Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Właśnie jak juz zassie to za nic jej tej dolnej wargi wygiąć nie mogę :/
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Krysia glonojada robiła od początku, wzorcowego.
    Wojtek nie nauczył się do tej pory. Oboje cycoholicy i z przybieraniem problemu nie było.
    Więc może jak nie boli i wszystko ok to nie ma co na siłę naprawiać?
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    No też tak myślę. A samo przyssanie i pierwsze lyki powinny boleć? Bo mnie boli.
    Pierwsza córka robiła pięknego glonojada położna mówiła ze super, a jednak ból był niesamowity przez całe karmienie. W sumie tak mi nadwyrezyla brodawki, dostalam przez te ranki grzybicy. Wiec karmienie trwało tylko 6 tygodni. obydwie byłyśmy przez to tak znerwicowane, ze doszły kolki płacze. Nie chcę teraz popełnić takich błędów.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    wg mnie nie powinno nic bolec.
    -- ;
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Poobserwuje w sumie to dopiero 11 doba wiec może jeszcze brodawki się przystosowuja.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Mnie w obu karmieniach bolały pierwsze 2 tygodnie. Potem brodawki sie przystosowywały. A bolało tak ,że myślałam, że zęby połamię z bólu. Więc chyba od przypadku zależy.
    --
    •  
      CommentAuthorfeel
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Jeśli boli na początku a potem przechodzi to jest to bolesność fizjologiczna, która niedługo powinna minąć:) Ja przynajmniej tak miałam.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Ja pamiętam, ze przy Martynce na poczatku jak zasysała to widziałm gwiazdy z bólu (krótko to trwało), a potem już brodawki stały sie pancerne ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem gdzie zapytać, więc może tu.

    Odstawiłam Jaśminę niespełna dwa miesiące temu- chciałabym wybrac się do ginekologa na wizytę kontrolną i po skierowanie do poradni chorób piersi i USG piersi, ale z tego co mi kiedyś, kiedyś mówił mój ginekolog, to jakiś czas trzeba odczekać, bo wynik USG jest niemiarodajny, jeśli się go za szybko zrobi po tym, jak się dziecko piersią karmiło.
    I nie pamiętam kuźwa ile to czasu powinno upłynąć od odstawienia wykonania USG piersi tak, żeby było miarodajne. Sęk w tym, że za wizytę u mojego lekarza płacę 150 plus USG narządów rodnych plus cytologia jakaś by się przydała , ale skierowanie do poradni chorób piersi mam na NFZ i USG piersi mam za free, dlatego nie chcę iść za wcześnie, żeby nie musieć iść drugi raz po samo skierowanie,
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    Środa: to jakiś czas trzeba odczekać, bo wynik USG jest niemiarodajny

    To jest mit.
    Można, a nawet trzeba robić USG podczas karmienia. Jeśli lekarz odmawia wykonania to go zmień. Profilaktyka jest mega ważna, a kp nie przeszkadza w żaden sposób w badaniu.
    Mammografię też się robi, chociaż analiza badania wymaga większego doświadczenia lekarza.

    Dziewczyny kp, badajcie się i róbcie badania, niech Wam nikt nie wmawia że nie można, że się nie da... itp.
    --
  1.  permalink
    A ja niewiem czy nie bede musiala przerwac karmienia.. mam jakies problemy z oczami, okulistka powiedziala ze zadnych kropli dac nie moze bo karmie i mam przykladac oklady z rumianku, ktore g..no daja.. w nocy zalewa mnie ropa ze odkleic oczy nie umiem od siebie, w dzien non stop swedza, tre a potem pieka.. mam czerwone.. Chyba pojde dzisiaj lub jutro jeszcze ale prywatnie (bo bylam na nfz). Niechce przestac karmic ale z drugiej strony nie daje rady chwilami z tymi oczami, niewiem z czego to..
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    madzik przemywanie nagietkiem daje dobre efekty. Sprawdził się u moich dzieci.
    --
  2.  permalink
    Oki, zakupie, bo masakra jest, nigdy nic nie mialam z oczami, a zawsze mi sie cos przyplata jak karmie:/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    madziik, no ale nie wierze ze miejscowe leki az tak przenikna do mleka ze karmienie tzreba przerwac.
    ja bralam krople w ciazy, sa takie dla kobiet w ciazy, wiec na bank sa takie dla kobiet karmiacych
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Madzikk rumianek bardzo czesto uczula, moze u ciebie tak jest i dlatego oczy bardziej ropieja i nie ma poprawy!!
    Spróbuj czarnej herbaty do przemywania, soli fizjologicznej, ja bym jeszcze zakrapiala swoim mlekiem i srebrem koloidalnym na zmiane..

