Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Aneta, ja mojego Adasia odstawiłam właśnie jak miał rok i 5 miesięcy. Wróciłam do pracy jak miał 13 miesięcy i to było pierwsze ograniczenie karmien. W momencie obstawiania dostawał mleko tylko do snu, w nocy i nad ranem. Najpierw zabrałam pierś do snu, opoznilam kolację aby był najedzony, w międzyczasie dostał dodatkowy posiłek. Przez jakieś 2 tygodnie usypial go mój mąż. Raz tylko trochę marudzil. Potem zabrałam się za poranne karmienie. Zamiast piersi dostawał mm w kubeczku ze słomka. Tutaj przez parę porankow trochę się zloscil ale też w końcu sie udało. Największy problem emocjonalny miałam z odstawieniem karmienia w nocy. Chciałam odstawić bo czułam się zmęczona, zarazem nie miałam odwagi bo bardzo się emocjonalnie do tego przywiazalam. Adaś sam rozwiązał problem. Po prostu którejś nocy nie obudził się na karmienie, kolejnej tak samo i mąż zasugerował aby wykorzystać ten moment. Kiedy więc zdarzały się jak pobudki nad ranem dawalam smoka, przytulanke i wystarczało. Udało się bez dramatów i więcej stresu kosztowało mnie to rozmyslanie co to będzie, jak go odstawić niż samo odstawienie.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Gdyby się nie obudziła na karmienie, to by był luksus - tak się Hania odstawiła. Ale nie przewiduję tego w najbliższym półwieczu :/

    Dzięki dziewczyny. Będziemy dziś próbować, chociaż szczerze mówiąc jestem pogodzona z możliwością porażki. Chyba nie jestem tak na 100% gotowa, mimo że beneficjentów tego układu w sumie już nie ma (bo Zosia nawet nie je, tylko ciumka), to jakoś nie wiem. Obawiam się, że nie wytrzymam jak będzie płakać. Zobaczymy :neutral:
    --
  1.  permalink
    Aneta jak poszło? Pewnie za późno będzie ale napiszę Ci jak to było u mnie. Moja córka jest młodsza. Za 3tyg będzie miała rok. Odstawiłam Ją zupełnie 4dni temu. Nie spodziewałam się takiego spokojnego odstawienia. Tym bardziej, że należy/należała do dzieci bardzo cycowych. W nocy potrafiła budzić się co 1h góra 2h. O 3h spania w ciągu zapomnieliśmy od kwietnia... ja początkowo bardzo ograniczyłam dzienne karmienia - to masz praktycznie za sobą;) później nocne - z tym był kilkudniowy problem. Budziła się a ja dawałam wodę albo smoka. Poplakiwala. Tuliłam Ją i nosiłam. Na koniec wieczorne i poranne karmienia. I tak od 4dni nie ma cyca i chyba tylko mnie jest szkoda kp bo Marysia już o tym zapomniała :)
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    No u nas nie poszło, dzięki że pytasz. Cycujemy nadal w najlepsze. Próbowałam tłumaczyć jej i nosić ją na rękach, ale najpierw kwiliła tylko z takim smutnym wzrokiem, a potem rozkręciło się to już w taką awanturę, że nie wytrzymałam. Całość próby trwała pół godziny, potem normalnie wzięłam ją do łóżka i z cycem zasnęła w 10 sekund.
    Musimy poczekać na lepszy moment, może na czas kiedy da się z nią normalnie porozmawiać, nie wiem. No bo ona na razie tak słabo gada, jak jej zadam pytanie to odpowie tak albo nie, powie np. nie ma taty, ale żeby coś więcej wyartykułować to nie teges.
    Byleby po prostu do tego czasu nie trwało to cycowanie całymi wieczorami oraz żeby nie było bezsennych nocy, to nie będę miała uwag. Inaczej to nie wiem. Jak mnie wykończy i wyląduję w szpitalu to będzie sobie musiała poradzić z zasypianiem :confused: Będę próbowała dawać jej wodę w nocy, już kiedyś to zostało oprotestowane, ale może spróbujemy znowu.
