coś się dzieje w sprawie wydłużenia urlopó macierzyńskich, znacie szczegóły ?
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    propozycje wydłużenia utknęły chyba w martwym punkcie
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    oj coś mi MM mówił że wczoraj ustalili wydłużenie o 2 tygodnie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.