Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    dziękuję zaczniemy od 6 m
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    A ja zapomniałam dodać że chodzi mi na razie o kasze bezglutenowe :neutral: Jakie mogą być?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Ryżowa, kukurydziana. To możesz dawać zwykły kleik.
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Ale te kaszki ryżowe i kukurydziane to widzę wszędzie, że robi się na mm. A kleiku ryżowego też za bardzo nie chcę dawać, bo mała ma skłonności do zaparć.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Mola, a macie uczulenie na gluten? Bo jeśli nie to dlaczego się boisz glutenu?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Jaglana jest chyba bezglutenowa.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Jeszcze nie wprowadzałam glutenu, chcę na początek dawać jej przepisowo 0,5 łyżeczki kaszki manny, a w większych ilościach na razie kaszki bezglutenowe.
    Jaglana na pewno bezglutenowa?
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeAug 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Mola, jaglana na pewno bezglutenowa.
    Ale się tym glutenem tak nie stresuj, poczytaj dobrze najnowsze wytyczne, choćby na hafija.pl - nie ma już czegoś takiego jak przepisowe 0,5 łyżeczki kaszki manny. Zresztą temu, kto to wymyślił Nobel za to, jak ugotować te pół łyżeczki :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    można na początku dodawać po łyzeczce kaszy mannej np. do zupek. Słyszałam żeby z tym glutenem jeśli nie ma przeciwskazać to za długo nie czekać, że powinno sie podać pomiędzy 5 a 7 mc życia, no ale wiecie to są jakieś tam wytyczne. Ja zaczynam od kaszek bezglutenowych (kukurydziana, jaglana) ale za parę dni dodam niecałą łyżeczkę do zupki.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    dzieki ci blackberry za ten artykul. bo ja sie stresowalam tym glutenem, a jak mam wprowadzac skoro moja tylko piers. a teraz zlewam to. jak bedzie jadla to sie glut sam wprowadzi w postaci rogalikow czy bulek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ewa, o ile dobrze pamiętam, to u nas właśnie tak było, że ekspozycja na gluten nastąpiła w sumie przypadkowo w postaci skórki chleba :wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    U nas tez przypadkowo. Młody dorwał piętkę chleba. Zabranie graniczyło z cudem tak zaciskał piąstki i ciamkal chlebek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    moja wczoraj ssala rogala, podoba jej sie to. a mi sie chyba spodoba BLW (mimo obaw o zakrztuszenie)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Ewasmerf: (mimo obaw o zakrztuszenie)

    Ewa, pamiętaj - krztuszenie, odkrztuszanie to naturalny odruch organizmu. Niebezpieczne jest zadławienie, które zdarza się niezwykle rzadko i jest wtedy kiedy pokarm znajdzie się w takim miejscu gdzie właśnie organizm nie może sobie naturalnym odruchem odkrztuszenia, poradzić z pozbyciem ciała obcego.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy mogę podać Adasiowi ser żółty, fetę, mozarellę? Są tu jakieś ograniczenia wiekowe?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Aleks juz od dawna jest ser żółty i mozarelle.ale fete bym odradzala, bo jest strasznie słona.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    _Isia_: Dziewczyny, czy mogę podać Adasiowi ser żółty, fetę, mozarellę? Są tu jakieś ograniczenia wiekowe?



    dżasti: Aleks juz od dawna jest ser żółty i mozarelle.ale fete bym odradzala, bo jest strasznie słona.


    Potwierdzam, dobrej jakości mozzarellę i ser żółty podawałam wcześniej... (sery żółte polecam bez dodatku barwników itp, np. Emmentaler Milbona z Lidla, albo BIO Wiessentaller - z tego samego sklepu).

    Feta słona, więc też nie specjalnie zdrowa.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Ta feta to czasem jest u mnie jakimś dodatkiem do sosów do makaronu czy zapiekanki. To by były śladowe ilości. A na "surowo" to tylko pasteryzowana typu feta, prawda? Bo prawdziwa feta to chyba nie jest pasteryzowana.
    A czy ser żółty upieczony jest bardziej ciężkostrawny niż taki na zimno? Chciałam dać dziecku domową pizzę ;) Oczywiście sos pomidorowy a nie keczup z konserwantami :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Wojtek za żółtym nie przepada, Krysia jadała po skończonym roku. Mozzarellę uwielbiają oboje i nie raz dostają np. na kolację.
    Wojtkowi zdarzyło się też pleśniowego spróbować i nawet mu smakował. Ale my rzadko jadamy, a i dzieci mają na to jeszcze czas.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    _Isia_: A czy ser żółty upieczony jest bardziej ciężkostrawny niż taki na zimno? Chciałam dać dziecku domową pizzę ;) Oczywiście sos pomidorowy a nie keczup z konserwantami :)
    --