    --
  2.  permalink
    Wiem, jest jest Wam ciężko. Ale jeśli czujesz się na siłach to spróbuj z wodą w nocy. Kilka dni płaczu będzie, ale zobaczysz, że jeśli będziesz konsekwentna to się uda. Mdlejesz od wyczerpania. To chyba odpowiedni powód by zadbać teraz o siebie. Córce dałaś już bardzo dużo:)
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Cóż ja poradzę, że płaczu nie zniesę :)
    Ale słuchajcie, może się wystraszyła tą wczorajszą próbą czy ki czort? Zasnęła gdzieś o 20.30 i nadal śpi, bez pobudki! Rekord od dłuuuugiego już czasu. Czuję, że śni jej się coś takiego "oho, żarty się skończyły, stara chce zabrać cyca - czas przystopować" :tongue:
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze. Karmiłam 20 m-cy. Ciążyło mi to bardzo, ponieważ córka boleśnie przechodziła,ząbkowanie i ciumkanie piersi w nocy dawało jej ukojenie. Wcześniej kilkakrotnie podejmowałam próbę odstawienia, ale bezskutecznie. Aż tu kolejny raz podjęłam próbę i wyszlo. Mąż mi pomagał, corka nie wróciła do tematu. Wiem zatem, ze trzeba poczekac na właściwy czas, wtedy odstawienie może być faktycznie bezbolesne. Gdybym jednak nie spróbowała odstawić, może karmiłabym do teraz tak, jak mamakasi. A tak w ogóle, to do pracy wróciłam, gdy córka miała 14 m-cy. Też się martwiłam, jak moja mama ułoży Anię do snu, ale okazało się, że nie miała z tym problemu. Może my jednak źle podchodzimy do tego karmienia? W listopadzie mam urodzić drugie dziecko i bardzo jestem ciekawa, jak to pójdzie...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    aha i co do odstawienia to ja też nosiłam się już dłużej z tym zamiarem ale nie mogłam się zebrać...w końcu kiedy Gajka wreszcie była zdrowa i wyząbkowała się zupełnie (tzn wyszły jej do końca wszystkie trójki i czwórki, które szły na raz i nieźle dały nam popalić") to dopiero wtedy podjęłam decyzję, że się odstawiamy...pierwszej nocy też wymiękłam i chociaż zasnęła sama to jak się przebudziła to dostała pierś...drugiej już udało się nie podać i uśpić bujaniem a trzeciej nocy nie obudziła się wcale

    ale właśnie myślę, że przed próbą odstawienia warto znaleźć inny sposób na uśpienie dziecka (oczywiście nie mam na myśli nic drastycznego :p), u nas sprawdzało się właśnie noszenie Gajki przerzuconej na ramieniu (byleby tylko nie próbować w poziomie bo wtedy ryk gwarantowany) cos jak noworodek do odbicia ;) plus czasem chodzenie z lekkim bujaniem i śpiewanie jeszcze :p tzn początkowo to był taki pakiet przy którym ja sama to bym chyba nigdy nie zasnęła a na nią działał wyciszająco :p No ale to chyba każdy musi znaleźć swój sposób na uśpienie bez piersi (i bez płaczu bo wiadomo, że nie o to chodzi aby dziecko się zamęczyło i zasnęło...), znam osoby, które np. usypiały takie 1,5 letnie dzieci np. skacząc z nimi na piłce gimnastycznej etc. ;)
    ew. można spróbować aby ktoś inny uśpił dziecko np. do drzemki w dzień (bo jednak noc to cięższy temat)....myślę, że odstawienie to jednak jakiś proces i trzeba sobie i dziecku dać trochę czasu oraz szukać ew nowych rozwiązań ale nie nastawiać się na natychmiastowy sukces bo wtedy tylko można się rozczarować.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    U nas dzienna drzemka w ogóle nie jest tematem, usypiamy Zosię w wózku. Ale na noc jakoś sobie tego nie wyobrażam, chociaż no teoretycznie jest to możliwe. Na piłce gimnastycznej gibałam obie córki oj wiele wiele tygodni. Jakoś z miesiąc-dwa temu Zosia się zaczęła wkurzać na piłce i spompowałam ją, bo mnie denerwowała że tylko leży i się kurzy. Tata nie za bardzo wchodzi w grę, bo po kąpieli leci tylko dać mu buziaczka, a jak ją nie daj Bóg weźmie na ręce, to już się drze do mnie. Po kąpieli tylko mama jest honorowana. Chyba że bym kiedyś nie wróciła do domu na wieczór, albo zamknęła się u góry, no to może... Miałabym w końcu czas na szycie :smile:

    Nam brakuje jeszcze jeden czwórki i jeden trójki, myślę że są już tuż tuż.

