Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDAGARIA
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy płeć dziecka naprawdę ma takie znaczenie? Mi się wydaje, że nie można zaplanować płci dziecka, to przecież nie od nas zależy, jakie chromosomy się ze sobą spotkają... Chyba w tym wszystkim chodzi przecież tylko o to, żeby mieć dziecko zdrowe, a nie wybierać sobie, czy to będzie chłopak czy dziewczynka, ja tak czy inaczej uważam , że nie mamy na to wpływu czy rodzi się chłopiec czy dziewczynka... A jeśli nam się tak wydaje to moim zdaniem jest to tylko czysty przypadek.. takie jest moje zdanie.. oczywiście można kombinować z owulacją itd., ale i tak wszystko w rękach natury i organizmu:)
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Wszystko przecież zależy od plemników. Niektórzy mężczyźni mają większość męskich lub żeńskich i wtedy na nic celowanie lub zmiana diety ;) Nie przywiązujcie do tego wagi, szkoda zbędnych rozczarowań.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Sardynka85:
    z wróżby z wahadełka nad dłonią wychodziła mi zawsze dwójka dzieci i zawsze pierwszy syn a druga córka :cool:

    Mnie bardzo długo wychodził tylko syn. Na początku tego roku, jak zaczęłam myśleć o drugiej ciąży, doszła córka. Ale co będzie, to jeszcze nie wiem. Jest mi obojętne.
    Mój mąż kiedyś też sobie wróżył wahadełkiem - przy ósmej córce przerwał i zaczął pokładać się ze śmiechu na podłodze :tongue:
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    W pierwszej ciazy na babycomp swiecil mi sie chlopiec ze stosunku kilka dni przed owulacja. Sprawdzilo sie, mam synka Juliana :) Teraz swieci sie dziewczynka ze stosunku w okolicach owulacji. Zobaczymy co bedzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorOnlyHope
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    To ja już nie wiem, wszędzie czytałam, że chłopiec jest z owulacji, a dziewczynka z przed owulacji.. U mnie się to potwierdziło (nieświadomie, bo nie planowałam płci) z wykresu.. I mam dziewczynkę.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    lilijeczka: W pierwszej ciazy na babycomp swiecil mi sie chlopiec ze stosunku kilka dni przed owulacja. Sprawdzilo sie, mam synka Juliana :) Teraz swieci sie dziewczynka ze stosunku w okolicach owulacji. Zobaczymy co bedzie ;)


    Z tego, co wszędzie jest napisane, to chyba powinno być na odwrót? Zawsze myślałam, że plemniki X to te wolniejsze, ale bardziej wytrzymałe i mogą trochę poczekać w środku na owulację i sprawić dziewuszkę, natomiast Y są lżejsze i szybsze, więc powinny być pierwsze na miejscu i podczas owulacji i "zrobić" chłopca.

    A jak jest w rzeczywistości to cóż no... Różnie bywa.
    Trochę też nie pasuje mi stwierdzenie, że jakiś mężczyzna produkuje więcej X lub Y. Przecież komórki rozrodcze powstają na drodze podziału komórkowego z komórek 46, XY (46 chromosomów, w tym para chromosomów płciowych męskich XY) Więc po całym tym procesie stosunek 23, X do 23, Y powinien być 50:50. Oczywiście abstrahując od kwestii niszczenia komórek uszkodzonych, wadliwych itp.
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    OnlyHope: To ja już nie wiem, wszędzie czytałam, że chłopiec jest z owulacji, a dziewczynka z przed owulacji.. U mnie się to potwierdziło (nieświadomie, bo nie planowałam płci) z wykresu.. I mam dziewczynkę.



    Ponoć te teorie typu "kilka dni przed owu to płeć taka, a w owu taka" są już naukowo obalone i ich skuteczność jest minimalnie większa od przypadku czyli mają ledwo ponad 50% sprawdzalności. Są natomiast metody dużo skuteczniejsze, ale trzeba być np. parę miesięcy na specjalnej diecie, pilnować hormonów i minerałów, ph, brać suplementy itd, więc są bardzo wymagające...
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    W Poradniku Psychologicznym "Polityki" był ciekawy artykuł na ten temat. Nawiasem mówiąc, planowanie płci dziecka poprzez "celowanie" w te czy inne dni nie jest w żaden sposób udokumentowane i opiera się tylko na domysłach.
    Ale do rzeczy. W artykule była mowa o czynnikach sprzyjających poczęciu dziecka określonej płci. W bardzo niskim stopniu są to czynniki, na które mamy wpływ. Zaraz zerknę dokładniej do artykułu i postaram się streścić.