    Treść doklejona: 23.06.16 09:21
    I tez tak jak Ewa nie wierze ze wszystkie krople sa zabronione..
    Ja mialam przy kp znieczulenie u dentysty a to jest chyba bardziej inwazyjne niz krople do oczu hmmmm
    Ja bym poszla do innego okulisty albo do apteki babki na bank cos doradza:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    a tak w ogole to madziik dalabys rade przestac karmic?
    ja ostatnio walczylam 3 godziny z butla i mm i zapomnij. mala sie darla, ja plakalam i nidyrydy.
    zaluje, ze nie dokarmialam, naprawde, teraz mala by chytala butle, a tak to jestem skazana na karmienie piersia. odliczam dni do momentu az mala zatka sie kasza.
    ja mam dosyc. chce wyjsc bez dziecka, chce znowu zyc. karmie bo musze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Aniu, a robiłaś usg piersi w ciąży? Bo ja tak i lekarka powiedziała, że nie jest w stanie stwierdzić, czy widzi zmiany patologiczne czy powiększone kanaliki mleczne, więc obraz jest niejasny. Kazała przyjść jak skończę karmić, nie mówiła o żadnym okresie karencji. A robiłam usg na Karowej więc to dobry szpital i specjalista tez bardzo dobry.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Ja z racji przypadłości przeróżnych robię usg piersi rok w rok, niezależnie czy ciążą czy karmię. To, ze trzeba odczekać, to mit. Ale fakt, że badanie musi wykonać specjalista, a nie przygodny lekarz.
    Byłam kiedyś na wizycie u jednego profesora. Na niepłodności i ciążach to on się może i zna, ale usg piersi, które mi zrobił było o kant d... Wg niego było czysto i pięknie, co mnie bardzo zdziwiło. Miesiąc później byłam u swojego "fachowca" i cała kolonia torbieli się ukazała.
    Więc ktoś, kto się mało zna, faktycznie może pomylić poszerzone kanaliki ze zmianą patologiczną.
    Na ostatnim usg byłam m-c temu i po prostu uprzedziłam lekarkę, że karmię, a ona to odnotowała w wyniku.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    karolciat, ale ja byłam w szpitalu klinicznym o najwyższym stopniu referencyjności, a lekarka, która robiła usg to nie byle jaki specjalista... Może ma znaczenie też to, jaką ma się budowę piersi, moje są bardzo trudne do badania, mam mnóstwo tkanki gruczołowej. Dodatkowo byłam na początku karmienia, kiedy mialam multum mleka i ciekło ze mnie strasznie. Teraz pewnie obraz byłby inny. No ale i tak zaczekam na koniec karmienia bo już za niedługo ostawiam Adasia.
  3.  permalink
    daga310: Spróbuj czarnej herbaty do przemywania, soli fizjologicznej, ja bym jeszcze zakrapiala swoim mlekiem i srebrem koloidalnym na zmiane..
    - wlasnie myslalam nad sola.. dziekuje.. sprobuje...

    Ewa - zje z butli, co jakis czas jest skazany bo musze wyjsc ze starszakiem na terapie albo zalatwic cos innego wiec odciagam.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    madziik1983: okulistka powiedziala ze zadnych kropli dac nie moze bo karmie