    Ale sardynka, Wy w nocy tak nosiliście ją jak noworodka do odbicia? Mnie to się wydaje heroiczne ;) No i Zosia nie bardzo lubi być na rękach dłużej niż chwilę...
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Ja czekałam, aż wyjdą piątki. Dobrze, że się szybko z tym ząbkowaniem wyrobiła ;) Tata tylko z nią w łóżku leżał przy odstawianiu. Noszenia prawie dwulatka to niełatwa sprawa - przerabiałam w czasie choroby.
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    A_net_a, może to jest dobry czas, żeby pomyśleć o sobie? O wizycie u dietetyka, u dobrego lekarza, który zleci komplet badań? Według mnie do odstawienia trzeba podejść spokojnie i z pewnością. Wiecie, to że Wam teraz dzieci nie przesypiają nawet pół nocy, bo ssają, nie znaczy, że po odstawieniu zaczną. Moja starsza nie zaczęła. Do tej pory nie zaczęła :wink: ale to osobny przypadek ;p
    Jeszcze Wam (ponownie) tu wkleję link.
    Rozumiem zmęczenie wynikające z obciążenia obowiązkami dzieciowymi. Mam to na co dzień, więc doskonale wiem. Trzymam kciuki, żebyś potrafiła tak poukładać Wasze relacje (i w tym karmienie bądź niekarmienie), żeby Wam wszystkim było dobrze. Jesteś super-kobietą, że tyle dajesz swoim dzieciom!
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Cestmoi, dzięki za tego linka. Zdaję sobie sprawę, że jakieś tam potrzeby stoją za jej zachowaniem, musimy popracować żeby je zaspokajać w sposób, który jest dla wszystkich do zaakceptowania :) Dziś spała jak zabita, chyba raz czy dwa ją tylko karmiłam na śpiocha.
    Po tych omdleniach robiłam badania - EKG, RTG klatki piersiowej, morfologia, cukier, tarczyca. Wszystko idealnie. Jak to lekarka powiedziała na kontroli "jak się człowiek nie wyśpi, to całe życie jest do dupy". Ot i 6 lat trzeba studiować, żeby diagnozę postawić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    ale tu cicho...
    Dziewczyny mam pytanie, ile karmień powinno być przy 9 miesięcznym dziecku. Pytam bo wydaje mi się że mała zaczęła mniej pic mleczka w dzień, a chciałabym miec pewność że dostarczam odpowiednią ilość.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Leo w tym okresie pił jakieś 3-5razy. Bardziej 5, jak 3, ale i takie dni się zdarzały :)
    Edit: piszę o karmieniach w dzień, bo w nocy nie mam pojęcia ile razy podpina sie do piersi.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    kurcze, no ja karmie dosc czesto.
    rano ok 7, potem kolo 10 przed drzemka. potem ok 12-13. 16, 18, 20 i teraz 22. w nocy kolo 1 i kolo 4.
    No to u mnie jakies 9 karmien lekko. jak nie wiecej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Jak Gaja miała 9-10 m-cy, to też karmiłam dość często, na pewno około kilkanaście razy na dobę.