    Tak, jest bardziej ciężkostrawny. Ale od czasu do czasu... moja kocha pizzę, zaczynaliśmy od domowej roboty babci.
    Daj mozzarellę na pizzę, będzie lepsza dla malucha, a przecież prawdziwa włoska, jest głównie z mozzarellą :-)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Ja zaczynałam od sera koziego żółtego. A pizze tez Aleksio juz jadal. My zawsze robimy w domu. Keczupu do pizzy nie używamy w ogóle. Pizze dla dzieci robimy z sosu pomidorowego z ziołami i czosnkiem, na to ser żółty, dobrej jakości szynka i pomidorów koktajlowe. Przy czym my nie dajemy duzo sera. Lubimy pizze bardziej wloska niz amerykanska.Ale mamy też zaprzyjaźniona restauracje w której również robią pizze. I robią tam z ekologicznych, regionalnych, bardzo dobrej jakości składników. I tam pizza dla dzieci jest z sosem śmietankowym. Super smakuje. Co prawda my nie jadamy często pizzy. Ale pierwsza Aleksio jadł (domowa) jak miał rok.
    -- ,
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Polecam mozzarellę na pizzę, dla nas lepsza niz ser żółty.

    A chudszy ser żółty to np Hit z Ryk
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    a ja wczoraj podalam kilka lyzek kaszki i skonczylo sie rzygiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny! Zrobię dla Adasia wersję z mozzarellą. Ja pizzę robię sama, ciasto lubimy puszyste, nie przepadam za taką chrupką. Pizzy z pizzerii bym chyba nie dała. Ser pewnie wątpliwej jakości. A do spróbowania dam Adasiowi ser zółty "surowy", spróbuję te lidlowe.
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    _Isia_: spróbuję te lidlowe

    To jeszcze tylko Isia dopowiem, że ten Emmentaler to taki normalny, elastyczny jest - ja go uwielbiam do tostów np.
    A BIO Wiessentaller, jest z tych takich kruchych serów, o dość wyrazistym smaku, ale moja córka od niego zaczynała przygodę z serami i bardzo go polubiła.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ewa a jaka kaszkę podałaś ze Marcie nie podpasowala ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    bobovita siedem zboz, jakas taka.
    -- ;
  1.  permalink
    Ewa - ale ta Twoj mala cuduje he he, ale Ci powiem, ze Blazej takiej tez nie chcial. Teraz w miare zje owocowa, ale tez nie zawsze. Deserki ze sloiczka tez sa beee, tylko moja zupe wcina.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Kiedy podawalyscoe takie "inne" przyprawy typu kurkuma, imbir, kolendra, piołun itd?
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Właściwie przyprawy też można od początku. Ja zaczęłam dodawać jak młoda już jadła konkretniejsze potrawy czy zupy. Około 10-12 miesiąca
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    dziewczyny, pytanie o rade. nie mam czasu gotowac, obierac i cudowac. ale sa gotowe mrozonki warzywne.
    dzis wzielam taka zupe kalafiorowa, garsc zagotowalam z woda i dodalam zoltko, troche oliwy, troche przypraw podlaska przyprawa do rosolu.
    ale to ohydne i mdle nadal. czym moge doprawic zeby to zjadliwe bylo? mala z tego lyzke zjada a ja reszte co nie, ale paskudne niesamowicie
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Ewa, ale to co dla Ciebie jest obrzydliwe, mdłe i niezjadliwe nie musi być takim samym dla Marty. Ja też kupowałam takie mrożone warzywa i gotowałam z nich zupkę. Często te mrożona warzywa są bardziej wartościowe niż świeże - jeżeli były zamrożone od razu po zebraniu. Żeby było smaczniejsze, to możesz dodać jakieś słodkie warzywo - no ale wtedy musisz je obrać :wink: Ja bym nie zaczynała od dodawania przypraw - nawet tych ekologicznych. Dobrze jak dziecko pozna i polubi smak samych warzyw. Nie nastawiaj się, że Marta wszystko od razu polubi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Ewa ale takim maluchom nie dodaje sie przypraw wiec wiadomo dla nas to moze byc mdle ale dla dziecka ktore nie zna soli pieprzy czy innych dosmaczaczy bedzie ok
    wystarczy takie warzywa ugotowac z odrobina np oliwy/masla i dodaz zoltko; a w ramach dodania walorow zapachowych to jakas pietruszke czy koperek dodac (ewentualie selera bo to aromatyzuje, a Marta z tego co pamietam nie ma alergii)