    Statystycznie rzecz ujmując, większe prawdopodobieństwo posiadania córek mają mężczyźni:
    - stosunkowo starsi (tzn. prawdopodobieństwo spłodzenia córki rośnie z wiekiem)
    - narażeni na duży stres (np. wykonują niebezpieczne zawody)
    - palący papierosy (w sumie dotyczy obojga rodziców)

    Z kolei większe prawdopodobieństwo spłodzenia syna dotyczy mężczyzn:
    - o wysokim statusie społecznym
    - mieszkających na południu Europy lub na północy Nowego Kontynentu :wink:

    Ponadto więcej chłopców ma rodzić się w społeczeństwach, gdzie liczba mężczyzn drastycznie zmalała np. wskutek działań wojennych. Więcej dziewczynek - tam, gdzie jest mniej kobiet.

    Autorka wymienia te tendencje i wskazuje, że nie sposób ułożyć z tego jakiejś spójnej teorii. Nie wiadomo też, dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób.

    Źródło:
    O. Woźniak, Dziewczynka czy chłopiec?, "Ja - My - Oni", T. 8, 2011.
  1.  permalink
    Tosia - u mnie nie prawda, wg tej listy powinnismy miec dziewczynke... ;)

    A dzisiaj ogladalam "Nasz nowy dom" i tam para ma 7 corek... Oczywiscie zarzekaja sie, ze nie celowali w chlopca ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    Lexia: Z tego, co wszędzie jest napisane, to chyba powinno być na odwrót?


    Na stronie 7, marzec 2012 napisalam kilka slow o tym dlaczego babycomp podaje przypuszczalna plec akurat w te dni. Sa to badania w praktyce. U mnie tez sie sprawdzilo. Ja sie smieje, ze i tak zwsze szansa jest 50% ;)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeSep 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Tosia - u mnie nie prawda, wg tej listy powinnismy miec dziewczynke... ;)

    Madzik, pisałam, że to są prawidłowości statystyczne, dotyczące całej populacji, a nie sprawdzające się obowiązkowo na każdej parze. Wg listy nie jest tak, że "powinniście" mieć dziewczynkę, tylko statystycznie należycie do grupy, która ma większe szanse na posiadanie córek. Ale przecież jest jeszcze wiele innych czynników, decydujące jest zestawienie Waszych genów itd. Tak naprawdę działanie takich zależności można stwierdzać, jeśli para ma np. 5 synów / 5 córek. Wtedy widać, że jest u nich "skłonność" do określonej płci i można wtedy zastanawiać się, z jakiego powodu.
  2.  permalink
    Tosia - napisalam tak z przymrozeniem oka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 22nd 2015
     permalink
    lilijeczka: Na stronie 7, marzec 2012 napisalam kilka slow o tym dlaczego babycomp podaje przypuszczalna plec akurat w te dni. Sa to badania w praktyce. U mnie tez sie sprawdzilo. Ja sie smieje, ze i tak zwsze szansa jest 50% ;)


    Lilijeczka, doczytałam, ciekawe to... A wiadomo, ile mają zarejestrowanych tych ciąż?
    Daj znać za kilka tygodni, kto u Ciebie mieszka, ciekawe, czy się sprawdzi :wink:
    --
  3.  permalink
    U mnie wyszlo ze chlopiec wg kalkulatora plci na jakies tam stronce he he ;)
    --
  4.  permalink
    Ja jak sobie analizuje drugie poczecie, ktore tak na luzie bylo, to zaciazylam raczej pod koniec owulacji i mam chlopca. Kiedy ktos mi mowil, ze jak sie chce dziewczynke to trzeba na poczatku jajeczkowania a jak chlopca to pod koniec. U nas sie chyba sprawdzilo, chociaz nie celowalismy w konkretna plec.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink
    Ja celowałam dokładnie i się udało.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink
    U nas serducha w dniach plodnych, przed, pewnie w czasie i po owulacji ;) czyli nie na dziewczynkę i faktycznie mamy drugiego chłopaka w drodze.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    Karolyn: dniach plodnych, przed, pewnie w czasie i po owulacji ;)
    - czyli nie wiadomo, ktore "zaskoczylo". Moglo i te "po" owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthorkasiawarka
    • CommentTimeApr 25th 2017
     permalink
    Ja bym chciała mieć zdrowe dziecko.
    •  
      CommentAuthorpatula88
    • CommentTimeAug 6th 2018
     permalink
    Miał być syn był syn
    Miał być syn była córką
    Jak widać różnie bywa według tych kalendarzy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.