    Nadal jest jakieś 6-7 razy w dzień + pierdyliard razy w nocy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Moje dziecko odstawiło się samo w 15-tym miesiącu. Zrobił to z dnia na dzień. Mnie tego brakowało bardzo ale cieszę się, że odbyło się to zupełnie na spokojnie. Do dziś zagląda mi w cycusie i otwiera buzie, a jak się nachylę uśmiecha się, macha rączkami i mówi ne ne ne i ucieka.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny co dawac na sniadanko (tzn na drugie śniadanko bo po obudzeniu bezpośrednio jest cyc) prawie 9 miesiecznemu dziecku, do tej pory sciągam mleko wsypuje kleik ryżowy i tak sobie butle opędzluje po czym idzie drzemkę. I tak jest dobrze tylko tak mi się nie chce ściągać tego mleka, mam jakiś dziadoski chyba laktator i jest to nie łatwe zadanie. Tak się zawsze nawkurzam a i tak tylko 100 ml udaje się więc po butli doprawia mała cycem. Cyce miekkie a laktator ładnie ściąga tylko jak cycki mam nabite, co się bardzo rzadko zdarza. Nie wiem mała ściąga mleko z tych miekich cycków że mleko leje się na potęge, a laktator ni kuta.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Efcia ciesz sie ze choc ta 100 sciagasz he
    Mi jak sie udalo sciagnac 20ml w dwoch cyckow to bylo super:wink:
    ja daje na sniadanie kanapki
    Chleb/bulke z szybka, pasztetem, serkiem, ogorkiem
    No co mam w domu
    Owsianke z owocami
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Moja jeszcze bezzębna takiej kanapki z szynka to jeszcze nie, no ale może spróbuje jakieś jajko albo może po prostu kaszkę na wodzie z owocem?? ale taką daję na wieczór. Czy nie będzie za często ta kasza? czy wręcz przeciwnie takie maluchy powinny na śniadanko i kolację kaszkę?
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Moja tez była bezzebna jak pierwszy raz dostala kanapke😊
    Jesli juz wlrowadzalas jajko to pewnie ze jajecznica moze byc, z pomidorem np
    Mozesz dodac tam tez cukinie
    Albo.robic jakies placuszki z cukini, jajka i dac do tego jakies ziola, szczypiorek
    Zrobic omlety
    Praktycznie ja daje malej to co my jemy i to na co nie jest uczulona
    Kaszki tez dostaje na sniadanie i kolacje
    To normalny posiłek dla takiego malucha😁😊
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    czyli tak naprawdę pełna dowolność :-) ja juz chyba musze zrozumieć że ona juz duza bo ja ciagle mam w głowie że to takie maleństwo na cycuszku karmione he he najlepszy jest mój mąż który ciągle mi gada nie za wcześnie na pomidora? nie za wcześnie na to czy na tamto, mówi daj jej mleczka he he
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Hehe mialam to samo z pierwsza cora, na poczatku
    Cycus wiadomo najlepszy ale inne jedzenie tez dobre😊
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    ja dawalam w niedziele pomarancze. wiem, wiem, ale mam to gdzies. po pomaranczy akurat nic jej nie jest.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Ja tez chyba dam spróbować pomarańcza. Dałam ostatnio polizać ogórka kiszonego to była zachwycona wyrywała mi z ręki.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    A co jest zlego w pomaranczy?
    Wiem ze pryskanie itp ale przeciez to owoc
    Ja tam nic zlego nie widze aby dziecko mialo go jesc hehe
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    a nie wiem, gadaja ze po roku niby, bo alergen
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    No wlasnie w sumie to niby dlaczego pomarańcze nie, ze moze to cytrus? Nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Eee.jak ma uczulic to w kazdym wieku uczuli
    A to czy da sie wczesniej czy pozniej to nie wiem czy ma to jakis duzy wplyw
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny, na ile ważne sa karmienia nocne? TZn, ja wiem, że są bardzo ważne, bo wydziela się prolaktyna itd., ale zastanawiam się na ile mam się do nich przykładać. W ciągu dnia karmię zwykle z dwóch piersi i jest to aktywne karmienie, dziecko ssie bardzo łapczywie, często krztusi się przy tym..a w nocy, to takie ciumkanie na śpiocha i wystarcza jedna pierś...poza tym karmimy się na leżąco, ja często też przysypiam, nawet nie wiem jak długo je..Takich nocnych karmień jest zazwyczaj 2-3, zwykle co 3 godziny, nad ranem już częściej...Zastanawiam się czy nie powinnam córki budzić do tych karmień i jakoś bardziej się do nich przykładać, w sensie inna pozycja karmienia?