    Okulistka nie jest specjalistką od laktacji. Nie dokształtca się w tej kwestii i łatwiej jej powiedzieć "musi Pani przestać karmić" niż sprawdzić które leki o jakim składzie może Ci polecić.
    Poza tym tak jak powyżej.... leki miejscowe na oczy miałyby mieć taki wpływ na mleko matki? Nie sądzę.
    Idź do innego lekarza, albo dopytaj się pani dr jakie leki dałaby Ci "gdybyś nie karmiła" i trzeba wtedy sprawdzić w leksykonie laktacyjnym leków ich substancje czynne - jaki mają wpływ, czy przenikają do mleka, czy mają zły wpływ itp.
    Jakbyś miała informację o lekach i problem żeby sprawdzić to daj mi znać - na priv nawet. Polecę Ci specjalistę albo dowiem się o te leki...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    isia, też mam mnóstwo tkanki gruczołowatej. Samodzielne badanie graniczy z cudem. To właśnie ze względu na strukturę trafiłam na pierwsze usg w wieku 17 lat. Mina badającej mnie ginekolog- szok! Chyba pierwszy raz w życiu dotykała takich piersi :)
    Wtedy dostałam bez problemu skierowanie i na usg i na biopsje potem, bo guzki wyszły (tłuszczaki na szczęście).
    Ze specjalistami dyskutować nie zamierzam- większość tych u których byłam twierdziło że nie ma znaczenia czy karmię.
    Ale jak wiadomo medycyna ma tyle oblicz, ilu lekarzy...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ja też swoich badać nie umiem, ja tam czuję tylko guzki ;) Na usg też chodzę co roku, mam jedną zmianę, mialam kiedyś biopsję tej zmiany i z tego też powodu jestem pod kontrolą. W sierpniu się wybieram na kolejne usg i mam nadzieję, że już wszystko będzie lepiej widać.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny wiem ze dzieci kp sie nie dopaja, ale jeszcze tak w 100 procentach chciałam się u Was upewnić. Czy w takie upały wystarczy tylko cyc ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    wystarczy.
    ja mam za to pytanie czy mozna probowac dopajac i jesli tak to czym?
    chcialabym powoli wprowadzac butle i tak sobie mysle, ze moze woda to dobre rozwiazanie? taka przegotowana czy jaka?
    ja wiem ze do 6 miesiaca itd. ale ja bym juz tak chciala zeby ona cos innego niz tylko moje mleko...;-(((
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Moja.dostaje wode do picia odkad zaczelismy rozszerzac diete
    Lubi popic troszke.podczas jedzenia i nie wazne czy to.owoce czy kaszka lub obiad, musi w trakcie popic bo ja suszy i zjesc mi wiecej jak kilka lyzek to nie chce a tak jak wezmie choc ze 2male lyczki to wcina jeszcze wiecej :-)

    Treść doklejona: 24.06.16 13:23
    Daje przegotowana albo z butli niegazowana
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    tylko podobno nie każda mineralna się nadaje. Chyba lepiej źródlana, no nie wiem cos mi dzwoni ale nie wiem jeszcze w którym kościele, muszę też się dowiedzieć, bo za 1,5 miesiąca rozszerzanie diety. Mam nadzieje, bo mała już z 25 na 10 centyl mi spadła, ale rozwija się prawidłowo jest po prostu drobna, ale wiecie jak to lekarze siatki centylowe to po prostu wyrocznia. Tylko niektóre dzieci po 4 mc są dokarmiane już kaszkami z cukrem i tymi różnymi dziadostwami no to jak moja ma temu dorównać sie pytam??? O-O
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    a ile twoja wazy? moja wg mojego wazenia jakies 5900 dopiero
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    3 dni temu 6080 gramów. po 4 mc troche zwolniła mi z przyrostem. Przybiera teraz koło 14 gram na dzień, jak tak sobie policzyłam.

    Treść doklejona: 24.06.16 13:39
    e to mozna powiedziec ze ida łeb w łeb :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    no to widze ze podobnie jak moja. ale ja tam juz olalam. ciesze sie ze taka drobna a nie taki michelin.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    dokladnie, niektóre te dzieci to całą gondole zajmują. Moja ma fajne fałdki, jest też nabita ale po swojemu drodnie, nie jest ulana.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    no moja tez cala gondole zajmuje, hehe. dluga jest i duza, tylko szczupla. wzrostu to jest slusznego, tylko waga piorkowa.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    miałam na myśli całą gondolę na szerokość :-P
    --
  4.  permalink
    Bylam na pogotowiu u siebie, w Gliwicach. Oczywiscie wielki foch, ze wogole smialam przyjsc skoro juz to tydzien trwa..... Natlumaczylam sie, ze bylam u okulistki a oni mi tylko rumianek kazala przykladac (od razu widac brak wiedzy) a ja tu zdycham w nocy i pod wieczor naj bardziej. Przepisala 3 rozne krople, dalam 100 w aptece, mam nadzieje ze szybko pomoze bo tragedia jakas... Widac od razu, ze bardziej kompetentna lekarka..