    ps.
    u mnie i G i K rzygali kasza, tak samo jak modyfikowanym, nie bylo opcji zeby zjedli
    potem K z czasem sinlac z jablkiem czasami przelknal ale to tez przez cwhilwe i chyba tylko dlatego ze to w miare bez smaku bylo
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny jeszcze małej nie dawałam żółtka. Doradźcie prosze w jakiej postaci mam jej podać. Czy na twardo, półmiękki czy w ogole miękko ? Czy moze w ogole moge podać całe jajko na półmiękko ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    ja wrzucilam do zupy, zagotowalam i zblendowalam
    -- ;
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    A ja dawałam od razu całe jajko w postaci jajecznicy na parze :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też powoli przymierzam się do rozszerzania diety - ale powooooooli, bo odkryłam jakiś czas temu blog matki karmiącej HAFIJA i się okazuje, że przy KP wcale śpieszyć się nie trzeba. A i trzymać schematów tym bardziej - bo od 2014 r. są nowe wytyczne (więcej na ten temat tutaj i tutaj). Rodzic teraz decyduje o tym co dziecko zje, kiedy zje i jak jedzenie będzie podane. Dziecko decyduje, czy zje posiłek i ile zje.
    Na początku rozszerzania diety nie zastępujemy posiłku z piersi ani kaszką, ani owockiem, ani warzywkiem. Do pierwszego roku życia mleko mamy stanowi podstawę żywienia dziecka. Zastępowanie mleka mamy przed ukończeniem roku innym posiłkiem nie jest dla dziecka korzystne. Nie zastępujemy posiłku z piersi – podajemy w pierwszej kolejności pierś, a dopiero potem uzupełniamy, oferujemy, podajemy dodatkowo coś innego.

    Np. dzięki wpisom na blogu w ogóle nie trzymam się żadnej diety - bo panuje mit, że podczas KP pewnych rzeczy jeść nie można. A okazuje się, że można jeść WSZYSTKO! I ja jem wszystko - i fasolę, i kalafior, i smażone, i kababy, i demonizowane truskawki itp.
    .
    Aha.
    Starszy syn był na MM (dzięki "dobrym" radom otoczenia i pediatry nie utrzymałam laktacji i po miesiącu dostał butlę :confused:) oraz m.in. na kaszkach z MM i herbatkach granulowanych - tym razem z KP się udało (nikogo nie słuchałam - tylko siebie) i rozszerzać dietę też chcę inaczej i z głową.
  2.  permalink
    Ja juz niby rozszerzam, ale jak mam czas i mlody ma ochote, jak nie to dalej sa dni cale na kp. A zupke podaje ok 2 h po ostatnim posilku, mlody zjada ze 3/4 malego sloiczka (robie do sloiczka)a za okolo 30 minut i tak dostaje piers. Od nastepnej zupki tez musze dac to zoltko.
    Ewa - do ugotowanej zupki i blendowac czy jeszzcze do gotujacej sie?? Zapomnialam juz:P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Ja tez schematòw nie stosowalam. Ale pierś byla zastepowana innym posilkiem a to dlatego, ze Aleks 3 razy w tyg. był u mojej mamy. Przy czym przyprawy dopiero kolo roczku zaczelam dodawac.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    madziik, no ja zagotowalam to zoltko, jakos sie boje salmonelli, zwlaszcza ze jajka mam jakies gospodrskie a nie sklepowe.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Mnie kazano żółtko gotowane podawać, więc też gotowałam. Moja mama podawała surowe, bo tak w tamtych czasach jej kazano. Ja bym się bała ;).
    --
  3.  permalink
    Ale to tak na twardo normalnie jajko i potem te zoltko do zblendowania tak?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Ja w ogóle robiałm tak, że gotowałam na twardo lub na półmiękko i po prostu widelcem rozgniatałam :P. czasami podawałam w zupce, a czasami na łyżeczce...
    --
  4.  permalink
    Dziekuje za rady :) A jakby mial uczulenie to wysypka tak?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Najczęściej wysypka. mogą być też wymioty, albo luźniejsze kupki ze śluzem.
    --
  5.  permalink
    No wlasnie zauwazylam luzniejsze, moze brokul?? dzisiaj zrobie bez
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny moj syn skonczyl 6miesiecy. Ma nietolerancje pokarmowa, skaze bialkowa ale skore ma ok. Jest na Neocate. Podalam mu troche marchewki w sobote, w niedziele tez i dzis w nocy nie mogl spac, krecil sie, a na plecach to juz w ogole nie mogl lezec, domyslam sie, ze to przez ta marchewke, ewidentnie go brzuszek bolal. Nad ranem zrobil kupke, gesta z widoczna marchewka,sluz tez byl ale on zawsze ma sluz w kupce. Mam mu dalej ta marchew dzis dawac? A jak z glutenem?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    a skad wiesz ze ma nietolerancje, jak skora ok?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Bylismy w szpitalu jak mial 4 miesiace. Wymiotowal na zielono i mial krew w kupie. Pomimo tego, ze byl juz na Aptamil Pepti. Porobili mu badania, mial ostre przewlekle zapalenie jelita grubego. Podali Neocate i jest poprawa, choc wciaz mocno ulewa i kupki sa nieciekawe.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    aha, dzieki. Tak pytam bo u nas tez czasem kupy zielone i ze sluzem, i przyrosty takie sobie, no ale ja nic nie wymysle, bo mala na piersi jest.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.