    Czy wzmożone pocenie się podczas kp to norma? Wcześniej, to się prawie nie pociłam...a teraz bez antyperspirantu nie daję rady..
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    O tak pocenie to norma. Hormony szaleja. Do tej pory czasem musze sie w nocy przebierac, bo cala mokra jestem.

    Dziewczyny mam kryzys. Mala w ciagu dnia ssie piers tak niespokojnie, ze sutek to w kazda strone wyciagnela. Zastanawiam sie czy on z gumy jest :)
    Ale przy przystawieniu zaczelo bardzo bolec. Dodatkowo kluje mnie kilka kanalikow nawet miedzy karmieniami. Mleko mam, ale moze jakies zapalenie i smak sie zmienil?
    Czy taki wiek?
    Sprobowalam podac mleko w butli, ale nie potrafi zassac, a to co wyleci to wypluwa.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    kaamii, ja myślę, że to taki wiek. Zwykle wtedy nocne karmienia są spokojniejsze. Jeśli u Was tak jest, to w dzień staraj się karmić zaraz po drzemce, jak mała jest jeszcze trochę zaspana. U nas pomagało.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, syrop Levopront - można przy karmieniu? Nie ma w leksykonie, albo ja nie umiem się nim posługiwać.
    Lekarka powiedziała mi, że mam wziąć dwie dawki dzienne, a ominąć wieczorną, albo wziąć mniejszą. A ja zaraz płuca wypluję i zastanawiam się, czy nie mogłabym tej wieczornej też wziąć, bo w nocy kaszel jest najgorszy.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Z ulotki:
    "Dzieci
    Działanie leku u dzieci poniżej 24 miesiąca życia nie zostało dokładnie zbadane, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w każdym przypadku stosowania leku w tej grupie pacjentów."
    Oraz:
    "Badania na zwierzętach wykazały, że lewodropropizyna przenika przez barierę łożyskową i jest obecna w mleku. W związku z tym lek jest przedwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę a także w okresie karmienia piersią."
    Oraz w dawkowaniu są przedziały dla dzieci powyżej 10 kilo. W leksykonie nie znalazłam. Ja bym wzięła przy tak dużym dziecku, aczkolwiek decyzja należy do Ciebie i lekarza.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Dzięki cest! Właśnie sprawdzałyśmy razem to dawkowanie dla dzieci, moja młoda dama waży 12 kilo, na tej podstawie w ogóle dostałam ten syrop.
    W ogóle już mam trochę dosyć "opieprzów", które ostatnio dostaję za karmienie. Nawet chciałabym je skończyć, jak już kiedyś pisałam, no ale dorosła jestem, wiem co robię - i wiem, że na razie nie umiem tego zakończyć. A wokół tylko zdziwienia i pretensje, i rady w stylu posmaruj sobie cycki musztardą, albo daj dziecku smoczek (buhahha). Drama :/
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    skapula: poza tym karmimy się na leżąco, ja często też przysypiam, nawet nie wiem jak długo je..Takich nocnych karmień jest zazwyczaj 2-3, zwykle co 3 godziny, nad ranem już częściej...

    Jak na moje oko, jest tak, jak ma być. U nas było podobnie.
    Jak się budzi co 3 godziny, to nie ma żadnej potrzeby budzić. A jakby się budziło rzadziej, to byłaby potrzeba wybudzania, gdyby były problemy z wagą dziecka, albo w przypadku jakiegoś kryzysu laktacyjnego..