    Treść doklejona: 24.06.16 16:29
    Co do wagi, to moj mlodszy a wazy na pewni ze 6500 juz :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    ja wiem ze to moze nie ten watek, ale chce przestac karmic piersia. uwiera mnie to masakrycznie. probowalam dzis kaszy na lyzeczce, mleka w butelce, wody w butelce, probuje ja jakos przyzwyczaic, zachecic, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. ona po porstu nie chce czegos innego jak piers a ja nie chce karmic piersia. nie wiem co zrobic, oprocz tego ze umeczyc sie po pachy i karmic dalej;-(((( dla mnie te 4 miesiace wystarcza w zupelnosci. nie zaskoczylam bakcyla, nie lubie tego, karmie bo na poczatku mialam ambicje, a teraz karmie bo przeciez dziecka nie zaglodze. ale jakby mi butle wtrynila to bym ja po stopach calowala. ehhhh. moz ektoras ma pomysl w te strone.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Czemu piszesz "umęczyć się po pachy"??? Czy Marta wariuje podczas karmienia, czy długo ssie? Co Cię tak naprawde męczy?
    Nie myśl, że pytam złośliwie. Po prostu chcę wiedzieć z ciekawości.
    .
    Moja 4,5 miesięczna córeczka do 1,5 miesiaca życia dostawała czasem butlę, to nie było problemów. Potem była i jest nadal już tylko na piersi. Kiedyś chciałam jej wody dać, ale wypiła raptem 10ml. 2 razy dałam kleiku na moim mleku, to jadła ładnie.
    .
    Jedyna rada: próbować, próbować i probować! W końcu załapie o co chodzi z tą łyżeczką czy butelką. No i wyczuj moment, kiedy jest naprawdę głodna. I badź przy tym spokojna, uśmiechnięta. To udzieli się małej
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Szkoda Ewa, ze tak cie meczy kp.
    Dla dziecka nie ma nic lepszego od mleka mamy.
    W czym dokladnie jest problem? Moze udalo by sie jakos to rozwiazac? Odstawienie niech bedzie ostatecznoscia..
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    chce wyjsc bez niej
    chce wyjsc z mlodym bez niej
    chce ja moc zostawic z kims innym
    chce sie poczuc oderbna istota a nie zakladnikiem
    chce sie napic piwa/drinka/chce wiedziec ze moge, nawet jesli nie skorzystam
    chce ubrac sukienki jakie mam w szafie a nie tylko ciuchy karmicej matki, albo koszulki, albo rozpinane, albo na zakladke
    wieczorami to jakis koszmar. mala zasypia przy cycu, leze z nia a starszak czeka. czeka az nie doczeka. a jak nawet doczeka to mam takiego wkurwa ze niech mi wszyscy zejda z drogi. cycek mam wymemlany, wlasnie teraz pisze a ona od 20 na cycku, bo kurwa zasnac nie moze. a ja z kazda chwila bardziej trace cierpliowsc
    zaluje momentami ze w ogole zaczelam karmic, bo bym teraz miala z gorki
    a tak mam pod gorke
    -- ;
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ewasmerf wiem ze to tylko jeden z problemow ale myslisz ze jak mala sie przyzwyczai do butli to bedzie szybciej zasypiac? Bo wiesz ja corki nie karmilam bo nie wyszlo i nie raz mocno zazdroscilam mamom ktore mogly uspic swoje dzieci na cycu. Ile ja sie o wkur... i okolysalam potem juz 10 kg klocka to moje.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    moze i nie, ale mi nie bedzie memlac cycka przez 2 godziny
    -- ;
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    A nie da sie jakos przerywac tego memlania i dospac mala a jakis inny sposob?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    probuje, podtykam pieluche, trzymam reke, glaszcze, ale ona nerwwo szuka wtedy i jak nie znajdzie to placze, wiec leze a potem jak zlodziej sie wymykam
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ewa a smoczek?
    Bo i nas na takie dwugodzinne memłanie sprawdził się idealnie. Hug zjadal cyca w 5 minut potem dostawał smoka i memlał czasami i godzinę. Zanim zasnął....
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Na te wieczorne seanse spróbuj ją do smoczka przyzwyczaić, może się uda.

    Co do wyjść, to powiedz jeszcze w czym konkretnie jest problem?
    Jak często je w dzień? I jak długie są sesje?
    Czy jesteś w stanie odciągać mleko laktatorem?
    Na jak długo chciała byś móc wyjść bez dziecka? I z kim by wtedy zostawało (tata czy niania).

    Co do alkoholu nie pomogę - kwestia priorytetów. Ja od dwóch lat, nie licząc ciąży i jednego sylwestra jestem bez alko. Jest to jakieś tam wyrzeczenie, ale nie narzekam, bo to co otrzymuję w zamian jest dla mnie dużo cenniejsze - świadomość, że daję dziecku to co najważniejsze.
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    No przypuszczam ze niepodoba jej sie jak jej zabierasz ale moze sprobuj jakis rytual tego usypiania wprowdzic. Jak juz przestaje jesc tylko memla to jej zabrac cyca i wymyslic jakis rytual ktory pomoze jej zasnac i cierpliwie codziennie go ponawiac. No ale na pewno na poczatku bedzie poplakiwac. Mysle jednak ze cierpliwosci troche i zaskoczy. Ja bym sprobowala skoro i tak usypianie na cycu trwa 2 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Agatella: świadomość, że daję dziecku to co najważniejsze.