    W ogóle, kwestia nocnych karmień jest dość indywidualna.
    Jeśli chodzi o znaczenie nocnego ciumkania, to z moich doświadczeń wynika, że dzięki niemu nie ma problemów z produkcją mleka w dzień. Dla przykładu, kiedy wyeliminowałam karmienia nocne, to w przeciągu tygodnia produkcja spadła chyba o 70 %.
    To nei jest tak, że przy ciumkaniu nic dziecko nie je.
    Więc jeśli nie ma problemów z ilością mleka w dzień, to ja nie widzę potrzeby, żeby coś "grzebać" w tych nocnych karmieniach. Dziecko sobie samo reguluje ilość.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Dzięki Agatella. Nie zamierzam rezygnować z nocnych karmień, tylko się zastanawiałam czy takie ciumkanie jest ok. Przyrosty wagowe, póki co ok, choć teraz trochę z tym zwolniła, nic, będziemy się obserwować..
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    a ja planowalam karmic 6 miesiecy. a tu juz ponad 8 i konca nie widac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja planowałam 8 miesięcy, a na horyzoncie 2,5 roku :D
    i też końca nie widać..
  3.  permalink
    ja planowalam 8 a widac ze za predko nie skocze:/
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    ja planuje rok póki co wychodzi nam to bardzo dobrze :-) chcialabym powoli zacząc starania o drugie maleństwo ale nie wiem czy te karmienie mi w tym nie przeszkodzi bo okresu brak.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    efcia, mnie okres wrocil dopiero jak ograniczylam kp dp karmienia na dziendobry i na dobranoc. Po tym zabiegu okres wrocil po kilku tygodniach. A mialo to miejsce jak dziecko mialo 2 lata i 3 miesiace. Wzesniej karmilam na zadanie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    a_net_a bezpieczny lek p/kaszlowy dla karmiących to Acodin, jest w leksykonie. sama stosowałam.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeNov 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Efcia - kolezanka karmila i jak jej cora miala 20 miesiecy ona zaszla w ciaze (wpadka) wiec roznie to bywa. Ja tez nie mam okresu, ale juz nie karmie tak regularnie wiec bym sie bala ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a czym zastąpić mleko matki np po roku jak juz odstawię od piersi. Mam podawać mm np do kaszy ? Czy wprowadzać jogurty serki sery żółte i to wystarczy? Jak to jest pózniej?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja podaje normalnie mleko krowie malej, nie ma alergii wiec nie widze przeciwskazan
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    efcia81: Dziewczyny a czym zastąpić mleko matki np po roku jak juz odstawię od piersi. Mam podawać mm np do kaszy ? Czy wprowadzać jogurty serki sery żółte i to wystarczy? Jak to jest pózniej?

    Nie wprowadzać MM, wprowadzić przetwory mleczne, serki, jogurty naturalne o dobrym składzie. Możesz podawać mleko... krowie - jeśli nie będzie alergizować czy roślinne... jest duży wybór - ale też trzeba uważać na skład lub zrobić samemu w domu, znajdziesz w necie masę fajnych, łatwych przepisów na mleka roślinne.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    efcia, ja wprowadziłam mm (odstawiałam w okolicach 1,5 roku) ale niepotrzebnie. Znajomy prof. gastroenterolog dziecięcy powiedział mi, że pełne mleko krowie 3,2% jest ok. I takie teraz daję, choć trochę dosładzam miodem. Niestety Adas nie chce pić bez, wydaje mi się, że się przyzwyczaił do słodkiego smaku mm. No i oczywiście jogurty, sery i serki.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Myślałam że mm bedzie lepsze niż np. mleko krowie, no ale wychodzi na to że nie. Czyli normalnie wprowadzać nabiał i tyle ?
    --
  4.  permalink
    Wogole mialam sie pozalic ze mlody juz mnie dwa razy ugryzl w sutka.. nie bylo fajnie:/ :tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.