    moze jestem wyrodna matka ale ten tekst kompletnie do mnie nie przemawia.
    co do smoczka sie nie uda, probowalam w roznych konstelacjach, i albo wymiotuje, albo sie dlawi, albo wypluwa, myslalam juz ze plastrem jej przykleje;-P
    jak czesto je w dzien? w takie upaly to normalnie non stop. albo je, albo pije, a potem znowu je.
    nie jestem w stanie odciagnac laktatorem, bo nic nie jestem w stanie sciagnac. ledwie tam jakies 10 ml odciagne.
    zostaloby z niania.
    problem jest taki, ze nigdy nie wiem ile sie obedzie bez cyca. czasem zasnie i spi 3 godziny, czasem zasnie i po 15 minutach sie budzi. nie ma reguly.
    mniejuz chyba nawet nie chodzi o to, ze bym nagle w dluga poszla bez niej. ze bym sie opila alko czy bog wie co. chce miec po prostu swiadomosc ze mam wybor. matka tez lubi wybor, nie tylko bobas;-P

    Treść doklejona: 24.06.16 22:08
    a im bardziej wiem ze tego wyboru nie mam tym bardziej karmienie piersia mnie uwiera.

    Treść doklejona: 24.06.16 22:09
    wiem, ze do 18tki karmic nie bede, wiem ze juz blizej jak dalej. marzy mi sie, ze ona ma juz rok i je wszystko...a najlepiej 2 i je sama;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: moze jestem wyrodna matka ale ten tekst kompletnie do mnie nie przemawia.

    wyrodną matka nie jesteś ;)
    I to że nie przemawia do ciebie to, że mleko mamy jest najlepsze nie zmienia faktu, że nie ma nic lepszego ;)
    Na pewno o tym wiesz, bo w końcu zdecydowałaś się na karmienie, jak sama pisałaś "z ambicji" :)

    Jesteś tak jak ja laktatoroodporna, tak jak moje dziecko, twoje nie akceptuje smoczka. Moje nie chciało jeść z butelki. Ani mleka modyfikowanego, ani mojego (jak w końcu jakimś cudem udało się przez pół dnia coś odciągnąć ręcznie). Pomimo to wychodziłam z domu, wyjścia do 3 godzin, dziecko zostawało z tatą (myślę, że dłuższe by spokojnie przeszły, ale ja nie miałam potrzeby). Myślę, że możesz popróbować wychodzenie. Nie wiadomo, jak dziecko będzie się zachowywało z nianią. U nas do dziś jest tak, że dziecko beze mnie usypia bez problemu samo, a jak jestem ja, to cyc obowiązkowy.

    Marta ma 4 miesiace, więc myślę, że można ją spróbować przyzwyczaić do niani. Najpierw na krótko, na pół godziny, godzinę. Jak zgłodnieje, to niania może podać jakieś jedzenie łyżeczką.

    Popróbuj Ewa. Potem jak zacznie się ząbkowanie, karaty, to cycek jest wybawieniem, zwłaszcza w nocy. Moje niektóre nie karmiące koleżanki nie raz mi się żaliły, że czasem pół nocy muszą lulać dziecko (np roczne) bo to katar, bo to sto innych powodów. Ja tych problemów nie znam.
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Też mnie czasem takie myśli nachodzą, zwlaszcza, że Mala ma największą potrzeba ssania co 5 minut wtedy,kiedy ktoś do nas przychodzi... I marzy mi się żeby się Klara sama odstawiła, bo nie wyobrazam sobie nie dac jej cyca. Zreszta do niej ni nie dociera, ma byc tu i teraz i koniec ;-) Ale też uwielbiam jak się przytula, jak się uspokaja przy cycu. No i to "mamuć, cici daj" kocham :-) Karmimy się rok i 7 miesięcy z hakiem ;-)
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Agatella :) ja kp, a i tak muszę lulać, bo dla Leona cycek to tylko.pożywienie :) Reguły nie ma, wiadomo :) Ewa...nie będę Cię na siłę przekonywać do kp :) Próbowałaś butli medela calma? A może bidon ze słomką?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Magda, u Ewy ewidentnie cycek to nie tylko pozywienie. Gdyby tak bylo, to sadze ze rozmowy moglo by nie byc, bo dziecko by krocej ssalo..

    Ja tam bede Ewe przekonywac ;))

    Ja kp ponad 2 lata i mimo ze czesto nie bylo kolorowo, to nie zaluje ani jednego dnia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.